CALQUEERPLAATJE HET REGENT RAADSELS. Je begint met de randlijnen van vakje A ien de streepjes, welke in dit vakje voor nomen, te calqueeren. Vervolgens van vakje B, C en D. Waar je echter vooral op letten moet wanneer je de plaatjes op elkaar legt is dat de randlijnen goed sluiten. Het vijfde plaatje vertoont, wat er te voorschijn komt, als je nauwkeurig ge werkt hebt (Nadruk verboden). vloog er een vliegtuig met een haken kruis over om te landen en cirkelde rond om de goede richting te vinden. Tante vluchtte met de jongens naar 't Schiphol- restaurant, vanwaar ze alles ook goed konden bekijken en zich eens verkwikken met een warmen kop thee. Daar kochten ze ook briefkaarten en schreven die naar huis. En toenja. toen was 't oogenblik van vertrek er alweer. Want de kelner aei. dat er juist een boot klaar lag. Dat was ook aanlokkelijk, zoo'n boottochtje naar Amsterdam! Toch scheidden ze noode van Schiphol. Tante troostte hen en zei: „Jullie moeten 't met oom nog maar eens overdoen en dan heel vroeg er heen gaan. Je sluit je dan aan bij zoo'n groep en bekijkt alles in de puntjes ,En maakt meteen eens een rond- vluchtje". voegde Rob er lachend bij. ..Dat bespreek je maar met oom. Die gaat over de contanten", zei tante, „en lk hoop. dat jullie succes zult hebben". „Wij zullen oom wel bewerken", riep Max vol vertrouwen. Pas laat kwamen de jongelui thuis en hadden honderd-uit te vertellen over alles, wat ze gezien en beleefd hadden. Ze ver langen nu al naar de volgende vacantie en hopen, dat oom Dolf veel van die reis haar Schiphol zal maken. Ja, ze hebben Zich al voorgenomen: zelf ook hard te sparen. Je begrijpt zeker wel waarvoor. J. H. BRINKGREVE— ENTROP. I .(Nadruk verboden). De regen viel in stroomen neer; We konden niet naar buiten. 't Was donker en onstuimig weer, Geen vogeltje wou fluiten. Maar Mammie zeikom maar eens hie: Ik zal wat speelgoed krijgen. Dan kan de lieve, kleine zus, Wel zoet gaan kraaltjes rijgen. En Dick kan bouwen aan een huis Met ramen en met deuren, Hij maakt er een garage bij. Geverfd in mooie kleuren. En Carla, wat moet zij nu doen? Zij kan een brief gaan schrijven En vragen: Oma, als je komt, Wil je dan heel lang blijven? PAULINE. (Nadruk verboden). RAADSELS VOOR ALLEN OM UIT TE KIEZEN, DE GROOTEREN 4, DE KLEINEREN 3. I. Mijn geheel wordt met negen letters geschreven en noemt een plaats in Gel derland. 1, 2, 3. 7, 4, 9 is een jongensnaam. 4, 7, 6, 5, 8 is een natuurverschijnsel. I, 2, 2, 3. 4 is een bekende plaats in het Gooi. Een 1, 8. 2, 9 is een deel van een plant. Een 1, 3, 2, 4, 9 kan een ware ramp zijn. II. Verborgen deelen van een plant. Tante brak elk der groote koeken iiï twee stukken. Er zijn al zes kinderen. Sommigen heb ben haast en gelukkig komen ze nooit te laat. Wil je wel gelooven, dat ik laatst amper genoeg aardbeien had? Goed, dat Oom Hans te elfder ure nog gewaarschuwd werd! Hebben Jan en Greta Karei niet gezien?, Hl. Welke steenen kan men vinden In den Lek en in den Rijn? Slechts vijf letters zijn er noodig Om te zeggen, welke 't zijn. IV. Vul deze zestien vakjes in met: twee a's, drie e's, twee o's, een d, twee g's, vier u's, een r, een w, maar doe het zóó, dat je van links naar rechts en van boven naar beneden leest: le rij: een deel van je gezicht. 2e rij: een stad in Azië. 3e rij: een hondennaam. 4e rij: een viervoetig dier. Welke hoed is het hardst en doet toch geen pijn, als men hem draagt? VI. Mijn eerste is iets, waar jongens graag op slaan, mijn tweede wordt op het hoofd gedragen en mijn geheel is een blaas instrument. VH. Welke kers wordt groen gegeten? VHI. X .X X Op de zig-zag-kruisjeslijn komt dé naam van een plaatsje aan den rand der Veluwe. .x le rij: een rivier in Beieren.^ 2e rij: een lichaamsdeel van 'g dier. 3e rij: een flinke hoogte. 4e rij: een roofvogel. 5e rijeen viervoetig dier. 6e rij: een deel van je arm. 7e rij: een ander woord voor nadeel. 8e rij een hond. 9e rij: een vrucht. 10e rij: - een ander woord voor rekening. .X

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 13