LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Donderdag 25 Juli 1935 SPORT. Dames-Athletiek-Wedstrijden FINANCIEN. CORRESPONDENTIE. WANDELSPORT. DE VIERDAAGSCHE TE NIJMEGEN. IN TOTAAL 85 UITVALLERS NA TWEE DAGEN. (Van een bijzonderen medewerker I Na het einde van den tweeden dag zijn wij allen in den besten welstand weder in de Keizerstad aangekomen. Het is warm geweest, zoo warm zelfs dat door de leiding bekend werd gemaakt dat het binnen komen desgewenscht een uur later mocht plaats hebben. Dit bericht werd met groote vreugde ontvangen en velen hebben van deze gelegenheid gebruik gemaakt om rustig zonder eenige overhaasting het eind doel te bereiken. Het aantal uitvallers is volgens onze be- gTippen niet gering en menigeen moest de tanden danig op elkaar klemmen om het einddoel te bereiken. Door de uitgebreid heid van het parcours, voor dezen dag ruim 58 K.M., konden de op zich zelf loopenden niet zooals wij dat zoo gaarne zouden heb ben gedaan, voldoende In het oog worden gehouden. Zoo was het ons niet mogelijk ook maar een schimmetje van Pro Patria te ontdekken. Na een korte nachtrust rukten wij Lei- denaars en de deelnemers uit Oegstgeest in den besten welstand uit. Het was schit terend wandelweer, maar de damp welke boven de wellanden nog gerulmen tijd bleef hangen, voorspelde reeds een warmen dag. De 55 K.M. wandelaars gingen ditmaal via St. Anna en Neerbosch in de richting Druten, welke plaats, liggende op een af stand van Nijmegen van ongeveer 30 K.M., als regel de eerste rustplaats der Leide- naars pleegt te zijn. Hoewel onderweg reeds meerderen zich een korte rust gunnen, zijn er toch enkele van die plaatsen waar men de wandelaars in een groot aantal bijéén kan aantreffen bij welker gelegenheid ook de opgedane voetmankementen worden verzorgd. Zij die meermalen aan dit sport gebeuren hebben medegedaan, weten maar al te goed dat de morgenstond goud in den mond heeft. Zij benutten de minder warme ochtenduren om in een ruk minstens de helft dus ptm. 30 K.M., vol te maken. Zulk een afstand wordt doorgaans in 44'/i uur afgelegd en daarna gaat het in een rustig tempo huiswaarts hier en daar eens in het gras liggend om te profiteeren van een wel dadige rust en om ook eens iets van den tocht in zijn geheel te zien, daarbij een welwillende critlek uitoefenende op dezen of geenen looper, die het door omstandig heden te kwaad heeft gekregen. De critiek is welwillend bij het medelijdende af omdat wij maar al te goed weten dat heden een ander en zoostraks wij zelf, als slachtoffer van het weer, wegdek of onvoorzien voet euvel kan zijn. Zooals gewoonlijk en met den dag in steeds toenemende mate, wer den wij uitgeleide gedaan door een groot aantal stadsbewoners, van verschillenden leeftijd, die het telkenjare als een plicht achten den deelnemers door het geven van bewijs van belangstelling aangenaam te zijn. Waar men ook voorbij komt en hoe vroeg het ook moge zijn geen bewoner zal het nalaten dit uittrekken van die duizen den met welgevallen gade te slaan. Later op den dag treft men vrijwel van huis tot huls rust en drinkgelegenheid aan, waar van een zeer gretig gebruik wordt gemaakt. Een ieder laat graag zijn bezigheden eenigen tijd in den steek, om getuige te zijn dat eenige duizenden, in totaal rond 3000, zich vaak met waren moed richten naar het einddoel, dat altijd weer de Koloniale Kazerne te Nijmegen is. Gisteren hadden wij een geweldige bof. Eerst werd ons medegedeeld dat de weg naar Druten door het aanleggen van een nieuwen verkeersweg eenige K.M. was be kort. Wij waren al vreugdevol gestemd om reden de 2e dag door vrijwel allen als de zwaarste dag wordt aangemerkt. Maar jawel, het eindje moest den last dragen want wat de nieuwe weg ons al voordeel bood werd aan het eind bij wijze van een kort eererondje in Nijmegen zelf, er aan toegevoegd. Voor Druten hadden de L.W.S.V.'ers en L.F.S.V.'ers den opper Wagenaar al inge haald die in gezelschap van de heeren Van der Linden en Walle in verrukking waren gebracht door de heerlijke vruchten welke in de boomgaarden nog tot rijpheid moeten komen. Tot onzen schrik kwamen wij nu te weten dat de door ons gemelde zoon van den heer v. d. Linden niet zijn zoon is doch de 'heer Walle. Enfin: een mensch kan zich wel eens In die warme dagen vergissen. De heer Pauli nes zwalkte steeds om ons heen. Zoo zagen wij hem hier eens opduiken om hem later weer in een of andere boerderij te zien ver dwijnen. Hij schijnt zich bijzonder te intereseeren voor het bezoeken van hof steden enz. Tot Druten ongeveer gingen wij samen waar wij de heeren v. d. Linden, Walle en Wagenaar kwijt raakten. In Hoisen even wel had er weer een samentreffen plaats in de melkfabriek waar vrijwel een ieder voor een heel jaar achtereen karnemelk drinkt. De aandeelhouders mogen zich ge lukkig prijzen dat juist over den weg, langs hun fabriek de wandelaars voorbij komen. Wie je daar al zoo niet aantreft valt ook zoo maar niet zeggen en ware het zoo dat men tijd over had dan zou elke bekende hier ontmoet kunnen worden. Burger, militair, politieman, deelnemers uit den vreemde, een ieder strekt zich daar minstens een oogenblik uit, niet altijd in een bevallige houding, drinkende met de flesch aan den mond, De loopers van de L.P.S.V, en L.W.S.V., die zich steeds in eikaars gezelschap be vinden, verdragen elkaar opperbest. De eene kwinkslag volgt de andere op en zoo bekorten zij den weg. Niet dat er geen tijd van ernst overblijft. Dit in het minst niet. Terwijl de een den ander met een reuzen mop vermaakt geniet de ander in zwijg zaamheid van de prachtige natuur. Van Hoisen ging onze weg naar Wijchen waar tevens de hoofd verbandplaats is gevestigd. Wijchen is een plaats met een bijzondere reputatie. Het dorp, dat niet zoo heel groot is, bezit een aardig marktplein waarom vele café's zijn gevestigd. Van de zijde van de burgerij speelt tijdens het doortrekken der wandelaars in een muziektent staande op het midden van de markt het plaatselijk muziekgezelschap opwekkende marschen RECLAME 8003 om het Kampioenschap van Z.-Holland, Zondag 28 Juli op het A. S. C.-terrein te Oegstgeest. Aanv. Driekamp 12 u. Personeele nummers 2 u. Toegang 15 ct. welke geste bijzonder op prijs wordt ge steld. Het spreekt van zelf, dat onze driekleu ren vrijwel huis aan huls van den gevel wappert, hetgeen een feestelijk karakter aan het geheel geeft. Van Wijchen naar Nijmegen is ruim 12 K.M. De rustenden maken zich dan al gereed voor de laatste trek welke in een vrij dichte opeenvolging der diverse groepen plaats heeft. Hoe dich ter men bij Nijmegen komt. hoe meer be- langsteUenden zich ordelijk op de trottoirs hebben opgesteld. Hun bezielend handge klap, doet de vermoeide ledenmaten goed en opgewekt en recht van lijf en leden, stappen- de deelnemers hun tijdelijk ver blijf weer binnen om na een grondige reiniging hun welverdiende rust te genie ten. Onze Leidsche dames-deelnemers heb ben het best gemaakt. De overige deelne mers, waaronder ook de nog niet genoemde 17-jarige G. J. J. van Tol, eveneens en vol goeden moed, ziet een ieder weer met ver langen uit naar den dag van morgen welke door een in uitzicht gestelde vfrrassing, in verband met v>et 75--'--ig jubileum, be langrijk blijkt te worden. Dat wij ons aUen in zoo goede conditie bevinden is niet in het minst te danken aan onzen verzorger, den heer J. Eerland, die aan ons wel geen gemakkelijke doch wel dankbare klanten heeft. Wij vernemen dat het aantal uitvallers gisteren tot 85 gestegen is. LAWN-TENNIS. OM DEN DAVIS-CUP. AMERIKA SLAAT DUITSCHLAND MET 4—1. Gisteren werden te Wimbledon de laat ste twee singles gespeeld voor de interzone finale tusschen de Vereenlgde Staten en Dultschland. Allison won van Henkei met 61, 75, 119, terwijl von Cramm tot veler verrassing van Budge verloor met de cijfers 60, 79, 68, 36. Het werd dus een 41 overwinning voor de Vereenlgde Staten. De Challengeround van dit jaar vindt dus plaats tusschen Engeland en de Vereenlgde Staten. Allison zorgde in zijn ontmoeting tegen Henkei voor het derde punt, hetgeen de Vereenlgde Staten reeds de zege bezorgde. In den eersten set was Henkei geheel uit vorm, hij miste enkele zeer gemakke lijke slagen, scheen zich niet te kunnen concentreeren, zoodat Allison binnen 10 minuten op 50 stond. De set werd door den Amerikaan met 61 gewonnen! Ook in den tweeden set was Allison aan vankelijk in alle opzichten de betere spe ler. Hij kwam op 10. doch plotseling vond de Duitscher toen zijn vorm terug. Het werd 11, 31 voor Henkei, 42. 52 en reeds leek de set naar Henkei te zullen gaan toen de Amerikaan de controle over zijn slagen herkreeg. Magnifiek spel lever de hem niet minder dan 5 games achter elkaar op, zoodat de tweede set aan Alli son met 75 kwam. In den derden set nam Henkei wederom een voorsprong. Het werd 31, waarbij vooral de groundstrokes van den Duitscher opvielen. Maar het zou de geroutineerde Allison niet zijn, als hij geen verdediging, welke tegelijk aanval zou beteekenen, te gen dit spel vond. Het werd 53 voor Hen- kei, doch Allison kwam er steeds beter in, hij haalde op tot 55 en vervolgens won ieder zijn service. Bij den stand 76 voor Allison miste de Amerikaan twee match points, doch na 99 wist hij tenslotte den derden set met 119 te winnen en daar mede de match. De strijd in het laatste enkelspel is ten slotte wel zonderling verloopen De eerste set werd met 60 door von Cramm gewon nen en elkeen meende, dat de Duitscher in recordtijd zou gaan winnen. Maar in den tweeden set zag men dadelijk, dat er een zeer zwak punt in von Cramm's spel schuilde. De vermoeidheid van de belde vorige wedstrijddagen was nog niet geheel verdwenen. Budge kwam op 20, later werd het 53. Von Cramm vocht om elk punt, doch de Amerikaan won den set met 97. Nog zag men in den Duitscher de winnaar, toen hij in den derden set op 52 stond. Doch wederom trad een reactie in, welke niet anders was te verklaren dan uit vermoeidheid. Het werd 55, von Cramm wisselde vervolgens enkele malen van racket. Het gevecht was fel en om elk punt werd gestreden. Met 86 won Budge den derden set. In den vierden set nam von Cramm weer de leiding, met 20 kwam de Duitscher voor te staan. Het werd 31, doch Budge, die intuïtief voelde, waar de zwakte van zijn tegenstander te vinden was, zette alles op den aanval, het werd 33, 43 voor Budge en met 63 won hij set en match. Eindstand 41 voor Amerika, 127 sets, 121109 games. Op Zaterdag 27, Maandag 29 en Dinsdag 30 Juli zal de Challengeround op Wimble don worden gespeeld tusschen Engeland en de Vereenlgde Staten. o VOETBAL. LOTING „NEPTUNUS-TOURNOOI". De loting voor bovengenoemd tournooi waarvoor de eerste ronde wordt gespeeld op Zondag 4 Augustus a.s. heeft uitgewe zen, dat Alphen I in deze ronde zal uitko men tegen het pas gepromoveerde U.V.S. I A. Z. L.BUITENLUST. Morgenavond 7 uur speelt op het A.Z.L.- terrein A.Z.L. I tegen Buitenlust I. NEDERLAAGWEDSTRIJDEN M.D.S. De gisteren gehouden wedstrijd M.D.S.— C.G.W. I eindigde in een 4—1 overwinning van laatstgenoemde. ATHLETIEK. DAMES-KAMPIOENSCHAPPEN VAN ZUID-HOLLAND. Zondag op liet A.S.C.-terrein. Zondag worden, gelijk gemeld, op het A.S.C.-terreln de wedstrijden voor dames om het kampioenschap van Zuid-Holland gehouden. Hieraan is tevens verbonden 'n Driekamp voor vereenigingen om de Z.H. A.B.-wisselbeker. Een viertal vereenigin gen hebben zich voor deze driekamp in laten schrijven n.l. uit Rotterdam, Den Haag en Leiden. Ook voor de personeele nummers is meer dan voldoende Inge schreven. WIELRENNEN. OM HET ZUID-HOLLANDSCH BAANKAMPIOENSCHAP. WATERPOLO. NEDERL AA G WED STRIJD DE ZIJL I—C. J. M. V. I 3—1. Voor de serie Nederlaagwedstrijden van „De Zijl" werd gisteravond bovengenoem de wedstrijd gespeeld, waarbij de thuis club met 31 in de meerderheid bleef. Met veel minder zenuwen dan den avond daarvoor werd goed vrijgezwommen en kwamen spoedig de eerste kansen, die niet benut werden. Kramp kreeg daarna nog een moeilijke kans, waarbij de «keeper andermaal redde. De Zijl blijft iets ster ker en eindelijk gelukt het Lut 1—0 te maken. Zonder verdere doelpunten verstrijkt de eerste helft. Direct na het uitzwemmen In de tweede helft wordt na een afgeslagen aanval de bal naar K. Kraaienbrink geplaatst. Keurig zwemt hij over het heele veld om juist op tijd over te geven aan Lut, die voor de tweede maal doelpunt 20. De Zijl begaat nu de fout met vier man voor het doel van C.J.M.V. te gaan liggen, waardoor schietkansen onmoge lijk blijken. Wanneer dan C.J.M.V. Is vrij gezwommen, kon Kloos (die Inviel voor Rameau en daarbij goed voldeedl het harde schot niet keeren 21. De Zijl wordt dan weer sterker en wan neer D. Kraaienbrink uit een corner goed vrij plaatst, maakt Lut 31, waarmede het einde komt. Vóór bovengenoemden wedstrijd speelde een Zijl-combinatie tegen een L.Z.C.- zevental. Voor rust wist L.Z.C. slechts een doel punt te maken 0—1. In de tweede helft wist Geeve mooi gelijk te maken, maar lag v. d. Mark in de twee Meter-lijn, waardoor jammer genoeg dit doelpunt werd geannuleerd. Met zeven tegen zes wist L.Z.C. de lei ding nog eenmaal te vergrooten 0—2. A. Z. C. I—DE GOUWE I 6—2. In het Alphensch zwembad had .gister avond een competitie-ontmoeting plaats tusschen A.Z.C. I en de Gouwe I 1Wad - dlnxveen), welke in een 62 overwinning voor de Alphenaren eindigde. Gedurende het geheele verloop van den strijd oefende A.Z.C. eenig overwicht uit. De enkele aan vallen van de Gouwe wist de in goeden vorm zijnde doelman Gesman teniet te doen. Het eerste doelpunt kwam van Raap horst, die een goed door Jongeleen aange geven bal onhoudbaar inschoot. 10. Daarna zagen we een keurig staaltje van P. v. Leeuwen, die snel opzwemmende de Gouwe-verdediglng wist te passeeren en den stand op 20 bracht. De Gouwe kwam wel enkele malen in den aanval doch de A.Z.C.-verdediging was op haar hoede. Een door C. v. Leeuwen aangegeven bal plaatste Bonte in het „ouwe-doel (30). met wel ken stand de rust kwam. Nadat was gedraald wist de Gouwe door haar linksvoor weldra den achterstand te verkleinen, 31. Doch daarna was het Bonte die uit een corner voor A.Z.C. den stand op 41 wist te brengen. Dezelfde speler scoorde 51, terwijl hierna Thlm den voorsprong vergrootte tot 61. Vlak voor het einde wist de Gouwe haar achter stand te verkleinen tot 62. A. Z. C. II—DE GOUWE II 4—2. De Alphen-reserven bleken gisteravond in zeer goeden vorm. In de voorhoede muntte vooral Bijl uit door schotvaardig heid. Hij nam 3 doelpunten voor zijn reke ning. Direct wist Bijl reeds uit een goed door Jansen aangegeven bal onhoudbaar in te schieten. Kort daarop herhaalde zich hetzelfde spelletje en de stand was 20, Daarna wisten de bezoekers door hun linksvoor den achterstand te verkleinen. 21. A.Z.C. bleef intusschen stevig in den aanval, doch de Gouwe-keeper wist een hard schot subliem te keeren. Toch bleek dit slechts een kort uitstel van executie, want Bijl scoorde opnieuw. 31. Ook in de tweede helft had A.Z.C. haar goeden vorm weldra te pakken. Keurig samenspel tus schen Jansen en Bijl volgde, waarbij de laatste 41 scoorde. Nog eenmaal had de Gouwe succes door den rechtsvoor (42) waarmede het einde kwam. A.Z.C.-JUNIORENDE GOUWE JUN. 2—0 De jeugdige Alphenaren wisten een 2—0 overwinning te behalen. Daarmede verover den zij het kampioenschap van hun af- deeling in den G.Z.B. Voor de rust bleek A.Z.C. iets sterker, doch de voorhoede wist de kansen niet te benutten, terwijl ook de Gouwe het net niet wist te vinden. Rust kwam met blanco stand. Na de rust kwam er wat meer leven in de brouwerij. Kemp opende reeds spoedig voor A.Z.C. de score, direct daarop kreeg de goed vrijliggende Zonneveld den bal in zijn bezit, die hij "onberispelijk ln het net plaatste. De enkele tegenaanvallen der Gouwe-Junioren wer den door treuzelen der voorhoede om hals gebracht. Swift in de finale geplaatst. Gisteravond werden op de Rljswijksche wielerbaan de demi-finales gereden voor het Zuld-Hollandsch baankampioensohap. In dezen wedstrijd waren de tegenstan ders de R.C. Sparta (Den Haag), Rotter dam (R'dam) en De Mol (Delft). Voor Swift kwamen uit: J. Riethoven, J. Verschoor, A, v. Amsterdam. W. Seve rijnen, J. Rietbroek en Chr. Vink. Waar er voor eiken wedstrijd een Olym pische puntenstelling was en na het ver rijden van den derden wedstrijd Sparta 15 p., Rotterdam 11 p. en Swift 8 p. had, moest getracht worden deze punten ln den laatsten wedstrijd zoo op te voeren dat de stand zou komen voor Rotterdam. Alle tactische onderdeelen werden nog eens grondig besproken in het Swiftkamp en Chr. Vink zou voorvechter worden. En met succes. Deze laatste wedstrijd ging over 25 ronden met om de vijf secon den een klassement. Hierin was strijd en de Blauw-Wltte kleuren lagen steeds ln de voorste gelederen. Goed en wel was er een klassement verreden of het was Vink die weer aan den kop zat en zoo zelfs dat hij vaak 80 Meter voor lag tot bij het klassement de anderen langs hem heen konden gaan Hierdoor behaalde „Swift" de meeste punten en tevens de 2e plaats in het totaal waardoor zij nu ook in de finale is geplaatst. De uitslagen der wedstrijden lulden: Sprint over 2 baanronden '800 M.i, de 2 geplaatsten komen ln de finale. Ie serie: 1. v. d. Heuvel Sp.2. J. Riet hoven (S.): Wing (R.) en Franken (M.) niet geplaatst. 2e serie: 1. Beukers (Sp.), 2. Vreeswijk <R.), A. v. Amsterdam (S.) en Heljsteeg (M.) niet geplaatst. Finale: F. Vreeswijk (R.)2. v. d. Heu vel (Sp.), 3. J. Riethoven (S.)4, Beu kers (Sp.). Hierin had Vreeswijk direct bij den start kans gezien eenigen voorsprong te krijgen en daar de twee Spartaleden Riet hoven als een gevaarlijk tegenstander be schouwden, lieten zij Vreeswijk gaan tot dat bij het uitkomen der laatste bocht Riethoven naast v. d. Heuvel kwam te liggen en met heel gering verschil zich met de 3e plaats moest tevreden stellen. Beukers werd 4e. Tljdrace over 1 K.M., staande start: 1. v. d. Heuvel 1.12 3/5; 2, v. Gelderen 1.17 1/5: 3. J. Verschoor 1,17 2/5; 4. Beu kers 1.19. J. Rietbroek <S.) kwam voor het eerst weer uit na zijn sleutelbeenbreuk en maakte nog een goeden tijd van 1.20 1/5; Heijsteeg 1.23 2/5; Eist en Langhorst belde 1.23 4/5 Ploegachtervolging over 4 K.M.: le serie; de Sparta-leden Bats, v. d. Star, v. Es en Grimme winnen met 30 Meter in den tijd van 5 m. 1 s„ van de Swiftploeg J. Verschoor, J. Riethoven, v, Amsterdam en W. Severijnen. 2e serie: Rotterdam met v. d. Wal, Vell- hauer, v. Gelderen en Raatjmakers, win nen met bijna een baan voorsprong van De Mol-ploeg Heijsteeg, Franken, Merks en Stoks. Finale: de le. geplaatsten van de series rijden om de le en 2e plaats; de 2e. ge plaatsten om de 3e en 4e plaats. De uitslagen luiden: le. Sparta tijd, 4 m. 58 2/5 s., 2e Rotterdam, 3e Swift, 4e De Mol. Als laatste wedstrijd volgde de 10 K.M. met 5 klassementenrace, van elke club startten 4 renners. Het eerste klassement gaf als uitslag: J. Riethoven (S.) 5 p.; Verheijen (Sp.) 3 p.; J. Verschoor (S.) 2p.; Meljnders (S.) 1 punt. 2e ki.: v. Es (S.) 5 p.; A. v. Amsterdam <S.) 3 p.; J. Riethoven (8.) 2 p.; Franken (M.) 1 p. 3e kl.: A. v. Amsterdam (S.) 5 p.; v. Es (Sp.) 3 p.; Meljnders (Sp.) 2 p.; J. Riet hoven (S.) 1 p. 4e kl.: J. Verschoor <S.) 5 p.; J. Riet hoven (S.) 3 p.; v. Es (Sp.) 2 p.; Meijn- ders (Sp.) 1 p. 5e kl.: v. Es (Sp.) 5 p.; J, Riethoven (S.) 3 p.; Meijnders <Sp.) 2 p.; J. Ver schoor (S.) 1 p. De Swiftleden behaalden in totaal 14 8 8 p. 30 p.; Sparta 15 6 3 24 p.; De Mol 1 p., Rotterdam geen. Als le werd nu geplaatst over de vier wedstrijden: Sparta met 20 p. in totaal, Swlft als no. 2 met 12 p.; niet geplaatst Rotterdam met 11 p. en De Mol met 1 p, De finales worden op een nader te be palen Zondag verreden. De Sportconvmissie geeft hierbij nog den officieelen stand op voor wedstrijden om de racefiets en de baan- en wegwielen met banden. De A-klassers: R. v. Aart 27 p., J. v. Wezel 11 p., J. Rietbroek 10 p., A. van Egmond 8 p., W. Severijnen en Chr. Vink 7 p., J. v. Ruiten 5 p. B-klassers: W. v. d. Berg 15 p., W. Bak ker 10 p., C. v. Amsterdam en J. Schul- ler 5 p., J. Kipping 3 p. C-klassers: H. Koene 32 p., G. Groene- weg 20 p., W. Mens 15 p., J. Bosman 12 p., v. d. Werf 11 p.. Fase 6 p., J. Riethoven Adr.z. 3 p., K. de Groot 1 p. RONDE VAN FRANKRIJK, Gisteren werd de 17e etappe verreden, van Pau naar Bordeaux over een afstand van 224 K,M. Het resultaat was: 1. Moineau (Frankrijk) 7 uur 34 min. 30 sec,; 2. Jean Aerts (België) 7 uur 50 min, 3 sec.; 3. Leducq (Frankrijk); 4. Pelissler (Frankrijk) individueel; 5. Lachat (Frank rijk) toerist; 6. tot en met 44. R. Maes, Morelli, Vervaecke, Teani, Speicher en an deren, allen zelfden tijd; 45. Le Greves (Frankrijk) 7 uur 50 min. 45 sec.; 46. Car- dona (Spanje) 7 uur 50 min. 51 sec.; 47. Vietto (Frankrijk) 7 uur 53 min. 25 sec. Het algemeen klassement luidt: 1, R. Maes (België) 113 uur 44 min. 45 sec.; 2. Morelli (Italië) 113 uur 47 min. 42 sec.; 3, Vervaecke (België) 113 uur 54 min. 19 sec.; 4. S. Maes (België) 114 uur 3 min. 41 sec.; 5. Speicher (Frankrijk) 114 uur 6 min. 14 sec. Landenklassement: 1. België totaaltijd 341 uur 1 min. 6 sec.; 2. Frankrijk 343 uur 20 minuten 5 sec.; 3. Duitschland 350 uur 29 min. 34 sec.; 4. Italië; 5. Spanje, UITGIFTE VAN SCHATKISTPAPIER. Bij de gisteren gehouden inschrijving op f. 45 mill, schatkistpromessen- en -bil jetten werd Ingeschreven aan: 3 maands-promessen f, 7.950.000, maandspromessen f. 2.330.000, éénjarige biljetten 1.12.792,000, driejarige biljetten f. 780.000, vijfj. biljetten f,777.000, totaal f. 24.629.000. Toegewezen werd aan 3 maands-pro messen f. 7.710.000 tegen f. 990.75, aan 8 maands-promessen f. 2,250.000 tegen f. 983.60, aan éénjarige biljetten f 12.472,000 tegen f. 985.50, aan driejarige biljetten f, 570.000 tegen f. 983.98, aan vijfjarige bil jetten f. 775.000 tegen f. 966.52. Totaal f. 23,777.000. H. v. T. Een volledige opgave van allé Leldenaars, die te Nijmegen aan de Vier- daagsche deelnemen, is niet te verkrijgen. Onze medewerker tracht zooveel mogelijk iets over onze stadgenooten te melden en hij doet dat op prijzenswaardige wijze. Dat hij daarbij niet volkomen volledig kan zijn is onvermijdelijk. VRIJDAG 26 JULI 1935. Hilversum 1875 M. 8,00 Vara, 12.00 Avro 4.00 Vara, 8.00 Vpro en Avro, 11.0012 00 Vara, 8.00: Orgelspel J. Jong 8.305 Gram.-pl. 10.00: Morgenwijding Vpro 10,15: Declamatie R. Numan 10.35a Gram.-pl. 11.00: Vervolg declamatie 11.20: Gram.-pl. 12.00: dito 12.30! Kovacs Lajos en zijn orkest 2.00: Hof. stad-strijkkwartet 3.00: De Avro-Decl. bels o. 1. v. Eddy Meenk 4.00: Gram., platen 5.00: Kinderuur 5.30: De Zonnekloppers o. 1. van C. Steljn— 6.15] Orvitropia o. 1. van J. v. d. Horst 7.00a J. C. C. Kayser: Levensstijl 7.20: De Flierefluiters o. 1. van E. Walls 7.50; Nieuwsberichten. Herh. SOS.-berlchten - 8.00: Ds. G. West: Wat ln deze tijden toch een bron van blijdschap kan zijn 8.30: Uit het Kurhaus, SchevenlngenReslden- tle-orkest o. 1. v. C. Schurlcht. (Om 9.15 B. Verhagen: Een avond ln het Romeinsche Theater te Orange) 10.15: Ds. E. D, Spelberg: Over Holland's meren en bos- schen 11.00: Jazzmuziek (Gr.pl.) - 11.3012.00: Gram.pl, Huizen, 301 M. Algemeen Programma, verzorgd door den KRO. 8.009.15 en 10.00: Gram.pl. 11.30—12.00: Voor zieken en ouden van dagen 12.15: Gram.pl.- 2.00: Voor kinderen 3.00: Gram.pl. 3.15: Zang en Gram.pl. 5.00: Causerie 5,30: Schlagermuzlek en Gram.pl. 7.15: Lezing. Gram.pl. 8.00 Berichten. Gram.- platen 8,15: Koor- en orkestconcert m. m. v, solisten 10,30: Berichten 10.35 12.00: Populair concert en Gram.pl. Droitwich, 1600 M. 10.3510.50: Mor genwijding 11.20: Orgelspel R. New 11.50: Trocadero-Clnema-orkest o. 1. v. A. v. Dam 12.50: BBC.-Dansorkest o. 1. v. H. Hall 1.35: Birmingh. Philh. strijk orkest o. 1. v. J. Hock m. m. v. L. Nlblette (plano) 2.20: Het Pavilllon Theatre- orkest o. 1. v. Fr. Stokes 3.20: Sted. or kest Harrogate o. 1. v. L. Cohen 4.35: E. Colombo's orkest 5.35: Het Sharps- sextet m. m. v. L. Fifado (zang) 6.20: Berichten 6.50: V. Olof's sextet 7.35: BBC.-Dansorkest o. 1. v. H. Hall 8.20: BBC.-Militair-orkest o. 1. v. B. W. OUon- nell 9.00: „The Mystery of the seven café's", hoorspel 9.50: Berichten 10.10 Kamermuziek door strijk-kwartet en H, Heyner (zang) 11.3512.20: Harry Roy en zijn Band. Radio-Paris, 1648 M. - 7.20 en 8.20: Gram.pl. 12.35: Orkestconcert o. 1. v. Gaillard 3.20: Gram.pl. 8.55: Orkest concert o. 1. v. Cooper 10.55: Dansmuziek 11.20: Kamermuziek o. 1. v. J. Clergue, Kalundborg, 1261 M. 12.202.20: Strijkorkest o. 1. v. Nielsen 3.50: L. Preil's orkest 8.20: Omroepstrijkorkest o. 1. v. Gröndahl 9.05: Saxofoonrecital 9.20: Operettemuziek 10.00: Pianosoli 10.35: Omroep-symphonie-orkest o. 1. Vi Gröndahl 11.2012.50: Dansmuziek. Keulen, 456 M. 6,50: Orkestconcert 12.20: dito 2.35: Gram.pl. 4.20: Zang. viool en' piano 5.20: Orkestconcert 7.20: Kwintetconeert 9.20: Orkest concert uit Düsseldorf 11.20: Werag- kamer-orkest o. 1. v. Hagestedt, Rome, 421 M. 9 00: Gevarieerd concert Hierna tot 11.20: Dansmuziek. Brussel, 322 en 484 M. 322 M.: 12.20- 2.20: Omroeporkest o. 1. v, Gason 5.20: Gram.pl. 6.50: Salonorkest 7.35: Gram.pl. 8.20: Salon-orkest 9.20: Concert m. m. v. koor en solisten o. 1. v. H. Scherchen. Hierna tot 11.20: Gram.pl. 484 M.: 12.202.20: Gram.pl., accor- deonmuzlek en zang 5.20: Symphonie- concert o. 1. v. André 7.20: Gram.pl. 6.50: Piano-recital 8.20: Omroeporkest o. 1. v. Gason m. m. v. S. Storga (zang) 10.30—11.20: Gram.pl. Deutschlandsender, 1571 M, 8.30: „Wenn elner kelne Reise tut", gramofoon- muziek 10,20: Berichten 10,50: Solls- tenconcert 11.05: Weerbericht11.20— 12.20: Populair concert uit Stuttgart o. l.v. F. Drost. GEM. RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF EN DE R. O, V. RADIO-CENTRALE. Voor Vrijdag 26 Juli. lste programma: Hilversum van 824 u. 2de programmaHuizen van 824 uur. 3e programma: 8.00' Keulen p':]1 8.400.20: Deutschl.sender 10.20: Keu len 11.05: Londen Reg. 12,20: Keulen 15.20: Londen Reg. 17.35: Keulen 18.50: Brussel Pr. 19.20: Brussel VI. 19.50: Parijs Radio 20.35: DroitwtóJ 21.50: Londen Reg. plm. 22.30: Brussel Fr. 22.50: Weenen. 4e programma: 8.05: Parijs Radio -~ 10.35: Droitwich 18.20: diversen 18.50: Droitwich 20.35: Gram.muziek G. R. P' plm. 22.30: Londen Reg. Wijzigingen voorbehouden. 2—3

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 10