Charles Dickens' laatste werk. 76,f0 Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Vrijdag 19 Juli 1935 Derde Blad No. 23103 PARLEMENTAIR OVERZICHT UIT DE BRUSSELSCHE TENTOONSTELLING I LAND- EN TUINBOUW. TWEEDE KAMER. VERLAGING LOODSGELDEN EN VOORSCHOTTEN ZEE SCHEEPVAART. De Kamer heeft gisteren het groote economische debat onderbroken voor de behandeling van enkele andere spoed- eischende wetsontwerpen. De voornaamste daarvan (waarover het algemeen debat gelijktijdig werd gevoerd) waren het ontwerp tot verlaging der loodsgelden en dat inzake het verleenen van rentelooze voorschotten ten behoeve van de zeescheepvaart. Het eerstgenoemde ontwerp bedoelt te komen tot een nieuwe en belangrijke ver laging der loodsgelden zulks als gevolg van den gedeprecieerden en gedevalueerden Belgischen franc, waardoor de Belgische havens in veel gunstiger conditie zijn ge komen. Onze loodsgelden zullen daarmee in overeenstemming worden gebracht; het tarief zal eventueel wisselen met de omstandigheden. Voor het oogenblik wordt bedoeld een verlaging, die het Rijk 2Vj millioen gulden per jaar minder zal op brengen. Het tweede ontwerp stelt een bedrag van 8.2 millioen gulden over het loopende begrootingsjaar beschikbaar voor rentelooze voorschotten ten behoeve van de zeescheepvaart. De bedoeling is zegt de Memorie van Toelichting „dat deel van onze koopvaardij in stand te houden, hetwelk een vitaal belang voor het Ne- derlandsche bedrijfsleven in het algemeen en voor onze internationale handelsposi tie in het bijzonder vormt". Het spreekt vanzelf, dat aan de aldus gesteunde rce- derijen verschillende voorwaarden zullen worden gesteld. Deze belde ontwerpen brachten ver scheidene sprekers in het veld. maar niet, om ze te bestrijden. Er was algemeene in stemming, al werd van meer dan één kant betwijfeld, of het nu voorgestelde wel vol doende zal zijn. Men drong b.v. aan op verlaging van haven- en kade-gelden, en in het algemeen waren verschillende sprekers van oordeel, dat de Regeering de belangen van Rotterdam en Amster dam bij voortduring in het oog moet hou den. Vooral voor Rotterdam, dat meer dan eenige andere haven in ons land de nood der tijden gevoelt, werd warm ge pleit. De heer Brautlgam stelde nog eens in het licht welk een geduchte klap onze scheepvaart heeft gehad: Nederland is afgezakt naar de negende plaats op scheepvaartgebied en haalt nog geen 3°/» van de wereld-tonnage. Vandaar dat de Regeering bij voortduring bedacht dient te zijn op de vraag, wat zij kan doen om dezen toestand te verbeteren. Meer dan een spreker wees ook op de positie en den toestand van den Koninklijken Hol- landschen Lloyd te Amsterdam (men wenschte een nader onderzoek naar een mogelijke verdere reorganisatie) en drong er bij de Rgeering op aan, iets te doen voor de gedupeerde gepenslonneerden; de Regeering heeft dezer dagen al verklaard, dat haar dit niet mogelijk is. In zijn antwoord heeft Minister Gells- sen de noodzakelijkheid van belde ont werpen (die alleen uit den revolutionai ren hoek bestrijding hadden gevonden) nog eens in het licht gesteld. Wat de kleine zeescheepvaart betreft (men had ook voor haar om steun gevraagd) ver klaarde de Minister steun te zullen over wegen, voor zoover deze noodig is, maar de meeste van die kleine schepen zijn in bezit van kleine eigenaren en zij gaan goed. Duidelijk liet de Minister uitkomen, dat het met steun aan den Koninklijken Hollandschen Lloyd nu gedaan is. Deze maatschappij, deze „bodemlooze put", zoo als de Minister haar noemde, heeft in to taal uit de staatskas bijna 19 millioen gulden steun ontvangen en nog is de boel stuk Men is geneigd te zeggen: wat een zonde! Intusschen worden er met drie maatschappijen onderhandelingen gevoerd om het bedrijf van den Lloyd, voor zoo ver het vrachtvervoer betreft, over te ne men Voor den bouw van een nieuwe Sta tendam zal zoo deelde de Minister mede een renteloos voorschot van 8 millioen. benevens een subsidie, worden bestemd. Het schip zal hier te lande wor den gebouwd, zoo noodig in werkverschaf fing En wat de haven- en kade-gelden betreft, dit punt is in onderzoek De Kamer heeft tenslotte beide ont werpen aangenomen; tegen het tweede stemden de communisten. ALLERLEI ONTWERPEN. De volgende ontwerpen heeft de Kamer zonder hoofdelijke stemming aangeno men 1. Wetsontwerp Wijziging van den eer sten en tweeden titel van het tarief van justltiekosten en salarissen in burgerlijke zaken. 2. Wetsontwerp Wijziging van de Lee- ningwet 1933. 3. Wetsontwerp Wijziging en verhooging van het zevende hoofdstuk B der Rijks- begrooting voor 1935 (Voorschot aan het Werkloosheidssubsidiefonds) 4. Wetsontwerp Regeling van den invoer van papier en papierwaren. 5. Wetsontwerp Regeling van den in voer van sohroefbouten 6. Wetsontwerp Regeling van den in voer van lint, band en veters. 7. Wetsontwerp Regeling van den in voer van aal en paling. 8. Wetsontwerp Regeling van den in voer van versche zeevisch, met uitzon dering van haring. BEZUINIGINGS-ONTWERP EN REGEERING-BELEID. Daarna is het groote debat voortgezet. Intusschen kon veilig gezegd worden, dat we het belangrijkste deel daarvan reeds den eersten dag hadden genoten. Dat de nog overblijvende sprekers weinig of geen verrassingen zouden brengen, lag voor de hand. Een verrassing was zeer zeker niet, dat de revolutionnair-socialist Sneevliet een fulminante speech tegen het ontwerp hield, en de „afbraak"-polltlek der Re geering veroordeelde. Een verrassing was evenmin, dat de heer Schouten, de leider der anti-revolutionnairen, zich achter de Regeering schaarde; hij verdedigde op de bekende gronden haar flnancieele politiek van aanpassing en trad overigens in de bat met den heer Albarda, wiens argu menten hij bestreed. Intusschen was het alweer zoo laat ge worden, dat de voorstelling tot 's avonds werd geschorst. AVONDVERGADERING. BEZUINIGINGS-ONTWERP EN REGEERINGS-BELEID. Had de heer Schouten 's middags het financleele beleid der Regeering verde digd 's avonds deed hij hetzelfde ten aanzien van haar economische politiek. Hij erkende dat de resultaten der han delspolitiek nog al eens teleurstelden, maar zei hij dit is niet de schuld van het kabinet, dit is een gevolg van de wereld crisis. De Regeering kan niet anders doen, dan zij doet. Kan er dan soms meer wor den gedaan inzake werkverschaffing en werkverruiming? Als het mogelijk is ver klaarde hij er gaarne aan te zullen mee werken, maar veel mogelijkheid zag hij niet Men vergete niet. dat de uit te voe ren werken productief en dat de finan ciering er van reëel moet zijn. Er kan en mag niet gefinancieerd worden naar het systeem: na ons de zondvloed. Ook in dustrialisatie wees de leider der anti- revolutionnairen niet af. integendeel, hij verklaarde er zich voorstander van, dat de Regeering ook op dit gebied zou doen wat zij kan. mits het geschiedt op ge zonden grondslag en de werk-verschaf fing geen werk-verplaat-sing zou betee- kenen. Maar welke plannen vroeg hij hebben zij die inzake industrialisatie ver der willen gaan? Beseffen'zij wel wat het beteekent, b.v. 10000 arbeiders werk te verschaffen? De heer Schouten ontkende met kracht dat de veel-genoemde „constructieve wel- vaarts-politiek" tegenover het regeerings- beleid zou staan. De regeering zoo riep hij uit voert aanpassings-, maar tege lijk constructieve welvaartspolitiek. Ver geleken bij andere landen achtte hij den toestand hier waarlijk nog zoo héél slecht niet. Inzake de vaste lasten verklaarde hij zich een stellig tegenstander van aan tasting der hoofdsommen. Welk recht heeft de Staat vroeg hij om iemand, die aan zijn verplichtingen kan voldoen, een deel daarvan kwijt te schelden? De staatsschulden zullen er buiten vallen (art. 177 Grondwet); heeft de staat dan moreel het recht particuliere schulden aan te tasten? Hier keerde zich dus ook de anti-revo lutionaire groep, evenals de christelijk- historische den vorigen dag, tegen de ra dicale eischen der katholieke fractie in zake de vaste lasten. De heer Schouten heeft echter ook aangetoond, dat in de katholieke partij zelve het dilemma; „consequente defla tie of devaluatie" niet door allen meer wordt aanvaard, omdat er zijn die alléén in devaluatie gelooven. Hij wees deva luatie af en hij wees eveneens af een uit stel van beslissing over het bezuinigings- ontwerp, zooals mr. Aalberse had ge vraagd. Hij eindigde zijn rede met een indrukwekkende peroratie, waraaan deze woorden zijn ontleend: „De edelste kracht in dezen moeilij ken tijd om de zorgen te overwinnen is, dat ons volk zich keert tot God en ge looft dat Hij in de worsteling uitkomst geven zal. Het is dit geloof, dat ons staande houdt en de moeilijkheden doet dragen." Na dezen afgevaardigde hadden alle leiders van grootere groepen het woord gevoerd, behalve dr. Bierema. den woord voerder der liberalen. Hij kwam in den loop van den avond aan het woord en ook van hem kan gezegd worden, dat hij met zijn groep in het algemeen het kabi net zal steunen. Hij betoogde dat de toe stand in ons vaderland slechter is dan in andere landen en juichte alle gezonde pogingen toe, om daarin verbetering te brengen. Ook voor industrialisatie gevoel de hij, en wat de Regeering daaromtrent als haar plannen heeft medegedeeld, be schouwde hij niet als het inslaan van een nieuwe richting Toch waarschuwde hij tot voorzichtigheid, en inzonderheid had hij bezwaar tegen een toestemming tot vestiging vanwege de overheid, want dan laadt zij een zekere verantwoordelijkheid op zich. Het alternatief: consequente de flatie of devaluatie verwierp dr. Bierema. Er zijn veel meer methoden betoogde hij en hij somde er verschillende op. Intusschen, de conclusie van zijn betoog was: steun aan de Regeering. ten aan zien van het bezuinigingsontwerp. Verder stonden nog op de sprekerslijst de heeren Van den Tempel en Thyssen. die de rest van den spreektijd der sociaal democraten zouden opmaken; benevens de eenlingen Van Houten (christen-demo craat) en Arts (katholieke democraten), en de communist De Visser, die een da verende en scherpe speech tegen het re- geerings-beleid hield. Maakte men de balans op, dan zouden volgens dit debat de antl-revolutionnai- ren, de christelljk-hlstorischen. de libe ralen, de vrijzinnig-democraten en de staatkundig-gereformeerden zich voor het ontwerp verklaren. Dit zijn samen reeds 40 stemmen. Daar komen ongetwijfeld nog eenige stemmen van eenlingen bijde plattelander, de nationaal-hersteller, mis- RECLAME- Nu de vacantie nadert is de Wereldten toonstelling te Brussel een groote attractie voor de inwoners van alle landen. Uit alle hoeken van de wereld stroomen de tou- risten samen naar de Belgische hoofdstad. Aan de bezoekers van de World's-Fair worden aanzienlijke reducties verleend op de spoorwegen, die toch al een van de laagste tarieven hebben van het vasteland van Europa. De douane-formaliteiten zijn tot een minimum teruggebracht, terwijl voor een zekere categorie vreemdelingen deze formaliteiten in het geheel niet meer bestaan door het invoeren van de touris- tenkaart. Bovendien is een' bijzondere huisves- tingsdienst ingericht op het Rogierplein ondergrondsche doorgang Noord-Station) om alle touristen een comfortabel onder komen tegen matige prijzen te verzekeren. Hoe groot ook de toeloop van reizigers moge zijn, een ieder, die zich tot dit bureau wendt kan er van verzekerd zijn, dat hij dadelijk behoorlijk logies vindt. De Belgische consulaire agenten benevens alle Reisbureaux verstrekken gratis alle gewenschte inlichtingen betreffende de Tentoonstelling en geheel België. 7722 LEEUWARDER COMMISSIENOTEERING VOOR BOTER. De commissienoteering voor Nederland- sche boter is heden vastgesteld op f. 0.43 per K.G. sohien ds. Lingbeek en nog een ander. Laat ons zeggen: 44 voorstanders. Als positieve tegenstanders hebben zich al leen nog maar doen kennen de sociaal democraten en de revolutionnairen, wel licht door een eenling-democraat ver sterkt. Dus: 28 of 29 tegenstanders. Uit deze eenvoudige cijfer-groepeering ziet men, dat de voorstanders van het ontwerp op een stem of 7 na reeds thans de meer derheid hebben. De katholieke fractie zal dus in groote meerderheid moeten tegen stemmen, of zich op andere wijze tegen het kabinet moeten verklaren, wil er een crisis ontstaan. In spanning wordt de rede tegemoet gezien, welke Minister Colijn hedenmid dag zal houden. HAGENAAR. WALLACE BEERT EN JACKIE COOPER. nooit komen vast te staan of Brodie dit waagstuk werkelijk heeft uitgehaald In het centrum van dit veelbewogen ge beuren staat Wallace Beery, uitstekend spelend onder den regisseur Raoul Walsh, die er op uit was, alle gebeurtenissen uit dien tijd zoo getrouw mogelijk weer te geven. Wallace Beery en Jackie Cooper wor den zoo langzamerhand onafscheidelijk, zooals dat indertijd in een ander genre Charly Chaplin en Jackie Coo- gan waren. Men zal hen samen zien in Robert Louis Stephenson's wereldberoemd zoorooversverhaal „Gondesland", men ziet hen deze week in „Rivalen" iThe Bowery). Zij, die de film „The Champ" zagen, kunnen getuigen, welk een uitstekend „film team" dit paar vormt. Naast hen spelen George Raft, Fay Wray o.a. bekend uit „King Kong" en „De Bloedhonden van Zaroff". terwijl men tenslotte van den komiek Pert Kellon in Hollywood veel ver wachtingen heeft. Wallace Beery stelt in „The Bowery" voor de befaamde eigenaar van de be kendste kroeg uit New York's rumoerig ste wijk tusschen de jaren 1890 en 1900. Chuck Connors. De typen uit deze film leefden allen en oudere Amerikanen spreken nog over hen. The Bowery't is de buurt waar vele beroemdheden hun kinderjaren door brachten. Al Smith, gouverneur van den staat New-York stond er op de visch- markt, Jimmy Walker, de bekende oud burgemeester van New-York was loop jongen in het Bowery-Theater, de bokser John L Sullivan (die ook in de film voorkomt) had er een bokslokaal. Chuck Connors was een der origineelste typen van deze merkwaardige wijk; bekende kunstenaars, evenals de „Theekoning", Sir Thomas Lipton behoorde tot zijn vrienden Dan kan men in de film Steve Brodie zien en zijn geweldige sprong van ae Brooklynbrug op 23 Juli 1886, al ls ZOO BABBELEN DE ACTRICES 'S ZOMERS Nachtopnamen in Neubabelsberg. Over het nog jonge groen der statige kastanje- boomen met hun hoog opgegroeide kruinen waalt zachtjes een zoele wind. Schuin staat de maansikkel boven de toren van Charbin 1 en spiegelt zich in de vensterruiten van I het stille verlaten slot. waarin eens het congres danste.. Het is een zeldzaam l mooie zomernacht en de weinige oogen- blikken, dat er niet gedraaid wordt, benut men voor een rondgang door de stille straten van Babelsberg. Ergens in de verte dondert een D-trein en daar achter hoog in de lucht baant zich een vlieger op dit late uur nog een weg. Niet slechts zij, die „draaien" zijn bij de interessante opnamen aanwezig, men kan er ook ettelijke andere enthousiaste filmkunstenaars bij aan treffen. Daar zijn „Seelchen" (Hansi Knoteck) in wit bruidstoilet en Trude Marlen, die in de nieuwe U.F.A.-ftlm „Ehestreik" de fris- sche blonde kellnerin Hanni is. Daar staat Brigitte Horney met Marika Rökk te pra ten, zij bespreken de bestudeering van nieuwe rollen; Carola Höhn en Dorit Kreysler zijn in gedachten bij plaatsen, die zij liefhebben, doch die thans onbe reikbaar zijn, omdat arbeid en plicht geen tijd voor vacantie laten. Kinderen, zegt Brigitte Horney opeens, houdt nu eindelijk eens op met die vak praatjes, praat toch eens over dien heer lijken zomer! Laten we elkaar eens ver tellen. hoe we onzen vrijen tijd doorbren gen. Ik begin met mezelf. Ik heb een zwak voor de watersport. Iedere vrije minuut zit ik in mijn boot en peddel, zwem en zeil den ganschen zomer door. Dat is de gezondste sport, en je knapt er het meest van op. Dat is mijn sport ook. lacht Carola Höhn 't Is alleen jammer, dat ik er zoo weinig tijd voor heb. Maar ieder vrij oogen blikje breng ik als een waterrat door. Ik houd ook veel van water, merkt Trude Marlen wat schuchter op. maar urenlange wandelingen door bloeiende weiden en diepe bosschen vind ik eigenlijk toch nog prettiger. En dan, moe van het wandelen, is een zitje aan het water, met een mooi boek. en wanneer het water dan zachtjes ruischt, iets heerlijks. Hansi Knoteck is een kind 'van haar tijd. Urenlange autotochten, liefst -.elf aan het stuur met een „gangetje" van een honderd kilometer, vindt zij het heerlijkste middel, om voor honderd procent van den zomer te genieten. „Veel bloemen neem lk dan mee naar huis, waarvan ik nog dagenlang pleigier heb. Marika Rökk houdt meer van het paard dan van den motor. Zij is eerst kort ge leden naar Berlijn gekomen om bij de UFA haar eerste film „Leichte Kavallerie" te beginnen. En Dorit, vraagt Brigitte Horney, wat heb JIJ te vertellen? Zaaien en planten, graven en wieden zijn mijn liefste bezigheden, zegt Dorit Kreisler. Mijn tuin is mijn paradijs, waarin ik iederen dag weer nieuwe wonderen ontdek Maar over wat de zomer nog meer met zich brengt, de zomerhoeden en dunne bont gekleurde stofjes voor fleurige japon nen en complets, spreekt U in het geheel niet waag ik er tusschen door op te merken. „Maar natuurlijk, dat hoort vanzelfspre kend tot de genoegens van iedere vrouw, roept ieder om het hardst. Reeds de eerste zonnestralen doen ons modebladen op slaan en maken ons vrouwen tot dichte ressen. Gedichten worden gemaakt van zijde en voile, in linnen en batist. De lente componeert daarbij de muziek Zoo babbelen de vrouwen 's zomers over den zomer, te midden van het jonge groen en terwijl een blauw-zwarte hemel haar kleed spreidt over de bloeiende zomer- planten en -bloemen FILMNÏEUWS. Nieuwe film met Lilian Harvey en Willy Fritsch. Lilian Harvey en Willy Fritsch spelen samen de hoofdrollen in de eerste film, welke Lilian Harvey na haar verblijf in Amerika weer voor de Ufa speelt. De film heeft den voorloopigen titel „Zwarte Rozen" gekregen, en zal worden vervaar digd onder regie van Paul Martin, die eveneens voor deze film uit Amerika is overgekomen. De nieuwe film van Hans Albers. In Geiselgasteig bij München is men begonnen met de opnamen van de nieuwste film van Hans Albers: ..Der andere Perbandt". De film speelt zich af in het Jaar 1918 na de ineenstorting van het Turksche front in Klein-Azië. Naast Hans Albers, die een avontuurlijke dubbelrol te vervullen heeft, werden voor deze film nog geëngageerd: Charlotte Susa, Jack Trevor, Theodor Los, Werner Schott, Zerah Achmed, Walter Hol ten, Fritz Odemar, Otto Wernicke, Fritz Genschow, Willi Schur, Oskar Marion, Ari- bert Wascher, Paul Rehkopf e.a. Het manuscript stamt van Rimmich, Gels en Reck-Mallaczewen. Johannes Meyer, wiens laatste film „Een leugen uit liefde" een succes genoemd kan worden, voert de regie. Rudolf Forster naar Hollywood? Een nog onbevestigd bericht meldt, dat Rudolf Forster een contract voor Hollywood onder teekend zou hebben voor twee films met een optie voor tien verdere maanden. 1 October zou hij in Hollywood moeten zijn. Nadere bijzonderheden ontbreken, doch men meent te weten, dat Rudolf Forster in de plaats van John Barrymore in twee groote films zal optreden. Het succes, dat Rudolf Forster in „Carlo Cavelli, de Hoogeschoolrijder" had. zal niet weinig hebben bijgedragen om de aandacht van Hollywood op hem te vestigen. Het laatste, onvoltooide werk van Char les Dickens' „Het Geheim van Edwin Drood", werd verfilmd. De beroemde schrijver stierf voordat 't voltooid was, doch de scenario-schrijvers beijverden zich het slot samen te stellen in den geest van den grooten auteur. De spanning ontbreekt niet in deze geschiedenis, die zich voor een groot deel afspeelt in een van de meest sinistere wijken uit New- York's „East End", vertolkt door Claude Rains (John Jasper), Douglas Montgom- mery (Neville Landless), Heather Angel (Rosa) en David Manners (Edwin Drood). Hierboven een der pakkende momenten uit dit verhaal, geboren uit de fantasie van een der belangwekkendste litteraire figuren der vorige eeuw. SCHRIJVERS EN DE VERFILMING VAN HUN WERKEN. De verfilming van „De kleine Madonna". Beroemde schrijvers zijn moeilijk te vol doen, waar het verfilming van hun wer ken betreft. Men herinnert zich dat Theo dore Dreisler het indertijd tot een recht zaak liet komen, toen hij zag wat er van zijn boek „An American Tragedy" was ge worden, nadat dit was verfilmd. Ernest Hemingway weigerde zijn goedkeuring te hechten aan de interpretatie van zijn boek „Farewell to arms". Bernard Shaw wilde langen tijd niets van de film weten en het eenige dat hij er van waardeerde was, dat hij zichzelf op het witte doek zag verschij nen. Toen nu Warner Bros de verfilmings rechten kochten van de onvolprezen ro man „Anthony Adverse" was men in schrijverskringen benieuwd of Hervey Allen het met de „producers" eens kon worden betreffende de bewerking van zijn werk. Het ongeloofelijke schijnt thans ge schied te zijn. Men heeft den schrijver volkomen tevreden kunnen stellen Het bericht, dat Allen zijn goedkeuring ge hecht heeft aan het manuscript van „An thony Adverse" is thans binnengekomen. Sheridon Gibney verzorgde het scenario en nadat hij het gereed had, ging hij naar Allen, die te Belaware woont, om diens goedkeuring te verkrijgen. „Allen en zijn uitgever waren beiden verbaasd over de wijze, waarop wij het boek hebben be werkt". luidde Gibney's rapport bij zijn terugkeer „Ze waren enthousiast en ver klaarden. dat het werk niets heeft inge boet, noch aan authenticiteit noch aan waarde en beteekenis". Allen's sanctie met bjtreljiing tot de bewerking van zijn boek, I waaraan hij vier jaren werkte, was een verrassing voor Hollywood. Het was n.l. bekend, dat, toen het boek ter verfilming was aangekocht, de schrijver weigerde naar Hollywood te komen om zich met de bewerking er van te belasten. De meening had bij hem postgevat, dat een roman niet kon worden verfilmd. De film is nog niet in productie, doch het moeilijkste is thans achter den rug. Zes maanden ge leden, kreeg Gibney opdracht, van het boek een scenario te maken en een maand geleden is het manuscript gereed gekomen „Eerlijk gezegd, was ik benieuwd hoe Allen er over zou denken", zei Gibney. „Het komt zelden voor, dat een schrijver genoegen neemt, met wat ajideren aan hun werk verrichten. Allen was" van meening, zooals vele novellisten, dat een boek een deel van henzelf is. Veranderingen aan de fundamenteele conceptie beschouwt hij als een aanslag op den persoon, die het schreef. Toen ik hem het manuscript dan ook overhandigde, vreesde Allen, dat er van zijn werk niet veel te herkennen zou zijn. Doch bij bestudeering er van bleek hem, dat aan het verhaal in prin cipe niets is veranderd". Zoo zal dan de boeiende roman .An thony Adverse" verfilmd worden. Het ligt in de bedoeling met de productie er van in September te beginnen. Leslie Howard of Robert Donat zullen de titelrol ver vullen. „Anthony Adverse" is in het Ne- derlandsch vertaald, als trilogie versche nen en wordt ook hier veel gelezen. De deelen zijn „De kleine Madonna". „Het bronzen Spiegelbeeld' en „De eenzame tweelingbroeder". De film zal in ons land onder den titel „De kleine Madonna" in roulatie worden gebracht.

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 9