THIJS IJS EN DE DIKKE HERTOG. LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Vrijdag 19 Juli 193S 67 jaar en lenig als een kat. UIT DE RIJNSTREEK. NOORD WITK. Door mej. S. C. J. van Es, kwceke- Hng met akte aan de openbare school ln onze gemeente, ls aan B en W. als zoo danig ontslag gevraagd met Ingang van 1 september 1935. NOORDWIJK AAN ZEE. Onze plaatsgenoot de heer A. J. Slats, slaagde voor het diploma Engelsche Handelscorrespondentie, uitgaande van de Ver. van Leeraren ln Talen en Handels correspondentie. Door den heer P. D. Bardelmeyer alhier werd de heer Slats opgeleid. NOORD WIJKËRHOUT. Botsing tussehen doktoren. Op den stillen „Langenvelder-weg" bot sten ln de bocht bi) „Hoogeveen", de twee auto's van de twee doktoren alhier, tegen lekaar, Beide auto's werden ernstig be schadigd en moesten worden weggesleept. De inzittenden kregen lichte verwon dingen. Ten overstaan van den notaris mr. C. punt had alhier de aangekondigde ver- kooplng bi) afslag plaats van een woon huis met schuur enz., gelegen Dorpsstraat 10. Koopers van de drie gecombineerde perceelen waren de gebrs. Van Dijk voor f. 5320. Het perceel Dorpsstr. 21 werd gekocht door den heer J. J. van Noort, alhier. Geslaagd te Den Haag voor het examen hoofdacte de heer J. W. Houtsma alhier. o OEGSTGEEST. Alg. Vergadering der Oranje-Vereeniging. Bespreking der a.s. Oranjefeesten. In „Het Witte Huis" is gisteravond de alg. vergadering gehouden van de Oranje- Vereenlglng. De voorzitter de heer C. P. J. raarde- kooper opende met een hartelijk welkom. Hoewel de opkomst grooter was dan vorige jaren, was het bestuur, gezien het leden tal, toch teleurgesteld. Spr. herinnerde aan het tot stand ko men van de propaganda-commissle welke sedert de vorige alg. vergadering onder leiding van de heeren J. M. Pas en H. v. d Helde actief Is werkzaam geweest en als een nieuwe aanwinst voor de vereeni- ging ls te beschouwen. De commissie is met het bezoeken van die inwoners onzer gemeente, die tot he den geen lid van de O.-V. zijn, nog niet geheel ten einde gekomen, doordat het arbeidsveld zeer groot is. Met vreugde kon spr. echter mededeelen dat reeds 200 nieuwe leden werden ingeschreven, welke aanwinst zeker een aansporing zal zijn om tot een nog gunstiger eindresultaat te komen. Vervolgens deelde de voorzitter mede dat dezen avond den leden een in grove trekken voorlooplg gedacht plan voor het a.s. Oranjefeest zal worden voor- I gelegd ter bespreking. Na het hooren van de vergadering daaromtrent, zal met de prop-commissie een definitief program ma worden vastgesteld. De notulen van de vorige vergadering, voorgelezen door den secretaris den heer J. van Noord werden onder dank voor de redactie onveranderd vastgesteld. I Het keurig samengesteld jaarverslag herinnerde aan de dagen van droefheid, welke ons Vorstenhuis en Vaderland heb- I ben getroffen om welker reden dan ook I op bescheiden wijze het Oranjefeest is ge- I vierd. Voorts werd hierin hulde gebracht I aan de propaganda-commissle voor de I reeds bereikte resultaten hunner arbeid. I Hierna werd door den penningmeester de heer J. M. Pos het financieel verslag I over het afgeloopen Jaar uitgebracht. I Ontvangen was f. 1323.65'/!; uitgaven I f. 1093.87batig saldo f. 229.78'/!. I Namens de kascommissie deelde de I heer H w. Collée mede, dat de financiën ln orde zijn bevonden. Het komt echter de Commissie gewenscht voor dat ook van enkele kleine uitgaven kwitanties worden overgelegd. Van een en ander werden nadere ver klaringen gegeven en toegezegd hierin wijziging te zullen brengen. Het financieel verslag werd goedgekeurd. Bestuursverkiezing. Wegens period, af treding werd met bijna alg. st. herkozen ce heer J. den Ouden. Vervolgens werd aan de orde gesteld; bespreking Oranje feest. Zooals bekend, valt dit jaar 31 Augustus op Zaterdag, welken dag voor zeer vele ingezetenen als zeer bezwaarlijk wordt geacht om Oranjefeest te vieren Het bestuur stelde daarom voor het I feest vast te stellen op Donderdag 5 Sep- j tember a.s., waarmede de vergadering accoord ging. Als voorloopig plan stelde het bestuur voor des morgens kinderfeest, tractaties, optocht en wedstrijden; des middags ringrijden en des avonds lam pion-optocht. Hoewel vooral voor den op tocht nog geen vast plan is gekozen, is I het de bedoeling om ln samenwerking met de prop.-commissie een en ander nader uit te werken. De voorzitter gaf den leden gelegenheid zich omtrent het feest uit te spreken, waarvan een veelvuldig gebruik werd ge maakt, Over het verzoek om de prijzen van de kinderspelen uit te reiken op een centraal punt op een vastgestelden tijd, zal nader worden besloten, hoewel daar toe wel overwegende bezwaren bestaan. Omtrent de plaats waar de wedstrijden zullen worden gehouden, deelde het be stuur mede, dat onderhandelingen nog Jjiet zijn beëindigd. Het staat.vrijwel vast, dat daartoe een afgesloten terrein uit een tweetal zal worden gekozen. Een genomen proef heeft bewezen, dat voor een concert in één van de parken overwegende bezwaren bestaan. Door één der leden Werd o.a. opgemerkt, dat zoo diet een aanmerkelijke uitbreiding van 't j Oranjefeest plaats heeft, er vele leden zullen afvallen. Het bestuur deelde mede, dat het in verband met de tijdsomstan digheden dit Jaar niet met zoodanige ult- breidlngsvoorstellen kan komen. Wel acht men het wenschelijk, om aan het geheel meer variatie te brengen hetgeen met de prop.-commissie nader zal worden over wogen. Wat het ledental aangaat, werd opgemerkt dat het percentage opzeggin gen zeer gering is; vertrek uit de ge meente en flnancleele omstandigheden waren hoofdoorzaken. Gerekend bulten net bereikte resultaat van de prop.-com- missle, is reeds enkele dagen na het laat- i -le feest het ledental gestegen. Hierop volgde sluiting. „„7" Morsen hoout de Ver tot Bev. der I rru'weri vïn T B C.-patiënten alhier een 1 collecte te houden. RECLAME. Hoewel zij stijve gewrichten had, toen zij 57 jaar was. Kunt ge Uw teenen aanraken, zonder Uw knieën te buigen? Zoudt ge dit kunnen doen als ge 67 jaar zijt? Er ls geen enkele reden waarom ge dit niet zoudt kunnen, Indien ge dezelfde methode als deze dame volgt om „fit" te blijven. Zij schrijft: „Toen ik 56 Jaar was begonnen polsen en enkels op te zwellen. Ik was niet meer in staat mijn hoofd te draalen. Waar lk er niets voor voelde een „echte oude dame" te wor den, besloot lk een proef met Kruschen Salts te nemen. Ik heb het nu regelmatig 10 jaar lang genomen en lk ben volkomen gezond. Ik wandel dagelijks 3 A 4 K.M. of zelfs meer en kan gemakkelijk mijn teenen aanraken, zonder mijn knieën te bulgen. wat lk een prachtig resultaat vind, want ln twee maanden ben lk 67 jaar. Vandaag vroeg men mU nog hoe lk het klaar speelde er zoo uitstekend te blijven uitzien. Mijn antwoord was: Ik ben een „Kruschenlst". Mevr. E. M. P. Er is een zekere, veilige weg om „fit" te blijven: „De kleine dagelljksche dosis". Kruschen ls een wetenschappelijke samen stelling van zes minerale zouten, die Uw afvoerorganen in prima conditie houden, zoodat alle afvalstoffen, die Uw bloed verontreinigen en Uw gezondheid ln ge vaar brengen, langs de natuurlijke wegen volkomen worden verwijderd. Stralende gezondheid voor één cent per dag. Kruschen Salts ls uitsluitend verkrijg baar bU alle apothekers en drogisten a f. 0.90 en f. 1.80 per flacon, omzetbelasting Inbegrepen. Let op. dat op het etiket op de flesch zoowel als ap de buitenverpak king, de naam Rowntree Handels Maat schappij voorkomt. 7726 VEUR-LEIDSCHENDAM. Insluiper gearresteerd. De gemeentepolitie heeft gearresteerd dc 55-j. J. v. der Z., woonachtig te Vlaar- dlngerambacht, die zich uitgaf voor een koopman ln netten. Bij Sch. aan den Stompwljkscheweg had hij de brutaliteit terwijl de deur openstond, een kamer binnen te dringen en uit een daarin staande kast een gouden Gilette scheer- apparaat te ontvreemden. De vrouw des huizes welke de diefstal ontdekte, gaf hiervan kennis aan de po litie welke den man wist te achterhalen. Na verhoor en opgemaakt proces-ver baal is de man weder op vrije voeten gesteld. Geslaagde autotocht Ouden van Dagen. Alhier had de autotocht voor ouden van dagen plaats, welke uitstekend ls geslaagd. Voorafgegaan door een groote luidspre kerwagen van de koekfabriek v/h G. Hille en Zn., werd in een 60-tal auto's gereden over Voorburg, Den Haag, Scheveningen, Wassenaar, Katwijk, Noordwijk, NoordwiJ- kerhout, Vogelenzang, Heemstede, waar ln Groenendael allen werden onthaald en aangenaam bezig gehouden. Tegen den avond werd de terugtocht aanvaard, vla Hlllegom, Lisse, Sassenheim, Oegstgeest, Voorschoten, Veur, waar men te 9 uur aankwam. Onder de vroolijke muziek van den luid sprekerwagen, werd nog een rondgang door de gemeente gemaakt, waarna een ieder voldaan huiswaarts keerde. De afdeellng van het Ned. Roode Kruis houdt morgen een speldjesdag. Voor het aanvragen en uitreiken van kostelooze rUwielbelastingmerken 1935 1936. houden de belastingambtenaren zittine ten gemeentehuize op hedenavond van 7.308 30 uur en verder Dinsdag 23. Vrijdag 26. Dinsdag 30 Juli en Vrijdag 2 en Dinsdag 6 Augustus a.s. telkens van 7.308.30 uur. ——o- VOORHOUT. De R.K. Muziekver. .St. Caecllla" al hier geeft morgenavond een concert ln de muziektent. Het programma ls als volgt: 1. Marche Gala. L. Voussure. 2. l'Ile de Fees. Fr. Popy. 3 Atalanta. A Govaert, 4. Le Lac d'Amour. 5. Les Lilas Blancs. O. Fllsflls. 6. Am Meerestrande, Max Fisher. 7. Dilbeek March. Leon Merchant. Alhier zal op Vrijdag 26 Juli en Dins dag 30 Juli door den commies der belas tingen in het stempellokaal alhier des avonds tussehen zeven en halfnegen uur zitting word-u gehouden tot afgifte en ontvangst aanvragen om kostelooze belastlngme. a voor het belastingjaar 1935—1936. WASSENAAR. Bij Kon. Besluit ls opnieuw benoemd tot burgemeester dezer gemeente met in- jngang van 31 Aug. 1935 de heer J. J. M. Wiegman. o ZOETERWOUDE. GEMEENTERAAD Toelating nieuwe Raadsleden - Rekening Waterleidingbedrijf. De gemeenteraad vergaderde onder voorzitterschap van den burgemeester. Alle leden aanwezig behalve de heer Meij- dam, wegens ziekte. De voorzitter opende en deed mededeeling, dat alle nieuw be- noemde leden van den gemeenteraad hun benoeming hebben aangenomen. Voorge steld werd over te gaan tot onderzoek van de geloofsbrieven, waartoe eene commissie 1 werd benoemd, bestaande uit de heerên j van Bennekom. Wessel en Paardekooper. Eerstgenoemde rapporteerde dat er geen bezwaren tegen de geloofsbrieven zijn ge rezen. weshalve de commissie tot loelatlng adviseerde. Met alg. st. werd tot toelating besloten Vervolger las de se aris de notulen der vorige vergadering, die on veranderd werden vastgesteld. Daarna deed de voorzitter mededeeling van de Ingekomen stukken, w.o. missive van Ged. Staten houdende toezending van de vast gestelde rekening van het waterleiding bedrijf over 1933 en toezending van de Kon. goedgekeurde verordening tot heffing eener straatbelasting, welke stukken alle voor kennisgeving werden aangenomen. Besloten werd ln de legesverordening, die ln de vorige vergadering werd gewijzigd, nog eene aanvulling aan te brengen, con form opmerking van Ged. Staten. Een ver zoek van den heer Maclaine Pont om wij ziging te brengen ln het uitbreidingsplan aan den Hooge Rijndijk, ten opzichte van „Grenshoek", werd verwezen naar B. en W. om prae-advies. Hierna had herstem ming plaats over het voorstel van B. en W.. om den derden ambtenaar van den burgerlijken stand te bezoldigen, conform besluit van Ged. Staten. In de vorige ver gadering hadden de stemmen gestaakt, terwijl thans wederom de stemmen staak ten; het voorstel is dus verworpen. Aangeboden werden de rekening van het waterleidingbedrijf en de gemeentereke ning over 1934. Eerstgenoemde geeft een voordeelig saldo van f. 850.36, welk bedrag werd aangewend voor extra afschrijving. De gemeente-rekening geeft ln den ge wonen dienst een batig slot van f. 9733.70, terwijl de kapltaaldlenst een nadeellg slot aangeeft van f. 9137,91, ontstaan doordat kapitaalsuitgaven uit de gewone middelen zijn betaald en de geldleenlng daarvoor nog niet werd gesloten. Besloten werd deze rekeningen ln handen te stellen eener commissie van onderzoek, bestaande uit de heeren Berg. Wessel en Paardekoo per. Het kohier straatbelasting 1935 werd vervolgens vastgesteld op f. 9373,18, terwijl aan de Chr. H.B.S. te Leiden eene subsi die werd verleend van f. 30.—, conform het voorstel van B. en W. Met betrekking tot een verzoek van de R.K. Sportver. S.A.C. om eene subsidie van f. 150.— voor het geven van gymnastiek onderwijs aan leerplichtige schooljeugd, stelden B. en W. voor afwijzend te be schikken, gelet op het standpunt dat het college bij de behandeling der begrooting had aangenomen. Na discussie kwam in stemming een voorstel Paardekooper om aan genoemde sportvereeniging over het reeds verstreken halfjaar 1935 een subsi die toe te kennen van f. 75 en genoemde vereeniging verder te ontslaan van de verplichting tot het geven van bedoeld onderwijs. Dit voorstel werd aangenomen met 6 tegen 4 st. (Wessel, de Groot, van Velzen en de Graaf i. Daarna beschikte de Raad op reclames hondenbelasting con form het voorstel van B. en W. en werd besloten het loopende contract met de ..Gekro" te Overschie, dat 31 Dec. a.s. ein digt, voor drie jaren te verlengen. Beslo ten werd om eene ondergeschikte wijzi ging te brengen ln de verordening tot heffing van een vergunningsrecht, ln ver band met een j.l. plaats gehad hebbende wijziging der Drankwet. Vastgesteld werd bestek en voorwaarden voor de vernieu wing van de brug bij van der Salm ln de Zuidbuurt, alsmede tot vernieuwing der dekken van de Kooloos-Streng- en Hof- brug. De aanbesteding zal worden gehou den onder Zoeterwoudsehe aannemers. Tenslotte besloot de Raad een achterstal lige betaler van watergeld gerechtelijk te doen vervolgen. De voorzitter deelde mede dat tot den Min. van Soc. Zaken een ver zoek is gericht om ook de gemeente Zoe- terwoude ln de loon toe slagregeling op te nemen. Hierna sluiting. ALPHEN Ernstige autobotsing. Gisteravond omstreeks 9 uur had langs den Rijksstraatweg ln den Hoorn nabij de betonfabriek „De Hoorn" een ernstige autobotsing plaats. Op gemeld tijdstip kwam vanuit de richting Leiden een per sonen-auto bestuurd door H. P. uit Vrees wijk, terwijl vanuit de richting Utrecht een melkauto naderde bestuurd door G. B. uit Ter-Aar. Plotseling moest de be stuurder der personen-auto remmen voor een voor hem uit rijdende wielrijdster. Door dit remmen, dat zeer krachtig ge schiedde, draaide de wagen rond, om daarna met groote vaart in botsing met genoemde melkauto te komen. In de per sonen-auto zaten 3 personen, waarvan C. v. d. K. uit Bennekom door de botsing een gebroken linkerbovenarm bekwam. Dr. Munting verleende heelkundige hulp. De andere inzittenden en bestuurders kwamen er goed af. Belde wagens waren zwaar beschadigd, vooral de melkauto moest het zwaar ontgelden. Door een kraanwagen moesten de wagens worden weggesleept. Omtrent de schuldvraagstelt de politie een onderzoek in. Raadsstukken. Verordening Gemeentepolitie In aansluiting aan het voorstel d.d. 8 Juni J.l, betreffende vaststelling van diverse personeelsverordeningen, deelen B, en W. den raad mede, dat zij in de hun daarbij toegezonden ontwerp-verordening ex ar tikel 223, 3e lid der gemeentewet, regelen de de rangen enz. van de ambtenaren der gemeentepolitie op nog enkele onderge schikten punten volgens den wensch van den Minister eenlge wijziging hebben aangebracht. Gevolg gevende hieraan, hebben B. en W. den raad een nieuw ont werp-verordening aangeboden, waarvan zij verwachten, dat na hare vaststelling, spoedig de Koninklijke goedkeuring zal volgen. Aftrek voor ambtswoning Burgemeester Ged. St. zijn van oordeel, dat met de vermindering die de wedde van den Bur gemeester met Ingang van 1 Januari 1935 heeft ondergaan, een vermindering van den aftrek, die op de wedde wordt toege past wegens het gebruik van een ambts woning gepaard moet gaan. B. en W. hebben tegen deze verlaging geen beden king en stellen den raad voor hen te machtigen aan de Ged. St. mede te dee len. dat tegen de voorgenomen vermin dering van den aftrek, ingaande 1 Jan: 1935, geen bezwaar bestaat. Verhuring boerderijen „Bijdorp" en „De Kievit" Aan mej. de wed. J. v. Z„ alhier, huurster van de boerderij: „De Kievit" ls de huur van de door haar be woonde boerderij ongezegd tegen 31 Dec. a.s. op grotid van het niet op tijd beta len van de verschuldigde huursom. Na dien tijd heeft voornoemde weduwe ver zocht het einde van den huurtijd te ver vroegen en te bepalen op 1 Augustus 1935, voor wat betreft de landerijen en op 1 September d.a.v. voor wat betreft de gebouwen tot de boerderij behoorende. B. en W. advlseeren den raad op het ver zoek van de wed. van Z, in te gaan De thans aan den veehouder N. de V., alhier, verhuurde boerderij „Bijdorp" verkeert, voor zoover de gebouwen aangaat, in een slechten toestand. Zij zijn bestemd om op den duur te verdwijnen. De boerderij staat op grond die voor plein of voor straataanleg ls aangewezen. Herstel van de bedoelde boerderij zou, om aan behoor lijke eischen te kunnen voldoen ongeveer f. 4000.kosten. Nu de boerderij, thans door de wed. v. Z. bewoond, vrij zal ko men, geven wij er de voorkeur aan de ge bouwen tot „Bijdorp" behoorende, niet meer te herstellen, maar voor afbraak te bestemmen en aan den pachter N. de V. ten behoeve van zijn veehoudersbedrij f voor gebruik aan te wijzen en te verhuren de gebouwen behoorende tot „De Kievit". Het is echter noodzakelijk dat op het erf van de boerderij „De Kievit" wordt gebouwd een veestalling ter vervanging van de thans daarop staande, die van te geringen omvang is. De kosten hiervan zullen naar raming f. 4000.— beloopen. Met De V. zijn B. en W. voorlooplg overeengekomen dat hij over het deel van het huurjaar 1935 dat bij overname nog rest, een vergoeding in totaal aan de ge meente zal geven van f. 150.terwijl den raad binnenkort een advies zal worden gezonden tot regeling van de huur voor de jaren 1936 en 1937, omdat de huur van de boerderij „Bijdorp" einde 1937 afloopt. Wij advlseeren Uw college beleefd den raad voor te stellen overeenkomstig het vorenstaande wel een beslissing te willen nemen. Raadsagenda. De agenda van de a.s. raadsvergadering onzer gemeente op Vrijdag 26 Juli a.s. des namiddags 7 uur, bevat de volgende voor stellen: 1. i.z. vaststelling der vergoeding aan de Bliz. scholen over het dienstjaar 1932; 2. I.z. verlenging van kasgeldleenin- gen verstrekt aan de gemeente IJssel- monde. 3 I.z wijziging der verordeningen od de heffing en Invordering van het ver gunningsrecht. 4. I.z. wijziging P. B ten aanzien van biljarten. 5. i.z. toevoeging van de boerderij „De Kievit" en verhuring van de boerderij „De Kievit" aan den heer N. de Vos alhier. 6. Nota van B. en W. i.z. de maatregelen met betrekking tot de huren der met voorschot gebouwde wonin gen. 7. I.z. verlaging van den aftrek voor de ambtswoning van den burgemeester ln ver band met een missive daaromtrent van de Ged. St. 8. goedkeuring eener wijziging der begrooting van het algemeen armbe stuur. dienst 1935. 9. I.z. vaststelling van een verordening betreffende de genees kundige armenpraktijk. 10. vaststelling van: a. een verordening tot regeling van den rechtstoestand van het personeel dat geen volledige taak heeft in dienst der gemeente: b. een verordening betreffende de Indienstneming van personeel op ar beidscontract; c. een verordening ex art. 223 3e lid der gemeentewet betr de politie ambtenaren; d. een verordening tot rege ling van den rechtstoestand van den ge meente-secretaris en den gemeente-ont vanger; e. een instructie voor den ge meente-secretaris: f. een Instructie voor den gemeente-ontvanger. 11. lx verkoop van een perceel bouwgrond aan den heer W. Brouwer q.q. 12. id. aan den heer S. D. v. Hemsbergen 13. I.z. ld. aan den heer B. Snel. 14. Wijziging van het raadsbesluit d.d. 7 Juni 1923 tot verkoop van bouw grond aan den heer J. S. van der Sandt. 15 Onderzoek geloofsbrieven der nieuw gekozen raadsleden. 16. Inzake regeling van de loonen der gemeentewerklieden. 17 inzake toekenning subsidie aan de Burger wacht en gratis gebruik van de schiet baan door de burgerwacht. 18. inzake wij ziging der gemeentebegrooting dienst 1935. Op het te Naaldwijk gehouden muziek en zangconcours behaalde het kinderkoor van de Chr. zangver. Hosanna" in de le afd een len prijs met 300 punten en de tusschenklas In de le afd. meljeskoren eet 2en prijs met. 29 pnt. Voor vereenlglnf en directeur de heer H. A. v, d. Kemp een mooi succes! Op het te Naaldwijk gehouden con cours behaalde het kinderkoor van de chr. zangver. „Sursum Corda" in de afd. uitmuntendheid een len prijs met 340 punten; het dameskoor In de le afd. een len prijs met 319 punten. Voor Sursum en niet minder haar directeur de heer J. v. Beek uit Woerden een prachtig succes! BODEGRAVEN. Goed afgeloopen. Van een bouwwerk aan de Noordstraat brak een der dwarsliggers van den steiger met het gevolg dat deze naar beneden stortte. De drie metselaars die erop ston den konden elkaar vasthouden en een steun grijpen; zij zouden anders van 3'/i meter naar beneden zijn gestort. Aan het stedelijk gymnasium te Gouda werden de volgende plaatsgenooten bevorderd: Van le naar 2e kl. J. v. d. Vllst; van 2e naar 3e kl. J. de Bruljn; van 4e naar 5e kl. J. Steijn. van 5e naar 6e kl. mej. E la Gro. De leerlingen van de openbare school maakten een welgeslaagde boottocht naar Katwijk. De tocht, die georganiseerd was door Volksonderwijs werd gemaakt met een salonboot over de meren tot Lelden, waar de tram naar Katwijk reeds stond te wachten. Ruim 5 uur kon men doorbren gen aan het strand waar naar hartelust genoten werd. al was het wat kouder dan voorgaande dagen. Op den terugweg viel er wat regen maar de boot was overdekt, dus het hinderde niet teveel en men ge noot van de mooie reis en van de lekkere versnaperingen en dranken die werden aangeboden Reeds tegen 9 uur kwam het gezelschap in goede orde hier weer aan. De leerlingen van de Leidsche In dustrie- en Huishoudschool brachten een bezoek aan de Zuivelfabriek „Oud-Hol land" alhier, dir. de heer J. de Mars. De dames werden ontvangen en rondgeleid door de fabriek. Bijzonder Interesseerde haar het verloop van de kaasproductie, die zij konden meemaken en evenzeer het nemen van monsters en het onder zoeken daarvan in het laboratorium der fabriek. De dames kregen tenslotte nog een kaasje als aandenken mee. De leerlingen van de derde klasse der Chr. Nijverheidsschool maakten ln twee autobussen een reis naar Arnhem. Onderweg werd afgestapt bij de pyramide van Austerlitz, terwijl ook het kasteel de „Doorwerth" werd bezichtigd. In Arnhem werd een bezoek gebracht aan de ver schillende parken terwijl ln de fraaie bos- schen van de omgeving gewandeld en ge speeld werd. Het was een mooie tocht. Aan de H.B.S. te Woerden werden bevorderd van klasse 2 naar 3 de heeren H Th. Kooij en A. H. v. d. Most, alhier, van 3 naar 4 E Boggaart en van 4 naar 5 J. JUngeling, alhier. De dames N. Hagen en T. v. Veen alhier slaagden aan de Leidsche Huis houdschool voor het diploma Huishoud kundige, mej. A. Zaal voor het diploma kinderverzorgster. BOSKOOP. Beroepen. Beroepen: Te Soestdljk ds. N. Bijde- mast alhier. B. en W. dezer gemeente stellen den raad voor, kosteloos aan de provincie in eigendom, beheer en onderhoud over te dragen de brug over de Gouwe, en vervol gens om op zich te nemen de bediening van de door de provincie te bouwen en te onderhouden hulpbrug over de Gouwe. 18. Thijs klimt deftig dan de koets'eerst'ült en geeft dan luid aan den soldaat, die voor de slotbrug daar op schildwacht staat, bevel: Ga naar je meester en vertel dat dokter Alllsweet is aangekomen." „Ik zal het doen," zegt de soldaat, „U werd verwacht, heb ik vernomen." Al spoedig komt er nu een mager heer over de slotbrug heen; hij was een deftig man naar het vriend Thijs toe scheen. Thijs zegt: „Ik ben dokter Alllsweet." „Sta toe," zoo spreekt die heer, „dat ik, in 's hertogs naam, U welkom heet. Ik ben des hertogs neef; mijn naam ls jonkheer Claudius Kwadreel Mag ik U naar den hertog toe geleiden? Uw komst zal hem wel zeer verblijden; want hij is nu zoo verschriklljk dik geworden dat hij 't grootste harnas niet meer aan kan gorden." Thijs denkt, als hij den jonkheer volgt, die 't slot weer binnen gaat: „Die Claudius Kwadreef heeft een onaangenaam gelaat." 3—1

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 7