xmnmwm LEIDSCH DAGBLAD Tweede Blad Vrijdag 19 Juli 1935 KERK- EN SCHOOLNIEUWS. UIT DE OMSTREKEN. APENDA. PREDIKBEURTEN. SASSENHEIM. Pinkstergemeente: Hedenavond 8 uur Paster v. d. Woude van Rotterdam. VOOR ZONDAG 21 JULI. BENTHUIZEN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. half elf en nam T uur leesdlenst. Geref. Gem.: Voorm. half elf en nam. 8 en 7 uur, leesdlenst. BODEGRAVEN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur en nam. half zeven, ds. Klusener. Geref. Kerk: Voorm. 10 uur en nam. half zeven, ds. Valk van Stellendam. Ev. Luth. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. H. J. Jaanus van Nijmegen Geref. Gemeente: Voorm. 10 uur en nam. half zeven, preeklezen. BOSKOOP. Ned. Herv. Kerk: Voorm. half tien en nam. 6 uur, ds. Jacobs Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam uur, ds. Petersen. Chr. Geref. Kerk: Voorm half tien en nam. 6 uur, ds. Bljdemast Rem. Geref. Gemeente: Voorm. 10 uur, ds. Hoenderdaal. Geref. Gem.: Voorm. half tien en nam. 6 uur, leesdienst. HAZERSWOUDE. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. J. de Bruin van Alphen; nam. 7 uur, ds. Kiehl. Geref Kerk: Voorm. half elf en nam. halt acht de heer Thomas, cand. te Lelden. HOOGMADE. Ned. Herv. Kerk: Voorm. half elf (Dankz. H A.), ds. Waardenburg. DE KAAG. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, geen opgave. KATWIJK AAN DEN RIJN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. half tien, ds. Verwaal van De Kaag; nam. 6 uur, de heer de Witt van Noordwijk aan Zee. Geref. Kerk: Voorm. half tien en nam. 5 uur, ds. Meljering. R.K. Kerk: Vroegmis te half acht, pater Perpetuus O.F.M.: Hoogmis te half tien, pastoor J. Buys: Stille Mis te half twaalf, pater Hlmmelreich; Lof nam. half acht, pastoor Buys. KATWIJK AAN ZEE. Zaal voor Prot. Belangen: Voorm. 10 uur, ds. A. N. Tonsbeek van Applngedam. Geref. Kerk: Voorm. half negen en nam. 6 uur, ds. M. van Wijk van Delfshaven; Voorm. half elf ds. H. v. d. Elskamp van Hilversum. Irene: Nam. 6 uur, ds. v. d. Elskamp. Geref. Gem. (Remisestraat): Voorm. 10 uur en nam. 5 uur, leesdlenst. LEIDERDORP- Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur en nam. half zeven. ds. Streeder. Geref. Kerk: Voorm. half tien en nam. half zeven, ds. J. Bos van Rijssen. NIEUWKOOP. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur H A.) en nam. half acht (Dankz.), ds. van Wijn gaarden. Geref. Kerk: Voorm. half elf, ds. Bos uit Oude Wetering en nam. half acht, lees dlenst. Rem. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. Nienhuis. NIEUWVEEN. Ned. Herv. Kerk: Nam. 7 uur, ds. Nien huis van Nieuwkoop. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 7 uur, ds. Speelman. Evangelisatie: Voorm. 10 en nam. 7 uur, de heer A. van Scherpenzeel NIEUW-VENNEP Ned. Herv. Kerk: Voorm. half tien en nam. 6 uur, ds. Bouman. Geref. Kerk: Vooqji. 9 uur en nam. half &rie, ds. Smllde. Chr. Geref. Kerk: Voorm. half tien (H.A.) en nam. 6 uur, ds. De Bruin van Amsterdam. NOORDWUKERHOUT. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. van Noort. OEGSTGEEST. Groene Kerkje: Voorm. 10 uur, ds. Hennemann. Pauluskerk: Voorm. 10 uur, ds. Jansen Schoonhoven; nam. 5 uur dr. J. Rlemens van lelden. SASSENHEIM. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur en nam. 5 uur, ds. Krljkamp. Geref. Kerk: Voorm. half tien en nam. 5 uur, ds. Kuiper. Chr. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, leesdlenst. Pinkstergemeente: Voorm. 10i/4 en nam. half acht, dienst. TER AAR. Ned. Herv. Kerk: Voorm. half elf de heer Pouw van Benthuizen; nam. half acht ds. Hoeufft van Velsen. Geref. Kerk: Voorm. half elf en nam. half acht, ds. Warnlnk. VALKENBURG. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur en nam. half zeven ds. Steenbeek. VOORHOUT. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. Klomp. VEUKLEIDSCHENDAM. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. Vermet. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. Boukema. RECLAME- Rusteloos, gejaagd, angstig en neerslachtig? Verdrijf toen al die muiienissen en breng Uw gestel tot ruet. Neem een AKKERTJE" en soo noodig nog een. Blij verrast «uit Ge %derisr>dsch lijn U weldra als een herboren Product mensch te voelen, opgewekt.vol zelfvertrouwen en levenslust. "AKKERTJES" schaden niet I Per 12 stuks sleohts 52 oent. Volgens recept van Apotheker dumotst WADDINXVEEN. Ned. Herv. Kerk: Voorm 10 uur, de heer L. Poot, cand te Bodegraven; nam. half zeven. ds. L. Vroeg-ln-de-Wey Geref Kerk: Voorm. 10 en nam 6 uur, ds Smldt. Chr. Afg. Gem.: Voorm. 10 en nam. 8 uur ds. Grlsnlgt. WARMOND. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 6 uur, ds. De Bel. WASSENAAR. Dorpskerk: Voorm. 10.05 uur, ds. J. van Kuiken van Ulthuizermeedennam. half zes. ds ten Kate Klevietkerk: Voorm. 10.05 uur, ds. ten Kate. ZOETER WOUDE. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. Etjkman. ZWAMMERDAM. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 7 uur, ds. van Woerden. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 7 uur ds. Zwaan. Rem. (Geref.) Gem.: Voorm. kwart over tien, de heer H. A. ten Bruggéncate, Rem. proponent. NED. HERV. KERK. Beroepen te Oud- en Nieuw-Gastel (toez.) J. v. Bruggen, em. pred. te Hilver sum. KERKELIJKE EXAMENS. De heer A. Nijhuis te Sneek, cand. aan de Vrije Universiteit, ls door de classis Sneek geëxamineerd en beroepbaar ver klaard ln de Geref Kerken. ALGEMEENE SYNODE DER NED. HERV. KERK. n. In de gisteren te 's-Gravenhage voort gezette zitting van de Alg. Synode der Ned. Herv. Kerk werden benoemd: Tot leden van de commissie voor de Tabellarische verslagen en de Exlmina, de ouderlingen mr. H. J. M Tijssens te 's Gravenhage en A. J. Scherpbier te Hoogeveen voor die voor de conslderatlën de pre dikanten ds. F. Tammens te Oostwold; ds. D. Mulder te Westwoud; ds. C. J. H. Verweys te Breukelen; ds. E, J. H. Brand- llgt te Groningen en de ouderlingen D. P. Cappellen v. Walsum te Velp; A. A. Elzinga te Amsterdam en A Snoep te Numansdorp; voor die voor de nieuwe wetsvoorstellen: de predikanten ds. J. Boonstra te Gieten; ds. D. A. v. Krevelen te Deinum; ds. L. S. v. Zwet te Almelo en ds R. Cremer te Veendam, ouderling A J. Scherpbier en het prae-adviseerend lid prof. dr. Th. L. Haitjema te Groningen; voor die voor de stukken ter behande ling de predikanten ds. P. Bokma. te Schiedam; ds. S. Winkel te Heeren; ds. J. W. J. Addlnk te Heeze en dr. H. W. Woeda te Oosterland; de ouderlingen A. Elzinga te Amsterdam; Chr. Hondlus te Middel burg en A .Sneep, benevens de prae-ativi- seerende hoogleeraar, prof. dr. G. Seven- ster te Leiden; voor die voor de afschriften en staten van kosten de predikanten ds. F. Tam mens te Oostwold (Gron.) en ds. J. W. J. Addlnk te Heeze; voor de Kerkvisitatie de predikanten ds. R. Cremer te Veendam; ds. D. Mulder te Westwoud; ds. D. A. v. Krevelen te Dei num; ds. C. J. Verweys te Breukelen: dr. W. H. Woeda te Oosterland en ouderling D. P. Cappellen v. Walsum te Velp; voor die voor de samenspreklng met den Raad van Beheer voor de predikants- tractementen de predikanten ds. J. Boon stra te Gieten en ds. L. S. v. Zwet te Almelo; voor de Quotisatie: de predikanten ds. F. Temmens en ds. L. S. v. Zwet; voor de eindredactie prof. dr. Th. L. Haitjema te Groningen en ds. J. Boonstra te Gieten; voor de kleine toelagen de quaestor-ge neraal, mr. S. J. Hogerzeil te 's-Graven hage. Hierna werden de Synodi contractae uitgeloot. De Synode hield zich vervolgens bezig met de verdere behandeling van de ver slagen van de Synodale Fondsen. De door de Prov. Kerkbesturen aange nomen reglementsherzieningen zijn met ingang van 1 Jan. j.l. uitgevaardigd. Prof. dr. M. v. Rhijn is met ingang van 1 Oct. j.l. eervol ontslagen als kerkelijk hoogleeraar. Tijdens de vac. heeft prof. ir. A. H. Korff te Lelden mede de examens afgenomen. Prof. dr. L. G. H. J. Berkelbach v. d. Sprenkel te Amsterdam heeft 6 Mei J.l. zijn inauguratie als kerkelijk hoogleeraar te Utrecht gedaan. Verzoeken van de Ringen 's Grevelduin- Capelle en Ingen alsmede van het college van kerkvoogden te Ellecom, om voor re kening van de kerk te mogen procedeeren, werden niet ontvankelijk verklaard. In verband met te houden commissie- 1 vergaderingen verdaagde de president de zitting tot hedenmorgen 10 uur. AALSMEER. Het aanstaande concours ..Aalsmeers' Fanfarecorps".' De deelnemende corpsen aan het con cours alhier op a.s. Woensdag en Donder dag zullen ten gemeentehuize op belde dagen in het middaguur door B. en W. ontvangen en verwelkomd worden. Dins dagavond geeft „Aalsmeers Fanfarecorps" een openingsconcert op het concourster rein, terwijl Vrijdag een kinderfeest wordt gehouden. Geslaagd te Den Haag voor het Mulo-diploma A onze plaatsgenoot G. A. Hohn HAARLEMMERMEER. Onvoorzichtig! De heer B. beging, terwijl hij op het traject Aalsmeer—Hoofddorp ln den trein zat. de onvoorzichtigheid een zijner han den zoover bulten het open raam te ste ken dat deze ln aanraking kwam met een langs de lijn staanden paal, met het ge volg, dat de pols brak en de hand verder zoodanig werd verwond, dat geneeskun dige hulp moest worden Ingeroepen. Excursie van de vereeniging „Het Nederlandsche Wegencongres". In verband met de groote werken en verbeteringen op het gebied van wegen- en bruggenbouw, die In den laatsten tijd door de zorg van den Rijkswaterstaat, den Provincialen Waterstaat en het waterschap „De Haarlemmermeerpolder" werden tot stand gebracht, werd door het bestuur van de Vereeniging „Het Neder landsche Wegencongres" te 's-Graven hage een excursie gemaakt door dezen polder, ln gezelschap van het Polderbe stuur en vertegenwoordigers van het Ge meentebestuur. Te Hoofddorp werden de Congres-leden te ongeveer 12 uur ten Polderhuize ont vangen door het Polderbestuur. Na deze ontvangst had de bezichtiging plaats van de ln het Polderhuis Ingerichte tentoonstelling van ontwerpen en verdere teekenlngen, die op het wegennet enz. ln den Haarlemmermeer betrekking hebben. Voor het muziek-staatsexamen 1. o. (plano) slaagde W. E. J. Grevelt alhier. HILLEGOM- De bloembollenbeurs was Donderdag Iets drukker bezocht dan in de vorige weken; 95 personen teekenden de lijst; de handel was ook iets levendiger. KATWIJK. GEMEENTERAAD Verhooging jaarwedde Dir. Arbeidsbeurs De raad besluit tot een ijsverkoop- verbod op Zondag V oorste! van B. en W. tot wijziging politieambtenaren- reglement aangenomen. Onder voorzitterschap van den burge meester, mr. W. J. Woldringh van der Hoop vergaderde gisteravond de raad dezer ge meente. Afwezig met kennisgeving, de heeren H. Parlevliet en J. Eikelenboom, terwijl er één vacature ls. n.l. van den heer M. van der Bent. Na opening met gebed volgde voorlezing en onge wijzigde goedkeuring der notulen van de vergadering van 4 April, deed de voorzit ter mededeellng van enkele ingekomen stukken, waarbij verschillende goedkeurin gen van Ged. Staten van genpmen raads besluiten. 3. Voorstellen tot vérhuring van gemeen te-eigendommen, t.w. twee perceelen grond n.l. aan de Maatschappij „Insulinde" en den heer J. Hoek, resp voor f. 200 en f. 4 4. Voorstel tot wijziging van de verorde ning op de heffing van havengeld ln dien zin, dat In art. 1 der verordening ook de „Zanderijvaart" (de z.g. Stinksloot) wordt genoemd. Degenen die tot heden gronden kochten langs deze sloot betaalden 1 ct. per centiare voor het gebruik van vaart en kade. Thans zullen de betrokkenen ze gaan er allen mede accoord haven geld betalen Na eenige besprekingen, waarbij de heer Meprburg enkele inlich tingen vroeg, werd conform besloten. 5. Voorstellen tot verkoop en ruiling van gemeentegrond naar aanleiding van een verzoek van J. W. J. Komdorffer. Een en ar.der is gewenscht wegens verbouwing van het perceel Fr van Roonstraat. Bo vendien zal aan de N.Z.H.T.M. f. 70.be taald worden voor het verplaatsen van een electrische paal. Conform besloten. 6. Voorstel tot verhooging der jaarwedde van den Directeur der gemeentelijke Ar beidsbeurs, aangezien zijn werkzaamhe den zeer zijn toegenomen. De commissie van Toezicht op de Arbeidsbeurs wil zijn bezoldiging gelijk stellen aan die van adjunct-commies ter secretarie f. 1200 f. 1500). B. en W. gaan hiermede accoord en eveneens deed. dit de raad want con form besloten. 7. Voorstel tot het verleenen van een bij drage, groot f. 590.48 aan de Chr. H B S. te Lelden. De heer P. Guijt merkt op, dat één der leerlingen slechts tijdelijk te Kat wijk vertoefd heeft, .en vraagt of de ge meente ook voor logé's moet betalen. Uit de bespreking blijkt, dat deze bijdrage ge heel vrijwillig is. Het betreffende geval zal nader onderzocht worden. 8. Voorstel Inzake wijziging bestemming begrootingspost: kosten onderhoud van wandelplaatsen en plantsoenen. In de be grooting is voor bovenstaande post f. 1500 uitgetrokken voor het betalen van toeslag aan hen die werkloozensteun of onder stand ontvangen (contra-prestatie). Daar de Minister de contra-prestatie voor steun trekkers niet toestaat is slechts f. 300. noodig (ondersteunden). De overblijvende f. 1200.gulden worden besteed voor het in dienst nemen van losse arbeiders. Con form besloten. 9. Voorstel wijziging der gemeente-be- grooting voor het jaar 1934/35. Conform besloten. 10. Voorstel tot wijziging der verorde ning, regelende de heffing van het ver gunningsrecht, hetgeen slechts een for maliteit is, aangezien in art. 1 de woor den „omvang van" worden gewijzigd in „omzet van sterken drank ln". Conform be sloten. 11. Voorstel tot vaststelling der veror deningen als bedoeld bij de art. 9 en 10 der Drankwet en van de verordeningen op de tapperijen enz. Dit ln verband met wij zigingen die de Drankwet heeft ondergaan en waardoor de lokallteitseischen en wljk- maxlma voortaan aan de goedkeuring van Ged. Staten onderworpen zijn. Bij wijze van overgang werd overeenkomstig art. 77 der Drankwet de op 1 April 1932 be staande verordening ten aanzien van deze materie aan Ged. St. ter goedkeuring in gezonden, een maatregel om te voorkomen dat bij het verstrijken van bedoelde ter mijn te dezen opzichte een rechtelooze toestand zou Intreden. Ook deze verordeningen worden zonder discussie en z. h. st. aangenomen. 12. Voorstel tot wijziging der algemeene politieverordening en wel zoo, dat art. 11 waarin staat dat het Innemen van een standplaats aan den openbaren weg aan een vergunning van B en W. is onaer- worpen, niet geldt voor prov. wegen, daar hiervoor reeds een dergelijke bepaling be staat. Conform besloten. 13. Voorstel tot vaststelling van een ver ordening betreffende de sluiting van tjs- winkels op Zondag, aangezien het Chr. karakter der gemeente zich verzet tegen het voortbestaan van Usverkoopgelegenhe- den op Zondag. Op grond van een een ander hebben B. en W. een verordening ontworpen, die aan het geschetste bezwaar tegemoet komt. Dr. Hueting kan zich met het doel ver eenigen. In de week vindt spr. het veror beren van ijsco's niet sympathiek, op Zon dag heelemaal niet. Of deze verordening echter niet ln strijd ls met een artikel uit de Winkelsluitingswet is nog een open vraag. Spr. vreest, dat de verordening niet zal worden goedgekeurd. De voorzitter zegt, dat er nog niet één gemeente ln ons land is, waar zulk een verordening bestaat. Er ls inderdaad een groot risico, dat zij vernietigd zal wor den. Het belangrijke punt, waar het op aan komt ls, dat het in het belang van de ge meentehuishouding noodig geacht wordt, dat de ijswinkels op Zondag gesloten zul len zijn De heeren C. van Tongeren en L. v. d. Zwan danken B. en Wdat zij met dit voorstel komen. 80(°, misschien 90'/° der bevolking ergert zich aan dezen verkoop op Zondag. De heer Meerburg vraagt zijn medeleden af, of het zoo verschrikkelijk ls als het warm weer is en er op Zondag een ijsco wordt gekocht. Spr. vindt het volko men menschelijk en logisch. Wil men principieel zijn, dan moet men ook den verkoop op het strand verbieden. 90% van hen, die op Zondag in de ijscowinkel staan, zijn Katwijkers. Moet men dan geen rekening houden met de bevolking? Spr. wil geacht worden te gen te hebben gestemd. Z. h. st. wordt daarop de verordening aangenomen. 14. Voorstel tot intrekking van ae be sluiten inzake het bouwverbod (1932) op den grond in de Voorstraat te Katwijk aan Zee. Na eenige discussie wordt het punt op voorstel van den heer J. v. d. Perk aange houden tot de volgende vergadering. 15. Voorstel tot wijziging van het politie ambtenaren-reglement R. B. en W. kun nen zich niet vereenigen met de door den minister juist gedachte salarissen. ZIJ stellen voor ln het reglement den rang van insp. van politie te wijzigen ln dien van hoofdinspecteur. De regeling wordt dan als volgt: voor den Hoofd-inspecteur van Politie van f. 3400f. 3800, een toe lage voor het beheer van het strand en het kampeerterrein inbegrepen; voor den Brigadier-majoor van Politie van f. 2150 f.2450; voor den Brigadier-titulair en een agent van Politie van f. 1450.f. 1850; voor den agent voor den nachtdienst van i .uj f. 1450; voor den klerk van f. 1000 f. 1200.—. De heer Grimbergen noemt het onjuist, dat de salaris-commissie gunstig geadvi seerd heeft, om den Inspecteur den rang toe te kennen van Hoofdinspecteur. De voorzitter zegt, dat dit op een mlsver- srand moet berusten. De heer Grimbergen kan zich dit niet indenken, doch ook de andere leden der commissie bevestigen dit. De heer J. v. d. Perk wijst op het eigen aardige van het voorstel, n.l. om de positie van den Inspecteur te handhaven, dezen te benoemen tot Hoofd-inspecteur. Dit komt ook uit daarin, dat er geen inspec teur zal komen. Er ontbreekt dus eigen lijk een schakei. Spr. vraagt vastlegging in de notulen, dat die schakel ln de naaste toekomst niet zal worden aangevuld. De voorzitter zegt, dat dit dan eerst in den raad komt, aaar 't ambtenarenreglement R dan eerst gewijzigd moet worden. Een lusschenvoorstel van den heer C. v. Ton geren jaagt veel stof op, en krijgt een uit gebreide bespreking, terwijl aan het einde blijkt, dat niemand dit voorstel steunt, zoo dat de bespreking overbodig was. Met 113 st. wordt het voorstel van B. en W. aangenomen. Tegen de heeren C. van Tongeren, H. W. Grimbergen en A. van Rijn. Bij de rondvraag krijgt de heer B. v. d. Bent op een schriftelijk gestelde vraag omtrent de ultdeeling en verkoop van doorgedraaide groenten aan werkloozen het antwoord, dat, om daarvoor als ge meente ln aanmerking te komen, aan zoo veel voorschriften en bepalingen moet worden voldaan, dat de bezwaren te ern stig zijn en bovendien aan de gemeente kas hooge eischen zullen stellen. Verder bepleit vrager nogmaals de invoering van goedkooper groenten op de minst kost bare wijze. Op een vraag van den heer C. van Ton geren betreffende het Pufaanvoerverbod deelen B. en W. mede, dat zij den Minister van Economische Zaken dringend verzocht hebben, de uitvoering van dezen maat regel zoolang op te schorten, tot een over zicht gekregen is van de economische ge volgen voor de betrokkenen. De heer W. Kulk krijgt op zijn vraag over het ophan gen der vlaggen op den Boulevard op Zon dag ten antwoord, dat maatregelen zijn getroffen, dat dit niet meer op Zondag zal geschieden. De heer v. Riessen vraagt hoe het staat met de klok van den toren te Katwijk-Rijn. Zal onderzocht worden. Dc heer Meerburg vraagt zoo mogelijk verbe tering van hoek VoorstraatZ. Boulevard Cok hiernaar zal een ondezoek ingesteld worden. Daarna sluiting met gebed. j DAGELIJKS. Pieterskerkgracht 9: Tentoonstelling Leidsche Schilder- en Teekenacademie, lederen dag van 20 Juli tot 4 Augustus, DIVERSEN. Woensdag Inst. Praeventleve Genees kunde Consultatiebureau voor moeilijke kinderen. Halfdrie tot halfvler Inenting tegen dlphterle 45 uur nam. Woensdags: Inst. v. Praeventleve Ge neeskunde. Consultatiebureau voor Alco holisten 7 uur nam. Vrljdags: Inst. v. Praeventleve Genees kunde. Consultatiebureau voor Beroeps keuze. 45 uur nam. BIOSCOPEN. Luxor-Theater, Stationsweg. 8 uur nam. „De zoon van Kong". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur, Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur. Trianon-Theater, Breestraat. 8 uur nam. „Rivalen". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur. Casino-theater Hoogewoerd 49. 8 u. n.m. „Onbewaakte Overwegen". Zondagnam. 4 uur en 8 uur. Lldo-Theater Steenstraat 39. 8V4 u. nam. „Het geheim van Edwin Drood". Woensdag- en Zaterdagnam. 2'/i uur. Zondag nam. 2 uur, 4'/i uur en 8 u. 15. De apotheek Hooigracht 48 ls dag en nacht geopend voor leden v. h ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheld". echter van nam. 8 uur tot v.m. 8 uur alleen voor spoedrecepten. De avond- nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 15 tot. en met Zondag 21 Juli a.s waargenomen door de apotheken; C. B Duyster. Nieuwe Riia 18. telef 523 en C. van ZUd. Wllhelmtna- pattc 8 Oegstgeest. telef. 274. KATWIJK AAN DEN RIJN. De Tulnbou Er was wel eenige afwisseling in de af- geloopen week vooral wat betreft den aard- appelenhandel. Verlaging van den mini mumprijs waardoor de uitkomst tenge volge van het matige beschot ook maar zeer matigjes bleef, hierna nogeens ver laging van dezen prijs, met ten slotte de toestemming om Eigenheimers te rooien. Nu deed zich het geval voor dat, juist nadat de tweede minimumprijsverlaging was afgekomen de prijs opliep en voor den geheelen aanvoer, boven dezen mini mumprijs bleef. Vorige week draaiden honderden kisten per dag door, die dan voor export weggingen en waarvoor da delijk de minimumprijs werd uitbetaald. Maandag echter toen de minimumprijs resp. voor bonken, groote en drielingen p. kist f 0.75, f0.87'/. en f0.37'/> was, ging alles boven den minimumprijs, zelfs tot f. 1.20 p. kist voor groote. Goede sla kon steeds koopers vinden; een gedeelte draaide door. De prijs varieerde van f 0.50 tot f. 1.30 per 100 stuks. Ook bospeenwas als regel goed gevraagd met prijzen va- rieerend van f. 3 tot f. 5.50 per 100 bos. Tuinboonen gingen naar gelang deze grooter werden, in prijs dalen, aanvan kelijk op f. 2.50 tot f. 3.10 werd dit bin nen enkele dagen f. 1.50 tot f. 2.30 p. 100 K.G. Bosuien brachten van f. 0.35 tot f. 0.50 per 100 bos op, en pootuien f. 1.90 tot f. 2.60 per 100 bos. Bloemkool kwam maar tn kleine kwanta en de kwaliteit was niet extra. De eerste soort kon niet temin nog van f. 3.30 tot f. 6.10 opbren gen. Over de te veld staande bloemkool komen weer de gewone klachten binnen, n.l. draalhartenzlekte. Enkele perceelen zijn reeds nu bijna waardeloos, vooral in den zwarten grond. 1 Me). Leuntje Korpelshoek hoopt op 31 Juli e.k. den 95-Jarlgen leeftijd te be reiken. Vermoedelijk de oudste inwoon ster van ons dorp Mej. K. verkeert in nog vrij goeden doen en haar hoogen leeftijd is haar nog lang niet tot last. Aan belangstelling zal het haar wel niet ontbreken. 0 KATWIJK AAN ZEE. Militaire medewerking tijdens den a.s. historischen optocht. Dank zij de welwillende medewerking van den commandant van het 8de regi ment veldartillerie te Leiden heeft de minister van Defensie goed gevonden, dat bij de landing en den intocht van den Prins van Oranje op 4 September man schappen en paarden van dat regiment en tevens kanonnen, die saluutschoten zullen lossen, ter beschikking van de Oranje- vereeniging worden gesteld. Ongeveer 120 personen zullen aan dezen historischen intocht deelnemen, die gezien de groot- sche opzet een zeer bijzondere attractie zal zijn! Aanrijding. Op de Voorstraat had een aanrijding plaats tussohen een auto bestuurd door mej. M. v. Z. wonende Vijverlaan te Rot terdam en den wielrijder M. Z. uit Leiden. De auto kwam uit de Badstraat en reed richting Boulevard, de wielrijder kwam uit de tegenovergestelde richting. Daar er op C«l hoek een auto stond heeft de bestuur ster te veel naar links uitgehaald en daar door den wielrijder te laat opgemerkt, en niet tijdig kunnen stoppen. Het rijwiel werd beschadigd, de dame zal d"e schade vergoeden. Geslaagd te Den Haag voor het examen hoofdacte de heer H. J. de Groot alhier. Onder leiding van burgemeester J- Kneppelhout van Hendrik Ido Ambacht kwamen in 32 auto's een aantal van 125 ouden van dagen met hun leiders een middag hier te Katwijk aan Zee door brengen. In hotel de Zwaan werden dc oudjes rijkelijk onthaald. De lange stoet auto's trok veel bekllks; ook de ve!e vrouwtjes met de Zuld-Hollandsche kap pen hadden veler belangstelling. Er zijn hier aangename uurtjes doorgebracht. 2-2

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 6