LE1DSCH DAGBLAD Tweede Blad Dinsdag 16 Juli 1935 UIT DE RIJNSTREEK. j^HJN/T INIITïIREN^j ALPHEN Burgerlijke Stand. Geboren Johanna Sjoerdsje Klazes. d. ■van KI. Fokkema en Sjoerdje de Vries Aletta, d van W. Rietveld en A. Ossevoort Cornells z. van P Koenekop en C. Ver nes Hermanus Johannes, z. van S. Dam en C. van der Haven Maria Johanna Adriana. d. van G. J. Kooij en Maria Goedhart Cornelia Ida. d. van G. De- inoet en N. van Heijningen Gerardus Franclscus Maria, z van P. L. Wols en J. van Bemmelen Arend. z. van N. Doel man en A. Noordam. Gehuwd: Anton Bauer 28 j. en Sara van Berkel 28 j. Overleden: Josephus Bosman 33 j. Hendrik Verdonk 32 j gehuwd met Geer- truida Isabella van Otterloo, overleden te Leiden. Loop der bevolking. Ingekomen van: Oldenzaal, Relnira A. C. M. Wubbels, zonder beroep. Hooftstr. 87 Amsterdam, Angela Riegel. kapster. Stationsplein 7rd Hellendoorn, Godefri- dus J. Schuurmans, onderwijzer. Brugge- straat 6 Ter Aar. Hermanus Jansen, tuinder Dorpstr. 65 Koudekerk, Leen- dert van Gaaien en gezin, landarbeider, Raadhuisstr. 32 Nieuwkoop, Cornelia Hoogerwerf, dienstbode, Stationstr. 48 Born. Frans Veenendaal, grondwerker. Gouwekade 34 Beesel, Leonie M. van Hofwegen, onderwijzeres. Pr. Hendrik straat 136. Vertrokken naar: Zeist, Slotlaan 78, Alida Saton 's-Gravenhage. Faren- heitstr. 143, Trijntje van der Ende Zalt- bommel. Aart Robberstr. 10, Maria H. van de Wetering Soest, Beukenlaan 1, Hen drik Timmer Koudekerk, Thomas J. Basie, kapper Leiden. H. de Vriesstr. 55, Helena J. en Evert Idelenburg Lei den, H. de Vriesstr. 55. Dirkje Stapper Voorschoten, Rijndijk 7, Pieter J. Verduin. boerenknecht Haarlem. Atjehstr. 103, Harm Wink en huish. zonder beroep Den Helder, Kerkgracht 8. Cornelia J. M. Wink Boskoop, Zijde 25, Jan H. Be nard, winkelier Amsterdam, Sarphati- park 15, Willem Koster. Geslaagd te Den Haag voor het examen Nijverheidsonderwijs (paedago- gisch getuigschrift ide heer A. Hoekstra alhier. Op den hoek Stationsstraat kwam de wielrijdster mevr. v. W. in aanrijding met een anderen wielrijder. Mevr. v. W. die kwam te vallen, werd hierbij verwond en moest na behandeling door dr. H. per auto naar haar woning worden overge- gebracht. •o- ALKEMADE. Burgerlijke Stand. Geboren: Petrus Theodorus, z. v. J. P. Mollers en M. C. van Haastrecht Ge rardus Cornells, z. V. J. Daleman en M. M. M. Hillebrand Theodora Hendrica, d. v. P. J. Klein en C. J. M. Hogenboom. Overleden: Wilhelmina Johanna Maria van der Zwet, 21 j. Hugo van Wierin- gen 60 j. Leonardus Josephus van Ak keren, 9 j. 0 BODEGRAVEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Huibert, z. van D. Boot en W. Koning. Overleden: W. Esveldt 73 j. te 's-Gra- venhage E. de Koning 86 j„ wed. van W. Kok H. J. M. Grundmann 36 j. Loop der Bevolking. Gevestigd: C. v. d. Sluis, dienstbode van Alphen a. d. Rijn F. Bergsma, dienst bode van Woudsend D. J. Kinkker, boerenknecht van Lisse J. J. Vernooij, onderwijzer van Oudebosch W. Tjoel- ker, boerenknecht van Diemen. Vertrokken: W. H. Verkerk, dienstbode naar Alphen a. d. Rijn P. de Vries, z.b. naar Woubrugge G. Kooistra, dienst bode naar Gouda P. v. d. Pol en gezin, kaashandelaar naar Den Haag Joh. Zwaan en gezin, typograaf naar Zwam- merdam. De concentratie der Chr. Scholen. Gistermorgen had aan de scholen een samenkomst plaats, waar bestuur, hoof den en personeel bij elkaar waren. De scholen zouden dezen morgen in den nieuwen vorm worden geopend en in ge bruik genomen. De voorzitter, de heer A. de Wit. opende deze samenkomst, en sprak woorden van dank, inzonderheid tot het hoofd der UL.O.-school, den heer P. Maaskant. Voorts bracht hij dank aan de hoofden P. H. Smit en D. Kruijmer, benevens het geheele personeel voor de hulp en medewerking, die zij allen had den verleend. Daarna werd het woord gevoerd door de heeren Maaskant, Smit en Kruijmer, die in het kort het Chr. on derwijs bespraken uit het verleden, het heden en de toekomst terwijl zij het be stuur dankzegden, voor de arbeid, die voor deze concentratie verricht was. De geheele concentratie is tot aller bevredi ging verloopen. Beide lagere scholen wer ken thans ieder met 6 en de U.L.O.- school met 3 leerkrachten. -o BOSKOOP. Geslaagd aan de Vrije Universiteit te Amsterdam voor het doctoraal examen in de klassieke letteren, de heer K. Jacobs alhier. Voor het R.-K. mulo-examen te Den Haag, slaagden Th. de Boer, H. Mens en L. Oorschot, leerlingen der R.-K. Ulo school alhier. Ten kantore van den Rijksontvanger alhier, kunnen belanghebbenden, die daarvoor in de termen vallen, zich aan melden ter bekoming van een gratis rij- wielbelastingmerk. HAZERSWOUDE. Evenals de vorige jaren zal ook dit jaar wederom een gezamenlijk kinderfeest gevierd worden ter eere van den verjaar dag van H. M. de Koningin. De kinderen van de drie scholen op het Dorp zullen er allen aan deelnemen. Voor dit doel zal een collecte worden ge houden. Voor het MULO-examen is in Den Haa ggeslaagd onze plaatsgenoot, de heer Th. J. de Boer. KOUDEKERK. Zwemt niet in den Rijn! In verband met de in een naburige ge meente voorgekomen gevallen van de ziekte van Weil, herinnert de burgemees ter er aan, dat het zwemmen en baden in den Rijn ingevolge de politie-verorde- ning verboden is. Mede naar aanleiding van een ontvan gen advies van den gemeente-arts, wijst hij voorts de ingezetenen op het gevaar, verbonden aan het baden en zwemmen in het besmette water van den Rijn en de daarmede in verbinding staande slooten. o V LEIDERDORP. Jongetje overreden en gedood. Gisteravond geraakte 't 2'/i-jarig zoon tje van den heer De H. op den Achthove- nerweg. doordat het ventje plotseling den weg overstak onder een vrachtauto. Le venloos werd het kindje, dat een der achterwielen over het hoofd had gekre gen, opgenomen. Volgens ooggetuigen treft den chauffeur van de vrachtauto, die met matigen gang reed en nog sig nalen gegeven heeft, geen schuld. Burgerlijke Stand. Geboren: Jannigje, d. v. A. Ph. Vermeu len en J. G. de Graaf. Maria Theresla, d v. Th. A. P. Schmidt en M. M. A. P. Kien) et. Ondertrouwd: Johan de Jong jm. 29 j. en E. Waschulewski jd. 23 j. De Chr. Harmoniever. .Devote" hoopt morgenavond een concert te geven in den tuin van den heer J. Meerburg. Aanvang 8 uur. TER AAR. Burgerlijke Stand. Gehuwd: A. C. van Apeldoorn, 23 J. en W. M. Kroon 21 j. Overleden: F. J. Balvers 45 j. Loop der Bevolking. Gevestigd: G. A. v. d. Ploeg van Oegst- geest. Vertrokken: Jhr. K. W. L. de Muralt, n. Soest G. v. Lammeren, n. Naaldwijk A M. Groen in 't Woud, n. Leimuiden W. H. Klop, n. Noordwljk aan Zee J. A. v. Dijkhuizen, n. Gouda A. E. Mars kamp, n. Woubrugge. ———o WADDINXVEEN. Loop der bevolking. Gevestigd: J. A. Smit, v. Reeuwijk, n. Bodegraverstraatweg 27 C. H. van Os v. Zoeterwoude, n. Zuidkade 92 A. de Joode, v. Moordrecht, n. Burgemeester Trooststr. 3a C. W. van Spengen geb. Arendse, v. Abcoude n. Kleikade 48 J. Jongeneel, v. Nieuwerkerk a. d. IJssel, n. Kleikade 39 P. van der Starre, van Amersfoort, n. Kerkweg 204 J. J. Stra- ver, v. Boskoop, n. Kerkstraat 21. Vertrokken: A. M. Compeer, v. Zuid kade 166, n. Rotterdam I. den Dunne, v. Plasweg 1, n. Boskoop T. Hoogen- doorn, v. Zd. Dwarsweg 20, n. Zevenhui zen B. van den Berg, v. Zuidkade 29, n. Gorinchem F. Meiderwijk, v. Noord einde 59, n. Bergschenhoek H. H. van der Quast, v. Noordeinde 5, n. Reeuwijk G. v. Eijk, v. Zuidkade 153, n. Boskoop Jac. Visser, v. Burgem. Trooststr. 35, n. Moordrecht Wed. L. v. der Laan, geb. Koster, v. Wilhelminakade 65, n. 's-Gra venhage T. Meiderwijk, v. Noordeinde, n. Bergschenhoek. Verbreeding van den Kerkweg. B. en W. stellen den raad voor een strook grond aan te koopen van een par ticulier grenzende aan den Kerkweg in het centrum der gemeente naast het Kerkhof, tot verbreeding van genoemden weg aldaar. Raadsagenda. De raad dezer gemeente komt op Vrij dag a.s. des n.m. te 6 uur in openbare vergadering bijeen. 1. Onderzoek der geloofsbrieven van de nieuw benoemde raadsleden. 2. Verslag van de vergadering van 4 Juni 1935. 3. Mededeelingen. ingekomen stukken enz. om daarop zoonoodlg te besluiten. 4. Aanbieding der gemeenterekening en rekeningen der bedrijven over 1934. 5. Balans en winst- en verliesrekening van de woningbouwvereeniging „Wad- dinxveen". 6. Subsidie-aanvrage van het bestuur der Chr. H.B.S. te Alphen aan den Rijn. 7. Verordening regelende de eischen van benoembaarheid en de bezoldiging van de veldwachters. 8. Voorstel tot aankoop van een strookje grond voor vejjireeding van den Kerk weg. 9. Voorloopige vaststelling van het be sluit tot regeling van de bijzondere voor- gevel-rooiliin aan den Henegouwerweg. 10. Ontheffing of vermindering van schoolgeld wegens ziekte enz. 11. Begrootingswiizlgingen. De heer C. Boon alhier is benoemd tot bedrijfsleider van de nieuw te stichten drink water's'dine De 5 gemeenten" te Bergambacht, c a In de ''acat.ure Krabbendam is be noemd tot raaddid voor de cerlode Juli— September de heer Joh. Visser, oud-wet houder (C.H.) NIEUWE UITGAVEN. Wij ontvingen het officieele lijvige pro grammaboek van de Bossche feesten. Zij die den Bosch een bezoek willen brengen kunnen er alle mogelijke gegevens in vinden. Mevr. M. v. d. Schrleck deed bij de R K. Boekencentrale te Amsterdam 'n brochure het licht zien, waarin zij haar onderzoe kingen inzake de regale Abdy van Egmond vastlegde. De prijs van dit geïllustreerde boekje bedraagt f. 0.50. Bij J. H. de Bussy te Amsterdam ver scheen van de hand van S. Bexvina een geschrift, getiteld: „De weg naar Wel vaart". Prijs f. 0.50. Verschenen is bij G. W. den Boer te Mid delburg aflevering nummer 6 van het standaardwerk „Friseland door de eeuwen heen", door dr. H. G. W. van der Wielen Van de Encyclopaedic voor Jongens „Wat is dat?" verscheen op de Holiandia - Drukkerij te Baarn de dertiende afleve ring, welke er al even goed vervolgd uitziet als haar voorgangsters. Verschenen bij J. B Wolters, Groningen: „Eenvoudige Textielwarenkennis", door W. J. C. van Paassen en J. H. Ruygrok „Pim en Mien", door Jan Ligthart 2de stukje. Bij Nijgh en Van Ditmar N.V., Rotter dam: „Politiek Alarm", door dr. ir. J. G. J. C. Nieuwenhuis. Een woord tot de voorstan ders van den Rechtstaat, van de persoon lijke en geestelijke vrijheid en van de individueele bestaansverantwoordelljkheid. „Plantaardige Voeding", door H. Hooge- werff. Uitgevers Mij. Kosmos Ae Amsterdam: „Nederlanders leert Wamlelen", door J. C. de Vries met medewerking van W. J. H Leuring, arts chef van den geneeskun digen dienst van N.B.v.L.O. „2 Nieuwe Staatsvormen", door dr. J. Valkhoff. Dit boek behandelt het verschil en de over eenkomst van den Fascistischen en Sow- jetstaat. Bij Van Loghum Slaterus' Uitgevers Mij. N.V., Arnhem: „De Koers van het Leven", door George R. Preedy uit het Engelsch vertaald, door mr. A. W. L. Bondam. Bij A. W. Sijthoff's Uitgeversmaat schappij N.V. Leiden: „Een Zekere Manuel", door Jan Apon, een spannende detectieve roman die zich op het romantische eiland Sicilië afspeelt. Bij W. J. Thieme en Cie. Zutphen: „Vrijheldsbonders en Vrijzinnig-Demo craten, Fusie, Federatie ofVerdwij ning", door dr. S. S. Smeding Bij A. W. Bruna en Zoon's Uitgevers Mij. N.V. Utrecht: „Cirkelgang", door Szikra (Gravin Te- lekl) uit het Hongaarsch. Dit boek geeft den lezer een duidelijk beeld van de kloof, die er bestaat tusschen de Christe lijke en Joodsche maatsohappij. Bij H. P. Leopold's Uitgevers Mij. N.V. 's-Gravenhage. „Anitra's Dans" door Fannie Hurst ge autoriseerde bewerking van Jeanne van Schaik—Willing. Bij Van Holkema en Warendorff N.V. te Amsterdam: „Kaartweven" door Henriëtte Ovink. Bij Uitgeverij Contact Amsterdam: „De Veensoldaten", door Wolfgang Langhof. In dit boek beschrijft de auteur het leven van de gevangenen in de Duit- sche concentratiekampen. De Everlastingfabrieken te Heeze heb ben een alleraardigst handwerkboek uit gegeven. Dit boek, getiteld „Te Kust en te Keur" doet zijn naam eer aan, want U vindt er een zeer gevarieerde collectie van patronen en modellen op allerlei gebied, als pannelappën, dassen, onderjurken, kinderpakjes en flatteuze jumpers. Dit werkje, dat wij iedere hanwerkliefhebster kunnen aanbevelen is verlucht met tal van smaakvolle afbeeldingen. De N.V. Koninklijke Nederlandsche Zoutindustrie Boekelo heeft een aardig spel voor de jeugd uitgegeven, dat ons doet denken aan het van ouds bekende ganzebord. Inplaats van de zoo gevreesde ganzengevangenis en poelier vindt u hier op tal van afbeeldingen, die de jeugd een indruk geven hoe het zout gewonnen wordt en waar het nuttig voor is. WOUBRUGGE. De aanvragen ter bekoming van een kosteloos rijwielmerk voor het belasting jaar 19351936 kunnen op 23, 25 en 30 Juli en 1 Augustus worden gedaan ten huize van den dienstgeleider, den heer Dhondt, in de Kerkstraat alhier. Voor rekening van den heer Chr. van der Nagel is door den architect, den heer W. Brouwer, aanbesteed het bouwen van een woning in het Zuideinde: het werk werd opgedragen aan de heeren J. Moree, metselwerk, B. van Dam. timmerwerk, A. Buis, schilderwerk en het loodgieterswerk aan C. Slingerland, allen wonende alhier. Op grond van het bepaalde in de politie-verordening is door de politie tegen een aantal veehouders proces-verbaal op gemaakt wegens het hebben van een ver zamelplaats van hooi aan den openbaren weg, zonder dat het hooi door middel van een schutting of muur van dien weg is gescheiden. Uit een oogpunt van brand gevaar is een muur of schutting noodza kelijk gesteld. ZWA-MMERDAM. Burgerlijke Stand. Overleden: Clasina Johanna Stoter. 5 j (overleden te Katwijk). De alhier gehouden verkoop van bloempjes ten bate van de Vereenlging „Het Hoogeland", heeft opgebracht f 13.08. Gevonden: Een gouden damesrlng en een reserve-autoband. Inlichtingen bij den gem,veldwachter (Dorp) J, Kool. tijdschriften. In „Contact" het maandblad voor de rijpere jeugd, vinden we artikelen over Hitier, de familie Curie, een trekkamp door Brabant en Noord België, de Noor- sche fjorden, e.a. In het „R.-K Bouwblad" wordt op uit voerige wijze het nieuwe Gemeentemu seum in Den Haag besproken. Voorts vin den we er eveneens een bespreking in van hofsteden In Brabant en Twente, alsmede van het Van Heutzmonument. o BOEKBESPREKING. „Zooals het werkelijk is. door Fellcitas Cordea. Uitgegeven bij A. W. Bruna Zoon's Uitgevers Mij., Utrecht. Felicitas Cordea is het pseudoniem van een schrijfster, die met dit boek haar de buut maakt. Het is niet gemakkelijk over dit werkje een juiste critiek te geven: het staat ver boven goede treinlectuur en be neden goede literatuur. De stijl is vlot en leest over het algemeen gemakkelijk. Min der prettig klinkt een gezegde als: „hij keek fitar heel ernstig aan". Dat „heel" vermindert den ernst van het kijken. En zoo is er meer. Het gegeven is wat erg sentimenteel en bakvlsschen zullen er waarschijnlijk tranen bij vergieten. Dat wil zeggen bakvlsschen van twintig jaar terug. Bakvlsschen van dezen tijd zullen waarschijnlijk hun neus optrekken voor over-romantische beschouwingen van een gebruinden ontdekkingsreiziger, (die lig gen gewoonlijk niet opgeschept in Den Haag, waar dit verhaal speelt) en over het lieve, blozende gezichtje van de hel din! Zoo leest men deze geschiedenis een weinig geamuseerd en een weinig verwon derd, met opgetrokken wenkbrauwen, over het feit, dat dit boek wordt aangekondigd als een tijdsbeeld van tegenwoordige toe standen in Haagsche kringen. Want om zoo iets te kunnen uitbeelden, zal deze schrijfster nog heel wat te leeren hebben èn als schrijfster èn als mensch. Met een vlotten stijl alleen komt men er niet. Tusschen Twee Droomen, door Alle van Wyhe-Smeding. Bandontwerp van P. A H. Hofman. Ultgegevn bij A. W. Sythof's Uitgevers-Maatsch. te Leiden 1935. Alie van Wyhe-Smedlng's boeken vin den altijd een gretigen aftrek en ruime bewondering. Een bewondering die niet altijd zoo in ruime mate verdiend is, want deze schrijfster teert de laatste jaren op ouden roem. Haar twee laatste boeken „Ik verwacht het Geluk" (vroeger in deze ru briek besproken i en bovenstaand werk. zijn aanmerkelijk zwakker dan wat zij voordien schreef. Zwakker wat betreft karakteruitbeelding en logische uitwerking der opeenvolgende gebeurtenissen. Ook hier, als in het vorige boek, een ge ëxalteerd droomstertje, dat zelf „schrijft" en daarom man en huishouding verwaar loost. Een hulshouding behoorlijk bestie ren, wordt in dit boek tot „botervlootjes- en kofflepottenliefde en tot den achter kant van het huwelijk" gestempeld. Bot sing tusschen het abstracte schrijfstertje en haar meer practischen echtgenoot, die van lekker eten houdt en liever niet met kapotte veters in zijn schoenen loopt. Ver zoening en een gelukkige toekomst als het boek af is en beiden na een korte schei ding elkaar weer vinden. De schrijfster stelt hier de problemen o.i. te scherp en lost ze niet op. Waarom de heldin als lntellectueele vrouw en voor al als zeer fijn voelende vrouw nu juist zóó droomen moet, suffen past hier beter, dat Je als lezer er kriebelig van wordt en haar graag eens onder de koude waterkraan zou houden en waarom ze nu juist een echtgenoot moet hebben wiens maaltijden zulke heilige huisjes vormen in den dage- lijkschen gang van zaken, wordt niet ver klaard. En ook niet het slot, als Elmie weer een nieuw boek gaat schrijven, waar mede de kiemen gelegd zijn voor opnieuw verdroomde dagen en verwijdering van haar man. Want of haar boek nu handelt in verre tijden of over haar eigen huwe lijksleven, de onwezenlijke Elmie zal daar door niet veranderen en haar man ook niet. De schrijfster heeft ons de verande ring die ons gesuggereerd wordt niet dui delijk gemaakt, de aankondiging daarvan, zonder meer, zegt ons niets en de helden blijven verschrikkelijk irritant. Afgescheiden daarvan bezit Alie van Wyhe-Smeding een boeiende pen. Deze geschiedenis, die in hoofdzaak bestaat uit neergeschreven gedachten, blijft levend tot het laatste woord toe. Het is precair genoeg ruim driehonderd bladzijden ge dachten onder woorden te willen bren gen, zonder daarbij in herhalingen te ver vallen en zonder daarbij vervelend te worden en toch reëel te blijven. Daarom is dit boek de moeite waard gelezen te wor den, maar niet om de personen er uit, die zeker niet in ons zullen blijven voort leven. C. N. MIJ NEDERLAND. ENGGANO, thuisreis, 14 Juli te Havre. POELAU TELLO, uitreis, pass. 13 Juli Dungeness. POELAU ROEBIAH, thuisreis, pass. 13 Juli Gibraltar. TARAKAN, kampeerreis, 15 Juli voorm. 10 uur te Fjaerland; alles wèl, goed weer. CHR. HUYGENS, 14 Juli van Genua te Soerabaya. JAVA—NEW VORK LIJN. TABIAN, 13 Juli van New York te Batavia. TANIMBAR, Java n. New York, pass. 13 Juli Perim. SIANTAR, New York n. Java, pass. 15 Juli Point de Galle. ROTT LLOYD KOTA AGOENG, thuisreis, pass. 13 Juli vm. 5 uur Perim. KOTA NOP AN, thuisreis, 14 Juli n.m. llu. van Sabang. KOTA RADJA, uitreis, pass. 14 Juli v.m. 9 uur Ouessant. KOTA TJAND1, uitreis, pass. 13 Juli v„m. 10 uur Point de Galle. PCLEMBANG, thuisreis, pass. 14 Juli v.m. 5 uur Perim. KOTA BAROE, 14 Juli van R'dam te Hamburg. DEMPO, uitreis, pass, 14 Juli v.m. 2 uur Kaap del Armi. SLAMAT, thuisreis, pass. 15 Juli v.m. 8 n, Otfessant; wordt 15 Juli n.m. 6 uur Cowes en 16 Juli v.m. 11 uur te R'da® verwacht. ROTTEROAM— Z. amerika lijn. ALCYONE, 14 Juli van R'dam te Ham burg. ALWAKI, thuisreis, 14 Juli van Santos. holland—australië lijn. ALMKERK, uitreis, pass. 13 Juli Perim, holland—oost azië lijn. GROOTEKERK, thuisreis, 15 Juli tg Marseille. SEROOSKERK, uitreis, pass. 14 Juli Perim. GAASTERKERK, thuisr., 14 Juli V. Hong- kong. holland—britsch indie lijn. STREEFKERK, 15 Juli van Br. Indië të Rotterdam. java—china—japan lijn. TJIBESAR, 13 Juli van Macassar. TJIBADAK, 13 Juli van Batavia te Shang- hae. kon pakftvaart mij SWARTENHONDT, 13 Juli van Zanzibar naar Batavia. JANSSENS 15 Juli van R'dam naar de Noordzee voor den technischen proef tocht. silv> i»im pacific lijn. KEDOE, 14 Juli van Tampa n. Laks Charles. KON NED STOOMBOOT mij. BAARN, 14 Juli van Chili te R'dam. BOSKOOP, 14 Juli van Curacao naai Cristobal. CALYPSO, 14 Juli van Oran te Barcelona, COLOMBIA, uitreis, pass. 14 Juli Oues sant. EUTERPE, 13 Juli van La Falllce naaj Amsterdam. GANYMEDES, 13 Juli van Algiers naar Malta. HERMES, 13 Juli van Izmir te Istanboul OBERON, 13 Juli van Split n. Barl. ORESTES, 14 Juli van Volo te Izmir. ORPHEUS, Middl. Zee n. A'dam, pass. 13 Juli Gibraltar. PERSEUS, 13 Juli van A'dam te Kopen hagen. SIMON BOLIVAR. 14 Juli v.m. 9 uur van Cristobal n. Cartagena. TITUS. 14 Juli van R'dam te Genua. VENEZUELA, 14 Juli van A'dam te Ham burg. VESTA, 14 Juli n.m. 11 uur 45 van A'dam te Hamburg. VULCANUS, Middl. Zee n. A'dam, pass. 13 Juli Gibraltar. MEROPE. 14 Juli van Kopenhagen te Amsterdam. ALKMAAR, 14 Juli van Antwerpen te Amsterdam. IRENE, 14 Juli van Spanje te A'dam PLUTO, 14 Juli van Gothenburg te A'dam. THESEUS, 15 Juli van Hamburg te A'dam TELAMON, 15 JuU van Middl. Zee te Amsterdam. JUNO, R'dam n. Middl. Zee. pass. 14 Juli Ouessant. 1 CRYNSSEN, 13 Juli van Barbados naar Porte Limon. IRIS, arr. 13 Juli te Balboa. NEREUS, A'dam n. Spanje, pass. 13 JuU Dungeness. AMAZONE, 14 Juli v. Bilbao n. Santander, PERSEUS, 15 Juli van Kopenhagen naar Stettin. HEBE, 15 Juli van Kopenhagen n. Gdynia DEUCALION. 15 Juli v. Haifa n. Beyroullt SATURNUS, 15 Juli van Piraeus te Patri!, AJAX, 15 Juli van Stettin te Amst. kon poll lloyd. AMSTELLAND, 15 Juli van Hamburg M Amsterdam. holl* mn-west-afrika lijn. AMSTELKERK, 13 Juli van Las Palmas n, Havre. holland—«vrika lijn HEEMSKERK, 14 Juli van Hamburg te Amsterdam; vertrekt 15 Juli n.m. naar Antwerpen. BOSCHFONTEIN, thuisreis, 14 Juli n.m, van Port Said n. Genua. mij. oceaan MELAMPUS, 14 Juli van A'dam te Londen, DOLIUS, Java n. A'dam, 13 Juli van Port Said. halcfon lijn. MAASBURG, pass. 13 Juli Ouessant. STAD HAARLEM, 3 Juli van Vlaardingen te Servola. STAD ZALTBOMMEL, 13 Juli van Oran n. Salta Cabello. STAD ZAANDAM, 13 Juli van Oran naar Castro Urdiales. holland—amerika lijn. LEERDAM, 12 Juli van R'dam te New Orleans. EDAM, R'dam n. New York, pass. 14 JuU Dungeness. DRECHTDIJK, R'dam n. Pacific Kust, 14 Juli te Londen. DINTELDIJK, thuisreis, 12 Juli 2 uur 25 nm. door Valentla gesignaleerd. DAMSTERDIJK, thuisreis, was 12 Juli 8 u, n.m. 900 mijlen Z.W. van Fastnet. VOLENDAM, toeristenvaart, arr. 13 Juli te Cadix. STATENDAM, 13 Juli van R'dam te New- York. DINTELDIJK, Pacific Kust n. R'dam, 14 Juli te Liverpool, DELFTDIJK, 13 JuU van Seattle te Port land (O.). o diverse stoomvaartberichten. ALDEBARAN, R'dam n. B. Aires Roads, pass. 14 Juli Finisterre. TARA, Rio Janeiro n. Havre en Antwer pen, pass. 13 Juli Fernando Noronha. BATAVIER n, 14 Juli van R'dam te Gra- vesend. GRUTTO, 14 Juli van R'dam te Londen, HONTESTROOM, 14 JuU van A'dam te Londen. BATAVIER VIII, R'dam n. Bordeaux, pa&f 14 Juli Dungeness. LINGESTROOM, A'dam n. Bristol, pass. 1' Juli Barry Island. MANVANTARA, 14 JuU van Thameshaven te Shields. TEXELSTROOM, A'dam n. Liverpool, pass, 13 Juli Lizard. ZONNEWIJK, 13 Juli van Jucaro ta Liverpool. 4-2

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 8