AKKERTJES LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Dinsdag 16 Juli 1935 KERK- EN SCH00LN1EUWS. RECHTZAKEN. BURG. STAND VAN LEIDEN UIT DE OMSTREKEN. PREDIKBEURTEN. VOOR WOENSDAG 17 JULI. ALPHEN AAN DEN RIJN. Gebouw „Jonathan": 8 uur, ds. J. Scho- neveld. Lokaal van Mandersloqstraat: 7,15 uur, de heer Redelijkheid van' Ouderkerk a. d. IJssel. o GEREF. KERKEN. Aangenomen: naar Opende iQron.) F. v. Dijk, cand. en hulppra. te Haaksbergen. Bedankt: voor Groningen (vac. J. J. Mledema) D. Zwart te Aalten. Beroepen: te Wemeldinge M. P v. Dijk, cand. en hulppred. aldaar, die dit beroep ook aannam; te Visvliet: G. Meynen, cand. te Baarn. CHR. GEREF. KERK. Tweetal: te Haarlem-Noord J. Tammlnga te Harderwijk en M. Baan, cand. te Maas sluis. Bedankt: voor IJmulden A. Zwiep te Zeist. NED. HERV. KERK. Beroepen te Veldhoven (N. Br.) (toez.) idr. O. van Bart, cand. te Brussel. PROF. Dr. J. PRINSEN J. Lzn. OVERLEDEN. Op 68-jarigen leeftijd is te Amsterdam overleden prof. dr. J. Prinsen J. Lzn., sinds 1919 hoogleeraar ln de Nederlandsche let terkunde aan de gemeente-Universiteit. Prol, Prinsen was reeds vrij geruimen tijd ziek. Jacob Prinsen J. Lzn. werd op 9 Maart 1806 te 's-Hertogenboseh geboren. Daar bezocht hij de Rijks-kweekschool voor onderwijzers. Hij zette zijn studie voort aan het gymnasium te Delft en studeerde van 1891 tot 1896 Nederlandsche letteren aan de Universiteit te Leiden, waar hij in 1898 promoveerde. Van 1885 tot 1897 gaf hij onderwijs aan de Nutsschool te 's-Gra- venhage en van 1897 tot 1918 was hij ver bonden als leeraar aan de Rijkskweek school voor onderwijzers te Nijmegen. Prof. Prinsen heeft een groot aantal werken op letterkundig gebied ln het licht doen verschijnen. Als voornaamste daar van kunnen worden genoemd „De Renals- sance-dichter Jan van Hout (1907); Mul- tatull en de Romantiek 1909 De oude en de nieuwe Historische roman (1909); Hooft H922): Bredero (1919); Handboek tot de Geschiedenis der Nederlandsche Letterkunde (1914); De roman in de 18de eeuw in West-Europa (1925); Het drama ln de 18e eeuw ln West-Europa (1931). Dr. Th. L. W. VAN RAVESTEYN. Morgen herdenkt dr. Th. L. W. v. Rave- steyn. em-predikant te Utrecht, den dag waarop hij voor 25 Jaar ln het predikambt bevestigd werd. Dr. v. Ravesteyn werd in 1886 geboren en ln 1909 candidaat in Zuid- Holland om 17 Juli 1910 te Eerbeek het predikambt te aanvaarden. Vandaar ver trok hij ln 1922 naar Windeshelm, waar hij om gezondheidsredenen ln 1929 eme ritaat aanvragen moest. De jubilaris ves tigde zich daarop metterwoon te Utrecht, I waar hij werkzaam is als hulpprediker, leeraar Hebreeuwsch aan het Chr. Gym nasium en docent aan het Diaconessen- huls. In zijn eerste gemeente te Eerbeek heeft dr. van Ravesteyn zijn 25-jarige ambtsbediening herdacht met een predi ctie over Lukas 5 vrs 32. Na afloop van den dienst volgde een drukbezochte re ceptie. Dr. van Ravesteyn heeft zich door uitstedigheid aan alle feestbetoon ont trokken. Ds. W. H. ROOBOL. Ds. W. H. Roobol, Ned. Herv. predikant te Enschedé, heeft tegen 7 Oct. a.s. bij het Prov Kerkbestuur van Overijssel eervol emeritaat aangevraagd, na een diensttijd van 42 jaar. Ds. Roobol werd 25 Juli 1870 geboren en in 1894 candidaat ln Drenthe, om 30 Sept. van dat Jaar te Oostvoorne het predikambt te aanvaarden. Vandaar ver trok hij in 1900 naar Abbekerk, welke standplaats in 1904 met Veendam verwis seld werd, Ln 1908 vertrok hij naar Lange- zwaag en 8 Mei 1910 verbond hij zich aan de gemeente van Enschede Ds. Roobol be hoort tot de Vrijzinnige richting. KANTONGERECHT TE LEIDEN. Gistermorgen moest voor het Kanton gerecht alhier terecht staan A. de G., om dat hij op 26 Januari van dit jaar op den Gravenlandsche weg onder Noordwijker- hout, hoewel de weg niet vrij was, met groote snelheid 2 auto's was voorbijgere den, waardoor verdachte 'n melkbrik van den melkhandelaar G. Zoethout had aan gereden en groote schade aangericht was. Verdachte was niet verschenen; tegen hem Werd verstek verleend. Het O. M. zeide dat het lang geduurd had om den schuldige op te sporen. Verdachte had op Allerlei wijze getracht om zijn spoor te verduisteren; eerst na maandenlang zoe ken was het de politie gelukt verdachte Aón te houden Vermoedelijk was verd. ook niet in het bezit van een rijbewijs ge- I weest. Gezien het zeer ernstige karakter en de gevolgen der aanrijding eischte mr. Hollander een zeer strenge straf tegen verdachte, n.l. f. 40.boete of 12 dagen hechtenis. De kantonrechter wees direct vonnis en veroordeelde verdachte tot f. 30 boete of 10 dagen hechtenis. H. van R chauffeur te Noordwijk stond te recht omdat hij op 7 April, hoewel zich leeds op de smalle brug over het Oegst- geesterkanaal bij het Groene kelkje een auto bevond, inplaats van even te wach ten, met een zeer groote snelheid de brug was opgereden waardoor bij tegen de eer- t inn was ofdereden en een schade van U L~ was ontstaan Hip nog n'pt was Het O M. eischte f. 20. - boete of 8 .jOvhtenss. De kantonrechter ver- pi,,?!, verdachte overeenkomstig den het OM. tot f. 20— boete of 8 dagen hechtenis RECLAME- 7608 Niel meer in staal nog iets te doen aan het vele werk, dat te wachten ligt? Dan zullen één of twee van die kleine "AKKERTJES" snel en zeker Uw Nedtrisndsch nare hoofdpijn verdrijven en Product Uw geest weer helder maken I Onschadelijkl 't Zijn ideale pijn stillers bij Zenuwpijn, Kiespijn, enz. Per 12 stuks slechts 52 cent. Volgens recept van Apotheker Dumont AKKER.CACHETS G. van N„ ijsventer te Lelden, stond te recht omdat hij met een bel op zijn ijsco kar onnoodlg signalen had gegeven. Verd. verklaarde gebeld te hebben om de aan dacht te vestigen dat hij consumptieijs verkoopt Mag hij niet meer bellen, dan verkoopt hij niets meer. De ambtenaar van het O. M. merkte op dat dit bellen zeer hinderlijk is, vooral voor zieken. In den Haag komen hiervoor ook veel klachten ln, hij eischte f. 2.boete of 1 dag. De kantonrechter wilde een en ander nog eens overwegen en zal over 8 dagen von nis wijzen. A. van Z stond terecht, omdat hij op 28 Maart te Noordwljkerhout hoek Zee straatDorpstraat het rechterverkeer niet de voorrang had verleend, waardoor hij met zijn auto twee wtelrijdsters had aangereden. Mr. Hollander eischte f. 20. boete of 8 dagen hechtenis. De kanton rechter veroordeelde verdachte conform den eisch tot f. 20.boete of 8 dagen hechtenis. H. L van der V., moest terecht staan omdat hij op 28 Mei met zijn auto de vei ligheid van het verkeer ln gevaar had ge bracht door het kruispunt Assendelftstr. en Rijngeesterstraatweg met een snelheid van 70 K M te passeeren, waardoor hij een auto van den heer Vianen uit Rijnsburg had aangereden. Het O.M. eischte f. 20. boete of 8 dagen hechtenis. De Kanton rechter veroordeelde verdachte conform. M, P. W., wonende ln Indië en tijdelijk in Holland, stond terecht dat hij geen ge volg had gegeven aan het stopteeken van den verkeersagent nabij de Gijselaarsbank Het O.M. eischte f. 15— boete of 10 dagen hechtenis. Uitspraak f. 10.boete of 4 da gen hechtenis. GEBOREN. Johannes, z. van P. B. Heijkoop en A. van Veen Ernst, z. van C. J. Bartels en L. C. Schuster Emmerentla Antonetta, d. van Ph. de Leur en M, M. H. Charité Adrlana Cornelia, d van C. J. van Leeu wen en C M. v. d. Spek Hendrik, z. van H. Knlbbe en G. Ulttenbogaart Petrus Gerardus, z. van J. v. d. Westen en M. Maaskant Wouter Albertus, z. van J Philippo en G. M Veen Pleter Marlnus Wilhelmus, z van M. J. v. Loe en C. Kus- ter Johannes Bernardus Cornells, z. van H. W. v. d. Meer en K. J. Woutersen Cornells Petrus Paulus, z. van C. G. J. Alkemade en A G. Cornellsse Berend, z. van R. W. Frank en J. Oosterkerk. ONDERTROUWD A M. Th. Keunen. jm„ 28 Jaar en A. J. de Koning, gesch., 29 jaar. GEHUWD. H. D. F. Meijer, jm. en H. M. Blom, jd. OVERLEDEN: J. Lagerberg, man, 58 jaar A. Slegt, wedn., 72 jaar T. Batelaan ongeh. vr., 62 jaar S. Labordus, wedn., 64 jaar. GEVESTIGD. J. C. Aardoom. Schagensteeg 32 S. Blk-v. Atten, 3 Octoberstraat 3 M. van Rhljn-Brongers, Leeuwerikstraat 35 Wed A. C. Moritz-Burgdorffer, Hooge- woerd 113 H. Chr. S. Bijleveld, Oegst- geesterlaan 4 A. Corts, Plantsoen 1 P v d. Grijp, repetitor, Zoeterw. Singel 69 A. Hardenbol en fam.. depothouder petr. Mij.. Roomburgerweg 7 Wed. A. M. J. Moock-Heintzberger, Rijnsb. weg 119 Wed. A. Ammerlaan-Helfensteijn. J. Michielshof 4 B S. J. Hellebrekers, con- servenfabr., Rijnsb. weg 177 W. P. Heydt en fam., electriclen, Tesselschade- straat 38a R. Hof en fam H. Morsch- weg 54 Wed. A. de Boorder-Hoogland, Warmonderstraat 16 A. H. v. d. Hurk en fam., Pasteurstraat 50a E. Idelen- burg, kantoorbed., H. de Vriesstr. 55 H. J. Idelenburg, kraamverz., idem L. Ja- cobsen. kruidenier Oostdwarsgracht 15a P. Krabbendam, zeilmaker, Lange Mare 88 J. van Leeuwen en fam., caféhouder, Steenstraat 30 M. Mauve, Oegstgeester- laan 14 C. P. v. d. Meeberg en fam., handelsvert.. Pasteurstraat 2b M. J. d. Meer, De la Reystraat 24 A. E. Molenaar, dienstbode. Oude Vest 85a H. M. Parle- vliet, chauffeur, P. Krugerstraat 26 A. Huese-v. Poelgeest, Garenmarkt 6a Wed. C. van Hingst van der Sluis-Reichert, W. Rozenstraat 17 J. E Reyngoud. Haagweg 192 E. Th. Roth. kellner. Witte Singel 43 M v Saazen. Rijnsb. weg 28 D Stapper H de Vriesstraat 55 H. van Tongeren. Herensingel 13a F. A. M Vsrzuu. Verl. BI emistenlaan 40 K. Visser en fam.. kantoorbed., v. Ledenberch- straat 2 Chr. J. v. Wingerden, kantoor bed., H Rijndijk 181. VER TROKKEN. S C. W. Ea.dsr Katwijk. Duinoordstr. 23 f J. J. Eakkers er, fa -iRotter- cia; Gr. v. Lrinstererstr. 47 b Wed. S. Hu1- Piuma, Zant voort Sc leln 4a W. M Braat, Den Haag. Badhuisweg 25 G. M. M. Breuers. Dusseldorf, Bankstr. 49 M. M. A. v. Cöllen, 'Voorschoten, Pa- AALSMEER. Het personeel der Centrale Veiling heeft mei hulsgenooten, kinderen e.a. per motorschip een uitstapje gemaakt naar Katwijk. De meisjes en jongens van het Chr. Kinderkoor „Aalsmeer" hebben Zaterdag namiddag met autobussen een plezierreisje gemaakt naar Noordwijk aan Zee, waar aan het strand eenige uren gezellig ls doorgebracht. Naar „Kerkblad" meedeelt bedroeg de opbrengst der collecten ten behoeve der Kerk over Juni f. 242,71; tot instandhou ding der tweede predikantsplaats te Aals- meer-Oost werd over dezelfde maand ln totaal f. 147,91 ingezameld. De Harmonie Valkenburg gaf in de muziektent onder groote belangstelling een mooi concert. BENTHUIZEN. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: Maarten van Leeuwen Jz„ 24 j. en Trijntje Blljlen 21 J. te Pljnaoker. o HILLEGOM- 50-Jarig jubileum van den heer Herm. Woltemath. Gisteren was de heer Herm. Woltemath een halve eeuw als bloemistknecht werk zaam bij de N.V. Joh. van Til Jzn. aan den Stationsweg, 's Morgens is de jubilaris met zijn echtgenoote per auto van huls naar de versierde schuur gebracht waar hij ontvangen en gehuldigd is door de directie en hare families, met het geheele personeel, in totaal ruim 50 personen. Eerst werd gesproken door den heer P. Elfring, oudsten directeur, die namens de firma aan „N^nus" een gouden horloge met inscriptie^n een enveloppe met in houd aanbood. Daarna voerde de heer J. van Til, directeur, het woord, benevens de heer C W. van Dam, die namens het kan toorpersoneel een electrische lamp aan bood; de voorman Herman Teeuw schonk namens het personeel een leunstoel. Toen de eere-wijn was genoten, heeft een schoonzoon namens zijn jubileerenden vader de patroons bedankt. Om elf uur kwam een touring-car voor, waarmee voor rekening van de patroons door de familie Woltemath een tochtje gemaakt Is door het Gooi en Utrecht. Om 6 uur kwam men zeer voldaan thuis. En 's avonds heeft de Harmonie het I huiselijk feest met een serenade opge- I vroolijkt. De firma heeft haar ouden knecht een groot feest doen beleven! Naar wij vernemen, ls tusschen de commissie van voorbereiding der Stichting Surplus-Fonds en den Bond van Bloem bollenveilingen overeenstemming bereikt, betreffende het innemen en vernietigen van het surplus bloembollen. De Hllle- gomsche velling ls als lid van genoemden bond das ook aangewezen voor het in ontvangst nemen en vernietigen van dit surplus. De kweekers doen verstandig niet voor een z.g. doorsnee-prijs bonensoorten door elkaar te verkoopen. Uit de bekendmaking vloeit voort, dat ook de goedkoopere soor ten de minimumprijzen zullen opbrengen. Een bord. dat bij de Molenbrug is ge plaatst. waarschuwt voor voertuigen, die zwaarder dan 4000 kilo zijn. De brug is twee eeuwen oud en dus niet geheel solide meer! Gevonden: Aanwezig en te bevragen aan het bureau van politie: 3 breinaal den; tabaksdoos. De bloempjesdag voor de Stichtingen Meer en Bosch te Heemstede en Sarepta te Haarlem heeft f. 23.42 opgebracht. O -r- KATWIJK. Reeds twee dagen nadat de mini mumprijs van vroege aardappelen was ver laagd. is deze door de Ned. Groenten en Fruitcentrale nogmaals verlaagd. Thans is deze voor bonken 1.3. voor groote f. 3.50, voor drielingen f. 1.50 per 100 K.G. plus f. 0.80 heffing per 100 K.G. Bovendien ls het toegestaan Eigenheimers (vervroegde) te rooien waarvoor de minimumprijs dezelfde is en ook dezelfde heffing moet worden betaald Draaien deze door dan wordt hiervoor geen vergoeding gegeven. pelaan 90 W. Daamen en fam., Ermelo, Grovenbeekschew A 115 G A. C. v. Doorn, Zeist, Walkartw. 57 P. v. Doorn, Naarden. Lamb. Hortensiusln. 15 J. Th. Dubbelman, Noordwijk, Oude Zeeweg 46 J. J. v. Ees, Leiderdorp, Lindelaan 25 J. Fazekas, Voorschoten, Leidscheweg 199 p G. F. Galema. Alkmaar. Nassaulaan 42 F. M. G. Geuskens, Nijmegen, Fran- schestr. 26 W. Goor, Den Haag, Z. O. Binnensingel 25 R. Haas, Amsterdam, Smaragdstr. 24 II A. W. Hamming, Den Haag, v. Alkemadelaan 30 S. Huber, Zandvoort, Schoolplein 4a J. Jurjaanz, Dussen c.a., Hank C 291 J. E. v. d. Kamp, Kampen, IJsselkade 421 G. W. Kastein, Oegstgeest, de Kempenaerstr. 35 A. M. Kortekaas, Noordwijk, IJmuider- straat 47 Wed. M. J. Laarhoven Léautaud, de Bilt, Emmaplein 5 O. J. Meijers, Rheden, Lagestr. 100 A. P. H. Mourer. Bergen op Zoom, Zuivelstr. 21 M. J. H. KoopmansMulder, Schiedam, v. Ostadelaan 36a Th. F. v. Nes, Apel doorn, Sophiapark 2 D. v. Oosten Slin- geland, Rotterdam, Pr. Julianalaan 62 J. F. den Os en fam., Amsterdam, G. Doustr. 139III H. C. v. Panhuljs, Rhe den, Schoonenbergsingel 6 J. v. Pien- broek, Middelburg. Londenschekade H 57 M. E du Pon. Delft, Oude Delft 211 A. B. Pruis. Amsterdam, Jekerstr. 9 M. C Raeven, Roermond, Neerstr. 59 J. H. Reitsma, Den Haag, Stevinstr. 56 A. Rombouts, Den Haag, Ruychroklaan 121 A. C. Sanders, Noordwijk, Gooweg 17a J Siera. Den Haag, P. Paaltjesstr. 66 M. de Smitl en fam.. Amsterdam, Sma ragdstr. 24 II H. Stuur en fam., Voor schoten Papelaan 90 G. v. d. Veen, Wouterswoude. Achterweg 45 M. E. van 't Verlaat. Zeist, Kersbergenln. 31 H. Versteeg. Oegstgeest, Rhijng. straatweg 6 P. C. J. Voogd. Goedereede, N.Z. Haven 15 j. Vorstel', Arnhem, Weg langs Haze- grietje 27 L Vreeland en fam., Amster dam Snoeltjesgr. 9 E. W Weisshahn en fam., Haarlem, Fians Hat .25 F. de Wit, Oegstgeest. Weth. Juffermansstr. 38 J. H. v. 't Wout, Alphen a. d. Rijn, Steekterr. 244. KATWITK AAN ZEE. AFSCHEID VAN DEN HEER J. A. KRIJGER. Als directeur van P. T. en T.-kantoor. Gisteravond vond het offlcleele afscheid plaats van den heer J. A. Krijger van wien wij onlangs een foto plaatsten, als directeur van het P.T.T.-kantoor te Kat wijk Zee. Hiertoe was het kantoorlokaal feestelijk versierd. Een Intieme huldiging door het personeel had plaats. De Inspec teur der P.T.T. te Den Haag sprak eenige woorden van dank en waardeering voor de diensten aan het Staatsbedrijf der P.T.T. bewezen terwijl een schriftelijke dankbe tuiging was binnengekomen van den direc teur-generaal der P.T.T. Namens het per soneel werd het woord gevoerd door den heer C. J. de Grauw, die in welgekozen woorden de gevoelens van het geheele personeel vertolkte. Hierna sprak de hoofdbestuurder de heer Schmidt, van de Broederschap van directeuren en commiezen een hartelijk afscheidswoord namens de vereeniging, getuigende van het vele werk. dat de scheidende directeur, ook als medebe stuurslid heeft tot stand gebracht. Nog werden waardeerende woorden ge sproken door de heeren Edellng, Mieras en De Best. De heer J. A. Krijger sprak hierna een woord van dank. Vervolgens had nog een Intiem samen- zlln plaats, waarna eerstgenoemde spreker den feestavond sloot. De blerbottelaar A. P. uit de Zuid straat deed bil de politie aangifte van het feit. dat uit zijn zaak een vat bier is ont vreemd door verbreking van de afsluiting der deuren. De politie stelt een onder zoek in. Gevonden: gouden omhanger, legimi- tatiebewijs, gouden broche, belasting plaatje met speld, dameshorloge, een ring met 4 kleine sleutens een hulssleutel, een belastingmerk, een paar bruine jongens sandalen. een bruine kindersandaal een kinderarmband, sleutels, een vulpenhouder, een kinderschoen, een zwart gelakte kin derschoen. een heerenbadpak met bad doek. Inlichtingen bij de politie. Het mondorgel-orkest ..Door Vriend schap Hereenigd" directeur de heer D. van Wouw uit Lelden heeft gisteravond eerst een serenade gebracht aan den scheidenden directeur van het P.T.T.- kantoor. den heer J. A. Krijger. Nadat een drietal nummers gespeeld waren, werden de heeren van Wouw en P. Varkevlsser de woning in Duinoord binnengeroepen. De heer van Wouw sprak daar eenige woorden tot den postdirecteur, die met pensioen ging. Deze dankte voor de hem gebrachte serenade. Vervolgens ging het naar de woning van den burgemeester, waar even eens een drietal nummers gespeeld wer den. allereerst het Wilhelmus. De tocht werd daarna voortgezet door een gedeelte van het Zuidelijk dorpsdeel. waarbij te vens een inzameling werd gehouden tot stijving der kas van het orkest. Dit alles bracht veel publiek op de been. De ijshandelaar S. uit het Waaigat deed bij de politie aangifte van het feit, dat des nachts uit eenige ijswagens, die in het Parlevlletslop stonden een hoeveelheid ijs is ontvreemd. De politie stelt een onder zoek in. Op het Noorderstrand heeft de politie 60 flesschen bier in beslag genomen, toe- behoorende aan M. B. uit Leiden, die daar bier verkocht. Wegens overtreding der drankwet ls proces-verbaal tegen hem op gemaakt. Ook kreeg hij een proces-verbaal wegens het verkoopen van limonade zon der vergunning. o LISSE. Pluimvee- en Konijnensportver. Lisse en Omstreken. Bovengenoemde Ver. hield een zeer slecht bezochte vergadering in „De Kleine Vereeniging". De voorz. verwelkomde de aanwezigen en zette het doel dezer vergadering uit een. De notulen werden onveranderd vastgesteld. Hierna volgde een bespreking van de excursie naar de wereldtentoon stelling annex Pluimvee-tentoonstelling te Brussel, welke gehouden zal worden op 19 en 20 October a.s. in samenwerking met andere vereenlgingen uit den omtrek. De voorz. drong aan op een flinke deel name. Nadat nog eenige dieren waren verloot onder de aanwezigen volgde slui ting met een woord van dank voor de aangename besprekingen. Aanrijding. 's Middags te ongeveer 1 uur had nabij de fa. Driehuis een aanrijding plaats. De bestuurder van een daar staande taxi liet eerst een achter deze rijdende auto pas seeren. om daarna om te draaien. Hierbij werd door den chauffeur echter niet ge let op een wielrilder en tevens verzuimd de richtingwijzer uit te zetten. De wiel rijder zekere B. uit Hillegom, vloog tegen de taxi op waarbij hij een verwonding aan de knie opliep, terwijl zijn rijwiel ver nield werd De politie maakte tegen den taxi-chauffeur procesverbaal op. Motorongeval. Bij het postkantoor had een botsing plaats tusschen een auto en een motor- rhder. waarbU de motorrijder werd opge nomen met een gebroken been en ver voerd werd naar het Ziekenhuis te Leiden. Door hond gebeten. Het 4-jarig zoontje van den chef der R.K. Coöperatie werd door 'n hond zoodanig gebeten, dat hij 'n stuk van zijn lip moest missen en een gapende wonde in de wan? opliep. De kleine werd direct naar het Ziekenhuis vervoerd waar hij verbonden werd De klassen 6 en 7 van de ULO-afdee- ling der Herv. School maakten een uit stapje naar Den Haag Delft en Rotter dam. In Rotterdam werd een bezoek ge bracht aan Plaswijk" waar veel genoten werd van water en bosch. In Den Haag werd het Binnenhof bezocht en te Delft het Prin-mhof. Ds. A. Ponsteln alhier komt voor op een tweetal voor de Chr. Geref. Kerk te Drachten. RITNSBURO. Burgerlijke Stand. Geboren: Pieter George, z. van F. (V Glasbergen en E. M. Weiland. Getrouwd: Joh de Jong j.m. 21 jaar en A. de Mooy. i.d 31 jaar A. v. Delft. j.m. 26 Jaar en H. Korpelshoek J.d. 23 jaar. Door het warme zomerweer wordt de aanvoer van snijbloemen overstelpend. Aan de veiling Flora draaiden groote hoe veelheden z.g. „door" en moesten vernie tigd worden. SASSENHEIM. Het Fanfarecorps „Cresendo" ga8 Zaterdagavond het aangekondigde con cert in de tent, aan de Charbonlaan. Het programma werd keurig afgewerkt. Een dankbaar applaus klonk na ieder nummer. VALKENBURG. Burgerlijke Stand. Overleden: Nic. Zandbergen. 58 jaar, echtgenoot van D. Haasnoot. De oudste inwoonster overleden. Alhier overleed de oudste inwoonster onzer gemeente mei. F. Bcl-Bakker in den ouderdom van negentig Jaar. Is zij altijd: een krasse vrouw geweest, tot ln het laatst van haar leven ln t bezit van al haar vermogens, de laatste paar weken ging 't hard achteruit. En zoo kwam ook voor deze sterke het einde. Dat zij ruste ln vrede -o VEUR. Burgerlijke Stand. Bevallen: A. J. Lagerberg, geb. Schrader, zcon. Overleden: M. A. A. van Laarhoven, vr. 31 jaar. o VEUR-LEIDSCHENDAM. Gevonden: een autovelg met band, een handfietspomp, twee grijze windkus- sens, een imit. zwart lederen regenjas, een belastingmerk 1934/'35, een grijze heeren regenjas. Gedurende Juni is in de Ned. Herv. Kerk voor de diaconie gecollecteerd f. 73,20'/*. Ten bate van de Kerkvoogdij ls oven Juni ln de Ned. Herv. Kerk gecollecteerd f. 176,62'/.. o WARMOND. De collecte gehouden ten bate van de Vereeniging het Hooge Land heeft ln deze gemeente opgebracht een bedrag van f. 56.40. Een bewijs dat van het kampeeren in deze gemeente een enorm gebruik ge maakt wordt bewijst wel dat alleen in de maand Juni zijn afgegeven ruim 300 kampeervergunnlngen. Toch zijn door de politie nog verschillende verbalen opge maakt tegen personen die niet in het be zit waren van een geldige vergunning. Men zij dus gewaarschuwd. De heer T. uit den Haag wilde vanaf zijn boot op den wal springen, doch bleef met zijn rechterbeen haken, zoodat hij tusschen zijn boot en den wal terecht kwam. De val bleek zeer ongelukkig te zijn aangekomen want het rechterbeen van den heer T. was gebroken. Hij is per auto naar Den Haag vervoerd. WASSENAAR. Gevonden; kindersokje, portemon- nales met inhoud, vulpen, vulpotlood, broche, zakmes, dameshandschoen, 2 cein tuurs. wit poesje, bos sleutels, actetasch m. Inhoud 2 kinderhoedles. melkbus, leer boekje badpak en handdoek. 2 kinderbad- pakjes. benzinedop van auto. badschoen, hakbijltje. zakkam. lorgnet in etui. Inlich tingen bij de politie. Op den Rijksstraatweg nabij de Maal drift werd een vrachtauto, waarvan de stuurinrichting niet goed werkte, gepro beerd. Bij het passeeren van ee.n stil staande auto kon de monteur H. het stuur niet meer in de goede richting krij gen. De auto sloeg om op den linkerberm van den weg. De chauffeur v. B. bekwam hierbij verwondingen aan den arm. Ten huize van dr. P. is hij verbonden. ZOETERWOUDE. De Raad dezer gemeente komt in open bare vergadering op Donderdag 18 Juli des namiddags 18.45 uur ln het gemeentehuls bijeen. De agenda luidt: 1. Onderzoek geloofsbrieven. 2. Notulen. 3. Ingekomen stukken. 4. Herstemming over het voorstel van B. en W. inzake bezoldiging derden amb tenaar van den Burgerlijken Stand. 5. Aanbieding rekening Waterleiding bedrijf en Gemeenterekening 1934. 6. Benoeming tener Commissie tot on derzoek der rekeningen. 7 Vaststelling kohier straatbelasting 1935. 8. Verzoek van het bestuur der Chr. HBS. te Leiden om subsidie, met voorstel van B. en W. 9. Verzoek van de „Aloysius Sport Club" te Zoeterwoude om subsidie, met voorstel van B. en W. 10. Reclames hondenbelasting. 11. Voorstel van B. en W. tot verlenging van de overeenkomst met het Destructie bedrijf „Gekro" te Overschie, inzake destructie van vee en vleesch. 12. Als voren tot wijziging der verorde ning tot heffing van vergunningsrecht. 13. Als voren tot vaststelling van bestek en voorwaarden en teekening voor ver nieuwing van de brug bij W. van der Salm ln de Zuldbuurt. 14. Als voren om te besluiten tot het voeren van een rechtsgeding. 15. Rondvraag. De collecte voor den gewapenden dienst heeft ln deze gemeente f. 28.22'/* opgebracht. s—a

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 7