76ste Jaargang DINSDAG 16 JULI 1935 No. 23100 DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN OFFiCIEELE KENNISGEVING STADSNIEUWS. BUITENLAND. VT/'CiaER!J_ BERICHTEN Het voornaamste Nieuws van heden. LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DER ADVERTENTIES: 30 ets. per regel voor advertenties uit Lelden en plaatsen waar' agentschappen van ons Blad gevestigd zijn. Voor alle andere advertenties 35 ets. per regel. Voor zakenadvertentles belangrijk lager tarief. Kleine advertenties uitsluitend bij vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 ets. bij maximum aantal woorden van 30. - Incasso volgens postrecht. Voor opzending van brieven 10 ets. porto te betalen. - Verplicht bewijsnummer 5 ets. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postcheque- en Girodienst No. 57055 - Postbus No. 54. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden en gemeenten, waar agentschappen gevestigd ziln: per 3 maanden f.3.34 per week f.0.18 Franco per post f. 2 35 per 3 maanden portokosten. (voor binnenland f. 0 80 per 3 mnd.t Dit nummer bestaat uit DRIE bladen EERSTE BLAD. afsluiting rijverkeer utrechtsche veer. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algemeene kennis, dat het ge deelte van het Utrechtsche Veer tusschen de Singelbrug en de Utrechtschebrug voor het verkeer met rij- en voertuigen vanaf Donderdag 18 Juli a.s. tot en met Maan dag 22 Juli d.a.v. is afgesloten. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN. Burgemeester VAN STRIJEN Secretaris. Leiden, 16 Juli 1935. 7620 ADRES AAN B. EN W. Inzake verstrekking van groenten aan werkloozen. Aan het college van B. en W der ge meente Leiden is het volgende adres ge zonden De Leidsche Bestuurdersbond verzoekt uw college beleefd, de noodige maatrege len te willen nemen om ook te Leiden te komen tot verstrekking van goedkoope groenten aan werkloozen. De verstrekking van goedkoope groenten, waarvan de prijs bedraagt 3 cent per K.G. heeft thans reeds in 51 gemeenten plaats. Per week worden pl.m. 145.000 Kilo's zomer groenten door de distributie-organen ver kocht. Waar het thans mogelijk is geworden, behalve stapelgroenten ook versche groen ten van goede kwaliteit verkrijgbaar te stellen, waarvan de prijs eveneens 3 ct. per K.G. bedraagt, zou het ongetwijfeld in het belang van vele gezinnen van werk loozen zijn, die thans door hun te lage Inkomsten de groenten niet in voldoende mate kunnen bekomen, deze op goedkoope wijze van gemeentewege beschikbaar te stellen. Adressant verzoekt derhalve uw college beleefd, deze zaak ten spoedigste ter hand te willen nemen. w.g. J. M. C. DE ROO, voorzitter, w.g. J, J. VAN STRALEN, secretaris. VER. TOT BEVORDERING VAN HET VREEMDELINGENVERKEER. Jaarvergadering van de Leidsche afdeeling Onder voorzitterschap van den heer N. C. F. van Ginkel hield bovengenoemde vereeniging gisteravond in een der boven zalen van café-restaurant „In den ver gulden Turk" haar jaarlijksche algemeene vergadering, welke, behalve door het be stuur, door één lid bezocht was. Na opening door den voorzitter en goed keuring van de notulen, bracht de pen ningmeester, de heer A J. den Hollander, verslag uit over de financiën gedurende 1934. Het ledental verminderde met 17 en bedraagt thans 160. De ontvangsten be liepen een bedrag van f. 53.326. waarvan f 52.646 aan verkochte gidsen, boekwerken, plattegronden, enz.: de uitgaven bedroe gen f. 55.212, w.o. f. 52.071 voor reisbiljetten e.d. Het nadeelig saldo ad f. 1986 wordt gedekt door de opbrengst van de rijwiel- loodsen. Dit verslag werd, nadat het rapport der kascommissie was voorgelezen, aldus vast gesteld en den heer Den Hollander dank gebracht voor zijn accuraat gevoerd be heer. De secretaris, de heer E. W. Wichers Rollandet wees er in zijn jaarverslag op, hoe de internationaal-ongunstige econo mische omstandigheden en de zware las ten, waaronder in ons land het hotel- en restaurantbedrijf zuchten, het vreemde- lingenbezoek allerminst in de hand wer ken en anderzijds ook de leuze „brengt uw vacantie in het eigen land door" tot een ijdele klank maken. Bovendien werkt ook de iage valuta in de omringende landen ten opzichte van cien Hollandschen gulden niet bepaald sti- muleerend op het bezoek van vreemdelin gen aan ons land. Desondanks deed de vereeniging wat in haar vermogen lag, om dit verkeer te be vorderen. Het informatiebureau verrichtte veel en nuttig werk, waarvoor mej. Schuyt Best en den heer H. W. Tieleman Jr. een woord van dank werd gebracht. De opbrengst der rijwielloodsen ver toont een dalende lijn. Ook dit verslag werd- onder dank goed gekeurd. Tot leden der kascommissie 1935 werden benoemd de heeren J. L. Boer, J. Kruyt en W Brouwer; tot hun plaatsvervangers de heeren G. H. Blanken, N de Bink en M. H van Heoff. De periodiek-aftredende bestuursleden, i de heeren E. W. Wichers Rollandet. B. de Koning en mr. M B. Vos werden bij accla matie herkozen. Hierna sloot de voorzitter de vergadering onder dank voor „de opkomst". het eerste optreden der pol1tiebrandweer. Gistermiddag omstreeks kwart over vijf werd de politiebrandweer telefonisch ge alarmeerd voor een schoorsteenbrand in de zeepfabriek der firma Sanders aan het Levendaal. Toen de motorspuit onder lei ding van inspecteur Couzy ter plaatse ver scheen, bleek het evenwel geen schoor steenbrandje te zijn, doch een binnen brand, welke, vermoedelijk tengevolge van het vallen van een vonk uit een naburigen schoorsteen, was ontstaan in de houten betimmering van een waterreservoir. Hoewel het vuur in het licht brandbaar materiaal gretig voedsel vond, wist de brandweer met twee slangen op de motor spuit de vlammen spoedig te dooven. De schade, welke niet groot is, wordt door verzekering gedekt. Het tramverkeer ondervond 20 minuten vertraging De commissaris van politie sloeg het blusschingswerk, dat zeer vlot verliep, gade. KON. NED. FABRIEK VAN WOLLEN DEKENS, v.b. J. C. ZAALBERG EN Zn. Vergadering van obligatiehouders. Gisteren werd te Amsterdam de tweede vergadering gehouden van 6 Eerste Hypothecaire Obligaties ten laste der Koninklijke Nederlandsche Fabriek van Wollen dekens, voorheen J. C. Zaalberg en Zn. alhier onder voorzitterschap van den hheer W. C. Goppel. Op de op 26 Juni j.l. gehouden vergadering kon geen beslissing worden genomen inzaka de voorstellen der maatschappij om uitstel van betaling te verleenen voor de coupons, vervallende 1 Augustus 1935 en 1 Februari 1936, tot uiterlijk 1 Februari 1938 en van amorti saties, vervallende 1 Februari 1936 en 1 Februari 1937 tot uiterlijk 1 Februari 1946, daar het vereischte quorum niet aanwezig was. Deze punten kwamen in de heden gehouden vergadering opnieuw aan de orde. Op deze vergadering waren vertegen woordigd f. 118.500 obligaties, rechtheb bende op het uitbrengen van 118 stem men. Bindende besluiten konden worden genomen met volstrekte meerderheid van stemmen. Betreffende een op de vorige vergade ring ingediend voorstel van een obligatie houder om de rente per 1 Augustus en 1 Februari althans gedeeltelijk te betalen, deelt de voorzitter mede, dat de maat schappij hierop niet kan ingaan, omdat zij er niet voor gevoelt een schuld te houden, die zij toch niet kan nakomen. Ze zal overigens alleen van de verkregen rech ten gebruik maken, indien zij hiertoe door de omstandigheden wordt genoodzaakt. Op desbetreffende vragen van een obligatiehouder zegt de voorzitter, dat de vastgelegde middelen bestaan uit machi nes en gebouwen, de voorraden uit wol en dekens, die niet verkocht konden worden. Deze werden reeds gewaardeerd voor een prijs die lager is dan de kostprijs, op de overweging, dat het volgende jaar slechts een kleine productie kan worden gemaakt, om de voorraden op te ruimen. Hierdoor zal de kostprijs per eenheid hooger worden en het daaruit voortvloeiende verlies heeft men reeds ten laste van de winst- en ver liesrekening 1934 gebracht in den vorm van een conjunctuurreserve van f. 20.000. Ten aanzien van een vraag of in den post crediteuren ook is opgenomen het bedrag dat de maatschappij aan de bank schuldig is, merkte de directeur op, dat dit inderdaad het geval is, doch niemand heeft er iets aan deze post verder te ont leden, hetgeen bovendien de maatschappij zou schaden. De wan-verhouding tusschen de posten crediteuren en debiteuren staat uiteraard in nauw verband met de toene ming van den voorraad. Daarna ontspint zich een gedachtewisseling over een be drag aan obligaties, dat vroeger door de maatschappij werd ingekocht, doch die spoorloos uit de boeken zouden zijn ver dwenen. De directeur zegt hieromtrent, dat deze obligaties dienst hebben gedaan, bij een transactie met de Nederlandsche Wol-Industrie, waarvan in de notulen van een of andere aandeelhoudersvergadering wel iets terug te vinden is. Voorts wordt gevraagd of het juist is, dat de bank beslag gelegd heeft op de dekenvoorraden, een vraag die door den directeur van geen belang geacht wordt. Spr. wijst er op dat deze obligatiehouder een oud employe der maatschappij is, die op deze wijze wraak wil nemen en vragen stelt die noch in het belang van obligatie houders noch in het belang der maat schappij zijn. Een andere obligatiehouder protesteert tegen de weigering om vragen te beantwoorden daar van obligatiehou ders offers worden gevraagd en deze vooruit precies willen weten hoe de maatschappij er voor staat, een opmer king die den voorzitter aanleiding geeft te verklaren, dat concrete vragen tot nu toe steeds voldoende zijn beantwoord Detail kwesties zijn voor aandeelhouders van weinig belang. Nadat ten slotte nog eenige discussies hadden plaats gevonden over oude be- lansen werd overgegaan tot stemming over het voorspel, dat werd aangenomen met 116 tegen 2 stemmen, waarna de ver gadering werd gesloten. Onze stadgenoot, de heer D. Hoen, adspirant-controleur bij 't Binnenlandsch Bestuur is bestemd voor den dienst in Ned. Indië. oefening e. h. b. o. Dichte rookwolken, hevige knallen en groot alarm aan de leden der Eerste Leid sche E. H. B. O.-brigade deden gisteravond ln de omgeving van „Oud Hortuszicht" velen het ergste vreezen. Tot ver uit den omtrek kwamen de menschen toesnellen en toen tot overmaat van ramp een negen tal slachtoffers werd gemeld, ken het niet anders of er moest hier iets heel ernstigs gebeurd zijn. Direct werden de leden der brigade in vier groepen ingedeeld, en de muziektent in een hospitaal herschapen. Voorts trok een reddingsgroep er op uit om uit de achtergelegen schuur, die vol rook stond, de slachtoffers weg te halen, terwijl een volgende groep voor het trans port zorgde en weer andere leden de slachtoffers zoo goed mogelijk verbonden. Gelukkig bleek, dat de explosies opzet telijk waren opgewekt en geen schade aan richtten, laat staan slachtoffers maakten. Alleen de rook was uitermate hinderlijk en zoo zagen wij de leden, gewapend met rookmaskers en doeken hun werk ver richten. Na ongeveer 20 minuten waren alle slachtoffers gereed voor het transport en had de brigade haar paraatheid wederom bewezen. HANDELSREGISTER KAMER VAN KOOPHANDEL. Wijziging: Gebroeders Rotteveel, Oude Haven 1, Sassenheim. Teelt en handel van bloembollen enz. De vennootschap onder firma is omgezet in een naamlooze ven nootschap onder den naam: Gebroeders Rotteveel N.V. Dir. G. Rotteveel en P. W. M. Rotteveel, Sassenheim. Maatschappe lijk kapitaal f. 25.000, waarvan geplaatst en gestort f. 10.000. UIT ZEE GERED. Mej. S. Z. alhier bevond zich bij het Noorderhoofd van de Watering te Katwijk in zee toen zij in een trekking kwam en meegesleurd werd. Door mevr. C. C. van Leeuwen-Tailleur, eveneens alhier werd zij zwemmende uit zee gered, daarin bijge staan door de leden der Katwijksche Red dingsbrigade, Arie Parlevliet en Henk Noppe. Zij werd naar de Centrale Tent op het strand gebracht, waar haar door leden der brigade de eerste hulp werd verleend. Later kon zijn naar huis terugkeeren. ORGELAVOND FEIKE ASiMA. Het 12e programma der wekelijksche orgelavonden in de Hooglandsche Kerk door den heer Feike Asma, bevat morgen avond werken van Rheinberger (Sonate), Vierne itwee deeelen uit Symphonie I), Bach (Toccata et Fuga1 in C-dur), Reger (Toccata) e.a. De toegang is vrij. Geslaagd voor het M.U.L.O.-diploma A onze stadgnoote D. Rapfael. De politie heeft proces-verbaal opge maakt tegen den 59-jarigen C. M. alhier wegens het zich bevinden op provincialen grond nabij de Nieuwe Vaart. Naar wij vernemen zal de politie in, den vervolge tegen overtreders van het verbod om zich aldaar op te houden, streng optreden VISCHPRUZEN IJMUIDEN, 16 Juli 1935. Tarbot per K.G. 0.920.90: Griet per kist van 50 K.G. 19—9; Tongen per K.G. 1.100.76; Groote schol per kist van 50 K.G. 17.5016.50; Middelschol per kist van 50 K.G. 1514; Zetschol per kist van 50 K.G. 14.5012,50; Kleine schol per kist van 50 K.G. 135 50; Schar per kist van 50 K.G. 6; Kleinmiddel schelv. per kist v. I 50 K.G. 1410.50; Kleine schelv. per kist i van 50 K.G. 93.10; Kabeljauw per kist van 125 K.G. 4225: Gullen per kist van 50 K.G. 9.503.50; Lengen per stuk 0.51: Heilbot per K.G. 1.40; Wijting per kist van 50 K.G. 4.904; Makreel per kist van 50 K G. 8.50—5.50. Aangekomen de stoomtrawler: IJM 85 met 1533; de kotters E. 436 met 392; E. 238 met 727 en de loggers SCH 412 met 555 er, KW 60 met 520. PRAAIRAPPORT Hs. Ms. „VULCANUS". 12 Juli. Tusschen 58 gr. 10' Nbr. en 57 gr. 35' Nbr. en 0 gr. 12' Wl. en 0 gr. 50' Wi. KW 37, 160 kantjes; KW 102, 180 kantjes: SCH 23. 100 kantjes; SCH 35. 151 kantjes; SCH 81, 390 kantjes; SCH 87, 190 kantjes; SCH 325 101 kantjes; I VI 47, 120 kantles; VL 166, 270 kantjes 14 Juli KW 14, 93 kantjes; KW 25, 56 kantjes; KW 96, 112 kantjes; KW 122, 160 j kantjes; SCH 210, 5 kantjes; SCH 399, 4 kantjes. DE ALGEMEENE TOESTAND. Rond het Italiaansch-Abessynisch geschil. Italië zet door! Een vijfde divisie infan terie en een vijfde divisie zwarthemden zijn gemobiliseerd, alsmede de specialisten van de genie van de lichtingen 1909, 1910 en 1912 en de specialisten van de lucht vaart. Thans zijn tien divisies onder de wape nen, n.l. vijf van de infanterie, in totaal ongeveer 65.000 man en vijf van de fascis tische militie, samen ongeveer 50.000 man schappen sterk. Het Oost-Afrikaansch contingent be schikt bovendien over 35.000 man gewone koloniale troepen. Het aantal werklieden, dat naar Oost- Afrika is gedirigeerd voor wegenbouw, kan op 30 a 40 duizend manschappen worden geschat. Italië beschikt dus op het oogenblik over een minimum van 180.000 man voor zijn veldtocht tegen Abessynië. Verder is gelast, onmiddellijk tien onder zeeërs te bouwen, welke nog in het najaar yan stapel moeten loopen. In een officieel communiqué dienaan gaande wordt medegedeeld: „Het versnelde rhythme van de militaire maatregelen in Ethiopië verplicht ons nieuwe militaire maatregelen te nemen". Omtrent de mobilisatie van beide divi sies wordt nader gemeld, dat de divisie Sila is gemobiliseerd, welke wordt gecom mandeerd door de generaals Bertini en Cerutti. Tegelijk is een nieuwe divisie op gericht, welke Sila II wordt genoemd, onder commando van generaal Michelis, welke de eerste in Italië zal vervangen. De Zwarthemden-divisle, welke is gemo biliseerd draagt den naam 1 Februari. De formaties van de fascistische militie, welke reeds naar Afrika zijn gezonden, worden nieuw georganiseerd. Naar men gelooft, verlangt Mussolini dat minstens een veldslag plaats heeft in Abessynië, welke naar hij hoopt een schit terende overwinning zal brengen aan de Italiaansche wapenen, welke in geheel Italië zal worden gevierd. Getracht zal worden dezen slag te leveren op het oude slagveld van Adoea ten einde de nederlaag welke Italië hier heeft geleden, uit te wisschen. Men verwacht, dat de Duce volgende maand een bezoek zal brengen aan Libye en Eritrea. De Italiaansche pers blijft op actie aan dringen. Prinses Rassari Heshla Tamanys, een nioht van den keizer van Abessynië, die te New-York muziek studeert, heeft verklaard, dat de negus zich voorbereidt op een oor log met Italië, welke zes jaar duren zal. In geheime bergplaatsen in de bergen zijn voorraden munitie opgeslagen. De troepen worden geoefend door buitenlandsche officieren, terwijl tunnels worden gegraven als schuilplaats voor luchtaanvallen. Of 't waar is? Naar vernomen wordt, wisselen de kan selarijen van de verschillende landen nota's over een basis voor een compromis tot regeling van het Italiaansch—Ethio- pisch conflict. De Italiaansche regeering vraagt recti ficatie van de grenzen, economische con cessies, den bouw van een spoorlijn tus schen Eritrea en Italiaansch Somaliland en de benoeming van Italiaansche raads lieden bij de regeering van Ethiopië, over eenkomstig het voorbeeld van de betrek kingen tusschen Engeland en Egypte. Ten opzichte van de eerste beide pun ten verwacht men weinig moeilijkheden, men gelooft echter, dat de Abessynische regeering de inrichting van z.g. „bescher mingszones" aan beide kanten van den ontworpen spoorweg en ook de benoeming van Italiaansche adviseurs zal weigeren. Anderzijds verzet Italië zich tegen de benoeming van een vijfden scheidsrech ter. In dit opzicht wordt de toestand hope loos geacht. In het Engelsche Lagerhuis is gevraagd of een spoedig bijeenroepen van den Vol kenbondsraad ter behandeling van het Italiaansch-Abessynische geschil in het voornemen lag. De minister van buiten landsche zaken wees op het besluit van de laatste Voikenbondsraadszil ting van 25 Mei. volgens hetwelk de Raad bijeen zou komen ingeval de arbitragecommissie voor 25 Juli geen overeenstemming zou hebben bereikt over de aanstelling van een vijfden arbiter of ingeval voor 25 Augustus geen regeling langs den weg van arbitrage verkregen was. Met het oog op de heerschende omstandigheden schijnt een vroegere zitting van den Volken bondsraad onvermijdelijk. ENGELAND. Nieuwe relletjes te Belfast. In Belfast, op Ierland, ontstonden gis teren opnieuw incidenten in de wijk Mill- field, alwaar één persoon gewond werd door een kogel in de buik. Een tweede schermutseling had plaats in Donegal Place, waar de menigte bijna verscheidene personen had overvallen, die ten onrechte ervan verdacht werden revol vers bij zich te hebben. Op twee andere plaatsen wist de politie door terstond in te grijpen te voorkomen, dat de incidenten een tragisch verloop namen. BINNENLAND Het onderzoek naar de oorzaak van dé ramp van de Kwikstaart. (Binnenland, 3e Blad). Drama te Amsterdam in een café; drie dooden. (Gemegd, 3e Blad). Militair vliegtuig bij „De Kooy" neerge stort; officier-vlieger M. Holewijn gedood. (Laatste berichten, 1ste Blad). BUITENLAND. In Italië nieuwe divisies gemobiliseerd, (Buitenland, le Blad). De Engelsche oud-strijders in Duitsch- land. (Buitenland, le Blad). Nieuwe anti-Joodsche actie in Duitsch- land. (Buitenland, le Blad). Een nieuwe tegenslag voor president Roosevelt. (Buitenland, le Blad). Vliegtuigongeval in Engeland. Twee doo den. (Tel. le Blad). zie voorts laatste berichten, le blad. FRANKRIJK. 23 decreten te verwachten. Heden zal de regeering den tekst publi- ceeren van een 23-tal decreten, welke uit gevaardigd worden overeenkomstig do wet op de buitengewone volmachten. 15 zullen bezuinigingen brengen, ten einde het algemeene budget in evenwicht te brengen. De acht andere moeten dienen tot ver mindering van het levenspeil en herstel van de economische activiteit. De Fransche belasting-ontvangsten, die Zaterdag j.l. zijn gepubliceerd, doen dui delijk uitkomen, dat de positie van de Fransche Schatkist zeer zorgelijk is. Nies alleen blijken de ontvangsten in het af- geloopen kwartaal weer aanmerkelijk ge ringer te zijn dan in de voorafgaande drie maanden en dan in het overeenkomstige kwartaal van het vorige jaar, doch voorat de opbrengst der indirecte belastingen, welke ongeveer 9/10 van de geheele be lastingopbrengst uitmaken, is zeer teleur stellend en blijft aanmerkelijk bij do raming ten achter. Tenzij de situatie in het tweede halfjaar verbetert, of de uit gaven drastisch worden teruggebracht, valt het begrootings-tekort voor 1935, afgaande op de cijfers der belastingont vangsten over het eerste halfjaar, op minstens 4 milliard francs te taxeeren. De totale belastingontvangsten uit de normale bronnen van blijvenden aard be droegen in het eerste halfjaar fr. 14.614.000.000, hetgeen fr. 1.345.000.000 minder is dan in het eerste halfjaar 1934. Hiervan maakte de inkomstenbelasting fr. 1.453.000.000 uit. hetgeen fr. 768.000.000 minder is dan in het eerste semester van 1934. De opbrengst der indirecte belastin gen. monopolie's en Staatsdomeinen be droeg fr. 13.160.000.000, of fr. 576.000.000 minder dan in het eerste halfjaar 1934. De ongunstige ontwikkeling van het zakenleven blijkt uit de opbrengst der omzet-belasting, welke in het afgeloopen halfjaar fr. 2.897.000.000 bedroeg, hetgeen fr 532 000.000 minder is dan de raming en fr. 242.000.000 minder dan in het eerste halfjaar 1934. De opbrengst der omzet belasting is ieder kwartaal sedert het eerste kwartaal 1934, toen die fr. 1.637.000.000 bedroeg, geringer geweest. JAPAN. De legeruilgaven. De nieuwe legerbegrooting zal waar schijnlijk 600 millioen jen hooger zijn dan de tegenwoordige. Daaronder zijn 175 millioen voor spoeduitgaven op het ge bied van het vliegwezen, 86 millioen voor verdediging van aanvallen uit de lucht en 140 millioen voor het leger in Mantsjoekwo. Het ministerie van oorlog deelt mede, dat generaal Jinsaburo Mazaki. de In specteur-Generaal van de militaire oplei ding, een der hoogste posten in do Japansche Generale-Staf, van zijn functie is ontheven. Hij wordt opgevolgd door een ver trouwde van den minister. Men gelooft, dat dit erop duidt, dat de minister van oorlog besloten is de con trole over het Japansche leger opnieuw te bevestigen, en vooral over het leger van Kwantoeng, dat neiging tot onafhanke lijkheid heeft getoond sinds het incident van Moekden, wegens de agitatie gevoerd door eenige jongeren, voornamelijk be staande uit hooge officieren en militaira attachés. De Mikado heeft gisteren den minister van oorlog audiëntie verleend en de in- grijo-nde v-ioderingen en promoties, die voor eenige duiz-nden Janansche officie ren gelden, met het doel de eenheid van het leger te versterken, goedgekeurd.

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 1