rVacantie-Uitstapjes D. TESKE HOOFDAGENT Permanent Wave Jft&éüu-lifetóA HARRY v. d. OUWEELEN, Priasessekade 3-4 NET MEISJE JUBILEUM-AANBIEDING LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Maandag 15 Juli 1935 UIT DE RIJNSTREEK. BIJLESSEN Prins Hendriklaan 1, per auto? HASSELMAN A PANDER Groote sorteering vanaff2.75 Electrotechnisch Bureau Doezastraat 5 Tel. 2164 Voor eiken kooper een geschenk HET KAPPERSHUIS STATIONSWEG 20 TELEF. 689 HAARZIEKTEN! VOOR EEN WRINGER, NATUURLIJK! RIJNSBURG. De collecte voor den gewapenden dienst heeft alhier f. 7.24 opgebracht. STOMPWIJK. In de Staatscrt. van heden maakt de Minister van Financiën bekend, dat door tusschenkomst van een R -K geestelijke te Stompwyk ten behoeve van 's Rijks schatkist ls ontvangen een bedrag van f. 25, wegens gewetensgeld. VEUR. Geslaagd te Den Haag voor de akte L.O. de heer J. C. Borst alhier. VEUR-LEIDSCHENDAM. De gemeentepolitie heeft na verzet gearresteerd den 18-jarigen ambachts scholier F. N-, wonende aan den Veursche Straatweg te Veur Dit jongmensch be dreigde zijn ouders met een mes. Toen de gemeentepolitie hem wilde arresteeren, stak hij den politieman met het mes in den neus. De Jongen is naar Den Haag over gebracht. VOORSCHOTEN. Eindexamens Instituut Wullings. Voor het eindexamen H.B.S. 5 j. afd. B. (Instituut Wullings i alhier slaagden B H. Adam. R. Th. Alting du Claux. D Bolder- hey, G. J. Govaarts N. Koomans. R. H. Meyer. H W. Nieuwdorp, D. Overbosch. M. F. Tydeman. J. J. Zeegers, B E. Z. Dib- betz. D. Ch Endert H. A. Hoffman. C. C. Jager. G. Tacoma. G J. Vos H V. IJzeren. Afgewezen 3 Afd. A G. W. Baron v. Dedum. N J. Hoos. E. S. Rappaport H E. W. v. Rijk, A. Ph. J. Tausent. J. A. Tours. Afgewezen: geen. Praatavond Chr. Hist. Jongerengroep. In den tuin van de Ned. Herv. Pastorie werd een praatavond gehouden voor de leden van de C.H. Jongerengroep en genoo- digden. Na 'het zingen van Ps. 89 1 opende de voorzitter, de heer A. Fortgens. de ver gadering met gebed, waarna hij de aan wezigen welkom heette, in het bijzonder de heer J. R Snoek Henkemans. lid van de Tweede Kamer der Staten Generaal. Deze hield een inleiding over het onder werp: „Wat hebben de verkiezingen ons geleerd?" Spr. wees er op. dat het bij deze verkiezingen ging om: le behoud van 't gezag der regeering: 2e behoud van het parlementaire stelsel, welke punten hij uitvoerig uiteenzette. Laat. zoo eindigde spr. het Chr. Hist, beginsel blijven leven, waarbij wij eiken daad willen toetsen aan de eisch Gods. De dames G. Jansen en A. P. Wesselo zullen als afgevaardigden naar de alg. vergadering gaan. Na een geanimeerde bespreking zegde de voorzitter den spreker dank. De heer Th. Broers, voorz. der kiesvereen., sloot na het zingen van „Mijn schilt ende betrou wen" met dankgebed. WASSENAAR. PASTOOR THOLENAAR 80 JAAR. Een feestelijke dag. Onder zeer groote belangstelling heeft pastoor C. J. Tholenaar van de St. Willi- brordusparochie alhier, zijn 80sten ver jaardag gevierd. Reeds weken tevoren waren de diverse organisaties en de schooljeugd in de weer, om dit feest»in den geest van den pastoor zoo schitterend mogelijk te doen slagen. De pastoor wenschte niet een grootsch, wereldlijk feest, maar een eenvoudige en kerkelijke viering. Aan dien wensch heeft het Comité zich gehouden. Er mag gecon stateerd worden, dat de opzet uitnemend is geslaagd. In de vroegmissen naderden duizenden geloovigen ter H. Tafel, terwijl de jubila ris zelf om 1 uur de plechtige Hoogmis opdroeg. De fraaie parochiekerk, in den loop der jaren door den zorg van pastoor Thole naar geheel gepolychromeerd en van ge- brandgeschilderde ramen voorzien, was thans nog mooier door de bloemenweelde, welke was aangebracht. Het hoofdaltaar was smaakvol opge sierd met fraaie palmen en bloemen, in hoofdzaak gladiolen, in lichte kleur. In het middenschip hing een keurig bouquet in zalmkleur, terwijl de lusters tusschen de pilaren eveneens met bloemen waren opgesmukt. Tegen de pilaren waren de vaandels der diverse organisaties opgesteld terwijl de vaandels van Jonge Wacht en Graal tegen de zijwanden waren geplaatst. Bij de plechtige Hoogmis werd de jubi laris geassisteerd door twee zonen der parochie, de paters J. van der Huls (O. S. C l uit Nebraska. Amerika, met verlof hier te lande en L. J. van den IJssel (M. S. F.), leeraar te Kaatsheuvel terwijl ceremonia- rus was kapelaan F Heemskerk uit Den Haag. vroeger kapelaan alhier. In het Priesterkoor hadden plaatsgenomen mgr. Bekkers en pastoor Meijer beiden uit Voorschoten, rector Niebel van de St. Ja cobus stichting en kapelaan J. de Jong van de Goede Herder. Het zangkoor, voor deze plechtigheid bij het Maria-altaar op gesteld. stond onder leiding van kapelaan dr. L. Kat uit Amsterdam, eveneens oud kapelaan alhier, die de leiding van den volkszang had Op uitdrukkelijk verlangen van den jubilaris toch, stond deze plechtigheid ge heel in het teeken van den volkszang. Weken is geoefend door organisatie en jeugd, om de Gregoriaansche Mis in te studeeren. Wat het geworden is, hebben de talrijke aanwezige parochianen mogen ondervin den een plechtigheid bij uitnemendheid geschikt. Het zangkoor zong de wisselende gezan gen. de overvolle kerk het Gregoriaansch. Tusschen 2 en 3 uur bestond er in de pastorie gelegenheid voor corporaties en particulieren, om den pastoor te compli menteeren. Hiervan werd een uiterst druk gebruik gemaakt. Tal van corporaties zonden vertegenwoordigers, terwijl velen door bloemen van hun belangstelling heb ben doen blijken. Ter receptie verschenen o.m. het college van B en W., de Buiten gewoon Vrijw Landstorm, de Burger wacht, vele raadsleden, besturen van alle R.K vereenigingen, geestelijken van hier en elders en vele particulieren. Te half vier had een défilé voor de pastorie plaats van alle organisaties en de schooljeugd met vaandels en banieren. Hierbij werkte ook mede het muziekkorps „Excelsior". Na afloop stelden de schoolkinderen zich in den tuin van de pastorie tegenover het podium op. daarachter posteerde zich Excelsior, terwijl zich daaromheen aan sloten de diverse belangstellenden. Onder leiding van den heer Konst werd door de schooljeugd een lied gezongen, terwijl „Excelsior" ook nog eenige nummers ten beste gaf. De pastoor bracht allen met een kort. maar hartelijk woord dank. Tot besluit van dezen dag werd om half acht een plechtig lof gecelebreerd door den jubilaris met assistentie van de beide kapelaans en kapelaan Heemskerk als ceremoniarius. Tijdens dit lof zongen de leden van de drie parochiale zangkoren in deze ge meente onder leiding van den heer J. C. Beuk zeer verdienstelijk eenige polyphoni- sche gezangen. De jubilaris zelf heeft in een woord de parochianen dank gebracht voor den heerlijken dag. hem bereid. Spr. hoopte nog enkele jaren te mogen aroeiden in deze gemeente, die hem zoo lief is. Met een Tantum Ergo van Diepenbroek en een feestlied door den directeur van het Zangkoor, den heer J. C. Beuk, ein digde deze voor pastoor Tholenaar zeker niet te vergeten dag. Geslaagd voor het einddiploma der Middelbare Technische School te Haar lem onze plaatsgenooten A. J. v. d. Heu vel (afd werktuigbouwkunde! en C. R. H. Meyer (afd. electrotechniek). Op het Schulppleln hoek St. Willi- brordusstraatBloemlustsbraat reden de telegrambesteller J. C. N. en C. J. N. op hun rijwiel, toen een vrachtauto, bestuurd door de R. de hoek om reed en daarbij door zijn groote snelheid den bocht te groot nam. met het gevolg dat. hij met beide wielrijders in botsing kwam. De telegrambesteller J. C. N bekwam bij deze aanrijding een vleeschwond aan een der beenen terwijl zijn rijwiel totaal werd ver nield. C. J. N kwam met den schrik vrij. J C. N. heeft zich onder behandeling ge steld van ziin huisarts De auto is later door de politie in beslag genomen. WARMOND. De commies-dienstgeleider der Di recte Belastingen zal op 19, 23, 26 Juli en l Augustus a s. in het stempel-lokaal al hier zitting houden tot het uitreiken van aanvragen ter verkrijging van een koste loos belasting-rijwielplaatje. De zittingen zullen worden gehouden van 6 tot 8 uur namiddags. ALPHEN. De a.s. feestelijkheden. De kopcommissies van W.V. en C.O.V, vergaderden met genoodigden om de plan nen tot feestviering op 2 Sept. nader on der de oogen te zien. Met de toezeggin gen van de vorige vergadering houden de commissies zich van voldoenden steun verzekerd, om 25 Juli, wanneer ook ne vencommissies haar taak gereed zullen hebben, over te gaan tot vaststelling van het programma. Gezien de deelneming, zal ook een optocht worden gehouden, waarvan de opstelling zal plaats vinden op de terreinen van de Martha-Stlchting, die niet voor het publiek toegankelijk zullen zijn. De route is bepaald als volgt: Raadhuisstraat, Jonkindt Coninckstraat, Van Genderenstraat, Hofzlchtstraat, Raad huisstraat. Van Boeselaerstraat, Horten siastraat, Aarkade, Hooftstraat, Van Ree- destraat, Ten Harmensenstraat, Hooft straat, Van- Mandersloostraat, Brugge straat, Pr. Hendrikstraat, Hazeveld, Con- radkade, Vijverstraat, Stationsstraat, Pr. Hendrikstraat, Julianastraat, Wllhelmina- straat, Lemzonlaan, Buitenweg, Ijsbaan- terrein. Patroonsbonden zullen worden aange zocht een regeling te treffen om dien dag de werkzaamheden te 12 uur te doen ein digen. Inmiddels vernemen wij. dat een enkel bedrijf reeds een besluit in dien geest nam. De eerste groep kinderen van de Chr. Vac. Kolonies alhier, is Zaterdag uitge zonden naar Lunteren. BODEGRAVEN. Geslaagde Roode-Kruis-demonstratie. Alhier werd een welgeslaagde demon stratie gehouden door de plaatsel. trans- portafd. van het Roode Kruis. Onder leiding van den adviseur, dr. Beije, was in den boomgaard van den heer C. van Briemen een ernstig ongeluk in scène gezet. Bij een hooibergbrand waren enkele vaten benzine ontploft en door de verwarring was de aandacht van den brand afgewend, waardoor een der om standers een hooibergroede op den rug had gekregen. Niet minder dan 7 gewon den, waaronder een schijndoode, lagen in den boomgaard, toen de colonne, be staande uit 7 man en den commandant v. d. Poll met groot materieel per auto aanrukte op het alarm. In zeer korten tijd werden maatregelen genomen. Ieder der mannen kreeg een der patiënten voor zijn rekening. Geïnstrueerd cioor den commandant werden onmiddel lijk maatregelen genomen voor het ver binden en het vervoer der gewonden. Na enkele minuten was het eerste verband ge legd en kon men de gewonden gereed maken voor het transport. Gebroken ar men en beenen werden gespalkt, de pa tiënten voorzichtig op verschillende soort draagbaren neergelegd en toegedekt met „lekkere warme dekens", een uitkomst bij het broeiheete weer! Daarna maakte men van de meegekomen vrachtauto een trans portgelegenheid. Met enkele palen en veel touw lukte dat uitnemend en reeds een halfuur later hingen 4 brancards vastge snoerd aan touwen, twee onder elkaar in d^ auto. De vijfde patient werd op den bodem gelegd en voor den zesde maakte men een transportgeleeenheid op twee fietsen. Ineens bleek, dat men den 7den patiënt vergeten had: onder groote hila riteit kwam deze, het wachten moe, met zijn baar op den nek. aanwandelen. Het transport ging nu in langzaam tempo naar Bodegraven. Het genoot on derweg heel wat bekijks. De lading werd afgeleverd in het Beursgebouw, waar ten slotte de instructeur de resultaten van het werk en de gemaakte fouten besprak. De demonstratie werd bijgewoond door verschillende bestuursleden van de pl. afd. en verschillende cursisten van een nieuwen E.H.B.O.-cursus. De beslistheid van wer ken en de uitnemende zorg van de nog jonge colonne verdient alle lof. KOUDEKERK. GEMEENTERAAD. Gemeenterekening 1934 - Het Rijnlandsch Borgstellingsfonds - Toelating nieuwe Raadsleden. De Raad kwam in openbare vergadering bijeen. Voorzitter de burgemeester. Tegen woordig alle leden, behalve de heer Kok, die bericht van verhindering zond. Na opening met gebed, werden de no tulen onveranderd vastgesteld. De aanbieding vond plaats van de reke ning van het Waterleidingbedrijf dienst 1934. De voorzitter merkte daarbij op, dat de winst is aangewend voor extra-afschrij ving op de activa, zulks overeenkomstig de gewijzigde Beheersverordening. De heer van der Lee klaagde over het hooge abonnementsgeld in vergelijking met andere gemeenten en vroeg naar de oorzaak hiervan. De voorzitter zeide, dat men moeilijk vergelijkingen met andere gemeenten maken kan en zulks om ver schillende redenen o.a. verschil in aan schaffingswaarde, materialen enz. Spreker raadde aan eerst het onderzoek der reke ning af te wachten en daarna zoo noo- dig met voorstellen tot ev. verlaging te komen. Aanbieding gemeente-rekening dienst 1934. De inkomsten hebben bedragen f. 85.915.34 en de uitgaven f. 70.739.20, al- zoo een batig saldo van f. 15.276 14. De voorzitter merkte op. dat dit resul taat zeer gunstig lijkt, doch dat de dienst 1935 minder gunstige aspecten biedt. In verband hiermede komt het wenschelijk voor de helft van het batig slot te be stemmen voor de begrooting 1936 en het restant voor den dienst 1937, zulks door overbrenging naar de reserve. Tot leden der commissie voor het nazien der reke ningen wees de voorzitter aan de heeren J. v. d. Sterre, P. de Jong en A. J. Lie- verse. Beide rekeningen zullen ter inzage worden gelegd. Aan de orde ls wijziging van de veror dening op de heffing van het vergun ningsrecht voor den verkoop van sterken drank in het klein. De voorzitter zeide, dat de Drankwet een kleine wijziging onder ging en thans bepaald is dat rekening moet worden gehouden met den omzet van ster ken drank. De heer Lleverse vroeg of het minimum ad f.40 p. J. thans ook verlaagd is. De burgemeester zeide, dat dit bedrag ad f. 40 niet is verlaagd, om die reden is deze wijziging voor deze gemeente van geen beteekenis. De ontworpen verorde ning werd hierna ongewijzigd vastgesteld. Aan de orde was het voorstel tot deel neming aan het Rijnlandsch Borgstellings fonds. De voorzitter zette het doel dezer stichting, n.l. uitsluitend om borg te stellen voor credletwaardlge bedrijven, en dus niet, voor bedrijven waarvan geen op bloei te verwachten is, uiteen. De hulp van het N. C, C. en de Pl. Crisis Commis sie zal in vele gevallen noodzakelijk blijven, en wel ln die gevallen, waar in belanghebbenden uitsluitend met een toelage zijn te helpen. Voor stichting van dit fonds wordt van iedere Gemeente 10 ct. per Inwoner gevraagd. B. en W. stellen voor tot deelneming te besluiten. De heer de Jong zeide, dat het bedrag zeer gering is en hoopte dat men niet te vergeefs zal aankloppen bij het fonds. De voorzitter zeide dat er ln ieder geval ter plaatse advies gevraagd zal worden. De heer van der Sterre verwachtte niet veel van dit fonds, temeer omdat de crediet- waardigen toch wel geld kunnen krijgen. De voorzitter merkt op, dat men in Lei den reeds eerder een dergelijk fonds heeft en de resultaten zeer gunstig zijn. Zonder h. st. werd het voorstel hierna aangeno men. Verzoek der Ned. Herv. School met den Bijbel van Koudekerk en Hazerswoude (Rijndijk) om beschikbaarstelling van gel den voor zes nieuwe gordijnen. Zonder h. st. goedgekeurd. De voorzitter bracht nog ter tafel een ontwerp verordening regelende de verdee ling der werkzaamheden tusschen de verschillende Ambtenaren van den Bur gerlijken Stand. De voorzitter zegt dat de tijdelijke secretaris geen ambtenaar van den Burgerlijken Stand is, zoodat wordt voorgesteld om, totdat in de vacature van secretaris zal zijn voorzien, alle akten door den Burgemeester te doen verlijden. Onderzoek der geloofsbrieven van de nieuw gekozen leden van den Raad. De commissie voor onderzoek bestaande uit de heeren v. d. Sterre. de Jong en Lie- verse adviseerde tot toelating van de hee ren P. de Jong, A. v. Egmond, A. J. Lie- verse, C. M. Oppelaar, N P. Slegtenhorst, J. v. d. Sterre en W. v. Vegten. Zonder h. st. dienovereenkomstig besloten. Na rondvraag volgde sluiting. OUDE WETERING. Groene Kruis. Reeds maanden is er door de dames clubs, zoowel hier als ln de omgeving in stilte gewerkt aan devoorbereiding van den grooten bazar, welke dit jaar ten bate van het Groene Kruis zal worden gehou den. Dat de voorbereidingen in een ver gevorderd stadium van voltooiing zijn ge komen, kunnen wij afleiden uit de fees telijke verzamel-bijeenkomst welke in Hotel Van den Bosch werd gehouden en waar de dames de gasten waren van het Groene Kruisbestuur. Ruim 70 dames had den aan den oproep gevolg geven. Na opening door den voorzitter, den heer P. Roeloffs, deed dr. van der Bijl mede- deelingen betreffende den a.s. bazar. Hoe wel het langen tijd aan het bestuur maar niet mocht gelukken een geschikte locali- teit te vinden was deze moeilijkheid op een gelukkige wijze opgelost nu juist voor den aanvang dezer bijeenkomst van den heer A. Roeloffs de mededeeling was binnenge komen, dat zijn veestallen als zoodanig in gebruik konden worden genomen. Het ligt in het voornemen de bazar medio September te houden. DINSDAG 16 JULI 1935. Hilversum 1875 M. Avro-ultzending 6.30 Rvu. 8.00: Gram.-pl. 10.00: Morgen wijding 10.15: Gram.-pl. 10.30: En semble Francis Keth 11.00: Causerie Mevr. R. Lotgering—Hillebrand 11.30: Vervolg Francis Keth 12.30: Kovacs Lajos en zijn orkest 1,30: Kamermuziek door het Haagsche Trio 2.15: Drs. P. Dijkema: Oberburgt de kloof 2.45: Gra- mofoonplaten 3.00—4.00: Eigen opna men 4,15: Gram.-pl. 4,30: Radiokin- derkoorzang o, 1. van J. Hamel 5.00: Voor kleine kinderen 5.30: De Avro- Decibels o. 1. van E. Meenk 6.20: Gram. platen 6.30: Rvu Dr. J. G. v. Dillen: Tijden van opgang en tijden van neer gang 7.00: Gram.-pl. 7.30: Viool- recital N. Roth, a. d. vleugel E. Petri 8.00: Berichten 8.05: Omroeporkest o. I. van N. Treep m. m. van Alfred Cortot (plano) 8.50: Uit het Kurhaus te Scheveningen: Finish van de 2de Avro- Slipjacht. Spreker: G. de Clerq. M m. v. Kovacs Lajos' orkest en Pierre Palla (or gel) 9.15: Het Lyra-Trio m. m. v. Topy- Glerum (zang) 9.45: Vervolg uitzending' u. h. Kurhaus 10.20: Omroeporkest o 1, van N. Treep 11.00: Berichten 11.20 12.00: Uit „Brittannla" te Vllssingen: Majo Marco en zijn orkest. Huizen 301 M. Kro-programma. 8.00 9.15 en 10.00: Gram.-pl 11.3012.00 Godsd. halfuur 12.15: Schlagermuziek en gram.-pl. 2.00: Voor de vrouw 3.00: Gram.-pl. 4.00: Hiro 5.10 Schla germuziek en gram.-pl. 7.15: Voordr. 7.35: Orkestconcert 8.00: Berichten i 8.05: Orkestconcert en reportage 9.50: Lezing 10.00: Orkestconcert 10.203 Berichten 10.35: Gram.-pl. 10.50 12.00: Populair concert. Droitwich 1500 M. 10.3510.50: Morgen wijding 11.20: Orgelconcert Q. Maclean 11.50: Gram.-pl. 12.20: Het Ch. Enesco Kwintet 1.20: Joseph Muscant en het Troxy Grand Orkest 2.20 Gram - platen 2.25: Report, v. d. Vlootrevue te Splthead 2.45: Gram.-pl. 3.05: Falkman en zijn Apache Band 3.50: Gram.-pl. 4.20: Report, v. d. Vlootrevue 3.45: Het Serre-Trio 5.40: Report, van de Vlootrevue 6.00: Het BBC-Dans- orkest o. 1. van Henry Hall 6.20: Be richten 6.55: BBC-Midland-orkest o. L van L. Heward 7.45: „From the London Theatre" 8.05: Intern, volksliederen en dansen 8.20: Dialoog 8.35: „The mu sic of men's lives", revue-programma m. m. van het BBC-Revue-koor, het BBC- Theater-orkest, en solisten o. 1. van E. Longstaffe 9.50: Berichten 10.20 Pougnet-Morrison-Pini-Trio 1135: Re portage van de Vlootrevue te Spithead II.4512.20: Lew Stone en zijn Band. Radio Paris 1648 M. 7.20 en 8.20: Gram.- platen 12.35: Orkestconcert o. 1. van Krettly 9.05: Zang o. 1. van Clérouc 11.1012.35: Dansmuziek. Kalundborg 1261 M. 12.20—2.20: Strijkor kest o. 1. van H. Andersen 4.205.20! Concert uit Rest. „Ritz" 8.20: Theater uitzending. Keulen 456 M. 6.35: Concert m. m. van. orkest 12.20: Omroepkleinorkest o. 1. v. Eysoldt 2.35: Gram.-pl. 4.20: Piano recital 5.20: Orkestconcert 8.30: „La Travlata", Verdi. Leiding: H. Weisbach. Rome 421 M. 9.00: ..L'amore che passa", spel van Quintero 10.20: Populair con cert. Brussel 322 en 484 M. 322 M.: 12.20: Gram.-pl. 12.50: Salonorkest 1.50— 2 20, 5.20, 6.35 en 7.35: Gram.-pl. 8.20: Salonorkest en radiotoneel 10.3011.20: Gram.-pl. 484 M.: 12.20 en 1.30—2.20: Max Alexys' orkest 5.20: Orgelconcert 6.20 en 6.50: Gram.-pl. 7.05: Zang en piano 8.20: Omroeporkest o. 1. van Gason 10.3011.20: Dansmuziek. Deutschlandsender 1571 M. 8.30: „La Travlata". Verdi 10.50 en 11.05: Berich ten 11.2012.20: Dansmuziek o. 1, van R. Gaden. GEM. RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF EN DE R.O.V. RADIO-CENTRALE. Voor Dinsdag 16 Juli. 1ste programma: Hilversum van 824 u. 2de programma: Hulzen van 824 uur. 3e programma: 8.00: Keulen plm. 8.409.20: Deutschlandsender 10.20: Keulen 11.20: Droitwich 12.20: Brus sel VI. 14.20: Deutschl.sender 15.20: Londen Reg. 16.50: Deutschl.sender 17.20: Brussel VI. 19.20: Keulen 19.40: Parijs Radio 20 20: Keulen 22.50: Boedapest 23.20: Parijs Radio. 4e programma: 8.05: Parijs Radio 10.35: Londen Reg. 13 20: Droitwich 18.20: diversen 18.45: Droitwich 20.20: Londen Reg. Wijzigingen voorbehouden. Gevraagd in Chocolaterie een voor alle voorkomende werk zaamheden, met winkel bekend P. VAN RIJSWIJK, Hoofd- straat 90, Noordwijk aan Zee. 7578 leeraar met volledige bevoegd heid geeft lessen in Wis-, Ni tuur- en Seheiknnde. Oegitgeeit Telefoon <433. 9482a 7552 Breestraat 146 - Botermarkt 21-22 15 Jan. '23 15 Juli '35 7558 Concurreiendi? onderlinge Mij. van Volks- en Levensverzekering met 3-jaarlijkse winstuitkeringen) zoekt in rayon Leiden een volijverig persoon om agenten aan te stellen en daarmede samen te werken. Aanvankelijk op provisiebasis. Brieven onder No. 7550 Bureau van dit Blad. BLOEMENMEISJE gevraagd voor verkoop van Corsage tijdens de KaagweeJc 19 tot 23 Juli. Aan te melden dagelijks bij LEX VAiN TIEN HOVEN, Kweekerij, Abtspoel- weg, Oegstgeest. 7561 Jaarlijksche Algemeene Ver gadering van Aandeelhouders in de N.V. Fabriek van Ver duurzaamde Levensmiddelen voorheen L, E. Nieuwenhuizen te Leiden, op Woensdag 31 Juli 1935, om 3 uur nam. in Café-Restaurant „In den Ver gulden Turk", Breestraat 84. Punten van behandeling, alsmede de Balans en Veriies- en Winstrekening met de stukken als bedoeld ln Art. 42 W. v. K. liggen van heden af voor Aandeelhouders ter inzage ten kantore der Ven nootschap, Morschweg 60, alwaar aandeelhouders, die hun stemrecht wenschen uit te oefenen, hun aandeelen uiterlijk op den 27en Juli 1935 moeten deponeeren. 7548 DE DIRECTIE. Eerst zorgvuldige behandeling, daarna verfraaiing. Dat is het principe van ons huls 1 GRATIS RIJWIELSTALLING CITO OVERZIJDE. 7587 Door een geheel NIEUWE WETENSCHAPPELIJKE METHODE kunnen alle voorkomende baa'rziekten zoo succesvol genezen worden, dat hel mogelijk is U een garantie aan te bieden, die U ieder risico ontneemt Vraagt d;<arom nog heden GRATIS ADVIES It Dagelijks spreekuur van 1 -3. Woensdag en Zaterdag van 1-7 Behandelingstijd volgens afspraak Instituut Oude Singel 72a bij Marebrug 7547 769

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 8