ÉL Oostenrijks bondskanselier Schuschnigg heeft auto-ongeval. IEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Maandag 15 Juli 1935 Zijn vrouw gedood evenals de chauffeur TELEGRAMMEN. VI//CtlERJ_ BERICHTEN VRAGENRUBRIEK. SPREEKCEL. SPORT. illlllllllilisilllllllllllllllllllllllllllillllllll FRANKRIJK. Geen incidenten op 14 Juli. Het feest van 14 Juli la gevierd en In cidenten van beteekenls deden ilch niet voor. Alleen te Limoges heeft rich een incident voorgedaan, waar een afdeellng van de „Croix de Feu", die bij het monu ment voor de gesneuvelden bloemen neer legde, door politieke tegenstanders met het zingen van de „Internationale" werden be groet. Er hadden eenlge botsingen plaats, waar- bil een aantal personen werd gewond. De politie greep tijdig In en kon erger voor komen. Een persoon werd gearresteerd. Ten aanschouwe van een enorme men- schenmenigté heeft te Parijs 's morgens de militaire revue ter gelegenheid van het Nationale Feest plaats gevonden. President Lebrun, dte vergezeld was van der. minister van nationale defensie. In specteerde de voor den Are de Trlomphe op de Place de l'Etoile opgestelde troepen. De president decoreerde verschillende officieren en sloeg daarna, evenals Laval, do leden der regeering en de Kamervoor zitters. het défilé der troepen gade' Het geheele diplomatieke corps was aanwezig, alsmede de buitenlandsche militaire at tachés. 600 vliegtuigen waren in de lucht. Tijdens de betooging van het Volksfront werd met groote geestdrift de ..Marseillaise" gezon gen. nadat Jacque Duclos, oud-communis tisch afgevaardigde de „Marseillaise" en de Fransche tricolore verheerlijkt had als symbolen van het verleden. Afgevaardigde Daladier hield een korte toespraak. Hij wenschte de betoogers geluk met deze imposante manifestatie, welke der wereld bewijst, dat het fascisme In Frankrijk geen vasten voet zal krijgen. Toen Daladier in een taxi stapte, werd luide geroepen: Daladier in de regeering. Voorts werden nog tal van redevoeringen gehouden o.a. door Jean Perrin, winnaar van den Nobelprijs voor natuurkunde en vice-president van de Academie van We tenschappen. Henri Barbusse en Leon Jou- haux. secretaris-generaal van de C. G. T. Zij allen bespraken de gemeenschappe lijke doelstellingen: De noodzakelijkheid om de democratie te verdedigen, sociale hervormingen en het vurig verlangen naar vrede. De voorzitter, Victor Basch, las vervol gens den eed voor. w aarvan het slot is: ..Wij zweren plechtig, dat wij vereenigd zullen blijven om te ontwapenen, oproer- verwekkende bonden te ontbinden, en de democratische vrijheden te ontwikkelen en den vrede onder de menschen te verze keren." Tegen twee uur verzamelden de aan hangers van het Volksfront zich ln de om geving van de Place de la Bastille Tegen drieen zette de stoet zich in beweging ln de richting van Vincennes. De stoet, waar in de klanken van de ..Marseillaise" zich mengden met die van de „Internationale" en met vijandige kreten tegenover 't fas cisme. werd omringd door commissarissen van het organisatie-comité, dat de orde regelt. Omstreeks denzelfden tijd marcheerden de „Croix de Feu" en andere rechtsche bonden op naar de Place de l'Etoile. waar de minister van oorlog een deputatie ont ving van oorlogsinvaliden, die vervolgens een krans neerlegde bij het graf van den Onbekenden Soldaat. De deelname aan de betoogingen, zoowel van links als van rechts was buitengewoon groot. Volgens de eerste schattingen waren alleen reeds ver scheidene honderdduizenden betoogers naar de Place de la Bastille gestroomd. De kop van den optocht van het Volks front, waarin de tricolores werden afge wisseld door roode vlaggen en plakaten met den eed, die des morgens in het Buf- falo-stadion was geformuleerd, schreed langzaam voort tusschen de Place de la Bastille en Vincennes. vla de Place de la Nation. De deelnemers aan den optocht zongen revolutionnaire liederen en juich ten de leiders toe. o.a. Jouhaux, Victor Basch. de radicalen Frot, Daladier en Pierre Cot, de socialisten Leon Blum, Paul Faure en de communisten Thorez en Duclos. alsmede de antifascistische intel- lectueelen, de professoren Alain, Rivet en Langevin. Achter hen volgden talrijke de legaties van de radicaal-socialisten, de communisten, de C.G.T, de C.G.T.U., de socialisten enz. Zoodra in den optocht kreten opklonken tegen het fascisme, kwa men de ordebewaarders direct tusschen- beide, en de sterke politiemacht behoefde dan ook niet in te grijpen Over het alge meen was de atmospheer die van een po pulaire vreugde, eerder dan van vijandig heid. In de groote provinciesteden heb ben vrijwel overal troependefilé's plaats gehad, die door een buitengewoon talrijke menigte werden bijgewoond. Optochten van het Volksfront hebben o.a plaatsge had te Le Havre, Bordeaux. Limoges en Toulouse. Te Lyon was een afzonderlijke betooging van de Radicaal-socialistische Federatie, groep Rhöne, georganiseerd, welke door Herriot werd gepresideerd Ook de optocht van de Vuurkruisen, welke tot doel had de Are de Triomphe. trok enorme belangstelling. Voortdurend werd in deze kringen de naam de la Roque geroepen, terwijl spreekkoren de leuze „Frankrijk voor de Franschen" lieten weerklinken. Het stoffelijk overschot van luitenant kolonel Alfred Dreyfus is gisterochtend in alle stilte bijgezet op de begraafplaats van Montparnassa. Slechts familieleden van den ontslapene waren bij de plechtigheid aanwezig. POLEN. De verkiezingen. De verkiezingen voor de Sejm zullen worden gehouden op 8 September en die voor den Senaat op 15 September. UIT HET VERRE OOSTEN. Rusland en Mandsjoekwo. Het agentschap Rengo meldt uit Hsin- king. dat Sovjet-Rusland weigerde de ves tiging goed te keuren van MancKloekwo- consulaten te Chabarowsk en Wladiwo- stock. Men gelooft, dat Mandsjoekwo als tegenmaatregel thans het aantal sovjet consulaten in Mandsioekwo tot op twee zal beperken aangezien dit aantal over eenkomt met dat van de Mandsjoekwo- consulaten ln Sovjet-Rusland. x Om halftien Zaterdagmorgen vertrok ken dr. Schuschnigg en zijn echtgenoote, vergezeld van hun zoontje Kurt, per auto uit Weenen. om te St. Gilgen aan het Wolfgangmeer de zomervacantie door te brengen. De wagen werd bestuürd door den chauffeur van den Bondskanselier, Piehl, die reeds Jarenlange ervaring heeft. Bondskanselier Schuschnigg. In een tweede auto hadden de beide ad judanten van den Bondskanselier plaats genomen. Om 12 uur 25, toen de auto vlak bü Lir.z was, tusschen de plaatsjes Assling en Edelsberg, wendde de chauffeur plotseling den wagen naar links en reed met volle kracht tegen een boom. De Bondskanselier bleef ongedeerd, doch werd uit den wagen geslingerd en bleef bewusteloos aan den kant van den weg liggen. Mevrouw Schuschnigg schijnt van haar plaats in den wagen omhoog te zijn ge worpen en daarbij met de kap van den wagen ln aanraking te zijn gekomen en op slag gedood te zijn, tengevolge van breuk der wervelkolom. De auto van den Bondskanselier heeft met een snelheid van 100kilometer ge reden, daar op het traject, waar de botsing plaats vond, de bevolking zeer natlonaal- socialistisch gezind Is en men daarom snel wilde doorrijden. Mevrouw Von Schuschnigg was 36 jaar oud en zeer bekend in het openbare leven. Een tragische bijzonderheid is, dat zij steeds zeer bezorgd, was over het lot van haar man en hem herhaaldelijk had ge vraagd bijzonder voorzichtig te zijn. Thans ls zij zelf, op weg naar haar vacantiever- blljf. het slachtoffer van een tragisch ongeluk geworden De zoon van Schuschnigg, die ernstig aan het gezicht werd gewond, is geope reerd. Ook de chauffeur werd zwaar gewond en is ln het ziekenhuis aan de gevolgen overleden. Het ongeval ls. naai men heeft kunnen vaststellen, veroorzaakt door een defect aan de stuurinrichting, dat onderweg ls ontstaan door een ongelukkige samenloop van omstandigheden, waarvoor niemand verantwoordelijk kan worden gesteld. Het benzinereservoir van de auto vloog in brand, doch het gelukte den Inzittenden van de volgauto den brand snel te blus- echen. De Bondskanselier was eerst zoo over spannen, dat gevreesd werd. dat hij voor- loopig zijn functie niet zou kunnen waar nemen. Daarom was tegen Zaterdagavond een kablnetsbtjeenkomst belegd, waarheen Starhemberg uit Italië per vliegtuig was ontboden Gelukkig viel Schuschnlgg's toe stand later mee. zoodat ook de zitting van het ministerie niet ls doorgegaan. Van vele zijden is Schuschnigg deel neming betuigd. Het stoffelijk overschot van mevrouw Herma von Schuschnigg werd aanvanke lijk in Ebelsberg bij Lniz opgebaard. De Bondskanselier herstelde zich in het ziekenhuis zeer snel en reed vervolgens naar Ebelsberg, waar hij ongeveer een kwartier vertoefde bij de baar van zijn echtgenoote. Vervolgens begaf de Bondskanselier zich wederom naar het ziekenhuis. Gisteren is het lijk van mevr Schusch nigg, terwijl een geweldige menigte langs den weg stond geschaard, overgebracht naar de kerk te HietzingSchönbrunn. een voorstadje van Weenen, waar het zal worden opgebaard tot de begrafenis, welke morgenmiddag om drie uur zal plaats hebben Op het station te Weenen. waar de kist uit Linz arriveerde, was de geheele Bondsregeering aanwezig, onder leiding van vice-kanselier Starhemberg. De eerste, die den trein verliet, was bondskanselier Schuschnigg zelf, die weer geheel ls be komen van den zenuwschok, dien hij heeft ondervonden. Opnieuw gaf vice-kanselier Starhemberg uiting aan het medeleven van de Oostenrijksche bevolking. Vervolgens werd de kist in een lijkwagen geplaatst en tusschen rijen van leden der vaderland- sche organisaties naar de kerk te Hietzing overgebracht. De wagen werd gevolgd door den bondskanselier en zijn familie en door de leden van het kabinet. Overal langs den weg stond een dichte menigte, die bij het naderen van den lijkstoet eerbiedig het hoofd ontblootte. VEREENIGDE STATEN. Handelsverdrag met de sovjets. Zaterdag is te Moskou een handelsver drag gesloten tusschen Amerika en de sovjets. Naar ambtenaren van beide regeerin gen verwachten zal de handel tusschen de twee landen er bijna door verdrievoudigd worden De Russische regeering verplicht zich gedurende de eerstkomende twaalf maan den voor een totaal bedrag van 30 mll- lioen dollars aan goederen in de Ver- eenigde Staten aan te koopen. terwijl de Vereenigde Staten aan de Sovjets alle voordeelen deelachtig zullen doen worden die in de met landen als België, Haïti en Zweden gesloten handelsverdragen zijn vervat en hun eveneens van de voordeelen van nog met andere landen af te sluiten verdragen zal doen genieten, met uit zondering echter van de concessies in het Cubaansch-Amerikaansch handelsverdrag voorkomend. Een van de belangrijkste voordeelen, waar de Sovjets op rekenen, is een ver mindering van vijftig procent van de douanerechten op mangaan-erts, dat in het thans aan het Brazlliaansche Congres voorgelegde handelsverdrag met Brazilië is vervat. Dit is het eerste handelsverdrag dat sedert 18 jaren tusschen de beide landen tot stand kwam. Het verdrag bevat geenerlei bepaling aangaande de vroegere Russische schul den, aangezien de Vereenigde Staten niet zijn afgeweken van hun principe geen handelsvoordeelen uit te wisselen tegen concessies in het schuldenvraagstuk. Op grond der bepalingen der bekende Johnsonwet kan Rusland echter slechts tegen gereed geld ln Amerika aankoopen doen. MSCHPRUZEN. IJMUIDEN, 15 Juli. Tarbot per KG f. 0.760.74; Griet per kist van 50 KG. f.22—9; Tongen per KG. f. 1.150.66; Groote Schol per kist van 50 KG. f. 18.5015: Middelschol per kist van 50 KG f. 1714: Zetschol per kist van 50 KG. f. 1512; Kleine Schol per kist van 50 KG f. 13—3.70; Schar per kist van 50 KG. f. 4.804.10; Tongschar per kist van 50 l KG. f.21—20; Pieterman en Poontjes per kist van 50 KG. f.2.50—0.50; Groote Schel- vlsch per kist van 50 KG. 1.26: Middel Schel visch per kist van 50 KG. f. 17.50— 13; Kleinmiddel Schelvlsch per kist van 50 KG. f. 11.50—6.30; Kleine Schelvisch per kist van 50 KG. f. 6—2: Kabeljauw oer kist van 125 KG. f. 40—20; Gullen per kist van 50 KG. f.10—2.80; Lengen per stuk f.0 55—0.40: Heilbot per KG. f. 1.40—1.20; Wijting per kist van 50 KG f. 3 302.30; Koolvisch per stuk f 0 900.42; Makreel per kist van 50 KG. f. 95. Aangekomen 6 stoomtrawlers; IJM. 48 met f.3669; IJM 112 met f.1267; IJM. 26 met f.2620; IJM 491 met f.1860: IJM. 131 met f.830, IJM. 49 met f.1710; de kotters E. 92 met f. 485: E. 76 met f. 639 En de loggers: IJM. 209 met f. 330; SHV. 266 met f. 336; KW 112 met f.360; KW. 178 met f.430: KW. 177 met f. 406; KW. 28 met f 372; KW. 154 met f.530; KW. 27 met f.310; KW. 91 met f.490; KW. 108 met f.430; KW. 89 met f.467; KW 175 met f.550; KW. 75 met f.550; KW. 162 met f.410; KW. 104 met f 500; KW 105 met f.380; KW. 46 met f.550: KW. 36 met- f 500; KW. 52 met f.392; KW 42 met f 290; KW 95 met f 430; KW. 110 met f.350: KW. 155 met f 520; KW 24 met f 530; KW. 35 met f.420: KW 107 met f.390; KW. 69 met f. 270: KW. 51 met f 520; KW. 65 met f.590; KW. 147 met f.420. Niet officieel. Hake-prijzen: groote hake f.5543; groot middel hake f. 49—44; klein middel hake f. 16.5013; kleine hake f.81,70: Pietermannen f. 9 505. VLAARDINGEN, 15 Juli. Maatjes haring groen f.1015; Maatjes haring gewoon f. 7.508.50. De markt duurt nog voort. A. W., te L. Gewoon gemengd voer is reeds verkeerd, en dan nog tweemaal per week kraohtvoer, ls nog slechter. Uw vogels zijn waarschijnlijk te vet. U moet als voedsel geven, zomerraap- zaad, hetgeen verpakt bij uw winkelier moet zijn te krijgen of ln een zaadwinkel en een enkele maal per week als versna pering in een snoepbakje wat zangzaad fook verpakt). Een blaadje groen, schoon en frlseh. geen achterblijvende restanten ln de kool en op uw bodem rivierzand, eveneens goed schoon en droog dan ls de verzorging beter. Iedere dag het drink water ververschen en bakjes goed schoon maken. KLACHTENBOEK. Een lezer klaagt over lo. de stofplaag op de Rijn- en Schiekade, ter bestrijding waarvan hij het gebruik van chloorcal- eium aanbeveelt; 2o. de trage uitreiking der belastingaanslagen, waardoor ernstig renteverlies wordt geleden; 3o. betere be kendmaking van het publiek met de nood uitgangen in openbare gebouwen, schouw burg e.d. en 4o. vraagt hij, waarom voor Leldsche onderwijs-vacatures zelden ot nooit een oud-leerling van de Leldsche Kweekschool wordt voorgedragen. HET ITALIAANSCH- ABESSYNISCH CONFUCT. LONDEN. 14 Juli. (Reuter). Te Peno- reba In Cornwall het woord voerend, zeide Sir Herbert Samuel, de liberale lei der, dat er een spontane uitbarsting van verontwaarding en afkeuring zou zijn on der het Brltsche volk als de primitieve troepen van Abessynlë door de Itallaan- sche mitrailleurs neergemaald zouden worden. Hij voegde eraan toe, dat de be staande dictaturen de grootste moeilijk heden berokkenden aan den Volkenbond. Dictators betrokken hun land gewoonlijk ln den oorlog. De wereld verwacht een optreden van den Volkenbond, maar als ieder Ud van den Volkenbond op het ander wacht en niemand optreedt, wordt de Bond niet een methode van ..collective security" (collec tieve veiligheid i maar een methode van „collective futility" (collectieve nutteloos heid). ADDIS ABEBA, 14 Juli. (Reuter). Vol gens de Abessynisohe lezing heeft het In cident tusschen Abessynisohe soldaten en den Italiaanschen consul, op den weg van Dldedaoea naar Harrar, zich als volgt toegedragen: De auto van den consul, die niet van een herkennlngsteeken was voorzien, wil de een afdeellng cavallerle passeeren, en maakte hierbij de paarden schichtig. De consul weigerde te voldoen aan de ultnoodlging van den commandant van den troep om te stoppen. De houding van de officieren van den troep was correct. Zij wisten niet, dat de consul was. LONDEN, 15 Juli. (Reuter). De diplo matieke redacteur van de „Daily Tele graph" bericht van welingelichte zijde te hebben vernomen, dat Mussolini niet voornemens ls te besluiten, dat Italië uit den Volkenbond treedt. Italië zal den Bond slechts verlaten, als het uit den bond wordt verwijderd, dat wil zeggen, indien de Volkenbond zou verklaren, dat Italië schuldig ls aan over treding van het Volkenbondspact Anderzijds wordt vernomen, dat Italië er aan denkt officieel zijn grieven tegen Abessynle voor den Volkenbond te formu leeren. o HET RUSTIGE VERLOOP VAN DEN VEERTIENDEN JULI IN FRANKRIJK. PARIJS, 15 Juli. (A.N.P.) In het alge meen fellclteeren de Parijsche ochtendbla den Frankrijk met het feit, dat de natio nale feestdag van den 14den Juli met de groote politieke bctoogingen van links en van rechts waardig cn zonder incidenten ls verloopen. De opluchting is vooral merkbaar doordat tot op den laatsten dag was gerekend op de mogelijkheid van ernstige Incidenten, zoodat de regeering alleen te Parijs 100.000 man militairen en 50.000 man politie in gereedheid had ge houden. De militairen behoefden in het geheel niet op te treden en de politie kon zich beperken tot den gewonen orde dienst. Zij werd daarbij zoowel bij de be tooging van het Volksfront als bij den op- marsch der Croix de Feu daadwerke lijk geholpen door de ordediensten der organisatoren, die er blijkbaar prijs op hebben gesteld het aan de regeering ge geven woord te houden en geen incidenten te veroorzaken of te bevorderen. Wat de deelneming betreft waren de aanhangers van het Volksfront zeer veel talrijker dan die der fascistische Croix de feu Onder den Indruk der beide groote poli tieke betoogingen, waarmee in het land tal van kleinere betoogingen parallel liepen, en onder den indruk van de gebruikelijke militaire parade, die door de bevolking met enthousiasme werd ontvangen, probeeren de bladen conclusies te trekken voor de verdere ontwikkeling der binnenlandsche politiek. De linksche pers triumpheert en beschouwt het fascisme reeds als versla gen. In de „Populaire" zegt Leo Blum, de lei der der socialistische partij, dat het fas cisme in Frankrijk nog slechts enkele weken te' leven heeft, n 1. totdat Laval schipbreuk zal hebben geleden met zijn deflationistische politiek. Daarom moeten de komende weken gebruikt worden voor de voorbereiding van positief werk, waar mee Blum klaarblijkelijk denkt aan het overnemen van het bewind door zijn partij. o STABILISATIE BEPLEIT. ANTWERPEN, 15 Juli A.N.P.) Aan het slot van de Internationale Conferentie van economisten, gehouden onder auspiciën der Kamer van Koophandel van Antwerpen, zijn 19 conclusies aangenomen, waarin de conferentie zich uitspreekt voor munt- stabill8atle als een noodzakelijke voor waarde voor een crediet- en handelspoli tiek die een wederopleving van den wereldhandel mogelijk maken. TWEE JAPANSCHE VLIEGTUIGEN GEVALLEN. TOKIO, 15 Juli (Reuter). De Japansche militaire luchtvloot heeft twee toestellen door ongelukken verloren. Door motor- schade is een vliegtuig omlaag gestort, waarin de commandant van de lucht- vaartafdeeling Tokio zich bevond. De com mandant. kolonel Tanaka, en de piloot van het vliegtuig, luitenant Otasjio vonden den dood. Verder is ten Zuiden van het eiland Sikokoe een vliegtuig omlaag gestort. Hier bij kwam de commandant het vliegtuig moederschip „Akadi", kapitein ter zee Yamada, om het leven. DE OVERSTROOMING IN CHINA. SHANGHAI, 15 Juli (Reuter). Het aan tal dooden tengevolge van de overstroo ming van de Yangste Kiang in het district Ikang bedraagt volgens niet-officieele op gave twaalfduizend. In Oost-Sjantoeng zijn tengevolge van de overstroomingen 100.000 personen dakloos. Te Hankou ln de pro vincie Hopeh is geconstateerd, dat de blauwe rivier en de rivier Han vele lijken meevoeren. In sommige overstroomde ge bieden hebben de soldaten ln twee dagen geen eten meer gehad Talrijke wolbreuken vergrooten de ellende. WANDELSPORT. DE JUBILEUM-MARSCH DER LEIDSCHE POLITIE-SPORTVEREENIGING. De Leldsche Politie-Sportvereeniglng. had de goede gedachte om haar vijfjarig bestaan van de wandelsport-af dee ling te vieren met het houden van een jubileum- marsch Gezien dit, was het Zaterdag, middag in het gébouw van de ex-Kweek school voor Zeevaart een drukte van be. lang: talrijke wandelaars en wandèlaar- sters maakten zich gereed om den 30 K M. tocht te gaan volbrengen, een tocht, welks route wij Indertijd al publiceerden. De temperatuur was weliswaar ietwat aan den te hoogen kant voor een marsch als deze, maar, zooals een der bestuurs leden terecht opmerkte, beter toch zoo. dan regen. Alvorens de marsch een aan vang nam. heette de heer Frank, voor zitter van de Pol. Sport-Vereenlglng allen welkom en gaf daarna het woord aan den inspecteur van politie, den heer K. W. Wijk, de algemeene leider, die o.a. eenlge wenken gaf voor den marsch. Alvorens de afmarsch plaats had werd het bestuur van L.P.S.V. verrast met een prachtigen bloemenmand, geschonken door de Leidsche Wandelsportvereenlging, welk geschenk met grooten dank in ontvangst werd genomen. Door de warmte had het bestuur een half uur eerder laten starten en wij zagen resp de Haagsche Politie, Haarlemsche Politie en „Pro Patria" allen ln uniform, de Leidsche Wandelsport-Vereeniging, de Princevlag, de Bataven, Kadetje enz. ln clubcostuum en vele lndlvidueele wande laars keurig afmarcheeren. Ook de groep uit Rhljngeest maakte een goeden Indruk. Er werd al spoedig een aardig tempo Ingezet en er kwam dan ook aardig ruimte tusschen de verschillende groepen. Langs den Haagweg en Laan van Maal drift werd Wassenaar bereikt, vanwaar het door het. prachtige Rijksdorp ging, waar de deelnemers verrast werden op een stukje los duin, wat door velen een beetje angstig werd aangekeken doch al spoedig was dit vergeten en door Wassenaar werd weer een flink tempo ingezet. I De politie van Den Haag en Haarlem, de Leidsche Wandelsport-Vereen, en Rhljn geest, maakten over het geheel parcours een goeden Indruk; een ware propaganda voor de wandelsport in het algemeen. Bij „Pro Patria" werden al spoedig eën paar leden door de warmte bevangen en gingen later per auto terug, zoodat „Pro Patria" niet voor een korpsprljs in aanmerking kwam. De meeste deelnemers waren reeds voor half acht binnen. In „Oud Hortuszlcht" was het woord aan de jeugd, want hier was het vertrekpunt voor de jongeren, die geen 30. doch een 15 K.M. marsch maakten. Mevr. Dieben- Konings en mej Steffelaar waren er de leidsters en zorgden er voor dat een en ander evengoed verliep als dit aan het Noordeinde geschiedde Ook de marsch zelve slaagde uitmuntend. Te 8 uur stelden alle deelnemers zich achter het Pol. Muziekgezelschap op en maakte deze stoet, waarin zich ook de Mondharmonica-Club „Bravo" bevond en de padvinders met trommels en trompet ten een rondgang door de stad. De N.P.S B, was vertegenwoordigd door haar secr den heer D Vlegher, terwijl de NU W. vertegenwoordigd was door den districts-consul, den heer Boursma. VOETBAL, NEDERLAAG-WEDSTRIJDEN VAN C.G.W. Hedenavond speelt C.G.W. tegen de Veteraan op het R.K. terrein aan den Haagweg, BENZINETANK ONTPLOFT. TOULOUSE, 15 Juli (Reuter) Alhier is een benzinetank ontploft, waardoor enkele hulzen in brand vlogen. Men vreest, dat een chauffeur en een 6-jarig knaapje onder puinhoopen bedolven zijn. AAN DE GEVOLGEN OVERLEDEN. LUIK. 15 Juli (Reuter) Zeven van de acht mijnwerkers, die gisteren bij de mijn- gasontploffing in de mijn L'Aumonier werden gewond, zijn overleden. DE MIJNRAMP IN JAPAN. TOKIO, 15 Juli (Reuter) In de mijn Togawa in Foekoeoka op het Japansche eiland Kloesjoe werden zes mijnwerkers gedood, 11 zwaargewond, terwijl nog vijf worden vermist. ONTPLOFFING IN EEN ZILVERMIJN. MEXICO. 15 Juli (Reuter). Bij een ont ploffing in een zilvermijn bij Paulaw in den staat Coahuila zijn 20 arbeiders be dolven. Men vreest de arbeiders niet meer te kunnen redden. de BRAND IN EEN STEENKOLENMIJN. BOEDAPEST. 15 Juli (Reuter). In de steenkolenmijn „Tatubanys" is door tot nu toe onbekende oorzaak brand uitgebroken tijdens de Zondagsrust. Door de uitstroomende gassen zijn een ingenieur en 3 mijnwerkers gedood. Het blusschingswerk is in vollen gang. T rambestuarders, bedenkt dat uw voetbei een eenvoudig waar- scbuiwngssignaal en geen slag werk 't. «-1

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 2