CHIEF WHIP LEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Zaterdag 13 Juli 1935 VIRGINIA DE BIOSCOPEN. RECLAME 74» meente worden gefinancierd, zoomede bij dragen aan de leeszaal Reuvens, aan huur volkstuintjes en enkele ontspan- nlngs-avorvden. In de huur van de volks tuintjes droeg de Volksbond tegen Drank misbruik f 50 bi). Steun ln natura werd dit Jaar ontvangen van de N V. Vroom en Dreesmann >700 bons a f. 11 en van het Nationaal Crisicomité 546 bussen vet. Ontvangsten en uitgaven. Het overzicht ontvangsten en uitgaven luidt als volgt: Ontvangsten Saldo 1933 f. 1471.73"»: 40 collecten en 3-October-collecte 1 16373.25; collecten Ver v. Huisvrouwen f 1537,32; Leidsch Studentencorps f 2928 50; giften, periodieke bijdragen enz. f. 2473 60 N C.C f.4000 gemeente Leiden f3000; ge meente Lelden, huur sportveld Ontw en O f 163 50; gemeente Lelden, cursussen f.5148 95'i: rem. Hulpbank, aflossingen f 12450, Crisis Waarborgfonds f. 6000; brokkenhuis f.200; postzegelverkoop f 908.96; diversen f.1096 19; totaal f. 57752,01'/., Uitgaven: Aan geldelijken steun f 15273.99; aan 154 verstrekte leeningen f 19121: kleeding brandstoffen en levens middelen enz. f 855 48; ontwikkeling en ontspanning f. 734.90; brokkenhuis f 500; N.CC f 2331.27; cursussen L 5148.95'.: gratificaties, drukwerk, telef enz f 2583 25 reserve Crisis waraborgfonds f.8000; di verse uitgaven f 1277.58 Totaal f 55826.42' Zoodat het batig saldo per 31 Dec bedroeg f. 1925.59 Op verzoek van het dag. bestuur is bo venstaande rekening van den penning meester aan de hand van de bescheiden gecontroleerd en accoord bevonden door de heeren N. C. F. van Glnkel en lr. W. J. Modderman. 8 A- en B -steun. In het verslagjaar zijn ingekomen 1220 'fv.j. 1433' aanvragen, z.g A-steun, hier van werden 457 'v.J. 728' aanvragen, ge heel of gedeeltelijk Ingewilligd Voor A-steun werd. behalve de gelde lijke steun, ten bedrage van f. 15273.99 tv.J. f 22011.811 en aan leeningen tot een bedrag van f.19121 <v.j. f. 16165.281 ver strekt aan Brandstoffen: 5250 K.G Dekking en ligging: Dekens 2 p. 19 stuks: dekens 1 p 13 stuks; ledikanten 2 p. 1 stuks Schoeisel Mans- en werksohoenen 45 paar: vrouwenschoenen 27 paar; kinder schoenen 69 paar; pantoffels 3 paar Kleeding. Jassen en jekkers 12 stuks; costuums 15 stuks: mantels 4 stuks; ja ponnen en jurken 11 stuks: ondergoed 228 stel: manufacturen voor een bedrag van f. 210. Diversen: Kachels 2 stuks De B-steun, d.w.z. extra hulp aan werk- loozen. wordt verstrekt uit door het Rijk en de Gemeente ter beschikking gestelde bedragen, volgens regelen door den Mi nister van Sociale Zaken en het Nat. Crisiscomité gesteld. Voor zoover deze middglen het toela ten. wordt aan werklooae gehuwden of kostwinners, in wier gezinnen ernstige achterstand is ontstaan aan kleeding. schoeisel, beddegoed en dergelijke, aan vullende steun verleend Voorgeschreven is, dat deze hulp indi vidueel en niet dan na ter zake ingesteld onderzoek mag worden verleend, alleen in die gevallen waar dringende behoefte daaraan bestaat bij de beoordeeling moet in de eerste plaats de duur der werkloos heid. benevens de grootte van het gezin in aanmerking worden genomen. De steun dient ten slotte in natura te worden ver leend. Waar de subcommissie voor extra-hulp werkt volgens nauwkeurig van overheids wege vastgestelde voorschriften, en slechts kan putten uit een daartoe door Rijk en Gemeente beschikbaar gelimiteerd crediet, van welks besteding tot in onder- deelen aan voornoemde lichamen reke ning en verantwoording wordt gedaan, mag het overbodig worden geacht van dit alles hier een uitvoerig verslag te geven Wel dient er met dankbaarheid gewag van te worden gemaakt, dat behalve de hierna te noemen goederen ook door vele kerke lijke of particuliere instellingen hulp is verleend, toen de afdeeling B-steun door gebrek aan middelen haar hulpverleening in het najaar van 1934 geheel moest stop zetten. Ter beschikking van het Sub-Comité werd gesteld: voor het 1ste halfj. f. 6577,20 (f 3288.60 van het Nationaal Crisiscomité (Rijksbijdragei en f. 3288,60 van de ge meente Lelden); voor het 2de halfjaar Casino. Als eerste hoofdfilm voor de pauze draalt een goed gespeelde sensatio- neele film ..Het raadsel van den Indischen Express", waarin de hoofdrollen gespeeld worden door Edmond Lowe en Shirley Grey. De gouverneur van Bengalen, op reis naar Bombay zijnde, wordt in den trein vermoord. Van dezen moord worden, ge zien de omstandigheden, verschillende medereizigers verdacht. Inspecteur Dijke, die met het onderzoek belast ls, ziet echter kans nog voor het einde der treinreis den moordenaar te vatten Wie deze is en hoe hij ontmaskerd wordt, ls te goed gevonden en te ingewikkeld, om er lets van te ver klappen. Het programma voor de pauze wordt aangevuld door de gebruikelijke journaals, een teekenfllmpje en een aar dige twee-acter „Tenslotte toch getrouwd". Na de pauze gaat de groote militaire klucht „Anne Marie", met in de hoofd en titelrol Lucie English Op een meisjes kostschool Is Anne Marie hulshoudster, een zeer zedig meisje, dat van de liefde niets wil weten.. Margot. één der kostschool meisjes, ls echter verliefd op Werner, een toekomstig officier. Lehmann, de oppas ser. leert, als hij een brief voor den overste naar de directrice der school moet bren gen. Anne Marie kennen. Als na vele ver makelijke verwikkelingen Lehmann een briefje voor Werner aan zijn melrie Margot moet brengen, wat 's nachts gebeurt, wordt hii door de directrice entrant en om er zich uit tg redden z°ct b" -'nd""l'- dat hij voor Anne Marie kwam Deze wordt on staanden vori ont'lnven en als ril hoort dat Lehmann echter niets van haar wil weten, wordt zij kellnerin in een soldaten- f. 6677,20 f. 3288.60 van het Nationaal Crisis-Comité (Rijksbijdrage) en f. 3288.60 van de gemeente Lelden) Voor B-steun Zijn 2792 (v. J. 24451 aan vragen Ingekomen. Toegestaan werden 1722 (v. j. 1896* en afgewezen 1070 (v. J. 5491 aanvragen. Uitgegeven goederen subsidie 1934. Mannen schoenen 587 paar; waterlaarzen 0 paar; klompen 4 paar; ondergoed 276 stel; werkbroeken 293 stuks; pantalons 9 stuks; costumes 94 stuks; overjassen 59 stuks; werkkielen 77 stuks; werkpakken 6 stuks: overalls 52 stuks: werkjassen 20 stuks; sokken 22 paar; overhemden 11 stuks. Vrouwen schoenen 272 paar; pantoffels 6 paar; ondergoed 258 stel; japonnen 89 stuks; mantels 16 stuks: schorten 22 stuks; blouses 4 stuks directolrs 12 stuks; kousen 6 paar; hoeden 3 stuks. Kindereu schoenen 409 paar; ondergoed 338 stel; pakjes 27 stuks; broeken 46 stuks; mantels 52 stuks; jassen 35 stuks; truien 14 stuks; Jurken 39 stuks; kousen 28 paar; dekentjes 12 stuks Beddegoed: Een-persoons dekens 45 stuks; twee-persoons dekens 103 stuks; tijken 4 stuks, stroozakken 24 stuks; ma trassen 21 stuks; kanokbedden 2 stuks: ledikanten 26 stuks; kinderledikanten met toebeh. 57 stuks; bedvulllng f. 2.50: kus sens 8 stuks. Diversen Baby-uitzetten 88 stuks; kachels 18 stuks; wiegen 2 stuks; ge reedschappen f.12; manufacturen f.270; contanten f. 297,58 Versterkende middelen: eieren 5730 st.; melk 7590 liter; biefstuk 680 ons. diab. voeding f 383.80; fleschvoedlng f. 58,80. Bovenstaande goederen. Inclusief de be dragen aan geld geven een totaal bedrag van f. 13.154,40. Betreffende de sub-commissie voor in koop en onderstand in natura zijn geen bijzonderheden te vermelden. Enkele leden van deze Commissie werden begin van dit verslagjaar uitgenoodlgd om de vergade ring betreffende de groentendlstributle iB-steun) bij te wonen doch verder had den geen bijeenkomsten plaats. De prijs voor schoenen kon voor een paar soorten een kleinigheid worden ver laagd Een en ander kwam tot stand door direct overleg van onzen deskundige met de betrokken winkeliers. De prijzen voor dekens werden door de fabrikant-leverancier aanmerkelijk ver laagd en wel de 1 o dekens van f .3 op f. 2 70 en de 2 p. dekens van f.4 op f. 3.50. Ontwikkeling en ontspanning. De sub-commissie voor Ontwikkeling en Ontspanning waarin zitting hebben ver tegenwoordigers van .vak- en jeugdcen- tralen en de directeur van den Gem. Dienst voor Sociale Zaken, heeft ook weder ln 1934 onder voorzitterschap van ds. Jph. W Groot Enzerlnk daartoe ln staat ge steld door Rijks- en Gemeentesubsidie, cursussen doen houden ontwikkelings groepen doen vormen en excursies doen organlseeren. De cuTsusséh ln timmeren, schil<|rH>n. méfaalbéwerken en electricïtelt' 'werden uitgebreid met-lessen in Ned Taal. reke nen materialenkennis en teekenen. Hun duur was voor alién bepaald op 38 Weken, met 15 lesuren per week uitgezon derd de cursus in electrlcitéit met 12 lesuren. Het aantal leerlingen van deze cursussen bedroeg resp.: 39 54. 35 en 51. De hulsvlijtcursus. eveneens gedurende 38 weken 15 uur per week gehouden, werd bezocht door 60 cursisten. Verschillende ontwikkelingsgroepen wer den gevormd. Als de voornaamste noemen wi) die voor muziekgeschiedenis en boek houden. Ook de schaakclubs mochten zich in veler belangstelling verheugen. Door welwillende medewerking van den heer C P Vlieland was men in staat 2 ourssusen in het Enzelsch voor pasbeginnenden en meergevorderden te houden. Toen aan het eind van het jaar het aantal leerlingen dermate teruggeloopen was. dat deze cursussen officieel moesten worden gesloten was de heer Vlieland be reid den overgebleven cursisten verder bij zich aan huls les te geven Dat dit ten zeerste op prijs wordt gesteld, blijkt wel uit het feit dat eenigen hunner zich nog onder zijn leldlne voor een diploma be kwamen. Verstrekking van goedkoop* groenten. Eind 1934 werd door de Regeering voor gesteld, goedkoope gToenten te verstrek ken aan werkloozen In een achttal ge meenten zou hiermede een proef worden kroeg. Hoe zij kans ziet, een half regiment om haar. met elkaar te laten vechten, is te kostelijk om te beschrijven. Als iedere goede film heeft ook deze klucht een „happy end". Trianon-theater. Onder de revuefUms van de laatste jaren neemt „George White's Scandals" een allereerste plaats in. In een verbluffend snel tempo brengt deze non-stop-revue de meest brillante scènes, ieder geïllustreerd door een pakkende, melodieuze song. Want naast die overvloe dige pracht en praal van de kostbare mon teering, valt de goed verzorgde plaats op, welke het muzikale element Inneemt met Schlagers", die alle reeds hun bestaans recht bewezen hebben. Wat in vele revue's ontbreekt. Is In „Scandals" wél aanwezig; we bedoelen een verhaal, een veiblr.dlngs- draad, die de film tot een geheel vormt. Immers, tusschen de verschillende show scènes. zien we. hoe lief de twee hoofd personen elkander hebben, om daarna hun verloving te verbreken, alleen vanwege eenige Jaloersche menschen. die roet in het eten dreigen te gooien. Doch in een groot- sche slotapotheose zien we weer niet an ders dan gelukkige menschen! De bekende producer George White heeft tn deze rol prent een aantal artisten gelanceerd, die voordien vrijwel onbekend waren en wier namen thans een goeden klank hebben gekregen, zooals Alice Faye en Dixie Dun bar. Naast hen Ls de vlotte Jimmy Durante weer buitengewoon geestig. Zijn neger- imltatip ls werkelijk kostelijk. Ook Cliff Edward's parodie op Hendrik VIII met zijn zes vrouwen ls voortreffelijk. En zoo zouden we door kunnen gaan. Van den eersten tot den laatsten meter zit men deze „Scandals" te bewonderen om haar genomen. Daar onze stad niet tot de „proefgemeenten" behoorde, werd. daar men er hier ook wel wat voor voelde, bij den Minister gevraazd of ook Leiden in aanmerking voor bovengenoemde ver strekking zou kunnen komen, waarop een bevestigend antwoord werd ontvangen. De groentenverstrekklng zal evenwel voorloopig niet plaats hebben. Op een vergadering, die ln verband hiermede ge houden ls en waar ook vertegenwoordigers van de groentenveillng en van de hande laars hier ter stede aanwezig waren, ls door deze laatsten aangetoond, dat er geen behoefte ls aan een dergelijke verstrek king. daar voldoende groenten tegen een ongeveer gelijken prijs, als die welke be taald zou moeten worden voor ..de Regee- rlngs-groenten", hier ln Lelden uitgevent wordt Mocht echter deze toestand veranderen of er dringende redenen ontstaan, die een verstrekking van goedkoope groenten noo- dig of gewenscht maken, dan kan het plan altijd nog uitgevoerd worden Distributie van vleesch in blik aan niet-gesteunden. Ingevolge een besluit van den. Minister van Blnnenlandsche Zaken kan ook aan niet-gesteunden. welke een inkomen ge nieten. dat ln het algemeen ten hoogste gelijk is te stellen met dat, hetwelk door de steuntrekkenden wordt genoten, vleesch ln blik worden verstrekt. Op verzoek van Burgemeester en Wet houders van Lelden belastte ons Comité zich met de uitvoering van dit besluit en kunnen personen, die hiervoor in de ter men vallen en vleesch ln blik wenschen te ontvangen, zich. onder opgaaf van het aantal gezinsleden en hun gezinsinkomen, wenden tot ons bureau, Stille Rijn No. 3. Na onderzoek worden hun wekelijks bonnen toegezonden, tegen inlevering waarvan zij. tegen betaling van 25 cent 1 kilogram-bus vleesch of f. 0.35 voor 1 kilogram-bus gehakt bij de daarvoor aan gewezen slagers, kunnen bekomen. Er werden pogingen gedaan om te ko men tot oprichting vaft een centrale werk plaats, waar schoenmakers, welke steun trekkend zijn, re parat iewerk zouden kun nen verrichten aan schoenen van de ge zinnen der werkloozen. Op het eind van het verslagjaar was deze centrale werkplaats nog niet tot stand gekomen, zoodat hierover geen ver dere mededeelingen kunnen worden ge daan. Het z.g. „Groentenbureau". Begin 1934 riep de Vereenlging „Zleken- steun" de bemiddeling ln van den voor zitter van het C.-C. bij de door haar ge organiseerde groentenverstrekklng aan zwakke gezinnen. In verband hiermede werd een vergadering belegd met de des tijds door het C.-C. samengestelde „Groen- tencommissie". Het resultaat hiervan was, dat het C.-C. op zeer bescheiden basis flnancieelen steun aan de door „Zieken- steun" in het leven geroepen organisatie zou verleenen, wdardoor het door haar be gonnen zeer nuttige vlerk zou kunnen worden uitgebreid, terwijl door de Ge meente een lokaal beschikbaar werd ge steld, waar de groentenverkoop zou kun nen plaats hebben (Tot nu toe werden de groenten per fiets bij de gezinnen thuis bezorgd, hetgeen echter bij de uitbreiding der „klanten" steeds bezwaarlijker werd. zoodat behoefte aan een verkooplokaal ontstond De Coöp. Groentenveillng werd bereid gevonden haar medewerking te verleenen, zoodanig, dat de veilingmeester op de veillngdagen de voor den verkoop benoo- dlgde groenten (en ook fruit) zoo voor- deellg mogelijk Inkoopt. De groenten en vruchten worden dan ln het verkooplokaal verkocht en wel alleen aan die zwakke ge zinnen en personen, welke, door den Ge neeskundigen Dienst daartoe aangewezen, er voor ln aanmerking komen Ook diabetes-lijders, die zelf niet in staat zijn hun duur dieet te bekostigen, kunnen, eveneens slechts op voorschrift van den Gen. Dienst, bij het „groenten- bureau" tegen geringen prijs hun dlëet- groenten koopen. Het groentenbureau werkt nu sinds een jaar, onder de zeer toefeewijde leiding van mej. G Ehrenfest. maatschappelijk werk ster alhier, tot volle tevredenheid van de trekkenengeregeld wordt op vellingsda- gen aan ca 04 gezinnen groenten en fruit verkocht. Tegen het eind van het verslagjaar moest mej. E. haar werk echter neerleg- gén; het was niet eenvoudig iemand in haar plaats te vinden, die met dezelfde toewijding het mooie werk kon voortzet fabelachtige techniek, haar verbasterenden rijkdom aan decors en costumes en om haar weldadlgen humor. Waarmee slechts gezegd wil zijn, dat .Scandals" zijn gelijke onder de show-films moeilijk zal vinden. Alfred Piccaver verkwikt ons in „Een avontuur aan het Lido" met zijn parelende 2ang, die zich ln een aantal Duitsche en Itallaansche liederen laat genieten. Verder is Szöke Szakall een genoeglijk manager; opnieuw verschaft ons deze meesterlijke komiek een uitbundig plezier, terwijl Nora Gregor een charmante vrouwelijke hoofd rol vertolkt. Regisseur Richard Oswald heeft overigens bewezen, dat een „zang film" ruimschoots verdiensten kan heb ben. Vooral zUn buitenopnamen en de voortreffelijke scènes in Venetië dienen apart geroemd. Al met al een program, dat ongetwijfeld met graagte gezien zal worden en zulks ook ten zeerste verdient om zijn velerlei kwaliteiten. 't Is inderdaad een vroolljk zomerpro- gramma, wat het Luxor-theater deze week het publiek brengt. Voor de pauze draalt een luchtige drle- noek-fllm „Speel niet met Vuur", waarin de regisseur Ralph A. Roberts op een vlotte manier laat zien hoe Trude Marlen als het jonge vrouwtje, haar echtgenoot Paul Hörblger, op het rechte echtelijke pad terug weet te brengen, door hem, op voor hem niet direct aangename, maar voor het publiek komische, wijze het lachwek kende van zijn verliefde houding tegen over een operettester onder het oog te brengen. D( tweede film. eveneens een klucht Krn er No. 17". behandelt, gemaakt naar het boek van Carl Roessler, wel is waar geen nieuw gegeven, maar wèl nieuw en ten. Te langen leste werd een „huls vrouw "gevonden, die bereid was den ver koop te lelden Dit groentenbureau werkt naar verschil lende zijden zegeijrljk: het geeft zwakke gezinnen un personen, die niet in staat zijn van hun geringe Inkomsten de voor hen zoo noodige groenten en Irult tegen geringe kosten op tafel te brengen, de ge legenheid dit te doen, terwijl het op deze wijze „loeren eten" van groenten een ult- stejceixie propaganda vormt voor het „eet meer groenten". Inschakelingscommissie. De Insehakellrvgscommlssle bracht op 29 Juni 1934 een omstandig rapport uit van haar werkzaamheden. Het bestuur heeft omtrent dit plan. waaromtrent overigens naar het rapport moge verwezen worden, nog geen besluit genomen. Kerstgave 1934. De Neder la ndsche Dagbladpers nam ln de maand December het Initiatief tot In zameling van een Kerstgave, teneinde daaruit aan de daarvoor ln aanmerking komende behoeftlgen een gave te doen uitreiken De plaatselijke Pers bracht op deze wijze een bedrag van f 2485.85 bijeen. Dit bedrag werd ter beschikking gesteld van mr A. van de Sande Bakhuyzen, burge meester van Lelden De burgemeester riep ook van ons Co mité de medewerking ln, om tot een Juiste verdeeling der gelden te geraken Ons bestuur heeft ln samenwerking met de Leidsche Maatschappij van Wel dadigheid, gaarne aan het verzoek van zijn eere-voorzitter voldaan. Aan ruim 300 personen werd aan den vooravond van Kerstmis één gave uitge reikt. Dit initiatief van de Ned. Dagbladpers is wel zeer gelukkig geweest. De vele dankbetuigingen, die de burgemeester heeft ontvangen, zijn daarvoor een spre kend bewijs. Crisis-Postzegels. Door ons Comité zijn verkocht: 9469 zegels van 9 cent f. 852.21 10604 zegels van 11 cent 1166.44 Deze postzegels werden verkocht met een toeslag van resp. 4 en 5 cent en lever den voor ons Comité een bate op van f. 908.96. Huishoudelijke voorlichting. Aan het eind van dit verslagjaar rijpte het plan aan een lang gekoesterde wenech uitvoering te geven om een Commissie Huishoudelijke Voorlichting in het leven te roepen. Eerst ln het begin 1935 kregen de voorbereidende werkzaamheden haar beslag en werd deze commissie geconsti tueerd. De leiding hiervan werd in handen gelegd van den voorzitter van het Crisis- comité, dat mede door mej Coebergh hierin werd vertegenwoordigd. Voorts na men daarin zitting de R.-K. en de Chr. Vrouwenbond, de Ned. Vereeniging van Huisvrouwen, afd Lelden, de beide Vak scholen, het Volkshuis en de Sted. Fa brieken van Gas en Electrlciteit, terwijl mej. Eskens, Arbeidsbeurs tel. 1007, het secretariaat op zich nam Alhoewel niet tot dit verslagjaar be- origineel is hetgeen wat de hoofdpersoon, de bekende film-komiek Weiss Ferdl er, in samenwerking met o.a. Walter Steinbeck, Harry Gondl en Georgia Llnd, van maakt. In het kort komt de inhoud neer op de verwikkelingen die vootvloelen uit de tij delijke verwisseling van twee personen: een vorst en een kruier! De vorst komt op dit idee door de sprekende gelijkenis die er bestaat tusschen hem en dien kruier. On bekend kan hij zich op die manier onder zijn volk begeven en zóó naar waarheid te weten komen hoe er over hem gedacht en gesproken wordt. De kruier neemt In- tusschen zijn rol als vorst waar. En hieruit ontstaan, zooals van zelf spreekt, de zon derlingste situaties! Weiss Ferdl heeft hierbij alle gelegenheid zijn kundigheden als komiek te ontplooien, wat hij dan ook op bewonderenswaardige wijze weet te doen! De inhoud van deze film precies weer te geven, zou geen doel hebben, al leen bij het zien kan men ten volle ge nieten van de origlneele vondsten van den regisseur. De pseudo vorst ontvangt o.a. in audiëntie een handelsraad, die bestemd Is om een ridderorde te krijgen. De climax ln de film wordt wel bereikt als de vorst weer vorst en de kruiex is eer kruier is. Door deze film heen is nog een kleine intrige geweven, echter alleen van belang voor zoover ze tot vroo- Ujke incidenten aanleiding kan geven. Het gebruikelijke journaal en een tee kenfilmpje completeeren het programma. Het Lido-Theater brengt ons deze week twee hoofdnummers, die belde de vermel ding ten volle waard zijn. „De spionne van Stamboul' is er een van, een film spelend in oorlogstijd en zooals de naam reeds hoorend. mag worden geconstateerd dat deze huishoudelijke voorlichting onder de toegewijde leiding van de leeraressen bui tengewoon op prijs wordt gesteld. Bemiddelingscommissie. In dit Jaar kreeg ons Comité ln den persoon van den heer P. A. van Aggelen ook contact met de Bemlddelingscam- mlssie ter verkrijging van crisls-credlet voor den Middenstand, Ingesteld door de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Rijnland. Ons Comité heeft dit Ini tiatief buitengewoon toegejuicht, omdat onze ervaring ons ten duidelijkste heeft aangetoond dat voor een dergelijke Be- mlddellngscommlssie een zeer noodzake lijk en dankbaar werkterrein klaar ligt. De heer Van Aggelen heeft zijn Idee van Borgstellingsfonds, dat ook aan het Leidsch Borgstellingsfonds ten grondslag ligt, daar Ingang doen vinden, en wan neer de voorteekenen niet bedriegen, zal dit contact het leven geven aan een mid- denstandsborgstellinginsUtuut ln zoodani ge organisatie en vorm, dat eindelijk de juiste vorm voor hulpverleening aan zelf standigen zal worden bereikt. Met groote sympathie en zoo noodig daadwerkelijke steun, zal ons Comité dit Initiatief vol gen. omdat het de atelllge verwachting heeft dat langs dezen weg een zeer ge wenscht blijvend maatschappelijk orgaan voor den middenstand zal ontstaan, waar door bij Juiste leiding zeer voortreffelijk werk zal kunnen worden gedaan. Het stemt verheugend dat deze aange legenheid reeds ln ruimen kring, ook bij overheidslichamen, zoo sterk de aandacht heeft getrokken. o GEM. HAS. MET 5 J. C. Alsnog zijn. toegelaten tot de eerste klas: A v Beekum. H. Beenhakker. Joha. H Brilman. A. P. C. v. d Dool. J. Gilhuys. E. Loesje Keulemans. J. C. de Keulenaar, A. J. Knuttel C. C. v. d. Ruit. C. A. Seharpff, J. C VlaardlngerbroekJ de Vries. Mieke van der Werff Kate de Win ter S. J W. Zandvoort Voor de 2e klas; H. L Kaan. Christ. H. Keulemans. D van den Haak. H. O. Schaareman. M, O. Niegant, H. de Wilde. Voor de derde klas H. H. J. Ligtvoet, K. O. Noordenbos. W C. Noordenbos. Voor de vierde klas afd. A 5. Glastra en voor de vierde klas af. B Hilda A. Smits. c HAS. VOOR MEISJES MET 5- EN 6-J. CURSUS. Nog toegelaten zijn tot de le klasse: L Akersloot. W. G. Bos. G. Btittinghau- sen. C C. A Hooijmans. W Kuyntjes, A. J. Manders, W. E. Mutters. E. G. Sandberg. F. J. van West. Tot de 2e klasse: E. H. W. van den Brink. Tot de 3e klasse A: J. S. Weinberg. Tot de 3e klasse B: M. G. Prins. Tot de 4e klasse A: E. Aalbersberg, S. C. Wesselo. o HANDELSREGISTER KAïMER VAN KOOPHANDEL. Nieuwe inschrijving; Papier Centrale L. L. Servaas. Kagerstraat 24, Lelden, papier, carton, bedrukt en onbedrukt. Eigenaar; L. L. Servaas. Leiden. aangeeft een deel van het spel achter de schermen behandelend, n.l. het splonnage- systeem. Een systeem waarbij evenals aan het front, het oog om oog en tand om tand geldt, alleen de wijze waarop het ge schiedt ls anders, geraffineerder, doch aan den anderen kant vaak even meedoogen- loos. Myma Loy is ln deze film een Duitsche spionne, bekend onder den naam van Fraulein Doktor, die haar land door het vervullen van zeer belangrijke opdrachten groote diensten bewijst. Totnutoe heeft zij de liefde bulten haar beroep weten te houden, doordrongen van de gedachte om met het voorbeeld van Mata Hari voor oogen, dat zulks niet kan samengaan met de haar opgedragen werkzaamheden. Maar dan komt de Amerikaan Beall (George Brent) jn haar leven en haar goede voor nemens loopen gevaar. Er ontstaan tal van Ingewikkelde situaties, waarbij ook de ko mische noot vaak niet ontbreekt. Op een gegeven moment wordt de toestand pré cair. doch het slot van de film laat zien dat alles weer ten goede keert. In het kort gezegd „De Spionne van 8tamboul" is een goed filmwerk, met een boelenden Inhoud en voortreffelijk spel. Het andere hoofdnummer „De man van vijftig", een Columbiafllm, Is eveneens van zeer goed gehalte. Er wordt een probleem ln aangeroerd, dat geldt voor alle tijden en zeker een beschouwing alleszins waard Is. Joseph Schildkraut en Ellssa Landl pe len de hoofdrollen en beider spel ls vaak ontroerend mooi. In het voorprogramma zien we o.a. de T.T.-races te Assen alsmede fragmenten uit het Internationale tennlstournool dat momenteel te Noordwij k wordt gehouden. Het programma wat Lido deze week haar bezoekers biedt is Inderdaad zeer goed. 0-1

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 2