Opheffings-Uitverkoop MAGAZIJN „DE ZON" LEIDSCH DAGBLAD Tweede Blad Vrijdag 12 Juli 1935 KERK- EN SCHOOLNIEUWS. UIT DE OMSTREKEN. in Lucht en '^ou! APENDA. Steeds nieuwe koopjes PREDIKBEURTEN. VOOR ZONDAG 14 JULI. BENTHUIZEN. Ned. Herv. Kerk: Voorm 10": uur ds. Bleshaar Sr. te 's-Gravenhagenam 7 uur leesdlenst. Geref. Gem.: Voorm. lO'/i uur Avondm nam. 3 uur Doop; nam. 7 uur ds. Lamatn, te Rotterdam. BODEGRAVEN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur ds. Klüsener; nam 6'/« uur de heer Muller. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 6V» uur ds. Dam. Geref. Gemeente: Voorm. 10 en nam. 6'/t uur preeklezen. Ev. Luth. Kerk: Voorm. 10 uur, cand. Pel van Bllthoven. BOSKOOP. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftlen en nam. 8 uur, ds. Jacobs. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 6 uur, ds. Petersen. Chr. Geref. Kerk: Voorm, halftlen en nam. 6 uur, ds. Bijdemast. Rem. Kerk voor Vrljz. Hervormden: Voorm. 10 1/4 uur, ds. Rosbergen Geref. Gemeente: Voorm. halftien en nam. 6 uur, leeskerk. HAZERSWOUDE. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur IH.A.1, ds. Klehl: nam. 7 uur (Dankzegging), ds. J. de Bruin van Alphen Geref. Kerk. Voorm. half elf en nam. halfacht ds. Heuzeveldt. HOOGMADE. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halfelf. Bed. H. Avondmaal. DE KAAG. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur ds. Ver waal. KATWIJK AAN DEN RIJN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 9.30 en nam. 6 uur ds. E. Wannolts. Geref. Kerk: Voorm. 9.30 en nam. 5 uur ds. H. Meljoring. R.K. Kerk: Vroegmis: Voorm. 7.30 pater Ruyschenaars, O.F.M Hoogmis v.m. 9.30 pastoor J. P. Buys. Stille Mis 11.30 pater Patricius O.F.M. KATWIJK AAN ZEE. Geref. Kerk: voorm half negen uur ds. Ingwersen; voorm. half 11 u. en nam. 6 uur ds. H. D. Drenth, van Den Haag. Irene: nam. 6 uur ds. Ingwersen. Geref. Gem. (Remisestraat)voorm. 10 uur en nam. 5 uur Leesdlenst. KOUDEKERK. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur en nam. halfzeven ds. Odé. Geref. Kerk: Voorm. 10 uur en nam. 7 uur ds. Haspers. LEIDERDORP. Ned. Herv Kerk: Voorm. 10 uur, ds. Streeder (H. Avondmaal): nam. halfzeven, ds. Streeder (Dankzegging'. Ger. Kerk: Voorm. halftien en nam. halfzeven, cand. L. J. Schalekamp, van Wassenaar. NIEUWKOOP. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur en nam. halfacht ds. van Wijngaarden. Geref. Kerk: Voorm. halfelf ds. Speel man uit Nieuwveen; nam. halfacht lees dlenst. Rem. Kerk: Voorm. 10 3/4 ds. Heyn uit Lelden. NIEUW-VENNEP. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftien, de heer v. d. Meer, v. Abbenes; nam. 6 uur, ds. Bouma. Ger. Kerk: Voorm. 9 en nam. halfdrie, ds. Smllde. Chr. Ger. Kerk: Voorm. halftlen en nam. 3 uur. Leesdienst. NOORDWIJKERHOUT. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, Bed. H. Avondmaal; nam. 5 uur, Dankzegging, ds. Van Noort. SASSENHEIM. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. Krijkamp. Geref. Kerk: Voorm. halftlen en nam. 5 uur, ds. Kuiper. Chr. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, leesdlenst. Ned. Prot. Bond: Voorm. halfelf, ds. J. N. Drost, van Heemstede. Pinkstergemeente: Voorm. 101/4 en nam. 7.30 uur, Dienst. TER AAR. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halfelf en nam. halfacht, ds. Hoeufft v Velsen. Geref. Kerk: Voorm. halfelf en nam. halfacht, ds. Warnink. VALKENBURG. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur (Bed. H. A.) en nam. halfzeven, ds. Steenbeek. VEITR—LEIDSCHENDAM. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur en nam. 5 uur, ds. Vermet. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. Boukema. WADDINXVEEN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur en nam. halfzeven, ds. L. VroeglndeweiJ. Geref. Kerk: Voorm. 10 uur (Bed. H. A.i, nam. 6 zes (Bed. H. A. en Dankzegging), ds. Smldt. Chr. Afg. Gem.: Voorm. 10 uur en nam. 8 uur, ds. Grlsnigt. "MRMOND. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur en nam. 6 uur, ds. De Bel. WASSENAAR Ned. Herv. Kerk: Dorpskerk, voorm. 10.05, ds. Ten Kate; nam. halfzes, dr. Hon- ders. Kievietkerk: Vborm. 10.05, dr. Honders. Ned. Prot. Bond: Voorm. 10.35. dr. J. C. A. Fetter, van Den Haag. WOUBRUGGE. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur ds. Apeldoorn uit Leiden en nam. 7 uur ds. Stehouwer uit Alphen. Geref. Kerk: Voorm. 10 uur ds. Nauta en nam. halfacht, preeklezen. ZOETERWOUDE. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. A. J. Eykman. ZWAMMERDAM. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur (Bed. H. Avondmaal) en nam. 7 uur (Dankzeg ging), ds Van Woerden Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 7 uur, ds. Zwaan. Rem. (Geref.) Gem.: Voorm. kwart over 10, mej. ds. Günther. GEREF KERKEN. Drietal: Te Visvliet E. Jansens, cand. te Groningen; G Meynen, cand. te Baarn en A. J. Radder, cand. te Hoogeveen. Aangenomen: Naar Drogeham H. J. Meijerlnk, cand. te Ede. CHR. GEREF. KERK Bedankt: Voor HaarlemNoord D. Biesma te Drogeham. GEREF GEM. Tweetal: Te Rijssen R. Kok te Veenen- daal en B. v. Neerbos te Vlaardingen. EFFICIENCY IN HET ONDERWIJS. Het begrip „efficiency" ls in onderwijs kringen helaas nog niet goed doorgedron gen. Daarom is het prettig eens gewag te kunnen maken van de nieuwe en belang rijke experimenten van de Hengelosche School Vereeniging Reeds acht jaar ge leden werd door deze schoolvereeniging het Dalton-systeem ingevoerd om een einde te maken aan het groote bezwaar van het klassikaal onderwijs, dat de voor lijke en de achterlijke kinderen zoo onge veer op één lijn stelt en hen allen in het zelfde tempo laat meeloopen. Het heeft de aandacht getrokken, dat gedurende de eerste leerjaren de resul taten van het onderwijs in het rekenen cn de Nederlandsche taal sterk worden geremd door het ongeoefende schrijven. Dit laatste vak eischt zooveel tijd en aan dacht van het onderwijzend personeel en ook van de leerlingen zelf, dat de andere vakken hiervan hinder ondervinden. Men heeft dan ook naar een systeem gezocht en dit ten slotte ook gevonden, waarbij het mogelijk ls om den leerlingen steeds oefenstof te geven, zonder dat daarbij het schrijven te pas komt. Deze werkwijze neeft het voordeel, dat thans de volle aandacht kan worden geschonken aan het leervak, dat aan de orde ls, terwijl bovendien bij een gelijke tijdbesteding de hoeveelheid oefenstof in sterke mate ver meerdert. Het schrijfonderwijs wordt van zelfsprekend niet verwaarloosd, want dit zou in flagranten strijd zijn met de meest vitale opleidingseischen, maar het wordt gegeven op aparte uren. Omdat het ook op zijn beurt niet geremd wordt door de aandacht voor de andere vakken, wordt het schrijven Intens beoefend. In de hoo- gere klassen, als de vaardigheid in het schrijven voldoende is, is het samengaan met de andere vakken natuurlijk geen be zwaar meer. Wat houdt nu deze leermethode eigen lijk ln? De kinderen krijgen eenvoudige kaartjes met allerlei opgaven en ze leggen de antwoordkaartjes achter de opgaven. Tot het laatste sommetje blijven ze reke nen, omdat er steeds meer antwoord kaartjes dan opgaven gegeven worden Na de verrichte controle door den onderwijzer of de onderwijzeres geeft de eene leerling de kaart aan een anderen door en op deze wijze worden er tijdens de rekenles veel en veel meer sommen gemaakt dan voor heen het geval was Men heeft deze me thode reeds in elke klas toegepast en niet alleen voor rekenen, maar ook voor de andere vakken. Tevens blijkt deze methode groote ma- terieele voordeelen te bieden. Want sinds de toepassing heeft men een groote hoe veelheid zelfgemaakte leerboeken ver kregen, waarvoor het materiaal door de school zelf wordt vervaardigd met behulp van een hectografeermachine, zoodat de kosten ten slotte maar enkele centen be dragen Voor de juiste ordening van de oefenstof en van het daarvoor benoodigde materiaal is een even eenvoudig als ver nuftig systeem bedacht. Dit te gaan be schrijven is onnoodig, daar het alleen van intern belang is. De reactie van de leer lingen op deze nieuwe onderwijsmethode is niet anders dan gunstig te noemen. Er ls geen sprake van een nerveus Jachten, maar van een gezonde en intense activi teit, terwijl de kinderen zelf veel pleizier in het systeem hebben. Ook het gevaar voor overbelasting schijnt niet aanwezig te zijn. Ten slotte dient er op te worden gewezen, dat het systeem van de „zelf werkzaamheid" der leerlingen op deze school in alle opzichten wordt gehuldigd. In de school is b.v. een aquarium aan wezig. dat door de kinderen zelf wordt verzorgd. Banken, stoelen en tafels, die beschadigd zijn. worden indien ten minste eenigszins mogelijk door hen zelf gerepareerd. In de hoogste klassen is een schoolkrant, samengesteld uit wetens waardige tijdschrift-artikelen. De redactie wordt gevormd door de leerlingen zelf onder leiding van het hoofd der school. MR. CAESAR VOUTE. Maandag 22 Juli a.s. zal Mr Caesar Voute te 's Gravenhage, bekend figuur in Ned. Herv. kringen, zijn 80sten verjaar dag vieren. Mr. Caesar Voute werd 22 Juli 1850 te Amsterdam geboren. Hij studeerde aan het gymnasium en aan de Rijksuniversiteit te Utrecht, waar hij 18 Jan. 1879 promoveer de in de rechtswetenschappen op een dis sertatie getiteld: „Iets tot toelichting van den regel: Bodemerij draagt geen averij". Van 1879—1882 beoefende de 80-Jarlge de advocatuur te Semarang om in laatstge- --nn-ri asr als onvolger van zijn neef, mr. J. R. Voute, te worden benoemd tot Isadvocaa., In 1890 vestigde hij zich te 's Gravenhage waar hij eveneens de advo catuur beoefende en optrad als directeur van cultuurondernemingen. Mr, Caesar Voute diende de Ned. Herv. Gem in zijn woonplaats als ouderling, notabel en kerkvoogd en was ook presi dent van deze colleges Ook was hij presi dent-curator van het Chr. Gymnasium in Den Haag. Om redenen van leeftijd heeft hij een paar jaar geleden zijn ambt moe ten neerleggen. De 80-jarige zal Maandagmiddag 22 Juli van 46 uur ln hotel „De Witte Brug" te 's Gravenhage reclpieeren. AALSMEER. GEMEENTERAAD. De gemeenteraad neeft vergaderd onder voorzitterschap van burgemeester J. Kas telein. Afwezig was 1e heer Berghoef. De voorzitter deed namens het college eenige mededeellngen omtrent tewerk stelling van werkloozen bü kweekers. Hiervoor zal een commissie worden be noemd. bestaande uit een werkgever een werknemer en de heer P. v. d Meer (wethouder). Enkele patroons en arbeiders hadden zich reeds opgegeven, waarvan in 2 gevallen reeds de goedkeuring van den Inspecteur was verkregen. De heer D. Jongkind Mz. maakte het college een compliment dat het in dezen zoo vlug heeft aangepakt- De voorzitter benoemde vervolgens een commissie van drie leden bestaande uit de heeren C. Spaargaren Dz. M. Zeestraten en D. Jongkind Mz tot onderzoek der ge loofsbrieven benoemd verklaarde leden van den raad. Na heropening verklaarde de heer Jongkind, dat de geloofsbrieven in orde waren bevonden. Tot leden der schattingscommissie, be doeld in art 57 der wet op de Inkomsten belasting 1914 werden herbenoemd voor het tijdvak 1 Mei 1935—1 Mei 1939 de heeren C. Spaargaren Dz. A. O. de Boer, B. Wegman Cz. en W A. Keessen Az. Herzien werd de verordening, regelende het heffen van vergunningsrecht voor den verkoop van sterken drank in het klein. (Het betrof een gewijzigde wettelijke re dactie. welke tot gevolg heeft, dat voort aan voor de berekening van het vergun ningsrecht moet worden aangenomen de jaarlijks te schatten huurwaarde, welke de locallteit ln verband met. den omzet van sterken drank ln het bedrijf, waarvoor de vergunning strekt kan geacht worden te bezitten, terwijl voorheen gesproken werd over „omvang van het bedrijf") Als lid der commissie van toezicht op het agentschap der arbeidsbemiddeling werd benoemd de heer G. Knol. Als lid der com- UNIE VAN BAPTISTEN-GEMEENTEN. Onder presidium van ds. K. Reillng van Hengelo (O.) kwam de Unie van Baptisten Gemeenten in Nederland te Nieuwe-Pe- kela in algemeene vergadering bijeen. Onder de meer dan 100 afgevaardigden uit alle deelen des lands was ook prof. Neuschafe van het Seminarium te Ham burg. De voorzitter hield een openings rede getiteld „Onze taak", waarin hij na der stilstond bij taak en roeping van de Baptistenkring in dezen tijd, op het ge- ,bied der evangelisatie. Namens de Duitsche zusterorganisatie bracht Prof Neuschafe de groeten over, wijzend op de goede verstandhouding tus- schen de Baptisten in Nederland en Dultschland. Vervolgens bracht de seer., ds. J. W. Weenlnk van Stadskanaal het jaarverslag uit. De Unie telt thans 35 gemeenten. Over 1934 werden 182 belijdende leden gedoopt. De verschillende takken van arbeid bloeien. Als jongste Organisatie heeft de Zondagsschool-onderwijzers-conferentie voor de drie Noordelijke provincies haar intrede in den Unie-kring gedaan. 4 Stu denten kwamen gereed met hun studie en werden beroepbaar verklaard en 1 persoon werd als hulpprediker aangesteld. De redacteuren van de verschillende perio dieken van de Unie werden herkozen. Tot leden van de Unie-commissie werden ge kozen de heeren ds. L. de Haan te Utrecht; ds. G. Bouritius te Deventer en D. Oly- slager te Nieuwe-Pekela. De vergadering besloot de Unle-radio- commissie te herbenoemen; ds. H. Bakker te Harlingen en ds. J. B. de Neef te Vrie- scheloo het radicaal van predikant te verleenen; de heer G. W. Tljman te De venter voor opleiding nJar het seminarium te Hamburg te zenden; voor 1935 eveneens een Kerstno. van het orgaan der Unie uit te geven en f. 500 te voteeren voor het in een boekhandel en uitgeverij om te zetten depot; en de gemeente Enschedé in staat te stellen tot kerkbouw over te gaan door garant te zijn voor de rente van den bouwsom zulks onder nader overeen te komen voorwaarden. De vergadering nam de conclusies van de commissie voor het ondernemen van zendingsarbeid in Ned.-Oost-Indië met al gemeene stemmen aan. Zij luiden aldus: a. De zendings-contactcommissie te ver zoeken kennis te nemen van de gevoerde correspondentie en te rapporteeren over de uitvoerbaarheid om door de Unie zen dingsarbeid op eigen terrein in Ned.-Oost- Indië te verrichten;b. de Unie-commissie te machtigen aangaande de voorbereiding naar bevind van zaken te handelen en c. dr. H. Doornkamp als geneeskundige voor Indië te doen onderzoeken en hem des- gewenscht ter verdere opleiding de Zen dingsschool te Oegstgeest te doen bezoe ken. Na rondvraag werd de vergadering met gebed gesloten. JUBILEUM Ds. J. G. DEKKING. Vandaag viert ds. J. G. Dekking, Ned.- Herv. predikant te Houten, zijn gouden ambtsjubileum. Jacobus Gerard Dekking werd 30 April 1857 te Utrecht geboren en studeerde aan het gymnasium aldaar. Hij deed staats examen en studeerde aan de Rijksuniver siteit te Utrecht theologie. In 1885 candi- daat geworden in Overijssel bevestigde zijn broer, ds. W. H. Dekking, hem 12 Juli van dat jaar te Zijderveld in zijn eerste gemeente waaraan de jubilaris zich ver bond sprekende over 2 Cor. 4 5. In 1883 vertrok ds. Dekking naar Jaarsveld, welke standplaats hij in 1898 met Krimpen a. d. Lek verwisselde. In 1902 werd de jubilaris predikant te Monster en ln 1913 ging hij naar Montfoort. In 1918 kwam hij in Put ten, vanwaar ds. Dekking in 1921 naar Kesteren ging. In 1929 kwam hij in Berg ambacht en 18 Mei 1930 bevestigde ds. P. Kuilman hem in zijn tegenwoordige ge meente, waar ds. Dekking intrede deed met Ps. 101 1. Tijdens zijn verblijf te Bergambacht was de jubilaris praeses van het classicaal be stuur van Gouda. Ds. Dekking, die tot den Geref. Bond ln de Ned. Herv. Kerk be hoort. maakte ook deel uit van het hoofd bestuur van den Geref. Zendlngsbond. Ondanks zijn 70 Jaar preekt de Jubilaris nog eiken Zondag tweemaal en ln den winter ook nog eenmaal ln de week. A.s. Zondag zal de jubilaris een gedachtenis rede uitspreken. RECLAME- 7421 Reed» vsnaf 7-0 ct$ missie van toezicht op het lager onderwijs werd herbenoemd de heer A. Buisma. Be noemd werden aan de Gem. Middelbare Handelsavondschool in vasten dienst: E. C. Bruins en D. R. J. Koster en ln tljde- lUken dienst (cursusjaar 1935/1936): E. Haltes C. D de Jong. C. Kikkert. G. Kom- mers. P. C. Luyten. N. Meyer en L. Sta- tema. (Behoudens goedkeuring van den Minister). Op voorstel van B. en W. aanvaardde de raad ln eigendom voor de gemeente een perceel grond gedeelte dlik aan den Oost- elnderpoelpolder (weiland) groot 20.20 are. van de erven D v. d. Zwaard, welk per ceel tot wederopzeggens toe werd verhuurd aan Gebrs. E. C. en G. Tulp voor f. 15 per jaar. Aan den heer K A. Wesselius werd 3 M2 grond aan de Ophellalaan. waarop een muur van zUn huis staat, verkocht voor f. 1. Op een adres van W Maarse Dz. alhier om flnancieele medewerking der gemeente tot verbetering der woningtoestanden Uiterweg nos. 294/296 werd afwijzend be schikt. Onbewoonbaar werd verklaard de woning Oostelnderweg no. 420. van G. G. v. d. Aardweg. Op voorstel van het college werd een terrein aan den Heerenweg bestemd als standplaats voor de woonwagens De heer Baardse betreurde het dat. de oude plaats aan de Vuurlijn niet meer voor het doel mag gebruikt worden van het rijk; de ge meente wordt hierdoor weer op kosten gejaagd. De voorzitter zeide. dat B. en W. alles nog geprobeerd hebben, doch ontruimen was de boodschap. Besloten werd tot den bouw van 5 wo ningen te Kudelstaart aan den Bllderdam- merweg. gepaard gaande met opruiming van krotwoningen (op den wal gehaalde woonschepen Ingevolge de Landarbeiderswet zal een voorschot worden toegekend aan C. de Geus en G. G. v.. d Aardweg, tot stichting van plaatsjes. Eenige bewoners van landarbeiderswo ningen aan den Mahineweg hadden flnan- cieele medewerking der gemeente verzocht ln verband met den slechten toestand waarin hun huizen verkeeren, tengevolge van het gebruik van slecht materieel enz. bij den bouw De directeur van gemeente werken had een onderzoek ingesteld: de klachten over de huizen waren Inderdaad gegrond. De huizen waren vroeger ge bouwd vóór zijn Komst hier; het betrof een zuiver particulieren bouw waarvoor Ie gemeente zich alleen garant moet stellen voor richtige afbetaling. De bewoners- eigenaars zijn verplicht, tot onderhoud van hun eigendommen. Er vloeien geen ver plichtingen voor de gemeente uit voort, als de eigenaren door onbevoegde bouwers gedupeerd zijn. (De laatste 60 landarbei derswoningen werden onder deskundig toezicht van gemeentewerken gebouwd). De raad vereenigde zich met de con clusie van den directeur. Op voorstel van B. en W. besloot de raad na ampele besprekingen, tot wijziging der gemeentebegrooting, dienst 1935. ln ver band met opmerkingen van Ged. Staten, o.a gepaard gaande met. het voorstel van het college tot plaatsing der gemeente van de 2e naar de 3e klas voor de heffing van gemeentefondsbelasting. Hierna volgde sluiting der vergadering. Vergadering N.S.B. De groep Aalsmeer van de N.S.B. heeft een propagandavergadering gehouden in hotel „De drie Kolommen" De avond welke slechts matig bezocht werd, werd geopend door den voorzitter der groep, den heer Boom, waarna gesproken ls door den heer C. Stet van Bloemendaal. over het onderwerp: „Wat ons beweegt?" Na afloop was er gelegenheid met den spreker van gedachten te wisselen en zich als lid op te geven. De heer Boom sloot den avond met woorden van dank. HAARLEMMERMEER. Vereeniging „E.H.B.O." opgericht. In „De Landbouw" te Hoofddorp werd een bijeenkomst gehouden onder leiding van dr. H. D. Nanninga, om te komen tot oprichting van een vereeniging, welke zich ten doel stelt daadwerkelijk geschoolde „Eerste hulp bij ongevallen" te verleenen. Nadat de voorzitter in een uiteenzetting de noodzakelijkheid daarvan had aange toond. werd na gedachtenwissellng tot op richting van deze nieuwe vereeniging be sloten. Het bestuur werd samengesteld uit de heeren dr. Nanninga, voorzitter; J. Stassen, secretaris en J. v. d. Maarel, pen ningmeester. Besloten werd voor een te houden cursus naar een geschikt lokaliteit om te zien. Veel werd er voor gevoeld om te trachten voor het beoogde doel de beschikking te krijgen over het gymnastieklokaal van de openbare school te Hoofddorp. HILLEGOM- De Coöp. Velllngvereeniglng „Hille- gom" zal het veilen van bloembollen ln de volgende week aanvangen. Door de weers omstandigheden opent, het veilingseizoen later dan in andere jaren. Op den eersten Woensdag 17 Juli wor den vroege en late tulpen, crocussen en bijgewassen geveild. Hyacinthen volgen later. De Donderdagsche bloembollen- beurs alhier was bezocht door 73 personen. De handel is nog stil. Op verzoek van het bestuur der Chr. Kleuterschool „Wilhelmina" heeft zich een dames-comité gevormd om ln Febr. 1936 een bazar te houden, ten bate der kas van HEDEN Voorschoten. (De Groote Vink)Verga dering N.S.B. Spr. ds. Boissevain. 8.30 nam. Maandag. Amsterdam (Keizersgracht 279); Verg v. obligatiehouders N.V. Kon. Ned. Fabriek v. Wollen Dekens v.h. J, C. Zaal berg en Zn. 11 uur voorm. DAGELIJKS. Hortus: Aquarium-tentoonstelling 10— 1, 1'/»—6 en 7—9 uur DIVERSEN. Woensdag Inst. v. Praeventleve Genees kunde. Consultatiebureau voor moeilijke kinderen. Halfdrie tot halfvler. Inenting tegen diphterle 45 uur nam. Woensdags: Inst. v. Praeventleve Ge neeskunde. Consultatiebureau- voor Alco holisten. 7 uur nam. Vrijdags: Inst. Praeventleve Genees kunde. Consultatiebureau voor Beroeps keuze. 45 uur nam. BIOSCOPEN. Luxor-Theater Stationsweg. 8 uur nam, „Kruier No. 17". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur, Trianon Theater Breestraat, 8 uur nam, „George White's Scandals". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam 2 uur. 4 uur 30 en 8 uur, Casino-theater Hoogewoerd 49. 8 u n.m, „Het raadsel van den Indischen express", Znndagnam 4 uur en 8 uur. Lldo-Theater Steenstraat 39. 8'/< u. nam, „De Spionne van Stamboel". Woensdag- en Zaterdagnam. 2'/i uur. Zondag nam. 2 uur. 4'/i uur en 8 u. 15. De apotheek Hooigracht 48 ls dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheld". echter van nam. 8 uur tot v.m. 8 uur alleen voor spoedrecepten. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 8 tot en met Zondag 14 Juli a.s. waargenomen door de apotheken: G. H. Blanken, Hoogewoerd 171, telef. 502; D. J. v. Driesum, Mare 110, telef. 406 en C. van Zijp, Wllhelmlnapark 8 Oegstgeest, telef. 274. de kleuterschool. Uit een twintigtal dames zijn vijf groepen gevormd, voor bloemen, handwerken, voorwerpen, vermakelijk heden en theeschenkerljHet bazar-comité bestaat uit. de dames: M, EerhardVer kade. pres.; A. BaasLeef lang, 1ste secr.; N. Leijer, 2de secr.; Zr. E. v. d. Bogaerde, lste penn, en S. TasmanKoper, 2de penningmeesteresse. De ontvanger der directe belastingen alhier, ontving onder de letters N. N. f. 77,80 aan gewetensgeld. BEZOEKT ONZEN Wij maken U er op attent, dat alle Corset- ten voor abnormaal lage prijzen worden verkocht. Uitsluitend a contant. KATWIJK AAN ZEE VOORSTRAAT 3a. 7391 TELEF. 204. KATWITK AAN ZEE. Nieuwe directeur P.T.T.-kantoor. Tot directeur van het P.T.T.-kantoor alhier is benoemd de heer J. V. M. van Koot, commies bij de P. T. en T. te Utrecht. Mej. V. uit de Paul Krugerstraat bracht bij de politie klachten ln van be- leediging gepleegd door mej. v. D. uit d« Tooropstraat. De Katwijksche Harmonie U.N.I., dir. de heer P. C. Langmuur, heeft bij prachtig zomerweer haar vierde concert gegeven in de muziektent op den Boulevard. De po litie had het verkeer op den Boulevard omgeleid door de Wilhelmlnastraat, Em- mastraat en Waalgat. Het nieuwe Mondorgel-Orkest D.V.H. (Door Vriendschap Hereenlgd) zal op drie Maandagavonden muzikale rondgangen houden door de verschillende dorpsgedeel ten. De eerste maal heeft zulks plaats Maandag a.s. 15 Juli 's avonds 8 uur. Het corps vertrekt half acht vanaf „Casa Cara" om in Duinoord allereerst een serenade to brengen aan den scheldenden postdirec teur, den heer Krijger, aan diens nieuwe woning in Duinoord. Daarna wordt een korte aubade gebracht voor de burgemees terswoning, waarna vanaf Duinoord de rondgang aanvangt door het eerste dorps gedeelte. De tweede rondgang zal plaats hebben Maandag 22 Juli, de derde Maan dag 5 Augustus. KATWITK AAN DEN RIJN. De Tuinbouw. De gang van zaken was deze week ge heel buiten verwachting. Aanvankelijk werd gedacht dat door de slechte gewas sen de vraag naar vroege aardappelen wel zoodanig zou zijn dat maar amper aan de vraag zou kunnen worden voldaan. Thans blijkt het al geheel anders te zijn en draaien dagelijks enkele honderden kisten 2—2

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 6