LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Dinsdag 9 Juli 1935 UIT DE OMSTREKEN. INDERDAAD Sbfe. AsPI RIN THIJS IJS EN DE DIKKE HERTOG. UIT DE RIJNSTREEK. AALSMEER. De Bloemenhandel. Gedurende de afgeloopen week was het verloop van den bloemenhandel niet zoo lusteloos als in de daaraan voorafgaande. De opbrengst ln het algemeen van de ineeste producten blee! laag, doch vooral om dezen tijd van het jaar zijn vele bloemsoorten weinig houdbaar, terwijl ook de kwaliteit door zon en warmte er niet op vooruitgegaan ls. Naast veel rozen was er ook steeds een groot aanbod van Am» rikaansche anjers, waarvan de betere kwaliteit resp, van 35 en 2'/»4'/t ct. werd betaald; de Chabaud-anjers golden (p. 10) van 12—18 ct. De Jap. lelies, gla diolen, Irissen, dahlia's enz. waren veelal zeer laag in opbrengst, ook de pyrethruni. violieren en calla's. Voor orchldeeen, welke steeds in kleine partijen werden aange boden, werden bevredigende prijzen be steed. Wat den handel in potplanten en -bloemen betreft, ook ln de afgeloopen week was er nog een aanvoer van betee- kenis van pelargoniums, welke slechts voor sobere opbrengst koopers konden vinden. Voor de Ster v. Bethlehem bleek wel Interesse te zijn; de beste witte brach ten het tot 80, de blauwe tot 70 cent. De cyclamen beginnen ook alweer te komen en brachten van 2545 cent per pot op. Raadsagenda. Donderdag 11 Juli a.s. des namiddags _j 3 uur, komt de raad der gemeente in openbare vergadering bijeen. De agenda bevat o.m.: Onderzoek der geloofsbrieven van de benoemd verklaarde leden van den raad; mededeelingen van B. en W. om trent tewerkstelling van werkloozen; be noeming van leeraren in tijdelijken en vasten dienst aan de Gemeentelijke Mid delbare Handelsavondschool; voorstel tot den bouw van 5 woningen te Kudelstaart aan den Bllderdammerweg, gepaard gaan de met opruiming van krotwoningen (op den wal gehaald woonschepen); toeken nen van voorschotten ingevolge de land- arbeiderswet ter verkrijging van plaatsjes aan C. de Geus en G. G. v. d. Aartweg. te HAARLEMMERMEER. De plaatselijke Gezondheidscommissie in Haarlemmermeer. Nu de gezondheidscommissies bij de laatste wijziging van de gezondheidswet zijn opgeheven en ln de plaats van de vroegere op deze wet steunende, In de gemeente Haarlemmermeer zetelende com missie, eenige maanden geleden door den Raad van deze gemeente een plaatselijke gezondheidscommissie ls ingesteld, kan worden medegedeeld, dat deze nieuwe plaatselijke commissie wier bureau in het bijgebouw naast het raadhuis te Hoofddorp is gevestigd thans in volle actie is om de tot haar gerichte klachten over woninggebreken, luchtverontreini ging, wantoestanden in den waterafvoer enz. te behandelen. Haar arbeidsveld voor alle zaken, die de volksgezondheid betref fen, strekt zich over de geheele gemeente Haarlemmermeer uit. Niet alleen kunnen eventueele klachten bij den secretaris der commissie ten raadhuize te Hoofddorp, worden ingediend, maar tot het ontvan gen daarvan hebben zich ook de leden bereid verklaard en wel voor Zwanenburg en omgeving de heer F. H. Bos, Kastan jelaan; voor Hoofddorp en omgeving dr. H. D. Nanninga; voor Nieuwvennep en omgeving de heeren dr. W. G. Schreuder of P. Bakker: voor de Badhoevebuurt en omgeving de heer W. Engel; voor de buurtschap bij Aalsmeer de heer J. C. Hulsbos, Aalsmeerderdijk en voor Abbe- nes, Lisserdljk en omgeving de heer D. van Wlerlngen, Hoofdweg, Abbenes. Noodlottige val. Het 10-j. zoontje van den heer S. te Vijf hulzen alhier, had het ongeluk met zijn fiets op den weg onderstboven te slaan. In bewusteloozen toestand werd het knaapje opgenomen en onder behandeling gesteld van een dokter, die hersenschud ding constateerde. Woningbouw bij de Cruquius. Nabij de Cruquius alhier, ter plaatse waar het gedeelte Kruisweg aansluiting geeft op den geasphalteerden Provincialen weg, breidt de huizenbouw zich in den laats ten tijd sterk uit. Thans wordt al daar voor rekening van den heer P. Oude- jans te Hillegom, weder een viertal huizen gebouwd. Bij beschikking van den directeur- generaal der P. T. en T. is met ingang van 1 September aangewezen als directeur van het P. T. T.-kantoor te Hoofddorp-Haar lemmermeer de refendaris 2e kl. der P.T.T. de heer J. W. F, van Huls, thans directeur van het P.T.T.-kantoor te Sliedrecht. HILLEGOM- Arbeid tegen loon met toeslag. Volgens de opgaaf van de Arbeidsbeurs zijn 93 werkloozen aangewezen voor arbeid in het bloembollenbedrijf, overeenkomstig de regeling van loon met toeslag. Dit be- teekent niet, dat al deze 93 arbeiders door patroons zijn aangesteld. De aanvragen van patroons om werkkrachten waren Za terdag 1.1. nog niet goedgekeurd terugge komen van den inspecteur en zoolang die goedkeuring er niet is, riskeert de patroon 5?? Verscheidenen aanvaardden dit risico, omdat zij beslist werkkrachten 2°oaig hadden, maar er zijn ook patroons, Qic wachten met het aannemen van per soneel tot de goedkeuring er is en het ontvangen van den toeslag vast staat. Ingrijpende verkeersmaatregelen. 1 Augustus a.s. zullen diverse ingrij pende verkeersmaatregelen van kracht worden. Zij betreffen het parkeerverbod m de Hoofdstraat vanaf de Burg. Pont straat tot perceel No 76. gedeelte Molen straat, over 20 Nos. vanaf de Hoofdstraat in de Burg. Pontstraat. Meerstraat Hof straat, Ambachtstraat. Hoogewerf straat en Van Meerbeekstraat (Oostelijk van de Raadhuisstraat), benevens vanaf 50 M. voor tot 20 M. na de vluchtheuvels in den RECLAME. 7258 helpi tegen zenuwpijn Uihluit.nd verkrijgbar in d. oranje.bandbuiijei van 20 tabl. 70 ct». ,n oranjeztkjoi van 2 labl. )0 ct». Rijksstraatweg. Borden zullen geplaatst worden. Bovendien zijn oude besluiten ingetrok ken, waarvoor in de plaats komt de ge sloten verklaring voor het rijverkeer in één richting van Hoogewerfstraat, Meer straat. Meerdorpstraat en Middenstraat, wat ook voor rijwielen geldt. Ook dit treedt 1 Augustus In werking en ook hiervoor zullen borden geplaatst worden Behoudens vergunning van B. en W. zal de Hlllegomsche Harmonie-Kapel Dinsdagavond a.s. haar eerste zomercon- 1 cert in de muziektent geven. De Zonnestraal-collecte heeft f. 79.16 opgebracht. KATWIJK. Morgen hoopt de Ver. tot Bevordering der belangen van TB C.-patiënten alhier een collecte te houden ten bate van het Steunfonds. Door één van de alhier ingekwar tierde militairen is gisteravond met een vrachtauto een gaslantaarnpaal omgere den op den hoek TerweewegDuiven voordestraat. De paal knapte bij den grond af. Direct is de afgebroken gasbuis ver wijderd en de gasuitvoer afgesloten. KATWIJK AAN ZEE. Onze plaatsgenoot Leen Haasnoot, leerling van de Chr. Mulo-school, hoofd de heer W. B. Hofman, is te Den Haag ge slaagd voor het Mulo-examen A. LISSE. Op den tuin van de fa. van Parijs zijn ten nadeele van den heer P. N. een ge deelte van de te veld staande aardappe len gerooid en meegenomen De politie werd hiervan in kennis gesteld. In de afgeloopen week werden ge plaatst in de werkverschaffing bloembol lencultuur met 1/3 loontoeslag van het Rijk 155 arbeiders. De vereen. „Het Hoogeland" zal alhier morgen haar speldjesdag houden ten be hoeve van hare kolonies. In de afgeloopen week stonden 132 werkloozen Ingeschreven. RIJNSBURG. Burgerlijke Stand. Geboren: Maria Elisabeth, d. van J. v. Egmond en J. Kort Gerrlt. zn. van P. v. Vliet en J. C. Glasbergen Pietje, d. van D. de Koning en A. Pauw Neeltje, d. van A. Schoneveld en E. v. Beelen. Ondertrouwd; P. v. Klaveren, jm. 25 J. en C. de Mooy, jd. 24 j. Getrouwd: W. Verboon, jm. 32 J. en C. J. Versteeg, Jd. 22 j. J. Faas Jm. 27 j. en M. v. d. Mey, jd. 29 j. P. Kralt jm. 23 j. en Joh. Bongers jd. 25 j. Door de alhier gevestigde belasting- ophaaldienst, dir. C. de Monneye ls over de maand Juni aan den Rijksontvanger afge dragen f. 448.79 en aan renten, premiën enz. f. 314.56. De collecte voor de evangelisatie ln Noord-Holland heeft in de Ned. Herv. Kerk f. 45 opgebracht. STOMPWIJK. Burgerlijke Stand. Bevallen: M. J, Warmerdam geb. Waalier Z. M. J. de Bruljn geb de Vreede. D. Getrouwd: P. N. Verbeek en J. M. J. Caspers J. Th. v. d. Geest en G. Schrama P. C. v. d. Meer en J. C. v. d Sande. Tot kapelaan alhier (buurtschap) Is door den Bisschop van Haarlem, benoemd A. Bragten, thans als zoodanig te Wormer. NOORDWIJK. Met ingang van 1 September 1935 wordt het kantoor der registratie en do meinen te dezer plaatse opgeheven. NOORDWIJKERHOUT. De plechtige herdenking van het 25- jarig bestaan van het Retraite-huis „St. Clemens", alhier, is thans nader vastge steld op 28 Juli a.s. Namens ingezetenen en oud-retraitanten uit het geheele land zul len fraaie geschenken worden aangeboden. Tot Voorzitter der R.K. Ktesvereen is benoemd de heer J. Roulin, alhier. De aardbeien brengen alhier treurige prijzen op. Zij worden geveild voor f. 0.38 per slof van 3 K G. VALKENBURG. Burgerlijke Stand. Getrouwd: J. Kort en H. Peet A. v, d. Nagel en E. Imthorn. Geboren: Cornelia Wilhelmina, dochter van C. Meurs en N. van Dijk. De collecten in Juni bedroegen in de Ned. Herv. Kerk voor de Diaconie f. 46.90; voor de Kerk f. 94.35: in de bussen f. 16.91 en de Mnd. coll. f. 19.92'/». OEGSTGEEST. BRAND IN EEN HOOISCHELF. Gevaar voor omgeving tijdig geweken. Omstreeks kwart voor zes brak gister avond brand uit in een hooischelf van den heer P. Clggaar aan het Leldsche tol hek. Even tevoren was men thuisgeko men met de laatste vracht hooi van het land. Vóór het lossen zou eerst een kop thee worden gebruikt. BIJ het terugkee- ren werd de brand ontdekt juist aan de zijde naast den ingang van de zwemin richting „Poelmeer", zoodat vermoedelijk een van de voorbijgangers een brandende sigaret of iets dergelijks, onbewust van het daaraan verbonden gevaar, heeft weg geworpen. Althans de arbeiders hebben aan de politie verklaard, dat tijdens de hooibewerklng niemand heeft gerookt. Doordat het hooi zeer droog was, greep het vuur in enkele oogenblikken de ge heele hoolvoorraad aan. De nog geladen wagen vatte ook spoedig vlam en is in zijn geheel ln de Haarlemmertrekvaart gereden. De naastgelegen hooitas vatte eveneens vlam, waarna spoedig bleek dat aan blus- schen niet viel te denken. Niettegen staande het nog steeds uitblijven van een voor de brandweer toch onmisbare alarm- inrichting, was de groote motorspuit met personeel ln bijzonder korten tijd op de plaats van het onheil aanwezig, waarna direct met alle krachten onder leiding van den heer C. W. F. Rietveld het vuur werd bestreden. Dank zij dit energiek Ingrij pen mocht men de aangrenzende koestal en het woonhuis behouden. Toen ook een aangrenzende houten schuur niet aan de vuurmassa ontkwam, werd even gevreesd voor het woonhuis. De inboedel werd daarop met vereende krachten uit het huls gehaald doch kon later, toen het grootste gevaar was gewe ken, weer binnengebracht worden. De politie was eveneens direct ter plaat se en heeft het doorgaand rijverkeer voor eenige uren stopgezet. Nog geruimen tijd is de brandweer ln actie gebleven, terwijl het hooi werd uit eengehaald. 'sNachts is bij T H. aan den Rijn- zichtweg inbraak gepleegd in een aldaar staande koffieteut. De daders zijn bin nengekomen door een aan de achterzijde vernield raam. Verschillende eetbare voor werpen, sigaren en sigaretten hebben de dader(s) buit gemaakt. De politie stelt eqn onderzoek in. Bij verschillende tuinders aan den Hoogen Morsch en omgeving Rijnsburger- weg zijn door onbekenden een aantal ver schillende veldvruchten ontvreemd. De •politie stelt een nauwkeurig onderzoek ln. VEUR-LEIDSCHENDAM Brand in hooiberg. Gisteravond te circa 6 uur is brand uit gebroken in den hooiberg van den land bouwer G. H., Oostvlietweg 26. De brand weer, onder leiding van hoofdbrandmees ter de Regt, was het vuur na een uur vrij wel meester. De circa 20.000 K G. hooi ging verloren; verzekering dekt de schade. De brand is ontstaan dfrordat het 6-j. zoon tje, terwijl de ouders aan het melken wa ren, met lucifers bij den hooiberg heeft ge speeld. De Onderl. Ver. voor Ziekenhuisver- blegin® schreef over Juni 112 nieuwe leden In. het totaal is thans 8503. De I5-jarige L. is met zijn rijwiel in den Sluiskolk geraakt. Zijn kameraden wisten hem door handreiking weder op den wal te trekken; de flets werd Icter octevlscht. WARMOND Vergadering Oranje-Commissie. Onder voorzitterschap van den heer H. L. van Delft, hield de Oranje-Commissie al hier een alg. vergadering, geheel gewijd aan de komende feesten. Na opening sprak hij een woord van welkom, de hoop uit sprekende, dat een ieder zal medewerken deze feesten zoo goed mogelijk te doen slagen. De secretaris las de notulen der vorige vergadering, welke werden vastge steld. Overgegaan werd tot Installatie van de nieuw gekozen leden de heeren van Ko nijnenburg en S. G. v. Stijn, die door den voorzitter welkom werden geheeten. Hierna ontspon zich een uitvoerige dis cussie over de samenstelling van het feest programma, meer speciaal tot de te houden kinder- en volksspelen op 10 en 11 Sep tember a.s. Met een kleine wijziging zullen dezelfde spelen gehandhaafd blijven als die welke in 1933 gehouden zijn. Verschillende standplaatsen voor vermakelijkheden zijn reeds verpacht. De centufugaalbaan zal dit jaar worden vervangen door de van ouds beekende zweefmolen, hetgeen bij Warmond's jeugd zeer zeker in den geest zal vallen. Tevens werd besloten dat werk loozen van Warmond aan het bekende „tobbetje steken" kunnen deelnemen tegen de helft van de kosten verschuldigd als inleggeld. terwijl ook bij de hardraverij de entreéprljs voor werkloozen zal worden gehalveerd. Hierna werden aan de onder scheidene leden de inzamellljsten uitgereikt en met een „veel succes" sloot de voorzitter deze zeer geanimeerde bijeenkomst. Door B. en W. ls aan het Hoofd bestuur van het Roode Kruis vergunning verleend tot het houden van de Roode Kruis collecte 1935 ln deze gemeente. Ondertrouwd:: C. A. Steenmeyer en Veltman J C. Meyboom en N. Veltman. Gehuwd: J. Hardon en A. M. de Wolf M. J. Volwater en W. M. van Leeuwen P. J. Vente en H. M. Koster WASSENAAR. Loop der Bevolking. Gevestigd: Wed. J. de Koster geb. Augusteinus, v. Z. v. Nljeveltstraat 218 J. Veloo, geb. Belt, uit Den Haag, School straat 28 G. van Dam, rellgieuse uit Roosendaal en Nispen, v. Z. v. N.straat 34 H. J. Donker, hoofdinspecteur au tof a- 'oriek, uit Den Haag, naar Crocussstraat 31 K Gllch, d.b., uit Zeitdorf, naar Telj- lingerhorstlaan 6 J Hijzeldoorn, uit Zandvoort. naar Victorialaan 1 J. Jan zen, d.b., uit Den Haag, n. Rijksstraatweg ster 494 M. van Lonkhuijzen, huishou- ster uit Antwerpen, n. Wllhelmlnalaan 2 C. M. Chapman, geb. Mc. Stay, uit Enge land, n. Bloemcamplaan 61 F. G. T Lo- vlnk, kleermaker uit Lelden, naar Schulp- straat 13 G. V. van der Meché, arbeider uit Heerenveen. naar Rijksstraatweg 500 G, Meijer, uit Rotterdam, n. Storm van 's-Gravesandeweg 33 H. J. Paulssen, uit Swalmen, n. Kerkstraat 71 C. van Santen, d.b. uit Vuren, naar Wilhelmina- plein 6 A. Baron Schlmmëlpenninck van der Oije, uit Londen, n. Teylinger- horstlaan 10 G. J. ten Veldhuljs en gez., leeraar lyceum, uit Den Haag. naar Van Bommellaan 3 L. J. Vink en vr., tuin man, uit Den Haag, n. Rijksstraatweg 715 L. G. D. de Vries en gezin, tuinman uit Den Haag, n. Schoolstraat 37 S. Zemke, d.b., uit Den Haag. Langstraat 90. Vertrokken: E. P. Erikson geb. Melchers naar Heemstede, Rijnstraat bl M. R. Panzenböck naar Voorburg, Kon. Wilhel- minalaan 477 Ph. Pehllg en gezn., naar Den Haag, De la Reyweg 823 R. van Aken, naar Voorschoten, Donklaan 44 J H. M. Meijer, geb. Koster naar Oegst- geest, H. Morschweg 109 C. van Vossen naar Den Haag, Badhuisweg 179 Wed. de Haan, geb. Tismeer en gezin, naar Lochem, Zwiepscheweg 73 J. E. G. van Hoeve naar Blaricum. Tolenlaan 22 J. Lindenberg naar Voorschoten, Oranje- kade 63 Wed. W. C. van Valkenburg en gez., naar Voorschoten, Oranjekade 63 A. M. en C. A, Huvèrs naar Rotterdam, J. van Vuchtstraat 38 D. Jonkman naar Vleuten, p.a. dr. Westendorp C. M. Lammers naar Bodegraven, Zuidzijde 91 F. B. Banning naar Arnhem, Velper- weg 69 E. Karl naar Den Haag. Jul. van Stolberglaan 99 A. A. Tiemstra naar Veur, Veurschestraatweg 248 H. R. M. J. Cappelle naarBloemendaal, Verbenalaan 5 W. Geluk naar Den Haag, Stevinstraat 21 A. Mulder naar Achtkarspelen, Jacht veld 366 J. M. Veelenturf naar Den Haag, Moerelstraat 123 A. Ochmann, naar Den Haag, Joh. de Wittstraat 12 G. Kirchmann naar Den Haag, Van Neck- straat 26 A. B. Rogos naar Den Haag, Nunspeetlaan 222 T. A van Doornum naar Brighton B. J. W. A. Schmlts naar Delft, Willemstraat 52 H. Geistdorfer, naar Rijswijk. Z.-H., Lijsterbeslaan 133 jhr. ir, A. Krayenhoff naar Den Haag, Waalsdorperweg 93 W. M. Volwater, geb. Van Leeuwen naai' Woubrugge, Hoog- made B 227 M. Kok naar Den Haag. Scheveningscheweg 66 A. M. Hardon, geb. De Wolf naar Bloemendaal, Brede- weg 48 H. B Schilperoort naar Den Haag, Zeegerstraat 13. Burgerlijke Stand. Geboren: Johannes Cornells, Z. van C. van Wissen en A. A. Vis. Overleden: Pauline Henriette Jacoba baronesse van Wassenaer tot St. Pancras 76 j .wed. van G. Turk Henriette Marie de Grave, 62 J., wed. A. Daalmeijer Joannes de Greef 74 j„ geh. met M. Rem merswaal Ariette Coenen 74 j„ wed. G. 1 P. Scherle. 9. In de koets zit onze Thijs en zoo langzaam aan krijgt hij genoeg van deze reis. Dat schudt maar heen en weer en heen en weer en neemt geen einde meer. Hij schommelde zoo voort al heel den nacht, terwijl hij eigenlijk van dorst versmacht Da koets is langs het rotspad heen gegaan en komt nu In een heel mooi dal dan aan; en daar ziet Thijs een vriend'lijk huisje staan. „Wel," zegt Thijsje, „heb ik van m'n leven hé, koetsier, zeg stop eens even! o ZEVENHOVEN. De autotocht voor de Ouden van Dagen is vastgesteld op Woensdag 10 Juli en wel naar Soesterberg en omgeving. Het nieuwe wegdek van den weg door Blokland is gereed gekomen. ZOETERWOUDE. De inbraken in de villa „Grenshoek". In verband met de reeds gemelde inbra ken gedurende eenige weken achtereen gepleegd in de villa „Grenshoek" aan den Rijndijk alhier, kan nader worden gemeld, dat twee personen, genaamd J. B. K. en P. J. v. S.. beiden afkomstig uit Leiden, op heeterdaad betrapt zijn bij het uitbre ken van eenige sanitaire waschinrichtlngen uit de badkamers. Een groote partij lood en zink, eveneens afkomstig uit de villa Grenshoek is in de Besjeslaan alhier door de politie teruggevonden. Na deskundig onderzoek ls niet minder dan voor f. 1000 vernield en meegenomen. Genoemde personen zijn aangehouden en ingesloten. Zij zullen na afloop van het onderzoek ter beschikking van den Officier van Justitie worden gesteld. Gevonden een fotografietoestel In etui. Terug te bevragen bij den gemeente veldwachter aan den Rijndijk. AARLANDERVEEN. De muziekvereen. „Door Eendracht Sterk" zal 28 Juli a.s. deelnemen aan het te houden muziekconcours te Zoeterwoude. De opbrengst van de ten bate van de Ned. Herv. Kerk gehouden bazar be draagt ruim f. 900.—. ALPHEN. DE VERKOOP VAN HET WRAK DER „RISICO". Opbrengst f. 88. Hedenmorgen te 10 uur werd op het terrein van den Prov. Waterstaat aan de Westzijde van de Gouwe onder deze gemeente door den burgemeester, den heer P. A. Colijn, in zijn kwaliteit van strandvonder Ingevolge art. 6 der wrak- kenwet, in het openbaar verkocht het wrak van de sleepboot „Risico", afkomstig uit Rotterdam, die alhier op 12 Juni j.l. tengevolge van een explosie der stoom ketel aldaar is gezonken en waarbij de kapitein en de machinist om het leven kwamen. De belangstelling voor deze bij zondere verkooping was van de zijde der sloopers als van het publiek zeer groot. Allereerst werden door den burgemeester de voorwaarden bekend gemaakt, n.l. dat verkocht werd alleen bij opbod en het wrak uiterlijk 1 Augustus a.s. moet zijn gesloopt en van het terrein verwijderd. Ingezet werd met f. 1.- welk bod werd verhoogd, na diverse biedingen tot f. 88,-. De opbrengst bedraagt derhalve f. 88,-. Eigenaar werd de heer J. Nobel, slooper te Gouda. Hoewel de opbrengst betrekkelijk nog is meegevallen, daar algemeen een lager bedrag was verwacht, overtreffen de kosten van berging etc., die der opbrengst nog ruimschoots. De a.s. Boottocht voor Ouden van dagen. De boottocht voor de ouden van dagen is thans definitief bepaald op Donderdag 11 Juli a.s. De tocht gaat via de Brase- mer- en Kagermeren naar Schiphol. Ge- makkelijkheldshalve zal de boot op ver schillende plaatsen in de gemeente aan leggen. tot het doen opnemen van de passagiers. De opbrengst van de ln de Ned. Herv. Kerk Julianastraat gehouden collecte ten bate van het tekort der kerkvoogdij over het afgeloopen jaar bedraagt ruim f. 830,- waarmee het tekort bijkans ls gedekt. Tot predikant bij de Chr. Geref. Kerk alhier is beroepen candidaat M. Baan van Maassluis. Een 6-jarig zoontje van den land bouwer v. V. had het ongeval onder een maaimachine terecht te komen, waarbij de Jongen zoodanig aan het hoofd werd verwond dat hij naar het Acad. Zieken huis te Lelden moest worden overgebracht. Bij de te Utrecht gehouden Mulo examens slaagden onze plaatsgenooten W. en J. v. d. Bijl voor het diploma B. en B. Fuppen voor het diploma A. Allen leerlin gen van de Muloschool met den Bijbel, hoofd de heer A. Maaskant. BODEGRAVEN. Geslaagd te Utrecht (Chr. Kweek school Rehoboth) voor het examen han denarbeid, mej. M. Kramer, alhier. BOSKOOP. Burgerlijke Stand. Geboren: Jacobus Henricus Jozef, zoon van A. P. Wognum en A. J. M. Distel Hermanus Hendrik, zoon van A. N. Schoe- maker en K. A. de Jong. Ondertrouwd: S. J. Vermeul en S. den Dunne. Getrouwd: C. Brand, 31 jaar en C. M. Nederhof, 31 jaar C de Jong, 25 jaar en A J. v. d. Heerik, 25 jaar T. Oosterom, 23 Jaar en N. Slappendel, 25 Jaar. 38

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 7