76ste Jaarpanp DINSDAG 9 JULI 1935 No. 23094 DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN OFFICIEELE KENNISGEVING STADSNIEUWS. BUITENLAND. Het voornaamste Nieuws van heden. VACANTIE-ADRES LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DER ADVERTENTIES: 30 ets. per regel voor advertenties uit Leiden en plaatsen waar agentschappen van ons Blad gevestigd zijn. Voor alle andere advertenties 35 ets. per regel. Voor zakenadvertenties belangrijk lager tarief. Kleine advertenties uitsluitend bij vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 ets. bij maximum aantal woorden van 30. - Incasso volgens postrecht. Voor opzending van brieven 10 ets. porto te betalen. - Verplicht bewijsnummer 5 ets. Bureau Noordeindspiein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postchêque- en Girodienst No. 57055 - Postbus No. 54. PRIJS DEZER COURANT: Voor Lelden en gemeenten, waar agentschappen gevestigd zijn: per 3 maanden f.2.35 per week f.0.18 Franco per post f. 2:35 per 3 maanden -f portokosten. (voor binnenland f. 0.80 per 3 mnd.l Dit nummer bestaat uit DRIE bladen EERSTE BLAD. KOSTELOOZE INENTING EN HERINENTING TEGEN POKKEN. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algemeene kennis, dat op Woensdag 17 Juli 1935, des namiddags van 2 tot 3 uur. in een van de lokalen van het perceel Mare 13a, waarin is ge vestigd het bureau van den Geneeskun digen Dienst, gelegenheid zal worden ge geven tot kostelooze inenting en her- inenting tegen pokken. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN. Burgemeester VAN STRIJEN Secretaris. Leiden, 9 Juli 1935, 7309 GYMNASIUM. Overgangsexamens. Van de le naar de 2e klasse zijn be vorderd: Joh. Adama, Ans van Arkel, W. Bloemendaal, W. Blok, Joh. Caro, A. W. Dekker, M. C. de Graaf, J. P. van Ham, A. A. Hartman, A. Hassefras, C. Hogen- doorn. E. G. James, J. W. Jansen, B. F. Krantz, Corn. Krantz, J. Legrand, Joh. Lentz, E. J. D. Los, K. van der Marei, P. C. Molhuysen, Carla Nord Thomson, Joke Regtdoorzee Greup, Hansje Schijfsma, P. H. Simon Thomas. J. Troost, Aleid de Vries, Attie Dedert. Paul. Dyckmeester, Hester Dirkse, W. van Egmond, A. G. van Gilse, P. de Josselin de Jong. W. Jung, J. W. H. Kalsbeek, A. G. de Kier, H. van der Lin den, A G. Lucas, K. J. Matze, J. M. Polak, A. C. J. Reitsma. W. L. Renaud, M. Roes- singh. B. G. Roos. J. Sevenster, H. R. Snij der, L. J. Tummers, F. J. de Vos, P. G. Weinberg, J. H. de Wit. Bevorderd: 49; niet bevorderd: 14; voor waardelijk: 2. Van de 2e naar de 3e klasse: Bep van Arkel, M. J. van den Berg, C. L. Boogerd, G. van Gerrevink, Ita van der Hoeven, F. W. N. Hugenholtz, Nic. Kessler. D. W. R. Los, Medd. Muller, Geertr. Perdeck, J, Per deck. E. V. A. Remouchamps, Thai. Sohel- tema. C. van Venetië. Hel. Blom, S. T. Bok, J. Cats, Doro Fauël, Wietske de Groot, I. Janssen, F. Kalsbeek, N. G. van Kampen, A. W. Kattenbusch, Fred, van Sandick, A. Schouten, Agnes Sormani, I. H. Boeke, Jud. Bouman. P. C. Brinkerink, Const. Eikelenboom, Herm. de Groot. W. H. do Jong, W. J. Landsman. A. H. Mastenbroek, C. O. v. d. Plas, G. van Reenen, Hannle Spreij, Louky Stutterhelm, A. Vriend. Bevorderd: 39; niet bevorderd: 25. Van de 3e naar de 4e klasse: Suze Barge; C. T. Breebaart, O. E. D. S. Brouwer, Mies Duyvendak, Aa. P. Eykman, K. Kool, G. Korthof, R. P. Kramers. Suze Kramers, Lieuwke Kranenburg, Ada Krijkamp, Jeanne Ligtenberg, P. S. Loeb. Nelly Roos, C. H. van Schooneveld, P. Sierat, Marie Timp, Car. I de Vos v. Steenwljk, Nancy de Vos van Steenwijk. J. F. Vos. D. de Wilt, P. Boet, A. G. Bosman. D. A. Brinkerink, W. Brinkgreve, H. van Dam, G. van Eelen, Anneke Hagens, L. E. van Holk, Famke Idema, Hanna de Jong, J. W. de Jong, Th. C. F. van Kamp. Herm. Krieger. Gerda Makkink, Elsa Plantenga. F. W. Reysen- toach de Haan, J. D. van Rijnbach. J. M. van Til. Toos Veenenbos, F. J. M. Visser, A. Volbeda, Machteld de Vries. J. W. M. van de Wall, J. Zitman. Bevorderd: 45; niet bevorderd: 8; voor waardelijk: 6. Van de 4e naar de 5e klasse: W. G. Al- dershoff, R. H. van Apeldoorn, Antoin. Bergsma, T. L. Bon, C. W. Corts, Dina Henny, J. C. Juta, Elsje van Kampen, Bertha van Krimpen, I. Kristensen. Carol. Roessingh. J. van Santbrink, J. M. Spruvt, Alw. Stein, P. Visser, Margot Woltjer, J H. C. Kern. L. Kuenen, Jeanne Krieger. W. A. Krijger. H. M. A. Los, Willy van der Meu- len, G. L. W. de Milly, C. A. O. v. Nieuwen- huyzen. C. H. Overduyn. A. P. H. Schilo, P. C. Veltman. N Warmolts, Thora de Wijs, Rensje de Witte, Corry Zandee. Bevorderd: 31; niet bevorderd: 7. Van de 5e naar de 6e klasse: Quir. Böhtlingk. R. Boissevain. Willv Horst, D. C. Mulder. W. G. Overbosch. W. F. K. Ver steeg, Minke Vriesema, H. Bakema, A. van Dorp, Nel Eikelenboom, P. G. Kragt, P. C. Maas. Ada Wilmink. Bevorderd: 13; niet bevorderd: 8: voor waardelijk: 6. HANDELSREGISTER KAMER VAN KOOPHANDEL. Wijzigingen: N.V. meelfabriek „De Rijn" v/h. firma Wed. T. J. Bots. Utr. Jaagpad 2, Leiden. Overleden directeur: J Bots dei 27 Juni 1935. Perfect. Geb. Daamen, Hooge Rijndijk 21, Leiden, fabricage van middelen voor behoud v. zoolleer. De zaak is verplaatst naar Ermelo, dd. 15 Juli 1935. N.V. „De Leidsche Courant" Dagblad voor Leiden en Omstreken. Papengracht 3234. Leiden. Overleden plaatsvervan gend voorzitter: J. Bots, dd. 27 Juni 1935. GEM. H. B. S. 5-J. C. Overgangsexamens. Van le ki. naar 2e kl. Klasse 1 a: Mia de Bruin, C. H. V. Chrlstiaanse, J. J. Cou- tinho, Corrie Dirkse. Hilda v. d. Si. v. d. Feltz, R. Fransen, Willy L. de Gunst, D. ten Hagen, S. F. B. Heijdemann, M. C. H. Hugenholtz, J. J. Jager, H. Woudstra, R. Jiingeling, A. van Katwijk, P. J. Kloots, A. M M. Straatman, A. P. de Winter. Klasse lb: P. H. Barentsen, A. C. Dieben, K. F. H. van Hiele, J. Laan. E. H. van Leeuwen, H. A. Meester. C. W. G. Mete- lerkamp, J. Nell, E. Nolles, P. A. v. d. Noordaa, P. L. Noteboom, A. C. Pellen- koft, Ali Rep. B Elly A. Visman, J. H. Uitenvijk, A. N. Wijnnobel. Klasse lc: T. Dissevelt, W. D. van Eek, F. de Munter, P. M. Remmelenkamp, Annie L. E. W. Waasdorp, E. van der Wal, H. A. van Woudenberg, Beb Brandon. Af gewezen 29. Herexamen 8. van 2e kl. naar 3e klas: klasse 2a: H. P. Abbinga. H. Arnoldus, Adri H. Bavelaar, J. H. M. den Bremer, Mien M. A. Bremmer, C. W. A. v. d. Dool A. C. R. v. d. Si. v. d. Feltz, F. A. A. Fon tein, W. Lammers, J. J. Meerburg, E. L. Noach, H. J. van Os, N. H. de Roo, L, A. de Ruyter v. Stev., Ma Fa Schijfsma, P. Singelenberg, E. W. Spoor, A. F. G. Smits; klasse 2b: G. J. Barentsen. Annie E. Brilman, F. P. van Dijk, E. Fijlstra, J. M. Güthschmidt, Corrie C. de Haas, K. P. Janse, W. van Katwijk, Didi Kouw, J. Krom, P. L. Krouwel, J. H. Romijn, W. de Roos, Sjoerdje A. v. d. Schaaf, J. P. Stammes, C. A. Verstraaten; klasse 2c: Annie C. C. Daniels, N. van Duyn, H. W. Giezen, G. Groen. A. J. Hart- land. W. G. Janssen, A. L. Johan Kolff v. Oost, H. Kruit, W. A. van Schayck, Janke Schoppen. A. W. Schouten, J. T. Steen, K. Tendeloo, K. H. Thiel, J. Valkenburg, J. S. Veenenbos, R. v. d. Vlerk, H. J. Wol vers. P. van 't Zelfde. Afgewezen 20; herexamen 7. Van 3de naar 4de kl.: Klasse 3a: J. Becker, J. v. Berge Henegouwen. P. Bok, J. Bonsel, J. Bremer. E. Cancrinus, Rita van Deventer, C. J. H Drewes, C. Eggink, Sonna Frens, C. J, de Graaff. B. J. Kluit, L. D. v. d. Vijver, N. A. den Hartog, Thea Brandon. Klasse 3b: W Dikkers, G. Hen- kes. Rie M. Hoek. G. R. J. Holtz, L. J J. v. d Kloes. Ale R. Kolff v. Oost. H. J. Iioornstra, J. P. van Leeuwen, F. A. Mas tenbroek, A. Prins, Riek Schoppen, H M. Tjebbes, W. Vergragt, P. Versluis. J. M. Vos, S. H. Wijnnobel, Nelly Zanen, T. J. v. d. Zee, Elsa H. de Zeeuw, Dora Zierfuss. Afgewezen 11. Herexamen 14. Van 4de naar 5de klasse, klasse 4a: A. Baars, H. W. C Boom, Rita M. Boon G. Delfos, L. van Duuren, J. J. L. Duii ven dak, J. S. Favier. B. A. Harteveld, C. H Hins, A. J. v. d. Mev, A. le Poole. Klasse 4b: C, J. Boasson, J Flippo, H. A. L de Haas, P. Huysman. J. Leder, Jansje Nout, F J, Simons. Tini W. Straatman, M. H. Teunissen, Ali R. M. Tummers. Afgewezen 10: herexamen 6. Van 4 oec. naar 5 oec. klasse 4 oec.: F. J. Frencken W F. Harmsen. Jet Kukler, D. Labinon, Willy Lanee, S. H. Tan. A. Trippenzee, Dolly M. Versleijen, A Ver straaten. LEIOSCHE PLUIMVEEVEREENIGING. Jaarvergadering. Gisteravond hield de Leidsche Pluim- veevereeniging haar 27ste jaarvergade ring in ..De Harmonie". Te halfnegen opende de voorzitter, de heer M. van Mens, de vergadering met allen een hartelijk welkom toe te roepen. Spr. drukte er zijn spijt over uit, dat nog niet meer leden aanwezig zijn. De notu len werden daarna met algemeene stem men onder woorden van dank goedge keurd. Na behandeling der ingekomen stukken kwam de secretaris, de heer M. G. Emeis, aan 't woord voor de voorlezing van het jaarverslag Hieraan ontleenen wij het volgende. Wij mogen geen al te vroolijken toon aanslaan. Er is nog geen opleving. Om een goed inzicht te krijgen heeft de L.P.V. het vorig jaar een commissie van advies trachten op te richten, waarin zij is geslaagd. Met woorden van opwekking besloot de secretaris zijn jaarverslag. De rekening en verantwoording van den penningmeester wees uit, dat er een klein voordeelig saldo was. Beiden functionarissen werd voor hun verslagen door den voorzitter dank ge bracht. Nadat de commissie van advies, bestaan de uit de heeren dr. H E. Th. van Sille- voldt. F. v. d Mark Sr. en T. Taconis. was geïnstalleerd was de verkiezing van een bestuurslid aan de orde Dr. H. E. Th. van Sillevoldt stelde zich niet meer herkies baar. Op voorstel van het bestuur werd gekozen de heer dr D. J. van Driesum Jr. Voorgesteld werd door het bestuur om de contributie te verlagen van f.3.50 tot f. 2.50. Dit voorstel werd door de vergade ring met algemeene stemmen overgenomen terwijl bovendien de entree tot de ver- eenigin? wtrd verlaagd tot vliftig cent. Het bestuu' hoopt dat velen zich als lid der LPV. zullen opgeven Een voorstel tot het houden van een te-'■-instelling w,rj niet verder behan- de'd' -"een we-d heloten om niet met de clubshow van Avicultura (Den Haael mee te doen maar in een eerstvolgende bestuursvergadering »en zeker bedrag vast 'te stellen voor eereprljzen. ACADEMISCHE EXAMENS. Geslaagd voor het doctoraal examen Geneeskunde de heer C. F. Schudel (al hier); voor het doctoraal examen Wis- en Natuurkunde, hoofdvak Geologie, de heer R. Martin (Wassenaar), voor idem, hoofd vak Scheikunde de heer J. van Braam Houckgeest (Den Haag)voor idem, hoofd vak Natuurkunde, mej. J. H. M. Brunings (Heelsum); voor het candldaatsexamen Rechtsgeleerdheid, de heer H. A. M. v. d. Heyden (Aerdenhout)voor het candi- daatsexamen Theologie: de heeren K. Luyendijk (de Lier) en H. Barlema (Voor burg); voor het doctoraal examen Indisch Recht de heer A. A. Veenstra (Den Haag); voor het Economisch doctoraal examen Indologie de heeren E. Haas (Den Haag) en J. J. de Wilde (Haarlem); en voor het candidaats examen wis- en natuurkunde letter L.: de heer J, A. Damen (den Haag) EERSTE LUSTRUM BOND VAN LEIDSCHE HARMONIE- EN FANFAREVEREEN. Een geslaagde concertavond. In verband met bovengenoemd Lustrum, waarvan de herdenking met het oog op de beperkte kasmiddelen van dezen Bond een sober karakter draagt, vond gisteravond een concert plaats in den versierden tuin van „Oud-Hortuszicht", dat hedenavond vervolgd zal worden. Vier vereenigingen dezen zich op deze uitvoering hooren, n.l. de Harmoniekapel T. en D.. onder leiding van den heer J. Noordanus Sr., het muziekgezelschap „Orpheus", onder directie van den nieuwen directeur, den heer de Vries, uit Haarlem, de R.K. Muziekver. „Perosi", geleid door den heer J. Noordanus Sr. en de Harmo- niekapel „Werkmans Wilskracht", direc teur de heer Gerardus Dik. Een groot aantal toehoorders men schatte dit op 300 woonde de door deze vereenigingen ten gehoore gebrachte nummers bij. Deze corpsen hebben een goeden naam in onze stad, waar zij steeds gaarne beluisterd worden. Zoo was het ook dezen avond: van goede muziek in een feestelijke omgeving is terdege geno ten, 'hetgeen bleek uit het telkens opklin kend hartelijk applaus. De kennismaking met den nieuwen directeur, den heer de Vries was alleszins veelbelovend: er werd onder zijn directie met pit en een levendig gevoel van rythme gespeeld. Ook hij mocht dus veel succes oogsten! De Bond van Leidsche Harmonie- en Fanfarevereenigingen heeft met het orga- niseeren van dit concert wederom een goed werk gedaan. Men beoogt immers de samenwerking tusschen de diverse plaat selijke vereenigingen te versterken: aan dit mooie doel wordt door een gezamenlijk optreden ais dat van gisteravond volko men beantwoord. Vanavond zullen, gelijk gezegd, vier andere vereenigingen zich doen hooren: moge men op gelijke wijze hiervan profi- teeren. Het mooie weer en de uitstekende accoustiek zullen zeker opnieuw het genot verhoogen! ORGELAVOND FEIKE ASMA. Het 11de programma der wekelijksche orgelavonden in de Hooglandsche Kerk door den heer Feike Asma bevat voor morgenavond o.a.: de volledige 6de Sym phonic van Widor, en de Toccata van Renaud. De toegang is vrij. Niet de heer P. R R. Veenhuizen, doch de heer P. R. R. Venhuizen slaagde voor het Staatsexamen onderwijzer; voor het Mulo-examen B slaagde A. Ciere en niet A. Ciers, gelijk abusievelijk gemeld. Voor het examen in Steno-Typen in de Ned. taal (130 lettergrepen per min.), afgenomen door den Alg. Stenografen- Bond op 2 Juli jl.. slaagden de dames mr. J. M. Hoogenboom en E. Mulder. Voor machineschrijven diploma B (ten minste 120 regels per uur): mej. A. A. Groot Enzerink en de heeren W Bavelaar, 1. W. Hannaart, F. W. van Houten en mr. J D. Lulofs. Voor Ned. Handelscorrespondentie: de dames A. L. Beumer. Lisse, K v. d. Voorde en de heeren J. Kok en A. Luijk, Sassenheim, Voor boekhouden: de heer A. L. van Giezen. Allen zijn leerlingen van de Pontschool, Steenschuur 14, alhier. Waar geen woonplaats ls vermeld, is deze alhier. Geslaagd is te Den Haag voor het examen nuttige handwerken onze plaats- genoote mej. H. Goddijn. Voor het diploma. Wijkverpleging van de Algemeene Nederlandsche Vereeniging „Het Groene Kruis" slaagde te Utrecht onze stadgenoote Zr. G. Bruggewirth. Mevr. B. alhier deed aangifte van de ermissin? van een taschje. inhoudende =en bedrag aan geld. dat zit even oo de toonbank in een winkel aan de Haarlem merstraat had laten liggen. Zij vermoedt, dat haar dit ontstolen is. DE ALGEMEENE TOESTAND. ROND HET ITALIAANSCH- ABESSYNISCH CONFUCT. De moeilijkheden, welke zich bij de Italiaansch-Abessynlsche arbitrage-confe rentie hebben voorgedaan zijn ook giste ren niet tot een oplossing gekomen. De mogelijkheid, dat de conferentie haar werkzaamheden zal staken, is tot een waarschijnlijkheid geworden, waarover heden in een vergadering der vier arbiters een beslissing zal worden genomen. Wat betreft de moeilijkheid zelf. komt ons nog ter oore, dat de oorzaak daarvan ligt in het feit, dat prof. Jeze. de agent der Ethiopische regeering in zijn betoog er vanuit zou zijn gegaan, dat Oeal Oeal in Ethiopië ligt. Volgens Italië zou deze stelling echter niet in overeenstemming zijn met de competentie der commissie, waarvoor elke discussie over de grenzen tusschen het Italiaansche en Ethiopische gebied uit drukkelijk uitgesloten was. Overigens is er ook geen verheldering in den toestand. De mogelijkheid een beroep te doen op artikel 16 van het volkenbondspact tegen Italië, in geval Mussolini zijn woorden in daden zou omzetten, wordt in Engelsche diplomatieke kringen niet meer overwo gen. Men is veeleer thans van meening, dat het Italiaansch-Abessynisch conflict slechts kan worden opgelost door een toe nadering tusschen Rome en Addis Abeba en men hoopt, dat Frankrijk die toenade ring zal bewerken. Parijs kan bij die po ging van de Britsche medewerking bij voorbaat verzekerd zijn en men hoopt te Londen dat tevens de diplomatieke on derhandelingen tusschen Engeland en Frankrijk een middel aan de hand zullen doen, om het uitbreken der vijandelijk heden in Abessynië te voorkomen. Sir Samuel Hoare zal Donderdag a.s. in het Lagerhuis andermaal een verklaring afleggen over de Britsche buitenlandsche politiek. Gisteren heeft Hoare reeds verschillende vragen beantwoord. Zoo vroeg een der afgevaardigden den minister van buitenlandsche zaken of hij kon mededeelen onder welke voorwaarden de Italiaansche regeering bereid zou zijn het conflict met Abessynië bij te leggen. Sir Samuel Hoare antwoordde daarop: Neen. Op een andere vraag deelde Hoare mede, dat alle definitieve voorstellen inzake af stand van de haven Zella en van een cor ridor aan Abessynië afhankelijk gesteld waren van verzekeringen ten opzichte van bescherming: der inboorlingen in de be trokken gebieden. In het bijzonder zou de Abessynische regeering verzocht zijn een garantie te geven, dat het af te stane ge bied op geenerlei wijze zou worden ge bruikt voor den slavenhandel en dat de weiderechten, die de stammen onder Britsch bewind hadden genoten, niet zou den worden aangetast. De minister van koloniën. Malcolm Mac- donald zeide, dat het juist was, dat So- maliland geen Britsch territorium, maar een protectoraat was. Echter heeft de Engelsche kroon sedert vele jaren alle vol machten van bestuur en rechtspleging uit geoefend en wel zoowel als gewoonterecht als ook op grond van het verdrag van 1S84. Ingeval het voorloopige voorstel van Eden verdere gevolgen zou hebben gehad zou ruggespraak zijn gehouden met de betrokken stammen met het oog op het overdragen van de souvereiniteitsrechten aan Abessynië. De conservatieve afgevaardigde. Sir William Davison verklaarde, dat de sla vernij in Abessynië nog niet was afge schaft en dat nog niet zoo heel lang geleden overvallen hadden plaats gevon den op Britsche koloniën ten behoeve van het buit maken van slaven. De minister van buitenlandsche zaken antwoordde, dat de afgevaardigde zeer vergaande kwesties had te berde gebracht, welke waarschijnlijk ter sprake zouden komen bij de debatten van Donderdag BINNENLAND De verlaging der openbare uitgaven: het overleg der commissie van voorbereiding met de regeering. (3e Blad.) De zaak van 't Sant; het strafrechtelijk onderzoek wordt voortgezet, aldus minister van Schaik. (Binnenland, 3e Blad.) De stand der landbouwgewassen van den Haarlemmermeer. (Land- en Tuinbouw, 2e Blad.) De misdadigers te Oss; „Toon de Soep" bekent. (Gemengd, 3e Blad.) Noodlottige brand in Oostelbeers in Noord-Brabant. Dlie kinderen verbrand, (Laatste Berichten, le Blad). BUITENLAND. Rond het Italiaansch-Abessynisch con flict. (Buitenland en Tel., le Blad.) De Engelsche minister van marine, sir Monsell, zal zich uit de politiek terug trekken. (Buitenland, le Blad) De Habsburgsche kwestie. (Buitenland, le Blad.) ZIE VOORTS LAATSTE BERICHTEN, le BLAD. a.s Overigens is dit een aangelegenheid, die den Volkenbond aangaat en even- tueele klachten moeten aan den Volken bond worden gericht. Op nog een andere vraag antwoordde Hoare, dat voor zoo ver hem bekend was Abessynië zijn uiterste best deed den sla venhandel af te schaffen. Gisteren had de secretaris-generaal van den Volkenbond, Avenol, een lang durige bespreking met een aantal Brit sche ministers over de houding van den Volkenbond in het Italiaansch-Abessy nisch conflict. De Italiaansche transporten naar Ethiopië duren geregeld voort. Ook gene raal Giuseppi Garibaldi wil een bataljon „roodhemden" vormen, het voorbeeld vol gend van zijn grooten voorganger. De Engelsche labour-afgevaardigde Attlee, die de methode om met geweld een conflict bij te leggen „barbaarsch" noemde, is door den voormaligen redac teur van de opgeheven „Secoio Fascista", kapitein Fanelli. uitgedaagd tot een duel. Attlee heeft de uitdaging echter afge wezen en verklaard, dat hij deze methode om een conflict bij te leggen „barbaarsch en verouderd" achtte. Hij wees daarbij met nadruk op de vrij heid van schrijven en spreken in Enge land. In verband met de uitbreiding van de Duitsche oorlogsmarine tot de in de vloot- overeenkomst met Engeland vastgelegde basis van 35 procent van de Engelsche vloot, zijn de volgende schepen op stapel gezet of zullen in den loop van 1935 op stapel gezet worden: Twee pantserschepen van elk 26.000 ton met 28 centimeter-geschut. Twee kruisers van elk 10.000 ton met 20 centimeter-geschut. Zestien torpedojagers van elk 1.625 ton met 12.7 centimeter-geschut (kiellegging 1934 en 1935). Twintig onderzeeërs van elk 250 ton. De eerste van deze duikbooten is 29 Juni in dienst gesteld, twee andere zijn te water gelaten. Zes onderzeeërs van elk 500 ton. Twee onderzeeërs van elk 750 ton. De bouw van het eerste moederschip voor vliegtuigen, evenals de plannen voor de in 1936 en volgende jaren overeenkom stig het principe der kwalitatieve gelijk berechtiging op stapel te zetten verdere slagschepen worden voorbereid. Vergeet niet vóór Uw vacantie onderstaand biljet aan ons toe te zenden Ondergeteekende kwartaal abonne week wonende straatNo- wenscht het „LEIDSCH DAGBLAD" vanaf- t - opgezonden te hebben aan onderstaand adres

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 1