AKKERTJES LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Dinsdag 9 Juli 1935 SPORT. Hoe kom ik van die hoofdpijn af? DE HEER J. A. KRIJGER MET PENSIOEN. VRAGENRUBRIEK. LAWN-TENNIS. OM DE INTERNATIONALE KAMPIOENSCHAPPEN VAN NEDERLAND. DE EERSTE DAG VAN HET NOORDW1JKSCHE TOERNOOI. Timmer wil alleen in het heeren-dubbel- spel uitkomen. (Van onzen redacteur). Feitelijk vormden de gebeurtenissen van gisteren te Noordwijk niets anders dan de proloog van de roman, die zich gelijk een film in zes acten vanaf heden tot en met Zondag ten aanschouwe van een stellig snel in aantal toenemend publiek afwikkelen zal....! Het tournooi om de internationale kampioenschappen van Nederland is veel beter bezet dan een jaar geleden en wijselijk heeft de bond, door het vaststellen van vóór-ronden, voorko men dat een reeks van zeer onbeduidende partijen de interesse op de eerstvolgende dagen, als ook de „sterren" in het ge ding worden gebracht, zou doen ver flauwen. Twee partijen moesten er in die voorronden gewonnen worden om tot de 32 uitverkorenen in het heeren-enkelspel te mogen behooren en met een vijftal par tijen dames-single mee heeft dat natuur lijk den ganschen eersten middag opge vorderd. Hedenmiddag dan echter heeft nu ook werkelijk het eigenlijke tournooi een aan vang kunnen nemen en men kan er ver zekerd van zijn dat daarbij reeds dadelijk Iel gestreden worden zal, al heeft men de sterkste spelers „geplaatst", dat wil zeg gen zoodanig over de lijst verdeeld dat zij geen gevaar loopen elkaar direct te ont moeten. Die uitverkorenen zijn bij de heeren: de bekerhouder De Stefani (Ita lië!de Australiër Hopman, de Fransch- man Jamain, onze landgenoot Timmer, die echter het plan heeft in verband met een peesaandoening alleen in het heeren dubbelspel uit te komen, en den Australi- schen Daviscup-speler Quist. Meerdere na men van uitstekende spelers staan daar echter tusschen. zooals Von Metaxa (Oostenrijk!, Kukuljevic (Yougo-Slavië), de Duitscher Nourney en de Hongaar Ga- brovitz en bovendien mag men benieuwd zijn naar de prestaties van Van Swol. die onlangs op zoo fraaie wijze drie titels be haalde bij de wedstrijden om de kam pioenschappen van Amsterdam. In de vóór-ronden streed de jeugd met een ge weldig enthousiasme voor de eer om in het „groote" tournooi te mogen uitkomen en dat leidde tot meerdere, dikwijls in teressante partijen, die daarenboven een internationaal tintje droegen door het uit komen van een Noor en een Belg, die ech ter beiden in de tweede ronde geslagen werden! Het waren de Braauw, Jacobson, Gerritsen, van der Graaff en Hoeke van de jongeren, die de vóórronden overleef den, benevens de winnaaer van de heden te spelen partij: RinkelNielsen en twee ouderen: Feith en Van der Feen. In het bijzonder voor laatstgenoemden veteraan (Feith behoort daar nog nauwelijks toe! Is dat toch wel een ongemeen fraaie prestatie! In twee sets sloeg hij Wisselink, in twee sets moest ook de Belg Bracht het onderspit delven. Thans verschijnt de faam van den Australiër Hopman aan den kim en dat zal wel eveneens een kort proces worden, zij het natuurlijk in voor mr. van der Feen thans ongunstigen zin. Niettemin moet het hem een voldoening zijn het zoover gebracht te hebben, ter wijl zoo tallooze jongeren de vlag strijken moesten. Eén voorronde werd er gespeeld bij de dames met als resultaat dat winnaars werden mej. Groenewegen. mej. C. Menko, mevr. de Braauw. de Zweedsche mej. Björklund, die het niet bijster ver bren gen zal en (behalve de winnares van de nog te spelen partij tusschen de dames De Wal en Broese van Groenou! de Zweedsche mej. Isaeus. Dit kwieke speel- stertje was gisteren verrassend goed en met niet minder dan 61. 64 werd mej. Z Kerckhoff geslagen! Jammer dat zij reeds dadelijk tegen mevr. Matthieu moet uitkomen. Deze Zweedsche, die minstens van de kracht van een mej. Belzer schijnt te zijn, zou anders nog wel eens voor een surprise hebben kunnen zorgen.- Ook het damèsenkelspel telt 32 deel neemsters, van welke er zeven geplaatst zijn, namelijk mevr. Mathieu (Frankrijk), miss Mc. Ostrich (Ierland), mrs. Hopman (Australië), mile Barbier (Frankrijk), mej. van Lindonk, mile Adamoff (Frankrijk), frl. Horn (Duitschland) en mej. Rollin Couquerque. Bekende speelsters zijn verder de Italiaansche mej. Orlandini, mevr. Dralle iDuitschlandimej. Sander (idem), Mme. Isaac (Frankrijk), die gisteren tele grafisch haar komst op hedenavond aan kondigde en mej. Belzer. Het is een zeer internationaal gezelschap dat deze week te Noordwijk bijeen zal zijn; een gezelschap bovendien dat waar borg is voor een boeiend en ongemeen be langwekkend tennis-tournool! De uitslagen van den eërsten dag zijn als volgt: Dames-enkelspel, 1ste voorronde: mej. M. Isaeus (Zweden) sl. mej. Z. Kerckhoff 61, 64; mej. C. Menko sl. mej. J. D. Alsback 6—3, 6—1; mej. T. Groenewegen w.o.; mevr. Th. A. de Braauw sl. mej. A. Baiendrecht 1—6. 6—1, 6—2; frl. B. Björk lund (Zweden) sl. mej. H. Menko 63, 6—8, 10—8. Heeren-enkelspel, 1ste voorronde: A. Menko sl. E. Brückner 61, 63; jhr. R. de Braauw sl. D. Pel 6—3. 6—0: J. Arnet (Noorwegen) sl. ir. T. T. Ong 60, 62; mr. A. J. Feith bye; mr. M. v. d. Feen sl. J. H. Wisselink 6—2, 6—2; C. Bracht (België) bye; J. A. Jacobson sl. W. J. Als- bach 75, 36, 62; J. v. d. Tocht bye; W. A. Dingemans sl. H. L. O'Brien 62, 57, 63; L. J. Rinkel sl. Koetjing 62, 63; mr, E. Nielsen bye; F. v. d. Graaff sl I. Rhodius 64, 4—6, 6—4; M. R. van Lennep bye; J. Oudes sl. mr. K. L. M. Keulen 63, 60; C. E. Hoeke bye. Tweede voorronde: Feith sl. Arnet 64, 64; De Braauw sl. Menko 75, 46, 63; v. d. Feen sl. Bracht 63. 61; Hoeke sl. Oudes 86, 57. 61; Jacob son sl. v. d. Tocht 61, 75: Gerritsen sl. Dingemans 1210, 63; v. d. Graaf sl. yan Lennep 6=1, (52, RECLAME. 7263 Wanneer Uw hoofdpijn (migraine) U over valt bij het opstaan, vóór of na den maal tijd, koop dan even bij Uw drogist of apotheker een doosje "AKKERTJES". Deze nieuwe vinding van Apotheker Dumont wordt overal en door iederen gebruiker geroemd om haar wonderlijke resultaten bij Hoofdpijn, Migraine, Kies pijn, Zenuwpijn, Kou, Influenza, Spierpijn, Neuralgische pijnen, Rheuraatische pijnen. Het is niet noodig U te laten plagen door Uw pijn. Want bijna onmiddellijk tullen "AKKERTJES" U helpen en Uw pijnen snel tot bedaren brengen. Ook Gij zult opge togen rijn over de resultaten. Probeert ze I Overal verkrijgbaar. Per 12 stuks 52 cent. Volgens recept von Apotheker Dumont DE ZIJL II—HAARLEM II 1—2. In dezen wedstrijd heeft de thuisclub danig teleurgesteld speciaal wat schieten betreft. Reeds dadelijk is de Zijl sterker, maar hopeloos slecht schieten geeft geen doelpunten. Een enkele maal is Haarlem eveneens gevaarlijk.' maar ook hier is het schot zoek. totdat de Leidsche keeper, ver keerd uitpiaatst en de bezoekers gemakke lijk scoren 01. Dan is de Zijl weer ster ker. maar jammer genoeg moet, er nu een speler uit het water voor te vroeg weg zwemmen. waardoor Haarlem gemakkelijk 02 scoort. Ook in de tweede helft is de thuisclub veel sterker geweest, het schieten bleef echter slecht en de gemakkelijke kansen werden niet benut. Slechts éénmaal wist Geeve een goed doelpunt te maken 1—2, waarmede tevens het einde kwam, o R.P.C. I—DE ZIJL IV. Gisteravond speelde te Rijswijk de Zijl IV een competitiewedstrijd tegen R.P.C. I waarbij de puntjes werden gedeeld 3—3. Rust 22. WIELRENNEN. RONDE VAN FRANKRIJK. Gisteren werd de vijfde etappe verreden van de Ronde van Frankrijk, n.l. van Belfort via Genéve naar Evian, een totaal afstand van 320 K.M. Het gedeelte Belfort- Geneve werd gereden met massastart, dat van Geneve naar Evian tegen het horloge. Belfort—Geneve over 261 K.M. werd gewonnen door Archambaud in 8 uur 21 min. 22 sec. terwijl Di Paco den rit tegen het horloge won. Romaln Maes (België) heeft nog steeds de leiding in het algemeen klassement. o DE RIJNSTREEK. De Ren- en Toerist en vereeniging ..De Rijnstreek" te Alphen hield een sprintrit over 300 M. De opkomst was niet groot. Bovendien kon van Veen niet starten wegens pech aan zijn fiets. Alle renners kwamen een keer tegen elkaar uit. een systeem dat zeer eoed voldeed en tot den iuLsten uitslag medewerkte. De nieuweling Pauw wist al zijn ritten 'e winnen en werd met 6 punten overwin naar; 2e Schuurman met 5 p.- 3. v. d Berg met 4 d.; 4 Verhoef met 3 p. Morgenavond afzonderlijke trainlngsrit naar Woerden 8 uur vertrek vanaf café .JSportrust". ROEIEN. WEDSTRIJD TE NIEUWKOOP. De Wabersportvereenlgtag ..Noord-Zuid" te Nieuwkoop heeft haar eersten wedstrijd georganiseerd op den Zuldetnderplas en wel roei- en een kanowedstrltd. Prijswinnaars werden van den roeiwed- strijd: le prijs G. Hoogerwerf, 2e prils P. Sanders. 3e prils C. J. van Leeuwen. Troostprijs L. Kwakkenbos. Bij den kanowedstrtjd behaalde den len prijs M de Groot. 2e prijs H. J. van den Bosch 3e prijs J. van Varik. De jonge vereeniging heeft van haar eersten arbeid veel voldoening want het aantal toeschouwers was buitengewoon groot, zoowel op het water als langs het Meijepad. o ZEILEN. DEUTSCHE ZEILERS NAAR DE KAAGWEEK. Naar de Waterkampioen verneemt zullen de Duitsche zeilers H. Mello en E. von Spreckelsen met hun Olympla-jollen deel nemen aan de Kaagweek. ATHLETIEK. DE LEIDSCHE KAMPIOENSCHAPPEN- Als aanvullng op ons verslag van gis teren kunnen we nog mededeelen dat wat de vereenigtogsprijzen betreft Brunhilde met 7 kampioenstitels eerste is geworden en Nleuw-Brunhiide met 1 titel, tweede. Bij de heeren werd ..Holland" met 8 titels, eerste. Donar met 3 titels, tweede en TJ.V.S. met 1 titel, derde. o DWARS DOOR ALPHEN. DE RUISVOORN. Het vlsch-college „De Ruisvoorn" heeft haar openingswedstrijd gehouden in boot jes, welke wedstrijd schitterend geslaagd is wat het weer betreft en de vangst was ook schitterend. Hieronder de uitslag: le prijs G. v. d. Linden; 2e pr. S. Brax- hoven, tevens winnaar kampioensmedaille voor 19341935; 3e pr. C. Groenendijk; 4e pr. de Holder; 5e pr. D. Vijlbrief met extra prijs; 6e pr. Oudshoorn; 7e pr. Steiger; 8e pr. G. van der Water; 9e pr. N. v. d. Lin den; 10e pr. Ph. F. van Gijzen met extra prijs; lie pr. van Noort; 12e pr. Keizer; 13e pr. v. d. Heijden; 14e pr. Mulder; 15e pr de Os met extra prijs; 16e pr. J. van Gijzen; 17e pr van Nimegen; 18e pr. Lol; 19e pr. v. d. Meij; 20e pr. Ravensbergen. DUIVENSPORT. DE SNELVLIEGER. Wedvlucht van Chateauroux en Limoges. Duiven resp. gelost te 6.35 v.m. en één uur namiddag. De uitslag is als volgt: Van Chateauroux: A. P. v. d. Voort le, 2e beide gec. op Zondag: L. v. d. Nieuwendijk 3e, 4e, 5e gec. op Maandag. Eerstgeconsta- teerde vogel 7.58.18. Laatstgeconstateerde vogel 12.10.20. Van Limoges: L. v. d. Nieuwendijk le, 3e, 6e; A. P. v. d. Voort 2e, 4e, 5e beide gec. op Zondag. De vogels van Limoges waren Zaterdag middag te 1 uur in vrijheid gesteld met Noordenwind. De eerste vogel werd geconstateerd te 10 u. 52 m. 0 sec.; de laatste vogel te 6 u. 41 m. 47 sec. De heeren Nieuwendijk en v. d. Voort behaalden evenveel punten voor 't kam pioenschap lange afstand, n.l. 150. o DE GEVLEUGELDE VRIENDEN. (Wassenaar). Wedvlucht met oude duiven vanuit Limoges (Frankrijk) afstand 738 K.M. In concours 15 duiven. De vogels werden in vrijheid gesteld des Vrijdags te 13 uur met heldere lucht en N O. wind. De eerste duif bereikte het hok des Zon dags te 12 uur 8 min. 1 sec. en had gevlogen met eeri berekende snelheid van 780.28 Meter per minuut; de tweede duif werd geconstateerd te 12 uur 28 min. 23 sec. of met een gemiddelde snelheid van "65.23 M. per minuut terwijl de derde vogel het hok bereikte te 13 uur 27 min. 22 sec. of met een gemiddelde snelheid van 708.13 Meter per minuut. De uitslag was le en 2de prijs K. I. .Waasdorp, 3de prijs W. Florusse. VOETBAL. N. Z. H. T. M.—H. T. M. Morgenavond te halfacht speelt N. Z. H. T. M. tegen het elftal der Haagsche Tram- Mij. op het terrein bij de Remise H.T.M. te Wassenaar. FABRIEKSARBEIDERS. De volgende uitslagen zijn verkregen: FabriekscomblnatieDe Veteraan 43; Fatlrlekscombinatie H.D.K.-combinatie 5—4; Fabrieksarbeiders I—L.V.K.B. I 2—2. BOSKOOP VETERANEN—OLD LOVE. Vrijdagavond te half acht zal de jaar- lljksche veteranen-wedstrijd Boskoop- VeteranenOld Love op het Boskoopsche Boysterrein gespeeld worden. De opbrengst komt ten bate van het pl. Crisiscomité. UIT NIEUWVEEN. Het was Zondag een drukke voetbal- Zondag te Nieuwveen, vooral op het Nic. Boys-terrein. Om 1 uur werd den medaille- wedstrijd gespeeld tusschen H.V.V. (Den Hoefl en Nic. Boys II. Rust 00. Eind stand 11. Daar een beslissing moest worden verkregen, werden er penalty's genomen, waarbij Nic. Boys winnaar werd. Na afloop speelde Adolf Kolping I (Ter Aari tegen D.S.V. I uit Noorden een beker wedstrijd. Rust 10 voor D.S.V. Eindstand 3—1 voor A.K.. Tenslotte won Nic. Boys I van A.V.B. (Aarl'veen) in de verliezersronde met 3—1. Rust 10. Op het terrein van „Nieuwveen" bond des avonds Nieuwveen I den strijd aan tegen een elftal der Duitsche Turnvereeni- giing uit Amsterdam. Nieuwveen wist met een fraai schot de leiding te nemen. Na de pauze werden de Duitschers sterker en maakten zij 2 doelpunten in zeer korten tijd. Nieuwveen werkte hard om de achterstand in te halen en het Duitsche doel kwam nogal eens in het nauw. maar de gasten wisten toch hun voorsprong te behouden. A.V.V. speelde een gecostumeerden veteranen-wedstrijd waarvoor zeer veel belangstelling bestond. o KORFBAI. LEIDSCHE KORFBAL BOND. LeidenAmsterdam (adspiranten). Op verzoek van den L.K.B. heeft de Amsterdamsche Korfbal Bond zich bereid verklaard, binnen zeer afzienbaren tijd (de vermoedelijke datum is waarschijnlijk, naar men ons meedeelt. 21 Juli a.s.) de Sleutelstad met een adspiranten-twaalftal te bezoeken om een wedstrijd te spelen tegen een dito Leidsch twaalftal. Momenteel stelt de L.K.B. reeds alles in 't werk een zoo sterk mogelijke Leidsche combinatie te vormen daar deze Amster- datrlsche selectie-ploeg meer dan eens heef bewezen, een aardige partij korfbal te kunnen ontplooien, waaraan de Leidsche jeugd ongetwijfeld haar handen meer dan vol zal hebben. De XII-tal Cie van den Bond heeft dan ook niet stilgezeten en dadelijik enkele onderlinge oefenwedstrijden georganiseerd, waarvan de laatste Zaterdagavond 13 Juli a.s. od het Noorderkwartierterrein (speel tuin) zal plaats hebben (aanvang 4 u. 30). Na afloop daarvan zal het Leidsche ad spiranten-twaalftal gekozen worden, dat in de loop der volgende week dan nog een oefenwedstrijd zal spelen tegen een Leden-combinatie der L.K.B. BILJARTEN. LISSER BILJART KRING. De uitslagen van de voortgezette wed strijden luiden: pnt. brt. h.s. gem. G. v. Eik 100 17 22 5.88 G. Diedericks 55 16 15 3 43 J. Bos 100 39 15 2.56 C. Slootbeek 92 38 15 2.42 K. Stuhldrayer 100 26 19 3.84 J. y. Diest 89 26 16 3.64 G. Elfering 100 41 15 2.38 J. Diedericks 95 40 10 2.31 N. v. Velzen 100 35 19 2.85 G. Elfering 48 35 8 1.17 G. v. Eik 100 28 13 3.57 N. v. Velzen 51 28 8 1.87 N. v. Velzen 100 30 12 3.33 C. Slootbeek 65 30 14 2.16 C. y. Oosten 100 34 16 2.94 W. de Bruin 90 33 10 2.72 Steunt, bij gelijken prijs en kwaliteit, DIRECTEUR P. T. EN T.-KANTOOR TE KATWIJK-ZEE. De heer J. A. Krijger. De heer J. A. Krijger, directeur van het, P. T. en T.-kantoor te Katwijk-Zee gaat den 16den Juli a.s. den dienst met pen sioen verlaten; hij kan dan op een eervolle loopbaan terugzien. De heer Krijger werd den llden Augustus 1872 te Rotterdam geboren. Den 15den November 1890 ving hij zijn werkkring aan als klerk bij de Rijkstelegraaf te Amsterdam, in Juni 1891 keerde hij als zoodanig te Rotterdam terug. Achtereenvolgens legde hij ver schillende examens af bij de Post en Te legrafie en werd commies in 1918. Op verscheidene plaatsen in ons land heeft de heer Krijger als vervanger vertoefd, o.a. in 1900 gedurende een halfjaar tijde lijk te Katwijk-aan-Zee. In 1906 was zijn standplaats Terneuzen, in 1908 Zierikzee. Den lsten November 1913 werd hij over geplaatst naar Rijswijk en in 1920 naar Den Haag, waar hij beheerder werd van een bijkantoor. Hij werd den 16den Nov. 1929 benoemd tot directeur van het P. T. en T.-kantoor te Mijdrecht en sinds 16 Sept. 1932 was hij als zoodanig werkzaam te Katwijk aan Zee. Gedurende 17 jaar was den heer Krijger bestuurslid van den Ned. P.T.T.-Bond en maakte zich zeer verdien stelijk met de samenstelling van een naam- en ranglijst van de klerken bij de P.T.T. en uit die rangen voortgekomen adj,-commiezen, commiezen en directeu ren. Dit werk is jarenlang een vraagbaak geweest voor de collega's. Toen hij inder tijd als bestuurslid aftrad, ontving hij vele blijken van waardeering voor wat hij In aller belang verricht had. Op zijn initiatief zijn te Katwijk aan Zee verschillende publieke telefooncellen tot stand gekomen, nl. op den Boulevard, den Drieplassenweg, het Kampeerterrein en twee strandceilen, één op het Noor der- en één op het Zuiderstrand. De nu scheidende heeft er zeer voor geijverd, dat de morgenpostzending te Katwijk-Zee weer terugverkregen werd en dat er eén late postverzending werd ingevoerd, die nog aansluiting geeft op de nachttreinen. De heer Krijger staat bij zijn collega's als een humaan en rechtvaardig chef aangeschreven, dien men noode ziet ver trekken. De heer Krijger blijft te Katwijk-Zee wonen. Hem zij nog menig gelukkig jaar van rust toegewenscht in zijn woning in Duinoord! Fam. G. te L. De overzetkosten bij Dordrecht bedragen f. 0.50 plus een klein bedrag (pl.m. f. 0.05) p. p. Voor den Moer dijk zijn die kosten f. 1 en eenzelfde be drag p. p. Voor uw verdere vragen gelieve u zich te wenden tot het bureau van den A.N.W.B., zie boven. Abonné te O. Belastingbedragen welke minder dan ééntiende van den aan slag uitmaken kunnen door den postamb tenaar worden afgewezen, tenzij de stor ting strekt tot aanzuivering van een aan slag of indien blijkens beschikking van den Ontvanger afbetaling in kleiner ge deelten is toegestaan. D. v. R. te L. U kunt gebruik maken van een touristenkaart, welke op aan vraag, tegen betaling van f. 0.25, ver krijgbaar is tegen overlegging van eeri pasfoto aan het Belgische consulaat te Den Haag. Een fiets Jean men zonder for maliteiten over de grens meenemen. Een pas welke nog geen 5 jaar oud is, is voor België nog geldig. Wat een en ander van Luxemburg be treft. zou u even kunnen informeeren bij V.V.V. alhier. Officieel is een Prov. We genkaart voor Brabant vereischt. M. v. L. te L. Leiden, Alphen, Woer den, Utrecht (52 K.M.) Utrecht, Amersfoort (20 K.M.) Bij drie sprong No. 341 voorbij de Bilt het fietspad binnendoor nemen. Amersfoort, Nijkerk, Putten, Sta verden. Hotel de Zwarte Boer, Station Hulshorst, Nunspeet (45 K.M.). Totaal 117 K.M, De Nederlandsche Industrie. Hiermede dient gij Uw Tand En bestrijdt gij de werkloosheid. llllllllii W. D. te V. Als u iets van Limburg wil zien, kan u het best eerst naar Nij megen gaan over Utrecht, Doorn, Wage- r.ingen, Arnhem, Nijmegen (131 K.M.) en vervolgens Limburg doortrekken via Mook, Gennep, Venlo, Roermond, Sittard, Maas tricht (133 KM) Van hieruit zijn meer dere tochtjes te ondernemen in de om geving. Wend u voor uw verdere vragen tot het bureau van den A.N.W8. te Den Haag, Parkstraat 18. G. v. Z. te L. Wendt u tot de Fa. Verschure en Co., de Ruyterkade, Steiger 5, Amsterdam. G. v. d. B. te L. Woubrugge, Rijn- saterwoude. Aalsmeer, Bovenkerk, Amstel veen, Amsterdam (36 K.M.) Amsterdam, Het Schouw, Buiksloot, Ilpendam, Purmer- end, Oosthuizen, Scharwoude, Hoorn 137.5) Totaal 73.5 K.M. A. J. M te L. Leiden. Alphen, Woer den, Utrecht (52 K.M.) Utrecht, De Bilt, Zeist, Doorn, Leersum, Wageningen, Heel- sum; Arnhem (61 K.M.) Arnhem, Velp, de Steeg, Doesburg, Laag Keppel, Doetincbcm Westendorp, Varsseveld, Aalten, Winters wijk (65 K.M.) Totaal 178 K.M Winters wijk, Groenlo, Ruurlo, Vorden, Warnsveld, Zutphen (49 K.M.) Zutphen, Voorst, Ap- pen, Apeldoorn, Nieuw Milligen, Voorthui zen. Driedorp, Nijkerk (36 K.M.) Totaal 85 K.M. .4-3 WATERPOLO. NEDERLAAGWEDSTRIJD DE ZIJL I— HAARLEM I 2—4. Tegen het sterke Haarlem I speelde de Zijl met een invaller voor H. Kramp een goeden wedstrijd, waarbij de bezoekers een verdiende overwinning wisten te be halen. Het begin is geheel voor Haarlem, maar goede kansen gaan door slecht schieten verloren. De bezoekers blijven sterker, echter ranselt C. Rameau gerui- men tijd alles uit zijn doel. Eindelijk ls een corner de thuisclub noodlottig en met een prachtigen omhaal scoort Haarlem 01. Nog voor de rust wordt C. Rameau met een onhoudbhar schot voor de tweede maal gepasseerd 02. De tweede helft, begint eveneens met een overwicht der Haarlemmers en wanneer de rechtsvoor even wordt vrijgelaten is de stand reeds 03. De Zijl blijft echter goed verdedigen en wanneer dan een Haarlem speler het water uit moet (2 M. lijn), wordt goed doorgegeven en kan Lut den achterstand verkleinen 13. Een paar maal wordt nog goed opgezwommen. ech ter zonder resultaat. Van een verkeerd uit plaatsen na een vrijen worp profiteert- Haarlem handig en het verhoogt d»n stand tot 1—4. Nogmaals zet de thuisclub de tanden op elkaar en wanneer Lut zich mooi vrii maakt wordt het 24. Scheidsrechter Schevelenbos uit Den Haag leidde tot. aller genoegen. Op Zaterdag 20 Juli a.s. organiseert Alphia te Alphen haar 2e Nat. Estafette Dwars door Alphen. Deze estafette is samengesteld uit ver schillende afstanden t.w. 800, 400, 200. 100, 400 200 100 Meter, zoodat iedere vereeni ging kan deelnemen mits men lid is van de K-N.A.U. Toestemming is door de K.N.A.U. verleend. De start ls te 4 uur. Kleedgelegenheid en prijsuitreiking zijn in hotel ..Toer". Nadere inlichtingen kun nen worden verstrekt door den heer R Munsterman Tolstraat 20, Alphen. HENGELSPORT. WEDSTRIJD VAN „HENGELSPORT". De vereeniging „Hengelsport" hield haar openingswedstrijd te Oude Wetering. De wedstrijd zelve had een prettig en vlot verloop. Misschien kwam dit wel doordat de heer Marks, het oud -lid, de leiding had. De heer Marks woont thans te Utrecht, maar was voor den wedstrijd overgekomen. De uitslag was als volgt; 1ste prijs, tevens wisselbeker: H, den Holder; 2. H. v. Haat ten; 3. J. J. Mulder; 4. Eradus; 5. Terleng; 6. Schouten; 7. Poelijoe; 8. Dijk; 9. Van Klaveren; 10. A. de Water; 11. Boef; 12. Pardon; 13 Boom; 14. Keereweer 15. Smit; 16. Bonte; 17. Lauwrler; 18. Braggaar; 19. Willemse Sr.; 20. Doove; 21. Nieuwenburg; 22. Werk; 23. de Ru; 24. Zitman; 25. Mou- rik; 26. Massaar; 27. Willemse Jr.; 28. Fi- lippo; 29. Leppers. Een extra prijs, geschon ken door den heer den Holder voor de grootste voorn, werd gewonnen door Pardon. o

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 12