Verlaging openbare uitgaven. LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Dinsdag 9 Juli 1935 GEMENGD NIEUWS. Het overleg der commissie van voorbereiding met de ^egeering. Thans is het eindverslag verschenen over het wetsontwerp ter verlaging van de openbare uitgaven. Daaruit blijkt, dat de Commissie van Voorbereiding omtrent een aantal punten nog met de regeering schrif telijk en mondeling overleg gepleegd heeft. De Commissie vestigde er de aandacht op, dat de afdeellng van het Departement van Onderwijs, K. en W. zulke Ingrijpende veranderingen heeft ondergaan, dat bij kans van een nieuwe regeling zou kunnen worden gesproken. In verband daarmede gaf zij den wensch te kennen, dat deze afdeellng uit het ontwerp zou worden ge licht en in den vorm van een afzonderlijk wetsontwerp aanhangig zou worden ge maakt. De commissie gaf er zich reken schap van, dat met het tot stand brengen van een gedeelte der op het onderwijs toe tc passen bezuinigingsmaatregelen niet op een beslissing van den wetgever behoeft te worden gewacht, terwijl die maatregelen in het algemeen eerst over het dienstjaar 1936 besparing zullen kunnen beginnen te brengen. De regeerlg voldeed aan het verzoek dei- commissie. Zij voegde hieraan toe, dat het haar bedoeling was, de maatregelen, waar toe zij zonder medewerking van den wet gever kan overgaan, zoo spoedig mogelijk te treffen. Het te verwachten wetsontwerp zou dan nog in den aanvang van het vol gende zittingsjaar kunnen worden afge daan. Het capitulantenstelsel. De commissie vroeg of de regeering een globaal overzicht kan geven van de bur gerlijke betrekkingen, welke voor capltu- lantcn beschikbaar zullen zijn. De regeering antwoordt hierop: Het ligt in het aanvankelijk voornemen der regeering om behalve een candida- tenlijst voor politiepersoneel, waarop uiter aard in de eerste plaats zullen worden ingeschreven daarvoor in aanmerking komende maréchaussees en korporaals der poli tietroepen de capitulanten te split sen naar den aard der betrekkingen. De voor hen beschikbaar gestelde functlën zouden dan als volgt kunnen worden geru briceerd: a. betrekkingen, welke moeten worden vervuld door personen met een schoolont wikkeling, uitgaande boven die der gewone lagere school en welke personen moeten hebben gediend in den rang van onderoffi cier, willen zij die betrekkingen naar den elsch kunnen vervullen; b. betrekkingen, welke moeten worden vervuld door personen met een schoolont wikkeling, uitgaande boven die der gewone lagere school, doch voor welke functlën niet wordt vereischt, dat de bekleeder in den rang van onderofficier heeft gediend; c. betrekkingen, welke moeten worden vervuld door personen, die geen hoogere schoolontwikkeling hebben dan die der ge wone lagere school, doch die ter goede vervulling der functie in den rang van onderofficier moeten hebben gediend, en d. betrekkingen, welke moeten worden vervuld door personen, die geen hoogere schoolontwikkeling hebben dan die der ge wone lagere school en voor welke functlën het niet noodig is, dat de bekleeders in den rang van onderofficier hebben gediend. Voor elke rubriek geeft de regeering een enkel voorbeeld a. kommies der belastingen; b. schrijver of bureel-ambtenaar; c. conducteur der spoorwegen, assistent der posterijen; d. brievenbesteller, bode, sluiswachter, gemeentewerkman zonder bepaalds vak kennis enz. Ten aanzien van andere punten zegt de regeering Het is de bedoeling, dat voor de vol- toooilng van de geologische kaart een stichting in het leven wordt geroepen. Dc warenwet. In het gewijzigde artikel van 5 56 wor den thans de artikelen van de Warenwet genoemd, die voor de onvermijdelijke be zuiniging buiten werking zullen worden gesteld. In het gewijzigde artikel wordt aan de Kroon de bevoegdheid voorbehouden, in enkele van de overige artikelen de noodige wijzigingen aan te brengen. Daarbij is met name gedacht aan art. 6, waarvan de aan hef niet meer behoeft te verplichten, ver ordeningen op de keuring van waren vast te stellen, maai- alleen moet verplichten verordeningen vast te stellen ter wering van waren, die in het artikel worden aangeduid. De gemeentelijke poli tie, die in art. 18 reeds met controle is be last, zal meer rechtstreeks daarbij betrok ken worden. Aan producenten, die zich vereenigen en waren voortbrengen onder een bij alg. maatregel van bestuur gere geld toezicht, die dit toezicht instellen, kan het recht worden gegeven, bepaalde aanduidingen voor hun waren te bezigen. Het ligt in het voornemen te onderzoe ken of niet enkele Kon. Besluiten, genomen krachtens de artt. 14 en 18 van de wet, kunnen worden Ingetrokken ter beperking van de bemoeiingen met waren. Op aandrang van de Commissie heeft de regeering ten slotte deze paragraaf terug genomen. Daaraan voegde zij echter toe, dat zij het daarin vervatte voorstel zelf niet kon prijsgeven en dat zij dit in een af zonderlijk wetsontwerp zou handhaven. Zij zal dit ontwerp met den meesten spoed gereed maken. Aan de memorie is toegevoegd een derde nota van wijzigingen. „TOON DE SOEP" SPREEKT. BEKENTENISSEN VAN ROOFOVER VALLEN. BRANDSTICHTING EN INBRAAK. Gruwelijk optreden van de Ossche boeven. Gisteren heerschte naar de „Msb." meldt op het beruchte Schayksche veld te Oss een hevige opschudding, welke haar oorsprong zou hebben in de opzienbarende bekentenissen, die door A. H. (den ouden Toon de Soep) zouden zijn afgelegd. Sedert eenige dagen verblijft H. in de marechausséekazerne te Oss, alwaar hij thans een reeks van bekentenissen zou hebben afgelegd. In de eerste plaats zou hij op een Zon dagmorgen In den winter van 1930 met drie mededaders den roofoverval hebben gepleegd bij den landbouwer B Kuipers In 't zoogen. Zevenbergsche huls onder Schalk. De bandieten hadden het oogenbllk af gewacht, waarop de bewoner zich, zooals gewoonlijk, vroegtijdig te Heesch ter kerke begaf. Zij drongen daarop de woning bin nen en overvielen de alleen achtergeble ven echtgenoote van K. Onder mishande ling dwongen zij haar de plaats aan te wijzen waar het geld geborgen was. De hevig geschrokken vrouw wees hun een bedrag van duizend gulden, waarmede de bandieten vertrokken. Terstond stelde de politie uit de om liggende gemeenten een uitgebreid onder zoek in en ging nog denzelfden dag over tot de arrestatie van een viertal personen, waaronder drie beruchte typen uit de Ossche onderwereld. Een hunner zekere v. d. H., bijgenaamd „Den Brus" gaf toen als alibi op, eveneens ln de kerk te Heesch de vroegmis te hebben bijgewoond. Eenige zeer betrouwbare getuigen konden deze verklaring bevestigen. Thans moet echter zijn gebleken, dat deze v. d. H. zich terstond na den overval per flets naar de kerk heeft begeven ten einde aldus den schijn te wekken de ge- heele Mis te hebben bijgewoond. Een tweede roofoverval. In de tweede plaats zou H. een bekente nis hebben afgelegd inzake den roofover val, gepleegd te Mariahelde in den nacht van 18 Maart 1934. Deze overval, die in de geheele omge ving een geweldige opschudding veroor zaakte, heeft zich als volgt toegedragen. Door het uitsnijden van een ruit wist zich een van een viertal kerels toegang te verschaffen tot de boerenhofstede van den heer Schepers, kassier der boerenleenbank te Mariaheide. Hij opende vervolgens de deur voor zijn drie gemaskerde bendeleden en gezamen lijk overvielen zij de bewoners, toen deze door het gerucht werden gewekt. ZIJ dwongen den heer S. de brandkast te ope- en ,5a zich van de daarin aanwezige 1300 gulden te hebben meester gemaakt, verlieten de roovers de woning onder al lerlei bedreigingen indien de bewoners het huls zouden durven verlaten of op eenige andere wijze alarm zouden maken. Eerst in den morgen deden de hevig ontdane menschen aangifte bij de marechaussée te Veghel, wier onderzoek in de richting Oss leidde. Op gegronde verdenkingen ging men over tot arrestatie van A. H. Toen deze later ter confrontatie naar de woning werd overgebracht, vroeg hij op meewarigen toon allerlei inlichtingen aan de oude menschen en beklaagde hen om allen angst en het verlies, dat zij hadden geleden, om toch vooral maar allen schijn van zich te werpen. Brandstichting uit wTaak. De derde bekentenis, die H. zou hebben afgelegd zou een brandstichting betreffen op het Schayksche veld te Oss, waar in den avond van 12 Maart 1934 de roode haan kraalde op drie boerderijen. Terstond hierna ging te Oss het ge rucht. dat uit wraak over het feit, dat de bewoner van een dezer boerderijen, zekere v. D. aan de marechaussée de gelegenheid gaf om van uit zijn schuurtje deze be ruchte buurt te bespionneeren. de brand in zijn woning zou zijn gesticht. Aange wakkerd door den feilen wind, sloegen de vlammen toen over naar twee boerderijen aan den anderen kant van den weg, die mede in de asch werden gelegd. Van de ontstane verwarring wi6ten de brandstich ters nog gebruik te maken om een ouden man van f. 75 te berooven. toen de bewo ners van alle omliggende panden naar den brand waren gesneld. Schandelijke wandaad in Loon op Zand. De meest belangrijke bekentenis zou echter zijn, die betreffende een roofover val gepleegd in Loon op Zand, dat op 45 K.M. van Oss IS gelegen. De bende, die in Oss door marechaussée en politie scherp werd bewaakt, voelde den grond daar blijk baar te warm worden en trachtte daarom haar arbeidsveld in andere richting te verplaatsen. In den nacht van 8 op 9 Februari 1935 werd de alleenwonende landopzichter Ver hoeven, wonende aan de Weteringstraat te Loon op Zand, door gerucht aan zijn huisdeur uit zijn slaap gewekt. Onver wacht werd de deur geopend en zag hij voor zich vier gemaskerde mannen, die hem bedreigden als hij de plaats, waar hij zijn geld had geborgen, niet wilde aan wijzen. Hij werd gebonden en de bandie ten begonnen, toen hij weigerde, het beddegoed stuk te snijden. De oude man bleef ondanks alle dreigementen hardnek kig het stilzwijgen bewaren. Uit woede begonnen de kerels hem toen te slaan en bloedig te mishandelen en toen dit nog geen resultaat opleverde, hielden zij een brandende krant onder 's mans voetzolen. Schreeuwend van pijn wees de ongelukkige nu den zolder als de plaats aan, waar zij geld konden vinden. Aan zijn beenen werd het slachtoffer toen met het hoofd naar beneden de lad der opgetrokken, welke naar den zolder voerde. De buit van de bandieten bedroeg f. 300.—. Nadat zij V. vervolgens weer naar be neden hadden getransporteerd lieten zij hem gebonden achter. Eerst om acht uur den volgenden morgen vonden omwonen den den verminkten grijsaard en bevrijd den hem. Gemeente- en rijkspolitie waren er tot heden nog niet in geslaagd de da ders te vinden. Bij dit laatste misdrijf zou Toon de Soep zijn bijgestaan door V., v. d. H. en P. de B. Berodtttg en inbraak. Nog zou Toon de Soep hebben bekend in een der obscure kroegen aan den Berghemscheweg te Oss den landbouwer v. d. C. uit Herpen, die te Oss naar de paardenmarkt was geweest, naar bulten te hebben gelokt en aldaar van een som van f. 900 te hebben beroofd. Tenslotte moet hij hebben toegegeven de dader te zijn van de inbraak bij den heer A M de Louw te Oss op den Heu vel in het centrum der stad. waar het heele huls werd nagezocht doch de boe ven tenslotte voor de hulshoudster, die onverwacht thuis kwam. op de vlucht sloegen. EEN BENDE EFFECTENDIEVEN. Een verleden jaar te Den Haag gepleegde diefstal opgehelderd. Op 28 Juni van het vorige jaar werd tijdens afwezigheid van den bewoner uit een perceel aan de Mesdagstraat te Den Haag een hoeveelheid effecten ontvreemd tot een gezamenlijke waarde van 40 a 45 duizend gulden. Sporen van braak waren aan de buitenzijde van het perceel niet aanwezig, waaruit viel op te maken, dat de daders zich met gebruikmaking van een valschen sleutel toegang tot het perceel hadden verschaft. Korten tijd na den diefstal viel de aandacht van de politie op een gewezen dienstbode van den be nadeelde, n.l. op de 30-jarlge E. J. Ch. v. G„ die ln relatie stond met den 38-Jarlgen inbreker Th. J. O. De politie kreeg zooveel aanwijzingen, dat in den loop van Augustus 1934 kon worden overgegaan tot de arrestatie van de dienstbode en haar vriend, terwijl on geveer gelijktljdllg werden aangehouden de 36-jarige koopman J. B. v. d. S. en de 38-jarige koopman Ph P. Aangenomen werd, dat O. en v. d. S. den diefstal hadden gepleegd, dat P. zich had schuldig gemaakt aan heling en dat de dienstbode aan den diefstal mede plichtig was. Daar van het ontvreemde niets werd achterhaald, terwijl de aanwijzingen on voldoende waren, moest het viertal na enkele dagen polltlebewaring worden vrij gelaten. In April j.l. bleek, dat aan bankinstel lingen te Haarlem, Dordrecht en Rotter dam effecten tot een gezamenlijke waarde van plm. 11 mille en afkomstig van bo- vengenoemden diefstal, waren verkocht. Het onmiddellijk door de Haagsche re cherche nader Ingestelde onderzoek leidde tot de arrestatie van den 36-jarigen koop man A. N. ten B„ den 46-jarigen particu lier M. H„ beiden wonende te Rijswijk en den 59-jarigen J. J. A. van M., te Rotter dam. door wier bemiddeling een gedeelte van de effecten van de hand waren ge daan en die, zooals later bleek, daardoor financieel voordeel hadden genoten. Deze drie verdachten, ter beschikking van de Justitie gesteld, werden na ver hoor door den rechter-commlssaris vrij gelaten. Met dit drietal wa3 men echter nog niet aan het einde van de serie bU de zaak betrokkenen gekomen. Het met kracht voortgezette onderzoek wees uit, dat de verdachte A N. ten B. de door hem verhandelde effecten had ontvangen van den op helinggebled bij de politie minder gunstig bekend staanden 54-jarlgen koopman M D., die op zijn beurt de effecten weer via den 53-jarlgen koopman A. D. en den 36-jarigen S L. bleek te hebben betrokken van den reeds genoemden en in Augustus 1934 reeds ge arresteerden J P. v. d. S., waardoor de politie duidelijk bleek, dat zij in den aan vang van het onderzoek het goede spoor volgde. Ook dit viertal werd aangehouden en na verhoor ter beschikking van de Justi tie gesteld. Twee hunner werden na ver hoor door den rechter-commissarls op vrije voeten gesteld, terwijl in het Huis van Bewaring alhier werden Ingesloten de koopman M. D. en de ten tweeden male gearresteerde J. B. v. d. S. Een onderzoek naar de nog vermiste effecten en eventueele meerdere perso nen, die zich in verband met deze inge wikkelde zaak aan diefstal of heling schuldig maakten, ls thans nog gaande. ERNSTIG VERKEERSONGEVAL TE ALMELO. Vrouw gedood; haar kind ernstig gewond. Op de kruising RondwegVioliersstraat te Almelo kwamen gisteravond twee auto's met elkaar in botsing. Een der wagens sloeg met groote vaart over den kop, vloog vervolgens van den rijweg en kwam met een geweldigen smak terecht op het trot toir, waar zich Juist de 28-jarige vtouw de Rode bevond, welke haar fiets, waarop haar vierjarig zoontje gezeten was, aan de hand hield. Moeder en kind kwamen on der de auto en werden zoo zwaar ge wond, dat de vrouw, die zware verwondin gen aan het hoofd had opgeloopen, bijna op slag dood was. Haar kind was er zoo ernstig aan toe. dat het ln vrijwel hopeloozen toestand naar het R.K. ziekenhuis moest vervoerd worden. o FELLE BRAND TE VELDHOVEN. Gisterochtend heeft te Veldhoven (Utr.) een felle brand gewoed, waardoor twee boerderijen en eenige schuren zijn ver nield. De brand ontstond in de boerderij van den landbouwer J. v. Doorn, doordat vonken uit een schoorsteen op het rieten dak vielen Het vuur sloeg over op de in de nabijheid gelegen boerderij van den landbouwer J. Heeren. Door gebrek aan bluschwater kon men niets tegen het vuur uitrichten. Beide boerderijen en eenige aangrenzende schuren brandden tot den grond toe af. Van den Inboedel van den heer Van Doorn kon niets worden gered. Ook eenlg geld ging verloren. Vier var kens kwamen in de vlammen om. Uit de woning van den heer Heeren kon eenlg huisraad worden geborgen. Een begin van brand ontstond ook door het overwaaien van vonken ln de aan de overzijde gelegen arbeiderswoningen van J. Teurling, en L. Pellen. Met emmers wa ter slaagde men erin het vuur te blus- schen. Een schuurtje van den heer Pellen brandde af. DE LUGUBERE VONDST TE ROTTERDAM. Ingesteld onderzoek tot dusver zonder positief resultaat. In anslultlng aan het bericht van het vinden van het lijk van den 56-jarigen assuradeur ln zijn woning aan het Un- gerplein te Rotterdam, waar hij alleen woonde, vernemen wij nog, dat het na dere onderzoek nog niet positief heeft uitgewezen, of er inderdaad sprake van misdrijf is of niet. Een bijzondere moeilijkheid is hierbij, dat het lijk in zeer verregaanden staat van ontbinding verkeert. Omstreeks half Mei is de assuradeur Surlngar reeds over leden. Gistermorgen meende men, dat de won de aan het voorhoofd, die eergisteravond ontdekt was. eventueel ook een geval van ontbinding kan zijn. De officier van Justitie heeft last ge geven. het huis en het lijk onder bewa king te houden en opdracht gegeven tot het verrichten van sectie. Deze zal ver moedelijk heden plaats hebben. Merkwaardig is nog, dat men ln de wo ning een briefje heeft gevonden, ge schreven door den heer Surlngar. die een zonderling persoon was. en welk briefje gericht was aan eventueele inbrekers. Hij deelde daarin mede. dat er f. 50 in huis was, en wijst de plaatsen aan. waar die te vinden zijn. De inbrekers aldus het brief je. mochten die meenemen, maar hij ver zocht hen tevens om verder zijn huishou ding niet overhoop te gooien, daar er toch verder geen geld aanwezig was. Deze 50 gulden heeft men op verschil lende plaatsen ln het huls aangetroffen. Bovendien zijn eenige sieraden en horlo ges gevonden. Voorts is nog een levens verzekeringspolis gevonden voor een be drag van f. 280.000. BRANDWONDEN OPGELOOPEN. Gisteravond omstreeks half acht is een begin van brand ontstaan in een woon kamer van het huls van de familie Vre- despiel aan den Mathenesserdijk te Rot terdam. Bij pogingen om het vuur te doo- ven bekwamen de heer en mevrouw V. ernstige brandwonden aan armen, handen en lichaam. Zij zijn naar het ziekenhuis vervoerd om verbonden te worden. De brandweer kon later het brandje zonder eenige moeite blusschen. o LIJK IN EEN KIPPENHOK GEVONDEN. Gistermorgen omstreeks 7 uur ging de echtgenoote van den heer Carls, landbou wer te Nunhem. naar buiten om de kip pen te voeren. Toen de vrouw lang weg bleef ging het zoontje eens kijken, en vond in het kippenhok het lijk liggen van den 61-jarigen J. Baets uit Nunhem. De dokter, die ijlings werd ontboden, kon slechts den dood van Baets constateeren cn vermoedde, dat de man aan een be roerte was gestorven. De echtgenoote van Caris is van schrik weggeloopen en later ln overspannen toestand aan den oever van het riviertje de Leu teruggevonden. MOTOR OVER DEN KOP GESLAGEN EN IN HET WATER GEREDEN. Gisteravond omstreeks kwart over zeven heeft op den Rijksweg VenloNijmegen, ter hoogte van het café „De Hamert" te Well (L.) een ernstig motor-ongeluk plaats gehad. Een motor met zijspan, waarin de drie gebroeders Posthuma gezeten waren, en welke bestuurd werd door den 30- jarigen H. P. slipte in de tramrails en kwam na over den kop te zijn geslagen, in een sloot terecht. H. P, bekwam een gecompliceerde been breuk, terwijl zijn broer P. P. die op de duo gezeten was. schaafwonden aan gelaat en handen opliep. Beiden zijn naar het ziekenhuis te Venlo vervoerd. De derde broer B. P.. die in de zijspan gezeten was. bleef ongedeerd. Dit ls het vijfde ongeluk, dat in een maand tilds op dezelfde plek heeft plaats gehad. BUITENLANDSCH GEMENGD. BRAND IN EEN WAPENMAGAZIJN. Gisteravond ls te Tatar Pasardjlk (Zuld- Bulgariie) brand uitgebroken in een groot handel in wapens. De vlammen sloegen spoedig over naar een belendend gebouw, waarin ontplofbare stoffen waren opge slagen Toen de brandweer ter plaatse verscheen vloog het kruitmagazijn in de lucht. Twee brandweerlieden werden op slag gedood, zeven anderen levensgevaar lijk gewond. Een politie-agent wordt ver mist. terwijl verscheidene andere personen lichte kwetsuren opliepen. Pas laat op den avond was men het vuur meester. JOHN D. Sr. 9G JAAR. De petroleummagnaat John D. Rockefel ler Sr. is heden 96 jaar geworden. In zijn grooten tijd was de schepper van de Stan dard OU C. de rijkste man ter wereld. Sindsdien zijn het grootste deel van het fortuin alsook het geheele beheer ervan overgegaan in handen van zijn zoon. Bovendien zijn er andere reusachtige for tuinen opgekomen naast dat van de Rockefellers. John D. Sr. is dus niet langer de rijkste man van de wereld of van de Ver. Staten. Hij leeft thans uitsluitend voor zijn gezondheid en zijn liefhebberijen, wo. het golfspel. Zijn gezondheid, die kor ten tijd geleden eenige bezorgdheid aan zijn omgeving baarde schijnt thans weer zoo goed te zijn als bij een 96-jarige kan en mag worden gewenscht. o ONGELUK MET VRACHTAUTO. Te Walsum (Roergebied) is gistermiddag een vrachtauto waarmede met gas gevulde cylinders werden vervoerd, in brand ge raakt. De drie inzittenden konden bijtijds uit den wagen springen, doch zii liepen niettemin zulke ernstige brandwonden op dat zii direct naar een ziekenhuis moesten worden overgebracht De brand veroor zaakte een ontploffing. Vier brandweer lieden en een politiebeambte werden ge wond Ook zif moesten naar een zieken huis worden vervoerd. De vrachtauto brandde geheel uit. OVERSTROOMING. De overstroomingen in de Noord-Ooste lij ke staten van Amerika nemen steeds ernstiger vormen aan. Het, aantal personen dat verdronken is. ls reeds tot dertig ge- Het water stiigt nog immer. In de stad Buffalo zijn honderden huizen onder water gezet terwijl 150 houten hutten door den stroom zijn meegesleurd. De aangerichte schade wordt thans reeds op bijna twintig mlliioen dollars geschat. ONTPLOFFING IN VERFFABRIEK. Door een nog niet opgehelderde oorzaak is in de aniline-droogafdeeling van de tot het ACNA-concern behoorende verffabriek Cesano Mademo bij Milaan een ontploffing ontstaan waardoor twee steunpijlers in stortten. Twee arbeiders werden daarbij gedood, een derde zwaar gewond. De on gelukkige overleed korten tijd later. ERNSTG AUTO-ONGELUK. Op den terugweg van een uitstapje naar Bad Zwischenahn is de troepleider der SB.. Schramm uit Westerstede (Olden burg) met een gehuurde auto door tot dusverre onbekend gebleven oorzaak tegen een boom gereden. Zoowel Schramm als zijn vriend Hermann Eilers uit Halstruo, die hem vergezelde, werden hierbij gedood. VOOR WOENSDAG 10 JULI 1935. Hilversum, 1875 M. VARA-uitzending 10.00 voorm. VPRO. 800: Orgelspel C. Steyn 8.30: Gramofoonpl. 9.30: P. J. Kers; Onze keuken 10.00: Morgenwij ding 10.15: Voor Arb. in de Continuoedr. Mr. H. O. Drilsma (lezing). VARA-tooneel olv. W van Cappelen en Gramofoonpl. 12.00: De Zonnekloppers olv. C. Steyn 12.46: Gramofoonpl. 1.00:1.45: Orvi- tropia olv. J. v. d. Horst 2.00: De Flie refluiters olv. E. Walls 3.00: Voor de kinderen 5.30: VARA-orkest olv. II, de Groot 6.30: Sportultzendlng 6.45: Strijkorkest olv. E. Walls 7.10: Ir. L. S. P Scheffer spreekt over Stadsuitbreiding 7.30: Schalmei olv. P. Renes 7.50: „Bij den verkeersdokter" 8.00: Herh. S.O.S.- berichten Nieuwsberichten en VARA- Varia 8.15: Dubbel X olv. C. Steyn, mmv. Jenny Lee (zang) 8.45: „De Jacht in de nacht", spel van F. van Duin. Mmv. VARA-tooneel olv. W. van Cappelen 9 35: Gramofoonpl. 10.15: VARA-orkest olv. p. Tipgers mmv. Joh, Jong (orgel) 11.0012.00. Gramofoonpl. Huizen, 301 M. NCRV-uitzending 8.00: Schriftlezing en meditatie 8.15 9.30: Gramofoonpl. 10.30: Morgendienst olv. ds. D. Tom 11.0012.00: Ensemble van der Horst 1.45: Gramofoonpl. 2.00: Enkrateia-kwartlertje 3.00: Chr. Lectuur 3.303.45: Gramofoonpl. 4.00 Het Haagsche Trio en Gramofoonpl. 5.00: Kinderuur 6.00; Causerie Prof. L. v. d. Horst 6.10: Gramofoonpl. 6.30: Afgestaan 7.00: Ned. Chr. Persbureau 7.15: Reportage 7.30: Landbouwhalf- uur 8.00: Berichten 8.05: NCRV-or- kest olv. P. v. d. Hurk 9.00: Causerie Prof. J. W. Geels 9.30: „Lobgesang" van Mendelssohn mmv. solsten, het NCRV-or- kest en de Kon. Utr. Vereen, voor Kerk gezang olv. J. Wagenaar 10.35: Berich ten 10.4012.00: Gramofoonmuziek. Droitwich, 1500 M. 10.35—10.50: Mor genwijding 11.20Gramofoonnl. 11.50 Orgelspel Q. MacDean 12.35; Trocadero- Cinema-orkest olv. A. van Dam 1.35: Orgelconcert H Dawson 2.20: Het Schotsche Studio-orkest 3.10: Piano recital T. Marshall 3.35: Sted. orkest Bournemouth olv. R. Austin mmv. B. Marr (viool) 5.05: Gramofoonpl. 5.35: BBC- Dansorkest olv. H. Hall 8 20; Berichten 6.50: Orgelspel R. Dixon 7.20: BBC- Northern-orkest olv. Morrison 8 20: „Cable Ship", actueel hoorspel 8 50: Handel-concert mmv. solisten, koor en strijkorkest olv. Boyd Neel 9.50: Berich ten 10.20: Nieuws uit Amerika 10.35: Het Parkington-kwintet 11.2012.20: Roy Fox en zijn Band. Radio-Paris, 1648 M. 7.20 en 8.20: Gramofoonpl. 12.35: Orkestconcert olv. Touche 8.20: Zang 9.05: Radio-too- neel. Hierna: Dansmuziek. Kalundborg, 1261 M, 12.202.20: Con cert uit Rest. „Wivex" 3.50—5.50: Om roeporkest olv. Reesen 8.20: Reportage 9.20: Duitsche liederen 10.3011.20: Omroeporkest olv. Johan Hye—Knudsen. Keulen, 456 M. 6.35: Orkestconcert 11.10; Zang en piano 12.20: Concert uit Breslau 2.35: Gramofoonpl. 4.20: Plano-recital 5.20: Orkestconcert mmv. o.a. Greta Keller 7.20: Concert uit Mün- chen 835: Zang 9.05: Militair con cert 10.5012.20; Populair orkestconcert Rome, 421 M. 9.00: Radlo-tooneel - 9.50: Symphonieconcert. Brussel, 322 en 484 M.: 12.20 en 1.30 2.20: Gramofoonpl. 5.20: Salon-orkest 6.35 en 7.35: Gramofoonpl. 8.20 Gul- den-Sporendag-Programma 10.30—11.20 Trioconcert 484 M.: 12.20: Gramofoonpl. 12.50: Salon-orkest 1.502.20 en 5.20 Gramofoonpl. 6.50: Reportage 7.35: Gramofoonpl. 8.20; Omroeporkest olv. Gason 10.3011 20: Dansmuziek. Deutschlandsender. 1571 M. 8.35: Rljkszending: Slngende Jugend 905: Voordracht 9.20: Blaasconcert uit Stet tin 10.20: Berichten 10.50; Cello- en Piano-recital 11.05: Weerbericht 11.2012 20: Dansmuziek olv. Rob. Gaden. GEM. RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF EN DE R.O.V. RADIO-CENTRALE. Voor Woensdag 10 Juli. lste programma: Hilversum van 824 u. 2de programma: Huizen van 8—24 uur. 3e programma: 8.00—9.20: Keulen 10 00: Deutschl-sender 10.20: Keulen 11.50: Droitwich 13.35: Keulen 14.20: Deutschl.sender 15.20: Londen Beg. 16.20: Deutschl.sender 17.20. KWlen 18.50: Brussel VI. 19.20: Keulen 20 20: Brussel Fr. 21.20Keulen 22.20: Brussel VI 22.30: Weenen. 4e programma: 8.05: Parijs Radio 9.30—10 35: Gram muz G.RD 10.35: Londen Res 14.20: Droitwich 18.20: diversen 18.50: Droitwich 20.20: Lon den Reg. 20.50: Droitwich 21.50: Londen Reg. Wijzigingen voorbehouden. 8-8 i

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 11