Wimbledon-spelers te Noordwijk. Roeiwedstrijden van „Die Leythe". 76ste Jaargang Maandag 8 Juli 1935No. 25 Prachtig spel van Maier (Spanje). Goed geslaagde exhibities Het voornaamste Nieuws van heden. o (Van onzen redacteur i. Op den Zondag, voorafgaande aan het tournooi te Noordwijk om de internatio nale kampioenschappen van Nederland, worden op de banen van de Noordwijk- sche Sportvereeniging exhibitie-wedstrij den gehouden. Dat is zoo langzamerhand reeds traditie en honderden houden er dien dag voor vrij. Ondanks het minder gunstige weer in den voormiddag was de publieke belangstelling dan ook gisteren weer vrij groot, al wist men nauwelijks wie er op dezen middag zouden komen spelen. Namen waren genoemd van Von Cramm, de finalist van Wimbledon, van Hopman Maier mevr. Mathieu en mej. Stammers, maar internationale tennis- ■beroemdheden zijn wispelturig en meer malen bleek reeds dat men op hun toe zeggingen niet steeds ten volle bouwen kon. Dat Von Cramm ontbreken zou nu hij pas Zaterdag de finale tegen Fred Perry gespeeld had. lag voor de hand. Ook mej. Stammers kwam echter niet en dat is voor menigeen een deceptie geweest. Mej. Stammers, de jeugdige Engelsche speelster, die kort geleden zoo kranig stand gehouden heeft tegen Hilde Sper ling en daarna zelfs mevr. Moody-Wills sloeg, zij het dan een mevr. Moody, die nog niet was teruggekeerd op het toppunt van haar „kunnen"mej. Stammers dan zou de groote attractie van Noordwijk hebben kunnen zijn, doch helaas weiger de de Engelsche bond op het laatste oogenblik zijn toestemming met het oog op het tournooi om den Wightman-cup. Tenslotte bleek het echtpaar Hopman ver traging te hebben ondervonden en was het vermoedelijk per vliegtuig op weg naar Holland op het oogenblik dat het in Noordwijk had moeten spelen! Niettemin: het thans geboden program ma was aantrekkelijk genoeg, al bracht het weinig tennis van internationale klasse! Maier, de slanke Spanjaard, was nu ongetwijfeld de groote man, terwijl naast hem vooral de Yougo-Slaviër Ku- kuljevic (die in het tournooi een dubbel met Timmer vormen zali op den voor grond getreden is. Mevr. Mathieu bracht haar grooten faam mee, maar was dit maal bij de exhibities geenszins de ster, welke men in hara meende te mogen zien. Een heeren-enkelspel tusschen Kukul- Jevic en den Hongaar Gabrovltz, die even eens aan de internationale kampioen schappen deelnemen zal. vroeg allereerst de aandacht. In enkele oogenbllkken was het 61 voor Kukuljevic. die met den zeer onzuiver spelenden Gabrovitz al heel weinig moeite had. In de tweede set werd laatstgenoemde echter actiever! Van den aanvang af was het duidelijk geweest dat Kukuljevic's backhand heel zwak was. De Yougo-Slaaf nam deze vlak voor het li chaam en zij was zonder vaart en zonder pressie. Bovendien onzuiver. Terecht, hoe wel wat heel laat. richtte de vreeselijk magere Hongaar, wiens dunne armen bij iederen harden slag dreigden te breken, thans zijn geschut op den vijandelijken backhand-hoek en met 61 demonstreer de hij de resultaten van deze tactiek. Weer werd het 30 (in de final set), doch Kukuljevic doorzag het gevaar. Meer naar rechts koos deze linkshandige speler nu positie en dat bracht tevens Gabrovitz eenigszlns uit zijn spel, want de scoring- kansen in den backhand-hoek werden zienderoogen minder, terwijl naar de an dere zijde de prachtige fore-hand van den telkens naar het net oploopenden Kukuljevic vrijwel alles wist te bereiken. Zoo kwam Kukuljevic van 30 niet al leen op 33, maar wist hij, mede dank zij een uitstekende service, zelfs de lei ding te nemen na 44 om met 75 te winnen! Beide spelers zal men, gelijk ge zegd, in het tournooi kunnen zien. Ku kuljevic schijnt ons iets sterker, maar in vastheid zouden zij het alle twee toch wel eens tegen onzen kampioen Timmer kun nen moeten afleggen. Een Gemengd Dubbel werd vervolgens gespeeld tusschen mevr. Mathieu (Frank rijk) met Maier (Spanje) en mej. Rollin Couquerque en Kukuljevic. Dat vlotte heel goed aanvankelijk in de Hollandsch- Yougo Slavische combinatie en vóór men van z'n verbazing over het falen der Wim- bledon-sterren bekomen was, stond het 62. Maar toen kregen mevr. Mathieu en Maier hun slagen toch heter onder con trole: vooral Maier. Terwijl de Fransche speelster aan het net weinig presteerde en alleen opviel door het goede dekken van het achterveld sloeg Maier keer op keer door de sluitende verdediging van onze kampioene en Kukuljevic. Flitsend was z'n service, waaruit herhaaldelijk di rect gescoord werd, vlijmscherp z'n cross- vollies vlak over het net en zoowel op fore- als backhand wist hij dreiging uit te oefenen! Het werd een interessant duel, door mevr. Mathieu en Maier ge wonnen met 64 in de tweede en met 75 in de laatste set. waarin de betere combinatie van mej. Couquerque en Ku kuljevic (somtijds vrijwel een heeren- dubbel gelijk) geneutraliseerd werd door de „grootere" slagen van den Span jaard, die driekwart van het veld voor zijn rekening nam en voortdurend het publiek tot enthousiasme bracht. In de tweede set had mej Couquerque de kans op de overwinning bij 43 en 4015 op haar service! Twee double-faults en een geweldige treffer van Maier door het mid denveld deden haar echter teniet en on danks hardnekkigen tegenstand werd het toen nog een nederlaag na een strijd, die verreweg de boeiendste van dezen middag is geweest door z'n fraaie volley duels aan het net en z'n dikwijls zeer lange rallies. Tot slot: het heeren-dubbelspelTim mer met Maier tegen Kukuljevic en Ga brovitz; een partij, die niet geheel aan de verwachtingen beantwoord heeft. Het was reeds Maier's tweede en Kukuljevic's derde partij (met slechts een korte on derbreking) en dat teekende zich in het spel meer en meer af. Vooral Kukuljevic werd vermoeid, maar ook Maler verloor ten deele de scherpe controle over z'n slagen, terwijl het tempo van weerszijden steeds trager werd. Timmer en Maier wa ren sterker. Onze landgenoot paste zich uitstekend bij den Spanjaard aan en zelfs z'n service was meermalen voortreffelijk, al scoorde hij er niet rechtstreeks uit! 61 in de eerste, óók 61 in de tweede set! Best of five zou-gr ditmaal gespeeld worden, maar nog slechts één set was noodig om een deciëie te krijgen! Eén game ging verloren toen Timmer op ad vantage een schitterende scoringkans kreeg, doch in plaats van te smashen zijn racket naar den bal wierp onder groote hilariteit der toeschouwers. Het deed er niet toe. Het mocht dan 11 zijn, zooveel openingen waren er in de verdediging van Kukuljevic en Gabrovitz dat Maier en Timmer lustig scoren konden en gemak kelijk met 64 triomfeerden. Met een service-vuurwerk van Maier tot besluit! De groep dames, die in het roeicostuum anno 1900 gisteren een demonstratie gaf bij de wedstrijden van „Die Leythe". Gisteren hield de Leidsche Roei- en Zeïlvereeniging „Die Leythe" haar jaar- lijksche onderlinge wedstrijden, die, zoo als gebruikelijk, op het Galgewater wer den verroeid. Toen wij op het plankier aankwamen, werd onze aandacht aanstonds getroffen door de aardige versiering van loods en omgeving in de kleuren van de vereeni- ging, oranje en zwart, welke versiering, naar ons bleek, door eenige leden zelf ter hand was genomen. Het weer, dat zich aanvankelijk niet zoo gunstig liet aanzien, klaarde 's middags op, hetgeen maakte, dat de stemming onder de vele toeschouwers spoedig uit stekend was. Op het water was het een aanhoudend af- en aanvaren. Naast de diverse booten van de vereeniging zag men allerhande vaartuigen kruisen, welke op deze wijze blijk gaven van hun belangstelling voor deze tak van watersport. Opmerkelijk was het enthousiasme, waarmee de vele toeschouwers de wedstrij den volgden. Behalve leden, bevonden zich onder het publiek ook een groot aantal genoodigden, welke voor dezen dag door het bestuur geïntroduceerd waren. Het programma was zeer gevarieerd. Hierop kan men met recht de uitdrukking „Voor elk wat wils" toepassen en daaraan was het dan ook te danken, dat er zoo'n groot aantal inschrijvingen binnengeko men waren. Door de actieve leiding is dit uitgebreide programma echter vlot en geheel op tijd afgewerkt. Aan het einde der wedstrijden werden wij verrast door twee damesploegen, die in costumes anno 1900 een korte roei- dem nstratie gaven, wat zeer in den smaak der vele toeschouwers viel. 's Avonds reikte de voorzitter, de heer W. M. Flim, met een korte speech de prij zen uit, terwijl hij van deze gelegenheid tevens gebruik maakte, om hen die zich voor het welslagen van den dag hadden onderscheiden te danken. Hierna werd dit geslaagde roeifeest be sloten met een bal op het feestelijk ver lichte plankier der vereeniging. De uitslagen der wedstrijden zijn als volgt: Eindstrijden Heeren. Scull: Aan den start verschijnen H. Roessingh en A. de Best. Roessingh neemt direct de leiding en weet den voorsprong steeds meer te vergrooten. om met ruim twee lengten voorsprong te winnen. SkiffDeze strijd gaat tusschen J. Steller en G. Velds. Laatstgenoemde weet spoedig de leiding te veroveren en loopt dan steeds meer uit, om met twee lengten voorsprong door de finish te gaan. Double sculling: De ploegen gaan eerst gelijk op. Midden in de baan weet De „Waal" echter met flinken spurt een halve lengte uit te loopen en hij behoudt dezen voorsprong na een feilen eindstrijd. Bemanning: v. d. „Waal", G. Velds (boeg), Chr. Flim (slag) en G. Thoden v. Velzen (stuurman). Oars: De „Linge" neemt dadelijk een kleinen voorsprong en weet deze, vooral in den eindstrijd, tot ruim een lengte te vergrooten. Winnnnde ploeg: A. de Best (si.), G. Slothouwer (bg.). Roessingh (stuurman). Overnaadsche vieren: Het „Hollandsch Diep" is bij den start het snelst weg, doch De Redele slaat een aanhoudend hoog tempo, zoodat de achterstand steeds kleiner wordt. Na een feilen eindspurt weet het „Hollandsch Diep" met 'n halve lengte te winnen. Bemanning: G. Slothouwer (bg), Jon ker. Velds, J. Flim (sl.), v. d. Bas (stuur man). Eindstrijden Dames: I. Stijlsnelroeien: Double sculling: De ploegen geven elkaar eerst niets toe, dan weet de „Linge" echter langzaam maar zeker uit te loopen om met ruim twee lengten te winnen. Winnende ploeg: de dames N. Teljeur (bg), R. Flim (slag) en J. Kruis (stlvr. i Overnaadsche vieren: Het „Hollandsch Diep" neemt met een goeden start direct de leiding en weet den voorsprong door zijn hooger en feller tempo met gemak tot twee lengten te vergrooten. Winnende ploeg: de dames A. Hiemstra (bg.), G. Ligtvoet, J. Ruhaak Wissenburg (sl.) en N. Cattel (st. vrouw). II Stijlroeien: Skiff: gewonnen door mej N. Telieur: scull seniores, gewonnen door mei. H Flim - scull juniores, gewonnen door mei. M de Best; oars: gewonnen door de dames van Eecke; overnaadsche vier. ge wonnen door G. de Boer en L. van Bommel Uitslag van het ringsteken: van de ge noodigden mej. L. Hoogeveen, van de leden mej. H. Flim. HELEN WILLS WINT TE WIMBLEDON. ENERVEERENDE STRIJD TEGEN HELEN JACOBS. Helen Wills. De eerste eindstrijd, welke Zaterdag op de banen van Wimbledon gespeeld werd. was die in het dames-enkelspel tusschen Helen Moody Wills en Helen Jacobs. De wedstrijd werd voor een dichtbepakte tribune onder stralende zonneschijn ge speeld. Helen Moody-Wills was 'weer volkomen in ouden vorm en wist met 6—3, 36, 75 te winnen. De wedstrijd duurde onge veer een uur en drie kwartier en was bui tengewoon interessant. Een der meest spannende momenten was toen in de derde set Helen Jacobs met 53 voor kwam te staan, doch geen match-punt wist te benutten Daarna won Helen Moody-Wills vier games achtereen en daarmee den wedstrijd en het kam pioenschap. Over de geheele wereld bestond er enorme belangstelling voor dezen strijd tusschen de twe.e Amerikaansche Helens, rivalen gedurende reeds vele wedstrijden, waarbij in 1929 miss Helen Jacobs ook toen den titel aan Helen Wills moest af staan. De come back" van mevr. Moody- Wills. nog steeds beter bekend als Helen Wills, is een gebeulrtenis, zooals maar zelden in de tenniswereld zal voorvallen. Moreel en lichamelijk gedwongen tot een vaarwel-zeggen aan de tennis-wereld. is Helen Wills er in geslaagd over een ern stige inzinking heen te komen en ^heel opnieuw met fnsschen strijdlust te begin nen. Zü heeft daarbij het ongeëvenaarde succes bereikt tegen den heftigsten tegen stand in een strijd, zoo fel en zoo span nend als Wimbledon nog maar weinige zag. opnieuw kampioene van Wimbledon te worden. Helen Jacobs. Helen Jacobs zag zich de overwinning ontgaan nadat zij in de beslissende derde set slechts een enkel punt van de over winning verwijderd was geweest. Maar gedurende vrijwel den geheelen strijd wogen de krachten der speelsters zoozeer tegen elkaar op en werd er zoo verbitterd om leder punt gestreden, dat de overwin ning tot het laatste toe niet te voorspellen viel. al gaf men na de derde set op het nippertje gewonnen door Helen Wills deze laatste de beste kansen. De beslissingen in de dubbelspelen had den het volgende resultaat: Heerendubbelspel finale: Crawford en Quist (Australië) sl. AHi- Wimbledon-spelers demonstreeren te Noordwijk. Helen Wills wint te Wimbledon in drie sets van Helen Jacobs. De zwemwedstrijd BelgiëNederland: de estafette gewonnen, de polo-wedstrijd verloren. De wedstrijden om de kampioenschap pen van den Haagschen Zwemkring, Van Vliet algemeen baan-kampioen van Nederland. De T.T.-races te Assen; uitstekende Hollaudsche prestaties. son en Van Rijn (Amerika) met 63, 5—7. 6—2, 5—7, 7—5. Damesdubbelspel finale: Kay Stammers en Miss James (Enge land) sl. Mme Mathieu en mevr. Sperling (Frankrijk-Denemarken) met 61. 64. Gemengd dubbelspel finale: Dorothy Round en Fred. Perry (Enge land) sl. de heer en mevrouw Hopman met 7—5. 4—6. 6—2. HET PROFTOURNOOI TE PARIJS. Vines winnaar. Het heerenenkelspel van het Parijsche proftournooi is door den Amerikaan Vines gewonnen, die in den eindstrijd van den Duitscher Nüsslein won met 108, 64, 3—6, 6—1. Zaterdag waren de beide halve eindstrij den gespeeld. Daarbij had Vines van Plaa (Frankrijk) gewonnen met 75, 36, 64. Nüsslein won den anderen halven eind strijd van Tilden in vijf sets. Tilden won de eerste twee sets, doch moest daarna de volgende drie aan den Duitscher afstaan. ZWEMMEN. BELGIË—NEDERLAND. NEDERtAND VERLIEST DEN POLO-WEDSTRIJD MET 5—3. Een overwinning in de estafette. Onder groote belangstelling heeft in het open zwembad te Schaerbeek de landen- wedstrijd BelgiëNederland voor heeren plaats gehad. Deze wedstrijd bestond slechts uit een enkel nummer, n.l. de 4 x 200 Meter estafette en een waterpolo- match. De estafette werd door de Nederland- sche ploeg gewonnen met een grooten voorsprong. Het Nederlandsch zevental moest echter een nederlaag boeken en werd door de Belgen met 53 geklopt, na dat de rust met gelijken 22-stand was Ingegaan. Ter gelegenheid van deze internationale ontmoeting waren tevens verschillende dameswedstrijden georganiseerd, waaraan door een vijftal R.D.Z.-zwemsters werd deelgenomen. De gedetailleerde uitslagen luiden: 100 Meter vrije slag dames: 1. Willy den Ouden 1 min 5 3/5 sec.; 2. Annie Timmermans 1 min. 113/5 sec.; 3. Greta Brouwers. 1 min. 12 3/5 sec.; 3. mej. Callens (Antw. Zwem Club) 1 min. 20 1/5 sec.; 5. mej. Slama (Brussels Swimming Club). 100 Meter rugslag dames: 1. Willy den Ouden 1 min. 23 3/5 sec.; 2. Annie Tim mermans, 1 min. 27 sec.; 3. mej. Aer- noudts (Antw. Zwemclub) 1 min. 32 4/5 sec.; 4. mej. Meyskens (Br. Swimming Club) 1 min. 34 2/5 sec. 5 x 50 Meter vrije slag estafette: 1. R.D.Z. imet Riek Olsen, Willy v. Leeuwen, Greta Brouwers, Annie Timmermans en Willy den Ouden), tijd 2 min. 44 sec.: 2. België (gemengde ploeg) 2 min. 59 4/5 s. BelgiëNederland, heeren, 4 x 200 M. vrije slag estafette: 1. Nederland (met Sipkema. Scheffer, Mooy en Kreffer), tijd 9 min. 54 4/5 sec.; 2. België (met G. Blitz, Kint, Matthys, Guilini), tijd 10 minuten 6 4/5 sec. Voor den polowedstrijd waren de zeven tallen als volgt samengesteld: België: doel: Disy; achter: G. Blitz, Ben- ner en Isselee; voor: Coppieters, van Gheem en Depauw. Nederland: doel: Veenstra; achter: Regter. van Oostrom Soede en K. Kohier', voor: Daatselaar, van Aelst en v. d. Bosch. Scheidsrechter: Rademacher (Duitsch- land). De onzen loopen hard van stapel en scoren tweemaal vlak achtereen. Van Daatselaar zendt een mooi schot langs den paal in en even later profiteert van Aelst van een fout van Isselee, zoodat de Belgische doelman voor de tweede maal het nakijken heeft. De Belgen worden door dezen achter stand tot den aanval geprikkeld, doch hun schieten is slecht. Isselee en van den Bosch moeten dan het water verlaten we gens een overtreding. Er wordt zeer ste vig verder gespeeld. Daarna wordt Kohier uit het water gestuurd. België krijgt een strafworp toegewezen, die door Coppieters

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 9