Verlaging vaste lasten en huren RECLAME! BULLETIN LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Maandag 8 Juli 1935 Rentevoet van alle vorderingen, gedekt door hypo theken op onroerende zaken, teruggebracht tot 4h pet. Een tijdelijke regeling. UIT DE OMSTREKEN. tussen in o l£> uur en halt c* DE K.W. BIJENKORF UIT DE RIJNSTREEK. THIJS IJS EN DE DIKKE HERTOG. O Bij de Staten-Generaal is ingediend een wetsontwerp Bijzondere maatregelen ter verlaging van sommige vaste lasten en van huren. Art. 1, 1ste lid. luidt: De rentevoet van alle vorderingen gedekt door hypotheek, welke is gevestigd op binnen het Ko ninkrijk gelegen onroerende zaken, met uitzondering van de vorderingen genoemd in art. 3 wordt in overeenkomsten, loopende op den dag der inwerkingtreding dezer wet, teruggebracht tot 4 3/4 pCt. 'sjaars. Overeenkomsten van door hypo theek gedekte leeningen, waarop deze wet toepasselijk is, gesloten na de inwerking treding dezer wet, mogen niet worden aangegaan tegen een rente, die hooger is dan 4 3/4 pCt. 'sjaars. In de Memorie van Toelichting zet de regeering uiteen waarom het noodig is, niet alleen ter voorkoming van budgetalre moeilijkheden, maar ook om den ongun- stigen invloed van een te hoog opgevoerd peil van publieke uigaven op het geheele economische leven op te heffen, dat de uitgaven der publieke hulshouding in overeenstemming worden gebracht met het verminderde volksinkomen. Aanpassing op het terrein der over- heidshulshouding was primair, doch daar naast moest voorkomen worden, dat door overheidsingrijpen grooter kwaad wordt aangericht. De grootste moeilijkheden zijn te overwinnen op het terrein der vaste lasten, welke niet worden opgelegd door de overheid, doch welke voortspruiten uit de private rechtsverhoudingen BIJ maatregelen van den aard als thans worden voorgesteld komt het er vooral op aan het juiste oogenblik te kiezen en er voor te zorgen, dat zooveel mogelijk aansluiting wordt gevonden bij het be staande rechtsstelsel. Anders dan ten aanzien van landelijke eigendommen kan ten opzichte van de hypothecaire lasten voor het overige onroerend bezit, kort samen te vatten als huizenbezlt, van overheidssteun geen sprake zijn. Echter is ook hier verlichting van lasten onvermijdelijk. De regeering meent deze te kunnen verkrijgen znoder werkelijke gevaren voor het hypothecair crediet in liet leven te roepen, Indien zij de rente, wélke de hypothecaire crediteur ontvangt in het algemeen terugbrengt tot wat de rente van onze staatspapieren is ge worden. Die rente is niet volstrekt stabiel. Zij gaat op en neer met den koers vah onze staatsschuld, welke weer afhankelijk is van zekere fluctuaties op de geldmarkt. Doch de regeering meent niet zoover mis te tasten, indien zij een percentage van vier neemt als het rustpunt waar omheen thans die rente schommelt. Wanneer dus de rente, die de belegger op hypothecair crediet ontvangt, op 4 wordt gesteld, dan brengt de regeering hem in het algemeen in dezelfde omstan digheden als den belegger in Nederland- sche staatspapieren. Deze maatregel is zeker niet zoo Ingrijpend, dat daarvan een storing van het hypothecair crediet be hoeft te worden gevreesd. In het algemeen is voorts de toestand deze. dat de rente van de rechtstreeksche hypothecaire leening eenigszins hooger ligt dan die van den pandbrief, aan welk verschil dit ontwerp volle recht doet wedervaren door de rente van de hypo thecaire leening op 4 3/4 pCt. maximaal te stellen. Tweede en verdere hypotheken. De regeering ziet niet voorbij, dat voor tweede en verdere hypotheken een hoo- gere rente pleegt te worden bedongen. Het vastleggen hiervan is echter in dit ontwerp niet geschied. Alle hypothecaire leeningen, met uitzondering van de een geheel ander karakter dragende credlet- hypotheken, worden teruggebracht tot de rente van 4 3/4 pCt Hiervoor pleiten ver schillende motieven. Wil men de lasten op het huizenbezlt inderdaad verminderen dan moet men ook de tweede hypotheken, die veelal een veel zwaarderen druk uit oefenen dan de eerste, eveneens ln de regeling betrekken. Hoofdgevolg van het ontwerp zal, naar de regeering verwacht, zijn, dat de be legger in hypothecair crediet in dezelfde positie komt te staan als zij die in de afgeloopen Jaren hun Nederlandsche staatspapieren hebben geconverteerd Een debiteur kan behalve door de ver plichting tot rentebetaling ook te zwaar worden gedrukt door de verplichting tot jaarlijksche aflossing. Daarom opent het ontwerp de gelegenheid om ln gevallen, waarin daaraan behoefte bestaat, de ver plichte aflossing te verminderen tot 1 pCt. van de hoofdsom per jaar. Het ontwerp laat de hoofdsom onge moeid, de druk, dien de debiteur voelt, is die van de Jaarlijksche rente en aflos sing. Wordt deze druk verminderd dan is voorshands verlichting verkregen. Dit is mede de reden, dat aan dit ontwerp een tijdelijk karakter wordt gegeven Het Erfpachtscanon. Wat de erfpachtscanon betreft merkt de regeering op, dat hij die grond in erf pacht ontvangt, in soortgelijke positie ver keert als een kooper, die de geheele koop som schuldig blijft en daarvoor den ver- kooper een jaarlijksche rente betaalt De zelfde motleven die dringen tot een ver mindering van de jaarlijksche lasten bij hypothecaire leeningen noDen daarom tot vermindering van den erfpachtscanon Als maatstaf voor die vermindering is ge kozen een canon, die twintig procent ligt beneden het niveau van 1931 De Huren. Over het algemeen zijn de huren van huizen reeds zeer belangrijk gedaald Voor vele woningen ligt het niveau reeds aan zienlijk lager dan tachtig procent bene den 1931 Echter niet voor alle woningen is dit het geval, waarbij komt. dat de huurdaling in een aantal gemeenten het minst ver heeft doorgewerkt voor de wo ningen met lage huurprijzen, welke wor den bewoond door de minst draagkrach- tigen. Dit nu heeft voor het aanpassings proces een zeer nadeelig gevolg, omdat verlichting van kosten van levensonder houd wellicht voor niemand zoo noodza kelijk is als juist voor deze groepen. Daar om heeft de regeering gemeend het huur- dallngsproees te moeten bevorderen door voor te schrijven, dat huren niet zullen mogen liggen boven 80% van het niveau van 1931. Deze maatregel zal alleen behoeven te worden toegepast in die gemeenten waar in daarvoor aanleiding bestaat. Publieke lasten. Ook aan de publieke lasten wijdt het ontwerp zijn aandacht. Tot deze lasten behooren vooral die. welke opgelegd wor den door de gemeentebesturen; immers de rijksbelastingheffer heeft ln het alge meen de zakelijke lasten op het onroerend goed niet verzwaard Veel zwaarder is de druk der gemeentelijke lasten ln den vorm van verhoogde opcenten op de grondbelasting, straatgeld, assurantiebe lasting, precario en dergelijke. Verlaging van deze lasten hangt ten nauwste samen met de flnancleele positie der gemeente. De wetgever kan daarom niet dwingend over de geheele lijn gaan voorschrijven, doch ieder geval zal afzon derlijk onder het oog worden gezien. Ten einde de gemeentebesturen te ver plichten aan dit vraagstuk hun aandacht te schenken bepaalt het ontwerp, dat dc desbetreffende verordeningen met Ingang van het eerstvolgend belastingjaar zullen komen te vervallen, zoodat de gemeenten, die opnieuw zullen moeten vaststellen. Het goedkeuringsrecht van de Kroon opent dan de gelegenheid om, wanneer de regee ring dit wenschelijk mocht achten, met de desbetreffende gemeenten in overleg te treden of en zoo ja, welke wijzigingen in dezen kunnen worden aangebracht. De kantonrechter kan het verzoek van een hypothecalren schuldenaar tot verla ging van een periodieke aflossing inwilli gen wanneer hem aannemelijk wordt ge maakt. dat die schuldenaar uitsluitend of nagenoeg uitsluitend door de tijdsomstan digheden niet aan zijn verplichting kan voldoen. Buiten de voorgestelde regeling vallen de door hypotheek gedekte bouwcredleten e.d. verleend door bankinstellingen tot welker bedrijf het verleenen van zoodanige credieten vóór 1 Juli 1935 behoorde; als mede de vorderingen, waarvoor hypothe cair onderpand is landelijk eigendom in den zin van de crislslandbouwhypotheek- wet 1935 Ook pandbrieven, uitgegeven krachtens leeningen na 1 Juli 1935 aangegaan, blij ven bulten de werking van deze wet. In de wettelijke regelen betreffende de gemeentelijke belastingen is aan de hef fing van opcenten op de grondbelasting voorrang toegekend boven de heffing van opcenten op de personeele belasting en op de gemeentéfondsbelastlng. Er is thans, nu zich omstandigheden voordoen, welke het noodzakelijk maken, dat de overheid bij zondere maatregelen neemt tot verlaging van vaste lasten, alle aanleiding om het verband tusschen de grondbelasting en de personeele belasting tijdelijk weg te ne men. Aldus zal voor vele gemeenten de gelegenheid ontstaan, een verlaging van d« opcenten van de grondbelasting te com- penseeren met een verhooging van de personeele belasting of van de opcenten gemeentefondsbelasting Alle verlagingen ln loopende huurcon tracten betreffende gebouwen gelegen in een gemeente, welke bij K B, wordt aan gewezen, gaan ln twee maanden nadat het K B. ln werking is getreden VOOR DINSDAG 9 JULI. nnUTArsU,m' AVRO-Uitzending - 8.00. Gr.pl. 9.00: Ensemble Jetty Can tor 10.00: Morgenwijding 10.15: Gr pl. 10.30: Vervolg Jetty Cantor 11.00: Kookpraatje Mevr. R. Lotgering-Hille- brand 1130: Orgelconcert Fr Hasse laar m.m.v. A. Stelner (zang) 12.30: Het Cantabllé-orkest o.l.v. E. Beeckman en Gr.pl. 2.30: Voordracht door R Ge- raerds 2.504.00: Omroeporkest o.l.v. A v. Raai te - 4.15: Gr.pl. 4.30: Ra- dlokinderkoorzang o.l.v. J. Hamel - 5 00: Voor kleine kinderen 5.30: Kovacs Lajos' orkest en Gr.pl. 7.10; h. Felder- hof: Abessinië (II) 7,30: Radio-volks- zang o.l.v. P. C. Poortman 8.00: Be richten 8.05: „Les cloches de Corne- ville", van Planquette. Verkorte uitvoe ring m.m.v. solisten, koor o.l.v. H. v. Wie- link en orkest. Leiding: Max Tak 9.05: Voordracht Mr. Ph. C. la Chapelle en Ans Koppen 9.25: Het Aeolian-orkest 10.00: Voordracht Mr. Ph. C. Ie Chapelle 10.15: De AVRO-Declbels o.l.v. E. Meenk m.m.v. Topy Glerum (zang) en de „Jungle Serenaders" 11.00: Berich ten - 11.10-12.00: Gr.pl. Huizen. 301 M. KRO-Ultzendlng - 8.00 —9.15 en 10.00: Gr.pl - 11.30—12.00: Godsd. halfuur - 12.15: Gr.pl. en Schla- germuziek 2.00 Vrouwenuur 3.00—- 400: Gr.pl 4.15: Orkestconcert en Gr.pl. - 0.40: Lezingen 7.35: Gr.pl. 7.60: Causerie - 8.00: Berichten 8.05: Schlagermuz. en Gr.pl. 9.25: Sportnieuws 9.40: Gr.pl. 10.00: Populair concert benthtttzen Uitslag van ae gehouden vier-dubbe'.e serie schietwedstrijd der Bllz Vrljw Land storm luidt als volgt Maximum aanta] punten' 400. 1 M. Havenaar 378 p.: 2 P Soruitenburg 375 p.. 3 M J Moerland 373 p 4 W Mets 372 p.. 5 G C Diephout 371 3.. 6. W M. Snoep 371 p., 7 Jac Korbljr. 371 p.; 8 L. Hartman 369 p.: 9 Mar Bregmar. 367 p.: 10 A A var. der Maas 366 0.: 11 J Blij- leven Sz. 363 p.; 12 P Francker. 361 p.: 13 M Joh Rijlaarsdam 361 p 14 J Pos 352 p 15 D Havenaar 351 p.: 16 P de Vrij 346 p.: 17 F L Groenendijk 294 haarlemmermeer. Door electrischen stroom getroffen. De heer D., electricien wonende nabij Sloten, had het ongeluk, terwijl hij werk zaamheden verrichtte aan electrische ge leidingen. met een onder stroom staanden draad in aanraking te komen waardoor ht] een geweldigen schok door het lichaam kreeg en een zijner handen zoodanig werd verbrand, dat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen 0 katwitk aan zee. Teraardebestelling van wijlen den heer C. Zwaan. Onder zeer groote belangstelling werd Zaterdagmiddag het stoffelijk overschot van wijlen den heer C. Zwaan ter aarde besteld. In de zaal voor Prot. Belangen werd eerst een rouwdienst gehouden, geleld door as. W. M. A. Kalkman. Aanwezig waren hier ds. P. Pras, het college van kerkvoog den, ouderlingen en diakenen van de Ned. Herv. Kerk; de patroon van den over ledene de heer M. Parlevliet; de meester knecht de heer D. C. van Leeuwen, vele familieleden en bekenden. Ds. Kalkman sprak naar aanleiding van Ps. 39 en Ro meinen 8 31 tot einde, woorden, die een diepen indruk achterlieten. De kist werd grafwaarts gedragen door de kuipers, de vroegere collega's van den overledene. Toen de kist in de groeve was neerge laten verzocht ds. Pras bij het graf van den ouderling der gemeente te zingen Ps. 103 8. Deze ontzaglijke waarheid, aldus ds. Pras, die zoo dikwijls in Gods huis be zongen is, zingen wij ook als wij staan bij de groeve van onze geliefde dooden. Het gras is zoo kort van duur en wordt weg gemaaid door den zeis der maaiers. Zoo is het, het staat ln den ouden Bijbel. Spr. dacht aan den zoon in het verre Afrika, die nog niet eens zal weten, dat zijn va der den weg van alle vleesch is gegaan, en die bij zijn terugkeer zijn vader niet meer zal zien. Degenen, die de overledene ge kend hebben, weten, dat wij niet behoe ven te treuren, dat we geen hope hebben. Uit dit graf komen roepstemmen van ver troosting. Spr. meent ook te spreken na mens ds. Rutgers, die in Brabant vertoeft en niet tegenwoordig kon zijn; deze heeft (Om 10.30: Berichten) 11.30—12.00: Gr.pl. Droitwich, 1500 M. 10.3510.50: Mor genwijding 11.20: Orgelspel H. Ram say 11.50. Gr.pl. 12.20: BBC-Nor- thern-orkest o.l.v. Morrison 1.20: J. Muscant en zijn orkest 2.20: Gr.pl. 3.05: Het Wynford Reynolds-octet - 3.50: Gr.pl. 4.35: Kwartetconcert 5.35: Troise en zijn Maiidollne-orkest m.m.v. Don Carlos (zangi 6.20: Berichten 6.50: Het Serge Krish Septet 7.35: BBC Dansorkest o.l.v. H. Hall 8.20: „Sedg- moor", historisch spel van Felton 9.10: Militair concert uit Italië 9.50: Berich ten 10.20: BBC-Theater-orkest o.l.v. St. Robinson 11.35—12.20: De Grosvenor House Dance Band o.l.v. S. Lipton. Radio Paris, 1648 M. 7.20 en 8.20: Gr.pl. 12.35: Orkestconcert o.l.v. Krettly 5.20: Orgelconcert 9.05: Zang o.l.v. Bonnaud. Hierna gevarieerd concert. Kalundborg. 1261 M. 12.20—2.20: Strijkorkest o.l.v. Thyregod 3.505.50: Orkest van werklooze musici o.l.v. O. 01- sen 8.20: Voceal kwartet 9.00: Piano recital 9,20: Reportage 10.0510.35 en 10.5011.25Revue-programma. Keulen, 456 M. 6.35: Orkestconcert 12.20: Middagconcert uit Leipzig 2.35: Gr.pl. 4.20: Koorconcert 5.20: Con cert uit Koningsbergen 8.30: Vroolljk programma. Rome, 421 M. 9.00: Plano- en vlool- recltal 10.10: Zang door Marg. Cossa 10.50: Concert door Mandoline-kwartet. Brussel, 322 en 484 M. 322 M.: 12.20: Gr.pl. 12.50. Omroeporkest o.l.v. Dou- liez 1.50—2.20: 5.20: 6.50 en 7.35: Gr.pl. 8.20: „Omdat ik zwart ben", voor dracht en concert 9.35: Omroeporkest o.l.v. Doullez 10.30—11.20: Gr.pl. 484 M.: 12.20 en 1.30—2.20: Gr.pl. 5.20: Or gelconcert 6.20: Gr.pl. 6.50: Kamer muziek 7.2O; Zang 8 20: Hoorspel 8.50: Salon-orkest o.l.v. Walpot 10.30 11.20: Dansmuziek. Deutschlandsender, 1571 M. 8.30: Robert Gaden's orkest m.m.v. solisten en piano-duo 10.20: Berichten 10.50: Orgelspel 11.06: Weerbericht 11.20 12.20: Kamermuziek door strijkkwartet. GEM. RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF EN DE R.O.V. RADIO-CENTRALE. Voor Dinsdag 9 Juli. lste programma: Hilversum van 824 u. 2de programma: Huizen van 824 uur. 3e programma: 8.00: Keulen plm. 8.409.20: Deutschl.sender 10.20: Keulen 12.20: Brussel VI. 14.20: Deutschl.sender 15.20: Londen Reg. 17.20: Brussel VI - 19 20: Brussel Fr. 19.40: Parijs Radio 20.20: Deutschl.sen der 22.00' Beromünster 1- 22.35: Weenen. 4e programma: 8.05: Parijs Radio 10.35: Londen Reg 11,20: Droitwich 18.20' diversen 18 50' Droitwich 19.00: Tuincaatlp Tonker chef afrt Plantsoe nen 19.30 Droitwich 20.20: Londen Reg. - 21.10 Droitwtcb 21.50: Londen Rev 22 20 Ornltfóicb. Wijzigingen voorbehouden. nog NOOIT gekende V.af Maandag t.m. Donderdag 11 Juli j ontvangt tedere koper van 50 cent aan kruidenierswaren waarbij een half pond Koffie a 18, 25 of 30 cent (suiker uit gesloten'1 eer. groote fles Cider of lafeiaziin cadeau. (Statiegeld fles 10 cent) Uitsluitend uit de winkel afgehaald. PAUL KRUGERSTR 28 - ZtlDSTR. 3 KATWIJK AAN ZEE. 7208 de weduwe een brief van deelneming ge zonden. Spr sprak nog een stichtelijk woord tot de ouderen, maar ook tot de jongeren, om hun huis te bereiden, want ook zij zullen sterven. Op verzoek van de familie werd nog gezongen Ps. 72 11. De heer B Vis dankte namens de fa milie ds Kalkman en ds. Pras voor hun woorden, de colleges van de Kerk voor de laatste eer aan den overledene bewezen Hij bedankte den heer M. Parlevliet, bij wien de overledene 20 jaar gewerkt had, voor zijn tegenwoordigheid en ook den heer van Leeuwen. Evenzoo bracht hij woorden van dank van de weduwe over aan de kuipers, die haar echtgenoot ten grave hadden gedragen en tot slot aan alle be langstellenden. De winkelier B. van den Sluisweg deed bij de politie aangifte, dat het doch tertje van K. een spiegelruit van zijn win kel had stukgegooid ter waarde van f. 100. De ruit was verzekerd. o lisse Beslag op bloembollen gelegd. BIJ de Arbeidsbeurs werden hedenmor gen een 20-tal arbeiders per autobus vervoerd naar de omgeving van Hoorn om aldaar bloembollen te rooien bij een firma, die de saneeringsvoorschriften niet is nagekomen. De heer C. van Klaveren alhier, is benoemd tot controleur voor het in ont vangst nemen van aanvragen om keuring voor den uitvoer van bloembollen. Mej. M. de Jonge alhier slaagde voor het theoretisch gedeelte van de hoofdacte bij het Chr. Bewaarschoolonderwijs. De heer W. Goldberg zal Woensdag het feit herdenken dat hij 25 jaar geleden zijn Bakkersbedrijf opende. wassenaar Bloeddorstige hond. Ten nadeele van den landbouwer v. P. aan den Rijksstraatweg alhier werden een aantal schapen door een hond achterna gezeten. Twee dieren werden op een vree- selijke manier verwond. Een bekwam een gebroken poot en verschillende bloedende wonden, terwijl van de ander de ooren waren afgebeten en op sommige plaatsen het vleesch tot op het gebeente was afge knaagd. De beide dieren werden naar de noodslachtplaats vervoerd. De politie stelt een onderzoek in. warmond Uit den mast gevallen. De heer v. K. uit Den Haag die een dagje naar Warmond was gekomen om een zeiltochtje te maken is bij het in orde brengen van de zeilboot uit den mast ge vallen en werd met een hoofdwonde en een naar gekneusde ribben opgenomen, zoodat hij oer auto naar den Haag ls ver voerd. Van het zeilen is dus niet veel te recht gekomen. In de commissie voor de uitvoering van de regeling inzake den toeslag op de arbeidsloonen hebben zitting: voor het gemeentebestuur wethouder C. Zwetsloot, voor de werkgevers J K. Heyl voor de werknemers H. J. Weyers. zevenhoven. Te water geraakt. Een koopman geraakte op den dani. waarvoor een dikke laag grint lag bij d® woning van dr. J G Ubbink zijn fiets stuur kwijt en tuimelde van de hoogc kant af in een sloot. Hij wist zich zelve te redden. Dr U, voorzag hem van droge kleeren De smidsgezel W geraakte met zijn hand tusschen een amaril-slijpsteen waar door hij ernsti? werd verwond. Dokters hulp bleek noodig. o zoeterwoude. De eigenaar van de leegstaande villa Grenshoek" aan den Hooge-Rijndijk al hier heeft bij de politie aangifte gedaan, dat door ongenoode gasten het huis zoo wel binnen als buiten op ernstige wijze werd geplunderd. De politie heeft een spoor van de daders. aarlanderveen. De heer G. van Aken, koster der Ned. Herv. Kerk alhier, werd benoemd tot con cierge van het vereenigingsgebouw. alphen De heer H. Verdonk Jr. t Na een betrekkelijk korte ziekte ls gis termorgen in het ziekenhuis te Leiden overleden onze platasgenoot de heer H. Verdonk Jr. De overledene, die slechts den 32-jleeftijd bereikte, was ln de ker kelijke kringen te Oudshoorn een alge meen geachte en beminde persoonlijkheid. O a. was hij bestuurslid van de ver. tot evangelisatie op Geref. grondslag te Ouds hoorn en had hij zitting in de commissie van actie van deze vereeniglng; voorts in de commissie tot voorkoming van ar moede en jeugdcommissie, terwijl hij te vens bestuurslid was van de afd. V. d. Geref. Bond alhier. Algemeen wordt zijn heengaan op nog zoo Jeugdigen leeftijd diep betreurd. Het bestuur der genoemde vereeniglng heeft één harer meest trouwe medewerkers verloren. Overgangsexamens Chr. H.B.S. Bevorderd van de le naar de 2e klas: Hiltje Bijlinga, Alphen; J. Boer, Nieuw koop; N. Boot. Alphen; L. G. Gesman, Alphen; J. A. Ghesel Grothe. Bodegraven; J, J. Goedhart, Alphen; H. A. Groen, Alphen; A. Haring, Boskoop; P. H. Helle- mon, Alphen; P. Huchshorn, Bodegraven; Augusta W. F. Jacobsen, Alphen; b. G. J. de Joode, Bodegraven; D L. L. Kal, Al phen; D Klinkenberg, Alphen; Jaapje Laros, Alphen; J. C. v. Leeuwen, Bode graven; S. ter Louw, Alphen; P. C. v. Muyen, Alphen; P. Oskam, Alphen; Anna H. Overbeek, Alphen; D. Paul, Alphen; B. P Planque, Lelden; Ellze J. H. Stehouwer, Alphen; J. Ubbink, Zevenhoven; W. Wind- horst, Bodegraven; J. v. Winkel, Bodegra ven; J. P Wijsman, Boskoop; L. W. Leeu wenhoek, Alphen; P. Koelmans, Boskoop. Afgewezen 7, herexamen 2. Bevorderd van de 2e naar de 3e klas; C. Baars, Bodegraven; Willy v. d. Boon, Bodegraven; Aletta M. Boot, Alphen; D. G. Boot, Alphen; Grietje W. Boot, Al phen; J. Bosch, Alphen; D. N. Bremmer, Waddinxveen; Clara v. d. Brink, Nleuw- veen; H. G. v. Diest, Alphen; Marlanna Dulnker, Alphen; M. C. v. Gemeren, Bos koop; H. Goedhart, Alphen; P. C. de Haas, Alphen; A. G. Hofenk, Alphen; Jacomljntje M. v. d Kemp, Alphen; Adrlana J. Kerk hoven, Hazerswoude;. Margaretha A. Kool} Czn., Bodegraven; C. de Leen, Boskoop; J. M. Los, Alphen; C. J. v. Muiswinkel, Bodegraven; Adrianna M. v. Nood, Alphen; S G Piek, Alphen, O. S. Radersma, Al phen: Margo S. Scheer, Bodegraven; Eli zabeth J. Speelman, Nieuwveen; J. J. Stalenberg, Alphen; P. W. Vis, Alphen. Afgewezen 1, herexamen 1. Bevorderd van de 3e naar de 4e klas: K. Beunder, Zwammredam; Alida R. van Beusekom, AarlanderveenL. v. Bommel, Reeuwljk; Th. Boot, Alphen; J. Bos, Tel' Aar; Antje v. d. Bijl. Alphen; Grietje Brink, Nieuwveen; J. Fukken, Alphen; C. W. Grootendorst, Boskoop; Tanneke S. Huytkar, Bodegraven; A. J. Jongenburger, Alphen; A. L. Schram, Alphen; Adrlana Schram de Jong, Alphen; Johanna Smit, Bodegraven; H Smits, Alphen; B. Stijkel, 8. De paardenhoeven trapp'len op den grond, het stof vliegt vèr in t' rond, terwijl men 't raat'len van de wielen in een wijden omtrek hoort zoo gaat ons Thijsje voortl Het regenen hield op, de morgenstond brak aan; maar zonder pauze zijn zij voortgegaan en toen de zon al volop scheen, ging 't nog in vol galop over een rotspad heen. Zij zijn nog lang niet waar zij heen gaan moeten; gelukkig hebben de twee paarden vlugge voeten en kennen zij ver moeidheid niet het gaat heel vlug, zooals je ziet! s—a

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 7