ELTAX LEIDSCHE ATHLETIEK COMMISSIE 76®,e Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Donderdag 4 Juli 1935 Derde Blad No. 23090 De internationale kampioenschappen van Wimbledon. SPORT. LEIDSCHE ATHLETIEK KAMPIOENSCHAPPEN INCFZtN[[\ /TUKKIN VRAGENRUBRIEK. Perry en von Cramm in den eindstrijd. De laatste vier van Wimbledon. Bovenste rij, links: Budge (Amerika) rechts: Von Cramm (Duitschland). Onderste rij, links. Perry (Engeland) en rechts Craw ford (Austalië). Gisteren werden onder groote belangstel ling op het centrecourt te Wimbledon de beide halve eindstrijden gespeeld in het heerenenkelspel. Perry won in 4 sets van den Australiër Crawford terwijl Von Cramm ongeveer met de zelfde cijver- houding den jeugdigen Amerikaan Budge sloeg. Perry en Cramm zullen elkaar dus ln den eindstrijd ontmoeten. Budge won den eersten set met 64 en von Cramm den tweede met dezelfde cij fers. Hierna was de Duitscher in alle op zichten de sterkere en met vrij veel gemak won hij de twee volgende sets en daar mede de partij. Terry stuitte tegen Crawford aanvanke lijk op heftlgen tegenstand, waarbij de Engelschman den tweeden set met 36 moest afgeven. Ook in den derden set werd fel gestreden (64 voor Perry) terwijl de match in den vierden set reeds beslist werd. De belangrijkste uitslagen luidden: Heerenenkelspel. Halve eindstrijden: Von Cramm (Duitschland) sloeg Budge (lAmerikai 46. 64. 63. 62. Perry (Engeland) si. Crawford (Austra lië) 6—2. 3-6. 6—4. 64. Damesdubbelspel. Hilde Sperling Denemarken i en mevr. Mathieu (Frankrijk) si. Miss Harvey en Miss Ingram (Engeland) 46. 63. 62. Gemengd dubbelspel. Mevr. Sperling en von Cramm (Dene markenDuitschand) sl. Miss Hardwick en Farqueharson Engeland—Zuid Afrika) 7—5. 6—4. WATERPOLO. NEDERLAND—DUITSCHLAND. Naar wij vernemen zal de waterpolo- wedstrijd NederlandDuitschland op Zondag 4 Augustus a.s. in het natuurbad Doorwerth onder Oosterbeek worden ge houden. o DE ZIJL I—H.V.G.B. I. Morgenavond te 8 uur speelt de Zijl I haar eersten nederlaagwedstrijd alhier te gen de Haarlemschetweede klasser H V. G-B. I. Voor deze nederlaagwedstrijden zijn diverse bekende Vereenigingen uitgenoo- digd. Vooraf worden gespeeld: De Zijl II— H.V.G.B. II en voor den competitie van den Kring den Haag De Zijl VH.G.A. I. DE ZIJL II—H.P.C, IV 0—3. H.P.C. was volledig, terwijl de Zijl met een invaller verscheen. In den aanvang wogen de partijen goed tegen elkander op. Beide kregen verschillende uitstekende kansen om de score te openen, maar het schieten liet veel te wenschen over Tegen het einde van de eerste helft werd H.P.C. sterker, maar het overwicht kon zij niet in een doelpunt omzetten. Na de rust aanvankelijk hetzelfde spel met een licht overwicht van de gasten. Zij wisten nu echter van de geboden kansen gebruik te maken en met regelmatige tus- schenpoozen voerden zij den stand op tot 03, waartegen de Leidenaren geen enkel doelpunt vermochten te stellen Het einde brak derhalve aan met 0—3. Het laatste doelpunt ontstond door een foutieve be slissing van den scheidsrechter, die overi gens goed voldeed. S.Z.V. I—DE ZUL IV 1—8. Gisterenavond vond te Sassenheim bo venstaande wedstrijd plaats voor den kring den Haag. welkeeindigde in een groote overwinning voor onze stadgenoo- ten. Rust 1—5. Einde 1—8. A.Z.C. I—POELMEER I 1—1. A.Z.C. dat Dinsdag in Waddinxveen van „de Gouwe" won met 30 bracht het gis teravond tegen Poelmeer niet verder dan een gelijk spel. De bezoekers bleken over het geheel genomen iets sterker. Reeds dadelijk kwamen zij ln den aanval. De bovenlat bracht enkele malen voor A.Z.C. redding, wat echter niet kon verhoeden dat de midvoor van Poelmeer toen hem de bal van rechts werd toegeworpen, onhoud baar te scoren. 01. Poelmeer bleef eenig overwicht uitoefenen doch voor de rust bleef de stand ongewijzigd. Na de rust wa ren de partijen beter aan elkaar gewaagd. Bij een snel opzwemmen van de A.Z.C.- voorhoede wist een der backs van Poel meer met den bal geen raad zoodat hij deze in eigen doel plaatste. 11. Onder veel spanning kwam het einde zonder dat een der partijen het net meer wist te vinden. MOTORSPORT. DE VOORBEREIDING VOOR DE NED. T.T. ASSEN IN FEESTTOOI. Mr. P. Lamberts Hurrelbrinck schrijft ons: Assen treft de voorbereidingen voor de T.T. In alle straten worden versieringen aan gebracht, vlaggen wapperen van de hul zen, de haven aan den ingang van de stad is er mee omringd. De zware tankwagens van olie- en benzinemaatschappijen A.P.C Shell en Texaco denderen onophoudelijk door de straten; Philips Radio is er met drie groote installatiewagens en telkens duikt een helgekleurde auto in de straten op, die onderdeelen naar het circuit brengt. Op en langs het geheele circuit van 17 KM. lengte wordt druk gewerkt. Veegwa- gens met enorme bezems vegen voortdu rend den weg schoon: telefonische instal laties worden langs het geheele circuit ge legd, overal verrijzen tribunes, restaurants, post-, telephoon- en telegraafkantoor. De steeds toenemende snelheden der moderne motoren maken ieder jaar uitgebreider voorzorgsmaatregelen noodig en de veilig heidsmaatregelen, die dit jaar genomen worden overtreffen alles wat op dit gebied tot dusver is vertoond. Iedere bocht is 200 meter tevoren aangeduid door een rood bord van 3 meter hoogte waarop de rich ting van de bocht door een kromme pijl is aangeduid. Boomen in de bochten zijn ge kapt en alle sloten in de bochten zijn met houten vlonders afgedekt of opgevuld met stroobalen. Heden is het de eerste trai ningsdag en wordt het circuit gedurende enkele uren voor alle verkeer gesloten. Van Wijngaarden en Huybrechts, die Maandag aangekomen zijn. trainden reeds gistermorgen op het circuit, terwijl vele andere renners, die in den loop van den dag kwamen er zich mee vergenoegden met een paar maal het circuit rond te rijden om alle verbeteringen in oogenschouw te nemen. Vanavond worden de laatste ren ners verwacht, waarvan een groot deel uit Zwitserland komt, waar zij Zondag te Bern reden. Dan brengen zij dadelijk hun motoren naar de door hen gehuurde boer derijen langs het circuit of garages in de stad, waar alles reeds voor hun komst in gereedheid is gebracht. De Rotterdamsche Firma Stokvis, die met een heele ploeg rij ders komt heeft zelfs een geheel huis af gehuurd. Het D.K.W.-team uit Duitschland komt met 19 man. ingenieurs, monteurs, helpers en rijders, die allen in een uitspan ning zijn ondergebracht. Het geheele Nor- tonteam woont te Hooghalen in een pen sion langs het circuit. Dit dorp, is even eens geheel versierd en aan den ingang staat een groote eerepoort. Zoo ontvangen Assen en omliggende plaatsen hun gasten'. Des avonds is het circuit stampvol fiet sers. zoo vol als de Kalverstraat te Am sterdam met voetgangers. Het is de avond- rit der Assenaren geworden, waar zij iederen avond vertoeven, totdat het donker is geworden, om daarna de drukte in de stad gade te slaan, waar het nu reeds vol is in alle café's en waar op alle pleinen vreemde auto's staaam geparkeerd. Dit is maar de voorbereiding. RECLAME. 704* op het A.S.C. terrein te Oegstgeest. Vrijdag 5 Juli aanvang 7 uur - Xatardag 8 Juli 4 uur. Toegang tegen verplicht progr. 4 f, 0.10 GOLF. INTERN. DAMfSKAMPIOENSCHAP. Bij de te Noordwijk voortgezette wed strijden zijn de volgende uitslagen ver- Tweede ronde: Mile N. Wiener (Brussel) slaat mevr. A. Buma-v. Tienhoven (Ken- nemer G. C.) op de 19e hole; miss F. Low (Woking, Engeland), wint met 2 up van freule A van Heeckeren van Molecaten, mile d'Oury (Brussel) slaat mme Lau- rencln (Antwerpen) op de 19e hole, mile D. de Thomaz de Bossière (Brussel) slaat mevr Salberg-Feyen (Hllv. G. C.) 5 en 4. Halve eindstrijd: Miss Low wint met 3 en 2 van mile Wiener, mile De Thomaz de Bossière wint met 2 op van mile d'Oury. LAWN-TENNIS. WAASDORP WINT TE PARIJS. In het prof-tournooi te Parijs heeft Waasdorp van Bumi (Fr.) gewonnen met 60, 60. 60. Hemmes verloor van Burke Ierland i met 36, 16, 06. In het dubbelspel verloren Waasdorp en Hemmes van Estrabeau en Vissault (Fr.) met 06, 46, 36. DE INT. KAMPIOENSCHAPPEN TE NOORDWIJK. Ook Hopman neemt deel. Aan het tournooi te Noordwijk om de internationale kampioenschappen van Ne derland zal o.m. worden deelgenomen door den Australiër Hopman en de Duitschers j mej. Hom, Nourney en Kuhlmann. On- j derhandeld wordt met mevr. Mathieu en en de Australiërs Mr. Grath en Quist. Aan de exhibition van Zondag wordt deelgenomen door Von Cramm, Hopman en Maier. Het is nog niet zeker of de be kerhouder De Stefani aan het tournooi zal deelnemen. A.Z.C. II—ELFHOEVEN II 2—0. De reserves van A.Z.C. bleken over het geheel technischer en sneller te zijn dan Elfhoeven. In de eerste helft maakte Kemp een fraai doelpunt, na goed doorgeven van Jansen. 1—0. In de tweede helft ver grootte Kemp uit een voorzet van links voor A.Z.C. nogmaals den voorsprong. 20. Hoewel de bezoekers nog trachtten den achterstand te verkleinen mochten zij daarin niet slagen, en kwam onveranderd het einde. o ZWEMMEN. BELGIë—NEDERLAND TE BRUSSEL. Nederlandsche waterpoloploeg samengesteld. Naar wij vernemen is de waterpolo ploeg, welke Zondag te Brussel tegen Bel gië speelt, als volgt samengesteld: Doel: Veenstra (Y). Achter: Van Oostrom Soede (Y), K. Kohier <Y) en Regter (R.Z.C.). Voor: Van Aelst (H Z. en P.C.). Daatse- laar (U.Z.C.) en van den Bosch (Y). Regter was oorspronkelijk gekozen in de estafetteploeg en hierin is hij nu vervan gen door Sipkema van de Heemsteedsche Polo Club. Onder leiding van mevrouw van Wuyck- huise nemen de R.D.Z. zwemsters Willy den Ouden. Annie Timmermans, Greta Brouwers. Riek Olsen en Willy van Leeu wen deel aan verschillende dameswed strijden, welke ter gelegenheid van den landenwedstrijd BelgiëNederland zijn georganiseerd. VOETBAL. NEDERLAAGWEDSTRIJDEN „QUICK BOYS". Voor de nederlaagwedstrijden speelde Quick Boys II gisteravond tegen Sport man I uit Leiden, welke wedstrijd In een mooie 52 overwinning voor de gasten is geëindigd. Dezen hebben nu een zeer goede kans op den eersten prijs daar dit de eerste nederlaag der gastheeren was. Hoewel Q B. in het veld sterker is, zijn de aanvallen van Sportman veel gevaar lijker en zij weten dan ook het eerst te doelpunten, doch Verkerk zorgt ervoor dat de stand met de rust weer gelijk is, nadat de gastheeren nog een strafschop gemist hebben. Na de rust wegen de partijen in het veld goed tegen elkaar op, doch voor doel zijn de gasten veel gevaarlijker en weten dit dan ook in drie goede doelpun ten uit te drukken, waarin de zeer goed spelende midvoor het leeuwenaandeel had. 41. Dan weet Parlevliet met een mooi schot den achterstand te verkleinen tot 42, doch weer is het de midvoor der gas ten die met een keurige kopbal de stand tot 25 opvoert. o QUICK BOYS I—FEYENOORD COMB. Zaterdagavond te 7 uur zal Quick Boys I wederom een vriendschappelijken wed strijd spelen, nu tegen 'n sterke Feyenoord- combinatie uit Rotterdam, waarin o.a. zal meespelen de reserve-speler van het Ne- derlandsch elftal Vrauwdeunt. De gasthee ren verschijnen in de opstelling van de laatste wedstrijden terwijl de gasten in de volgende opstelling zullen uitkomen: Doel: Huisman; achter: de Groot en Bul: midden: v. Baaren, Kuppen. Hool- horst; voor: Vrijhof. Sinke, Vrauwdeunt, Waardenburg en Buitelaar. WIELRENNEN. „SWIFT". Gisteravond heeft Swift" weer een mooi succes behaald. Zij is 2de geworden in de seriewedstrijden om het clubkam pioenschap van Z.-Holland, en heeft zich hiermede in de demi-finale geplaatst. De „Swift"-kleuren werden verdedigd door J. Riethoven, A. v. Amsterdam, W. Severijnen. A. v. Egmond, Chr. Vink en J. Rietbroek, welke laatste in den wedstrijd over 10 KM. met klassementen kwam te vallen en daarbij een sleutelbeen brak. De uitslagen zijn geworden: Sprint 1 K.M.: 1ste serie: 1 Govers; 2. Biesheuvel; 3. J. Riethoven met band dikte; 4. Everstein. 2de serie: 1. Meijer; 2. A. v. Amsterdam; 3. Hofstede; 4. Hettinga. I Finale: 1. Biesheuvel; 2. Govers; 3. Meijer; 4. A. v. Amsterdam. 1 Ploeg-achtervolglng over ten hoogste 10 ronden: 1ste serie: 1. Excelsior Gouda met de renners Catel, Verwaal, Peek. v. d. Meer. 2. Hollandia met de renners Wilkom, No- delijk, Driessen, Eversteljn. 2de serie: 1. Voorwaarts met de renners i Meijer, Govers, Grimme. v. d. Meer. i 2 Swift met de renners J. Riethoven, A. v. Egmond, W. Severijnen en A. v. Am sterdam. Voor de 3de en 4de plaats ging de strijd tusschen Swift en Hollandia. Hierbij heb- ben de Swift-renners beter uitgekeken en j zij behaalden op schitterende wijze de 3de i plaats; Hollandia eindigde als 4. Om de 1ste en 2de plaats ging de strijd tusschen Excelsior en Voorwaarts. De Excelsior-leden plaatsten zich ook op schitterende manier als 1ste, terwijl Voor waarts 2de werd. De derde wedstrijd was over 1 KM. tegen het horloge. Van elke club mochten er (wee renners starten. De uitslag was: J. Rietbroek 1.201/5; J. Riethoven 1.20, Swift; Biesheuvel 1.20 3/5; Catel 1.19 3/5 Excelsior. Willkom 1.30; Dijkhuis 1.27 3/5 s„ Hol landia". v d. Heyden 1.222/5; Daenen 1.21 2/5 Voorwaarts. Als laatste wedstrijd volgde de 10 K.M. met 5 klassementen. Hierin startten van elke club vier renners. Het le klassement werd schitterend ge wonnen door J Riethoven; 2. Biesheuvel; 3. Chr. Vonk; 4. Hofstede; 2e klassement: 1. Biesheuvel; 2. A. v, Amsterdam; 3. J. Riethoven; 4. Peek; 3e klassement: 1. J. Riethoven; 2. Biesheuvel; 3. Hofstede; 4. A. van Amsterdam; 4e klassement: 1. Biesheuvel; 2. A. van Amsterdam; 3. J. Riethoven; 4. Hofstede; 5e klassement: 1. Biesheuvel: 2. J. Riethoven; 3. Vrouwen- veld; 4. Hofstede. Het eindresultaat was: 1. Excelsior (Gouda) met totaal 22 punten; 2. Swift met 13 punten; 3. Voorwaarts (Den Haag) met 8 punten: 4. Hollandia (Den Haag) met 1 punt Te ruim 10 uur waren de wedstrijden geëindigd en werd de terugreis naar de Sleutelstad aanvaard. Morgen worden te Amsterdam de wed strijden gereden om het Ned. Club-kam pioenschap. Van Z. Holland zijn als winnaars van de voorwedstrijden geplaatst Sparta (Den Haag) en Swift. De renners, die gisteren hebben gereden gaan nu ook naar Amsterdam. Hiervoor komen zij om 2 uur aan het clublokaal samen. BILJARTEN. LISSER BILJART KRING. Kampioenschappen 2de klasse. De uitslagen van de voortgezette wed- strijden luiden: pnt. brt. h.s. gem. W. Mosseveld 100 36 12 2.77 B. Ransdorp 98 35 18 2.80 W. Mosseveld 100 37 14 2.70 C. Toledo 58 36 8 1.61 K. Stuhldrayer 100 34 10 2.97 G. Diedericks 54 34 9 1.60 Th. Sprengers 100 41 8 2.43 C. v. Oosten 92 40 10 2.32 P. Zon 100 45 16 2.22 C. Toledo 75 45 8 1.66 P. Zon 100 45 15 2.22 G. Elfering 74 45 8 1.65 W. Veenboer 100 47 14 2.12 G Elfering 71 47 13 1.51 W. Veenboer 100 34 11 2.97 J. Bos 89 34 10 2.61 (Buiten verantwoordelijkheid der Red.)' Copie van de al of niet geplaatste stukken wordt niet teruggeven. EMIGRATIE NAAR ZUID-AFR1KA. Mijnheer de Redacteur, Verzoeke beleefd over bovengenoemd onderwerp eenige plaatsruimte in Uw veel gelezen blad. In het „Leidsch Dagblad" van 27 Juni stond onder Gemeentezaken een voorstel van B. en W. om de mogelijkheid te ope nen voor bouwvakarbeiders emplooi te vinden in Z.-Afrika. Op 28 Juni heeft on- dergeteekende inlichtingen gevraagd op de arbeidsbeurs, en daar werd hem medege deeld dat de arbeidsbeurs hier geheel buiten staat, maar dat inlichtingen te verkrijgen waren op het Emigratiekan toor Bezuidenhout 97, Den Haag. Ik ben op 2 Juli met 2 collega's naar genoemd adres gegaan en daar zijn ons op de meest bereidvolle wijze op alle vragen door ons gesteld, déze inlichtingen ver strekt. Hier bleek tevens, dat er voor tim merlieden al zeer weinig kans bestond om aan werk te komen, gezien de enorme toeloop uit andere landen, zooals Enge land en Australië. Uit ons land zijn er plm. 150 personen vertrokken. Voor met selaars was er nog een kleine kans, indien zij over f. 600 konden beschikken en een van ons was metselaar en dien werd me degedeeld dat, als hij de beschikking had over dat bedrag, hij over enkele dagen maar eens terug moest komen, dan kon den er verdere besprekingen plaats heb ben. Wij hebben, na onzen dank te heb ben betuigd, ons op denzelfden dag ge wend tot den directeur der Arbeidsbeurs te dezer stede en die las ons een schrijven voor van de Nederlandsch Z.-Afrikaansche vereeniging te Amsterdam, dat de Emi grant moet beschikken over f. 700 borg stelling plus de reiskosten van Rotterdam naar Kaapstad plm. f.150, van Kaapstad naar verdere plaats van bestemming plm. f. 40. 35 pond gestort op een Afrikaansche bank voor eventueele terugreis, bij het niet toelaten door de Afrikaansche Unie. Het is van B. en W., die in hun toelich ting verklaren, dat zij vertrouwen, dat het voor Leiden wel tot een enkel geval zal beperkt blijven, zeer goed gezien. Ik vraag mij af, voor welken bouwvakarbeider is hier de mogelijkheid geopend onder deze omstandigheden werk in Z.-A. te beko men? Het heele voorstel van B. en W. lijkt mij daarom voor de Leldsche bouw vakarbeiders van nul of geener waarde. Het blijkt tevens, dat Leiden veel te laat komt en de meeste emigranten al 3 a 4 maanden geleden in Z.-Afrika zijn ge arriveerd. Met dank voor de plaatsing, J. BUYSEN, Leiden, Bakkersteeg No. 1. RECLAME. 5508 666 A. L. te L. Een toeristenkaart is zonder meer op aanvrage verkrijgbaar tegen betaling van f. 25 en overlegging van een pasfoto. Het adres luidt: Belgisch Consulaat. Den Haag. Een fiets kan men zonder formaliteiten over de grens mee nemen. Voor goedkoope reizen e.d. ver wijzen wit u naar het station alhier. D. H te L. Leimuiden. Kudelstaart, de Kwakel. Uithoorn. Mijdrecht. Wilnis, Nieuwersluis Oud-Loosdrecht. Hilversum, Baarn. Soestdijk. Amersfoort. Apeldoorn, Deventer, Holten Rijssen. Wierden. Totaal 140 K.M. A. W. te L. Leiden Alphen, Utrecht, Culemborg. Geldermalsen. Zaitbommel, Hedel. Den Bosch. Eindhoven. Roermond, Maastricht. Totaal 240 K.M. Jac. K. te L Lisse. Hillegom. Haar lem. Velsen. Alkmaar Schoorldam. Scha- gen. Anna Paulowna Den Oever. Afsluit dijk. Zurich. Harlingen .Franeker. Leeu warden. Veenwouden. Murmerwoude Dok- kum. Totaal 188 K.M. Dokkum. Rinsumageest. Giekerk. Leeu warden Heerenveen Meppel Zwolle El- burg Nunspeet. Harderwijk. Putten. Nij- kerk. Amersfoort. Utrecht. Leiden. Totaal 260 K.M. J. V. te L. Leiden. Alphen. Woerden, Utrecht Zeist. Driebergen. Doorn Leersum, Amerongen, Eist. Rhenen. de Grebbe, Wageningen. Totaal 96 K M Gemiddeld 15 K.M. per uur. J. W. v d W. te K - Katwijk Was senaar Den Haag Delft Rotterdam Kra- lingsehe veer Krimpen a d. IJssel. Krim pen a. d. Lek Elshout Kinderdijk. Alblas- serdam. Papendrecht, Sliedrecht. Totaal 65 KM.

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 9