's-Hertogenbosch 750 jaar stad. LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Donderdag 4 Juli 1935 UIT DE OMSTREKEN. AGENDA. —o FEESTVIERING OP GROOTE SCHAAL, Iets uit de geschiedenis van Branbants hoofdstad. (Van onsen reisredacteur). Van weinig steden kan 200 nauwkeurig het waarom der totstandkoming worden aangegeven als van 's-Hertogenbosch, de Brabantsche hoofdstad, die straks op de w\jze, welke met de Bossche traditie over eenstemt, haar 750-jarig bestaan gaat vie ren. Meestal zijn het verschillende econo mische en cultureele factoren, die samen werkten, om ter plaatse een nederzetting te doen ontstaan, welke langzamerhand uitgroeide tot een stad. Niet alzoo 's-Her togenbosch. Er bestond hier geen neder zetting, die op den duur speciale rechten verwierf, maar welbewust heeft de land heer de stad gesticht, om zijn belangen te dienen. De stichting een militaire daad. De stichting van 's-Hertogenbosch was een militaire daad, welke ten doel had het hertogelijk gezag te versterken in een streek, die meer en meer economisch be lang kreeg door een zich uitbreidende be volking met een toenemende welvaart. Met vooropgezette bedoelingen heelt hertog Hendrik I van Brabant in des hertogen bosch bij Orthen (een dorp, dat nog be staat, doch vroeger aan de andere zijde van de Dleze was gelegen) de vestiging van eigen en vreemde onderdanen bevor derd. Dit gebied, dat wel tot het hertog dom Brabant behoorde, stond onder in vloed van de machtige heeren van Kleef en van Cuyk en stond verder bloot aan herhaalde invallen van Heusden en de Gelderschen. waartegen Brabant een af weer behoefde. De nieuwe versterkte kern was een zeer belangrijke en vrijwel eenige uitgang van het hertogendom aan de breede verkeerswateren van de delta van Maas en Rijn en was voor den stelsel- matigen handel op deze laatste rivier veel gunstiger gelegen dan Antwerpen. Als voorrecht kreeg de burgerij al spoedig tol vrijdom op den Rijn, die voor haar van groote beteekenis werd. Reeds in de eerste jaren van haar be staan werd de versterkte grenspost op zware beproevingen gesteld door vreemde invallen. In 1202 werd de sterkte door de Gelderschen verwoest, doch spoedig daar na weer opgebouwd, ommuurd en van ste vige poorten voorzien. Haar kracht als vesting ontleende de stad echter voorna melijk aan de lage ligging van haar om geving, die gemakkelijk onder water kon worden gezet. In het zoo juist door het Provinciaal Noordbrabantsch Genootschap voor Kunsten en Wetenschappen uitgege ven gedenkboek, vertelt de voorzitter jhr. mr. A. F. O van Sasse van Ysselt, hoe dit enge keurslijf oorzaak was dat in de stad elke beschikbare ruimte met woningen moest worden bezet, zoodat de huizen er sterk in de diepte werden gebouwd met als noodzakelijk gevolg zeer lange steegjes, die pas konden worden opgeruimd toen de stad van haar vestingketenen was bevrijd. De stad kwam spoedig tot bloei, rn den loop der tijden vestigden zich vele aanzien lijken en edelen in de stad; de burgers vonden vooral hun bestaan in den handel, het weven van laken en linnen en het maken van lint en passement. Talrijke kerken en kloosters werden er opgericht, waarvan een machtige beschavende in vloed uitging. Als prachtig staal van dezen kerkbouw in een bloeiende en rijke stad werd in 1280 op de plaats van een eenvou dige kapel de Sint Janskerk gesticht, wier stralende gotiek thans nog het bewijs levert van den kunstzin en de godsvrucht dier dagen. De beeldenstorm kwam en de hervor ming, welke laatste echter op de Bossche naren weinig vat had. Een poging van eenige naar de stad gezonden predikanten om de bewoners tot de nieuwe richting te hekeeren, mislukte vrijwel geheel. In 1579 werd de kleine groep der hervormden ver dreven. doch na de verovering der stad door Frederik Hendrik in 1629 kregen zij nieuwe macht. Daarmee werd tevens inge luid de tijd, dat deze gebieden onder voog dij van het Noorden van Nederland kwa men te staan en als Staats-Brabant een tweederangs-bestaan leidden. De Fransche revolutie maakte daaraan een einde, doch eerst onder het nieuwe koninkrijk kon de oude bloei weer langzamerhand terugkee- ren. Toen in 1874 de vesting Den Bosch werd opgeheven, kon zij zich losmaken uit het knellend keurslijf harer verdedigings werken, zich watervrij maken en zich uit breiden. Thans ls 's-Hertogenbosch geworden tot een centrum van het Brabantsch leven. De groote veemarkt heeft tot over de grenzen vermaardheid; het belang van den aanleg van de Zuid-Willemsvaart door Koning Willem I is weer reeds lang overtroffen AALSMEER. Concours „Aalsmeers Fanfarecorps." Voor het Nationaal Muziekconcours, te houden op 24 en 25 Juli a.s,, hebben de volgende korpsen ingeschreven: 4e afd. Fanfare: „TA.VH.N.Ü.", De Kwakel; 3e afd. Fanfare: „Liefde voor Harmonie", Roelof arendsveen: „Laus Deo" Iïudelstaart; „Veribus Unitis", Wilnis. 2e aid. Fanfare: „Concordia", Oudewater; le afd. Fanfare „Wilhelmina", Abbenes; Afd. Uitmuntendheid Fanfare, „V.S.O.S.", Mij drecht; Eere-afd. Fanfare: „Nieuw Leven" Loosdrecht; „Concordia". Vinkeveen-Wa- verveen; Sup. afd. Fanfare: „Oranje", Minnertsga (Fr.); „Harmonie", Assendeift. 4e afd. Harmonie; „Excelsior", Vianen; 3e afd. Harmonie: „Joh. Jeugd Harmonie", Haarlem; 2e afd. Harmonie: „Leo XIII", Alphen aan den Rijn; le afd. Harmonie: „Dordrecht", Dordrecht. Eere-afd. Har monie: „Aalsmeers Harmonie", Aalsmeer- Oost. Sup. afd. Harmonie, Patiënta- Vincet Omnia". Soest; „Zaandamsch Mu ziekcorps", Zaandam. Jaarvergadering „Goed Wonen". De Woningbouwver. „Goed Wonen" heeft haar jaarvergadering gehouden in hotel „De drie Kolommen", onder voor door de totstandkoming van spoorlijnen en groote verkeerswegen, waarvan Den Bosch een belangrijke knooppunt is; nieu we bruggen over de rivieren zijn gemaakt of in voorbereiding; talrijke Industrieën kwamen er zich vestigen; handel en bank wezen breidden zich uit. De slechte tijden van tegenwoordig hebben ook Brabants hoofdstad niet onberoerd gelaten, doch met een bewonderenswaardige veerkracht heeft men er tot nu toe de slagen weten op te vangen. Den Bosch bewijst ook in deze dagen over een groote vitaliteit te beschik ken, die de stad onder de leiding van haar ondernemenden en energieken burgemees ter, Mr. F. van Lanschot. zonder twijfel door de moeilijkheden zal heenhelpen. Feestelijke herdenking. Zoo is er dan dus alle reden, om feest te vieren bij de herdenking van het 750-jarig bestaan. Zulke feesten te organiseeren is den Bosschenaren wel toevertrouwd. Reeds meer dan een jaar is men met de voorbe reidingen bezig, er zijn affiches en sluit- zegels verspreid en allerlei commissies hebben hard gewerkt om het feest in alle onderdeelen zoo goed mogelijk te doen sla gen. De heele stad wordt versierd en des avonds verlicht, terwijl voor de kleinen op verschillende tijden en plaatsen kinder feesten worden georganiseerd Bij het ont werpen van de groote feestelijkheden heeft men de medewerking verkregen van den oud-Bosschenaar Herman van den Eeren- beemt te Amsterdam, die uit de vele plan nen een keus heeft gedaan en deze keus heeft samengevat tot één geheel. Men is er in geslaagd iets te scheppen van grooten stijl en van krachtige allure, passend in de stad van tegenwoordig en in haar rijke geschiedenis. Zaterdag 6 Juli vangen de feestelijkhe den aan. die ongeveer tot het einde der maand zullen duren. Het middelpunt vormt de oude Sint Janskathedraal, die eiken, avond geheel zal verlicht worden, hetgeen een indrukwekkend schouwspel zal opleve ren. De jaarlijksche Maria-omgang. die dit keer op Zondag 14 Juli wordt gehouden, zal in verband met de feesten worden uit gebreid. Veel muziek zal er zijn (hoe kan het anders in het muziëkminnende Zui den), eulmineerend in een groot festival op Zondag 28 Juli voor de Brabantsche harmonieën en fanfarecorpsen. Concerten zullen worden gegeven, waarbij bijzondere vermelding verdient de uitvoering van de „Missa in die festo" van Alphons Diepen- brock in de Sint Jan. Ook de beeldende kunst zal haar deel krijgen door een ten toonstelling van Brabantsche en in Bra bant gewerkt hebbende schilders, en door een expositie van moderne religieuse kunst Een heele reeks voorstellingen zal wor den gegeven van „Het spel van Beatrijs", met in de hoofdrollen Jan Musch en Mary Smithuisen, die worden geassisteerd door Bossche dilettanten. Deze opvoeringen pas sen in het kader van Oud-'s Hertogenbosch dat tevens als centrum van vermaak zal dienen. Groote verwachtingen koesteren de Bosschenaren verder van de opvoerin gen van een echte Bossche revue. Gilde- feesten ontbreken niet op het programma evenmin als verschillende sport-evenemen- ten, zooais een 24-uurs non-stop-rit door Noord-Brabant-, waaraan een 1000 wiel rijders zullen deelnemen, een ster-rit van de K.N.A.C., tenniswedstrijden en een kegelconcours. De Bossche menschen houden van feestvieren. Zij kunnen deze maand hun hart er aan ophalen en menigeen van buiten de stad zal hen daarbij assisteer en. zitterschap van den heer W. Harting Wzn. Deze herinnerde eraan, dat het bestuur tot nu toe geen kans had gezien den huurprijs der woningen te verlagen. Deze toch werden niet met rijks-, doch met gemeentesteun gebouwd en hiervoor geldt de nieuwe rijksregeling niet. Dankbaar ■was spr. het college van B, en W„ dat alles doet wat mogelijk is, om te kunnen komen tot vermindering der huren en men er nu in geslaagd is de leening op de panden Hadleystraat a f. 68.000 voordeeliger te plaatsen, wat „Goed Wonen" een bespa ring geeft van f. 558.84 per jaar. Daardoor zal het mogelijk zijn de huren toch eenigszins te verlagen van de 52 woningen en wel met 25 cent per week per woning. De secr., de heer H. Koogje, las de notu len, welke overeenkomstig werden vast gesteld. Uit het jaarverslag bleek, dat het leden tal vooruit gaat. De heer J. Keessen Dz. bracht verslag uit als afgevaardigde naar de vergadering van den Nationalen Wo ningraad. Goedgekeurd werden de balans, winst- en verliesrekening 1934. De heer Kleefstra bracht als lid der financiëele commissie rapport uit over het beheer van den penningmeester, den heer G. Biesheuvel, gedurende 1934. Alles was cor rect in orde. (Het batig saldo bedroeg f. 345.27). Besloten werd tot huurverlaging van 25 cent per woning (waarbij Inbe grepen de 5 cent contributie als lid per week). Als bestuursleden werden herkozen I de heeren H. Koogje, J Keessen Dz., G. I Biesheuvel en Th. J. G. Jansen. Als leden der lin. commissie 1935 wer den benoemd de heeren Kleefstra, Dissel en Fransls. Het bestuur werd gemachtigd de toe wijzing van woningen naar rangnummer op eenvoudiger manier uit te voeren. Na rondvraag volgde sluiting. Visschen met het keernet. De beroepsvisschers in deze gemeente zijn begonnen hun keer- of schutnetten op verschillende plaatsen in de Ringvaart te zetten, waarmede 's avonds en 's nachts op paling wordt gevischt. Terzijde van het keernet, dat de geheele vaarï van bodem tot oppervlakte afsluit, worden groote fui ken geplaatst, waarin de paling gevangen wordt. Deze visscherij geschiedt tot begin October. BENTHUIZEN. Thans is men begonnen den nieuwen weg vanaf, en in aansluiting met den Hoogcveenscheweg naar de gemeente Ha- zerswoude van een betonlaag te voorzien. Deze machinale bewerking trekt veel be langstelling. Naar wij vernemen hoopt men den weg hl drie maanden gereed te hebben. ——o HAARLEMMERMEER. Vergadering van Hoofdingelanden. Hoofdingelanden van den Haarlemmer- meerpolder kwamen ten Polderhuize te Hoofddorp in openbare vergadering bij een, onder leiding van den voorzitter, den heer Reinders Folmer. Mr. X. J. G. baron van Hardenbroek werd als hoofdingeland van den Polder geïnstalleerd en met zijn benoeming ge- lukgewenscht. De geloofsbrieven van de als zoodanig herkozen heeren mr. J. Deenik, J. C. Gehreis en ir. L. M. A. van Loon werden in orde bevonden, waarna tot toelating werd besloten. Voor kennisgeving werd aangenomen de mededeeling, dat bij het door de commissie bestaande uit de hee ren lr. P. J. Ott de Vries en J. J. Thlele, Ingesteld onderzoek omtrent de boeken en kas van den penningmeester, een en an der in de beste orde werd bevonden. De rekening over 1934 werd goedgekeurd, na dat de financieele commissie bestaande uit de heeren mr. S. Naaijen, J. C. Gehreis en A. v. d. Marei Jz. daarover een uitvoe rig rapport had uitgebracht. De salarissen en loonen voor 1936, wer den conform het voorstel van het dage- lijksch bestuur, met een kleine wijziging vastgesteld. In principe werden Dijkgraaf en Heemraden gemachtigd om plannen uit te werken tot den bouw van een nieu we brug over de Ringvaart bij Halfweg. Goedgekeurd werd een voorstel van het dagelijksch bestuur tot aankoop van strookjes grond ten behoeve van de ver breeding der tochten. Tot lid der finan cieele commissie, wegens per. aftr. van den heer J. C. Gehreis, werd benoemd de heer L. Kranenburg, terwijl de heeren mr. J. Deenik en P. K. Avis tot plaatsvervan gende leden werden gekozen. Auto met 4 oudjes te water. De bestuurder van een auto had gister middag een 4-tal oude vrouwen, tot het afleggen van een bezoek afgehaald en wel 2 uit Woubrugge en 2 uit Hiïlegom. Op den Venneperweg in Haarlemmermeer werd de auto plotseling aangereden door een grintwagen van de lirma D„ met het ge volg dat het motorrijtuig met de inzit tenden in de wegsloot terecht kwam. De chauffeur kwam er met een nat pak af. De 4 oudjes bekwamen allen kwetsuren, terwijl een harer modder had binnenge- kregen. Dr. Van H. uit Nieuwvennep verleende de eerste hulp. 0 HILLEGOM- Genootschap der H. Kindsheid. Het feest van het Genootschap der H. Kindsheid is gisteren in de beide parochies gevierd. De optocht van de St. Martinus- parophie vertrok, na de H. Mis, ongeveer om kwart over negen uur, via Hoofd straat, Vosselaan enz. Die van de St. Jo- seph-parochie is op een later uur gehou den en heeft de wijk van Goed Wonen doorkruist. Het weer was frisch maar mooi. 0 KATWITK AAN ZEE. De badlijsten. Al zijn de vacanties nog niet begonnen, de stroom van badgasten begint langza merhand reeds te komen. Zoo werd gis teren op het politiebureau met de 263ste badlijst den 1200sten badgast geregistreerd K, W. van den Sluisweg deed bij de politie aangifte van het feit, dat te zijnen nadeele een paar schoenen uit zijn tent op het Nooraerstrand zijn ontvreemd. LISSE. -- Geslaagd te den Haag voor het aai;- vullings Mulo-examen J. G. Tromp alhier. NOORDWIJK. Geslaagd te den Haag voor het Mulo diploma A. D. de Bruin alhier. Te Den Haag slaagde voor de akte Gemeente-financiën, de heer F. de Goede, ambtenaar ter secretarie, alhier. Op den Heerenweg is de bestuurder van het 4-wielig motorrijtuig H. 44290, de heer v. d. L. te 's-Gravenhage, tegen een aldaar stil staande autobus aangereden. Beide motorrijtuigen werden vrij ernstig beschadigd. Er waren geen persoonlijke ongelukken. NOORDWIfK BINNEN. Aan het postkantoor alhier en de daaronder ressorteerende hulppostkanto ren werd gedurende de maand Juni 1935 Ingelegd een bedrag van f. 6070.55 en te rugbetaald een bedrag van f. 5180.47. Het laatste door het kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 6951. Een tijdelijk alhier verblijf houdende heer verloor dezer dagen een portefeuille, inhoudende pl.m. f. 700.—. De heer H. had het geluk deze te vinden en mocht hier voor een belooning in ontvangst nemen van f. 50. Aan het postkantoor alhier en de daaronder ressorteerende huippostkanto- ren werd gedurende de maand Juni 1935 gestort op de dlv. rekenlnge n van den Postcheque- en Girodienst f. 157626.40 en terugbetaald f. 47.58!).80. o OEGSTGEEST. De a.s. Autotocht voor Ouden van Dagen. Met groot verlangen zien ook ln. onze gemeente de ouden van dagen weer uit naar het jaarlijksohe uitstapje, dat hun door de goede zorgen van het comité sedert eenige jaren werd aangeboden. Ter gerust stelling kunnen wij vermelden, dat het comité voor dit doel wederom actief werk zaam ls. Het voornemen bestaat om, zoo mogelijk, ln het einde van deze maand, tot uitvoering te komen. De plannen moeten echter nog nader worden uitgewerkt en vastgesteld Een dringend beroep te doen aan auto-bezitters zal, naar wordt ver wacht, niet noodig zijn, gezien het enthou siasme van vorig jaar, daar eenparig werd verklaard, dat bij de laatste gelegenheid ook weer door hen werd mede genoten. Voor de financiën en giften in natura zal dezer dagen bij de ingezetenen worden aangeklopt. Hiervoor doen wij een ernstig beroep op de offervaardigheid onzer in woners opdat het comité ook weer dit jaar met voldoening mag terugzien op de vele beslommeringen aan het organiseeren varr een autotocht voor ouden van dagen ver bonden. 0 RIJNSBURG. Personeel met bijslag. Door bemiddeling der gemeentelijke werkverschaffing zijn ongeveer 20 werk lieden in het bloembollenbedrijf geplaatst, waarbij 1/3 als bijslag op de uit te keeren loonen wordt vergoed door het Rijk. Aan liet politte-bureau alhier zijn in lichtingen te bekomen, omtrent een on beheerd aangetroffen jongensrijwiel. 0 SASSENHEIM. Burgerlijke Stand. Geboren: Johanna Maria, dochter van J. Wiering en A. C. van der Poel Maria Cornelia Luise, dochter van J. J. Kipping en E. L. Ritter Gerrit Jan, zoon van W. Smit en J. de Jong. Ondertrouwd: H. van Luinen, 27 jaar en D. Kersten, 25 jaar. Loop der bevolking. Vertrokken: C. W. J. Meijer, Jac. van Beierenlaan 5, naar Noordwijk C. J. van der Meij, dienstbode. Hoofdstr. 140, naar Öegstgeest A. A. H. Witteman, Kastanjelaan 11, naar Öegstgeest. Nabij de Klapbrug kwam een motor rijder in botsing niet een wielrijder. Per soonlijke ongevallen kwamen niet voor; het motorrijwiel werd zoo beschadigd, dat de tocht niet voortgezet kon worden. Gisteravond reed een meisje tusschen de tram en vrachtauto en werd zenuw achtig, zoodat zij de macht over het stuur verloor en kwam te vallen. Zelf kwam zij er goed af, doch het voorwiel van haar fiets werd door de tram vernield. O VALKENBURG. Brand in een hooitas. Gistermorgen brak brand uit ln de hooi tas van den heer L. Jansen. Direct werden door klokluiden de spuitgasten gewaar schuwd. Vlug werden slangen op twee brandkranen gekoppeld en water gegeven. Het zag er in die dicht bebouwde buurt dreigend uit. want de wind dreef de vlam men naar de belendende perceelen. Groote zwarte rookwolken dreven over 't dorp. het geen een angstwekkend gezicht was. Dadelijk werd hulp van Katwijk ge vraagd. In verband met de overeenkomst met onze gemeente kwam men van daar met de motorspuit. Vrij vlug was het ge vaar bezworen en kon men tot het na- blusschen overgaan Enkele kleine kinde ren. die er speelden bekwamen geen letsel. De varkens in de stal zijn gered De oorzaak ligt tot nu toe in het duister. 0 VEUR-LEIDSCHENDAM. Incident tijdens een Roode Kruis- demons tratic. Onder leiding van dr. Reijers uit Veur en dr. v. d. Koogh uit Voorburg, hield de afd. van het Roode Kruis een demonstra tie. Bij de halte „Rozenrust" van de N.Z.H. T.M. was een tramopgeluk gefingeerd, met een zestal slachtoffers. Na verbonden te zijn werden deze getransporteerd naar een in de jachthaven van gebr. Plas liggende zolderschuit, om vervoerd te worden naar de Centrale Post in den theetuin van Dongen. Aan het eind van den tocht deed zich echter een ongeval voor. hetwelk wonder lijk goed is afgeloopen. Toen de schuit aan den Oostvlietweg- zijde voer, werd deze aangevaren door de motorboot „Assistent" van de N.V. Reederij v. d. Schuijt De schipper van deze boot probeerde in strijd met de verbodsbepalin gen een tweetal andere booten te pas- seeren en voer daardoor tegen de Roode Kruis-schuit. De op de zolderschuit staande personen grepen elkaar vast en bleven daardoor binnen boord. Niettegenstaande herhaalde sommatie door de politie weigerde de schipper aan den wal te komen en zette den reis voort. Tegen den schipper is proces-verbaal ongemaakt. Ten nadeele van een werkloozen ar beider uit Veur is een rijwiel, hetwelk hij even had gestald bij de eierveiling 't Wa pen van Veur, ontvreemd. Vrijdag. lil den Vergulden Turk; Jaarl. Alg. Verg. van aandeelhouders N.V. Stoomgistfabriek en distilleerderij „De Valk" v.h. T. H. Rlt- man en Co., 2 uur nam. Stadszaal: Alg. verg. Genootschap M.S.G, 8 uur nam. Zaterdag. Schouwburg: Spel van den vos Rel- naerde. 81/4 uur nam. Dinsdag. Schouwburg: Alg. ledenverg. Leldschë Sohouwburgver. 4 uur nam. Stationsweg 12: Alg. verg. van aandeel houders N.V. Leidsche Duinwater-Mij, 9Vi uur nam. Woensdag. Joh. de Wittstr. 48: Alg. verg. v. aan deelhouders N.V. Athibu; 2 uur nam. MUSEA. Academisch Historisch Museum: Ge opend Dinsdag en Vrijdag van 1012>/« en 25 uur. Kosteloos, Stedelijk Museum de Lakenhal, Oude 6ingel. Geopend ln Januari, November en December van 103 uur, ln Februari, Maart, April, Mel en October van 104 uur en ln Juni, Juli, Augustus en September van 10—5 uur. Op de Zondagen, de tweede Paasch- en Pinksterdagen, den Hemelvaartsdag en de belde Kerstdagen van af één uur. Het Museum ls gesloten op den dag, waarop Leiden's Ontzet wordt gevierd. Entrée op Zon- en Feestdagen bovenr genoemd kosteloos, 's Maandags f. 0.25, overige dagen f. 0.10. Rijksmuseum van Oudheden, Rapenburg 28. 1 April—1 Oct. 10—5 uur; 1 Oct.—1 Nov. 104 uur; 1 Nov.—16 Febr. 10—3 uur; 16 Febr.—1 April 104 uur. Zondags van 1—3 4 of 5 uur; entrée Maandags f. 0.25; overige dagen f. 0.10. Rijksmuseum voor Volkenkunde, Rapen burg, 6769 en Breestraat 18, Op werkda gen van 104 uur. Entrée Maandags f. 0.25 overige dagen f. 0.10. Rijksmuseum v. Nat Hist., 7. d. Werft- park, ingang Raamsteeg. Werkdagen 8.30— 12, 1.305, Zaterdags 8.30—12. Kosteloos. Rijksherbarium, Nonnensteeg 2 a. Dage lijks van 9—12.30 en 25.30 uur. Kosteloos. Hortus Botanicus, Rapenburg 73. Op werkdagen van 1 April—1 Oct van 9—12 en l'/t—6 uur. Zaterdags tot 5 uur. Van 1 Oct.—31 Mrt van 9—12 en l'/t4 uur. Op Zondagen van 1 April—1 Oct. van 10—12 en 1.304 u. 's Winters der Zondags geslo ten. Nederl. Hist. Natnnrnetenschappelijk Museum (Steenstraat 1 a)Alle werkdagen behalve 's Maandags van 104 uur; 's Zondags 14 uur. Rijksprentenkabinet (Kloksteeg 25)Ge opend op werkdagen van 1.304.30 uur nam. Zondags gesloten. Rijksmuseum van geologie en minera logie (Garenmarkt 1 c)Op werkdagen vart 9—12 en l'/«4 uur. Kosteloos. DAGELIJKS. Den Haag (Scala): Revue „Met vlag en wimpel". 8 uur nam. DIVERSEN. Woensdag Inst v. Praeventieve Genees kunde. Consultatiebureau voor moeilijke kinderen. Halfdrie tot halfvier. Inenting tégen dlphterie 45 uur nam. Woensdags: Inst. v. Praeventieve Ge neeskunde. Consultatiebureau voor Alco holisten. 7 uur nam. Vrijdags: Inst v. Praeventieve Genees kunde. Consultatiebureau voor Beroeps keuze. 4—5 uur nam. BIOSCOPEN. Luxor-Theater Stationsweg. 8 uur nam, „Eln Stern fallt vom Himmel". Woensdag en Zaterdag nam, 2 uur. Zondag nam. 2 uur. 4 uur 30 en 8 uur. Trianon Theater Breestraat, 8 uur nam. „Carnaval en liefde". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur, Casino-theater Hoogewoerd 49. 8 u. n.m, „De regimentsdochter". Zondagnam. 4 uur en 8 uur. Lido-Theater Steenstraat 39. 8'/< u. nam. „De controleur van de Nice-express". Woensdag- en Zaterdagnam. 2'/i uur. Zondag nam. 2 uur. 4'/« uur en 8 u. 15. De apotheek Hooigracht 48 ls dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menscliheid", echter van nam. 8 uur tot van. 8 uur alleen voor spoedrecepten. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 1 tot en met Zondag 7 Juli a.s„ waargenomen door de apotheken: J. C. Pelle, Kort Rapen burg 12, telef. 594; J. E. M. ten Dijk, Haven 18, telef. 85 en C. van Zijp, Wilhelminapark 8, Öegstgeest, telef. 274. WASSENAAR. Geslaagd te den Haag voor het exa men Gemeentefinanciën de heer G. van Barneveld alhier. Geslaagd te den Haag voor het aan- vullingsdiploma Mulo-examen H. J. Kloos terboer, alhier. 0 ZEVENHOVEN. Tot voorzitter van de gecomb. Noord- sche buurter en Noordijksche polders is herkozen de heer P. Koot. 2—2

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 6