LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Woensdag 3 Juli 1935 BRIEVEN UIT BERLIJN. UIT OE RIJNSTREEK. -if- dvTgd DU omscUciy/Ut^ staat tacU <zcUtc utit Oft uw auta?! losse nummers van ons Blad Nieuwe Predikant-directeur. (Van onzen Correspondent!. EEN BIJZONDERE HITTEGOLF. Berlijn. 28 Juni Hollen of stilstaan. Alles of niets. Het Is nu eenmaal een tijd, waarin radi cale bewegingen in de mode zijn. Waarom niet ook radicale luchtbewegingen? 'n Onmogelijke lente hebben we achter ons. Daarom is 't logisch, dat de zomer op on mogelijke wijze begonnen is. Hollen of stil staan. Alles of niets. Ik schrijf deze woorden op een dag van zoogenaamde herademing Wellicht een dag van rust tusschen twee periode's van afmatting. Wellicht echter ook en dat hoop ik nu maar de dag. die deze on zinnige hitteperiode werkelijk afsluit. Ware het niet, dat wij journalisten al tijd moeten en willen schrijven en over alles schrijven, ook en vaak vooral over dingen, die ons zeer antipathiek zijn. dan zou ik nu vacantie gevraagd hebben. Een verdiende vacantie? Nu: ik zou ze me zelf hebben gegund, na een Duitsche reeks van belevenissen, die niet malseh was, en met nieuwe ontwikkelingen vóór ons. die hoogstwaarschijnlijk ook niet van de poes zullen zijn. En vermoedelijke zal het er ook nog wel van komen, dat we even naar het zuchtende, mopperende, klagende, brom mende vaderland oversteken, om het aan ons hart te drukken, nu het ons in zijn zorgen dubbel lief geworden is. Maar alvorens dat te overwegen, willen we toch onze ultimo-plicht van Juni ver vullen en van deze vreeselijke en enkele andere dingen vertellen. Dat vreeselijke zijn deze zes. zeven ach ter ons liggende dagen geweest. Ik weet het. Ik lees óók kranten. Het is in heel Europa warm geweest en 't is er nóg warm. En ik wil heusch niet zoo doen. alsof het in Berlijn op elk gebied altijd weer erger of mooier, of belangrijker is dan ergens anders: alleen maar, omdat ik nu eenmaal hier woon. Maar ik geloof toch wel. aan de hand van de statistieken, die zelfs tot 1721 terug gaan en vertellen, dat het zoo lang geleden is, voordat men een tempe ratuur van 38 graden Celsius in den scha duw heeft kunnen terugvinden. dat Duitschland ook hier een record geslagen heeft Want Donderdag is het in Breslau. dicht bij Berlijn dus, inderdaad zoo on draaglijk heet geweest! En lees ik nu de Hollandsche bladen na. die van 31 en hoogstens nog 'n decimaaltje daarbij, vertellen, terwijl ikzelf hier 35.5 gemeten heb, dan geloof ik toch met een zekere „voldoening" te mogen constatee- ren. dat het puffende Nederland het niet halen kan bij de uren, die we hier doorge maakt hebben. Het was erg, het was nog erger, het was een direct schandaal En alleen onze lezers in Nederlandsch-Indië hebben het recht, smalend den neus op te trekken. Waarbij dan echter te overwegen is, dat zij hun hitte bestrijden kunnen met kleeren en woningen, die ons helaas niet ter beschikking staan. En dat het dus nog zéér de vraag is, of voor den Berüjner 35.5, voor den Breslauer 38 graden niet veel on draaglijker is dan een hoogere tempera tuur in Palembang of Semarang (om maar eens bij deze twee ergste persoonlijke her inneringen te blijven!). Wat deze zes dagen voor ons zoo erg gemaakt heeft, was de absolute, ijzing wekkende stilte der stovende natuur. Dat was wellicht als verschijnsel zeer indruk wekkend. Maar het was ook moordend. Men kreeg, wellicht voor het eerst in zijn leven, het zuivere gevoel van wat men een „obcessie". een ..Alpdruck" pleegt te noe men. Er was alleen maar hitte, loodzware, grauwblauwe, roerlooze. Nergens beweging. Ook niet in de toppen der hoogste boomen. En zelden of nooit wat gedoe in de wolken, dat, als het kwam, nog een tergend-mis leidend karakter had. We lazen nog wel 'kranten. We namen bijvoorbeeld notitie van een zitting van de Duitsche Regeering. waarin maar weer eventjes een nieuwe plicht voor alle staats burgers. de arbeidsdienstplicht, met één pennestreek en zonder eenig debat in welk lichaam dan ook. tot wet gemaakt is. Alge- meene arbeidsdienstplicht, voorafgaande aan den algemeenen militairen dienst plicht. een half jaar werk met schop en hark en houweel en ploeg, alvorens de ka zerne wordt opgezocht. Een geïllustreerd weekblad kwam onze overhitte phantasie tegemoet en teekende ons in aardig gevon den beelden den levensgang van de jongen Duitscher van zijn zesde jaar af; als „Pimpf" in de eerste uniform, dan naar het „Jungvolk", dan in de „Hitlerjugend", vervolgens naar de S.A., vandaar in het pak van den Arbeidsdienst, dan in de „rok des Konings" als echt soldaat, en ten slotte weer terug naar de S.A. en de andere corp sen. Ja. ja, dat is nu eenmaal de toekomst van het Nieuwe Duitschland. Volk aan 't geweer! We lazen het weer in de kranten. Maar we hebben met onoverwinnelijke apathie die bedrukte vellen onwelriekend napier toch weer van ons weggesmeten. Ten slotte interesseerde ons een en ander merkwaardig weinig. Het kwam ons alles ineens zoo dom en onbeduidend voor. Alles: de reis van Eden naar Parijs en Rome. de voldaanheid van de nieuwe ster Von Ribbentrop het bloedig gepraat van Benito Mussolini de duistere toestanden in Stalin's omgeving en al die inderdaad bij normale temperatuur zoo geweldig be langrijke dingen, waarvoor men onze aan dacht opeischt. We zagen en voelden iets. dat ons veel dichterbij en veel verschrikkelijker leek. De absolute stilte om ons heen. Van dezen oven. den onbarmhartigen. We vroegen ons af: waarom? We lachten er één twee dagen om. liepen nog grinnikend in hemd- zonder-boord. met 'n dun pantalonnetje en witte schoenen zonder sokken door de stad. We deden noz drie dagen aan sport. Tot we lazen van de eerste menschen die in deze stad door de hitte gegrepen en dood neergevallen waren. In diezelfde stad. Waarop we voor zoover we over ons zelf beslissen konden, glimlach en arbeid, sport en werk op zij legden en begonnen te staren met oogen die niets meer zien wilden. Zoo erg was deze hittegolf over Midden- Duitschland. zoo ere waren deze zes dazen in Berlijn We werden prikkelbaar begonnen heusche burenruzies. Om niets. Om een belachelijk motief. We werden giftig en ondankbaar jegens allen en alles. Elk woord werd ons te veel. Niets ALPHEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Cornells, Z. v. E. Donker en C. Laros; Petrus Joannes, Z. v G. J Ver geer en A. M. Mulders; Nelly, d. v. J. van Beusekom en A. Verdonk; Pieternella Hei- lina, d. v W. Tromp en H. J. Kroon; Leen den. z. v. D Kwakernaak en N. van Zwie- ten; Cornells Johannes, z. v. J. C. Sprok- kerief en A. C. Haak; Danemina Maria Jacoba, d. v. KI. van Donk en J. Oosthoek. Gehuwd: Simon Nicolaas van Oosterom, 32 j. met Jannetje Trijntje Knor, 28 j.; Jan Pieter van der Veer, 28 j. te Amersfoort en Geertje van Niedek. 29 Arie Couvée, 27 j. en Johanna Schrijver. 22 j. Overleden: Catharina Wiltenburg, 66 j., gehuwd met Gerardus Kraan; Cornelia Elisabeth vanDeuren, 62 j„ gehuwd met Gerbertus van Capel; Cornells Zwalve, 16 j. Jan van der Tol. 55 j.. gehuwd met Hen- drika van der Maat. Loop der Bevolking. Ingekomen van: Rotterdam, Petrus Versluis, boerenknecht, Steekterweg 27; Bennebroek. Saron P. Westmaas, kantoor bediende, Hoorn 246a: Hazerswoude. Cor nelia A. Maas. zonder beroep. Woubrug- scheweg 17: Ter Aar. Cornells Meerloo en gezin, fabrieksarbeider. Mauritsstr. 26; Hazerswoude. Geertrulda Verhorik, dienst bode. Otweg 18; Rotterdam, Trijntje Bergshoeff, verpleegster, van Reedestr. 7; Amsterdam, Margaretha van 't Riet, huis onderwijzeres, Dorpstraat 34. Vertrokken naar: Voorschoten. Donk laan 44, Christina M. J. van Huik, zonder beroep; Nieuwkoop, Theodora M. v. Beek, dienstbode; Zandvoort, v. Ostadestr. 20, Pieter Keizer, timmerman; Oostzaan, Zuid A-298, Antoor de ROoy. tuinder; Nieuwveen, Johanna-Stlchting, Jacob Koenekoop. zonder beroep; Leiden, Boter markt 27. Maria M. G. Vreeswijk, zonder beroep; Rotterdam, Veeluststraat 24b, Pieter Bontenbal, timmerman; Ter Aar, C-18, Margaretha Neumann, zonder be roep: Nieuwkoop. Achttienkavels, Sijtze Zeilstra, veehoud.kneeht; Maasland, Oost- gaag. Siemke G. Bljlsma, dienstbode; Nieuwkoop. A. 188, Alida P van Leeuwen, dienstbode; Barendreoht. Voordijk 5. Hen drik van Essen, schilder. De .opbrengst van de VU. busjes tweede lichting 1935 bedraagt f. 73,49 Onze plaatsgenoot P Koren is met ingang van 1 Juli aangesteld tot 2en klerk ten kantore van de Water- en Lichtbedrij- ven alhier. Door een vrachtauto werd in het Hazeveld bij de daar in aanbouw zijnde huizen een booggaslantaarn geheel afge reden. Gelukkig werd niemand getroffen. Door personeel van de gasfabriek werd een en ander hersteld. Een 36-tal meisjes der Martha-Stich- ting alhier is uit kampeeren gegaan naar het clubhuls „Ingeborg" bij Oud-Leusden. Als verdacht van diefstal zijn door de politie alhier aangehouden H. en v. L. Bij huiszoeking is een groot aantal voorwer pen van de meest uiteenloopenden aard inbeslag genomen, welke goederen ver moedelijk van diefstallen afkomstig zijn. Beide verdachten zijn ter beschikking van den officier van justitie gesteld. BODEGRAVEN. Burgerlijke Stand. Geboren, Jan z. v. Aart v. d. Marei en Aaltje van Dam Anna Maria Henriet ta, d. v. T. C. Arends en C. Berkhof Neeltje, d. v. H. Vis en A. Lok Overleden: Daniël Couperus 54 j„ ge huwd met B. N. Koster Lena Slappen de! Getrouwd: H. J. W. Oudewaal 24 j. en C. Jansen 23 j. Loop der Bevolking. Gevestigd: D. C. Doornik, slagersknecht v. Leiden J. W. Verheul, kappersbedien de, v Papendrecht A. H. Andeweg, controleur, v. Hendrik Ido Ambacht M Smaling, kleermaker, v. Laag-Nieuw- koop M. C. Zwanenburg, dienstbode, v. Langeruigeweide W. Zwaan en gezin, landarbeider, van Langeruigeweide W. Zwaan en gezin, landarbeider, van Bar- woudswaarder J. A. v. kookhuizen en gezin, broodbakker, v. Den Haag J. C. Visser, dienstbode, v. Waarder J. Lou wen, z.b. v. Zwolle. Vertrokken: Wed. A. Foruin, z.b. n. Alphen a. d Rijn P. Brouwer, timmer man. n. Zwammerdam G. W. v. d. Broek, z.b. n. Heerlen G. M. de Groot, dienstbode, n. Zeist B. v. Beek, dienst bode. n. Alphen a. d. Rijn. smaakte ons meer. Maag en ingewanden weigerden aan zotte experimenten nog ver der mee te doen. Bewegen maakte ziek, niet bewegen leidde tot versuffing. De nachten begonnen erger te worden dan de dagen. Ze lieten ons klaar wakker om het bewustzijn in ons te hameren: straks komt er nog een grootere kwaal. Nu: het oogenblik komt wellicht, waarop u me niet meer voor een berichtgever maar voor een ijlenden literaat gaat hou den en over een en ander uw eigen mee ning gaat vormen. Misschien zijn er onder u. die zeggen: Waar windt, die man zich over op ik vind een naar warme dagen wat lekker! Dat zijn ze ook. By u, in ons aller vaderland: maar niet hier. in de zandwoestijn van Brandenburg, waar de dennen en sparren het beeld beheer- schen maar de melancholie der bosschen haast Zweedsche afmetingen aanneemt en de meeren watervlaktes zijn van welke men griezellee dingen vertelt en zelden lokkende. Men zou ten slotte tot de doodgewone conclusie kunnen komen, dat ik heimwee heb. En ik ben voorlooolz nog te slap. om di( te ontkennen Zóó warm Is het bii ons. Aferii'elijk te bedenken dat onder zulke omstandigheden hier menschen wonen, weinige kilometers "an mii af. die het.... regééren niet laten kunnen! ROLAND, Auto verbrand. Op de Noordzyde is een groote ver- huisauto van een expediteur uit Den Haag geheel verbrand. De wagen reed op den Ryksstraatweg in de richting onzer gemeente, toen de bestuurder en de inzit tende knecht plotseling een feilen steek vlam door de cabine zagen gaan. Men stopte onmlddeliyk en de inzittenden sprongen overhaast, ieder aan een kant van de auto, eruit. Dat was juist bytyds en hoewel de menschen over den weg duikel den, kregen zy toch geen letsel. De be stuurder had echter al lichte brand wonden aan den arm. De wagen zelf stond in een onderdeel van een oogenblik in lichte laaie. Men had even tevoren ben zine ingenomen en dat alles brandde met een geweldige hitte en hooge vlammen. Het verkeer stond natuurlijk hopeloos ge stremd. De politie werd gewaarschuwd en met een tweetal snelblusschers, probeerde men het vuur te blusschen. Dat slaagde niet en eerst nadat het houtwerk verbrand was en de benzinevoorraad uitgeput, kon men met water het vuur blusschen en het verkeer weer laten passeeren Omtrent de oorzaak tast men in het duister. Op den Goudschen weg werd een vol geladen wagen met hooi aangereden door een auto. De wagen kantelde om en viel in den Goudschen Vaart. Nog juist bytyds wisten de beide voer lieden in den graskant langs het water te springen en ontkwamen daardoor aan een groot gevaar. BOSKOOP. Burgerlijke Stand. Geboren: Theodoras Gerardus, z. van A. G. Verbry en H. M. v. Lint Arie Wij nand, z. van A. Hoogendoorn en A. Zaal Hendrik, z. van W. Windhorst en C. A. de Koster Willem, z. van M. Verwey en H. Timmerman Lena Gerri. d. van G. Gelderblom en J. C. v. Eijk Hugo Dirk. z. van L. v. Dyk en G. Verboom Cla- zina, d. van B. v. Maanen en C. v. Eyk. Overleden: Willem Oosterom 74 j. Wieberen Cornells Zeilstra 17 j. Aan de Rykspostspaarbank te dezer i plaatse werd gedurende de maand Juni i ingelegd f. 19366,75 en terugbetaald f. 13468. Het laatste, door de spaarBank uitgegeven boekje draagt het nummer i 5733. De Oranje-ccollecte, uitgaande van het bestuur der Ned. Herv. School alhier, heeft de som van f. 100.98 opgebracht. De reisvereeniging „Met en voor Elkander" alhier, hield in hotel „Neuf" haar j aarlij ksche vergadering ter bespre king van hare plannen voor het a.s. Zomerreisje. Na opening, deelde de voorz. mede. dat het ledental der vereeniging steeds in sty- gende lyn is, zelfs in die mate, dat dit jaar 2 groote bussen noodig zullenzyn. Met meerderheid van stemmen werd be sloten op 16 Juli a.s. een bezoek te bren gen aan Arnhem en Nijmegen. HAZERSWOUDE. De kar van den melkslyter v. N. ge laden met een bus met melk werd in de Dorpstraat aangereden door een met hooi beladen voertuig van den landbouwer K. alhier. Het karretje kantelde met het ge volg dat de inhoud van de bus op straat terecht kwam en verloren ging. De schade werd onderling geregeld. LEIDERDORP. Burgerlijke Stand. Geboren: Hendrik, zn. van A. Maat en Margje Pool Gerrit Jan, zn. van R. Min- nee en M. H. Ravensbergen. Getrouwd: P. C. Bik en S. v. Otten. Gevonden: een actetasch. Inlichtin gen ter secretarie. De winkeluitbreiding houdt hier ge- lyken tred met de groei der bevolking. Nu is hier een nieuwe zaak geopend van den heer P. Rynsburger in melk. room, boter, kaas. eieren, fijne vleeschwaren enz. aan de dr. de Bruinestraat, hoek Hoogmade- scheweg. Gebouwd is een pand, dat met zyn betegelde frissche, ruime winkel, groote koelkelder en van vele moderne gereedschappen voorzien zuivelhuis een uitstekenden indruk maakt. Het geheel is door den heer M. v. d. Vel den fraai uitgevoerd in stijl en kwaliteit. Wy wenschen den heer Rynsburger succes toe in zyn geheel gemoderniseerd bedrijf! NIEUWVEEN. Loop der bevolking. Ingekomen: G. J. Koenekoop, uit Alphen a. d. Ryn. Vetrokken: F. Spanjaard, naar Ter- munten S. Vogelaar, n. Amsterdam. Het 8-j. dochtertje van B. H. werd door den 15-j. A. Z. met de fiets aange reden. Het kind brak een been en liep een ernstige hoofdwonde op. Het meisje liep links, de jongen reed rechts op den weg, zoodat den jongen geen schuld treft. rGesïoten^u^ i Jftfluhki VOOR DONDERDAG 4 JULI. Hilversum, 1875 M, AVRO-Uitzending - 8.00: Gram pi. 9.00: Ensemble Francis Keth 10.00: Morgenwyding 10.15: Gram.pl. 11.00: Knipcursus Mevr. I. de Leeuw—Van Rees 11.45: Gram.p! 12.30: Jetty Cantor en haar orkest. In de pauze: Gram.pl. 2.003.45: Omroep orkest olv. N. Treep mmv. E. Veen (piano) en Gram.pl. 4 00: Voor zieken en ouden van dagen 4.30: Gram.p! 5.00: Voor groote kinderen 5.30: The Continental Five en Gram.pl. 6.30: Sportpraatje H. Hollander 7.00: Omroeporkest olv N. Treep 7.25: „Botsingen. 8 00: Berichten 8.05: Omroeporkest olv. N. Treep 8.30: „AVRO-Ruiters Attentie!" Bekendmaking der winnaars van AVRO's Slipjacht door R. de Clercq. Mmv. Kovacs Lajos' orkest 9.30: Disco-nieuws 10.00 Vervolg van 8.30 10.45: Gram.pl. 11.00 Berichten li.10—12.00: De AVRO- Decibels olv. Eddy Meenk Huizen, 301 M. 8.00—9.15 KRO, 10.00 NCRV. 11.00 KRO. 2.00 NCVR. 8.00—9,15 en 10.00: Grampl 10.15: Morgendienst olv. ds. G. W. v. Deth 10.45: Gram.p! 11.30—12.00: Godsd. halfuur 12.15: Orkestconcert en Gram.p! 2.00: Hand- werkcursus 3.003.45: Zang door A. Goettsch (sopraan). Aan den vleugel: Mevr. W. GoudaDen Hertog 4.00: By- bellezing ds. E. J. H. v. Leeuwen, mmv. bariton en orgel 5.00: Handenarbeid v. d. jeugd 5.30: Orgelspel S. P. Visser 6.30: Gram.p] 6 43: Causerie A Sta pelkamp 7.00: Politieber. 7.15: Repor tage 7.30: Journ Weekoverzicht door C. A Crayé 8.00: Vaz Dias 8 05: Haarl. Orkestvereeniging olv. M Adam, mmv. C. Luitjes (plano) 9.00: W. A. Kiuysdyk: Gevaren van den weg 9.30: Vervolg concert (Om 9.55 Vaz Dias) 10 30—11.30: Gram.p! Droitwich, 1500 M. 10.35—10.50: Mor genwyding 11.25: Orgelspel H. Croud- son 12.05: Het Rutland Square en New Victoria-orkest olv. N. Austin 1.05: Gr. platen 1.40: Speeches a. h. Noenmaal v. d. Empire Parliamentary Association 2.10: Paltison's salon-orkest 3.20: Ves per 4.10: H Darewski en zijn orkest 5 05: Orgelconcert T. W. North 5.35: E. Pini's tango-orkest 6.20: Berichten 6 50. Het Parkington-kwintet 7.35: BBC- Dansorkest olv. H. Hall 7.35: Radio- tooneel 8.20: „L'Amour des trois oran ges" van S. Prokofiew olv Alb. Coates 9.50: Berichten 10.20; Kerkdienst 10 35: BBC-Theater-orkest olv. A. Wood 11.3512 20: Het Casani Club-orkest olv. Charlie Kunz. Radio-Paris, 1648 M 7.20 en 8.20: Gram.pl. 12.35: Kamermuziek olv. Doyen - 5.05 Radiotcon. 9.05 Nat. ork. olv. Inghelbrecht. mmv. het Raugelkoor. Hier na Dansmuziek. Kalundborg, 1261 M. 12 20—2.20: Con cert uit Rest. „Ritz" 3.004.50: Repor tage 6.356.55: Piano-recital 8.20: Trioconcert 9.002.20: Dansmuziek voor de jongeren, Keulen, 456 M 6 35: Concert 12.20: Omroeporkest en solisten 2.35: Gram.- platen 4.20: Guit.aarspel 5.20: Om- roepkleinorkest 8.30: Militair concert 10 50: Dansmuziek 11.20: Concert uit München mmv. pianosoüst 11.4512.20: Dansmuziek. Rome, 421 M 9.00: ,11 Pergolese", opera van Landi. Orkestleiding: Tansini. Brussel, 322 en 484 M.: 322 M.: 12.20: Gram.pl. 12.50: Salon-orkest 1.50 2 20 en 5.20: Gram.nl. 6.50: Zang 7.35: Gram.p! 8 20: Vocaal concert 10.30—11.20: Gram.nl. 484 M 12 20: Gram.pl. 1.302.20: dito 5.20: Or gelconcert 6.20: Gram.p! 6.50: Salon- orkest 7.35: dito 8.20: Omroeporkest olv. Gason 10.3011.20Dansmuziek. Deutschlandsender, 1571 M. 8.30: „Hein Godenwind, der Admiral von Moski- tonien", hoorspel 9.40: Volksdansen 10 20: Berichten 10.50: Orgelspel 1100: Weerbericht 1120: Concert uit München 11.45—12.20: Robert Gaden's dansorkest. GEM. RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF EN DE R. O V. RADIO-CENTRALE. Voor Donderdag 4 Juli. Iste programma: Hilversum van 8—24 u. 2de programma: Huizen van 824 uur 3de programma: 8.00: Keulen 8.40: Deutschl.s. 10.20: Keulen 12.05: Pa rijs Radio 14.20: Deutschl.s. 15.20: Iondon Reg. 16.20: Deutsch!s. 17.20: Keulen 18.50: Brussel, Fr. 19. 20: Keulen Ongev. 19.35: Brussel V! 19.50: Deutschl.s. 20.20: London Reg. 21.05: Parijs Radio. 4de programma: 8.05: Parijs Radio 10 35: London Reg. 18.20: diversen 13.50: Droitwich Het sportDraatje wordt morgen 5 Juli gehouden 21.50: London Reg. 22.20: Droitwich. Wijzigingen voorbehouden. zijn behalve aan ons Bureau ook verkrijgbaar bij de Firma A. HILLEN - Stationsweg Firma A. J. H. WIJTENBURG, Haarlemmerstraat 2. W. G. J. VERBURG. Sigarenhandel, Heerenstraat 2. Fa. A. SOMERWIL Az. Hoogew. 24 A. M. v. ZWICHT Breestraat 126 A. VAN EGMOND, Sigarenhandel, Haven 2/4. W. v. LEEUWEN Janvossensteeg 19 BOEKHANDEL VAN DER VEEN Geversstraat No. 59 - Oegstgeest en aan de Kiosken. DER MARTHA-STICHTING TE ALPHEN. Dr. J. Th. Meyer. Gelyk wy gisteren reeds uitvoerig be richtten Is dr. J. Th. Meyer, Ned. Herv. pred. te Velsen, wiens foto wij hierboven plaatsen, benoemd tot predikant-directeur der Martha-Stlchtlng te Alphen a. d. Ryn. SPORT. WATERPOLO. DE ZIJL I—S. V. II. 2—5. S. V. H. was volledig, terwijl de Zyl uit kwam met invallers voor H. Kramp en D. Kraayenbrink. Direct na het uitzwemmen bemachtigt S.V.H. den ba! speelt even samen en lost dan een ver en hard schot, dat C. Rameau corner werkt, welke niets oplevert. De gasten blyven sterker en al spoedig wordt de stand 0We zien dan een stryd met wisselende kansen, waar- by de Zyl duchtig van zich afbyt. Als plotseling H. Blansjaar er tusschen uit gaat, zwemt P. Lut met hem mee, Blans jaar geeft goed over en onder groot en thousiasme wordt de stand gelyk. 11. Door dezen tegenstand is S.V.H geheel verrast, zoo verrast dat als K. Kraayen brink er van door gaat, een der S.V.H.'ers het water uit moet en Kraayenbrink op de 4 M. lyn hard en zuiver inschiet. 21. Een seconde voor tyd valt de bal nog op de lyn van het Zyl-doel en dan is het rusten. De tweede helft wordt krachtig inge zet. Steeds komt S.V.H. onstuimig opzet ten en al spoedig ls de stand weer gelyk, 22. Nog geeft de Zyl niet op; van beide zeventallen moet een speler uit het wa ter. Jammer genoeg komen dan de fouten. H. Blansjaar kan zijn vuur niet bedwingen: en zwemt tot tweemaal toe te vlug weg, waardoor ook hij het water uit moet, en S.V.H. gemakkelijk 23 maakt. Toch zou nog niets verloren zyn geweest als even later Arbouw zich niet had vergeten. Twee S.V.H.-spelers vielen hem aan, de scheids- Hechter had reeds gefloten, maar toen ver gat hij zich en moest eveneens het water uit. Vrijiiggend had de Zyl gelijk kunnen maken, nu scoorde S.V.H. 24 om tegen het einde fraaii 25 te maken, waar mede het einde kwam. DE ZIJL IV—D.Z.V. n. Gisterenavond speelde de Zijl IV tegen D.Z.V. II (Delft) voor den Haagschen Zwembond. Rust 0Eindstand 21. VOETBAL. LEIDSCH XI—ZWALUWEN. Naar wy vernemen zal v. d. Togt (H.F.C.) hedenavond het doel verdedigen van het versterkte Leidsche elftal, dat op het A.S.C.-terrein tegen de Zwaluwen speelt. Scheidsrechter is dg heer ir. E. Neuer- burg, uit Den Haag. Naar de organisatie-commissie ons meldt zal het Zwaluwen-elftal slechts weinig verandering ondergaan. V|//CHIPU_BtBICUTEN IJMUIDEN, 3 Juli 1935. VISCHPR1JZEN. Tarbot per K G. f. 0.520.34; Griet per kist van 50 K.G f. 18—7.50; Tongen per K.G. f. 0.720.43, Groote Schol per kist van 50 K.G f. 17.5011; Middelschol per kist van 50 K.G. f. 16II; Zetschol per kist van 50 K.G. f. 1510; Kleine Schol per kist van 50 K.G. f. 144; Schar per kist van 50 K.G. f. 4.603.30; Tongschar per kist van 50 K.G. f. 2216; Vleeten per stuk f. 0.46; Pieterman en Poontjes per kist van 50 K.G. f. 1.300.30; Groote Schelvisch per kist van 50 K.G. f. 20—16; Middel Schel visch per kist van 50 K.G. f. 1613; Klein- middel Schelvisch per kist van 50 K.G. f. 13 7.40; Kleine Schelvisch per kist van 50 K.G. f.81.90; Kabeljauw per kist van 125 K.G. f. 3613; Gullen per kist van 50 K.G, f. 61.20; Lengen per stuk f. 0.500.40; Heilbot per K.G f. 0.55—0.50; Wytlng per kist van 50 K.G. f.32; Koolvisch per stuk f. 0.50—0.25; Makreel per kist van 50 K.G. f. 7.50—3.20. Aangekomen 5 Stoomtrawlers: IJM. 18 met f.1165; IJM. 90 met f.796; IJM. 167 met f.1676; IJM. 10 met f.1789; IJM. 60 met f.1465: 3 kotters: E. 45 met f.654; E 369 .met f.559; E. 390 met f 667 en 5 loggers: KW. 134 met f.498; K.W. 161 met f.624; KW. 159 met f.714; KW. 29 met f.440; SCH. 412 met f.436. Vlaardingsche markt, 3 Juli KW. 57 met 14 last; SCH. 45 met 28 last van 2 sche pen). Maatjesharing 7.509.50. 4—2

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 8