De Pers over 't bezuinigingsontwerp. LEIDSCH DAGBLAD Tweede Blad Woensdag 3 Juli 1935 KERK- EN SCH00LNIEUWS. (IN/T IN IIÏTIRIN AGENDA. CORRESPONDENTIE. VRAGENRUBRIEK. Naar aanleiding van de Memorie van Antwoord oo het Bezuinigingsplan, schrijft ..De Maasbode" een uitvoerig commentaar, waaraan het volgende wordt ontleend: Alles bijeen genomen, vonden wU in dit regeerlngsstuk een zoo duidelijke sterke tefldenz in de door de katholieke Kamer fractie gewensehte algemeene richting, dat ongetwijfeld een basis tot verdere samenwerking met deze regeering aan wezig mag worden geacht. Alleen het feit. dat de regeering niet geheel consequent de vaste standen aantast, mag. naar onze meening niet de aanleiding worden om haar de gelegenheid te ontnemen tot het voeren van de aangekondigde construc tieve welvaartspolltiek. waarop zoo lang werd aangedrongen. Vooral nu deze politiek zal worden gevoerd onder de energieke leiding van een man als minister Gelissen, die juist wat er op dit punt onder de katholieken leeft, steeds zoo scherp naar voren bracht, ook in deze Memorie van Antwoord. Vergissen wij ons wanneer wij in de passage tegen de devaluatie een iets min der stelligen toon meenen te beluisteren dan vroeger? De regeering verklaart, „dat zij waardevermindering onzer munteen heid voor het volk als geheel zeer schade lijk beschouwt en daarom het uiterste zal doen om haar te voorkomen". Twijfelt zij of dit werkelijk zal gelukken? „De Tijd" noemt de Memorie van Ant woord op het Bezuinigingsontwerp „een onbevredigend antwoord". Het blad schrijft om! Ongetwijfeld moet men om meer dan een reden het krachtig ingrijpen waar- deeren door een op economisch gebied internationale figuur als min. Colljn in onze nationale economie, deplorabel zin kende onder bultenlandsche lasten en domheden. Maar de Tweede Kamer zal niet kunnen berusten in een politiek, die opnieuw de raadgevingen in den- wind slaat voor de noodzakelijke koersverande ring. In de Memorie van Antwoord blijft deze politiek uitgaan van het waandenk beeld. dat .gestreefd zal worden naar vermindering van den druk der vaste lasten" omdat „dan van zelf de saneering dier lasten op den duur volgt". Het blijft de oude naïveteit van de economie, die blind in het moeras rijdt! De druk heet verminderd te worden, maar aan de hoofdsommen wordt niet geraakt, en desondanks komt. „op den duur" aller „vanzelf" in orde. Wel is de Regeering bereid, als hier en daar breu ken worden beloopen, noodverbanden te leggen, maar in geen geval consequente inflatie of devaluatie. „Het Volk" ziet „het noodlottige stelsel gehandhaafd": Men krijgt den sterken indruk dat de regeering in haar oorspronkelijk wetsont werp opzettelijk heeft ondervraagd, om dan door de Kamer wat te laten afdingen en bij memorie van antwoord wat te kun nen inschikken en aldus den schijn te wekken, dat zij handzaam, is. Een methode van de vischmarkt. die beneden de waar digheid van een regeering Is.. Hoofdzaak echter is. dat aan alle af braak, hoogstens op enkele punten eenigs- zins van vorm veranderd, hardnekkig vastgehouden wordt. Het stelsel der regee- rtng blijft geheel ongewijzigd. Geen op bouw. doch afbraak. Dit kan in den ge- dachtengang der regeering ook niet anders, omdat zij al de namens de sociaal-demo cratische fractie aan de orde gestelde denkbeelden tot verhooging van inkomsten afwijst ook de eenmalige voorstellen gelijk de heffing-in-eens en de vervanging van zilveren door nikkelen pasmunt, welke dienst zouden hebben te doen als over brugging van de periode, waarin de alge meene inkomstenvermeerdering door her stel van de koopkracht nog niet ingetre den is. De regeering handhaaft haar verderfe lijk afbraakstelsel, dat land en volk naar den ondergang leidt. Dit is het kernpunt dezer memorie van antwoord. Hiertegen was volgens het voorloopig verslag een meerderheid in de Kamer aanwezig. Is die meerderheid na de memorie van ant woord nog aanwezig? In de katholieke pers was een groote ommezwaai van haar aanvankelijke hevige oppositie inge treden Op belangrijke tegemoetkoming van regeeringswege werd gehoopt. Zullen de katholieken blijken, met de thans ge opperde schijntegemoetkomingen in de watten gewikkeld te zijn en zich laten vangen om de in wezen gehandhaafde afbraakmethode te slikken? Het zal nu spoedig moeten blijken. De „V o 1 k s k r a n t" komt tot de vol gende conclusie: Afwachten blijft voor zoover wij het zien, de boodschap. Er zal bij het mondeling debat nog veel opheldering, nog veel tegemoetko ming, nog veel bereidheid tot koerswijzi ging het afzweren der aanpassings politiek noodig zijn voordat we de regeering het verloren vertrouwen kunnen terugschenken. De vraag is niet of de regeering meent met haar concessies (voor het lager onderwijs meer formeel dan reëel i en haar kersversche industrialisatie-bevlie ging van de katholieke Kamerfractie af te zijn, de allesbeheerschende vraag is, of de oud-nieuwe regeeringspolltiek geacht mag worden te zijn in s lands belang. Voorloopig zeggen we nog niet: ja. Het „Handelsblad" brengt de voornaamste punten uit de Mem. van Ant woord naar voren en vervolgt dan Uit deze enkele, korte grepen uit het lijvig doch bondig en over het algemeen helder geschreven regeeringsantwoord moge blijken, dat ten zeerste de regeering de bezuinlgingsnoodzaak even scherp, ja nog scherper ziet dan bij het indienen van het veel omvattend ontwerp het geval was. Dat zij verder door concessies op be langrijke punten een open oog getoond heeft voor het in een parlementairen rechtsstaat onberekenbaar nut van sa menwerking en overleg tusschen regee ring en volksvertegenwoordiging. En dat zij tenslotte, maar slechts voor zoover het haar verantwoord toeschijnt, een ernstige Iioglng wil doen om aan van andere kan ten voorgestelde denkbeelden voor con structieve welvaartspolltiek gelegenheid te geven zich aan de moeilijke practijk te toetsen, onder de overtuigde leiding van een figuur, die toch juist, bij de warmste voorstanders van deze denkbeelden boven elke verdenking van „lauwheid" moet staan. Dat de regeering zich niet laat lel den door koppige starheid of door onwil om met nuttige ideeën-bijdragen haar voordeel dat is het voordeel van het totaal onzer Nederiandsche samenleving te doen, heeft zij in dit antwoord ten behoeve van het parlement dan ook wel zeer duidelijk aangetoond. Men mag hopen dat het parlement zich, omgekeerd, door denzelfden wil om het gemeenschap pelijk doel in zoo breed en vriendschappe lijk mogelijke samenwerking te verzorgen, zal laten leiden. En dat dit ook uiting zal vinden in de opbouwende critiek welke, ook nu nog, op verschillende punten denkbaar en zelfs wenschelijk is. Overzicht onzer belangrijkste Veemarkten. Het loopt met de prijzen van het ge- brulksvee wel iets anders dan dat het zich den laatsten tijd deed aanzien. Natuurs- invloeden spelen hierbij een voorname rol. De Meimaand scihraal en koud, met sohaarschte aan gras, waarna een gulle Junimaand volgde met een overvloed aan gras, terwijl met de laatste zeer warme dagen een buitengewone vraag ontstond naar consumptiemelk, met het gevolg dat een goede melkkoe plotseling in aanzien steeg en daarmee ook haar financieele waarde. Vooral de boeren in de belde Hol landen, in 't bijzonder om de groote steden toonden een meerdere kooplust voor ge- bruiksvee. 't Komt zeer weinig voor in den hooitijd dat de markten van gebruiksvee vlot worden geruimd, met stijgende prijzen. Gorimchem J.l. Maandag bij gering aanbod zeer duur. We noteerden van f. 150f. 190 voor de goede en beste soorten, enkele nog iets hooger, terwijl gisteren over de ge- heele linie, Rotterdam, Purmerend, Gro ningen, Sneek, de handel vlot verliep, met stijgende prijzen. We verwachten deze „opleving" echter van zeer tijdelijken aard, want beschouwen de abnormale warmte wel als de hoofdfactor. Op de slachtvee-afdeelingen waren de aanvoeren aanzienlijk beperkt. De handel zette deze week kalm in, doch zoowel te Rotterdam als Amsterdam wat vaster in prijs, terwijl de Dinsdagmarkten te Rot terdam en Purmerend bepaald vlugger en duurder waren, 't Scheelde zeker f. 10 f. 15 per stuk bij de vorige week. Te Gro ningen was de handel echter nog slecht. De vette kalveren waren ook niet zoo ruim aangeboden en de prijzen, hoewel nog laag, konden zich toch in de loop van den han del weer eenigszlns herstellen. Nuchtere kalveren volgden daarin. Met het wolvee was het nog niet beter. Wel werd een klein contingent naar Frankrijk verkocht, doch het bleef zonder invloed, daar voor het binnenland bijzon der weinig werd gedaan. Noteeringen waren dan ook niet beter. Op de varkensmarkten waren vanwege den hooibouw de aanvoeren ook al zeer matig, waardoor de prijzen zich even boven die der vorige week konden stellen. We noteerden 16'/i17'/> cent per pond levend gewicht. VAN DER S. WAT ER IN HET BLOEMBOLLEN- BEDRIJF GESANEERD IS. Men schrijft ons: Het overschot aan bloembollen, dat einde 1934 is vernietigd, besomde in to taal f. 1.482.573.42, met de kosten aan den afkoop door de regeering inbegrepen, of aan hyacinthen f. 585.615.05, late tulpen f. 274.620.24, vroege tulpen f. 399.515.59 en narcissen f. 222.822.54. Het vak droeg de kosten zelf, er is geen steun genoten. De beteelde oppervlakte vroege en late tulpen is in niet onbelangrijke mate be neden de beteelbare oppervlakte gebleven; uit eigen beweging is dus voor deze soor ten een verdere inkrimping toegepast dan was voorgeschreven. Voor het bloembollenbedrijf was het aantal teeltvergunningen 12.897; 2050 teeltoverdrachten waren begin van dit jaar in behandeling. CONSUMPTIEMELK. De prijs voor het taxegedeelte van con sumptiemelk, gekocht op Regeeringscon- tract, is voor de volgende week bepaald op 4 3/4 cent per liter, eventueel verhoogd met premie of verminderd met de af dracht voor de kwaliteit. De afdracht voor andere in consumptie gebrachte melk is vastgesteld op 2'/t cent per liter. PRF.DTKRFTTFTEN VOOR DONDERDAG 4 JULI. LEIDEN. Geref. Gemeente (Nieuwe Rijn). Nam. 8 uur, ds. M. Heikoop, van Utrecht. ALPHEN AAN DEN RIJN. Chr. Geref. Kerk: Nam. halfacht, ds. Smit, van Sliedrecht. BOSKOOP. Geref. Gem.: Nam. halfacht, ds. La- maln, v. Rotterdam. DE ALGEMEENE TOESTAND. De bijeenkomst der oud-strijders. In de plenaire zitting van de internatio nale conferentie van oud-strijders te Pa rijs, die elf tijdens den oorlog geallieerde landen en ook de vereenigingen van Duitsche frontstrijders vereenigt, is een resolutie aangenomen, waarin personen, die tot een oorlog ophitsen, streng veroor deeld worden en tot vijanden worden ver klaard van hun eigen land. In een andere resolutie wordt erop aan gedrongen, dat tusschen de volken een sfeer van vertrouwen zal worden gescha pen door moreele ontwapening en door het sluiten van internationale verdragen, die wederkeerlg oprecht geëerbiedigd moe ten worden. Verder zijn nog een aantal resoluties aangenomen, waarin de oud-strijders als hun meerling uitspreken, dat een effec tieve beperking der bewapening de essentleele voorwaarde is voor een duur- zamen vrede, dat men eventueele geschil len aan arbitrage moet onderwerpen en dat de betreffende scheidsrechterlijke uitspraken moeten worden geëerbiedigd. Ten slotte hebben de oud-strijders be sloten met elkaar in nauw contact te blijven. In den namiddag begaven de delegaties zich naar den „Are de Triomphe", waar Oberllndober, de leider der Duitsche dele gatie, een krans met de Duitsche kleuren neerlegde op het Graf van den Onbeken den Soldaat. De banieren van het American Legion, het British Legion, en van de bonden van oud-strijders van Portugal en Italië om ringden het graf. DUITSCHLAND. Het bezoek van minister Beek. De Poolsche minister van Bultenland sche Zaken, Beek, vertrok gisteravond om tien uur naar Berlijn, in gezelschap van den directeur van zijn kabinet Lubienski, zijn particulieren secretaris. Voor het bezoek aan Berlijn is het vol gende program vastgesteld: Heden zal de Rijksminster van Buiten- landsche Zaken, baron von Neurath, een noenmaal aanbieden, terwijl Rijkskanse lier Hitler des avonds een maaltijd zal aanbieden, welke zal worden gevolgd door een receptie en een concert. Morgen zal minister Beek namens de Poolsche regeering een krans leggen op het graf van den Duitschen Onbekenden Soldaat, waarna op de Poolsche ambas sade een noenmaal zal worden aange richt, waaraan Rijkskanselier Hitler, de Rijksministers Goering, von Neurath, Goebbels en generaal von Blomberg, zoo mede andere hoogwaardigheidsbekleders zullen deelnemen. Des middags zal Beek Goering in diens particuliere villa te Schorfhelde bij Berlijn bezoeken, waarna hij des avonds met mevrouw Beek zal vertrekken naar een Zuid-Dultsche bad plaats. FRANKRIJK. Succes voor de regeering. De Voorzitter van den Ministerraad en de minister van Financiën hebben op een aantal vragen van de Kamercommissie van Financiën mondelinge inlichtingen ge geven. Daaruit blijkt,'dat bij een normalen gang van zaken de schatkist in staat zal zijn de extra uitgaven van de landsverde diging alsook nieuwe voorschotten aan de Cie. Generale Transatlantique te finan cieren. Heden verschijnt een aantal bezui nigingsdecreten, tot wegneming van mis bruiken, enz. Over wat het land na 15 Juli te wachten staat is nog niets naar buiten doorgedrongen, maar krachtige maatrege len zijn noodig. In de laatste jaren, zeide de minister, was de staatsschuld van fr. 265 milliard tot fr. 330 milliard gestegen. Laval zeide nog: „De speculanten zullen den franc niet krijgen. Wij zullen al het noodige durven doen." De financieele commissie legde, nadat zij Laval had gehoord, algemeene tevreden heid aan den dag, omdat zij van meening is, dat de goedkeuring der decreten door den ministerraad de eerste stap is op den weg naar herstel van het begrootings- evenwioht. Men heoht veel belang aan Lavals verklaring over de verdediging van den franc. De commissie was van meening, dat men de gevolgen der decreten moet afwachten zonder de actie der regeering te belem meren. Zij besloot er van af te zien om tijdens het reces bijeen te komen om de besluiten der regeering te controleeren en ging sine die uiteen. Reuter deelt nog mede, dat de commis sie de belofte heeft gekregen, dat de in spanning der regeering om te komen tot herstel met vastberadenheid zal worden voortgezet en dat belangrijke maatregelen na 15 Juli tot stand zullen komen. Laval wilde echter geen bijzonderheden over deze maatregelen mededeelen. Onder de gestelde vragen liepen er verscheidene over de mid delen om de economische bedrijvigheid van het land nieuw leven in te blazen. Laval verklaarde, dat hij een politiek van ruime economische verstandhouding zou toepassen en over nieuwe douane overeenkomsten zou onderhandelen om successievelijk de contingenteeringen af te schaffen. VEREENIGDE STATEN. Het Congres zwenkt niet om! Het huis van Afgevaardigden heeft zich nogmaals met 246 tegen 133 stemmen verklaard voor verwerping van het ver zoek van den President om een wetgeven- den maatregel tot afschaffing binnen zeven jaar der holdingmaatschappijen voor ondernemingen van openbaar nut. Deze stemming is de meest beslissende nederlaag, die Roosevelt geleden heeft, sedert hij het bewind aanvaard heeft. Het Huis heeft vervolgens met 323 tegen 81 stemmen het wetsontwerp betreffende de ondernemingen van openbaar nut aan genomen, waarin het voorstel van Roose velt niet opgenomen is. Het ontwerp zal nu in een conferentie van beide huizen behandeld worden. ITALIË. Antwoord aan Eden. De verklaring van Eden en de debatten in het Lagerhuis worden in een hoofdarti kel van de „Glornale d'Italia" besproken onder het opschrift „Preciseeringen". Het blad schrijft, dat de spijt, die door Eden tot uiting gebracht is met betrekking tot de weigering van Mussolini, gelijk is aan de spijt van Italië wegens het onvol doende begrip, dat Engeland toont voor de Italiaansche motleven. Voortgaande geeft het blad dan een korte opsomming van deze motieven en van het Italiaansche recht op koloniale expansie, evenals andere landen en met name Engeland bezitten. Met de systematische tegenwerking van Abessynië tegen de vreedzame pogingen tot commercieele expansie van Italië, de voortdurende vijandschap van Abessynië, zijn bewapening, grensovertredingen, aan vallen en tenslotte de noodzakelijkheid voor Italië, om zijn grenzen te verdedigen, met al deze Italiaansche moeilijkheden houden de Engelsche voorstellen in het ge heel geen rekening. Het blad gaat dan over tot een syste matische ontleding van de practische waarde der voorstellen zelve, waarover Eden niet heeft gesproken. De Britsche voorstellen bevatten niets, dat een duurzamen vrede aan de Ita- llaanschAbessynische grenzen zou kun nen waarborgen en het conflict tusschen belde landen zou daardoor niet worden bijgelegd, doch slechts verdaagd. De eenlge, die er profijt van zou trekken, zou Abes synië zijn, dat met zijn agressieve geestes gesteldheid, na alle gepleegde en tot dus verre ongestrafte overtredingen met een uitgang naar zee de mogelijkheid zou verwerven, zich vrijelijk te voorzien van wapenen en zelfs een zeemogendheid zou worden naast Italië. De uitweg over Zella zou bovendien ge heel in het voordeel van Engeland zijn en in het nadeel van Italië, aangezien hij in de plaats zou komen van den uitweg over Assab. door Italië in 1928 toegestaan. Wat Ogaden betreft, het gaat daarbij om het algemeen bekend meest woestijn achtig gebied van Abessynië, waarvan de economische waarde volkomen nihi! is. Italië zoekt geen onontglnbare woestijnen. De Britsche voorstellen beantwoorden dus niet aan de tot uiting gebrachte Engelsche doeleinden, noch aan de Italiaansche behoeften, aldus luidde de conclusie van de „Giornale d'Italia" UIT HET VERRE OOSTEN. De Russische protestnota. Volgens berichten uit Dairen hebben alle sovjet-Russische staatsburgers in Mandsjoekwo van Moskou het uitdrukke lijk bevel ontvangen, om niet later dan 25 Augustus naar Rusland terug te keeren. In Japansche legerkringen acht men het sovjet-Russische protest volkomen ongegrond en verklaart men, dat de Ja pansche troepen te gedisciplineerd en overigens ook te zwak zijn, om zich aan dergelijke grensschendingen, als waarvan zij beticht worden, schuldig te maken. Wanneer de sovjet-regeering er prijs op stelt, dezen onbevredigenden toestand te doen eindigen, kan zij dit slechts door een duidelijke grensafbakening bereiken. In marinekringen wordt het sovjet- Russische protest wegens het beweerde binnendringen van Mandsjoerijsche ka- nonneerbooten ln sovjet-wateren even eens van de hand gewezen. Men verklaart, dat sovjet-Rusland tot dusver steeds geweigerd heeft, een ac- coord te sluiten met betrekking tot het verkeer op den Amoer en zoodoende een zuiveren toestand te scheppen. Door het hoofdkwartier van het Kwan- toengleger werd aangekondigd, dat de ge demilitariseerde zone in Noord-China zal worden uitgebreid zeventig mijlen in Westelijke richting naar Kalgan, de hoofdstad van de provincie Tsjahar. Deze maatregel vormt een onderdeel der overeenkomst van Tsjahar. Naar ln Chineesche kringen verluidt, zal het Japansche leger zich van elke nieuwe pressie op Noord-China onthouden in afwachting van de resultaten van de Chineesch-Japansche diplomatieke be sprekingen over een eventueele economi sche samenwerking. Ingeval van onderhandelingen zou Japan de exploitatie trachten te verkrij gen van de provincie Hoepel, die kolen, ijzer en katoen zou kunnen produceeren in ruil voor Japansche fabrieksartikelen. Verder zou Japan fiet aanleggen van een dubbel spoor eischen op de lijn Tientsin - Shang Hal Kwan en een verlenging van den Lughai-spoorweg naar Turkestan. Dit laatste wijst er op, dat het Japan sche leger op het oogenblik bijzondere aandacht schenkt aan Buiten-Mongolië en sovjet-Rusland, BUZIAU DRIE MAANDEN IN GIPSVERBAND. Naar wij nader omtrent den toestand van Buziau vernemen, zegt de „Tel." heeft het Röntgen-onderzoek uitgewezen dat de verwonding van ernstiger aard is dan men oorspronkelijk heeft gedacht. Vooral de massage, welke in het begin is toegepast, blijkt absoluut verkeerd gewerkt te hebben. Het zal noodig zijn dat Buziau nog drie maanden ln gipsverband ln het ziekenhuis blijft. NIEUWE UITGAVEN. De Kath. Nat. Bond van Wasch-Indus- trieelen heeft een geschrift het licht doen zien, waarin een vakopleiding voor toe komstige waschindustrieelen wordt gepleit. Verschenen is bij de Algemeene han delsdrukkerij het drlemaandelijksche ver slag aan de Staten-Generaal over de Landbouwcrisismaatregelen,' hunne wer king en uitvoering. HEDEN Schouwburg: Spel van den vos Rel- nacrde. 81/4 uur nam. Vrijdag. In den Vergulden Turk: Jaarl. Alg. Verg. van aandeelhouders N.V. Stoomgistfabriek en distilleerderij „De Valk" v.h. T. H. Rit- man en Co., 2 uur nam. Stadszaal: Alg. verg. Genootschap M.S.G. 8 uur nam. MUSEA. Academisch Historisch Museum: Ge opend Dinsdag en Vrijdag van 10—12'/t en 25 uur. Kosteloos. Stedelijk Museum de Lakenhal, Oude Singel, Geopend In Januari, November en December van 10—3 uur, ln Februari, Maart, April, Mel en October van 104 uur en ln Juni, Juli, Augustus en September van 10—5 uur. Op de Zondagen, de tweede Paasch- en Pinksterdagen, den Hemelvaartsdag en de beide Kerstdagen van af één uur. Het Museum is gesloten op den dag, waarop Leiden's Ontzet wordt gevierd. Entrée op Zon- en Feestdagen boven genoemd kosteloos, 's Maandags f. 0.25, overige dagen f. 0.10. Rijksmuseum van Oudheden, Rapenburg 28. 1 April—1 Oct. 10—5 uur; 1 Oct.—1 Nov. 10—4 uur; 1 Nov.—16 Febr. 10—3 uur; 16 Febr.—1 April 104 uur. Zondags van 1—3 4 of 5 uur; entrée Maandags f0.25; overige dagen f. 0.10. Rijksmuseum voor Volkenkunde, Rapen burg 67—69 en Breestraat 18. Op werkda gen van 104 uur. Entrée Maandags f. 0.25 overige dagen f. 0.10. Rijksmuseum v. Nat. Hlst., v. d. Werff- park, ingang Raamsteeg. Werkdagen 8.30 12, 1.30—5, Zaterdags 8.30—12. Kosteloos. Rijksherbarium, Nonnensteeg 2 a. Dage lijks van 9—12.30 en 2—5.30 uur. Kosteloos. Hortus Botanicus, Rapenburg 73. Op werkdagen van 1 April—1 Oct. van 9—12 en l'/i6 uur. Zaterdags tot 5 uur. Van 1 Oct.—31 Mrt. van 9—12 en 1'/,—4 uur. Op Zondagen van 1 April—1 Oct. van 10—12 en 1.304 u. 's Winters der Zondags geslo ten. Nederl. Hist. Natuurwetenschappelijk Museum (Steenstraat 1 alAlle werkdagen behalve 's Maandags van 104 uur; 's Zondags 14 uur. Rijksprentenkabinet (Kloksteeg 25): Ge opend op werkdagen van 1.304.30 uur nam Zondags gesloten. Rijksmuseum van geologie en minera logie (Garenmarkt lc): Op werkdagen van 9—12 en l'/i4 uur. Kosteloos. DAGELIJKS. Den Haag (Scala)Revue „Met vlag en wimpel". 8 uur nam. DIVERSEN. Woensdag Inst. v. Praeventleve Genees kunde. Consultatiebureau voor moeilijke kinderen. Halfdrle tot halfvler. Inenting tegen diphterle 45 uur nam Woensdags: Inst. v. Praeventleve Ge neeskunde. Consultatiebureau voor Alco holisten. 7 uur nam. Vrijdags: Inst. v. Praeventleve Genees kunde. Consultatiebureau voor Beroeps keuze. 4—5 uur nam BIOSCOPEN. Luxor-Theater Stationsweg 8 uur nam. „Eln Stern fallt vom Himmel". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur. Trianon Theater Breestraat, 8 uur nam. „Carnaval en liefde". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. 2 uur. 4 uur 30 en 8 uur, Casino-theater Hoogewoerd 49. 8 u. n.m. „De regimentsdochter". Zondagnam 4 uur en 8 uur. Lldo-Theater Steenstraat 39 S'/l u. nam. „De controleur van de Nlce-express". Woensdag- en Zaterdagnam. 21/» uur. Zondag nam. 2 uur, 4'/> uur en 8 u. 15. De apotheek Hooigracht 48 is dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheld", echter van nam. 8 uur tot vjn. 8 uur alleen voor spoedrecepten. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 1 tot en met Zondag 7 Juli a.s waargenomen door de apotheken: J. C. Pelle, Kort Rapen burg 12, telef. 594; J. E. M. ten Dijk, Haven 18. telef. 85 en C. van Zijp, Wilhelminapark 8, Oegstgeest, telef. 274, AAN ONZE CORRESPONDENTEN. Wij verzoeken onzen Correspondenten hun Berichtettnota's p. o. in ons bezit te doen zijn. H. G., te V. Een veearts raadplegen. G. v. B. Ons niet bekend. v. L. te L. De Ned. strafwet is toe passelijk op den Nederlander, die zich buiten het rijk in Europa schuldig maakt aan een feit. hetwelk door de Ned. straf wet als misdrijf wordt beschouwd en waarop door 1de wet van het land. waar het begaan is straf is gesteld. Het ge noemde feit zou dus ook hier te lande berecht kunnen worden. Uw borgstelling kunt u natuurlijk ver spelen. Als u zich naar Duitschland zou begeven zou het vonnis op u geëxecuteerd kunnen worden. Uitlevering is niet moge lijk; de desbetreffende wet is alleen op vreemdelingen toepasselijk. 2—2

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 6