LEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Woensdag 3 Juli 1935 TELEGRAMMEN. LAAT/TC fililCUÏIN BINNENLAND. Reinaerde sluw en geslepen vol kwade tiekken en streken, mede weddend of hij zijn leven zal redden of niet, het hondje verwaand en verfijnd, de das vol sermoen wijsheid, de wolf fel doch laf, de raaf vol eigenwijze geleerdheid Stuk voor stuk wisten zij iets goeds te maken van hun uitbeelding, waardoor het volgen van dit oud-nieuwe epos werd tot een genoegen over de gansche linie. Hoe mooi werden ook in de beweging de eigenaardigheden van ieder dier aangegeven! Studie.noeste studie is er noodle geweest om dit te be reiken (zelfs een bezoek aan Artis is ge bracht!), doch het slagen is des te eer voller. Keurig verzorgd waren de costumes, die met zwier werden gedragen, een succes voor den heer D. Grey, die ze had ont worpen. Het zeggen der verzen, geen gemakke lijke taak. ging vlot; vooral Reinaerde, Das, Raaf, koning Nobel mogen in dit op zicht bijzonder geprezen Door de mas kers was niet alles even duidelijk te ver s'aan, doch bepaald hinderlijk werd dit toch nergens. Inderdaad 't spel van den Vos Rei naerde heeft de kroon gezet op dit land juweel! Een leutig kijk- en hoorspel van goedmoedige boert en spot, zooals de be doeling was Herhaaldelijk weerklonk applaus uit het prachtig bezette Huls, en vele open-doek jes vielen executanten en auteur, die aan wezig was, ten deel. Na afloop volgde een grootsche huldi ging. Achtereenvolgens werden kransen aangeboden door den praeses collegli. den voorzitter der Lustrumcommissie, den ver tegenwoordiger der corpora uit de andere universiteitssteden, den praeses van Mi nerva. de praeses der V.V.SL., den prae ses der schouwburgcommissie, koningin Gente namens het V V.S.L.-tooneel (met een speech in oud-Nederlandsche verzen), welke kransen vergezeld gingen van har telijke toespraken. De voorzitter der Lustrumcommissie bood ook kransen aan aan dr. Walch en aan den heer Lensvelt, die ook door den praeses collegli warm dank was gebracht. Tot slot dankte de praeses van het Stu- dententooneel. Hij bracht dank aan den burgemeester en diens echtgenoote. den iector-magnlflcus en den garnizoenscom mandant voor hun aanwezigheid, om ver volgens alle schenkers van kransen te be danken. Kransen zijnerzijds werden aan geboden aan de heeren Storm en Spren- ger, hulde werd gebracht aan den heer Grey en tenslotte aan den „kelser" van „De Witte Accoleyen". Na afloop werd in de Stadszaal een maskerade-bal gehouden, dat tot vroeg in den morgen duurde. De hengelwedstrijd. Het was hedenmorgen op het terrein van de Kaasmarkt om een uur of halfacht al opvallend druk. Zij die getuigen waren van deze drukte en dat waren er niet wei nigen, behoefden niet te gissen wat er ging gebeuren. Immers degenen die er aan hebben getwijfeld of zich hier iets af speelde dat in geen enkel verband met de vischsport stond, moeten wei zeer ongeloo- vig zijn geweest. De verschijnselen welke zich toch voordeden wezen te duidelijk op een hengelwedstrijd, om er ook maar een oogenblik aan te twijfelen. Honderden hengelaars, in de eerste plaats natuurlijk gewapend met het meest onmisbare attri buut, den hengel, alsmede talrijke andere onmisbare voorwerpen welke men bij de hengelsport van noode heeft, wachtten met klimmend ongeduld het tijdstip af. dat naar de vangplaats, in casu het Rijn- en Schiekanaal. kon worden afgemarcheerd. Het waren er velen, want niet minder dan 263 Leldenaars boven den leeftijd van 18 jaar hadden zich als deelnemers aange meld. En dat aantal zou nog veel grooter zijn geweest, Indien men de Inschrijving niet had stop gezet. De kans was immers groot dat het aantal de organisatie boven het hoofd zou groeien. Thans is dit echter niet geschied, want nadat de stoet met muziek voorop, door Leiden's straten naar de plaats van bestemming was getogen, bleek al spoedig dat de organisatie goed in elkaar zat. Binnen niet al te langen tijd zat een ieder op de plaats, welke hem bij nummering was aangeweben. Het eenigste wat de adsplrant-vanger echter mooht doen, was zijn hengelgereedschap in orde maken, meer niet. Aldus geschiedde. Een 25-tal controleurs zag angstvallig toe, dat niemand de geiboden overschreed en geen visch ving voor het sein van inleggen was gegeven Om bij halftien werd het eerste signaal gegeven, hetgeen inhield, dat men mocht peilen en voederen en de haak, voorzien van aas. boven het wateropper vlak gereed mocht houden. Even later, ter wijl de muziek een treurmarsch speelde welk een optimisme! werd het sein tot beginnen gegeven en enkele oogenblikken daarna dreven tweehonderd-drie-en-zestig dobbers op het water van het Rijn- en Schiekanaal en tuurden tweehonderd - drle-en-zestlg paar hengelaars-oogen met gespannen aandacht naar de witte of roode puntjes der simmen, vervuld met de vurige hoop, dat in den anderhalf uur tijd die hun ter beschikking stond, de dobbers door de zorgloosheid der visschen meerdere malen onder zouden gaan. De wind was goed. werd ons van be voegde zijde medegedeeld. Maar ondanks dien goeden wind schenen er toch factoren in het spel te zijn die de vangst deden ineenschrompelen tot een resultaat dat ons teleurstelde. Echter de oplossing was niet moeilijk, want van verschillende zijden werd ons verzekerd, dat in het Rijn- en Schiekanaal nu eenmaal geen visch zit. Gelukkig bleken er echter toch nog hen gelaars te zijn die door Vrouwe Fortuna op een bijzonder gulle wijze werden beje gend, want nu en dan zagen wij onver wachts een volksoploopje, hetgeen bij nader onderzoek tot oorzaak had. dat daar in de buurt iets was opgehaald. Groot was dan vaak de teleurstelling als de contro leur onverbiddelijk constateerde; onder de maat! Weg was dan de vreugde, waarvan zooeven nog het gemoed van den henge laar vervuld was Doch al was de vangst voor menigeen kleiner dan hij ziln verwachtingen had »pst»]rf. de welstrüd slaagde uitstekend en daar was het ten slotte voor een groot deel toch om begonnen. Rest ons nog te vermelden, dat de pu blieke belangsteling buitengewoon groot was. LUSTRUM EN OUDEN VAN DAGEN. Als kroon op het werk van het Comité ter verslering van de Haarlemmerstraat (Prlnsessekade-Hartebrugi werd gisteren den bewoners van het St. Stevenshofje benevens eenige ouden van dagen, een tocht door de versierde straten aangebo den. De commissie had daartoe een zestal fraaie auto's gehuurd, waarmede in lang zaam tempo door de verschillende wijken werd gereden, zoodat de inzittenden vol op konden genieten van den vroolijken aanblik, dien de met zooveel zorg versier de straten opleveren. Op de helft van den tocht, die ruim twee uren duurde, werd gepauzeerd in café-rest. „Royal" aan de Doezastrwaar ververschingen werden aangeboden en de oudjes onder het ge not van een koekje en een goede sigaar talrijke herinneringen van vroeger op haalden, die, te oordeelen naar de vroo lljke stemming, van louter prettlgen aard waren. Een voorbeeld, dat navolging verdient! GOUDEN HUWELIJKSFEEST. Hoewel om gezondheidsredenen hun 50-jarige echtvereenlging niet feestelijk zal worden herdacht, willen wij toch niet nalaten het feit te vermelden, dat 16 dezer het echtpaar Th Verbiest en Catharina van Polanen, Barbarasteeg 3, zijn gouden bruiloft hoopt te herdenken. Vandaag zijn voor de beide oudjes de bruidsdagen in gegaan. CHR. H BS. MET 5-JARIGEN CURSUS. De overgang. Bevorderd tot de tweede klasse: H. S. E v. Benten, M D Beumer, M. J Binnen dijk. P. L. Blangé. J. v Booma, H. J. Brons, J. C. de Bruyn. M H E Glerum, H. de Groot. J. Heyloo. K. L. v. Herwaarden. J. J de Jongh. N Korenhof. H G. Lammens, W. Louwe. E. Salm. M. A Slootmaker, G. Snoek, J. L. de Troye. S M. v. Aarem, N F. Binnendijk, R Ph. Boot, A. v. Ot tert H. Dam, P. W. Duyverman, Th. de Josselin de Jong, E. M Klein, J. Los, J. Maas, M P. Menger, E. H G. Peiger, D. C. v. d. Vijver, L Visser. J. M A. Water reus, J. E Webster, G. Allaart, W. Siddré, O. v d. Brug (voorw.). Afgewezen 10 Bevorderd tot de derde klasse: L. Aal- bersberg, A. M Arentshorst. J. Bergman, J. v. Egmond, M den Hartog F. Kuyk, L. v. Leeuwen, H B. Maitimo. K. Muth, J. H Polhuys. J C. Renaud, E W. Sluiman, J. Veenstra. G. Volkersz. J. Brons, L. Brons. M Burger, E. S. v. Calcar, J. v. Cittert, J. G Deelman, C. Gleichman. N. Grootenboer, J H. Harmever, D J ten Have, F. v d Knoop, W. Koppenol. A. H Leffers, W. E H Menger. J M de Mo!. H. P Mutters, K. Volker, L. Wesselo, I. M le Grand. Afgewezen 18. Bevorderd tot de vierde klasse: J. D. Bakker, W. Barnard. W A. Bodcwes, P. Boot, C. J. Francken. C. Glasbergen J. Gooszen ivoorw.). O A. Hamel. J. Kooien, E. H. J Menger. W. Pera. B.M de Planque. J. Roosdorp, J Schout, L. v. d. Stoel, P A Zandbergen. P. L. Zwarenstein. N E M. v Aarem. J. F Beekman, F. v d Berghe. G. Bogaardt, H. T. Brouwer, S. Glastra. D. C. den Haan O E B Hamel, N J de Jong. J C. Korthof, H. Los, J. v d. Plas, H Sleeboom, J. M. Spaargaren. F R. v. d. Vliet, M. W. Vroom. F. G. Wevschede, F. Westrik. K J. Wiepkema. A. Wlersma. W. Zweers, M L Knol (voorw), M. de Graaf. Afgewezen 8 Bevorderd tot de 5de klasse a (econom. afd.): A. J. J. Arentshorst. M. Eman M. Gooi, G. H. W. Lignac. B. J. v. d. Nat, J. H. Westerhof Afgewezen 1. Bevorderd tot de 5de klasse b (wlsk. afd.)G. Borger. D de Borst, W. Burgers. F. Goekoop (voorw H. C. v. d. Hoff, W F. Janse v Mantgem. W. Lagendiik. J. Sobels, L Verduvn, J. Zuiderduin. J. Bos- schteter, A. Boutkan, W F. Brinks, R C. Z. Burg ,J. J Koning, C. J, v. d. Most v. Splik, J. C. Mulder. H. D. Odendaal. J. W. A. Rietdijk, H. M. Stiasnv, J. P M. Trouw. R Uyterlinde. D. R de Viet, D J. Wagner. A. W v. d. Worm. Afgewezen 3 Geslaagd voor toel.-ex. 5de kl B: A. Boon. KON. NED. MAATSCHAPPIJ VOOR TUINBOUW EN PLANTKUNDE. Bezoek aan de tuinen van het Boerhavekwartier. Gisteren vereenlgde zich een 20 tal leden van de Afd. Leldlen ter bezichtiging van bovengenoemde tuinen. Het gezelschap werd rondgeleid door de heeren Mater en Verbiest, opzichter en tuinman. Al spoedig bleek dat, deze terreinen veel grooter waren dan men van den weg af gezien zou denken Geen wonder, want zij beslaan niet minder dan 27 Hectaren! Aangenaam stemt de ruime opvatting van den tuinaanleg om al die groote vrij on regelmatig geplaatste gebouwen, flinke gazons, met op den achtergrond evenzeer groote borders met kleurige vaste planten, somns geflankeerd met breede rozenstroo- ken meest Polyantha of trosrozen die goed tegen de felle zon kunnen Ook de wandelwegen zijn breed en met verschillende fraaie boomsoorten beplant en tot halverwege de hoogte van vele ge bouwen zien wii klimplanten met frlssche groene bladeren de eentonigheid van deze gevels te hulp komen. Opmerkelijk was het goede sortiment van heesters, rozen en vaste planten; van de trosrozen zelfs de best bekende nieuwe Paulsen-varieteiten Na een wandeling van ruim een uur waarin ook de tuinen van de laboratoria bezichtigd werden belandde het gezelschap bil den uitgang aan de Wassenaarsche weg. Hier was de voorzitter de tolk van allen toen hii dankzegde aan den plant- soenchef den heer Mater voor zijn uit- noodiging en aan den tuinman den heer Verbiest voor het gelelde Hl! herinnerde eraan dat dit het tweede bezoek was: het eerste begin Juni toen de voorjaarsbloemen en de heesters in volle pracht waren en nu dit bezoek waarbli vooral van de borders en zomerbloemen genoten was ZD nog vermeld dat, al deze tuinen door een zeer klein maar geestdriftig gestemd personeel wordt verzorgd. GOUDEN DOCTORAAT. Zaterdag as. zal het 50 Jaar geleden zijn, dat mr. J. v d. Kasteele te Den Haag aan de Leidsche Universiteit promoveer de tot doctor in de rechtsgeleerdheid. HANDELSREGISTER KAMER VAN KOOPHANDEL. Opheffing: De Leidsche Groenten- en Fruithal. Ha ven 58, Lelden. Groenten- en fruithandel. Nieuwe inschrijving: Boot en Co., Hoofdstraat 143, Sassen helm Bloembollenkweekerij en export- handel. Eigenaar: F. Boot, Sassenhelm. Procuratiehouder: C. Spilker, Sassenhelm. Wijzigingen M. Schoneveld, Vliet N.Z. 64. Rijnsburg. Schilder en handel in drogerijen. Over leden eigenaar: M. Schoneveld. Rijnsburg dd. 10 April 1935 Wljz. handelsn. in: Wed M Schoneveld Nieuwe Eigenaar: Wed G SchoneveldVan den Haak, Rijnsburg. P. Kort Jr Koestraat 12, Rijnsburg. Timmerman. Uittr Eigenaar: P. Kort Jr., dd 1 Jan. 1935. Wijz. handelsn.: P. Kort Pzn. Naamlooze Vennootschap Bloembollen- bedrijf Boot en Co. Lopsterweg 18/20, Voorhout De zaak is overgedaan aah: Boot en Co., Sassenhelm. Bij beschikking van den minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen ls onze stadgenoot dr. L. U. de Sitter, tot wederopzeggens toegelaten als privaat docent in de faculteit der wis- en na tuurkunde aan de Rijksuniversiteit alhier om onderwijs te geven in de geologie. Geslaagd voor het examen boekhou den, handelsrekenen en handelsrecht, af genomen door de Vereeniging van Lee raren in het Boekhouden te Amsterdam de heer J. G. W. Parmentier, leerling van Oc- tavia Parmentier, alhier. Onze stadgenoote. mej. G J. Krol slaagde te Den Haag voor het examen akte L. O. Geslaagd ls aan de Handelshooge- school te Rotterdam voor het doctoraal examen economie, de heer H. Jonker, alhier. Voor het te Utrecht gehouden vak examen voor Kruideniers is geslaagd onze stadgenoot P. C. Lacourt. Donderdag 4 Juli hoopt de heer I. L. de Graaf, kassier-boekhouder bij A. W. Sijthoff's Uitgevers Mij. NV. alhier zijn 25-jarlg Jubileum bij deze vennootschap te herdenken. Men verzoekt ons mede te deelen, dat j.l Maandag de vereen. „Kunst en Ge not" en de Oranje Garde niet in het Ge meentehuis zijn ontyangen en onthaald op limonade, maar flut Wijkgebouw „Re- hoboth." Gistermiddag is de 58-jarige voet ganger K. K., op den Zoeterwoudsche- Singel nabij de Heerenstraat aangereden door een wielrijder G. van E., waardoor hij kwam te vallen en een lichte hersen schudding bekwam. De Eerste Hulpdienst vervoerde hem naar het Academisch Zie kenhuis. De politie stelt een onderzoek in naar de schuldvraag. DE VERKLARING VAN EDEN. PARIJS, 3 Juli. (Reuter). De verkla ring van Eden in het Lagerhuis over het aanbod van gebiedsafstand aan Ethiopië, welk voorstel de Britsche minister uit naam zijner regeering te Rome aan Mussolini zou hebben gedaan en waardoor Abbessy- nlë toegang tot de zee zou krijgen, door een strook van Britsch-Somaliland, heeft te Parijs veel opzien gebaard, daar Eden er bij zijn bezoek aan Parijs niet op heeft gezinspeeld. Men wijst er hier met nadruk op, dat er een verdrag bestaat, dat in 1906 gesloten is tusschen Frankrijk. Engeland en Italië, en dat Ethiopië betreft. In dit verdrag hebben voornoemde sta ten afgesproken, zich te onthouden van het aanleggen van verbindingswegen in Abessynië, welke concurrentie zouden kun nen opleveren voor wegen, welke aangelegd zijn onder auspiciën van een der genoemde mogendheden In dit bijzondere geval gaat het om den spoorweg Djlboetl-Addls- Abeba, welke zeer groot nadeel zou kunnen lijden Ingeval Ethiopië een uitweg naar zee krijgt over Britseh Somallland. Het schijnt dus, aldus verklaart men te Parijs, dat de Fransohe regeering geraad pleegd, of althans gewaarschuwd had moe ten worden, zulks overigens in overeen stemming met den geest van samenwer king, welke tot nog toe tusschen Parijs en Londen heerscht. LONDEN, 3 Juli. (Reuter). Morgen zullen twee Leden van het Lagerhuis vragen stellen aan de regeering Inzake het Britsche voorstel een strook grond af te staan aan Abessynië, als compensatie voor de concessies aan Italië. Een deel der aanhangers van de regee ring is van oordeel, dat men Italië voor den volkenbond ter verantwoording moet roepen, als logisch gevolg van de Britsche volkenbondspolitiek. Er zijn evenwel teekenen, die erop wijzen, dat niet het geheele Britsche kabi net van deze meening is. JAPANSCH PROTEST WEGENS BELEEDIGING VAN DEN KEIZER. SJANGHAI, 3 Juli. (A.N.P.). De Japan- sche autoriteiten hebben bij de Chinee- sche overheid geprotesteerd en geëtscht dat maatregelen zouden worden genomen tegen de Chineesche uitgevers van een tijdschrift, waarin een artikel had gestaan over het Japansche hof dat beleedigend voor den Japanschen Mikado werd geacht. Het tijdschrift is verboden en tegen den uitgever ls een vervolging ingesteld, doch de verontwaardiging die het artikel heeft gewekt was zoo groot dat de Japansche ambassadeur een bespreking hield met de Japansche marine- en militaire autoritei ten. die instructies uit Tokio afwachtten voor eventueele verdere stappen bij de regeering te Nanking. Naai- Japansche meening is in laatste instantie het centrale uitvoerende bestuur der Kwo Min Tang verantwoordelijk voor dergelijke voor Japan beleedigende uitla tingen. WEDEROM STRAATONLUSTEN TE BELFAST. LONDEN, 3 Juli. (A.N.P.). Gisteravond is het wederom tot straatonlusten te Bel fast gekomen. Toen een protestantsche vereeniging door de straten trok vuurde een voorbijganger plotseling op de groep en loste zes schoten, waardoor drie personen gewond werden Twee hunner moesten in ernstigen toestand naar het ziekenhuis worden overgebracht. De dader wist te ontvluchten Een groote afdeeling met karabijnen ge wapende politie en pantserauto's, die on middellijk gealarmeerd waren, moesten de menigte verspreiden. Later op den avond werden van eenige café's in de hoofdstra ten de ruiten ingeworpen terwijl een na tionalistische optocht werd aangevallen en een vaandel ter herinering aan den op stand van 1798 werd vernield. ANDRÉ CITROEN t PARIJS, 3 Juli (Reuter). Do bekende auto-constructeur André Cltroën is op 57- jarlgen leeftijd na een langdurige ziekte overleden. HU ls destijds begonnen in een kleine smederij en legde zich in het begin van den oorlog toe op het maken van auto's, waarin hij weldra groote bekendheid ver wierf, zoodat hij 30.000 arbeiders in dienst had. Hij was een reclame-genie en zond eenige wetenschappelijke expedities uit. Vorig Jaar werd zijn zaak echter ook door de crisis getroffen en daarvan her stelde zij zich niet meer. BECK TE BERLIJN. BERLIJN, 3 Juli (D.N.B.) De Poolsche minister van buitenlandsche zaken Beck ls met zijn echtgenoote en verder gevolg hier aangekomen. Op het station werd het gezelschap ont vangen door staatssecretaris Meissner, namens den Fuehrer, minister von Neurath en anderen. ORKAAN BOVEN DE WITTE ZEE. MOSKOU. 3 Juli. (Reuter). Boven de Witte Zee en het schiereiland Kola heeft een zware orkaan gewoed. Van drie vis- schersschepen zijn de wrakken aange spoeld. De bemanningen zijn om het leven gekomen. Verscheidene andere vlsschers- schepen, die door den storm in volle zee werden verrast worden vermist. Men vreest dat zij ook vergaan zijn. Twee groote mo torschepen werden door een sleepboot, die voor hulpverleening was uitgezonden, met de kiel omhoog in de Witte Zee aangetrof fen. De bemanning was om het leven geko men. Tot dusverre schat men het aantal slachtoffers op minstens twintig. VONNISSEN IN GRIEKENLAND. ATHENE, 3 Juli. (D.N.B.). Oud-minister Maris, een der opstandelingen-leiders die bij verstek tot levenslang tuchthuis was veroordeeld, heeft zich bij de politie aange meld. Hij was uit Parijs, waar Venizelos zich heeft gevestigd, naar Griekenland teruggekeerd. Sofianopoelos. leider der Agrarische par tij, die ook aan den opstand heeft deel genomen, is bij verstek tot levenslange tuchthuisstraf veroordeeld. DE SCHEEPSBOTSING IN DE JAPANSCHE ZEE. TOKIO, 3 Juli (Reuter). De botsing tus schen de Japansche schepen ..Senzan Maroe" en Midori Maroe" had plaats om één uur 's nachts nabij het eiland Sjodo, gelegen in de binnenzee Harimanada, ten Westen van Osaka, tusschen het groote eiland Hondo en het kleinere eiland Sjiko- koe De Senzan Maroe was een schip van 3123 ton. de Mirori Maroe van 1725 ton. De Senzan Maroe dook plotseling in den mist op, naast de Midori Maroe. Een botsing was niet meer te vermijden. Het kleinste schip werd om zoo te zeg gen in tweeën gesneden tot onder de waterlijn. De boeg van de Senzan Maroe drong tot in de machinekamer van de Midora Maroe door. Merkwaardig genoeg is de Senzan Maroe in het geheel niet beschadigd. De kapitein van het schip liet onmidde- lijk alle booten uitzetten om de opvaren den van de Midori Maroe op te pikken. Volgens een bericht ontvangen twee uur nadat de aanvaring had plaats gehad, waren 113 opvarenden van de Midori Maroe opgepikt. Gebleken is, dat er zich geen buitenlan der bevond aa nboord van de Midori Maroe, die zoo snel zonk, dat geen S.O.S.- seinen uitgezonden konden worden, terwijl ook geen booten te water gelaten konden worden. Het reddingswerk werd door de woelige zee ten zeerste bemoeilijkt. Vi!f-en-zeventig passagiers en zes leden der bemanning van het gezonken Japan sche schip worden nog vermist. De pogingen hen nog te vinden zijn van morgen om 5 uur opgegeven. BANKROOF IN DEN STAAT NEW-YORK NEW-YORK, 3 Juli Gisteren hebben zes bandieten, die met twee machine geweren gewapend waren een overval ge daan op het filiaal van de Merchants Na tional Bank in het stadie Dunkirk in den staat New-York. De bandieten roofden 20.000 dollar en wisten zonder te worden herkend, te ontkomen. Alvorens de roovers het bankgebouw betraden hadden zij de straat voor het bouw met hun machinegeweren van voor bijgangers gezuiverd. HERDENKINGSTERFDAG PRINS HENDRIK. In de Nieuwe Kerk te Delft hebben he denochtend verschillende vereeniglngen en organisaties den sterfdag van Prins Hendrik herdacht. Tegen tien uur verscheen een deputatie uit het Dagelijksch Bestuur van het Ne- derlandschc Roode Kruis in het kerkge bouw, bestaande uit den eersten onder voorzitter lt.-gen. b. d. Jhr. J. H. Röell, den secretaris-generaal mr. dr. Fr. W. Doncker Curtius, den penningmeester mr. W. J. baron van Lynden en het hoofd van het Ziekenhuiswezen, dr H K. Offerhaus. De deputatie begaf zich naar het mau soleum. waar een Roode-Kruis-soldaat een zware krans met witte lintèn, waarop ge schreven stond„Hoofdbestuur Nederl. Roode Kruis", bij het graf 'neerlegde. Tegen half elf betrad een nieuwe depu tatie, bestaande uit de heeren H. G. M. Drabbe en M. A Hooykaas, resp. voorzit ter en vice-voorzitter van het comité van de Gemeentelijke Zeevaartschool te Rot terdam. het koor. De deputatie depo neerde eeh lauwerkrans met witte lelies op het praalgraf. Op de groen-witte linten staat geschreven: ,.Het comité tot huldi- g ng van de nagedachtenis van Prins Hen drik der Nederlanden, Hertog van Meck lenburg in de Gemeentelijke Zeevaart school te Rotterdam." Om kwart over elf arriveerde een depu tatie van het Convent der Commanderij Nederland der Johanniterorde, bestaande uit den commendator, luit.-gen. Röell van Hazerswoude, den coadjutor jhr. E. H. van Loon en den secr.-schatmeester Jhr. W. Laman Trip, adjudant van H.M. de Ko ningin en oud-adjudant en particulier se cretaris van wijlen Prins Hendrik, Zij legden een lauwerkrans met witte lelies en een rood lint met het witte kruis dei- orde, bij het graf neer. m In opdracht van den ex-keizer en kei zerin van Dultschland legde de vleugel adjudant van Zijne Majesteit, majoor Von Ilsemann, hedenmiddag om twee uur een krans op het graf van Prins Hendrik. HET ONTSLAG VAN DEN ARCHITECT TE HUIZEN. De raadscommissie ad hoe te Huizen heeft bij den Raad dier gemeente haar rapport ingediend en komt tot de conclu sie, dat de gedragingen fouten en tekort komingen van den heer Mossel van dien aard zijn geweest, dat hem op staanden voet ongevraagd ontslag als gemeente- architect moet worden verleend. Daarbij, staat de commissie voor de keus, te advi- seeren tot ongevraagd ontslag bij wijze van straf, dan wel, op grond van onge schiktheid, welke uit het rapport ook af doende blijkt. Waar de strafzaak op grond van een recent interlocutoir arrest van het Ge rechtshof te Amsterdam nog eenigen tijd kan duren, was de commissie van oordeel, dat laatstgenoemde weg moest worden ge kozen. Den architect was n.l. bij raads besluit verboden werkzaamheden voor anderen te verrichten terwijl zijn ambte lijke wedde stilstaat. Indien nu ontslag bij wijze van straf zou worden gegeven, be- teekende zulks dat de strafrechterlijke uitspraak, diende te worden afgewacht, hetgeen voor den architect naast gemis aan bewegingsvrijheid, gemis aan inkom sten zou meebrengen. Ook voor de ge meente brengt langer uitstel van ontslag meer kosten mede, terwijl bij de commis sie op den voorgrond stond het denkbeeld dat de ambtelijke dienstbetrekking zoo spoedig mogelijk moest worden beëindigd. Om die reden en ook wijl het ambtena renreglement geen anderen uitweg liet, ls geadviseerd tot ontslag wegens onge schiktheid. Daaruit vloeide onherroepelijk voort, dat niet de weg van oneervol ont slag kon worden bewandeld. De Raad vereenlgde zich met het rapport der com missie en besloot ln beginsel ongevraagd eervol ontslag te verleenen en den heer Mossel alsnog gelegenheid te geven bin nen 10 dagen zijn bezwaren tegen het voorgenomen ontslagbesluit in te brengen. JONGEN DOOD GEVONDEN. Gisteravond is bij het inhalen van het hooi te Westenesch bij Emmen de 14- jarige Roelof Wessellng om het leven gekomen. Hoe het hem overkomen onge val zich precies heeft toegedragen, is niet bekend. Men vond echter den jongen, die met een leegen met een paard bespannen wagen naar het hooiland onderweg was, in een sloot nabij het inrijhok der weide. Dokter Hosjjrs te Emmen constateerde een schedels/uk, waaraan de jongen in middels reeds was overleden. Vermoede lijk heeft hij een slag van het paard ge had. Boeren, die ln de omgeving bezig waren met melken, zagen paard en wa gen onbestuurd hun weg vervolgen, en werden daardoor op het gebeurde op merkzaam gemaakt. NOG MEER SLACHTOFFERS VAN DE HITTE IN NOORD-ITALIË. ROME, 3 Juli (A.N.P. De hittegolf in het Noorden van Italië heeft nog meer slachtoffers gemaakt. Gisteren zijn 19 personen, voornamelijk bij den oogst werkzame landarbeiders, ten gevolge van zonnesteek overleden. OVERSTROOMINGEN IN HET RHONEDAL. GENEVE,.3 Juli (A.N.P.) De dijk van de Yvorne, een zijrivier van de Rhone, is doorgebroken. Er ls een gat van ongeveer 150 meter ontstaan, waardoor een uitge strekt gebied is overstroomd. Binnenkort zal de geheele streek van Chessel onder water staan. 1

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 2