LE1DSCH DAGBLAD - Derde Blad Woensdag 3 Juli 1935 BINNENLAND. HAAS' Azijn alleen Steêvast nummer één! THIJS IJS EN DE DIKKE HERTOG. WET OP DE RECHTERLIJKE ORGANISATIE. REGELEN BETREFFENDE HET O. M. iVUzigingsontwerp ingediend. Bij de Tweede Kamer is ingediend een wetsontwerp wyzlglng van de regelen be treffende het openbare ministerie, vervat in de wet op de rechterlijke organisatie. Aan de Memorie van Toelichting wordt ontleend, dat de heerschende regeling van de vervanging van de leden van het open baar ministerie, vervat in de wet op de rechterlijke organisatie en het beleid der Justitie, tn het algemeen heeft voldaan, zoodat er geen aanleiding is tot ingrij pende wijzigingen, maar dat de wensche- Hjkhetd van enkele technische verande ringen is gebleken. Het beginsel, dat een lid van de zittende magistratuur den dienst van het openbaar ministerie slechts in de laatste plaats waarneemt, worde op andere wijze tot uiting gebracht Zoodanige voorziening in den dienst blijve niet achterwege of houde niet op, wanneer ingevolge art. 8a een waarnemend procureur-generaal, waar nemend officier of waarnemend ambte naar is aangewezen, want dan ontstaat moeilijkheid. Ingeval ook deze waarnemer verhinderd is (de praktijk heeft dit aange toond), doch bepaald worde, dat waar neming van den dienst door een lid van de zittende magistratuur eerst plaats vindt bij afwezigheid, belet of ontstentenis van den overeenkomstig art, 6a aangewezen waarnemer Wordt het ontwerp wet. dan zal de on derlinge verhouding der artikelen 6, 6a en 6d de volgende zijn. Art 6 geeft de vervan ging van rechtswege, art 6a de vervan ging. ingevolge bijzondere aanwijzing, met krachten uit het openbaar ministerie zelf imet inbegrip van beëedigd klerk ten par- kette). art. 6d de vervanging, ingevolge bijzondere aanwijzing, met krachten uit de zittende magistratuur. Bij art. 6 in zijn nieuwe redactie is ten aanzien van de waarneming volgens den rang der benoeming het voorbehoud ge maakt ..voor zoover van Onzentwege niet anders is bepaald". Daardoor is de gele genheid geopend, van de anciënniteit af te wijken. Gedacht is b v aan het geval, dat een substituut, die bii zijn rechtbank kan worden gemist, wordt overgeplaatst, d.i. wordt benoemd als substituut bij een andere rechtbank, waar voor meer dan één substituut werk is Bij deze laatste recht bank is hij dan de jongste naar benoeming doch, wanneer hij reeds jaren lang bij zijn oude rechtbank substituut was, kan er reden zijn hem te doen voorgaan bij collega's wier substituut-tijd In T geheel korter is. Een andere voorgestelde wijziging is, dat in art. 3a wordt geschrapt het ver- eischet. dat bii de aanwijzing van waar nemend substituut-officier een ..toer beurt" wordt in acht genomen. Dit is in de praktijk een ondoelmatige beperking gebleken. CHR. POLITIE-AMBTENAREN. Algemeene vergadering te Utrecht. De Bond van Chr. Politle-ambtenaren vergaderde gisteren te Utrecht onder lei ding van den heer D. Reeder, uit Rotter dam. Het bestuursbeleidwerd goedge keurd. Aan het jaarverslag van den secre taris. dat nog samengesteld werd door Gen heer W. de Jong, ontieenen we, dat de bond momenteel 44 afdeelingen telt met 1612 leden. Op het ondersteuningsfonds werd 41 maal een beroep gedaan; bijna f. 1500.werd uitgekeerd. Het fonds „Eigen Gebouw" heeft thans na vier jaren een vermogen van twee mille. Een damesco mité verzamelt gelden voor de inrichting van een eigen gebouw. Volgens het verslag van den penning meester. den heer H. Molenaar, van Am sterdam. bedroegen de ontvangsten over 1934 f 21.817.12; het saldo f. 1352,24. De balans sloot met een bedrag van f. 19.026.31 De verslagen van penningmeester en se cretaris werden zonder bespreking vastge steld Als bestuursleden waren aftredend de heeren: J. Kooistra (den Haag), J Brauns (den Haag) en F. Boxem (Rotterdam.) De eerste twee hadden zich herkiesbaar ge steld. Vacatures waren er door het bedan ken van de heeren: J. Klein (Zeist) en G. van de Kamp (Amsterdam). Herbenoemd werden de heerenJ. Kooistra en J. Brauns In de vacature-Boxem werd de heer J. L. Ivangean, van den Haag benoemd. In de overige vacatures wordt hedenmorgen voorzien. Tijdens het punt bestuursverkiezing, werd de vergadering allereerst toegespro ken door den heer W. de Jong. penning meester van het Chr. Nat. Vakverbond. Spr. wees er op. dat het in dezen tijd niet aankomt op woorden, maar op het wezen lijk belijden van het Christelijk bfeginsel Krachtig in dezen tijd het vaandel omhoog Dan zal God de actie steunen en de ééne Chr. Soc. Beweging in ons land doen hand haven. De heer P. A ten Haag. van Amsterdam, sprak namens het Permanent comité. Spr. deed met genoegen mededeeling van de z.l goede richting die het Chr. Nat. Vak verbond heeft ingeslagen bij de bespre kingen over het bezuinlgingsontwerp. Reeds op een punt. n.l de herberekening der pensioenen, heeft de regeering zich ge voelig getoond voor de resolutie van het C. N. V. en goede hoop bestaat dat op meer punten bevrediging komt. Spr. be sloot met een opwekking tot eenheid. De eerste zitting werd hierna besloten met samenzang van drie verzen van Ge zang 194. Om half zes vereenigden de congresdeel nemers en enkele dames zich aan een feestdisch in het gebouw voor K. en W. Na afloop vond een korte muzikale rond gang door de stad plaats. De stoet werd voorafgegaan door het Chr. Polltiemuziek- korps van Amsterdam Des avonds vond een gezellig samenzijn plaats. De feestrede werd uitgesproken door nr. H Bijleveld, van Amsterdam. Voorts werd 't woord ge voerd door den voorzitter, den heer D. Ree- der; den oud-cerr^'A"')". den heer W. de Jong en den nieuwen secretaris, mr. A. H. van de Veen. "«n Arnhem. Van het Chr. Nat Vakverbond was een fraaie bloemen mand ontvangen. DE NEDERLANDSCHE SLAGERS TE .ARNHEM BIJEEN. Openingsrede van den heer Weima. Heden werd te Arnhem in Musis Sa crum" het 44ste congres van den Neder- landschen Slagershond gehouden. Nadat gisteravond een ontvangst der congres- risten had plaats gevonden en afscheid was genomen van den voorzitter, den hcèr W Schaab. uit Nijmegen, aan wien ver schillende geschenken waren aangeboden. De heer E. Weima uit Leeuwarden, vice- vooizltter van dien Dond hielo ter gele genheid hiervan een inleidende ïede. waar aar. wij het volgende ontieenen: Allereerst dient dan de vraag gesteld: Wat heeft het voorbij gegane Jaar ons ge bracht? wy zyn vol moed begonnen, wij hebben ons opgemaakt om te trachten ver betering te brengen, uit den ingezonken toestand waarin onze zaken verkeeren En uit het werk van Bondsbestuur en -Bureau zal U duldeiyk gebleken zijn. dat trots teleurstelling een krachtige doorge zette actie en een openlyke gerechtvaar digde eeriyke critiek toch wel in staat zyn iets te bereiken Dat is b.v gebleken toen eind October 1934 de crisisheffing op het rundvleesch tot op de helft werd verlaagd. Dat is op nieuw gebleken by de Crisisvarkenswet. De herziening van het Baconcontract is er het resultaat van geweest, door de goed- koopere uitvoering der wet kon de heffing van 9 tot 6 cent per K.Q. terug worden gebracht. Dat is opnieuw gebleken uit het rapport Beumer En nogmaals, dat is gebleken op 6 Augustus 1934 toen de heffing op vet en reuzel van 35 tot 24 ct werd verlaagd. Intusschen zyn ons de teleurstellingen cok niet gespaard. Ik herinner U in dit verband aan de mededeeling op de Jaar vergadering te Baarn. nl. binnenkort komt er een gewijzigde wet op de vleeschkeuring en daarin zal ernstig rekening worden ge houden met de wenschen van den slager. Helaas, zoover is het niet gekomen Wonderiyk gebeuren, want terwyi wy met verlangen zaten te wachten naar de beloofde wetswijziging, werd den Kamers op 30 November aangeboden een ontwerp, dat met het vorige niets, maar dan ook niets gemeen had Wilde men by het pu bliek den indruk vestigen als zouden de slagers hiermede gebaat zyn, by de bestu deering bleek al ras dat het tegendeel waar was. In dit wetsontwerp lag de klem van een strijd tusschen grootbedrijf en coöperatie eenerzyds en het slagers bedrijf anderzyds. Met klem is er by den minister en ook by de Kamerleden op aangedrongen: neemt dit wetsontwerp terug en kom nu elndeiyk eens aan onze wenschen tegemoet. De slagersstand wacht met spanning op spoedige afdoende voorziening in de ge breken van de Vleesch keurlngswet In den goeden tyd werd dit nog zoo ernstig niet gevoeld, maar thans drukt alles dub bel zwaar. En niet slechts door de leemten t.a.v. de vleeschkeuring, maar ook in ander opzicht wordt de toestand ernstig. Wanneer er niet spoedig verandering komt, dan wordt het zakendoen onmogelijk gemaakt Want de noodtoestand eischt dagelyks slacht offers in ons bedrijf Het huidige tydstlp vraagt ingry'pende maatregelen op het gebied van de maat- söhappeiyke herordening. Het vraagt naar onze meening „geen beloften" maar da den. maatregelen, krachtig en doelbewust. Wil men den strijd aanbinden ook tegen de beunhazen van tegenwoordig en even eens trachten uit te roeien het euvel van de uitponderij. dan is ordening en sanee ring noodzakelijk. Tenslotte wees spr. er op dat de Bond ondanks crisis en het uitvallen van ver schelden leden, die noodgedwongen hun zaak moesten sluiten en het bedanken van twee groote afdeelingen. toch nog is ge groeid van 3406 leden op 1 Juni 1934 tot 3444 leden op 1 Juni 1935 Het jaarverslag, dat vervolggns werd voorgelezen, vangt aan met een afscheid van den bondsvoorzitter, den heer W. Schaab te Nymegen, die na 16 jaren deze functie te hebben vervuld, op 2 Juli het voorzitterschap neerlegt. Vervolgens wordt een beschouwing ge wijd aan de wyze waarop de thans reeds vijf jaren heerschende crisis ook het sia- gersbedryf in de grootste moeilijkheden heeft gebracht. Uitvoerig wordt nagegaan welke actie door den bond en het bondsbureau, ook in samenwerking met andere organisaties in den vleeschhandel, is gevoerd tegen de vernieuwde afslachting van 150.000 dra gende pinken en vaarzen, een opruiming welke millioenen kostte en waarvan het effect negatief was. Al heeft deze actie de afslachting niet kunnen beletten, een gunstig gevolg was in leder geval dat de crisisheffing op rund en kalfsvleesch van 200" van den accijns is verlaagd tot 100"/«. Wat de crisis-varkenswet betreft memo reert het verslag de verandering in het baconcontract en de actie welke is ge voerd om te komen tot opheffing van het instituut de varkenscentrale. De hoognoodlge wyziglng der vleesch- keuringswet heeft in het afgeloopen ver slagjaar zeer de aandacht gehad Aan het eind van 1934 werd een wetsontwerp tot wyzlging der Vleeschkeuringswet ingediend hetwelk echter, inplaats van aan de bil lijke verlangens der slagers tegemoet te komen, dezen nog veel verder achteruit geholpen zou hebben en hen geheel aan coöperatie en grootbedryf overgeleverd zou hebben. Zeker mede door het werk der bonden in den vleeschhandel is bereikt dat dit ontwerp na de behandeling in de afdeelingen der Tweede Kamer wel niet verder aan de orde komt en is er hoop dat een nieuwe wyziging der Vleeschkeurings wet zal worden voorgesteld, welke meer is in het algemeen en het slagersbelang. Groote aandacht wordt in het jaarver slag gewyd aan het ordenings- en sanee- ringsplan voor den vleesch- en veehandel. Gememoreerd wordt verder hetzeen de bond heeft verricht ter bestrijding van diverse misstanden, als daar zijn de uit- pondery. concurrentie van grootbedrijven en warenhuizen etc., terwijl met waar deering wordt aangehaald het werk van het Economisch Instituut voor den Mid denstand. Het. adviesbureau van den bond en de verschillende Instellingen zyn wederom voor de leden van den bond van groot nut gebleken. ALKMAAR HULDIGT ZIJN OCEAANVLIEGER. S. v. d. Molen, de marconist van de 8nip, feestelijk ingehaald. De populaire marconist van de „Snip", Slem van der Molen, is gisteravond als oud- Alkmaarder op werkeiyk allerharteiykste wyae In zyn geboortestad gehuldigd. Reeds weken tevoren was de dag van 2 Juli als een belangrijke datum genoteerd. Toen gisteravond de „Snip"-marconlst met zyn vrouw en de piloten Fryns en Te Roller met den trein van 6.40 uur het station binnenkwam, was schier heel de kaasstad aanwezig om getuige te zyn van zyn aankomst. Nadat het geheele gezelschap door het huldlgingscomlté welkom was geheeten, bood een vertegenwoordiger van de brand weer Slem een prachtige krans aan, terwyi hy enkele gepaste woorden sprak. Hierna begon de tocht door Alkmaar, welke een ware zegetocht is geworden. Ach ter de offlcieele rytulgen had zich de brandweerauto geschaard, waarachter tal van sportvereenlglngen zich opstelden en de tocht door de stad begon. Vele Inwoners van Alkmaar hadden de vlag uitgestoken, waardoor zy een feesteiyk aanzien had gekregen. Toen de stoet, ln de Bergerhout gearriveerd was, stonden daar een 1000-tal kinderen gereed om den koenen oceaan- vlieger door het zingen van een tweetal voor deze gelegenheid gecomponeerde lie deren, hulde te betuigen. Hierna ging het in langzaam tempo naar het stadhuis. In buitengewone raadsvergadering was het burgemeester Van Kinschot, die het een groot voorrecht noemde een zoo be roemd geworden man als Slem van der Molen toe te kunnen spreken. „H6t ls de stad Alkmaar een gToote eer, dat ook een van haar zonen mocht deelnemen aan het pionierswerk en ook daadwerkeiyk heeft kunnen by dragen tot het groote succes van de vlucht NederlandWest-Indlë". Nadat de burgemeester nog in het kort dezen succesvollen tocht had gememo reerd, bood spr. den heer Van der Molen de medaille van de stad aan In dezelfde formatie ging de stoet hierna naar den Muzlektuin, waar een groot pro gramma van zang en dans werd afgewerkt Namens het huldigings-comité bood het raadslid, de heer G Grondsma, den vlie ger een zilveren Snip aan Het enthousiasme kende byna geen gren zen. toen Siem van der Molen met enkele woorden zyn dank hiervoor betuigde Vervolgens bleef men tot diep ln den nacht byeen Met deze huldiging heeft ook Alkmaar zyn oceaan-vlieger op gepaste wyze geëerd. o DRUK WERK BIJ DE NED. SCHEEPSBOUW MIJ. Twee tankers en drie houttransportschepen in aanbouw. Met den bouw van twee tankschepen voor de Anglo Saxon, elk van 12100 ton draagvermogen en van drie houttransport schepen voor Russische rekening, zyn thans de vier hellingen waarover de Neder- landsche Scheepsbouw Maatschappij te Amsterdam beschikt twee van de Rus sische schepen worden op één helling ge bouwd geheel bezet. Van-de eerste tankboot zyn naar men ons op onze informatie mededeelde de schotten van het middenschip opgericht; deze week wordt nog met het plaatsen van de spanten begonnen. Van het tweede tankschip beide zyn zusterschepen van de in April j.l. afgeleverde „Rotula" ligt de kiel en de vlakbeplating. Het binnen werk schotten en wrangen wordt in de werkplaats gereed gemaakt. Wat de drie Russische houttransport schepen betreft, is van het eerste schip de dubbele bodem opgericht, van het tweede is de bodem onderhanden, terwyi van het derde de kiel met vlakbeplating is gelegd. Deze laatste order der Sovjets moet Februari of Maart a s. uitgevoerd zyn; de tankbooten moeten ln Mei eo Juni 1936 worden afgeleverd. Zoodra een der hellingen vrü komt zal een aanvang worden gemaakt met den bouw van den flotille-leider. waartoe kort geleden door de Nederlandsche Marine opdracht is gegeven. ALGEMEENE VERGADERING MIDDENSTANDSBOND. In de gisteren te Apeldoorn gehouden algemeene vergadering van den Kon. Ned. Middenstandsbond, deelde de secretaris, de heer L. de Groot, van Rotterdam, mede dat het aantal organisaties thans 206 be draagt. De toename sedert 1 September '34 is 36. Het financieel verslag 1934 gaf aanlei ding tot een uitvoerige discussie over week- en maandblad v. d. bond. Bepleit werd versterking van het aantal abonne menten om aan de exploitatie een hech ter basis te geven. Het verslag werd daarop goedgekeurd en de penningmeester, de heer J. K. W. F. van Bommel, die de sprekers had be- woord, gedechargeerd. De contributie en de begrooting voor 1936 werden goedgekeurd. Vervolgens kwam aan de orde het voor stel van de afdeeling Amsterdam om te herzien de resolutie Inzake toekomstige middenstandspolitlek, zooals deze door den Bondsraad werd vastgesteld. In 't bü- zonder wenschte de afdeeling Amsterdam invoering van een spertyd voor vestiging van nieuwe zaken en regeling van de ves tiging naar behoefte. De heer M. de Vries (Amsterdam) lichtte deze voorstellen toe en verdedigde de amendementen, mede namens district X. Daarop diende de heer L Vos (Den Haag) namens een 15-tal organisaties een motie van orde in, strekkende tot be krachtiging der resolutie en afvoering van de voorstellen-Amsterdam van de agenda. Hierover ontspon zich eenige discussie, waarna de heer Vos, op grond van de verklaring, dat na aanvaarding der reso lutie geen verdere amendeering aan de orde zou komen, zyn motie introk. Daarop deed de voorzitter stemmen over het voorstel van het hoofdbestuur om de resolutie te bekrachtigen. Dit voor stel werd met 126 stemmen voor. 40 tegen en 15 stemmen met blanco aangenomen, waarmede de voorstellen-Amsterdam auto matisch van de baan waren. CONGRES MIDDENSTANDSBOND. Hedenmorgen werd te Apeldoorn het 32ste Nationaal Middenstandscongres ge opend door den voorzitter, den heer Ed. G. Schürmann, die de moeiiykheden van dezen tyd besprak. Dat de overheid ons aanmaant ons aan te passen accepteeren wy gaarne, zelde spr. verder, maar wU verwachten dan ook, dat haar woorden met haar eigen daden in overeenstemming zyn, dat ook zy zich aanpasse en dat de bezuiniging, die dik- wyis door ontbering wordt verkregen niet wordt genullificeerd door hoogere afdracht aan den fiscus De landbouw heeft evenals de midden stand zwaar te ïyden onder den druk van dezen tyd hij heeft daarom grooten steun gekregen van de Regeering. Aan dien steun draagt evenals ons geheele volk in niet geringe mate de midden stand by. Maar dan mag todh zeker daartegenover de middenstand verwachten, dat de land bouw niet door allerlei coöperatieve lnkoo- pen den middenstand het brood uit den mond neemt. De landbouw moet begrypen, dat de mid denstand ln niet mindere mate de gevol gen van de depressie ondervindt als het landbouwend deel van onze bevolking. In dit opzicht kunnen landbouwer en middenstander elkaar dus de hand reiken. Laat daarom de landbouwer dan ook van zijn kant bereid zyn om tegen redelyke pryzen zün inkoopen te doen en zyn op drachten te geven aan winkelier en vak patroon, omdat middenstand en landbouw in deze tyden meer dan ooit op elkaar zyn aangewezen. Wy moeten leven naar het woord van onzen minister-president, dr. Coiyn. die onlangs heeft gezegd dat „noodig is de samenwerking van den eer sten tot den aoht-millloensten Nederlan der toe". Voortgaande wekte spr. den middenstand op de artikelen en die materialen, die men evengoed in het binnenland kan be trekken, niet in het buitenland te koopen. Een verheugend verschijnsel noemde spr. tenslotte de groeiende jeugdbeweging ln den bond. RECLAME- 663» DE JAARWEDDEN VAN LEDEN VAN GEDEP. STATEN. In de Provinciale Staten van Noord-Hol land. Gelderland en Utrecht hebben de NS.B.'ers gisteren een voorstel ingediend op de cumulatie betrekking hebbende, dat als volgt luidt; „De Jaarwedden der leden van Gedepu teerde Staten behooren zoo te zyn, dat ook een ltd, dat geen Inkomsten heeft uit anderen hoofde, kan leven overeenkomstig het gewicht van zyn amlbt. De thans gel dende Jaarwedde kan als voldoende wor den beschouwd. De eer van het ambt brengt echter mede. dait een lid van Qed. Staten, dat reeds andere inkomsten heeft, een evenredig mindere jaarwedde behoort te genieten. Het genieten der Jaarwedde, terwijl en voorzoover de Gedeputeerde pen sioen als oud-wethouder of pensioen ter zake van een dergeiyk openbaar ambt ge niet, is bepaald stuitend en niet minder het genieten van een pensioen als oud-lld van Ged. Staten voordat men 66 jaar ls of terwyl men 65 jaar of ouder zynde genoeg zame andere Inkomsten heeft. Dit alles behoort met spoed te worden afgeschaft Daarby behoort te worden overwogen, welk bedrag van het aldus in stryd met de eer van het ambt genotene, byv. hetgeen na 1 Januari 1931 ls ontvangen, voor terug betaling ln aanmerking komt. De staten mogen besluiten deze mee ning ter kennis te brengen van de Staten- Generaal en mitsdien tot de Staten-Gene- raal een adres te richten met het verzoek het vorenstaande ter harte te nemen. Voor stellers dragen aan Ged. Staten op. inmid dels met den meesten spoed een veror dening by Prov Staten tn te dienen, waarin het vorenstaande voor zoover met de geldende wetsbepalingen vereenlgbaar, is belichaamd". Heden zal over dit voorstel worden gestemd. o MINISTERIEEL BEZOEK OP TEXEL. Gistermiddag om zes uur arriveerden te Den Burg op Texel de ministers van Binnenlandsche Zaken en van Defensie. Een marine-vaartuig had de ministers van Den Helder naar de Texelsche haven ge bracht Des middags had ter gelegenheid van het bezoek een schietwedstrijd plaats gevonden van leden van de Byzonder Vrij willige Landstorm. Deze wedstrijd waarvan de prijsuitreiking des avonds door de ministers zou worden bygewoond. werd o.m. door generaal Duymaer van Twist by gewoond. In hotel De Lindeboom sprak de bur gemeester van Den Burg, de heer Oort, de ministers toe, waarna generaal Duy maer van Twist het woord voerde en mee deelde. dat Texel dit mlnlsterieele bezoek dankte aan den wensch van den minis ter van binnenlandsche zaken. mr. de Wilde, om met het interne leven van e'en afdeeling van den Byzonder Vrijwillige Landstorm, eens nader kennis te maken, waarvoor Texel was uitgezocht. Minister De Wilde sprak hierna de Landstorm-leden toe, waarby hy o m. wees op de groote kracht, die vooral ln dezen tyd de regeering ondervindt van een in stituut van geschoolde vrijwilligers van ruim 83 000 man, zooals de Byzonder Vrij willige Landstorm ls. —o SACRAMENTSPROCESSIE TE OSSENDRECHT. De heer Lingbeek heeft den Minister van Justitie de volgende vragen gesteld: le. Is het waar. dat in Ossendrecht op 23 Juni j.l. voor het eerst na 150 jaren met vergunning der Overheid een openbare Sacramentsprocessie heeft plaats gevon den? 2e. Behoort Ossendrecht tot die plaatsen, alwaar volgens art. 171 van de Grondwet, alinea 2, de openbare godsdienstoefening bulten de gebouwen en besloten plaatsen bliift geoorloofd? 3e. Indien vraag sub 2 ontkennend moet worden beantwoord, krachtens welke wet en door welke daartoe bevoegde autoriteit ls alsdan tot het houden van de sub 1 ge noemde openbare Sacramentsprocessie ver gunning verleend? o SPOORWEGAMBTENAAR, DIE WETHOUDER ZOU WORDEN. Nu by de laatst gehouden verkiezingen voor den Gemeenteraad ook verschillende leden van het spoorwegpersoneel gekozen zyn onder andere (ook te Leiden de heer Hessing commies der Ned. Spoorwegen aan het station) hebben verschil lende belanghebbenden aan het hoofdbe stuur van de Ned. Vereenlglng van Spoor- en Tramwegpersoneel verzocht of bij be noeming tot eventueel wethouder, het spoorwegpersoneel deze functie mag aan vaarden. Het hoofdbestuur heeft verwezen naar een schrijven van de directie aan den Personeelraad. dat als volgt luidt: „Naar aanleiding van het met den heer Van Braambeek plaats gehad hebbend onderhoud deelen wij u mede dat in het vervolg een vergunning tot het vervullen van het ambt als wethouder eener ge meente als regel verleend zal worden In dien: a. het een gemeente betreft van niet meer dan 5000 zielen, zulks aan de hand van het bepaalde by art. 3 der Gemeen tewet; b. betrokkene zich verplicht niet als plaatsvervangend burgemeester te zullen optreden. De regel, dat bedoelde vergunning ln geen geval gegeven wordt, komt dus te vervallen." STEUNCOMITÉ WERKT TOT MEI DOOR. Omtrent de voorgenomen opheffing van het Nationaal Crisis-Comité vernemen wy nader, dat het ln de bedoeling ligt, dat het comité nog tot 1 Met 1936 zyn werkzaam heden zal biyven verrichten. „Tel." 2-3 4. Zie hier dan nu de binnenkomst van dokter Allisweet 't was duidelijk dat deze man zeer zware pynen leed. Hy is er erg aan toe zou ik zoo meenen hy wankelt op zyn beenen. De lakei steunt hem aan zyn eenen arm. „O, o," zoo steunt de arts, ,,'t is mis met maag en darmen dan myn arme hoofd! En 'k had den hertog juist een snelle komst jeloofd; morgen moet ik voor hem staan, anders zal hy my het noofd afslaan! En ik kan heusclh niet reizen meer „Ga dan maar vlug naar binnen en naar bed, mynheer," zei TlUjs en zag den armen man vol deernis aan. Hy was heel diep met hem begaan, al kon hy de beteekenis van zyn gepraat niet goed verstaan.

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 10