De Olympische dag in het Stadion. 7<jste Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Dinsdag 2 Juli 1935 Vierde Blad No. 23088 De Hongaren slaan ons Bondselftal (3-2). Berger wederom geslagen. De Jaarlijksche Olympische Dag in het 6tadion Is wederom uitstekend geslaagd en al waren de tribunes lang niet heele- jiiaal uitverkocht, van een financieel suc- Cfs is men ook ditmaal verzekerd. Voor de derde maal heeft men nu reeds een Olympischen Dag georganiseerd en dank zij de baten van deze dagen zal het in 1936 mogelijk zijn een sterke Nederlandsche ploeg uit te zenden naar de spelen in Duitschland. Wat het sportieve gedeelte betrof, veel hoogtepunten kwamen er in de verschil lede takken van sport niet voor. Op ','hletiekgcbied werden enkele verdienste- Ike prestaties verricht, maar men kreeg Itch niet den indruk, dat hier nu het (pikje van Nederlandsche heeren. en omes-athleten aan het werk waren. Hetzelfde viel bij de nummers wielren- rn te 'anstateeren, terwijl ook 't snring- tncours maar matig geslaagd kon vrden genoemd. Men weet, dat het groote contingent der teschouwers op een Olympischen Dag \or den voetbalwedstrijd komt. Welnu, de ctmoeting tusschen de Hongaren en het Iderlandsch Bondselftal verhief zich geen foment boven het. middelmatige, slechts i'slden was er de sfeer van een landenwed- (triid, slechts weinige malen werden wij aan herinnerd dat het Nederlandsche «ital zoo'n uitstekend seizoen achter den hg heeft. Athletiek. Van de athletieknummers viel in de hrste plaats de overwinning van Osen- örp op Bergen op de 100 Meter te no teren. Berger startte ot> de binnenbaan, Osen- rirp op de buitenbaan. De baan was goed o al direct kreeg de Trekvogel-man een lieinen voorsprong Op de helft van den alstand liep hij met enkele krachtige ruk ken zich naar voren werpend, van Berger veg en won gemakkelijk. Een revanche vjor Berger voor de wedstrijden te Haar lem is dus niet mogelijk geweest. De volledige uitslagen luidden: 100 Meter heeren: 1. Osendarp, Trekvogels Den Haag, 10.5 eec.; 2 Berger A.V. 1923 Amsterdam 10,6 etc.: 3 Van Beveren, A.V. 1923 Amster- d;m 11 1 sec. 100 Meter dames: 1 C. Aalten. T O V. Zeist 12.6 sec.; 2 A. öc Vries AD A. Amsterdam 12,7 sec 3 J. Ddmoden. Brunhllde Groningen, 13,1 sec. 800 Meter heeren: 1. De Ruyter Volewyckers Amsterdam, 1 mhi so .sec.; 2 Bouman. A.A.C. Amster dam. 1 min. 59 2 sec.; 3. Taeckema, Haar lem. 1 min. 59.7 sec 110 Meter horden: 1. W. Kaan. H.A.V, Haarlem. 15.1 sec.; 2. Mesman Schultz A.V. 1923. Amsterdam 15,3 sec,; 3. Van Leeuwen, A.A.C.Amster dam. 4x 100 Meter estafette (dames): 1. A. D. A Amsterdam, tiid 52,9 sec.; 2. U.D.A., Utrecht 54.1 sec 3. A.V Amsterdam den- zeltden tiid; 4. Brunhilde Leiden. 4x 100 Meter estafette (heeren): 1. A.V. 1923 Amsterdam, tijd 42,9 sec.; 2 Vlug en Lenig, Den Haag, 43,5 sec.; 3. A.A.C., Am sterdam, 44,1 sec. Wielrennen. Eij de Wielerwedstrijden werd het be langrijkste nummer, het sprintnummer, door Ooms gewonnen De volledige uitsla gen waren Sprintwedstrijden over 1000 Meter. Finale: 1. Ooms, Haarlem, tijd 1 min. 47 3/5 sec. Tijd laatste 200 Meter 13 3/5 2. B Leene. Den Haag; 3. van Hal. Amster dam; 4. Buchly, Den Haag. Olympische Inhaalwedstrijd over maxi mum 4000 Meter le rit: Westelijke ploeg wint van de Noordelijke ploeg met grooten Voorsprong in den tijd van 4 min. 39 sec. 2e rit: Zuidelijke ploeg wint van de Oostelijke ploeg in den tijd van 4 min. 49 3/5 sec. Finale: Westelijke ploeg wint van de Zuidelijke ploeg in den tijd van 5 min. 10 1/5 sec. Het Spring-Concours. De getailleerde uitslagen van het Spring concours luidden: 1. Ritmeester van der Voort van Zijp met „Jachtheld" 0 fouten, tijd 1 min. 24 sec.; 2. Luitenant Greter met „Carina" 3 fouten, „tijd 1 min. 47 sec.; 3. Ritmeester Heuff met Jimmy" 4 fouten, tijd 1 min. 26 2/5 sec.; t, Mej. Pauptit met „Gitana" 4 fouten, tijd 1 min. 48 sec.; 5. Ritmeester Baron Sirtema van Grovestins met „Gedard" 8 fouten, tijd 1 min. 27 2/5 sec 6. Luitenant de Bruine met „Rosine" tijd 1 min. 30 sec De voetbalwedstrijd. Tusschen de anderen takken van sport door werd de voetbalwedstrijd gespeeld. Om ruim kwart over twee kwamen de Hon garen het. veld op. begroet door het Volks lied, even later gevolgd door van Heel en zijn mannen, waarbij het Wilhelmus door het Stadion werd meegezongen. Scheidsrechter was Langenus. De opstelling der ploegen was de vol gende: Nederlandsch Bondselftal. Doel: Leo Halle (Go Ahead). Achter: Van Diepenbeek (Ajax) en Fleury (SCH). Midden: Pauwe (Feyenoord), Van Hou- tum (Longa) en van Heel (Feyenoord). Voor: Vrauwdeunt (Feyenoord), van Spaendonck (Neptunus), Bakhuys (ZAC), van der Boor (ODS) en Mulders (Ajax). Hongarije. Doel: Vaghy (Kispest). Achter: Vago (Bocskai) en Sternberg (Ujpest). Midden: Saros Phoebus i, Somly (Kispest) en Pallotas (Bocskai). Voor: Markos (Bocskai), Slanosec .Budai), Nemes (Kispest), Mester (Szeged) en Serenyi (Kispest). De Hongaren nemen het spel dadelijk in handen en reeds na 7 minuten hebben zij succes. Onze achterhoede appeleert voor vermeend buitenspel, de bal belandt bij den linksbuiten Serenyi, wiens voorzet door den midvoor Nemes, die totaal ongedekt staat, keurig werd ingekopt 01. In het Bondselftal vlot het nog geenszins en het duurt nog eenigen tijd voordat de Hon- gaarsche achterhoede voor moeilijkheden komt te staan. De Hongaren blijven den toon aangeven en na 20 minuten ver-mo ten zij den voorsprong. Serenyi wordt de bal toegespeeld, van Diepenbeek en Halle begrijpen elkaar niet, wie den bal zal weg werken en Serenyi profiteert handig van dit misverstand door keurig in te schieten langs den uitgeloopen Nederlandschen doelman 02. Langzaam maar zeker wordt de Neder landsche aanval gevaarlijker. Bakhuys lost. zich onverwacht omdraaiend, een schot, dat over de lat vliegt. Een beter gericht schot, een ouderwetsche kogel wordt keurig door keeper Vaghy gestopt. Van Spaendonck krijgt enkele goede sco ringskansen evenals van der Boor, maar men faalt bij het schieten. Enkele minu ten voor de pauze wordt de moeite be loond. Van Spaendonck zet stevig door, zijn voorzet gaat verraderlijk voor langs doel en als keeper Vaghy er naast grijpt kan Mulders gemakkelijk scoren 1—2. Er zijn ruim 20 minuten gespeeld, als Markos wederom een handig staaltje voetbal laat zien en zijn pass wordt nu onhoudbaar door Serenyi ingetrapt 13 Het spelpeil zakt na dit doelount aanmerkelijk En het is vrij onverwacht, als het Bondselftal een tcgenpunt kan scoren. Vrauwdeunt wordt twee maal achter elkaar in staat gesteld voort te zetten. De tweede maal belandt het leder bij Bakhuys. die opspringend met een magnifieken kopbal onhoudbaar doel punt 2—3. Dit doelpunt wordt 13 minuten voor het einde gemaakt en de spanning is weer eenigszins teruggekeerd. Met on- gewijzigden stand komt het einde. Nabeschouwing. Er is weinig belangwekkends van spel en spelers te schrijven Fleury debuteerde op de backplaats en stelde teleur. Van Die penbeek was wel beter, doch zijn plaatsen was miserabel. Leo Halle in doel verrichtte naast prachtige safes enkele nonchalante dingen. In de middenlinie zwoegde van Houtum voor de rust heel verdienstelijk, in de tweede helft kon hij het tempo niet geheel meer volgen. Pauwe was nog de beste van de drie, terwijl van Heel naast fraaie technische staaltjes toch niet zijn internationaal spelpeil kon bereiken. In de-voorhoeden waren de beide vleugelspe lers zwak, vooral Vrauwdeunt, terwijl Mul ders te veel van zijn plaats afliep. Van de beide binnenspelers was van der Boor nog de beste, terwijl Bakhuys op de mid- voorplaats zijn schutterscapaciteiten thuis had gelaten Zijn doelpunt was mag nifiek. LEIDSCHE XI (VERSTERKT)— ZWALUWEN. Voorloopige samenstelling der Leidsche ploeg. Naar wij vernemen is het versterkte Leidsche XI voor den Woensdagavond te houden wedstrijd tegen de Zwaluwen voorloopig als volgt samengesteld: Doel: Van der Togt (KFC) of Kramp (UVSi. Achter: Van der Plas (LFC) en Burgy (UVS) Midden: Schubert lAjax), Wallaart (UVS) en v. Dijck (Ajax). Voor: Vermond (Lugd.), Mooten (ASC), Bromvliet (Ajax), Van Weerlee (Lugd.) en W. Goddijn (Lugd.). In de samenstelling van het reeds ge- plubiceerde Zwaluwen-elftal zullen hoogst waarschijnlijk meerdere wijzigingen wor den aangebracht. DE ZWALUWEN TEGEN DE HONGAARSCHE KEURPLOEG. NIC. BOYS (Nieuwveen). Nic. Boys I won te Langeraar met 3—2 van Adolf Kolping I (rust 1—0 voor Nic. Boys). Donderdag te Den Haag. Op Donderdag zal op het V.U.C.-terrein te Den Haag een ontmoeting plaats hebben tusschen het Zwaluwen-elftal en de thans in ons land vertoevende keurploeg van Hongaarsche spelers. Het Zwaluwen-elftal is als volgt samen gesteld: Doel: Miul (H.B.S.). Achter: Van Stokken (D.W.S.), Van Run 1P.S.V.I. Midden: de la Mar (Haarlem). Kam- meyer (Haarlem), Breitner (H.D.V.S.). Voor: Wels (Unitas). Drok (R.F.C.), Lungen (A.F.C.), Van Spaandonck (Nep tunus), Mijnders (D.F.C.). Reserves: Dommers (V.U.C.). van Gooi (Haarlem), van der Bergen (H.B.S.), Voor molen (Sparta), van Dijk (H.V.V.). o- UIT NIEUWVEEN. Nieuwveen III speelde teven Alobcn V. Hoewel Aioken °aomerl*e!iik sterker was. trad ru" (n met 33. Na de rust kon Nieuwveen het niet bolwerken het einde kwam dan ook met een nederlaag, 47. L.F.C.—R.F.C. Zondagavond speelde L.F.C. aan den Haagweg tegen het Rotterdamsch R.F.C. dat met den bekenden speler Drok volledig was opgekomen. De kanaries probeerden tn dezen wedstrijd een viertal spelers die met de overigen zeven veel van het spel der bezoekers hebben kunnen leeren. Het aantal bezoekers was om vele redenen slechts matig, doch de aanwezigen heb ben vooral van R.F.C. veel goede spel momenten gezien. Van den aftrap af is R.F.C. het meest aanvallend en zij doelpunt na 5 minuten in buitenspelpositie 01. De aanvallen van L.F.C. stranden geregeld op de R F.C. ver dediging, waarna Drok er in zijn eentje vandoor gaat en den stand op 0—2 brengt. L.F.C. is dat te bar en trekt verwoed ten aanval, doch de R.F.C. verdediging houdt, ook bij een keurig schot van Nagtegeller, stand. Wederom maakt R.F.C. een off side doelpunt 0—3 en Drok brengt den stand na een fraai staaltje van baitech- niek op 04. L.F.C, werkt hard om den achterstand in te halen doch valt her haaldelijk in de fout van den bal te lang, veel te lang bij zich te houden. De links binnen der gasten verhoogt de score tot 05 en voor de rust zelfs tot 0—6. De tweede helft brengt voor L.F.C. eenge verbetering. Het samenspel is beter en de bal wordt sneller van man tot man geplaatst, waardoor de aanval minder doorzichtig en veel sneller en gevaarlijker is geworden. Met een tweetal doelpunten wordt dit beloond, zoodat de stand in 26 is veranderd, waarin Drok ten slotte nog wijziging brengt door nog een doelpunt voor zijn rekening te nemen. L.F.C heeft uit dezen wedstrijd veel kunnen leeren vooral ten opzichte van den grooten factor „zelf minder en de bal méér laten loopen". In het laatste kwartier stond Duffels bij L.F.C, weer onder de lat. QUICK BOYS I—STORMVOGELS COMB. 2—1. Het begin is geheel voor de Vogels, en binnen 5 mm. is het al 01 uit een penalty, en verder moet Buys vele malen handelend optreden, wat hem goed afgaat. Langzamerhand wordt de druk wat min der en brengt Q, B. ook eens een bezoek aan Hollenberg, die moet zwichten voor een listig schot van Neyenboer van af den cornerhoek, 11. Na de rust is Q. B. wat meer aanval lend, hoewel ook de aanval der Vogels lang niet stil zit. Uit een doelworsteling weet Q. B de leiding te nemen, en hoe de ploegen ook zwoegen en hoe er ook ge schoten wordt, in den stand komt geen verandering en als de heer Ladan het efnde aankondigt heeft Quick Boys met 21 gewonnen. NEDERLAAGWEDSTRIJDEN C. G. W. C.G.W. heeft nederlaagwedstrijden uit geschreven in 3 afd. voor C.G.W. I en II en Veteranen. In elke afdeeling is de le prijs een beker. Er Is al ingeschreven voor afd. I door D.V.S. I. Afd II: Arva. De Ve teraan, Ons Clubje II, D.V.S. II, De Kroon, R B F. Afd Veteraan: L.F.C. en D.V.S. Voor afd. I en Veteraan kunnen nog vereenigingen inschrijven tot 10 Juli. NIEUW TERREIN VAN N.V.V. (Nieuwkoop) FEESTELIJK GEOPEND. Nieuwkoop is weer een sportterrein rijker geworden De Nieuwkoopsche Voetbalvereeniging (N.V.V.die tot dusver haar speelterrein had op het land van den landbouwer C. Koot, aan den Stationsweg, heeft aan den Aarlanderveenschenweg, vlak achter het overpad van mej. Valkenet, beslag weten te leggen op een gunstig gelegen stukje terrein van mej. de wed. Nieuwenhuizen. Dit nieuwe sportterrein is Zaterdagmiddag op feestelijke wijze in gebruik genomen en geopend. Reeds 's middags 1 uur begonnen de feestelijkheden met een vliegerwedstrijd voor kinderen. Daarna volgden twee voet balwedstrijden; Nieuwkoop I verloor met 4—^0 van Woerden II en Nieuwkoop II met 3—0 van Bodegraven IV. Omstreeks 7 uur opende de loco-burge meester de burgemeester was verhin derd wethouder A. J. den Hartog, met een hartelijke speech het nieuwe terrein. Hierna werd een wedstrijd gespeeld tus schen Alphen I en Spartaan I uit Am sterdam. Spartaan I verloor met 52. Nu volgde motorrijden met hindernissen, waarbij C. de Graaf beslag wist te leggen op den len prijs en Jo Vianen op den tweeden prijs. TREKVOGELS I—UNION I 2—5. Te Boskoop won Union (Oudewater met 52 van Trekvogels. ATHLETIEK. NEDERLANDSCHE ATHLETEN NAAR DE ENGELSCHE KAMPIOENSCHAPPEN. Naar wij vernemen zullen door de „Snelvoeters" de volgende athleten uit gezonden worden om deel te nemen aan de Engelsche kampioenschappen, welke op 12 en 13 Juli a s. te Londen gehouden wor den: Osendarp (Trekvogels) 100 en 220 yards hardloopen; Berger (A.V. 1923) 100 en 220 yards hardloopen; Jansen (Vlug en Lenig) 220 yards hardloopen: Van Beveren (A.V. 1923) 100 yards hardloopen. Deze athleten zullen tevens deel uitma ken van den ploeg die deelneemt aan de 4 x 110 yards estafette. De Bruyn (Olympia) discuswerpen en kogelstootenW. Kaan (Haarlem) 120 yards horden en W. Peters (P.E.C.) hink stap sprong. Voorts zal voor rekening van de A.V. 1923 uitgezonden worden v. d. Poll, die deel zal nemen aan het speerwerpen, ter wijl Klasema voor rekening van Vlug en Lenig zal worden uitgezonden om deel te nemen aan de 440 yards hardloopen. Pogingen worden in het werk gesteld om A.A.C te bewegen Roelofs te doen uitzen den voor deelneming aan het hoog springen. GOUDSCHE ATHLETIEK-COMMISSIE. Bij de te Gouda gehouden wedstrijden voor de competitie G.A.C. nam „Alphia" deel met zes leden. De prestaties waren als volgt: le ploeg, 100 M.: J. Verkerk 12,6 sec.; A. v. d. Wagt 12,8 sec.; 400 M.: Megchelse 55.1 sec.; v Rhoon 56,2 sec.; 800 M.: Cos- terus 2 min. 37,3 sec.; J. Mulder 2 min. 51.2 sec.; Verspringen: J. Verkerk 6,19 M Megchelse 6.06 M v. d. Wagt 5,59 M.; Hoogspringen: v Rhoon 1.50 M.. Costerus 1,35 M.; J. Mulder 1,25 M.; Kogelstooten, VI: K.G.: Verkerk 8,52 M., Costerus 7,86 M.; v. d. Wagt 7,62 M.; Speerwerpen: J. Mulder 34 M.; v. Rhoon 27,83 M.; Meg chelse 21,80 M.; 4x100 M estafette: J. Verkerk, Costerus, v. d. Wagt, v. Rhoon. tijd 49.5 sec. 2e ploeg. 100 M.: A. v. d. Bos 12.2 sec.; Overvliet 13,2 sec.; 800 M.: W. J. de Bruyn 2 min. 38,1 sec.; Hulscher 3 min. 7 sec.; Verspringen: A v. cl. Bos 5.65 M.; W. J. de Bruijn 5.23 M C. P. Laros 5 M.; G. Huscher 4.17 M Kogelstooten, 5 KG.: Overvliet 9.88 M.; v. d. Bos 9 M.De Bruijn 8.91 M Hulscher 7 M.; 4x 100 M. estafette tijd 55.7 sec. y> ATEr>D01 O. H. V. G. B. I—DE ZIJL I. De Zijl I speelde een vriendschappelij- ken wedstrijd tegen de 2de klasser H.V. G.B. I te Haarlem, na afloop van de door deze georganiseerde Nationale wedstrij den. H.V.G.B. verscheen volledig. De Zijl telde twee invallers Het begin geeft een snel, doch zenuw achtig spel van beide zijden. Reeds spoe dig heeft H.V.G.B. succes als haar mid voor door zijn tegenspeler te veel wordt vrijgelaten en de H.V.G.B.er de kans dankbaar benut 10. De Zijl zette ver schillende goede aanvallen op, doch door slecht schieten blijven deze onbenut. Even voor de rust maakt de Zijl met een diagonaal schot gelijk 11. Na de rust blijkt dat H.V.G.B. reeds te veel van haar krachten heeft gevergd, terwijl De Zijl daarentegen beter speelt. Toch weet H.V.G.B. wederom het eerste te scoren 21. Hierna is De Zijl echter zoo sterk in de meerderheid, dat zij in zeer korten tijd driemaal weet te doel punten resp. door haar linksachter, mid- achter en linksvoor, alzoo den stand op 24 brengende In dezen stand komt geen verandering meer, zoodat het einde met een welver diende overwinning voor onze stadgenoo- ten aanbreekt. L. Z. C. Ill—S.V. H. II. Donderdagavond te kwart over acht wordt in Poelmeer gespeeld L. Z. C. III S. V. H. n. WEDSTRIJD TE AALSMEER. De te Aalsmeer in de badinrichting „N.I.B.A." gespeelde match tusschen de Alkmaarsche Waterratten en de zwem en poloclub Aalsmeer had tot uitslag 50 voor de gasten. ZEILEN. ONDERLINGE WEDSTRIJDEN VAN „DE KAAG". De einduitslagen. De einduitslagen der laatste oefenwed strijden op de Kaag zijn: 45 M.2 klasse: 1. Boekanier, stuurman A. Warners. Regenboogklasse A: 1. De Leede III. st. W. Z. v. d. Mey; 2. De Swan, st. A. J. ten Hoeve: 3. Saenden, st. L. de Wit. Regenboogklasse B: 1. Pieterke, st. G. de Vries Lentsch. 12 M.2 klasse A: 1. 47, st. W. Nauta; 2. Brasem, st. J. J. v. d. Meer. 12 M.2 klasse B: 1. Spitsmuis, st. J. Nauta; 2. Wipneus, st. R. Nolles; 3. Kievit, st D. Hiel. Friesche 16 M.2 klasse: 1. Cycloop II, st. J. v. d. Hoek. Pampusklasse A: 1 Bries. st. M. Monde; 2 Ruiter, st. R. Reitsma; 3. Windveer, st. L. van Essen. Pampusklasse B: 1. Waterlooper, st. G. H. v. Hoolwerff; 2. Spriet, st. J. M. G. Schrama; 3. Zweiland, st. H. v. Hooff Jr. Handicapklasse: 1. Tante Tot, st. B. v. d. Zaal. 12 Voetsjollenklasse C: 1. Alvertje, st. van Helvert; 2. Hans. st. H. van Vliet. 12 Voetsiollenklasse B: 1. Hot Toddy, st. F. Flu; 2. Reveller, st. F. A. C Leenen: 3. Lucky Rascal, st. L. D. van Eek; 4. Také Care II, st. J. de Vries. 12 Voetsjollenklasse C: 1. Alivertje, st. E. J Coster Jr.; 2. Black Magic, st. W. Stoutenbeek; 3. Fider. st. B. Ouwerkerk; 4 299. st. A. de Jong; 5. Don Quichotte, st. J P. Brouwer. ZWEMMEN. KAMPIOENSCHAPPEN KRING DEN HAAG VAN DEN K.N.Z.B. Zaterdag worden in de zwem-inrichting „De Zijl" alhier de wedstrijden gehouden om de kampioenschappen van den Kring den Haag van den K.N.Z.B. te organiseeren door de Zwem- en Polovereeniging „De Ziji". Vele bekende zwemmers, waaronder diverse recordhouders zullen van de partij zijn, terwijl twee polo-wedstrijden zullen worden gespeeld. Het volledig programma zal nader wor den bekend gemaakt. FRANKRIJK—NEDERLAND (JUNIORES). De onzen winnen met 3330. De jaarlijksche juniores-wedstrijd Frank- rijk—Nederland, welke Zondagmiddag in het zwemst-adion van Tourelies te Parijs heeft plaats gehad, is door de Hollandsche ploeg gewonnen met 33 tegen 30 punten. De waterpolo-ontmoetlng eindigde met een 30 zege voor Nederland, nadat de rust met 20 was ingegaan. De gedetailleerde resultaten luiden: 100 Meter vrije slag: 1. Kreffer (Ned.i, 1 min. 1.2 sec.; 2. Nakache (Fr.), 1 min. 1.8 sec.; 3. Cavalero (Fr.), 1 min. 3.4 sec.; 4. Scheffer (Ned), zelfde tijd. Nederland 6 pnt„ Frankrijk 5 pnt. 200 Meter schoolslag: 1. Benoit (Fr.), 2 min. 55.2 sec.; 2. Verhoef (Ned.), 3 min. 5.8 sec.; 3. Rennevy (Fr), 3 min. 10.8 sec.; 4 Meyer (Ned.), 3 min. 4 2 sec. (gedistan- ceerd). Nederland 10 pnt, Frankrijk 12 p. 100 Meter rugslag: 1. Van Aelst (Ned.), 1 min. 14.8 sec.; 2. Metman (Ned.), 1 m. 17 sec.; 3. Barbit (Fr.), 1 min. 19.8 sec.; 4. Bayon (Fr.). 1 min. 25.2 sec. Nederland 18 pnt., Frankrijk 15 pnt. 5 x 50 Meter estafette: 1. Frankrijk met Lambert, Keller, Robinot, Cavalero en Nakaöhe in 2 min. 22 sec.; 2. Nederland met Meyer, Regter, Van Aelst, Scheffer en Kreffer ln 2 min. 22.6 sec Nederland 23, Frankrijk 25 pnt. WaterpoloFrankrijkNederland 03 (rust 02). Franken scoorde tweemaal, terwijl het derde doelpunt van Van Bom mel was. Het Nederlandsch zevental was als volgt samengesteld: Doel: H. Paerl (Het Y). Achter: J. H. van Heteren (H. Z. en P. C.), C. G. van Aelst (H. Z. en P. C.), G. Regter (R.Z.C.). Voor: F. W. v. d. Bosch (Het Y), A. Franken (Zwemlust) en H. van Bommel (Het Y). 3 MIN. 15 3/5 SEC. ONDER WATER! LAWN-TENNIS. DE INTERNATION. KAMPIOENSCAPPEN TE WIMBLEDON. Trui Terwindt boekte Zaterdag te Wim bledon in het gemengd dubbelspel met den Joegoslaaf Pallada een succes door het Engelsche paar Mrs. en Mr. Lawrence in twee sets te slaan. In de tweede ronde kreeg Mej. Terwindt met Pallada nog een w.o. tegen Hines en Mrs. D. Andrus. Puncec en Mej. Rollin Couquerque verlo ren van Menzl en Mej. Cepkova in 3 sets na harden strijd. De voornaamste uitslagen van Zaterdag zijn: Heerenenkelspel, 4e ronde: Menzel (Tsj. SI.) sl. Maier (Spanje) 63, 60, 06, 6—3. Wood (Am.) sl. Hopman (Australië), 61. 64, 4—6, 63. Crawford (Austr.) sl. Hughes (Engeland) 75, 46. 64, 62 Mc. Grath (Austr.) sl. Sharpe (Eng.) 6—1, 63, 7—5, Austin sl. Andrews (Nieuw Zee land: 4—6. 6—1. 6—4, 6—0. Damesenkelspel, 3e ronde: mevr. Moody, (Am.) sl. mej. Noel (Eng.) 61, 63, mej. Jacobs (Amerika) sl. mej. Lyle (Eng.) 76, 6—1, mevr. Mathieu (Frankrijk) sl. mej. Scott (Eng.) 6—3, 4—6, 6—4, mevr. King (Eng.) sl. mej. Ingram (Eng.) 9—7, 64. Perry, Crawford, Von Cramm en Budge in de halve eind strijden. Austin geslagen! De verrassing van den dag was gisteren wel de nederlaag van Austin tegen den Amerikaan Budge, die den Engelschman in 4 sets na feilen strijd sloeg. Engeland beeft dus slechts één speler in de halve eindstrijden n.l. Perry, die vrij gemakke lijk van den Tsjech Menzl won. Crawford schakelde Wood in vijf sets uit, terwijl von Cramm de vierde demifinalist was door een zege op Mac Grath. De belde halve eindstrijden vinden dus plaats tusschen Perry en Crawford in de bovenste helft en Von Cramm en Budge in de onderste helft. Met uitzondering van Peggy Scriven wisten alle „geplaatste" speelsters voor de kwarteindstrijden te klasseeren, n.l. Round (Engeland), Har- tlgan (Australië), Moody-Wills (V.S.), Mathieu (Frankrijk), Jacobs (V.S.), Stam mers (Engeland). Sperling (Denemarken) en Jedrzejowska (Polen), die miss Scriven sloeg. Helen Moody-Wills had wellicht nog de zwaarste partij, want zij had drie sets noodig tegen de Tsjechische speelster Cep kova. De belangrijkste uitslagen van heden luidden Heerenenkelspel, kwarteindstrijden: Von Cramm (Duitschland) sloeg Mac Grath (Australië) 64, 6—2, 4—6, 6—1: Crawford (Australië) sloeg Wood (V.S.) 64, 6—3, 68, 57, 61; Perry (Engeland) sloeg Menzl (Tsjecho Slowakije) 97, 61, 61; Budge (V.S.) sloeg Austin (Engeland) 3—6, 10—8. 6—4. 7—5. Damesenkelspel.' Helen Moody-Wills (V.S.) sloeg mej. Cepkova (Tsjecho Slo wakije) 36, 64, 62. Gemengd dubbelspel: Allison en Helen Jacobs (V.S.) sloegen Lund en mej. Lucas (Duitschland) met 61, 75. Heerendubbelspel: Hughes en Tuckey (Engeland) sloegen Borotra en Brugnon (Frankrijk) met 97, 62, 64. Nieuw „wereldrecord" van den Belg Frick. Tijdens den wedstrijd in het gemeente lijk zwembad Crailoo te Hilversum heeft de Belg Frick 3 min. 15 3/5 sec. onder water gezwommen en daarmede met 1 2/5 sec. de prestatie verbeterd van den Duitsoher Müller, op wiens naam tot dus verre het „wereldrecord" stond. VIELRENNEN. NIEUW-SWIFT. Zondagmorgen werd onder groote be langstelling van renners en supporters, de eerste sprintwedstrijd van de nieuwe com petitie verreden. In de A-klasse was de totaaluitslag: 1. C. van Amsterdam, 6 pnt.; 2. W. Scheffe- laar en R. Riethoven met ieder 8 pnt., 3. C. Verburg. 10 pnt., 4. K. de Haas, 11 pnt., 5. Chr. de Roode, 12 pnt., 6. C. Paats, 7. J. Geertsma. In de B-klasse was het resultaat.' 1. J. de Haas, 10 pnt., 2. J. Duindam, 11 pnt., 3. J. Benning. 12 pnt., 4. C. L. Boot en C. van Diemen, 14 pnt., 5. Hintzbergen Sr., 15 pnt., 6 J. Sinteur, 16 pnt., 7. J. Ribot, 17 pnt.. 8. P. van Deventer, 18 pnt., 9. A. Lodewijks 19 pnt., 10. J. Brosius, 20 pnt. 11. A. de Roode opgegeven. In de C-klasse werd Hinzbergen Jr. eer ste, terwijl W. Rijsbergen de tweede plaats bezette. In verband met de Lustrumfeesten zal morgen geen recordrit worden verreden.

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 5