I W divankleden TAFEL- EN LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Dinsdag 2 Juli 1935 GROTE PARTIJEN 2.60 COUPONS LOPER EN TAPIJT ï»s 4A-" o«r«.E™ SvE-irSatvia 56 v8 v* Tot hoofd van de L.O. en Ulo-school Rozenlaan is In de plaats van den heer H. A van 't Laar benoemd, de heer A v. d. Leeden, te Hillegersberg. Bij de plaats gehad hebbende over- gangsles van den tuinbouwcursus alhier, werden 22 leerlingen bevorderd tot de 2e klasse, n.l.S J. Driesprong. A. v. Gerne- ren. Ph. Grootendorst G. Koetsier. A. de Korte, J. H. Kooy, M. Peters, J Rave- stein, J Schouten. W Spijker. J Turken burg, C. Trlenp, K Vrolijk, N Wilschut, allen te Boskoop: J. Harkis. J J. Hasse- fras, D. Matze, W. v. d Poel, G. Timmer mans te Hazerswoude; A Hamel te Rot terdam en J. Judels te Delft De heer B. J. Zaal. alhier, is geslaagd voor het examen algemeene ontwikkeling vanwege het instituut ..Neerlandia" te Arnhem. HAZERSWOUDE. De openstelling van de nieuwe brug. Gisterenmorgen te halftien is de groote nieuwe brug aan den Provincialen weg voor het publieke verkeer open gesteld, nadat de heer Nieuwenhuis opzichter der Provinciale werken en de burgemeester onzer gemeente woorden van gelukwensch hadden gesproken. Vervolgens werd het lint doorgeknipt en de brug voor geopend verklaard. Een mooi werk is hiermee tot stand gekomen! Alhier heeft zich een comité gevormd voor het Nationaal Koningin-Moeder Her denkingsfonds, waarin zitting hebben ge nomen burgemeester A. Wamaar. voorzit ter; B. den Braver, secr.; notaris F. C. Engelbert, ds. P. L. Kiehl, ds. M. Heuze- veldt. pastoor J. Ruyter. pastoor G. C. J. van Leeuwen, pastoor H. H. Vaessen, de heer P. Wezelenburg en ds. J. C. H. Zoete. Morgen zal ten bate van het goede doel stichting tot steun aan on- en minvermogende tuberculoselijders een collecte gehouden worden. KOUDEKERK. De timmerman R. M. alhier welke eenige werkzaamheden verrichtte aan een hooiberg in de Lagewaard, had hiertoe over den weg een staaldraad gespannen zonder er eenig sein bij te zetten. De melk handelaar P. S., die met zijn vrachtauto passeerde en eenigszins door de zon ver blind was. zag dit niet, zoodat hij er Li volle vaart op inreed, waardoor de geheele cabine van de auto vernield werd. S. kwam zelf met de schrik vrij. De schade zou door M. vergoed worden. NOORDEN. Onze plaatsgenoot de heer A P. de Jong, G.O. te Krimpen a. d. IJssel, ont ving een benoeming der Herv. Geref. Evangelisatie aldaar. Een collecte voor de Theo' Fac. V.U. In de Geref. Kerk bracht f. 2.23 op. NIEUWKOOP. AFSCHEID VAN DEN HEER P. A. TH. VAN DER WEIJDEN. Als Dijkgraaf van den polder Nieuwkoop en Noorden. De ingelanden van den Polder Nieuw koop en Noorden waren in groot getal op uitnoodiging v. Heemraden in hotel ..Het Vliegende Paard" opgekomen om afscheid te nemen van hun Dijkgraaf, den oud-bur gemeester dezer gemeente, den heer P. A. Th. van der Weijden, thans wonende te Best iN,-Br.) Ook mevr. Van der Weijden en haar zoon, burgemeester P. M. M. van tier Weijden waren aanwezig. De oudste Heemraad en per 1 Juli nieuw benoemde opvolger, de heer Ant. Krom wijk. opende met een korte toespraak. De heer Van der Weijden wees er op, dat nog nooit aan een zelfde persoon 35 jaren achtereen deze functie toevertrouwd is geweest, of men zou moeten teruggaan tot de 17e eeuw, toen de baljuw van de Heerlijkheid tevens Schout of Burgemees ter, tegelijkertijd dijkgraaf was over de waterschapsbelangen. Het was de in Nieuwkoop's geschiedenis hoogvermaarde jhr. Johan de Bruijn van Buitenwegh, die van 1617—1657 het dijkgraafschap heeft waargenomen en dus een diensttijd had van 40 jaren. In die 35 jaren is een hechten band ontstaan,. Spr. herinnering ging terug naar den dag. waarop de benoeming ge schiedde en wel in de plaats van zijn Va der die benoemd was tot Hoogheemraad van Rijnland en sedert 28 Mei 1867 de functie bekleed had. Hij getuigde van zijn dankbaarheid tot God voor een zoo lang leven, dan tot de ingelanden, de heemraden, de commissie van ingelanden en de polderambtenaren. Spr. gaat Nieuwkoop en Noorden ver laten, den polder, die hem zooveel geluk kige jaren heeft verschaft, eens zijn lust en leven, zijn welvaart en glorie. En nu? De oorlog en de daarop gevolgde econo mische crisis hebben dat alles verwoest. Ik berust daarin aldus spr. hier was geen menschenhand in 't spel, ook velen van u worden geslagen; berust ook gij daarin! Achter elke bewolkte hemel is de zon, na eiken tijd volgt weer een andere. Onze Hemelvader weet, dat wij er zijn en dat zij u voldoende. Op deze treffende toespraak volgde een geestdriftig applaus. Dan sprak de secr van den polder, de heer C. J. Groenendijk, die zeide ruim 23 jaren onder, naast en met den Dijkgraaf aan het belang van den polder had mo gen werken. Nimmer ontbrak iets aan de verstandhouding, ook niet bij verschil van meening. Spr. dankte daarvoor hartelijk op uit voerige wijze en huldigde den dijkgraaf als een voorbeeld voor velen. De heer Th. Mourits, heemraad, herin nerde er aan, hoe dit de laatste functie is, welke de heer Van der Weijden in deze gemeente bekleedde en hoe hij zoo tal van jaren ln verschillende functiën met hem heeft mogen samenwerken, o.a. in Boerenleenbank en Onderlinge Brand waarborgmaatschappij en hoe daardoor een steeds hechter vriendschapsband ont stond. Spr. uitte zijn beste wenschen voor een nog gelukkigen levensavond. De heer J. Verburg, heemraad, bracht dank namens de Ingelanden uit de Melje en herinnerde aan de medewerking welke de heer v. d. Weijden indertijd heeft ver leend voor het stichten van een machi nale bemaling, wat een zoo groote uit komst is geweest voor het Meije-gedeelte. Burgemeester Van der Weijden, zoon van den Dijkgraaf, verheugde er zich over, dat het bestuur van den polder bestaat uit mannen van karakter, die naar eer en geweten hun taak vervullen. Aan mevrouw Van der Weijden werden bloemen aangeboden. De secr. van den Polder vertelde dan door middel van gre pen de meest interessante bijzonderheden uit het grijze en minder grijze verleden van het waterschap en uit de 35 jaren, dat de heer Van der Weijden het dijk graafschap vervulde. De heer P. Kuijf bracht vooral als schipper zijn dank voor de gulle mede werking en wees er op, hoe indertijd een regeling getroffien werd om te varen met mechanische kracht en hoe enkele jaren de vaarten uitstekend op diepte waren gebracht en nog steeds behoorlijk op diepte worden gehouden. De heer Van der Weijden sprak dan een hartelijk woord van dank aan de in gelanden en zeide zijn functie te gaan overdragen op den heer Kromwijk. Met een meerderheid van 77 st. hebben de in gelanden de functie toevertrouwd aan den man. met wien spr. 25 jaren mocht samenwerken, aan hem, die de belangen van den polder door en door kent en daarvoor gedurende zooveel jaren op de bres heeft gestaan. Dit blijk van vertrou wen heeft spr. veel genoegen gedaan. Hij hoopte, dat de prettige harmonie onder het bestuur aanwezig zal blijven, en dat de nieuwe dijkgraaf aan de moeilijkheden, welke zich ongetwijfeld zullen voordoen, kloek het hoofd zal weten te bieden, en steeds eedgetrouw naar eer en geweten, zonder aanzien des persoons het belang van den polder mag dienen. Spr. reikte nu de akte van benoeming over aan dien heer Kromwijk en verklaarde hem geïn stalleerd als dijkgraaf van Nieuwkoop en Noorden en besloot met den wensch, dat Gods zegen op zijn arbeid mocht rusten. De heer Kromwijk richtte tenslotte een dankwoord aan de ingelanden voor het geschonken vertrouwen.. Hierna volgde sluiting van dezen voor Nieuwkoop hlstorischen avond en namen velen door middel van een handdruk af scheid van den afgetreden Dijkgraaf. TER AAR. De toestand aan de veiling. Zooals de laatste jaren steeds het ge val is, wanneer omstreeks dezen tijd een warmteperiode intreedt, schijnt ook thans de markt te worden overvoerd met tuin bouwproducten. Met het noodzakelijk ge volg dat de prijzen kelderen op het peil, waarop van een behoorlijke vergoeding voor gedanen arbeid in de verste verte geen sprake meer is. Bloemkool draait bij groote hoeveelhe den door soms 10000 a 15000 stuks per dag. Kassnijboonen en tulnboonen wor den door de warmte tenzeerste in prijs gedrukt, terwijl ook doperwten verhan deld worden tot een prijs die loonenden teelt onmogelijk maakt. Alles bijeen genomen ziet de toekomst er voor onze tuinbouwende bevolking nog allesbehalve rooskleurig uit. De visscherij op de plassen. Hoewel nog vroeg in het seizoen, valt er reeds een vrij druk bezoek aan de Lan- geraarsche plassen te constateeren. Spe ciaal vanuit Rotterdam en Den Haag ko men veel liefhebbers wekelijks minstens een dag genieten van de weldadige rust der plassen, wëlke men op de meeste visch- en watersportgebieden tevergeefsch zoekt. De vangsten laten nog wel iets te wenschen over. Slechts enkele dagen maakten hierop tot nu toe een loffelijke uitzondering. Het. Aarkanaal wordt nog weinig bevischt, dat eveneens te wijten Is aan de geringe vangsten gedurende de eerste weken. WADDINXVEEN. Geslaagd voor het eindexamen H. B. S. 5-j. c., afd. A te Gouda J. Excallo alhier. De heer N. Krabbendam, gekozen als no. 3 op de C.H.-UJst tot lid van den ge meenteraad, zal deze benoeming niet kun nen aannemen, wijl hij inmiddels is be noemd tot tijdelijk gemeente-ambtenaar. Zijn opvolger is de heer A. Oudijk. Tot assistent-verificateur bij den Bond van Nederlandsche gemeenten, is benoemd de heer R. Boonstoppel alhier, met als standplaats Maastricht. WOUBRUGGE. GEMEENTERAAD. Een korte agenda. De Raad kwam in openbare vergadering bijeen. Voorzitter burgemeester Mumsen. Afwezig de heer Noordam, Medegedeeld werd o.a. dat bij K. B. de verordening op de heffing van besmettelijke ziekte-gelden is goedgekeurd. Van het bestuur van de Middenstandsver. was een verzoek inge komen om te bevorderen dat wederom de distributie van vleesch en gehakt in blik door tussehenkomst van de slagers aan de werkloozen zal worden verstrekt en de goedkoope margarine door de winkeliers. Waar distribueering uitsluitend behoort tot de bevoegdheid van B. en W. stelden het College voor het verzoek voor kennis geving aan te nemen. Aldus besloten. Op voorstel van B. en W. werd besloten om honden, wier eigenaren achteraf en niet aan een openbaren weg wonen, in de tweede klasse aan te slaan. In verband met het besluit van den Raad tot verhaal van huur voor de door de veldwachters bewoonde ambtswoningen is de Min. van Binnenl. Zaken van oordeel, dat, nu de verordening op de veldwachters toch moet worden herzien, er alle aanleiding bestaat deze in overeenstemming te brengen met de algemeen geldende normsalarissen, welk standpunt ook door den Commissaris der Koningin is ingenomen. B. en W. stel den daarom voor overeenkomstig te be slissen; z.h.st. aangenomen. Hierna volgde uitloting van obligaties van de leening ad f. 40.000 per resto op 1 Januari 1935 f 10.750 Voor het tijdvak 1935 tot 1939 werden op voorstel van B. en W. tot leden van de schattingscommissie herbenoemd de heeren J. J. Kaptijn, P. F. Noordam, G. v. Straalen en C. W. Lieverse. Van den heer G, Verkade was een verzoek ingekomen om het plaatsje, hem verstrekt ingevolge de Landarbelderswet, aan zijn zoon in eigendom te mogen overdragen. B. en W. stelden voor hierop gunstig te beslissen; z.h.st aangenomen. Van het bestuur van den polder Vierambacht was bericht Inge komen, dat het in zijn bedoeling ligt den polderweg, loopende van den Heerenweg tot den Hondskop, van een verhard weg dek te voorzien en de hieruit voort vloeiende werkzaamheden door werkloozen te doen geschieden. Het bestuur verzoekt de gemeente de uit deze plaatsing van werkloozen voortvloeiende loonkosten voor haar rekening te nemen. Hoewel B. en W. op het standpunt staan, dat werken de voorkeur heeft boven steun, meent het College niet uit het oog te moeten ver liezen de grootere uitgaven. De duur van het werk wordt geschat op 20 weken met 10 werkloozen. Indien voor dit plan Rijks subsidie wordt verleend, zal de bijdrage geschat kunnen worden op 50B. en W. stelden voor hun machtiging te verleenen om die maatregelen te treffen, welke plaatsing van arbeiders aan dit werk kun nen bevorderen. Aldus besloten. Ter be spreking van punt 9 van de agenda, huur vereenigingslokaal en brandspuitenhuis, aanwezig in de voormalige O. L School te Hoogmade, ging de Raad over in geheime zitting. Na heropening werd medegedeeld, dat de huur is bepaald op f. 50 p. j., aan gegaan voor drie Jaren met drie optie jaren. Na rondvraag sluiting. ROTT. LLOYD. KOTA AGOENG, thuisr., 1 Juli v. Padang. KOTA GEDE 30 Juni v. R'dam te Batavia, GAROET. 30 Juni v Bombay te Tjilatjap. KON NED. STOOMBOOT MIJ MEROPE 1 Juli v. Amst. te Kopenhagen. HEBE Spanje n Amst.. pass. 1 Juli Ouessant. OBERON, 1 Juli v. Oran te Palermo. CERES, 1 Juli v. Algiers te Antwerpen. HOLLAND—AUSTRALIË LIJN. ALMKERK. uitr., 30 Juni v. Algiers. DIVERSE STOOMVAARTBERICHTEN. NTT'T""'r AND, 1 Juli v. R'dam n. Grange mouth. A -ID. 30 Juni v. R'dam te ArchangeL THEANO. 30 Juni v. R'dam te Dublin. GROËNLO. 1 Juli v. tonden te ArchangeL Genre handweefsels 4jc 140 X 170 cM2.4S 1.95 J7« 145 X 280 cMS.9Q 3.90 2.58 Zuiver wollen weef. ^60 seis 140 x i7o e.eo 3.60 145 X 280 cM9.80 9.80 3.90 Moquette kleden 140 X 170 cMS.SO - 15D X 280 cM....12.80 5.60 moquette, bouclé on cocoa TOT MEE» DAN 80»/. VERLAAGD Bestanten vloerkleedjes •«mlojtor, inqmi ®n wlllon voor 0® otlvo prlji, 60 X 120, 70 X 140 cM J50 250 450 i tel l "-T^niinster. -«p., q -.finale 200 X 30° c AftO c**- -tor 3. 80 120 cM *r/12oER!! B, j serie c H.,.r I p„ «Jr-fiao OM. tr «o**Jl>u®M "stonni 6976 1—2

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 16