LE1DSCH DAGBLAD - Tweede Blad ALWEER LAGER PRIJZEN ALS EXTRA RECLAME: De K.W. Bijenkorf UIT BE RIJNSTREEK. THIJS IJS EN DE DIKKE HERTOG. KATWITK AAN ZEE. OVERDRACHT DER CENTRALE TENT AAN DE K. R. B. Verschillende sprekers aan het woord. Een mooie aanwinst. Zaterdagmiddag had de ofilcieele ope ning van de Centrale Tent op het Noor- derstrand plaats en de overdracht aan de K.R.B. Over de Watering was een groot terrein door de politie met touwen afgezet, waar de genoodlgden zich verzamelden. Aanwezig waren o.a. mevr. Woldringh v. d. Hoop—André de la Porte, echtgenoote van den burgemeester, die de openings plechtigheid wegens diens verhindering zou verrichten; de heer G. van Dijk uit Dordrecht, voorzitter van Katwijks Stille Strand, de heer G. A. Kinker uit Utrecht, secretaris; mevr. G. van DijkDe Ridder uit Rijswijk, pennlngmeesteressede be stuursleden mevr. Spaanderman en de heer C. Visser van K.S.S.; dr. J. Eikelen boom, voorzitter van de K.R.B.de heer D. C. P. Boekhoven, gemeente-secretaris en bestuurslid van de K.R.B. en vele an deren. Van het gevormde eere-comité waren eveneens vele dames en heeren aan wezig. BIJ de komst van mevr. Woldringh v d. Hoop werden haar bloemen aangeboden door mej. Tineke Kinker. Toen allen hun zitplaatsen op het strand hadden Ingenomen, hield de heer G. van Dijk als voorzitter van de ver K.S.S de volgende toespraak: Mij valt als voorzitter de eer te beurt u als genoodigden tot deze plechtige ln-gebruik-name van dit ge bouw hartelijk welkom te heeten. Reeds meer dan een tiental Jaren heeft onze ver. het zich tot een plicht geacht de veilig heid aan het strand tot een bijzondere zorg te rekenen. Onder de duizenden der strandbezoekers, zijn er velen, die hun leven en dat van anderen in gevaar bren gen. Uitteraard konden deze veiligheids maatregelen slechts afdoende zijn voor die categorie van strandbezoekers, die zich omtrent de gevaren van het strand in ruimen zin wilden laten inlichten. En met het oog op alie maatregelen van toe- zich en hulp onzerzijds, was het bezit van een centrale post een noodzakelijke ver- eischte. En dank zij het werk van onzen secretaris, den heer Kinker, dank zij het eere-comité, waarvan wij de eer hebben leden in ons midden te zien. dank zij het werk der leden van onze vereenlging en die der K.R.B.: de centrale post is er. Van harte wordt door het bestuur van K.S.S. thans dank gezegd aan de autoriteiten der Domeinen en het gemeentebestuur van Katwijk, wier onontbeerlijke toestemming voor plaatsing dezer tent, met zooveel welwillendheid ons werd verstrekt. Voorts dan het bestuur van K.S.S. niet minder hartelijk den bouwer der tent, den heer Jac. Parlevliet en den opzichter den heer D Verloop, wier samenwerking ons dit alleszins prijzenswaardig geheel schonk. Tot onze teleurstelling zond ons de bur gemeester van Katwijk bericht van ver hindering, doch verblijdde ons tegelijk met de bij uitstek waardige vervanging van zijn persoon door zijn echtgenoote. mevr. Woldringh v. d. HoopAndré de la porte en ik heet u mevrouw van harte welkom in ons midden. Mevr. Woldringh v d. Hoop sprak daar op als volgt: Het is voor mij een groot genoegen om heden namens den burge meester, die tot zijn SDijt niet aanwezig kon zijn, gebruik te maken van uw vrien delijke uitnoodiging om dit gebouwtje van de Katwijksche Reddingsbrigade te openen. Met groote vreugde doe ik dat, vooral in het besef, dat hier weer een mooi en nuttig werk is tot stand gekomen, ge heel gestif/ht uit gaven en bijdragen van particulieren, zonder steun van de over heid, bij wie men anders tegenwoordig zoo dikwijls dadelijk maar aanklopt. Prachtig werk heeft hier de vereeniging Katwijks Stille Strand verricht, die wel den voor- na&msten stoot heeft gegeven voor de op richting van dit nuttige gebouw; en een woord van dank voor haar schitterend werk is hier zeker op zijn plaats. Trou wens wie weet beter als de ver. K. S. S. hoe groot de behoefte aan dit gebouw op deze plek was. Nu dit gebouw tot stand ls gekomen, mogen wij verwachten dat de veiligheid van zwemmen en baden hier zeer zal wor den verhoogd Moge ik dan tot slot uit spreken, dat deze tent in alle opzichten moge voldoen aan de gestelde verwach- tirgen en dat zij nog lange jaren moge bijdragen tot verhooging van de algemeene veiligheid en dat hier de traditie van de Ketvijksche reddingsbrigade moge wor den hoog gehouden, wier daden van op offering en hulpvaardigheid naar in de laatste jaren een groote bekendheid heb ben gegeven. Door jongejuffr. Dana Constanze werd vervolgens op een wit zijden kussen met. het wapen van Katwijk aan mevrouw Woidringh v. d. Hoop een schaar aange boden, waarmee deze de linten doorknipte, die de toegang tot de tent belette, waarna zij de tent voor geopend verklaarde, het welks door een luid apDlatis der aanwezi gen werd gevolgd. De volgende spreker was dr. J. Eikelen boom, voorzitter van de K.R.B. Deze bracht eerst een woord van dank aan hetjsestuur van K.S.S. aan de heeren Van Dijk en Kinker en mevr. van Dijk 'oor hetgeen zij tot stand hebben gebracht. Ook bracht hij een woord van dank aan mevr. en den heer Boot, die zeer veel tijd opgeofferd hebben. Spr. prees de mooie schitterende samenwerking tusschen de beide vereeni- glngen K.S.S. en K.R.B. Spr. ging na de tot standkoming van de tent op het Zui- derstrand met eigen middelen Spr. be schreef uitvoerig het werken van de brigade. Onze mannen zijn paraat om met eigen levensgevaar te helpen, het publiek moet meehelpen. Sor. deed mededeeling, dat H.K.H. Prinses Juliana een financleele bijdrage voor de tent had gezonden (applaus), dit stemt tot groote vreugde Maar we zijn er nog niet. er ontbreken nog eenige reddingsvlotteurs. Onder samenwerking van K.S.S., strandvereen. de Vuurbaak en K.R.B. is er een loterij op touw gezet door het geheele land uit wier baten ze zullen worden aangeschaft Alvorens de tent over te dragen hlèld de voorzitter van K S.S een zeer uitvoerige rede, waarin hij wees op de vele eevallm waarin de tent van dienst kan zijn Speciaal legde spr. den nadruk'op de vele gevaren die het baden en zwemmen in zee met zich kunnen meebrengen Tegen de gevaren van verdrinken Zomer-aanbieding LIMONADE GAZEUSE Q pont per groote flesch o Colli GROOTE RONDE BESCHUIT r i per pak 3 CwMi ROOMBOTER BESCHUIT -* i heerlijk broos en versch, p. pak uulll LIMONETTE SIROOP, per flesch 37 ct. LIMONADE SIROOP, ir 1 zeer voordeelig, per flesch uulll ALLEEN WOENSDAG EN DONDERDAG GROOTE RONDE KAAKJES, p. p. 16 ct. Een pondsbcker zuiver Keukenvet 22 ct. waarborgt U kwaliteit, tegen lagen prijs 6943 Katwijk aan Zee wordt voortdurend toezicht verelscht en daarbij moet de reddingsbrigade gereed staan. Dat heeft de kolonne van dr. Eike lenboom herhaaldelijk gedemonstreerd. Wij. de vereeniging K.S.S., missen de staf van zwemmers die in 't redden zich heb ben getraind. WIJ bouwden, maar voor anderen. Onze wensch ls thans dit gebouw als symbool van dank en vertrouwen aan u, K.RB., over te dragen. Met een kort woord van dank aanvaard de dr. Eikelenboom voor de K.R.B. de tent. Nog spraken de heer Ph. J van Veen namens den Ned. Bond tot Redding van drenkelingen; dr. Hermanides van Noord- wijk aan Zee, namens de Noordwijksche R B.; de heer Overduin als voorzitter der Voorschotensche R B Vervolgens werden door allen de Centrale Tent bezicht, waar de thee werd rondgediend. Door leden van de K.R.B. werden eenige Reddingsdemonstrat'es gegeven en eerste hulpverleening door de afd. E.H.B.O te Voorschoten. Het mooie gebouw rust op betonnen pij lers van 3.75 M. hoog. De trap opgaande komt men in de groote wachtruimte, waar zich een waschtafel met stroomend wa ter en een buffet zich bevinden. Daar 'reft men 2 kasten aan en een ruime bergkast, waarin de nortonpomp zich be- indt om de tank te vullen; zeer gerieflijk !r. ook een W.C. Links bevinden zich 8 kleedkamers voor heeren en rechts 8 voor dames. De aannemer was de heer Jac. Parle vliet en de opzichter de heer D. Verloop. Het schilderwerk was van den heer Schoo- nenberg; het loodgieterswerk en sanitair van den heer Burgerhout; het smidswerk van den heer B van Rijn; terwijl de bron met oomDinstallatie werd vervaardigd door den heer Bosboom uit Rijnsburg. Aanbesteding Chr. School Michiel dc Ruyterstraat. Deze aanbesteding had Zaterdag plaats. Ingeschreven werd door: M. v. d. Plas f26900; J Houwaart f 26100; N, van Duy- venbode f. 25990; firma Vooys en Verdoes f 25669; H. van Leeuwen f. 25375; Gebrs. Verloop f.25444; G. de Best f.25370; G. Haasnoot f.25200; L. Guyt f.24310; M. v. d Bent f.24490; A. de Best f.24336; J. Parlevliet f 24450; Gebrs. Ouwehand f.23680: T. Meyvogel f 23200; aan deze werd als laagste inschrijver het werk ge gund. Voor het loodgieterswerk hadden ingeschreven: Jac. Dubbelaar f.1665; Gebrs. Kuyt f.1646; Gebrs. Bloot f.1621; S Burgerhout f. 1535 aan wien als laag ste Inschrijver het werd gegund. De collecte in de Herv. Kerkep ge houden voor de Oude Kerk en het ver warmingsfonds heeft opgebracht f. 178.64. De aanbesteding had plaats voor den aanleg van electriciteit met Installatie voor de nieuwe openbare school. Inge schreven werd door Gebrs. Geslnk f.317; Gebrs Bloot f. 312,60; H P. Bloot en Co f. 297,25 en J. R. van Duyn f. 260; aan dezen werd. als laagsten inschrijver, het werk gegund. In de afgeloopen dagen moest op het Noorderstrand tweemaal hulp verleend worden voor een omgeslagen zeilkano in zee. De politie waarschuwt het publiek ernstig om niet met een kano in zee te zeilen, daar het een rank vaartuigje ls, dat licht omslaat. Men brengt daardoor eigen en anderer leven in gevaar! Aan het postkantoor alhier en de daaronder ressorteerende hulppostkanto ren werd gedurende de maand Juni inge legd f. 11616.17 en terugbetaald f 7666.38. Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 5320, Postcheque- en Girodienst. Gestort op postrekening f. 109747.47. Uitbetaalde che ques f. 49748.27. RIJNSBURG. Ernstige aanrijding. Aan den Noordwij kerweg had een ern stige aanrijding plaats tusschen een taxi en een motorrijder. De schuld lag bij de taxi-bestuurder, die links reed. De motor rijder en de duo-passagier werden ernstig gewond en moesten naar het Ac. Zieken huis te Leiden worden vervoerd. SASSENHEIM. De tewerkstelling van werkloozen met toeslag op het loon. Het aantal te werk gestelde bloemist- arbeiders ingevolge de jongste circulaire van den minister van Sociale Zaken, be draagt alhier niet minder dan 89, Kindje in vijver. Bij het „eendjes-voeren" geraakte in het park „Rusthoff" een kind in den vijver. Door grooteren werd het uit zijn benarde positie verlost. Het was niet alleen een verfrisschend, doch ook een modderbad. VEUR-LEIDSCHENDAM Auto in de Ringvaart. Gistermiddag had op den Achterweg een aanrijding plaats tusschen een met paard bespannen wagen bestuurd door den tuinder W. uit Wilsveen en een auto bestuurd door H. G. uit Rijswijk. Het ongeval ontstond doordat de automobilist te vroeg het stuur naar links omgooide. De auto kwam tegen den wagen terecht en verdween daarna in de Ringvaart. G. wist de achterzijde van de linnen kap los te maken, kroop uit de auto en kwam er met een modderbad af. Een kraanwagen bracht de auto weer op den wal. Proces-verbaal werd opgemaakt. De Pinkstercollecte ln de Ned. Hetv. Kerk voor het Zendingsbureau te Oegst- geest heeft opgebracht f. 158,19. De politie heeft proces-verbaal op- i gemaakt tegen den slager de Gr. t- Voor- burg wegens ongedekt vervoer van "*_esch- en vetresten en tegen den landbouwer P. eveneens wonende aldaar, wegens het op- slaan op een terrein aan den Westvlietweg van bovengenoemde afval Deze stankver- spreidende opslag is kortgeleden reeds in den gemeenteraad door het raadslid Vink besproken. Het vijfjarig zoontje van en kleer maker K wonende aan den Achterweg, geraakte in den Vliet. De schipper C. R. sprong gekleed te water en slaagde er in na eenige malen duiken den kleine op het droge te brengen. De afd. van den Chr. Nat. Werkmans bond hield een goedbezochte ledenverga dering ln het dienstgebouw van de Ned. Herv. Gem. Na opening werden de notulen goedgekeurd. De heeren Evers en Oost- wouder spraken over Jonas I en Stanley Jones. Op beide inleidingen volgde een uit voerige gedachtenwisseling. Nadat een col lecte was gehouden voor 't fonds „Hulp in Nood" werd de bijeenkomst met dank gebed gesloten. WARMOND De Belgische Koningskinderen op dc Kaag. Daartoe uitgenoodisd door den heer Alb. Oudshoorn, eigenaar van de jachthaven 't Fort alhier bracht de burgemeester van Noordwiik in geze'schao vair de beide kinderen van den Koning van België een bezoek aan deze gemeente. Met een der motorjachten van den heer Oudshoorn werd een tocht gemaakt over de Kager- nlassen. De prins en de prinses hebben heerlijk genoten en waren opgetogen over dit schitterende watertochtje. De buree- roeester heeft, den heer Oudshoorn zijn dank overgebracht. WASSENAAR Geslaagd te Den Haag voor het examen L. O. mej. E. C. Gerth alhier. Mej. P. uit Rotterdam reed nabij het Viaduct tegen een auto. Niettegenstaan de auto en fletser uiterst langzaam re den, had er toch een botsing plaats. Mej. P. kwam te vallen en kreeg een bloeduit storting ln de buikstreek. Zij werd ln be- wusteloozen toestand per ziekenauto naar het Acad. ziekenhuis te Lelden vervoerd, nadat dr. Hubbeling haar de eerste hulp had verleend. D. alhier, kwam ln het gebouwtje der telefonie aan de Schoolstraat te val len en liep hierdoor een hersenschudding op Dr. Hubbeling verleende eerste hulp en liet den man per politieauto naar zijn woning vervoeren, Op de in den Dierentuin te Den Haag gehouden 4e internationale hondenten- toonsteiling. uitgeschreven door de Kyno- logenclub „De Hofstad" werd als eereDrijs toegekend een zilveren medaille van HM de Koningin voor den besten zelfgefokten hond aan mevr. Oldve 't Hoen alhier met Agrivista Zeta (Sussex spaniel). Zij ver wierf eveneens een beker van de Kon. Begeer voor den besten Jachthond (wind honden uitgesloteni met denzelfden hond. De Strateway-Chailanee cup. uitgeloofd door de fam D. L. E 't Hoen voor den beste der Engelsche tachthonden werd ge wonnen door mevr A. J. Timmermans- Kuoester te Brasschaert (België) met „Marks Patrol" Bil de clubwedstrijden werd de beste hond van leden van ..De Hofstad" een Sussex Spaniel van mevr. O'.ive 't Hoen alhier. ZEVENHOVEN Onze plaatsgenoote. mej. G. H. Olie, is benoemd tot onderwijzeres aan de Herv. school te Hasselt (O.) Thans ls een begin gemaakt met het maken van een nieuw wegdek voor den dorpsweg. In een vergadering van het comité Auto-tocht ouden van dagen" werd ln principe besloten weer een tocht te maken met de oudjes. Een verzoek van Nieuwveen om ten aanzien van de z.g. invoerkeuring te be palen, dat aangifte moet geschieden bin nen twee uur na den invoer van 't vleesch is niet Ingewilligd door den Raad. AI.PHEN Dr. J. Meijer benoemd tot Predikant- Directeur der Martha-Stichting. Tot predikant-directeur der Martha- Stichting werd benoemd ds. J. Meijer N. H. predikant te Velsen. ter vervulling in de vacature van ds. A. W. Voors, die zoo- als door ons reeds gemeld eervol ontslag is verleend op het tijdstip dat zijn op volger zijn functie zal aanvaarden. Ds. Meijer werd geboren te Oudewater op 5 April 1896. Na het gymnasium te Doetin- chem doorloopen te hebben, studeerde hij vervolgens een jaar ln de oude talen. Hierna studeerde hij in de theologie aan de Universiteiten te Leiden en Utrecht en deed hij op 7 Mei 1922 zijn intrede als predikant der N. H. Gemeente te Hoen- derloo. Van 19231931 diende hij als zoo danig de gemeente Gendt nabij Nijmegen en sinds 27 September 1931 is hij predi kant te Velsen. De benoemde directeur is in onze gemeente geen onbekende daar hij hier zelf en ook zijn familie tal van jaren heeft gewoond; o.a. was zijn vader die thans te Oegstgeest woont, tal van jaren Ud van den gemeenteraad. Tot ouderling der Geref. Kerk Ouds hoorn ln de vacature van den heer J. G. Baart, werd gekozen de heer C. Bruines. NOORDWIJK. Te Den Haag slaagde voor het examen gemeente-administratie de heer C. A. baron Bentlnck, volontair ter secretarie, alhier. NOORDWIJKERHOUT. Doodelijke botsing op het kruispunt GoowegLangelaan. Zaterdagmiddag te ongeveer 4 uur had op bovengenoemd kruispunt een aanrijding plaats, die het leven heeft gekost aan den motorrijder L. T. uit Haarlem. Deze reed men den heer de W. als duo-passa gier eveneens uit Haarlem de Langelaan uit en zou 't kruispunt oversteken, toen hij werd aangereden door een personenauto, bestuurd door den heer E. de G. uit Noordwijk. Daar het uitzicht op genoemd punt zeer slecht is tengevolge van het houtgewas, zagen de bestuurders elkaar eerst op het laatste oogenbllk. D? autobestuurder wilde nog naar links uitwijken, doch de motor rijder reed de auto reeds aan de rechter zijde aan De duoDa^av'er slingerde van den motor en kreeg een wonde aan het voorhoofd: ook brak hii een duim. De be stuurder van b°t rno.-—u+nig sjoec tegen den weg en over'eed kort daarna. De dokters Niekerk uit Noordwijk en Wüster alhier verleenden geneeskundigen bijstand. 3. Als Thijs de deur nu open doet, slaat hem een koude tocht al tegemoet; de regen stroomt daar bulten neer en de kaarsvlam wappert heen en weer. Op de stoep staat nu een man, dien Thijs direct herkennen kan als een lakei. „Mijnhéer," zegt die, „wij kwamen hier toevallig juist voorbij met onzen grooten wagen; en nu ben lk zoo vrij U voor mijn meester onderdak te vragen, want die zit steeds te klagen. Hij zit den heelen dag al ln 't karos en is nu heel erg ziek van het gehos dat schudt en stoet maar op die slechte wegen; daar kan geen mensch haast tegen. Hij ls verschrlk'lijk ziek en moe, en wil heel graag naar bed nu toe, hoewel hij toch oorspronkelijk had gedacht om door te rijden heel den nacht „Maar," vraagt Thijs, „zeg mij nu eens hoe of je meester heet?" „HIJ is." zoo antwoordt de lakei, de dokter Alüsweet." „Wel," zegt Thijs, „dat ls niet mis, dat hij zoo ziek geworden is. Laat hem maar zonder sohromen heel vlug naar binnen komen!" Voor het eindexamen der Chr. H. B. S. met 5-J. cursus alhier, slaagden de hes- ren: G. van Bazen, C. Boer. P. Duinker, C Hoogendoorn P. J. Hoogteyling, J. v. d. Linden. J. Potuijt en L Veerman. De bekende Provinciale Schietwed strijd om den Zilveren B.V.L. Wisselbeker (afstand 100 M. met scherpe patr. No. 1) zal dit jaar gehouden worden op de Za terdagen 20 en 27 Juli. Bij opgave van minstens 2 5-tallen ook Vrijdag 26 Juli. Alhier sloeg in de van Mandersloo- straat het paard van den landbouwer De K. op hol, doordat het paardd schrok. Al steigerende kreeg hij een goot van een schuur op het lijf waarmede hij in woesten draf de van Manderslcostraat ln ging, waar het beest in zijn angst terecht kwam tegen de groote etalageruit van den win kel van de fa. v. d. H., welke ruit werd verbrijzeld. Het paard, tenslotte gegrepen, bleek door de glasscherven te zijn ver wond en werd door den veearts K behan deld en verbonden. BODEGRAVEN. Goed afgeloopen. Op de Noordzijde sprong van een motor fiets de achterband. De bestuurder be gon hierdoor te slingeren, met gevolg dat zijn duo-rijdster viel. Toevallig reed vlak achter het motorrijwiel een auto. Deze remde, doch sleepte de dame nog mee over den straatweg. Gelukkig echter gingen de wilen niet over haar heen. Bloedend werd zij binnengedragen bij een der omwonen den. waar zij verbonden werd. Ernstig letsel bleek zij echter niet te hebben be komen. Reorganisatie Chr. Onderwijs. De reorganisatie der Chr. Scholen, waar over al zooveel te doen is geweest, zal thans doorgaan. Het bestuur heeft besloten voor den aanvang van de groote vacanüe de groote regeling tot stand te brengen. Gevolg van de reorganisatie zal zijn, dat de lagere school-afd. van de MULO-school v.ordt opgeheven en ondergebracht in de beide andere scholen Deze reorganisatie gaat dan eeDaard met een scholenruil, waarbij de MULO-school. nu tot een ULO- kopschool omgebouwd, weer de beschik king krijgt over haar vroegere schoolge bouw, de Groen van Prinsterer-school De nieuwe L. S. wordt gevestigd in de Ver- hoeff-Rolimanscbooi Een tweetal onder wijzeressen wordt daardoor overcomoleet, doch dit heeft reeds een andere stand plaats gevonden Op 15 Juli a.s. zullen de nieuwe scholen hun deuren openen. De jonge Roode-Kruis-afdeeling te dezer nlaatse heeft een mooi succes kun nen boeken. Nauwelijks een half jaar na de oprichting van de transnortcolonne heeft deze deelgenomen aan de wedstrij den te Dordrecht, waar zij onder leiding van dr. Beije een zilveren lauwertak wist te behalen. BOSKOOP. De plaatselijke Handclscursus. De plaatselijke Handelscursus heeft haar leerjaar beëindigd. Naschriftelijken mondeling eindexamen behaalden het einddiploma: de dames C Binken, S. A. van der Breggen (te Waddinxveen) en C. Nieuwesteeg, benevens de heeren G. van Aalst (te Hazerswoude). T. Aarsen, I. den Baelde G. J. van Dam, W. v. Helden, C. v. Horzen Joh. Ravensberg, J. D. de Regt en M. Both. Tot de 3de klas werden bevorderd: de dames R. Pannebakker, B. Rombouts. C. M. Stolker en A. Vermeulen, en de hee ren: Fr. Pannebakker. Ant. Hendriksen, M. Kooy A. J. den Hollander, A. S. Jan maat, Jac. Loef, Ant. Rijnbeek. P. Oos- terwijk, M. J. v. Oostrom en W G. Tur kenburg. Naar de 2de klas gingen over: de da mes W. Elsholz. T. de Regt, M. Rooymans en de heeren C. v. d. Bas. H. Brand. Ph. Grootendorst, W. H. Hoogendoorn, M. Kompeer, G. Loeve, C. J. van Os, Ant. Stolwijk, J. Timmermans, P. v. d. Tol, C. Verbey, C. Verby, G. van Vliet en J. We zelenburg. Mooie opvoering van „Robbedoes". De ver. van Spoorwegambtenaren te Utrecht gaf in „Flora" een voorstelling van „Robbedoes". Het was een dilettantengezelschap, maar het spel was vér boven, wat men dan dilet tantisme noemt, verheven. Vooral het spel van mevr. Krol als tante Guusje, de oude jongejuffrouw. Weinig voor haar spel onder deden de dames N. Jongejan als Robbedoes, mej. J Krüger als mevr. Terlaet en de heer H. Kramer als de voogd van Robbedoes, en de heer Murlage als advocaaat Geldens, de gastronoom met zijn 20-jarige oude geheime liefde voor Tante Guusje, in de vertolking hunner rollen. Een daverend applaus beloonde hun werk. Den regisseur, den heer J. Hoeneamp, dank voor het feit dat hij dezen avond hier kon organiseeren. De leiding te heb ben van een tooneelvereeniging. die drie maal per seizoen in den Utrechtschen schouwburg voor een uitverkochte zaai speelt, en in de 35 jaar van haar bestaan steeds getracht heeft, het publiek tc boeien en met succes met de nieuwste stukken, ls geen sinecure! Men rekent er dan ook op, in den komenden winter nog van meer prestaties van dit gezelschap te mogen genieten. Tot onderwijzer aan de Chr. school alhier Is benoemd de heer A. v. d. Leeden te Hillegersberg. De morgengodsdienstoefeningen in de Ned. Herv. Kerk zullen te beginnen met a.s. Zondag voortaan om half tien aan vangen lnplaats van 10 uur. Onze plaatsgenoote. mej. J. M. Tijs<- terman, slaagde aan de Rijkskweekschool te Haarlem voor het examen „Nuttige Handwerken". Geslaagd voor het eindexamen H B. S. 5-J. c. afd. A te Gouda IJ Horreman alhier. Naar wij vernemen zal de heer Jac. Loef, opnieuw gekozen tot lid van den ge meenteraad, thans voor deze benoeming bedanken. Opvolger op de Anti-Rev lijst is de heer C. Grootendorst. 3—2

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 15