LEIDSCH DAGBLAD Tweede Blad Donderdag 27 Juni 19M UIT DE OMSTREKEN. THIJS IJS EN DE KWADE BUURMAN ae UIT DE RIJNSTREEK. DUIVENSPORT. „DE BONTE DUIF", Wedvlucht vanaf Ch&teauroux (Fr.). Ge middelde afstand hemelsbreed 628.85 KM. De duiven werden om 6 uur 35 min. met Oostenwind ln vrijheid gesteld. Als volgt luidde de uitslag: J. P. Groenendijk le, 3e en lie; A. v. d. Made 2e en 4e; D Roest 5e en 12e; H. S. Bos 8e; J. P. Fasel 7e en 8e; Jac. Krekelaar 9e; J, J. Laman 10e. De eerste prijswlnner werd de dag der lossing om 19 u. 57 m 49 s. geconstateerd en bereikte een snelheid van 793 50 M. per min. Laatste prijswinnende duif 2e dag om 14 u. 1 m. 15 s. met 428.54 M. per min. DE ZWALUW (VOORSCHOTEN). Wedvlucht vanaf Chateauroux (Fr); afstand hemelsbreed tot het hok van den eersten prijswinnaar 623 KM. 750 meter. Losgelaten om 6 u. 35 min. voorm. be reikte de le vogel het hok om 19 uur 44 min. 27 sec. Door de onverwachte hitte en den war men wind stond het concours lang open. De laatste prijswinnaar f26e werd pas Maandagnamiddag geklokt. In concours waren 79 vogels. De prijzen werden als volgt behaald: A. de Graaf, Voorschoten, le prijs; G. A. v Adrlchem, Voorschoten. 2e, 7e, 14e, 15e, 19e en 23e prijs; F. le Malr, Voorschoten. 3e en 24e prijs; J. Verhoeven, Voorschoten, 4e, 11e, 16e, 22e en 25e prijs; L C. Janson, Stompwljk. 5e. 18e en 26e prijs; B. Ver- steegen, Voorschoten, 6e prijs; J. Querre- veld, Voorschoten, 8e, 9e en 12e prijs; A. Oudshoorn, Voorschoten, 10e en 20e prijs; Gebrs. Köhne, Veur, 13e prijs; J. Caspers, Stompwljk, 17e prijs; J. v. d Burg, Voor schoten, 21e prils. Tevens werd met 10 vogels deelgeno men aan het nationaal concours van St. Sebastlaan (Spanje). Tot op heden keerde slechts 1 duif Zon- dagvoorm. terug van het hok van J. Ver hoeven (voorheen v. d. Elskamp). SCHAKEN. HET KAMPIOENSCHAP VAN LEIDEN EN OMSTREKEN. Om den wisselprljs van het L. Dagblad. Gisteravond werden de laatste partijen in den eindstrijd gespeeld. Van der Nat won van Brunt, die een foutzet maakte De afgebroken partij BruntSegaar werd door eerstgenoemde opgegeven. Het laatst in gang was de partij SegaarVan Veen. Die partij bracht aan het slot nog de noo- dlge spanning. Won Van Veen, dan was hij kampioen, won Segaar, dan was deze kampioen en werd de partij remise, dan verkregen Van der Nat, Van Veen en Segaar elk 3'/i punt en moesten deze drie er verder om spelen In bedoelde partij was Segaar een pion achtergebleven met iets beteren stand. Het gelukte hem dan ook den pion terug te winnen, maar Van Veen had nu een vrij pion. Het kostte te veel tijd, om dezen pion onschadelijk te maken, zoodat Van Veen de partij won en daarmede het kam pioenschap behaalde. Het is de eerste maal, dat dit kampioenschap veroverd werd door een speler, die geen lid is van het Leidsch Schaakgenootschap. De nieuwe kampioen is nog pas 22 jaar en speelt aan het le bord der Schaakclub Hazerswoude. Zijn spelvoering wordt ge kenmerkt door soliditeit, zoodat het niet gemakkelijk valt hem te slaan. Nu is hij nog ongeveer van de kracht van Van der Nat en Segaar. Ook deze twee konden, wanneer ze iets meer geluk hadden gehad, kampioen geweest zijn. De eindstand is de volgende: le priis kampioen Joh. van Veen 4 p.. 2e prijs W. H. v. d. Nat 3'/i p„ voorts M. M. Segaar 3 p., I. Samkalden 2'/- p., H. Staats en C. Brunt, elk 1 p. Twee der oud-kampioen mr. De Blécourt en mr. Goudsmit waren reeds bij de voor wedstrijden afgevallen. Het tournooi was dit jaar iets minder sterk bezet dan vorige jaren. Een drietal der sterkste spelers mr. J. G. v. Eybergen, W. Demmendal en de oud-kamoioen G. Bosscha hadden dit Jaar van deelname afgezien. Een woord van hulde moet nog gebracht worden aan den heer W. H. v. d. Nat. die op uitmuntende wijze de wedstrijden heeft geleld. AALSMEER. Onze plaatsgenoot, lr. C. Koeman, Rijkstuinbouwconsulent alhier, is aange wezen als lid der examencommissie land en tuinbouwkunde. HAARLEMMERMEER. Uitslag der Gemeenteraadsverkiezing. Bij de gisteren in Haarlemmermeer ge houden stemming ter verkiezing van leden voor den gemeenteraad werden ln totaal uitgebracht 11807 geldige stemmen; van onwaarde 515 st. Uitgebracht werden op lijst 1 (S.D.A.P.) 1885: lijst 2 iChr. Dem. Unie) 684; lijst 3 (gecomb. lijst van de anti-rev. en de Ohr. Hist. Partij) 4226; lijst 4 (Vrijheids bond) 1610; lijst 5 (R.K Volkspartij) 301; lijst 6 (R.K Staatspartij) 2468; lijst 7 (St. Geref. Partij) 103 en lijst 8 (Communis tische partij) 530 stemmen. Volgens bovengenoemde voorloopig vast gestelde cijfers zijn gekozen: voor de S.D.A.P. de heeren. P. J. Joore (aftr.); J Troost (aftr.); en G. Gerritse; voor de Chr. Dem. Unie de heer J Meijer; voor de A. R. Partij P. Quwerkerk (aftr.); S. van Wijk (aftr.); F H Bos (aftr.); J. Biemond (aftr.); L. G. Faas aftr.)Chr. Hist. H. Klstemaker (aftr.); J. W. Bras (aftr.) en H, v. d. Ban; R.K. Staatspartij H. Koning (aftr.); P. W. Blom (aftr.); J. G. Rands- dorp (aftr.); Th. Otte en J. v. d. Helder; Comm. Partij de heer J. van Delden. De heeren J. Griekspoor en C. van der Welle (S.D.A.P.), J. C. Gehrels (AR.) en S Beljaars en C. Jansen (R.K.) zullen geen deel meer uitmaken van den nieuwen Raad. Nieuwgekozen werden de heeren G. Gerritse (S.D.AP.I; J Meijer (C.D.U.; H. v. d. Ban (Vrijheidsbond); Th. Otte en J. v. d. Helder (R.-K.l en J. van Delden (Comm. Partij). Gouden Echtvereeniging. Het echtpaar J. H. B Calvelage en G. Llttlen, wonende in de Draverslaan te Hoofddorp, heeft onder veel blijken van belangstelling zijn 50-jarige echtvereeni ging mogen herdenken. Onder hen, die de nog krasse oudjes persoonlijk kwamen complimenteeren waren ook de burge meester van deze gemeente met zijn echt- genoote en de nieuwbenoemde pastoor, de heer W. J. v. d. Berg. Tot onderwijzer aan de R.K. St. Annaschool te Vijfhuizen alhier (hoofd de heer J. J. L. Dieben), is benoemd de heer M. A. van Rooyen te Haarlem. Bij beschikking van den Minister van O. K. en W a i. is benoemd tot lid van de commissie in 1935 belast met het afnemen van het examen van de acte van be kwaamheid tot het geven van lager onder wijs in de beginselen der landbouwkunde en tuinbouwkunde ir. P. Engelse alhier. HILLEGOM. SPOEDEISCHENDE RAADSVERGADERING. Besluit tot aangaan van geldleening. De gemeenteraad heeeft een spoed- eischende vergadering gehouden onder voorzitterschap van den burgemeester. De notulen der vorige vergadering werden aangehouden. Er moet een kasgeldleening gesloten worden, wat bij de Bank van Ned. Ge meenten 6 3/4 pet. zal kosten, als reke ning-courant. De bijdragen van het rijk aan de ge meente komen langzaam binnen; van de f. 79.000 uitgekeerde steungelden, is pas f. 27.000 door het rijk betaald, de belastin gen komen langzaam binnen. Met het oog op bijzondere uitgaven, stellen B. en W voor f. 100.000 te leenen van de fa. Hel dring en Pierson te Den Haag tegen 4 3/4 pet. De voorzitter lichtte het voorstel toe, waarop de heer de Wreede vroeg of het plaatselijke bijkantoor van de Twentsche Bank uitgenoodigd was een offerte te maken. Op het ontkennend antwoord van den voorzitter, zelde de heer de Wreede dit zeer te betreuren; de raad besluit z.l. in den regel te haastig over geldleeningen. 12. De geit was schoon geschrobd, de hooge hoed weer afge klopt en weggestopt; toen zijn dan Thijs en Sim naar buurman toe gegaan, dien zij verheugd voor zijn deur al zagen staan. „Hier buurman," zoo sprak Thijs, „hier is je geit; hij is nu de betoovering weer kwijt. Maar pas maar op. dat zooiets nooit weer kan gebeuren, want dan zou je het wellicht ernstiger betreuren." „O. heeren," zei de buurman nu. ,,lk ben heusch beter dan ik schijn en zal voortaan een goede buurman zijn. Zooiets gebeurt nu nimmer meer en ik bedank u zeerl" Thijs IJs en Sim. de buurman en zijn geit zijn nu tevreden alle maal; en dat is 't einde van dit kort verhaal. Er ontspon zich hierover een breedvoe rig debat tusschen den voorzitter en den heer de Wreede, waaraan werd deelgeno men door de heeren Spllker, Meskers, Mathot. Loerakker, Cariler en van Llerop. De heer de Wreede ls niet overtuigd geworden, wat bleek uit zijn stem tegen het voorstel, dat met 13 vóór is aange nomen. De uitslag der Gemeenteraadsverkiezing. De gisteren gehouden verkiezing voor den gemeenteraad had tot uitslag: 4668 geldige st. Lijst 1. Kath. Dem. 251 St. 2 A.-R. 527 st. 3. S.D.A.P. 767 St.. 4. Chr. Dem. 165 st., 5. Staatk. Geref. 57 st., 6. Chr. Hist. 500 st., 7. Vrijzinnigen 222 st., R.-K. 2179 st. Gekozen zijn de heeren: Kath. Dem. G. L. PUnacker 1 (0); A.-R.: J. O. Ver meer en J V. van Zanten Gz. 2 (1); S.D. A.P.: P H. Fijma, Th. Paase, G. A. Spll ker 3 (3); Chr. Dem.: 0 (0); Staatk. Ger.: 0 (0); Chr. Hist.: W. Kijne en J. D. Jan sen 2 (2); Vrijzinnigen 0(1); R.-K.: B. N. Loerakker, P. Klaver, F. C. v. Lierop Jzn., J. B. Meskers, C. W. van Dam, A. Th. Goe- mans, J. van der Aar 7 (8). Met een tiental stemmen te weinig is de vrijzinnige zetel verloren gegaan KATWIJK. De uitslag der Gemeenteraadsverkiezing. Gisteren werd ook hier de verkiezing gehouden voor leden van den Gemeente raad, waarvan wij den uitslag 's avonds reeds bullitineerden. Het was een dag van spanning, vooral omdat nieuwe partijen in het strijdperk traden. De S.D.A.P. bijv. was in 1923 met een eigen lijst uitgeko men, behaalde toen 136 stemmen, nog lang niet de vereischte 75 "/o en was na dien niet meer actief opgetreden. De Prov. Statenverkiezingen hadden echter reeds aangetoond dat men bij een verkiezing zeker een zetel zou halen, mogelijk twee En dit is gisteren bewaarheid. Met een cijfer van 589 stemmen en een klesdeeler van 374 2/17 had deze partij nog zulk een overschot, dat zij op het overschot ook nog een zetel verkreeg. Ook de C.D.U. had in April 1.1. laten zien, dat zij zou dingen naar minstens één zetel. En ook deze partij verkreeg er één op de klesdeeler en één op een voldoende overschot. Algemeen Belang was eveneens een nieuwe groep; zij verkreeg 203 st. Voor 3/4 van den kles deeler was noodig 280 10/17 st. Zij be haalde dus geen zetel. De Herv. Anti-Rev. behaalden met 335 st. één zetel. De K.D.P. verwierf slechts 30 stemmen. Gemeentebelang wist zich niet te hand haven. Voorheen 3 zetels, zal men zich de volgende periode met twee tevreden moeten stellen. No. 3, de heer D. Meer burg, werd gekozen met voorkeurstem men dus valt No. 2, dr. Eikelenboom, uit. In totaal waren op de lijst 928 st. uit gebracht. De Chr.-Hist. te Katwijk-Zee en Rijn hadden te zamen een lijst ingediend. Katwijk a. d. Rijn heeft hierdoor zeker heid verkregen voor het behoud van dezen zetel. In totaal werden op deze lijst uit gebracht 2373 st., is 6 zetels. 1 verlies. De A.-R. te Katwijk a. d. Rijn bleef ge handhaafd met 318 st,, evenals de R.-K. zetel, die bij de vorige verkiezing verge leken een vooruitgang van 45 st. boekte. Met de A.-R. lijst van Katwijk werden 682 st. behaald, waardoor de bestaande toestand bestendigd kon blijven, 2 zetels waarvan één op een overschot. Het aantal kiezers is 7604. Uitgebrachte st. 6616 (een deel, naar schatting 200 kie zers, visschers, zijn op zee). Geldig uitge brachte st. 6360. van onwaarde 256. Kles deeler 374 2/17. R.-K. lijst: 340 st. (295). Gekozen H. W. Grimbergen. A.-R. lijst: Rijn 318 st. (336). Gekozen: J. v. d. Perk. A.-R. lijst: Zee 682 st. (674). Gekozen: Veltkamp en v. Tongeren. C.-H lijst: Zee en Rijn 2373 st. (2041).'! Gekozen: L v. d. Zwan, W Kulk. J. van Elk, J Dubbeldam, B. v d. Bent, T. Lod- der (Lodder met voork.st.). Gemeentebelang. 928 st. (830). Gekozen J. Hueting. D. Meerburg (Meerburg met voorkeurstemmen) C D U. 562 st. (0). Gekozen P. Guyt, J. Schoneveld Herv A.-R 334 st. (0). Gekozen M. v. a. Marei. Alg. Belang C. v. B.: 203 st. (0). Geen zetel K. D P.: Schrama 30 st. (0). Geen zetel. S.D.A.P. 589 st. (0). Gekozen C. v. Rijs en M. v, 't Woud. Nieuwe leden in den Raad zijn de hee ren: J. Schoneveld, C. v. Rijs, M. van 'tWoud, M. v. d. Marei en J. van Elk, Niet herkozen: de heer J. Eikelenboom. Niet in aanmerking wenschten te komen de heeren M. v. d. Bent, Herm. Parlevliet, D. v. Riessen en A. van Rijn. RECLAME- 6691 verWc^ 9° dou» en de NOORDWIJK. GEMEENTERAAD. Gunning consumptietent Langeveld aan gehouden Parkeergeld voor auto's Zuiderbad Nader onderzoek trottoirs Zeeheldenkwartier. De Raad dezer gemeente kwam in open bare zitting bijeen Alle leden waren aan wezig. De nestor der vergadering, de heer Admiraal, vroeg het woord en wenschte den voorzitter van harte geluk met zijn herbenoeming tot Burgemeester der ge meente, hetgeen een applaus uitlokte en algemeen bijval vond. De voorzitter dankte den spreker met eenige korte woorden, waarin hij zelde trotsch te zijn aan 't hoofd van deze prachtige gemeente te mogen optreden. Aan de orde kwam toen punt 2 dei- agenda: verpachting consumptietent op het strand aan het Langeveld. Besloten werd de gunning aan B. en W. over te laten, aangezien enkele steuntrekkers hadden Ingeschreven, welke nu onder steuning genieten, zoodat bekeken zal worden wat de Gemeente het voordeelig- ste uit zal komen. Punt 3 der agenda ging over het heffen van parkeergelden voor auto's van bezoe kers van het Zuiderbad In de vorige ver gadering werd dit voorstel door een ver gissing eerst aangenomen Een voorstel, ingediend door den heer Braun om tot herstemming over te gaan verkreeg de meerderheid, waarna thans opnieuw een - o- W ASSEN A AR BIJ het opbergen van de boot der Wa»- senaarsche Reddingsbrigade geraakte de voorzitter, de heer v. B. met zijn duim zoo danig bekneld, dat hij een zeer ernstige verwonding bekwam. Nadat door Dr. X. eerste hulp was verleend ls hij ter verdere behandeling naar het Acad. Ziekenhuis te Lelden overgebracht. De heer P. uit Den Haag deed aan gifte van vernieling van een aantal kope ren en nikkelen kranen, tegels en radia- j toren, in een pas gebouwde villa aan het Burchtplein, terwijl mevr. M. aan de Groot Hoefijzerlaan kennis gaf van het ont vreemden van een portemonnaie inhou dende ongeveer f. 35.van uit haar keu ken. De politie stelt een onderzoek in. Perjj" I voor VIJF wasschen 16 'k Htndtliond. -Emka Apildoorn stemming plaats vond met het gevolg dat het voorstel om parkeergelden te heffen, werd aangenomen. Aangezien echter de Maatschappij Zeebad recht schijnt te neb ben op een gedeelte van het betreffende terrein, zal dit muisje nog wel 'n staartje hebben. Punt 4. Verzoeken inzake aanleg van straten werd aangehouden voor geheime zitting; punt 5, ontheffing van schoolgeld, z. h. st. aangenomen, evenals punt 6, het- velk eenige wijzigingen in de Begrooting 1934 Inhield, waarvoor de Raad voor i Juli toestemming moest geven welke wij zigingen allen van formeelen aard bleken te zijn. De voorzitter kondigde aan dat in de eerste helft van Juli eigenlijk een groote vergadering zou gehouden worden, waar in eenige zeer belangrijke voorstellen als salariswijzigingen, voetpad langs de Beek laan en nog eenige andere belangrijke punten in behandeling zullen komen. Bij de rondvraag wees de heer van der Niet op den cnhoudbaren toestand van de trottoirs In het Zeeheldenkwartier. Ver schillende experimenten zijn reeds uitge voerd om verbetering te verkrijgen, welke zonder resultaat zijn gebleven. Wanneer men echter de teerlaag door tegels ver vangen zou, is hiervoor f. 10500.noodig, waarvoor de Raad terugdeinsde. Besloten werd dit punt met bekwamen spoed door de Commissie van Openbare Werken in studie te laten nemen. De heer Caspers vroeg hoe het staat met zijn voorstel over het aanleggen van een voet pad ln de Beeklaan, hetwelk in de vol gende vergadering te berde zal komen, en de heer Krau hoe het staat met den aanleg van het parkeerterrein nabij de Vuurtoren, waartoe door den Raad be sloten is. Het blijkt dat door een misver stand van den architect de uitvoering een vertraging heeft ondergaan. Doordat dit object in werkverschaffing zal worden uitgevoerd, is men in verbinding getreden met de Nederlandsche Heide Maatschappij aangaande tarieven voor den aanleg, maar door dit al zal er van Ingebruik name voor den afloop van het badseizoen wel niet veel terecht komen. Niets meer aan .de orde zijnde, wordt de openbare zitting gesloten en gaat men over in Comité-Generaal. SASSENHEIM. GEMEENTERAAD. De raad kwam In openbare vergadering bijeen. De voorn, punten waren: Mede- deeling van den voorzitter, dat B. en W. reeds ten deele geslaagd zijn in hun po gingen tot verlaging van den rentevoet der loopende leeningen. Er is een bespa ring van f. 700 verkregen. Besloten werd de regeling, genoemd in de circulaire van het Dep. van Soc. Zaken, betreffende toe slag op het arbeidsloon, toe te passen. Wij komen op een en ander nader terug. RIJNSBURG. Dc uitslag der Gemeenteraadsverkiezing. Bij de gemeenteraadsverkiezingen ter dezer plaatse werden 1868 geldige stem men uitgebracht. Aant. raadszetels 11: kiesdeeler 169 9/11. Hiervan verkregen: Lijst 1, Herv. Ger. Staatspartij 95 st.; lijst 2, Chr. Arbeiders partij 186 st.; lijst 3, Chr. Dem Unie 176 st.; lijst 4. A.-R. Partij 810 st.; lijst 5, Chr. Hist. Unie 601 st. Verdeeling der zetels: Herv. Ger. Staats partij 0 (OiChr. Arbeiders Partij 1 (2); Chr Dem. Unie 1 (0); A.-R. Partij 5 (5); Chr. Hlst. Unie 4 (4). Gekozen de heeren: G. v. Duyn (Chr.- Arb. Partij), K. Zandbergen (Chr. Dem. Unie); T. Kralt, G. v. Delft Sr., W. L. v. d. Gugten, L. v. Tilburg, J. v. d. Eykel (AR.); C. D. v. d. Vijver, H. G. Jonker, D. Knijff, P. Kort Jr. (C.-H.). De gedetailleerde uitslag luidt: Herv. Ger. Staatspartij: A. in 'tVeld 66, Joh. Oudshoorn 18, A. v. d. Sleet 6, D. v. Biezen 5 Chr. Arb. Partij: G. v. Duijn 145; G. v. Egmond 26, W. Passchier 6, Th. D. Baak 0, W. v. Duyn 3, D. de Mooy 4. P. van Eg- mond 2. Chr. Dem Unie: K. Zandbergen 168, K. Tavenler 6, Jac. v. Egmond 2, A. den Heyer 0. A.-Rev. Partij: T. Kralt 564, G. v. Delft 55, W. L. v. d. Gugten 10, L. v. Tilburg 15, J. v. d. Eykel 20, D Cederhout 26, Jac. Timmers 23, G. v. Zuylen 72. C. van Eg mond 0, J Heemskerk 6. Alb. Noort 17, C. Haasnoot 2. Chi-HIsi. Unie: C. D. v. d. Vijver 300, dr. H G. Jonker 129, D. Knijft 45. P Kort Jr. 85, P. v. Delft 10. G. Leenheer 6 G. J. Rijkmans 27, G. Vos 2, J. de Mooy 1, G. den Heyer 1. ZEVENHOVEN. In verband met de bekende circu laire van het Nat, Crisis-Comité inzake den steun B. ls door den Raad besloten een bedrag van f 23.— te voteeren, waarte genover dan staat, dat het N. C. 79 "/o bij draagt; als gevolg daarvan krijgt het pl. comité de beschikking over f. 110.—. Het l-i. zoontje van den heer C. ge raakte ir. de Eingsloot. Op zijn hulpge- rotp werd hij g^rtd. VEUR-LEIDSCHENDAM. Ds. M. Boukema, predikant bij de Geref. Gemeente alhier is geplaatst op 't tweetal van dezelfde gemeente te Enschedé De Commissie van Ingezetenen van Stompwljk (z.g. Dubbele Raadi ln verband met de samenvoeging van Stompwijk en Veur, kwam in openbare zitting bijeen ter vaststelling van de notulen van de open bare zitting van 20 Juni J1. Na enkele besprekingen werd besloten, dat deze notulen met de pra?-advlezen van meerderheid en minderheid in het college van B. en W. thans zullen worden over gelegd aan Ged. Staten De taak der com missie is hiermede beëindigd. I AARLANDERVEEN. Tijdens het hevig onweder dat hier woedde werd van den landbouwer B. een koe ln het welland door het hemelvuur getroffen en gedood. ALPHEN Gevolgen van een twist. Zekere V., die oneenigheld kreeg met een vrouw gooide naar laatstgenoemde met een mes, hetwelk de vrouw zoo on gelukkig trof dat haar polsslagader werd doorgesneden. Dr. H. verleende heelkun dige hulp. Als men niet kan zwemmen De heer P. Br. onderwijzer aan de R.- K. School alhier, had het ongeluk met een kano in den Rijn om te slaan, terwijl hij niet kon zwemmen. Hij zonk onmiddel lijk weg, doch v. D. die het gevaar zag, sprong te water en mocht na eenige ma len duiken het genoegen smaken Br. te grijpen. Met behulp van een roeiboot wist men den man daarna op het droge te brengen en hoewel reeds bewusteloos, wist men hem weer bij te brengen. Op de algemeene begraafplaats aan de Llndehovestraat had gistermorgen de teraardebestelling plaats van de 17-jarlge verpleegde C. W. uit de Martha-Stichtlng, die Zondagavond zooals door ons gemeld bij het zwemmen in het kanaal is ver dronken. Onder leiding van ds. A W. Voors, predikant-directeur der inrichting, werd in de kerkzaal allereerst een korte rouwdienst gehouden. Hierna had de be grafenis plaats, terwijl de overledene graf waarts werd gedragen door zijn vrienden, eveneens verpleegden der genoemde In richting. o BODEGRAVEN GEMEENTERAAD. De raad vergaderde. De v.n. besluiten waren: Verleening subsidie van f. 12.50 aan de Lagere Landbouwschool te Woer den. Aangenomen werd een voorstel v. d. Marei tot een korting op de loonen van het Gemeentepersoneel van 10#/o. Beslo ten werd tot grondruil in 't nieuwe bouw plan. De straat, die Oude Markt en Oran jestraat moet verbinden en de Buersstraat zullen worden doorgetrokken. Wij komen op een en ander nader terug. BOSKOOP De uitslag der Gemeenteraadsverkiezing. De gisteren alhier gehouden Gemeente raadsverkiezingen had het volgende re sultaat: Uitgebracht werden: Totaal aantal gel dige stemmen 3474 (1931: 3166), waarvan op: Lib. 690 (729); S.D.A.P. 535 (408); A.-R. 810 (795); C.-H. 545 (405); R.-K. 716 (670); Staatk. Ger. 178 (159). De samenstelling van den gemeenteraad is geworden: 3 Lib. (3); 2 S.D.A.P. (2); 3 A.-R. (3); 2 C.-H.), 3 R.-K. (3.) Gekozen zijn de heeren: J. van Geldc- ren, W. C. van Kleef, W. de Ruyter (Lib.); P. D. Noest, L 't Hart (S.D.A.P.); E. Gul- demond Sr., H. Haring, Jb. Loef (A.-R.); P. Loef Azn., Wiggert Kranenburg (C.-R); Abr. Brand Pzn., H. A. Boekraad; P. van der Staak (R.K.) Bijtijds gered. Een schipper van een baggerschuit, had, terwijl zijn vaartuig in de Gouwe, nabij den Badhuisweg door een sleepboot werd gesleept, het ongeluk om in de Gouwe te vallen. De man, die zware baggerlaarzen aan de voeten had, kon zich spartelende boven water houden, doch zag blijkbaar geen kans om van het midden der Gouwe naar den wal te komen. De electrlcien, die zich aan den weg bevond, begaf zich spoe dig met een roeiboot naar den in nood verkeerenden man, met het gelukkig ver loop, dat hij hem in de boot kon trekken. De sleepboot, die inmiddels gestopt was, nam den man die er goed afgekomen was, over. Geen zonnebaden langs den weg! Bij de politie zijn klachten binnengeko men, omtrent het nemen van zonnebaden aan den openbaren weg in deze gemeente. Daar zulks verboden is, zal tegen overtre ders gestreng worden opgetreden. Door zekeren Van V. te Gouda, is bij cie politie aangifte gedaan wegens bedrei ging Een alhier wonende slager zou hem bedreigd hebben met een mes. S—2

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 7