76$te Jaargan? DINSDAG 25 JUNI 1935 No. 23083 STADSNIEUWS. Het voornaamste Nieuws van heden. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN PRIJS DER ADVERTENTIES: 30 ets. per regel voor advertenties uit Lelden en plaatsen waar agentschappen van ons Blad gevestigd zUn. Voor alle andere advertenties 35 ets. per regel. Voor zakenadvertentles belangrijk lager tarief. Kleine advertenties uitsluitend bij vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 ets. bij maximum aantal woorden van 30. - Incasso volgens postrecht. Voor opzending van brieven 10 ets. porto te betalen, - Verplicht bewijsnummer 5 ets. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummer* voor Directie en Administratie 2SOO Redactie 1507. Postcheque- en Girodienst No. 57055 - Postbus No. 54. PRIJS DEZER COURANT: Voor Lelden en gemeenten, waar agentschappen gevestigd zijn: per 3 maanden f.2.35 per week f.0.18 Franco per post f. 2 35 per 3 maanden portokosten. (voor binnenland f. 0.80 per 3 mnd.r Dit nummer bestaat uit VIER bladen EERSTE BLAD. DE A.S. LUSTRUMFEESTEN. De Lustrum-Commissie schrijft ons: De kalme rust welke lederen Zondag ln Lelden heerscht. zal ook den 30sten maar weinig verbroken worden. Waar het Luna park gesloten is. zullen slechts versierin gen en de vele wandelaars herinneren aan de Lustrumfeesten. Pas ln den mid dag zal er iets gebeuren wat de moeite waard is om gezien te worden. Evenals op Donderdag en Vrijdag de roeisport hoogtij heeft gevierd, is de Zondag gewijd aan de paarden-sport. Voor kenners en leeken biedt het programma voldoende om een aangenamen middag op het U.V.S.-terrein te kunnen doorbrengen. Over het algemeen zien we ln onze stad weinig uitvoeringen en wedstrijden op hippisch gebied. Dat, is jammer, want de paardensport kan veel geven, zoowel aan de ruiters als aan de toeschouwers. Dat dit niet te veel gezegd is. kan het con cours hippique van Zondagmiddag u toonen. Langzamerhand is de datum 1 Juli meer dan één der andere dagen van de Lus- strum-week bekend geworden door het heele land en dat heeft zijn reden. 25 jaren lang heeft Leiden geen Maskerade meer gezien zoodat op 1 Juli voor het eerst sinds al dien tijd weer een kleurige stoet van studenten door de straten trekken zal, hiermee het hoogtepunt bereikend ln de reeks van feestdagen ter eere van de Leidsche Hoogeschool en van het Leidsch Studenten Corps. Van alle zijden is mee gewerkt om dien dag te maken tot een zooals de beroemde Maskerade dag in 1905 er een geweest moet zijn. Er is al genoeg geschreven over de Rederijkers, over hun herkomst en hun bestaansvorm, maar Maandag zal toonen, dat het mogelijk is hun geest te doen her leven: de pracht van den intocht en den rondtocht door de stad zullen niet onder doen voor de schoonste en grootste der middeleeuwsche Landjuweelen. Een factor is evenwel onontbeerlilk om dezen dag te doen slagen en dat ls mooi weer. Als de hemel open is en de zon schijnt, zal de lange kleurige slang, die door de stad trekt, eerst recht in ziin volle pracht uit komen. En des avonds, als die slang nog maals een rondtocht door de straten maakt zullen de fakkels den tocht tot iets bij zonders maken. want. al mogen wü in Leiden verwend zijn door het feit. dat ieder jaar met 3 October een groote op tocht plaatsvindt, een gecostumeerde op tocht in fakkellicht is er in vele jaren niet door Leiden's straten en grachten gegaan. Daarom kan Maandag een zeer bijzondere dag worden in de reeks der Leidsche Maskerade-dagen. De prijzen van den lustrum-hengel- wedstrijd zijn vanaf Vrijdaga.s. te be zichtigen in de étalage van den heer F. C. Haalebos, Haven 24. Aan hetzelfde adres kan men zoolang de voorraad strekt een reglement ver krijgen op vertoon van zijn deelnemers kaart. Ter gelegenheid van het Lustrum der Leidsche studenten zal de mannenzang- vereeniging „Kunst na Arbeid" een con cert geven op Maandagavond 1 Juli a.s. ln het Plantsoen met medewerking van mevr. v. d HeijdenBrakel, piano en den heer J. J. Maas, piston. Het programma zal nader worden be kend gemaakt. PROF. DUYVENDAK NAAR CHINA. Vandaag is prof. dr. J. J. L, Duyvendak, hoogleeraar ln het Chineesch aan onze Universiteit, voor een driemaandelijksch verblijf naar China vertrokken teneinde ln contact te komen met de .te Nanking gevestigde Academie Siniea, een zeer be langrijke wetenschappelijke instelling. DE FRANSCHE LEERSTOEL. In tegenstelling met het aanvankelijk voornemen der regeering om de Fransche leerstoel aan de Leidsche Universiteit op te heffen, verneemt het „Hbld." thans, dat de regeering daarvan heeft afgezien. EEN DANKHULDE AAN PROF. L. VAN ITALLIE. In de buitengewone vergadering van de Vereeniging voor facultatieve lijkverbran ding. te Utrecht gehouden, heeft prof. L. van Itallie meegedeeld, dat hij zich door bezigheden en jaren tot zijn spijt gedwon gen ziet, het voorzitterschap der Vereeni ging neer te leggen. De vergadering vernam dit besluit met groot leedwezen. Eenige sprekers brachten den voorzitter dank voor het vele goede dat hij in een tienjarig voorzitterschap voor de Vereeniging mocht doen. waarna de Afdeelingen spontaan, den gewonen gang van zaken doorbrekend, den schel denden voorzitter het eerelidmaatschap aanboden. Hoe strenge wetshandhaver ook, voor dezen keer meende prof. v. Itallie een der gelijke spontane overtreding te moeten billijken en tot groote vreugde der ver gadering aanvaardde hij met een even geestig en hartelijk dankwoord de onder scheiding welke op die wijze in de annalen der Vereeniging nog niet geboekstaafd is. KAMERS VAN KOOPHANDEL EN BEZUINIGINGSONTWERP. PROF. COLENBRANDER NAAR ZUID-AFRIKA. Naar wij vernemen zal prof. dr. H. T. Colenbrander op uitnoodiging van een Interuniversitair lezingen-comité, dat de gezamenlijke Hooger Onderwijsinstellingen der Unie in zich vereenigt, gedurende de maanden Augustus en September in ver schillende steden van Zuid-Afrika een aantal voordrachten houden op het gebied der Nederlandsehe en Nederl.-Indische geschiedenis. DE OPVOLGER VAN PROF. ALB. VERWEY Verwacht wordt de benoeming van dr. P. N. van Eyck. Naar het „Hbld." verneemt is te ver wachten. dat als opvolger van prof. A. Verwey. tot hoogleeraar in de Nederland sehe letterkunde en haar geschiedenis en aesthetische critiek alhier zal worden be noemd dr. P. N. van Eyck. thans corres pondent van de „N. R. Ct." te Londen. Buiten de journalistiek heeft dr. Van Eyck zich reeds jaren lang aan de letterkunde niet slechts als dichter, doch ook als cri- lisch essayist gewijd. Van ziin hand ver scheen o.m. een aantal critiscbe opstellen in „De Nieuwe Gids". .De Beweging". ,De Gids", „Groot Nederland" en het alweer ontbonden tijdschrift .Leiding", waarvan hij een der redacteuren was. PRIJSVRAGEN DER RIJKS UNIVERSITEIT. Door de Faculteit der Rechtsgeleerdheid zijn dé volgende prijsvragen uitgeschreven: a. Prijsvraag „Visser". Het Legatum Visserianum vraagt een uiteenzetting, hoe de gedachte eener in ternationale politiemacht in dezen tiid juridisch, militair en technisch uitgewerkt zou de moeten worden voor een inter nationale luchtmacht De uiteenzetting zal behooren te berusten op een critisch over zicht van den stand van het vraagstuk in de juridische, militaire en technische literatuur en in concrete voorstellen, het zij van regeeringen of uit, parlementen, hetzij van gezaghebbende particuliere ver- eenigingen, en liefst moeten vergezeld gaan van geformuleerde traetaats- en reglementsteksten Instructies enz. Het antwoord zal mogen worden opge steld door één persoon, dan wel door twee of drie in samenwerking, mits deze tot verschillende beroepen behooren. bijv. een jurist een militair en een ingenieur, of andere combinaties. De antwoorden moeten, in het Duitsch. Engelsch. Fransch of Nederlandsch getikt, vóór 1 Maart 1937 in handen zijn van den Decaan der Faculteit der Rechtsgeleerd heid te Leiden: het manuscript moet een motto dragen te herhalen od een bij het manuscript gevoegde verzegelde enveloppe, die den naam en het. adres van den schrij ver of de schrijvers zal inhouden. Aan de antwoorden, die naar het oor deel van de Faculteit daarvoor in aan merking komen, zulen prijzen worden toe gekend tot een bedrag van f. 5000. Na deze toekenning zal de Decaan in i een faculteitsvergadering de met de be kroonde antwoorden overeenkomende ver zegelde enveloppen openen en zal hii den toegekenden prijs ter kennis van den schrijver of schrijvers brengen: de an dere enveloppen zullen staande de ver gadering worden verbrand. b. Prijsvraag „Marburg". De faculteit vraagt een kritische be schrijving der na 1918 gesloten alliantie- verdragen, getoetst aan het Volkenbonds handvest. Het opstel moet vóór 1 April 1936 onge- teekend ingezonden worden bij den ab- actis der faculteit (prof. mr. R. P Cleve- ringa. Riinsburgerweg 29. Lelden). Het manuscript moet een motto dragen, te herhalen op een bii het manuscript ge voegde enveloppe die den naam en het adres van den schrijver zal inhouden. De toekenning van den prijs zal even als bij vorige prijsvragen geschiedde, plaats hebben door een commissie van drie stu denten. daartoe in overleg met de facul teit aan te wijzen CRISIS-COMITÉ LEIDEN. Morgen, Woensdag 26 Juni zal voorloo- pig de laatste Woensdagcollecte worden gehouden. Wij roepen een ieder op tot een extra-gave. opdat de gewone collecte min ste*"; verdubbeld wordt. 143 collecten werden in den loop van 1932 tot en met heden gehouden. Moge de collecte van morgen 'n dankbaar slot zijn. De crisis is nog niet voorbij: blijft dus uw gaven storten op Postrekening 188690. Het voorstel zou teruggenomen worden. Naar de „Lim. Koerier" verneemt, zal het voorstel om de jaarlijksche bijdragen, verschuldigd door de ingeschrevenen in het Handelsregister, aanzienlijk te ver lagen, tengevolge waarvan een groot aan tal Kamers van Koophandel zou moeten worden opgeheven, uit het ontwerp van wet tot verlaging der openbare uitgaven worden gelicht. De Regeering blijkt volgens het blad bij nader inzien van meening te zijn, dat de handels- en industrie-ondernemingen, welke de lasten van het Handelsregister en van de Kamers van Koophandel hebben te dragen, zich hierover moeten kunnen uitspreken voordat in dezen een definitief voorstel kan worden gedaan. Bovendien dient men, vóór de reorgani satie der Kamers tot stand komt. reke ning er mede te houden, dat de K. v K. wellicht een belangrijke, nieuwe functie kunnen krijgen bij de corporatieve orde ning, die ook in ons land komende is." Naar ons van bevoegde zijde wordt me degedeeld komt dit bericht voor de in gewijden niet geheel onverwacht. De ge voerde besprekingen en correspondentie wettigden de verwachting, dat de regee ring ten deze haar standpunt nog eens zou herzien. Ofschoon hopelijk overbodig, willen wij toch niet nalaten melding te maken van het volgend adres, dat aan de leden der Tweede Kamer is toegezonden. De Coöperatieve Groenten- Fruit, en Bloemenveilingsvereeniging ..Leiden en Omstreken" gevestigd te Leiden, verklaart dat de voorgestelde verlaging van de bij dragen voor het Handelsregister en de daardoor veroorzaakte inkrimping van het aantal Kamers van Koophandel, waardoor cok de Leidsche Kamer van Koophandel zou worden ingedeeld bij de Kamer van Koophandel te 's-Gravenhage of althans sterk in de uitoefening van haar taak zou worden belemmerd, haar niet voorkomt te zijn een verlichting van lasten voor het Dedrijfsleven, maar eerder een verzwaring van lasten, daar het bedrijfsleven zich daardoor tot een verder afgelegen centrum zou moeten wenden, weshalve zij Uw hoog College verzoekt de Kamer van Koophan del en Fabrieken voor Rijnland in staat te laten haar economische taak als voor heen te vervullen. Voor de Coöp. Groenten-, Fruit, en Bloemenveilingsvereeniging „Leiden en Omstreken", w.g. C. VAN VLIET, Voorzitter, w.g. M. Th. LAKEN. Secretaris. Een afschrift van dit adres is gezonden aan den minister van Economische Zaken. CHR. HIST. UNIE. SPEELTUINYEREENIGING „ZUIDERKWARTIER". Kinderuitvoering. Ds. Joh. W. Groot Enzerink en dr. Ph. J. Idenburg voeren het woord. De afd. Leiden van de Chr. Hlst. Unie had gisteravond in gebouw „Prediker" een propaganda-avond voor de a.s. gemeente raadsverkiezing belegd. Als sprekers voor dezen avond waren uitgenoodigd ds. Joh. W. Groot Enzerink en dr. Ph. J. Idenburg van Wassenaar. De voorzitter, de heer J. Tijmstra open de op de gebruikelijke wijze waarna hij een kort openingswoord uitsprak. Ds. Joh. W. Groot Enzerink als eerste spreker het woord voerend, zette uiteen, dat hij de uitnoodiging eerst niet had willen aanvaarden omdat hij van mee ning is, dat een predikant zich bulten de practische politiek moet houden. Daar deze samenkomst echter meer als een op wekkingssamenkomst is bedoeld, heeft hij op aandringen toch gehoor gegeven aan de uitnoodiging. Laat spr. zijn blikken gaan over de actie, die heden ten dage door onder scheidene politieke partijen wordt ge voerd, dan ziet hij dat vele van deze par tijen niet recht door zee gaan. Het doel wordt zoo vaak alleen in het oog gevat, i waardoor de beginselen in het gedrang komen. Willen wij waar zijn, dan zullen wij eerlijk en oprecht zijn, strijden met open vizier. Met alle halfslachtigheid zal het uit zijn, men zal nu weten wat men wil. Naar aanleiding hiervan wil spr. spre ken over: Wij stemmen Christelijk Histo risch Nadat spr. in het kort de houding van de Christelijk Historische Unie had uit eengezet in den raad en op alle terrein des levens, zette spr. uiteen, dat er nog menig verschilpunt met de A.R. partij be staat alhoewel spr. de eenheid voor staat. In het voorbij gaan de aanwezigen be palende bij art. 36, zeide spr. dat hij blijft vasthouden aan de eischen van art. 36 en blijft opkomen voor een Chr. Overheid, die dit artikel dient toe te passen. De Gods-heerschappij zal door de kerk tot openbaring komen in het wereldlijk leven. Daarom stemmen wij Chr. Histo risch. Nadat spr. uiteengezet had, dat de Unie drie groepen in zich vereenigt, zeide hij. dat wij moeten blijven getuigen en ons niet afscheiden. Ook daarom stemmen wij Chr Historisch. Sprekende over de N.S.B., zeide spr.. dat deze beweging veel te vaag is in haar uit spraak t. o. v. den godsdienst- Als Christelijk Historischen hebben wij een taak niet in de allereerste plaats te genover den Staat maar tegenover de Kerk. de Vaderlandsche Kerk. De kerk zal in ons volksleven weer als kerk functioneeren. Wij blijven met Hoedemaker zeggen: heel de Kerk voor heel/iet Volk. Een goede Chr. Historische heeft ook liefde voor zijn Vaderland en is geen ont- wanenaar: staat ook als één man om het Huis van Oranje. Een goed Chr. Historische houdt van geen partij-politiek, is geen breker maar een bouwer, komt op voor godsdienst, ge zin en gezag. Daarom dan ook, aldus ein digde spr. met nadruk, stemmen wij Christelijk Historisch. Van de groote kinderuitvoering, die gis teravond door de Speeltuinvereeniging Zui derkwartier in „Zomerlust" werd gehou den, kan in de eerste plaats gezegd worden, dat het er warm was. Hoewel alle deuren naar den tuin wijd open stonden, heerschte er in de zaal een hooge tempe ratuur en tusschen de nummers door zag men dan ook menigeen den tuin in vluch ten om een luchtje te scheppen. De feest avond werd ditmaal wel wat erg ver in het seizoen gehouden, maar verschillende omstandigheden hebben daartoe geleid en het is te begrijpen, dat het bestuur het niet over zijn hart kon verkrijgen de kinderen, die in het afgeloopen jaar in hun ver schillende clubs weer zoo hun best hebben gedaan, dezen feestavond, waarop zij met hun prestaties voor het publiek treden, te onthouden. De Voorzitter, de heer Merts, opende den avond met een welkomstwoord aan allen, speciaal aan de vertegenwoordigers van zustervereenigingen. Daarna werd het rijk gevarieerde programma afgewerkt, waarin zooals reeds gezegd de clubs van de ver eeniging zelf het leeuwenaandeel hadden. Er was één vreemde eend in de bijt, de mondaccordeon-vereeniging „Bravo", onder leiding van den heer J. J. v. d. Reijden, die met zijn jongens zeer veel tot het wel slagen van den avond heeft bijgedragen. Voorts trad op de Zangclub onder leiding van Mej. Karola Albreoht. De kinderen zongen met volle toewijding hun liedjes, een debutantje veroverde de harten door de buiging waarmede zij voor het publiek trad en met haar schuchter stemmetje, een jongen en een meisje van wat grooter slag zongen een aardig duet en tenslotte trad de zangclub op met een aardig speel- iiedje, dat goede propaganda maakte voor de vereeniging. Het tooneelcluble onder lei ding van den heer A. C. v. d. Woerd voerde met veel succes „Jan Klaassen als kok" op. Het dansclubje onder leiding van den heer Anton de Groot bracht een aardig menuet op het tooneel. Na de pauze trad behalve „Bravo" en de Zangclub ook nog de Korf balclub op met een verdienstelijk tableau, dat door een spreekkoor werd toegelicht. Een jazz-orkest zorgde voor de entre-acte- muziek en wist de zaal tot luidruchtig enthousiasme te brengen. Het was al heel laat in den avond toen de kinderen en de ouderen, warm maar voldaan, huiswaarts gingen. BINNENLAND. De Belgische Koningskinderen te Noord- wijk aangekomen. (3e Blad). De buitengewone algemeene vergadering van Bloembollencultuur; bespreking over de saneering tot het najaar uitgesteld (3e Blad). Brand in een meubelfabriek te Amster dam. (Qemengd, 3e Blad). Valentijn is wegkampioen van Nederland (Sport, 4e Blad). De doodslag te Hoofddorp; verdachte W. ook in hooger beroep vrijgesproken. Recht zaken, le Blad). BUITENLAND. Eden te Rome. (Buitenland, 4e Blad en Tel.. le Blad). Rond het Italiaansch-Abessynisch con flict. (Buitenland, 4e Blad). In Zuid-Slavië is een kabinet Stojano- witsj gevormd. (Buitenland, 4e Blad. Tel. le Blad). Ernstig vliegongeval in Zuid-Amerika; 17 dooden. (Tel., le Blad). ZIE VOORTS LAATSTE BERICHTEN lste BLAD. leidende propaganda-advertentie van Nat. Herstel. De bijeenkomst, welke zeer goed bezocht was, werd gesloten met het zingen van twee coupletten van het Wilhelmus, waar na ds. Joh. W. Groot Enzerink in dank gebed voorging. Na een kort dankwoord van den voor zitter voerde dr. Ph. J. Idenburg het woord. In het begin van zijn rede zette spr. uiteen dat de verkiezingsdag ons vrijheid predikt. Het volk in al zijn rangen en standen wordt betrokken in de publieke zaak. De stem van den kiezer bepaalt in hooge mate de richting van het staats bestuur. De buitengewone zorgzaamheid waar mede een verkiezing pleegt te geschieden werd voorts door spr. toen in het licht ge steld. Onze verkiezingen ziin eerlijk, recht en geheim. Ditmaal bepalen wij. de vrij Nederlan ders. wie ons in het stadsbestuur zullen regeeren Met een enkel voorbeeld toonde spr. aan hoe groote bevoegdheden den gemeenteraadsleden in de handen worden gelegd. De bedreiging van de vrijheid is heden ten dage echter ernstig Vrijheid staat nooit op zich zelf. Want naast de vrijheid staat de verantwoorde lijkheid. Uw verantwoordelijkheid aldus spr.. in deze verkiezingen brengt mee, dat de kie zers bekwame mannen in den raad kiezen. Flinke intelligente mannen, wien wij ons vertrouwen kunnen schenken. In de tweede plaats kiezen wij mannen met verantwoordelijkheidsgevoel. Men- schen met karakter die ia durven zeggen als het ia moet zijn en neen als het neen zal moeten luiden. Voortgaande wees spr er op dat de ge meente niet op houdt bij het gemeentelijk gebied maar tevens rekening moet houden met de regeering. Ook zullen wij mannen kiezen met. een christelijke levensovertuiging. Meer dan ooit voelen wii. dat God ons normen stelt en eischen voor ons geestelijk leven. Wij moeten trachten, al zal dit strijd kosten, meer, veel meer van Gods licht in deze wereld te doen doordringen. Thans ls het meer dan ooit noodig. dat wij mannen en vrouwen kiezen en in den raad hebben, die een open oog hebben voor de dingen van dezen tijd en die Gods Woord hebben als een lamp voor den voet. Met aandrang wekte spr. tenslotte op te stemmen op de lijst van de Chr. Hist. Unie. De voorzitter, de heer Tijmstra. dankte den spreker voor zijn rede om dan met een enkel woord in te gaan op de z.i. mis- RING VAN CHR. ZANGVEREENIGINGEN. Prijsuitreiking van den zangwedstrijd. Gisteravond had in het Gebouw „Natha- naël" een vergadering plaats van de Ring Leiden en omstreken van Chr. Zangver enigingen met de prijswinnaars van den in Mei alhier gehouden zangwedstrijd. Op de gebruikelijke manier werd de vergade ring door den heer G. Goethart, voorz. van den Ring, geopend. In een korte toespraak uitte spr. er zijn voldoening over, dat dezen wedstrijd zoo uitstekend was geslaagd, dank zij de medewerking van de besturen der deelnemende Vereenigingen. De ern stige oproep tot de zangerswereld had ten gevolge, dat alles voorspoedig is verloopen. Wat er nog te wenschen valt, hopen we met gezamenlijke krachten te overwinnen, opdat de goede roep, die zoo langzamer hand van deze zangwedstrijden uitgaat steeds beter moge worden. Daarna kreeg de secretaris, de heer C. B. v. d. Zeeuw het woord, die met een korte toespraak de verschillende medailles en kransen uitreikte. Door de zeer gewaar deerde en vriendelijke belangstelling van de Directie van het Leidsch Dagblad werd het Ringbestuur in de gelegenheid gesteld voor het hoogst aantal behaalde punten een wisselbeker beschikbaar te stellen, welke eenmaal moet worden verdedigd, of tweemaal in drie jaren moet worden ge wonnen. Deze beker ls niet in Leiden ge bleven. Met 'n extra-speech werd de over winnaar, de Chr. Zangver. Broek op Lan- gendijk de beker overhandigd, terwijl de Chr. Zangver. „Looft den Heer" van Lisse een zilveren beker kreeg voor het hoogst aantal behaalde punten voor een Ringaf- deeling. Daarna werd door eenige bezoe kers het woord gevoerd om hetzij eenige opmerkingen te maken of om hunne dank baarheid te betuigen. De heer Kreeft, voor zitter van de „Vereenigde Zangers" en voorzitter van de Federatie van Zangers bonden sprak zijn voldoening uit over het behaalde succes. Hij feliciteerde het Ring bestuur met het tweede lustrum. Met be langstelling gaat de federatie na wat in Leiden gebeurt en tot haar blijdschap gaat het steeds vooruit. Met den wensch dat er voortdurend zoo doorgewerkt moge worden tot vooruitgang en vervolmaking van den zang eindigde spr. zijn waardeerend woord. Ook de heer Tibboel. voorzitter van de Zangv. Lisse, hield een toespraak, waarin hij hulde bracht aan het vooruitstrevende bestuur en voortdurende medewerking be loofde. Genoemde heer sloot ook de ver gadering met dankgebed. Voor het eerst waren op de vergadering ook aanwezig enkele directeuren. die daarmede hunne belangstelling toonden, en door den voorzitter daarvoor werden bedankt. HANDELSREGISTER KAMER VAN KOOPHANDEL. Wijziging: Tieleman en Dros, Middelste gracht 107—117, Leiden, fabrieken van verduurzaamde levensmiddelen. Uittre dend beheerend vennoot A. H. Dros Sr. N. Beh. vennoot: A H. Dros Jr.. Leiden. De heer A. H. Dros Sr. is thans commis« saris.

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 1