LEIDSCH DAGBLAD - Vierde Blad Dinsdag 25 Juni 1935 BUITENLAND. Weest op Uw hoede! EMANYLL CRÈME RECHTZAKEN. UIT DE RIJNSTREEK. DE ALGEMEENE TOESTAND. Eden te Rome. Gistermorgen hebben Mussolini en Eden uur met elkaar geconfereerd, waarna de Duce een lunch aanbood. Besproken werd o.m. het Engelsch-Dutt- sche vlootverdrag, het luchtpact alsmede verschillende kwesties samenhangende met de Fransch-Engelsche verklaringen van 3 Februari. Het tweede onderhoud tusschen Musso lini en Eden, dat 's middags zou plaats hebben. Is uitgesteld tot hedenmiddag vijf uur Deze wijziging van het program vindt haar oorzaak in de onderteekenJng van het Itallaansch-Zweedsche handels verdrag op gistermiddag, waarbij Musso lini zelf tegenwoordig wilde zijn Na afloop van de lunch hadden Eden en Mussolini nog een langdurige particu liere bespreking. Eden zou de indrukken hebben weergegeven welke hij in den loop van zijn reis heeft opgedaan inzake het systeem van organisatie der Europeesche veiligheid op grondslag van het Fransch- Enselsch accoord van 3 Februari. Het ls nog niet zeker of Eden vanavond dan wel morgen Rome zal verlaten. He denmorgen ontmoet hij minister Suvich, die daarna een lunch aanbiedt. Zoowel van Italiaansche als van Engel- sche zijde wordt medegedeeld, dat de Abessynische kwestie nog niet aangeroerd is: men acht het echter niet uitgesloten, dat dit nog zal geschieden. Intusschen zijn de Italiaansche en Abessynische onderhandelaars te Den Haag gearriveerd. Zeer waarschijnlijk zullen de vier arbi ters in den namiddag met hun werk zaamheden aanvangen: zij zullen verschil lende kwesties hebben te onderzoeken, waaronder de grensregeling van Wal-Wal. Indien de arbiters op 25 Juli niet tot overeenstemming zijn gekomen zullen zij een 5den arbiter benoemen, die een be slissende stem zal uitbrengen. De 2e belangrijke datum is 25 Augus tus, de dag waarop krachtens de re soluties van den Volkenbond de arbi trage-arbeid geëindigd moet zijn. Uit den kring der commissie vernamen wij nog dat er op gerekend wordt, dat de besprekingen geruimen tijd zullen du ren De arbiters kunnen zich ook door experts laten voorlichten Te Rome is men niet optimistisch Men neemt aan dat de commissie niet in staat zal zijn de wezenlijke geschillen tusschen Italië en Abessynië op te lossen. Het is, zei de woordvoerder van het mi nisterie. noodeloos territoriale of commer- cieele concessies voor te stellen. Italië kan zijn troepen niet uit zijn koloniën terug trekken, voordat er iets geschied is. waar uit blijkt, dat Abessynië niet langer een bedreiging voor Italië zal wezen. Voorts wordt gemeld, dat men te Rome zegt, dat Italië bereid zou zijn een wel willend oor te leenen, als Eden in staat mocht zijn Engelands steun aan te bie den voor een Italiaansch mandaat of pro tectoraat over Abessynië. Abessynië denkt echter niet aan con cessies. Het wijst de door Italië opge worpen aanspraken op spoorweg-industrie en landbouwconcessies van de hand, daar het pact van drie van 1906 geen basis voor dergelijke eischen biedt. Italië baseert zich op een verdrag van 1911. dat de Abessynische regeering on bekend ls. Deze weigert niet principieel aan Ita lianen en andere buitenlanders conces sies te verleenen. Zij wenscht zich echter het recht voor te behouden de concessie bepalingen zelf vast te stellen. DUITSCHLAND. De kerkstrijd. Tot herstel van de rust en orde heeft de Wuerttembergsche minister van bin- nenlandsche zaken, dr. Schmid, tot nader order alle kerkelijke vergaderingen en demonstraties in het openbaar verboden. Van dit verbod zijn uitgezonderd be toogingen binnen het kerkgebouw, oude, traditioneele processies en bedevaarten. Kerstviering in besloten kring en Kerst spelen. In de motiveering van het verbod heet het o.a., dat den laatsten tijd herhaalde lijk werd geconstateerd, dat kerkelijke de monstraties om propagandistische rede nen werden belegd in lokalen, uitsluitend Ingericht voor sport en amusement. De „Preusische Zeitung" bevat een be richt over een incident te Braunsbergen in Oost-Pruisen, waarin het o.a. heet, dat het tijdens den Duitschen Jeugddag tus schen leden der Hitlerjugend en een aan tal katholieke jongens tot handtastelijk heden is gekomen. De leider van het Braunsberger Jongens- convict, pater Siemers, greep in en gaf enkelen Hitlerjongens een pak slaag. Pater Siemers werd gearresteerd. Fransche oud-strijders brachten een be zoek aan Stuttgart. Daarbij zijn over en weer hartelijke woorden gewisseld. ENGELAND. I De positie der Baltische landen. In het Lagerhuis heeft gisteren de arbeidersafgevaardigde Cocks gevraagd, of, gegeven dat een Duitsche vloot, welke 35 pet. der Britsche vloot zal bedragen, de baas zal zijn van de Baltische zee. naar het standpunt was geïnformeerd van de regeeringen van Zweden, Letland, Est land, Lithauen, Polen, Rusland en andere staten omtrent de gevolgen der Engelsch- Dultsche vlootovereenkomst. Hoare ant woordde ontkennend. Dezelfde afgevaardigde vroeg vervolgens: „Daar de kleine staten aan de genade van Duitschland zijn overgeleverd, heeft de Britsche regeering het voornemen een oostelijk verdrag voor te stellen tot waar borging van de grenzen?" Samuel Hoare antwoordde: „Ik geef niet toe, dat de kleine staten aan de ge nade van Duitschland zouden overgele verd zijn. Ik acht de overeenkomst goed. niet enkel voor ons, maar voor alle zee mogendheden". RECLAME- 659S De zonnestralen nemen toe in kracht en het gevaar van inwerking op Uw huid is niet denkbeeldig. beschermt Uw huid altijd. Groote doos 20 ct. Tube SS et EMANYLL VANISHING CREAM geeft Uw huid een matte teint. ,,lIOLLA\DSCII*' fabrikaat. SPANJE. Vier doodvonnissen in Oviedo. De krijgsraad van Oviedo heeft vonnis gewezen in het proces tegen een aantal inwoners van Turon. die tijdens den Astu- rischen opstand op den Hen en 12 Octo ber van het vorig jaar 17 notabelen tegen den kerkhofmuur hebben geplaatst en ge fusilleerd. Vier hunner werden ter dood veroor deeld, 36 tot levenslange gevangenisstr., 7 tot 17 jaar gevangenisstraf en 16 werden vrijgesproken. De procureur-generaal had tegen 16 per sonen de doodstraf en tegen 39 levens lange gevangenisstraf geëlscht. ZUID-SLA VIE. Een regeering Stojadinowitsj. Stojadinowitsj heeft een ministerie ge vormd Stojadinowitsj. Minister-president en buitenlandsche raken Stojadinowitsj. minister van oorlog, generaal Zjiwkowitsj; minister van han del of landbouw Spaho; minister van bin- nenlandsche zaken en verkeer Korosjets. De Kroatische ministers, die deel uit maakten van het afgetreden kabinet- Jeftitsj. blijven op hun post. Stojadinowitsj zelf komt voort uit de vroegere Servische radicale partij. Dr Korosjets is de leider van de Slo- veensche volkspartij en dr. Spaho is de leider van de Bosnische Mohammedanen. De nieuwe regeering wordt hartelijk ont vangen. Zelfs door de oppositioneele groepen, die nog niet konden besluiten vertegenwoordigers in het kabinet zifting te doen nemen, wordt verklaard, dat de nieuwe regeering in vergelijking met den vroegeren toestand een buitengewone vooruitgang beteekent, Het is dan ook ze ker, dat zij op een behoorlijken steun van het volk kan rekenen. Ze zal alles in het werk stellen, om een verdere en volledige ontspanning in den binnenlandsch-politieken toestand tot stand te brengen. Men rekent erop, dat het kabinet-Stoja- dinowitsj ook in de Skoeptsjina een goede ontvangst zal ten deel vallen, ofschoon de voorzitter van de regeeringspartij de af getreden minister-president Jeftitsj, is. Jeftitsj. Men gelooft echter niet, dat Jeftitsj de nieuwe regeering moeilijkheden in den weg zal leggen. RUSLAND. Stalin bedreigd? m verband met de arrestatie van den commandant van de wacht van het Krem lin zijn nog 20 manschappen van de wacht in de gevangenis opgesloten. De oude wacht is afgelost door man schappen van de G. Poe. De gearresteerde commandant wordt beschuldigd van contra-revolutionnaire gezindheid. Hij moet in verbinding ge staan hebben met anti-sovjetkringen. In totaal is tegen 28 leden van de wacht een vervolging ingesteld. KANTONGERECHT TE LEIDEN Onbevoegd uitoefenen van de geneeskunde Gistermorgen moest voor het Kanton gerecht alhier terecht staan mevr C. M. R„ geboren Van der R., woonachtig te Noordwljk. Haar was ten laste gelegd, dat hoewel zij niet als geneeskundige was in geschreven, kruiden met recept had afge leverd en urine had onderzocht. Als eerste getuige werd gehoord A ter Voort, tuinder te Santpoort, die in het be gin van dit jaar naar de woning van ver dachte was gegaan voor zijn vader, die een ongeneeslijke maagkwaal had en door den hulsdokter was opgegeven Hij had tegen betaling van f. 4 50 een pak kruiden ge kocht. Deze kruiden had mevr. R afge geven op een briefje, waarin verzocht werd dezelfde kruiden af te geven, die reeds eerder door verdachte verstrekt waren. Toen hij het huis verliet, was hij door de politie aangehouden, die de kruiden in beslag had genomen. Daarna werd ge hoord L ter Voort, tuinder te Driehuls. de vader van den eersten getuige en lijder van de maagkwaal, waarvoor de kruiden waren afgegeven. Getuige verklaarde, dat hij de eerste maal persoonlijk bij ver dachte was geweest, om met haar de maagzweer, waaraan hij lijdende was. te bespreken. Verdachte had hem een pak kruiden verkocht en gezegd hoe de krui den gebruikt moesten worden. Aangezien het gebruik van de kruiden hem verlicht had. was getuige nog verschillende malen naar Noordwljk geweest om nieuwe krui den te halen, waarvoor nu f. 2.50 werd be taald per pak. Er waren 2 soorten krulden gegeven, zoowel voor ln- als uitwendig gebruik. Ook had verdachte hem een be handeling voorgeschreven met een z.g. .melkdoek", die in warme melk gedoopt o{> de maag moest gelegd worden. Als laatste getuige werd gehoord G. ter Voort, eveneens tuinder te Santpoort. Deze getuige verklaarde ln Februari 1935 twee maal naar de woning van verdachte te zijn gegaan om nieuwe kruiden te halen. Hij had toen ook een fleschje urine van zijn vader meegebracht. Verdachte had de urine wel bekeken, maar niet onderzocht, zooals een dokter dit doet. De Kanton rechter ondervroeg hierna den vader nog eens, die verklaarde dat hij aan een on geneeslijke maagkwaal leed en door den huisdokter was opgegeven. BIJ het gebruik der kruiden had hij veel baat gevonden en die huisdokter had verbaasd gestaan dat hij er zoo flink uitzag Mevr R. verklaarde alleen de kruiden zooals iedere drogist dit doet ver kocht te hebben. Urine onderzocht zij nooit en de zieken werden niet door haar onderzocht, zoodat zij niet inzag, dat zij het beroep van geneeskundige had uitge oefend. Het O M. achtte het feit evenwel wettig en overtuigend bewezen door de ge tuigenverklaringen Verdachte heeft niet alleen kruiden verkocht, maar als een dokter de ziekte besproken en een levens regel voorgeschreven Verdachte is boven dien een stiefdochter van den vroegeren bekenden „dokter" De Haas, wiens zaak zij thans voortzet. Hij eischte dan ook 2- maal f. 150 boete of 2-maal 14 dagen hechtenis. De kantonrechter zal over 8 dagen schriftelijk vonnis wijzen. G K.. timmerman alhier, stond terecht omdat hij op 1 Mei op den Mareslngel had geloopen met een roode tulp in zijn knoopsgat. Volgens de dagvaarding zou dit bij een optocht geweest zijn. maar verdachte verklaarde zich om 9.05 alleen met een rijwiel op den Maresingel bevon den te hebben. De kantonrechter merkte op, dat hij in elk geval art. 35 had overtreden door een roode tulp ln zijn revers te dragen. Ver dachte beriep zich er op, dat het geen ..roodemaar bonte tulp geweest was. De tulp. die als bewijsstuk aanwezig was, werd daarop door den kantonrechter en het O. M. nog eens goed bekeken, waarbij vast kwam te staan, dat de tulp. alhoewel het hart geel was, toch rood was geweest. Op een vraag van den kantonrechter verklaarde verdachte bij geen politieke partij aangesloten te zijn. De kantonrech ter vond het wel vreemd om juist op 1 Mei een roode tulp te dragen. Vandaag heeft u toch ook geen roode tulp in uw revers. Het O. M. achtte het feit wettig en overtuigend bewezen: ook door de foto, die van de tulp genomen was waarbij bleek dat de hoofdtoon wel degelijk rood was ge weest. Als men op 1 Mei een roode tulp draagt is dit een uiting van zekere poli tieke gevoelenshet eischte dan ook f.5 boete of 1 dag hechtenis met vernietiging van de in beslag genomen tulp. Over 8 dagen zal de kantonrechter schriftelijk vonnis wijzen. ALPHEN Inzake ons bericht onder het hoofd „Veel werk" bij de Ned. Asphaltfabriek ver nemen wij. dat het werken met twee ploe gen slechts voor zéér korten tijd geldt en voor een onderdeel der fabricatie waar door voor den tijd van 14 dagen twee extra arbeidskrachten ln dienst konden worden genomen. 's Nachts werd door heeren langvin- gers een bezoek gebracht aan de kiosk van den heer B. aan den Steekterweg. Door het indrukken van een ruit heeft men zich toegang versohaft. Vermist wordt een rijwielband en eenige olie. Omtrent de(n) dader(s) is niets bekend. ALKEMADE. Raadsagenda. De Raad dezer gemeente komt Donder dag as., des nam. te 2'/« ure (zomertijd) ln openbare vergadering bijeen 1. Ingekomen stukken. 2. Vaststelling kohier Hondenbelasting, dienstjaar 1935. 3. Vaststelling kohier straatbelasting. 4. Vaststelling raadsbesluitvoor het geven van voorrang verkeer tegenover gestelde richting. 5. Vaststelling parkeerverbod voor het zuiden van Roelof arendsveen 8o. Vaststelling van de definitieve rooilijnen voor de perceelen A 75 en A 92. 7. Bespreking jaarwedde eerste ambte naar ter secretarie. 8. Bespreking aanstelling en salarleerlng gemeente-opzichter. 9o. Wijziging gemeente-begrooting, dienstjaar 1934 en 1935. 10. Reclames schoolgeld. 11 Voorstel tot overdracht aan de ge meente Alkemade van den dorpsweg te Kaag. 12 Machtiging tot aanvrage bij de Nederlandsche Sierteeltcentrale van een aantal planten. Burgerlijke Stand. Geboren: Cornells Jacobus, z, van J. H. van der Meer en van C. Th. Huigsloot Anthonlus Nicolaas, z. van H J. van Ber- kel en van A. C. Went Maria Johanna, d. van Th Wesselman en van J. van der Meer Leonardus Petrus, z. van L. van der Meer en van A. van Leeuwen Harm, z. van A. van den Berg en van N. Bon Petronella Gerarda Maria, d. van L J. Olljerhoek en van E. Kuipers Anna Theresla, d. van Th. Spruit en van J. A. Bakker Richardus Gerardus Maria, z. van W. Hartog en van M. E. Reurings. Overleden: Gërrit, Tersteeg m. 71 j. Hendrlcus Anthonlus Klein m. 63 j. Met Ingang van 16 Juli a.s. wordt de ass. de heer J. Vos der Belastingen van hier overgeplaatst naar Zaltbommel. BOSKOOP. Burgerlijke Stand. Geboren: Aaltje Jacoba, d. van W. v. Es en J. A. A de Mol Korstlaan Johannes, z, van J. Vermeulen en S. Brauers Jacob zn. van J. v. Els en J. Gijzenlj. Ondertrouwd: C. de Jong en A. J v. d. Heerlk T. Oosterom en N. Slappendel. Overleden: Adrlanus Petrus Pannebak ker. 2'dagen Jan Abraham v. d. Velden, 88 j. A. G Gersle, echtgenoote van W. Vermeul. 72 J. L. Wingelaar. wed. van W Koster. 86 J. Openb. verg. der Nederl. ver. van Pioenenkweekers en Handelaren. Bovengenoemde vereeniglng hield in hotel „Klaassen" te Boskoop een openbare vergadering. De voorzitter, de heer A. Brand, dankt in zijn openingswoord de heeren inzen ders die deelgenomen hebben en hunne medewerking hebben verleend aan de pioenenkeuring. Spr. spoorde de aanwezigen aan, om door te gaan en te streven naar een flinke tentoonstelling, waardoor mogelijk de af zet vergroot kan worden. De notulen der laatste vergadering wer den onveranderd vastgesteld, terwijl de rekening en verantwoording mede in orde werden bevonden. Bij stemming voor het bestuur werden de heeren Jac. Verboom en C. Captain herkozen Uit het verslag van de commissie voor den proeftuin bleek, dat opplanting op een centraal punt met het doel bloemen voor een tentoonstelling te verkrijgen, zeer hooge kosten voor de vereeniging met zich brengt. werd dan ook besloten, dat leder voor zich een sortlmentshoek zal plaatsen Tot leden van de tentoonstellingscom missie werden gekozen de heeren P. L. Beuken en J. P. de Borst te Boskoop en C. R. Hendriksen te Zoeterwoude. Hierna volgde sluiting. Door het comité voor bestrijding der Lb.c., onderafd. van „Het Groene Kruis" zal a.s. Woensdag een Bloemendag gehou den worden. Gevonden: rijwielbelastingmerk, por- temonnaie, parapluie, jongensjekker. Jon gensjas, vulpen en zilveren armband. In lichtingen politiebureau. In de vergadering van de St. Jozeph- Gezellenvereeniging zijn tot bestuursleden gekozen de heeren P. Boekraad en J. Streng. BODEGRAVEN. De collecte voor het fonds van den gewapenden dienst heeft alhier f. 19.51 opgebracht. HAZERSWOUDE. Burgerlijke Stand. Bevallen: W. de Gleder geb. Van Elswijk, Z. M de Gelder, geb. Van der Meer, D. M Blonk, geb. Van der Meer, D. A. H. Starreveld, geb. De Wilde, D Bij de bekendmaking van den uitslag van de gehouden verkiezing van leden voor den Gemeenteraad is verzuimd te vermelden, dat de heer Jac. Loomans met 171 st. tot lid van den Raad is gekozen voor de lijst Arbeidersbelang. In tegenwoordigheid van B. en W. had de beproeving van de brandbluschmidde- len op het Dorp en Oost en Westeinde plaats. Het bleek dat het materiaal in goede conditie verkeerde. Er was veel be langstelling. KOUDEKERK. De in de Ned Herv. Kerk gehouden collecte voor de Zending heeft opgebracht de som van f208.44, w.o. een gift van f100 O LEIDERDORP. De hooioogst. Thans is het een en al bedrijvigheid ln de vele hooilanden ln onze gemeente. Een paar weken geleden was men reeds begon nen te maaien, doch vanwege het regen achtige weer kon van hooien geen sprake zijn en toen werd hier en daar het gras ingekuild. Nu het echte zomerweer is ge komen verrijzen allerwege ln de velden de hoopen hooi. Door de vele regens is de kwa liteit er niet beter op geworden, doch ge heel bedorven is het gelukkig nog niet. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: W. Spek, jm. 23 J. en H. G. Rasser, jd. 22 j. Geboren: Hendrik Pieter, z. van F. Beurze en S. Taffijn Johannes, zn. van J. de Lange en A. den Oude. Overleden: T. H. Verschoor, echtgenoote van L. Jongeleen, 67 jaar. Op Woensdag 26 Juni a.s. zal er legenheld zijn voor kostelooze Inenting en herinenting voor hen, die zich daartoe van 12 uur namiddags aanmelden bij ds. J. J. Persant Snoep, Hoofdstraat 40, LEIMUIDEN. Raadsagenda. De Raad dezer gemeente vergadert morgen des v.m te 10 uur. De agenda luidt: 1. Vaststelling notulen. 2. Onderzoek geloofsbrieven nieuw benoemde leden van den Raad. 3. Ingekomen stukken en mededeelingen, 4. Behandeling verzoek J. DompeUng om vergoeding onderhoud rijwielen zijner leer plichtige kinderen. 5. Reclames hondenbelasting. 6. Uitloting aandeel 4»/» geldleenlng 1910, oorspr. groot f. 3000 7. Vaststelling kohier der Straatbelas ting over 1935. 8 Vaststelling comptabele besluiten. En hetgeen verder ter tafel zal worden gebracht. o NIEUWKOOP. Genootschap van de H. Kindsheid. Onlangs werd opgericht het Genoot schap van de H. Kindsheid, waarvan vele kinderen lid waren geworden. Bijwijze van propaganda werd nu voor het eerst 'n Kindsheid-optocht gehouden, welke ln alle opzichten geslaagd mag heeten. De belangstelling van den kant der paro chianen was buitengewoon groot. Alle schoolkinderen namen aan den op tocht deel. De stoet trok vanaf het gesticht over de straat de kerk binnen, waar een kort Lof gecelebreerd werd. Tijdens het Lof sprak de pastoor een toepasselijk woord, allereerst tot de kinderen, daarna tot de parochianen. Na afloop van het Lof trok de geheele stoet eerst langs de zijpaden, daarna door het middenpad, de kerk door, onder het zingen van eenige liederen, waarna allen naar het gesticht teruggingen. Hier kregen de kinderen nog een kleine verrassing, waarna ze allen voldaan naar huis gingen, De timmerman B. W. alhier, had een dezer dagen het ongeluk, toen hij een boot met propeller zou repareeren met de linkerhand tusschen tank en propeller te geraken, waarbij deze zoodanig werd ge wond dat de wijsvinger geamputeerd moest worden. Twee andere vingers wer den ernstig gewond. NOORDEN. De collecte ln de Geref. Kerk voor de Theol. Fac. V. U. bracht f. 2.25 op. RIJPWETERING. Tegen mej. A. van Tol alhier ls proces-verbaal opgemaakt wegens het schrijven van anonieme brieven, waarvan de inhoud zulke beleedigende woorden en grove leugens bevatte aan het adres van eenige vooraanstaande personen in deze gemeente, dat een dezer zich verplicht heeft gezien een klacht bij de Justitie ln te dienen. Tegen haar ls dan ook proces verbaal opgemaakt Waar den laatsten tijd meerdere anonieme brieven zijn in gekomen, moge het voor de verbaliseerde en voor een ieder een waarschuwing zijn om zoo maar niet lukraak Iets neer te schrijven, waarvan de anonymus zelf de draagwijdte niet kan overzien. TER AAR. De collecte gehouden ten bate van den Geref, Zendingdbond bracht ruim f32 op. WOUBRUGGE. Geslaagde Boottocht voor Ouden van Dagen. Hartelijk toegewuifd door de vele be langstellenden vertrok de salonboot „Suc ces" met ongeveer 80 ouden van dagen aan boord, vanaf de brug. In de ruime salons hadden de oudjes al spoedig een zitje gevonden en vormden genoeglijke groepjes rond de tafels voor een gezellig praatje. Menigeen kende die zitjes nog uit de dagen van de trekschuit en later d« stoomboot. Er werd gevaren over het Braassemermeer naar Schiphol, waar het vllegwezen werd bezichtigd en door com missieleden en enkele oudjes onder luid hoera een vliegtocht werd gemaakt. Na een verpoozlng van 2 uur werd gevaren over de Kagermeren langs den Rijn huiswaarts. Aan boord was volop consumptie met ver snaperingen en door een strijkje werd de gezelligheid nog verhoogd. Om 10 uur arri veerde men weer aan de brug, opgewacht door een groote schare. Men kon het de oudjes aanzien dat ze, ook dank zij het mooie weer, nog eens eciht hadden genoten van deze reis, waiavoor de commissies uit Woubrugge en Hoogmade zeker een woord van hulde gebracht mag worden! Door het College van B. en W. ls schouw gedreven over wateren en slooten binnen den bebouwden kam gelegen. Niet minder dan een 100-tal gevallen van ver vulling van deze slooten werden genoteerd: den eigenaren zal een waarschuwing wor den gezonden om binnen een gestelden termijn dezen vervuilden toestand te rei nigen. Tegen de alsdan nalatigen zal pro ces-verbaal worden opgemaakt. Steunt, bij gelijken prijs en kwaliteit, De Nederlandsche Industrie. ';ermede dient gij Uw land En bestrijdt gij de werkloosheid. M

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 14