NO. 1 VAN LIJST 6 No. 1 VAN LIJST 3. VOORSCHOTEN A. VERB00N Azn. Stemt Dinsdag W, A. A, J, Baron Schimmelpenninck van der Oye LEIDSCH DAGBLAD Tweede Blad Maandag 24 Juni 1935 UIT DE OMSTREKEN. benthuizen. hillegom. katwijk aan den ritn. katwijk aan zee. lisse. noordwijkerhout. noord wijk. oegstgeest. Liberale Staatspartij „De Vrijheidsbond" UIT DE RIJNSTREEK. alphen Bij het zwemmen verdronken. sassenheim. warmond. wassenaar zwammerdam. THIJS IJS EN DE KWADE BUURMAN bodegraven boskoop. waddinxveen. Auto in de sloot. De heer G. v. d. B, h*d hot ongeluk dat bU hot rilden op den Broekweg het stuur van zUn auto defect raakte, zoodat hij In de wegsloot terecht kwam. De Inzittenden kwamen er met een nat pak af. De auto werd later door een kraanwagen van van U. uit Lelden oo het droge gebracht en ter reparatie weggesleept. Meisje gered. Het 4-jarlg meisje C. S geraakte in een onbewaakt oogenbllk In de Dorps vaart. Haw oom A S. sprong gekleed te water en wist het zinkende kind te redden. De uitslag van de 2de serie schiet wedstrijd der Vrijw. Landstorm met In begrip van het aantal punten der eerste serie ls als volgt. Maximum aantal pun ten 200. 1. M, Havenaar. 188 pnt.. 2 J. Blijleven Sz. 186 pnt.. 3. G. C. Diephout 185 pnt.. 4 P. Sprultenburg t82 pnt.. 5. A. A V. d. Maas 182 pnt. Gedaasd te Haarlem voor het examen Da Coctakweeksehool roej. M. Duys. Vergadering der Tulnbouwvereeniging. „Katwijk en Omstreken" hield een ledenvergadering in „de Kroon". De voorzitter, de heer J. v. d. Perk, opende en gaf het woord aan den secre taris den heer H. W. Grimbergen voor het lezen der notulen. Deze werden hierna goedgekeurd. Een reeks van mededeellngen was hier na aan de orde. v.n. mededeellngen van de Ned. Oroenten en Frultcentrale betref fende voorschriften over aanvoer, vellen, kwaliteitsbepalingen enz. Vervolgens deed de secretaris mededeellng betreffende de aardappelenregellng. teeltvergunning, roolvergunnlng, enz. De leden zullen goed doen zich geregeld bij den veilingmeester op de hoogte te stellen. Op den achter kant der rooivergunning moeten de tuin ders aanteekenlng houden van het aan tal kisten, dat steeds gerooid wordt met vermelding van datum. Om ln het bezit te komen van een roolvergunnlng moet men eerst hebben een teeltvergunning of een voorlooplg bewijs ln de plaats van die teeltvergunning. Dan was aan de orde de bespreking over het veilen op de z.g. monsterschuit. In de practijk ls gebleken dat het systeem dat thans gevolgd wordt niet geheel voldoet en ook niet volkomen billijk ls. Bovendien veroorzaakt het wegbrengen van de mon sterschuit tijdens het vellen een opont houd, dat niet bevorderlijk is voor den goeden en vluggen gang van zaken. Na toelichting door den voorzitter werd be sloten om om de andere velling of water of wal eerst te veilen. Wie na twee uur de aanvangstijd niet aanwezig is om te loten zal achteraan veilen. Dit zal streng doorgevoerd worden. Het voorstel om de bestuursvergoeding met 1/10 pet. te verhoogen werd na korte bespreking goedgekeurd. Ten aanzien van het aanvoeren van bloemkool in kratten was men niet homogeen. Enkele leden za gen er voordeel in, anderen meenden het te moeten betwijfelen. De kooplleden- vereenlglng had besloten zloh er voorloo- pig nog niet over uit te spreken. Ook daar waren de meeningen verdeeld. Het was daarom dat het bestuur eenlgszlns terug houdend stond en geen bepaald voorstel indiende al was het bestuur van oordeel dat er Iets goeds ln zat. Met den veiling meester zal over de uitvoerbaarheid ge sproken worden om daarna ln overweging te nemen hoe deze zaak verder zal worden afgewikkeld. Gevraagd werd vervolgens of van de steungelden niet een lagere provi sie kan worden berekend dan tot heden gebruikelijk was. De voorzitter wees er op, dat juist aan de werkzaamheden voor de diverse steunultkeeringen buitengewoon veel arbeid verelscht ls. Meer dan de leden zich zelfs kunnen indenken. Bovendien staat de velling K en O. in deze vrij laag voor wat de berekening der vergoeding betreft. Er zijn veilingen die aanmerkelijk meer berekenen. Dan werd de vraag gesteld of het niet op den weg van het bestuur ligt om voor de tuinders te trachten eenige vergoeding te krijgen voor de geleden schade door de hagel met Pinkstermaandag veroorzaakt. De voor zitter zeide te betwijfelen of men hiervoor wel ln aanmerking zou kunnen komen. De schade ls momenteel moeilijk vast te stel len, Het bestuur wilde gaarne ter bevoeg- der plaatse lnformeeren wat ln deze ge daan zal kunnen worden. Op een desbe treffende vraag bleek dat vermoedelijk volgende week Vrijdag een aanvang zal worden gemaakt met vroege aardappelen rooien. Dan werd nog de opmerking ge maakt dat het geen goede gewoonte is van sommige tuinders om door abnormali teiten te trachten steeds z.g. de hoogste prijs te verkrijgen. Dit wordt soms gedaan door b.v. een bos peen abnormaal groot te maken. Dit ls niet in het algemeen be lang en bovendien veroorzaakt men zich zelve schade als eventueel steun op een dergelijk product wordt gegeven. Men krijgt immers op een veel te groot bos peen evenveel vergoeding als op een bos, dat juist aan de voorschriften voldoet. Ook ten aanzien van andere producten geldt zulks. Na nog enkele minder be langrijke aangelegenheden te hebben be sproken sloot de voorzitter onder dank. Schuur in elkaar gezakt. Bij den tuinder A. v. d. E. in de Peper- steeg is op een onverwacht tijdstip een schuur van flink formaat ln elkaar gezakt. Verval van krachten moet wel de oorzaak zijn geweest. Het geval trok nogal be langstelling. De verkoop der speldjes voor de Mis sie-Radio bracht f. 38.61 op. llit de tram stappend, gevallen. Alhter had er een vrij ernstig ongeval Plaats op het Stationsemplacement. De heer H. G. B. uit de Delfgouwstraat te Rot terdam stapte mis bij het verlaten van een tramtrein, die daar stopte en kwam daar door zoodanig te vallen, dat hij op de straat bleef liggen, Dr. Huetlng werd ter plaatse ontboden en constateerde spler- verscheurlng om de knieschijf. De heer B. werd voorlooplg door hem verbonden en werd op zijn advies per auto naar ren zie kenhuis te Rotterdam vervoerd. Op het politiebureau zijn Inlichtingen te bekomen omtrent een langharig, bruln- wlt gekleurd hondje. J. v. E. uit de Adrlanastraat deed bij de politie aangifte dat door eenige onbekende Jongens het zonnescherm voor zijn winkelraam is vernield. Aan de aannemersfirma M. v. d. Bent alhier ls opgedragen de bouw van een hee renhuls aan den Leidscben Hout te Lei den. Gevonden: Op het politiebureau zijn Inlichtingen te bekomen omtrent twee pórtemonnales met Inhoud, een heeren- horloge, een ceintuur, een heerenarm bandhorloge, een padvlndersrlem, een sleutel, een vulpen, een hulssleutel en een duif. Tot tijdelijk onderwijzer aam de Ned. Herv, School ls benoemd de heer D. Wij- benga te Alphen a. d. Rijn. De bij velen nog wel bekende heer D. v. d. Meulen, die aan de Chr. school (Schoolstraat) verbonden was als onder wijzer, is te Sneek ln den ouderdom van 46 Jaar overleden. Na nog in het Noorden des lands het onderwijs te hebben ge diend, verbond hij zich eenige jaren te rug als hoofdredacteur aan het A.-R. Trlesch Dagblad. De H. Sacraments-processie. Onder enorme belangstelling, ook uit omliggende plaatsen, had op de uitge strekte terreinen van St. Bavo de plech tige H Sacraments-processie plaats. Hulp altaren waren opgericht, allen prachtig met bloemen versierd. Overal Heiligen beelden en in het midden het groote H. Hart van Christus-Koning. Om half vier werd een plechtig Lof met „Te Déum Laudamus" gecélébreerd, w.o. het' H. Sacrament ln plechtige processie naar bulten gedragen werd. Een enorme stoet van geestelijken, zeshonderd patiënten en honderden geloovigen uit den geheelen omtrek trokken door de prachtige lanen van St. Bavo. Het muzlek-gezelschap „St. Jeanne d'Arc" en de Harmonie van „St, Bavo" speelden processie-marschen, terwijl het zangkoor der Broeders, de Latijnsche ge zangen uitvoerden. De tocht duurde twee uur en werd be gunstigd door zeldzaam zomerweer. SPOEDEISCHENDE RAADSVERGADERING. De kwestie der 2de R.K. O.L. School. De Raad kwam in spoedelschende raads vergadering bijeen. Voorzitter: Burge meester Van Iersel. Aanwezig: alle leden. De voorzitter opende met gebed en deed mededeellng van eenige ingekomen stuk ken; Inzake de uitgestooten bedragen voor de steunverleenlng, waarover ln een vol gende vergadering nader gesproken zal worden. Op voorstel van B. en W. werd besloten een perceeltje grond langs den Koninginneweg te verhuren aan Circus van Bever te Dordrecht. De heer Padding wenschte. dat het circus geen voorstellin gen zal geven op den Zondag. De voorzit ter zeide, dat deze zaak alleen hem aan gaat. Naar aanleiding van een telegram van het Ministerie van Onderwijs enz., werd deze spoedelschende vergadering uitge schreven. Het is dezer dagen n.l. bijna drie maanden geleden, dat bij de Gemeente een aanvrage binnenkwam om gelden beschik baar te stellen, noodig voor den bouw van een tweede R.K. School voor L.O. in de Zllk. Na verloop van dit tijdvak heeft het Ge meentebestuur op deze aanvrage geen ant woord gegeven, en volgens de Wet kan het gedane verzoek dan als Ingewilligd be schouwd worden, wat geenszins de bedoe ling van het Gemeentebestuur is. Besloten werd afwijzend te beschikken op het verzoek van het bestuur der R.K. School ,.'t H. Hart van Jezus" ln de Zllk om de gevraagde gelden besehikb&ar te stellen. De ingediende leerlingen-lijst voldoet niet aan art. 72 en 73 a van de L.O.-Wet. Er staan leerlingen op, die den veertienjarigen leeftijd reeds bereikt hebben. Het Schoolbestuur kan te gelegener tijd met een nieuw verzoek komen, dat voldoet aan wettelijke eischen. Op voorstel van B. en W. werd besloten tot overdracht aan het Bestuur der Ned Hen'. School met den Bijbel van het Schoolgebouw met speelplaats, gelegen aan de Havenstraat, en aan het Bestuur van de R.K. School (Zllk) van het School gebouw met speelplaats, gelegen aan den Zilker-binnen-weg. Deze overdrachten berusten slechts op eene formaliteit. Reeds vroeger zijn deze scholen overgegaan aan de resp. School besturen, doch wettige acten hieromtrent, ontbraken tot heden en zullen nu worden opgemaakt. Op voorstel van B. en W. werd besloten een aanvullende geldleenlng aan te gaan van f. 15000 bij 't Rijk tegen 5 pet. B. en W. hebben 't recht hiertoe te beslui ten, de Raad moet echter zijn goedkeuring geven. Bij de rondvraag, deelde de heer L. M. v. Noort mede, dat hier laatst „dames" rondliepen, die onwelvoeglijk gekleed wa ren Ook de heer Padding was hiervan op de hoogte: Dameskleeding moet hier rei ken tot over de knieën. In een nieuwe po litieverordening zal hierover een bepaling worden vastgesteld. Nader zal besproken worden of de mogelijkheid bestaat om werkloozen te doen arbeiden bij kweekers en in het tuindersvak met toeslag op dën steun. De heer C. v. d. Klauw vroeg of reeds be gonnen ls met de verbetering van de uit monding van de rloleering aan den Haven. De Voorzitter heeft met den Ge meente-opzichter reeds besprekingen ge maakt over verplaatsing van de uitmon ding naar de Maandagsche Wetering.. De heer Pareeren acht alleen een grondig on derzoek niet voldoende; er moet radicale verbetering komen, en alleen verplaatsing zal niet helpen. Nader onderzoek werd toegezegd, waarna sluiting der openbare vergadering volgde, Tot Rijksveldwachter alhier, ls be noemd. de heer E. P. WUlemse van Oud- Dorp (Z.H.). Vergadering Bloembollencultuur. De B.B.C. vergaderde In Hotel Royal, waarbij de opkomst zeer goed was. De voorz., de heer J. C. v. d. Meer kon met genoegen terugzien op de goede successen voor de afd., behaald op de groote Volle- gronds-tentoonstelllng be Haarlem. Voor de beplanting met Vroege tulpen was een groote gouden medaille, voor de Hyacin then een gouden medaille, terwijl ook nog de verg. zllv. med van de gemeente Haar lem werd toegekend. In 't kort besprak hij nog de nog steeds ongunstige vooruitzich ten in het vak. Spr. verwachtte echter dat de Regeering al het mogelijk zal doen, om onze bollenexport te bevorderen De notulen werden onder dank onge wijzigd vastgesteld. Een schrijven van het H.B. om opgaaf te doen van e.v. bekomen hagelschade, werd voor kennisgeving aan genomen. De voorz. deelde nog mede, dat bij mlnlsterieele beschikking de mogelijk heid wordt geopend nieuwe arbeidskrach ten ln de bloembollencultuur op te nemen met bijslag van Overheidswege. Het bestuur zal zich t.z.t. tot het gemeen tebestuur wenden, om nader deze zaak te bespreken. Als afgevaardigden naar de algem. verg. werden gekozen de heeren C. Hoogeveen en C. Hoek secundo J. H. Lind- hout en Jac. de Groot Pzn. Volgde behan deling van den beschrijvingsbrief voor de 177ste algem. verg. Het verzoek van de afd. Hillegom c.s. om in Juni een vergadering te houden ter bespreking van de saneerlngsmaatregelen, vorderde nogal tijd. Meerderen brachten hun meening over de al of niet voortzet ting of wijziging der saneerlngsmaatrege len naar voren, waarbij de meeningen zeer uiteen liepen. Ook ln het H.B. loopen deze uiteen, waarom het H.B. allereerst de volgende vraag aan de vergadering wilde stellen: Wenscht de alg. verg. haar mee ning uit te spreken over de wenschelijk- heid van het al dan niet voortzetten der aaneeringsmaatregelen na afloop van het plantjaar 1934—'35? Na stemming werd met 22 tegen 11 stemmen besloten deze besprekingen te houden ln de tweede helft van 8eptember. De motie-Hillegom over het onderwerp, waarvoor deze alg. verg. is aangevraagd werd met 21 tegen 12 stem men verworpen. Het amendement-Llm- men op b.g.n. motie werd met 31 tegen 1 st. verworpen. Na gedachtenwjssellng over de thans gepubliceerde saneerlngsmaat regelen 1935, waarbij men het ln het ge heel niet eens was over de gestelde in krimping, volgde sluiting. Bij K. B. ls opnieuw benoemd tot bur gemeester dezer gemeente de heer J. B. V. M. J. van de MorteIs Nederl. Chr. Vrouwenbond. Onder leiding van mevr. M. J. Breedveld van den Brink, secr. van de Alg. prop- commlssie van den Ned. Chr, Vrouwenbond is alhier een propaganda-avond gehouden. Na de pauze kon een afd. Oegstgeest met aanvankelijk 39 leden worden opgericht. Achtereenvolgens ls op deze bijeenkomst het woord gevoerd door mevr. A. J. Stolte Stegman, mej. van Loo, pres van de afd. Lelden en mevr. Tom, pres. der afd. Kat wijk. Ernstige aanrijding. Zaterdagmiddag omstreeks 5 uur had op den Rlhljngeesterstraatweg nabij de Oranje laan een aanrijding plaats tusschen een joersonen-auto van en bestuurd door M. C. L. uit Den Haag en een autobus van H. v. d. Z. uit Amsterdam. Bij deze aanrijding werd de personenauto tegen een aldaar staanden ijscowagen geworpen, waarbij de ljscoman A. de V„ uit Leiden, werd ge grepen en tegen den aldaar staanden muur van het schoolterrein geworpen. De man bekwam Inwendige kneuzingen en is na voorlooplg verleende hulp, door dr. Vare kamp naar het Ac. Ziekenhuis te Lelden atdeeling Voorscholen. 6595a Alle Protestantsch-Christelijke mannen en vrouwen worden verzocht morden, Dinsdag, hun stem uit te brengen op den Chrlst.- Historischen candidaat, den Heer 6511 vervoerd. De bestuurder M. C. L. bekwam een ernstige sleutelbeenfractuur. Na ter plaatse door dr. V. te zijn geholpen is hij per auto naar Den Haag vervoerd, om daar verder medisch behandeld te worden. De botsing veroorzaakte beschadigde auto's die per kraanwagen zijn weggebracht. De politie maakte proces-verbaal op. Gisteravond te ongeveer 8 uur heeft aich een droevig verdrinkingsongeval voorge- langs den Westkanaalweg in het kanaal daan. Een twintigtal jongens allen ver pleegden van de Martha-Stichting, was ter plaatse gaan zwemmen. Onder hen bevond zich de 17-1arlge C. W„ die men plotseling in de diepte zag verdwijnen. Onmiddellijk werd door de Jongens ge tracht hun vriend op te duiken, wat echter eerst, na 10 minuten mocht gelukken, na dat de iongens hand aan hand een soort ketting hadden gevormd. Dr. N. die inmid dels was gewaarschuwd trachtte door kunstmatige ademhaling de levensgeesten nog op te wekken, wat helaas niet meer mocht baten. Begrijpelijk was de ver slagenheid zeer groot onder de iongens en in de Inrichting waarnaar later ook het Hik werd overgebracht. De opbrengst van de busjes van Uit bouw der N.H. Kerk over de afgeloopen maand bedraagt olm 1.118. Voor het praktijk-examen van de Ver. van Chr. Bewaarschool-onderwijzeres sen ls geslaagd onze plaatsgenoote, mej. R. Voorsluys. De alhier gehouden vlaggetjes-verkoop ten bate van de K.R.O.-missledag heeft opgebracht f- 62.29'/». De collecte ten bate van den Geref. Zendingsbond heeft opgebracht f. 32.50. Het zoontje van den heer H. v. H. is op de Baan alhier aangereden door een wielrijder. De aanrijding was zoo hevig, dat het kindje bewusteloos tegen den grond werd geslagen en een diepe wonde aan het hoofd bekwam. De wielrijder is zonder eenige notitie van het geval te ne men doorgereden. Wielrijder aangereden. Toen H. met zijn auto uit de richting Den Haag kwam, stak bij de Eikenlaan plotseling de wielrijder D. uit den Haag den Rijksstraatweg over. Hierdoor kon H. een aanrijding onmogelijk voorkomen. De wielrijder werd van zijn rijwiel geslingerd. Dr. Hubbeling verleende de eerste hulp en ad"i»eerde hem naar het Gem. ziekenhuis in Den Haag over te brengen. De diefstallen uit keukens houden nog steeds aan. Nu werd door mevr. U. alhier kennis gegeven dat uit een keuken kast een geldsbedrag was ontvreemd. Bij de gehouden schietwedstrijd 1935. kampioenschap N.P.S.B. geweer, mo del 95 karabijn K S O. behaalde de Politie- Sportvereeniging alhier den.. 3en prijs. Er werd door 28 5-tallen deelgenomen. Gevonden: dop v. auto. gouden oorbel, sierspeld gouden broche, sjaal, klnder- portm. m. lnh.. muts 2 vlaggetjes, 3 hon den. hockey-stlck huissleutel, ceintuur, kaphoes van auto. schildpad, jongens jasje dames handschoen, pedel. duif. Geslaagd te Den Haag voor het eind examen H.B.S. Margo Boissevain alhier. Bij K.B. ls opnieuw tot burgemeester dezer gemeente benoemd de beer P. Hoo- genboom. 9. De buurman loopt nu vrees'lijk snel en denkt: „Een toove- naar is in 't spel!" Ja. ja; die Thljsje wist het wel; Iemand met een slecht geweten heeft wel eens meer ln angst gezeten! De man kijkt zelfs nu in zijn ren nog om, en kreunt: „Ik hoop, dat ik maar gauw nu ln mijn huisje kom! 't Betooverd dier zet mij vast na 'k geloof J>t lk van angst verga!" Ja man dat komt er van! INTREDE VAN DS. KLÜSENER. Bij de Ned. Herv. Gemeente. Gisteren heeft ds. P. A. A. Kliisener, overgekomen uit Vlnkeveen zijn Intrede gedaan bij de Ned. Herv. Gemeente, alhier. In den morgendienst trad op als beves tiger prof. dr. H. Visscher uit Utrecht. Na een preek over Op. 1 3, las de bevestiger het formulier, waarna de bevestiging plaats vond Vervolgens richtte hij zich in hartelijke bewoordingen tot zijn oud leerling. In de middaggodsdienstoefening ver bond ds. Klüsener zich daarop aan zijn Gemeente. Niettegenstaande de groote hitte was het kerkgebouw tot de hoeken gevuld. Aanwezig waren de burgemeester, de secretaris en weth. v. d. Marei, prof. Visscher, de consulent ds. v. Beusekom van Aarlanderveen en ds. v. Ginkel uit Gouda. Gelezen werd 1 Cor. 3. Na het gebed tee- kende de prediker onzen tijd als onbereken baar op elk gebied. Als crisispalm wees spr. op Psalm 4, maar ook op Psalm 89, die doen zien hoe Gods volk in de diepte in Hem vertrouwen stelt. Zoo'n troost heeft ook de gemeente, heelt ook spr. noodig. Temidden van het verscheurde kerkelijk leven ls het noodig te weten, dat men Gods medearbeider is. Daarom koos spr. als tekst 1 Cor. 3 9 en sprak naar aan leiding daarvan over: 1. onze opdracht; 2. onze verantwoordelijkheid; 3. onze zwak heid; 4. onze kracht. Spr. lichtte toe, hoe hij als jongere toch deze woorden van Paulus mag gebruiken, zonder dat dit blijk geeft van hoogmoed. Hij heeft van zijn vorige gemeente af scheid genomen met de voorgaande woor den „Wie is Paulus, wie ls Apollos" en verbond deze aan zijn tekstwoorden. Dit leest hij volgens een betere vertaling van Calvijn aldus: „Medearbeiders bij Gods bouwwerk", in Gods bouwland". Hij teekende dan het wonderlijke, dat God ons als medearbeiders wil gebruiken en waarschuwde voor onderschatting en voor overschatting daarvan. Wat het laat ste betreft, moet men niet meenen, dat God ons noodig heeft. Wij zijn, al doen we alles wat we moeten doen, nog slechts onnutte dienstknechten. Anderzijds mag ook geen valsche lijdelijkheid ons van medewerken afhouden. Hij vraagt veel ge bed van de gemeente omdat tenslotte de beste prediker geen harten openen kan, maar God alleen. Spr. eindigde met de verklaring door God gezonden te zijn en vroeg gebed en medewerking opdat de ge meente steeds meer worde een Openbaring als Gods Bouwwerk, als Gods bouwland Vervolgens wendde spr. zich tot zijn be vestiger prof. Visscher, tot den consulent ds. v. Beusekom, tot den heer Muller, wien hij op zijn hoogen leeftijd Gods zegen toe- wenschte. Dan tot den kerkeraad, dien hij dankte voor de prettige ontvangst, tot de kerkvoogdij, tot den burgemeester, tot de eenige ringcollega, die aanwezig ls, tot den organist, den koster, tot de gemeente, zoo wel ouderen als jongeren. Ds v. Beusekom sprak als consulent en namens de Ringdominé's en het classicaal bestuur hartelijke woorden van welkom. Ds. v. Ginkel uit Gouda sprak als vriend en nabuur en herinnerde aan de bevesti ging in de eerste gemeente, waar spr. „Voetius" vertegenwoordigde. Namens den kerkeraad sprak ouderling Voordouw op hartelijke wijze den nieuwen leeraar toe, wien hU toewenschte, dat rij kelijk ln hem uitgestort worde de liefde Gods Toegezongen werd op zijn verzoek Ps. 134 3. Geslaagd te Haarlem voor het examen Rijkskweekschool mej. Joh. M. Tijsterman, alhier. Van een ladder gevallen. Toen mej. N. op een ladder stond om de ramen te zeemen gleed de ladder uit en kwam zij met haar hoofd op de straat te vallen en werd ln ernstigen toestand in de woning van haar ouders gebracht: het bleek dat zü een hersenschudding had bekomen Aan de Noordkade alhier, had de 80-jarige mej. S. het ongeluk ln haar woning te vallen en een been te breken. Zil werd naar het Iterson-zlekenhuis te Gouda gebracht om verpleegd te worden. In een gecombineerde vergadering van kerkmeesters en armmeesters van de R.K. kerk is gekozen tot armmeester de heer Doeleman. 3—2

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 7