LEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Maandag 24 Juni 193S FINANCIEN. UIT DE OMSTREKEN. BEURSOVERZICHT. Advertentiën WEERBERICHT. Barometerstand. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Blldt. Hoogste stand 772.3 te Haparanda. Laagste stand 755.5 te Reykjavik. Verwachting tot den avond van 25 Juni. Meest zwakke wind uit Oostelijke rich tingen. Licht tot half bewolkt. Droog, warm weer, behoudens kans op onweer. BUITENLANDSCH WEERBERICHT. jr. h. Kon Ned. Meteorol. Inst. te De Blldt. Sinds Zaterdag heeft zich de noogedruk verder over Scandinavië ultr i Ten gevolge van een drukstijging over de Brlt- sclie Eilanden, kree het hoogedruk gebied verbinding met den Azoren-hoogedruk De depressie ln het Noordwesten vulde verder op De secundaire, welke Zaterdag over de Golf van Biscaje lag, werd van de hooge depressie afgesnoerd en ligt thans als een zelfstandig ondiep minimum over Zuid- Frankrijk. Over het geheele vasteland en Zuid- Scandlnavië is het weer fraai. Lichte Oostenwind, onbewolkte hemel en hooge temperaturen. Tengevolge van de druk stijging bewesten de Brltsche Eilanden draaide de wind aldaar naar het Noorden, waardoor er de bewolking toenam en het iets kouder werd. Over Noord-Scandlnavië. waar de hooge druk ontwikkeling een Westelijken luchtstroom tengevolge had, wordt het eveneens koeler, terwijl er plaat selijk matige regen viel. De drukverdeellng maakt het voortdu ren van het mooie weer ten onzent waar schijnlijk. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 20 gr. C. (68 gr. F.) 12 uur 's mldd.: 25'gr. C. (78 gr. F.) 3 uur nam.: 28'/t gr. C. (80 gr. F.) HOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK ZEE. Toor Dinsdag. Voorm. te 9.26 uur; nam. 10.03 uur. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „Poelmeer". 's Middags 12 uur; 22 gr. C. Zweminrichting „De Zijl". 's Middags 12 uur; 23 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Maandag: 9.56 nam. tot 4.08 voorm. MAANS- OP- EN ONDERGANG. 24 Juni: op: 24.51 uur; onder 14.32 uur. l'RINSES JULIANA NIET NAAR NEUWIED Op aanraden van Haar geneesheer. I Naar wij vernemen heeft de Prinses tot Haar leedwezen moeten afzien van Haar voornemen om de doopplechtigheid te Neuwied bij te wonen, aangezien de be- handelende geneesheer naar aanleiding van de keelontsteking, welke de Prinses ge had heeft, Haar groote vermoeienissen heeft moeten ontraden. BRAND IN EEN AUTO MET RADIO-ARTIKELEN. Gistermiddag te kwart voor vijf werd de politie te Culemborg gealarmeerd voor een auto die op den Rijksstraatweg ln brand stond. De wagen behoorde aan Siemens' Radio- installatie te Den Haag. Met twee blusch- apparaten bestreed de politie den brand. Voor een bedrag van f. 2000 aan radio- artikelen werd nog gered, doch minstens een even groot bedrag aan radlo-onder- deelen ging verloren. Op den drukken verkeersweg Den Bosch —Utrecht veroorzaakte dit voorval veel stagnatie. o H.UGSCH KOOPMAN TE ROTTERDAM BEROOFD. In den nacht van Zaterdag op Zondag Is een koopman uit Den Haag, die te Rot terdam o.m. den Schiedamschen dijk en de Binnen Rotte bezocht, een bedrag van I.11.000 kwijt geraakt. Om 4 uur 's nachts vond een politiebeambte in de Zwanensteeg een portefeuille, welke hij meenam naar het bureau Groote Pauwensteeg. Er zaten in de portefeuille eenlge papleren ten name van den 29-jarigen A. H. P. B. uit Hen Haag. Geld zat er niet in. 's Zondags verscheen ln genoemd bureau een heer, die zich kenbaar maakte als de heer B. Hij deelde mede, dat hij zijn por tefeuille met 10 h 11 duizend gulden was kwijt geraakt. Door de politie is een vrouw, zekere M. de G., gearresteerd. SCHORSING INGETROKKEN. In verband met de uitspraak van de Commissie voor de Crisis Tuchtrechtspraak te Tilburg, waarbij aan de Coöperatieve Handelsvereenlglng van den Noord-Bra- hantschen Christelijken Boerenbond te Veghel terzake van de bij voormelde com missie aanhangig gemaakte tuchtrecht- 2aak geen straf werd opgelegd, heeft de Nederlandsche Akkerbouw Centrale, naar vernemen, de schorsing van de C.H.V. ingetrokken KORTSTONDIG ZOMERWEER. Men schrijft ons: De zomer ls dit Jaar wel erg kalenderge- trouw gekomen. De oorzaak van de snelle weersverbetering van Zaterdag ls niet moeilijk te vinden. De warme luchtmassa die ons het mooie weer heeft gebracht, kwam eigenlijk in den nacht van Donderdag op Vrijdag hier aan, nadat zij Donderdagavond een flinke regenval had veroorzaakt, doordat zij reeds in hoogere luchtlagen boven ons land aan wezig was en daar tegen een wig van kou dere en dus zwaardere lucht moest opstij gen. Vrijdag was de weersgesteldheid typisch voor deze luchtmassa. Zij is n.li meestal afkomstig uit de omgeving van de Azoren of van op gelijke breedte liggende streken en is daardoor gekenmerkt door hooge temperaturen ln de bovenlucht, die zij tijdens het transport niet verliest. De onderste lagen zijn evenwel door de aan raking met de zee afgekoeld er heeft zich daardoor eeiv .gesloten wolkendek van ln horizontale lagen liggende wolken ge vormd, waaruit neerslag niet anders dan in den vorm van motregen valt. Door de wol ken heen was de zonnewarmte duidelijk voelbaar maar opstijgende luchtstroomen waren niet mogelijk door de hooge tem peraturen der bovenlucht. Op 3 K M. hoog te was het Donderdag ln de koelere lucht massa 1.5 gr. C. Zaterdag bedroeg de tem peratuur op deze hoogte 11 gr. C. WIJ bevinden ons nog steeds in dezelfde luchtmassa. De opklaring dankten wij aan het feit dat de wind Zuid-Oost werd en lucht aanvoerde, die niet zoo'n lange zee lels achter den rug had en daardoor geen ondoordringbaar wolkendek had gevormd. Dat ondanks de groote warmte (ln Frankrijk tot 30 gr. C.) het nergens tot onweer is gekomen en dat derhalve de radio geen gekraak liet hooren, valt met de groote warmte ln de bovenlucht niet te verwonderen. Om de voor buien noodza kelijke vertikale luchtstroomen te verkrij gen had de temperatuur tot de extreme waarde van 35 gr. C. moeten stijgen. Dezè z.g. tropische luchtmassa's zijn dus wan neer zij hier aangeland zijn, uitermate stabiel, echter niet ten opzichte van de omringende koudere massa's, die de nei ging hebben onder de "warme te vloeien en deze op te tillen. Daardoor kan dit weer slechts van kor ten duur zijn. Meestal gaat een toestand zooals deze er nu is, gepaard met de ont wikkeling van een diepe depressie. Koudere lucht ls nu te verwachten uit het noord westen, waar in den ochtend over Schot land de opmarsch is begonnen met regen en plaatselijk onweer. (De radio ls dan ook weer aan het kraken). Het verloop ls op het oogenblik vrij kalm, zoodat er kans is dat na een korte onderbreking het zo merweer zich zal herstellen. Wordt de in gezette barometerdaling vandaag nog sterker dan wijst dit op een depressie-ont wikkeling en zal de weersverslechterlng ook grooter zijn. o STADSNIEUWS. ACADEMISCHE EXAMENS. Mej. H. A. Goethart alhier, die Zaterdag slaagde voor het doctoraal exaipgn Neder landsche letteren, verwierf den graad „cum laude." In het Officieele Feestprogramma van de a.s. Lustrum feesten staat het werke lijk sympathieke plan vermeld, dat op Woensdagmiddag 3 Juli op het terrein, waar de Kinderfeesten zullen plaats heb ben. van het publiek 10 cent entree zal worden geheven, waarvan de netto op brengst komt ten bate van de Leidsche Vereentgingen, die zich ten doel stellen zwakke kinderen naar gezondheidskolonies te zenden. Heden openen mej. Suze van Zeist en de heer Piet Teske ln het pêrceel Kore- vaarstraat 7a een dameskapsalon. De beide vertrekken werden voor het bedrijf inge richt door de firma's Vollemans (Rotter dam), Fasseur (electriciteit) de Vrind leas en waterleiding) en Meerburg (stoffee ring). Er zijn twee aparte afdeeltngen voor knippen en onduleeren en wasschen. UIT NED. OOST-INDIE. AARDSCHOKKEN. BATAVIA, 24 Juni. (Aneta). Het Me teorologisch Observatorium te Batavia registreerde Zaterdag te 23 uur 22 Java- tijd een krachtige aardbeving uit het Oosten op een afstand van 2600 kilometer. MAKASSAR, 24 Juni. (Aneta). Zater dagnacht te 11 uur 43 Java-tijd werd hier een vrij ernstige aardschok waargenomen, welke twee minuten aanhield. Alles ram melde. ook de bedden ln de huizen. In sommige huizen zijn de muren gescheurd; er hadden echter geen ongelukken plaats. De sdhokken herhaalden zich regelmatig, doch met mindere hevigheid, nog zes malen daarna, waarvan de laatste heden morgen om vier uur werd gecohstateerd. Naar verluidt zijn te Bonthain eenige hulzen ingestort o.a. de woning van den assistent-resident. BAiNDOENG, 24 Juni. (Aneta). Van den gezaghebber van Tobelo in Noord- Halmaheira is, 'bericht ontvangen dat hij voor een onderzoek van den vulkaan Doekono derwaarts ls vertrokken. Van dezen vulkaan werd een onafgebroken eruptieve werking geconstateerd; er had den aschregens plaats, welke gepaard gingen met zwaar gerommel en dikke rook- kolofnmen. SCHEIDING TUSSCHEN STAAT EN PROTESTANTSCHE KERK. BATAVIA, 24 Juni (Aneta)-Naar Aneta verneemt, is thans de algemeene maatre gel van bestuur, betreffende de admini stratieve scheiding tusschen Staat en Pro- testantsche Kerk, afgekomen. De datum waarop de nieuwe regeling zal ingaan, zal door den Gouverneur-Generaal worden oe- paald en men verwacht dat zulks spoedig het geval zal zijn. De beteekenis hiervan is dat de opper ste zeggenschap in kerkelijke aangelegen heden daardoor van de Regeering naar de Protestansche Kerk zelve, is overgebracht en wel in de eerste plaats op haar hoog ste vertegenwoordigende organen, zijnde de Algemeene Synode, welke elke drie Jaar bijeenkomt en het Protestantsch Kerkbe stuur dat de algemeene leiding heeft ln de benoeming van predikanten etc. en alle aangelegenheden van inwendigen aard. De eerste Algemeene Synode zal ln het voorjaar van 1936 worden bijeengeroepen. o MUSSERT NAAR INDIË. BATAVIA, 24 Juni (Aneta). Ir. Mussert, de leider van de N.S.B., verzocht telegra fisch aan de Indische regeering of er be zwaar tegen zou bestaan dat hij een tour nee door Ned.-Indlë maakt. In antwoord hierop werd hem medege deeld, dat hiertegen geen bezwaar bestaat. NOORD ZUID-HOLLANDSCHE TRAMWEG-MAATSCHAPPIJ. In de heden gehouden algemeene verga dering van Aandeelhouders ln de Noord-, Zuid-Hollandsche Tramweg Maatschappij N.V. werd verslag uitgebracht over het af- geloopen Jaar en werden de balans en winst- en verliesrekening per 31 December 1934 goedgekeurd. Het exploitatie saldo bedraagt f. 571.408.88% (vorig jaar f. 639.875.62'/.). Na de normale afschrijvingen en de af schrijving van verliezen wegens opheffing van enkele lijnen te Haarlem, sluit de winst- en verliesrekening, met inbegrip van het nadeelig saldo over het jaar 1933 (f. 480.775.34), met een nadeelig saldo van "f. 938.430.48 Dividend-ultkeering heeft niet plaats (als vorig jaar). De aan de beurt van aftreding zijnde Commissaris, de heer dr. H. van Manen, werd herkozen. In de heden gehouden algemeene ver gadering van aandeelhouders in de Elec- trische Spoorweg Maatschappij N.V. wer den de balans en winst- en verliesrekening over het afgeloopen jaar goedgekeurd. Di- dlvend kan niet worden uitgekeerd (even als vorig jaar). De aar. de beurt van aftreden zijnde conimissaris, de heer ir. A. G. A v. Eelde, werd herkozen. In de heden gehouden algemeene ver gadering van aandeelhouders ln de Eerste Nederlandsche Electrische Trammaat schappij N.V. werden de balans en winst en verliesrekening over het afgeloopen jaar goedgekeurd. De aan de beurt van aftreden zijnde commissaris, de heer lr. A. G. A. v. Eelde, werd herkozen. In de heden gehouden algemeene ver gadering van Aandeelhouders in de Maat schappij tot Exploitatie vian Tramwegen N.V. werden de balans en winst- en ver liesrekening over (het afgeloopen Jaar goed gekeurd. Dividend kan niet worden uit gekeerd (vorig jaar f. 5.50 op de aandeelen Serie A). De aan de beurt van "iftreden zijnde commissaris, de heer Jhr. Dr. H. G. van Holtihe tot Echten, werd Herkozen, Aan het jaarverslag der N.Z.H.T. is het volgende ontleend: Het jaar 1934 was voor de Maatschappij niet gunstig. De reeds in het vorige ver slag medegedeelde daling van het aantal reizigers ln de eerste maanden hield over het geheele jaar aan. Toch meenen wij dat er eenlge vermindering van de ver- voersafname bij de door ons geëxploiteerd wordende lijnen merkbaar is, die de hoop doet koesteren, dat het einde der daling, zij het dan nog niet in 1935, dan toch in een niet te verre toekomst mag worden verwacht. Naast de invloeden, die met de tijds omstandigheden verband houden en de Teeds genoemde invloed van het weer, zijn er nog enkele andere, die op het vervoer over onze lijnen ongunstig hebben ge werkt. De ontvangsten uit het bedrijf liepen van rond f. 3.868.000 in 1933 tot rond f .3 482.000, dus met f 386.000, of ongeveer 10% terug. Door verschillende maatrege len werden de uitgaven die in 1933 rond f. 3.229.000 bedroegen tot f. 2 910.000, dus met f. 318.000, of ongeveer 9.8% verlaagd. Het exploitatie-saldo van 1933 kon dus niet gehandhaafd worden en verlaagde van rond f. 640.000 tot f. 572 000, OEGSTGEEST. Raadsagenda. De gemeenteraad zal in openbare ver gadering bijeenkomen op Vrijdag 28 Juni des avonds t« 7 uur. 1. Opening. 2. Notulen. Ingekomen stukken en mede- deelingen. 3. Voorster van B. en W. 'tot het intrek ken van de verordening, bedoeld in art. 36 der woningwet, vastgesteld bij raadsbe sluit van 27 September 1933 en tot het in ontwerp ter Inzage leggen van een nieuwe verordening. 4. ..Idem tot- wijziging van de verkeers- verordenlng 5. Idem tot vaststelling van een ver ordening regelende de eischen van be noembaarheid van de gemeenteveld wachters. 6. Idem tot benoeming van de leden van de schattingscommissie voor de directe belastingen 7. Idem inzake steunverleening B. 8. Idem tot wijziging van het percen tage voor de heffing van de verllchtings- belasting en vaststelling kohier 1935. 9. Idem tot het verleenen van subsidie ln het tekort der schoolrekening van de R.K. HB.S. te Leiden over 1932. 10. Idem terzake de maxima voor het aantal vergunningen en verloven A in gevolge de Drankwet. 11. Idem tot wllziging van de vergun ning verleend aan C. Koordes en G. W. PTooer tot aanleg van wegen aan de Wijt- tenhachwee. 12 Idem tot verhuur van een schuur aan dr Geversstraat aan G, W Schrijvers. 13. Idem Inzake Buitenlust". 14. Comptablllteltsbesluiten 15.- Schoolgeldreclames. Rondvraag. NOORDWIJK AAN ZEE. De Chr. Mondaccordeon Club „Con cordia" gaf haar Jaarlljksche uitvoering op het pleintje voor de Ned. Herv. Kerk alhier. Onder groote belangstelling werd menig keurig afgewerkt nummer ten gehoore ge bracht. Dank zij het schitterende weer, mag defee avond zeer geslaagd heeten. Wij hebben nogmaals kunnen constateeren, dat de animo der clubleden zeer op peil blijft en de serieuze regelmatige oefeningen dege lijke vruchten afwerpen. Menig welver diend applaus kon geoogst worden. SASSENHEIM. Uitstapje Geref. Knapenvereeniging. De Geref. Knapenvereeniging heeft haar jaarlljksche uitstapje gemaakt. Na een jaar van sparen en weken van plannen maken werd besloten een bezoek te bren gen aan de Rotterdamsche Diergaarde. Te 7 uur vertrok men per touringcar vanaf de Julianalaan onder leiding van de heeren v. d. Heijden. Boter en van Diggelen. In de Diergaarde splitste de troep zich in 3 afdeelingen en allen hebben zich de oogen uitgekeken. Vooral het bassin met de zeeleeuwen en de voedering van deze was een attractie. Vanaf de Dierentuin werd de stad doorkruist en de beide Maas bruggen bezichtigd. Aan de overzijde wachtte de autocar en toen voer men met bus en al de Maas over. Vervolgens ging de tocht naar Hoek van Holland waar op het strand verschillende spelletjes werden gehouden. Ook werd een bezoek gebracht aan een speeltuin. Te half negen arriveerden de jongens onder daverend gezang weder in onze ge meente. STOMPWIJK. Raadsagenda. De Raad dezer gemeente komt op Donderdag 27 Juni te 19.30 uur in open bare vergadering bijeen. De agenda luidt: 1. Notulen 2. Beëediging waarnemend- gemeente-secretaris 3. Grensregeling Stompwljk-Veur-Nootdorp. 4. Wijziging gemeente-begrooting dienst 1935 5. Ver der voorkomende zaken. VEUR. Raadsagenda. De Raad dezer gemeente komt op Dinsdag 25 Juni te 19.30 uur in openbare vergadering bijeen. De agenda luidt: 1. Notulen 2. Beëediging waarnemend- gemeente-secretaris 3. Grensregeling Stompwijk-Veur-Nootdorp 4. Verder voorkomende zaken. AMSTERDAM 24 Juni. Vaste markt. Industrleele fondsen. Olie waarden en Rubbers zeer vast. Tabakken en Suikers goed prijshoudend. Scheep vaarten en Mijnwaarden weinig veranderd. Amerikanen hooger. Duitsche obligaties prijshoudend. Ned. Staatsfondsen vast. Wallstreet heeft zich spoedig en krach tig hersteld van de belangrijke inzinking, die plaats had na de aankondiging van de plannen van President Roosevelt om door het Instellen en verhoogen van belastin gen de accumulatie van groote kapitalen tegen te gaan. Deze plannen bevatten te gelijkertijd de verandering van de be staande belastingschaal voor de inkom sten van naamlooze vennootschappen in dien zin, dat de groote maatschappijen zwaarder zouden worden belast dan de kleinere, waarbij geen rekening zou wor den gehouden met het kapitaal, waarmede deze betreffende naamlooze vennootschap werkte. Men meent ln Wallstreet echter, dat er niet alleen geen gelegenheid meer ls om de voorstellen in de huidige zitting van het Congres te doen behandelen en dat Roosevelt wel meer zeer radicale maat regelen heeft voorgesteld, die later echter zoodanig werden gewijzigd, dat zij onge vaarlijk bleken. Dit zou nu ook wel eens het geval kunnen blijken! De willige stemming, die Zaterdag in Wallstreet te registreeren was, hield met deze overweging ten nauwste verband, doch daarnaast werd de markt gestimuleerd door het jongste maandbericht van de Federal Reserve Board, waarin verklaard wordt, dat de algemeene bedrijvigheid ln de eerste vier maanden 7% hooger was dan in de overeenkomstige periode van verleden jaar. dat het nationale inkomen tegenwoordig hooger is dan ln de laatste vijf jaar, dat de deposito's bij de banken sedert het begin van het jaar met 1 mil liard zijn gestegen, terwijl tenslotte de bedrijvigheid in de bouwvakken over elke maand een grootere toeneming te zien geeft t. o. v. de voorafgaande. De particu liere berichten zijn weliswaar niet zóó op timistisch, doch geven toch alle een toe nemend vertrouwen in de toekomst te zien. Geen wonder dus, dat de koersen, na de daling der voorafgaande dagen aan het einde van dë week scherp konden monteeren. De geldmarkt onderging een verdere verruiming. Langzamerhand worden de hausse posities in goud en vreemde valu ta's geliquideerd, waardoor de geldmarkt de beschikking over meer middelen krijgt. Terwijl de geldgevers durven overgaan tot uitzetting van gelden nu de druk op den gulden is verdwenen. De noteering van geld op prolongatie liep vandaag tot 3 terug. Disconto en daggeld ook lager. Op de wis selmarkt waren ponden en dollars gedrukt. De Belga reageerde scherp tot beneden f. 24.80. De vaste houding van Wallstreet gaf de Amsterdamsche fondsenmarkt steun. De handel bleef echter van geringen omvang.. Van de Industrieelen zetten Philips ruim 1% lager in doch later trad eenig herstel in en steed de koers tot boven 250%. Unilevers avanceerden plm. 2%, terwijl Aku's een fractie hooger golden. Van de Oliewaarden openden Koninklijke een punt of 3 hooger, waarna de notee ring tot 185% aantrok. De Amerikaansche soorten waren vast. Rubbers waren goed gedisponeerd. Am sterdam Rubbers stegen tot 111%. De min der courante soorten waren algemeen en kele punten hooger. Suikers goed prijshou dend. H.V.A's werden ruim 1% boven het yorig slot verhandeld. Tabakken waren stil met weinig veranderde koersen hetgee® ook het geval was met Scheepvaarten e® Mijnen. In navolging van Wallstreet kwa men Amerikanen hooger, waarbij hier en daar de noteering boven qualiteit New York kwam. Van Ned. Staatsfondsen hield de koersstijging aan 4% Obligaties Neder land boven 99% 4% Indië stegen tot 97. Oude Schuld wa6 ook hooger. De verrui ming van de geldmarkt en de gunstige stemming van den gulden droegen hier hc® noodlge toe bij. WISSELKOERSEN. Engeland 7.25 3/8; Duitschland 59.23; Frankrijk 9.72 5/8; België 24.79; Zwitser land 48.10; Denemarken 32.37%; Zweden 37.37%; Noorw. 36.45; New-York 1.4615/16. Prolongatie 3 pCt. AMSTERDAM, 24 Juni Veemarkt Ter Veemarkt waren heden aangevoerd 3 wa gons geslachte runderen uit Denemarken. 429 vette koelen, waarvan de prijzen wa ren: le kw. 54—57 2e kw. 40—12; 3e kw. 32—38 ct.; 15 stieren 32—40 ct. per K.G. slachtgewicht; 66 melk- en kalfkoeien 125 160 per stuk; 171 vette kalveren, 2e kw. 28—36; 3e kw. 20—27 ct. per K.G. levend gewicht; 113 nuchtere kalveren 2.505.00 per stuk; 45 schapen, 13—17, per stuk, Lammeren 69 per stuk. 567 varkens, Vleeschvarkens, wegende van 90110 KG. 4041 ct.,- zware varkens 3839, vette varkens 36—37 ct. per K.G. slachtgewicht. 22 paarden 70115 per stuk. Overzicht Runderen aanvoer ongeveer gelijk aan vorige week, handel zeer sle pend, prima kwaliteit hooger. Melkkoeien stille aanvoer en handel, prijzen constant. Vette kalveren geen eerste kwaliteit, han del zeer slecht met terugloopende prijzen. Nuchtere kalveren weinig aanvoer, slechte handel en lagere prijzen Schapen en lam meren korte aanvoer, lustelooze handel. Varkens redelijke aanvoer, stille handel, prijzen iets lager, voor vette varkens wei nig animo. Paarden stille aanvoer en handel. BOSKOOP, 22 Juni, „De Boskoopsche veiling". Rozen per bos: Pauls Scarlet 14 20 ct.; Else Poulsen 3645 ct.; Wendland 2836 ct.; Golden Ophelia 913 ct.; Ro- salandia 10—15 ct.; Florex 18 ct.; Butter fly 14 ct.; Ellen Poulsen 2126 ct.; Hadley 17—32 ct.; Edith Helen 20—35 ct.; Paul Orampel 43 ct.; Columbia 1215 ct.; Winnett 19—24 ct.; President Hoover 10— 15 ct.; Xngar Olsson 2540 ct.; August Noach 1216 ct. Diversen per bos: Clema tis Prins Hendrik 1.501.70; idem Du- randi 41—53 ct.; Pioenen ln soorten 22— 30 cent. ROELOFARENDSVEEN. 22 Juni Bloemkool 4 ct. per stuk. Aardbeien 8 14 cent per doosje. Sla 1.401.50 per 100 krop. Snïjboonen 3.003 50; idem stek 1.90 —2.50; Peulen 0 301.10; Doppers 6172; Capucijners 1.051.20; Tuittboonen 1.05 pet 10 kilo. WESTLAND, 22 Juni, Veilingen van den Bond „Westland". Exportveiling. Aard beien 2325 ct.; Druiven. Alicante 64 98. alles per K.G.; Tomaten A, 701.05; idem B, 65—1.00; C. 50—1.00; C.C. 25-75 ct., alles per bak; Aardappelen 1.501.90 per kist: Bloemkool I 2.003.40 per 100; Meloenen 14—58 ct. per stuk; Asperges wit 24—28 ct. per bos; Peen 2.003,00 per 100 bos. ROTTERDAM, 24 Juni Aanvoer 1738 stuks. 588 vette runderen, 417 vette kal veren, 421 schapen en lammeren, 560 var kens, 7 nuchtere kalveren, Prijzen per K.G. resp. le, 2e en 3e kw.; Vette koeien tot 40, tot 44, 28—34; Vette ossen 44, 40 32—36; Vette kalveren 60, 50, 3044; Varkens (le vend gewicht) 34, 33, 32; Schapen 35, 31, 28; Lammeren 36, 31, 28; Prijzen per stuk Schapen tot 15, tot 11, tot 8; Lammeren 10, 8, 6. Overzicht Vette koeien en ossen aan voer kort, handel kalm, prijzen iets lager, prima koe 53, prima os 46 Vette kalveren aanvoer korter, handel lui, prijzen lager tot 65. Schapen en lammeren aanvoer ruimer, handel weinig, prijzen lager, lam meren bijna niet te plaatsen. Varkens aanvoer korter, handel zeer kalm, prijzen Iets stijver. VEUR. 22 Juni. Engelsche komkommers le soort f. 1.402.50. idem. 2e soort f.1— 1.30, idem. 3e soort f. 1. idem. wankleurige f. 11.10, idem stek f. .0.100.15, Gele komkommers le soort f.33.40. idem. 2e soort f. 22.50, idem 3e soort f. 11.30, idem stek f. 0.200.30. Kropsla, le soort f.1—1.10, idem, 2e soort f. 0.500.80, Peen f. 2.504.10. Bloemkool le soort f. 1.50 4.40. idem. 2e soort f. 1.50. Tomaten, midd. f. 4.60—6.10, idem gr. ronde f. 4.405.40, idem 2e soort f. 3.504.10. idem. 3e soort, f. 22.30.. idem bonken f. 1.602. Andij vie, per 100 f. 0.502.20. idem per K.G. f. 0.04—0.05. Spinazie f. 310.40 Postelein f. 5.306.50 Snitboonen f. .3940. Soercie- boonen f. 3842. Radlis f. 12. Selderij f. 0.70—1. Peulen f.1012 Tulnboonen f.1114. Doperwten f.1013, Meloenen f. 39—40. ïnplaats van Kaarten. Verloofd: 6682a B. METER J. VAN GEER, Med. Docts. Arts. Ginneken, „Vrederust". Leiden, Hooge Rijndijk 150. Geen Ontvangdag. Getrouwd: L. VAN VELSEN en L. VAN DER STEEN, die dank zeggen voor de ondervonden belangstelling. Leiden, 24 Juni 1935. 6504 l-l

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 3