AKKERTJES LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Vrijdag 21 Juni 1935 UIT DE OMSTREKEN. "V, Neem toch 'n "AKKERTJE" APENDA. HAARLEMMERMEER. Of ficieele inwijding nieuwe Gerei. Kerk. Alhier had onder veel belangstelling de offlcieele Inwijding plaats van de nieuwe Gereform. Kerk, die aan de Burgemeester Amersfoordtlaan nabij Sloten in Haarlem mermeer werd gesticht. Het gebouw maakt een goeden indruk en verhoogt het aspect van de omgeving, terwijl zoowel wat het inwendige als het uitwendige betreft alle luxe is vermeden en de eenvoud zoo veel mogelijk is betracht Het geheel doet den architect, den heer J. de Nooijer te Heemstede, den aannemer den heer v. d. Walle aldaar en de onderaannemers dan ook alle eer aan. Het door de firma Spie ring uit Dordrecht geleverde orgel kon ook reeds geplaatst worden en voldeed uitste kend. Onder de aanwezigen werden opgemerkt de burgemeester van deze gemeente mr. A. Slob, afgevaardigden van de Kerkeraden uit de omgeving, o.a. ds. Groenewegen, ds. P. v. Strien en ds. Oosterhoff en vertegen woordigers van de Amsterdamsche Rijtuig- Maatschappij en van de Geref Kerk Am sterdam-Zuid. Na opening der bijeenkomst door den predikant van deze Kerk ds. v. d. Leek, werden de gebruikelijke toespraken ge houden. Ook de burgemeester uitte, na mens het gemeentebestuur, woorden van dank en waardeering, vergezeld van geluk- wenschen voor hetgeen hier is tot stand gebracht. Gemeenteraad. De Raad van deze gemeente hield een langdurige besloten vergadering, onder leiding van den burgemeester en daarna nog een korte openbare zitting, waarin besloten werd tot voorlooplge vaststelling van een uitbreidingsplan voor Zwanen burg; tot vaststelling van het kohier van de straatbelasting voor den dienst 1935 en tot vaststelling van een suppletoire be grooting voor 1934 De heeren Beljaars en Bras waren verhinderd deze vergadering bij te wonen. Op Maandag 1 Juli as. zal in de Gereform. Kerk te Vijfhuizen alhier, een buitengewone bijeenkomst worden gehou den, teneinde op waardige wijze afscheid te kunnen nemen van den heer O. van der Meij, aan wien wegens verkregen aan spraak op pensioen eervol ontslag werd verleend als hoofd van de bijzondere school aldaar. Geslaagd te Haarlem voor het exa men Da Costakweekschool mej, J. M. van Aikel te Nieuw Vennep. HILLEGOM. De R.K. Kiesver. heeft een vergade ring gehouden, waarin drs. Piet Kasteel uit Den Haag heeft gesproken voor een groot auditorium. Hij bepaalde zich tot deze punten: 1. de steeds sterker wor dende eigen economie; 2. het sterk groeiende internationale wantrouwen; 3. het geweldige vraagstuk van de munt. Van de gelegenheid om vragen te stellen is geen gebruik gemaakt. o KATWIJK. Raadsagenda. De raad dezer gemeente komt Maandag 24 Juni as. te 7.30 uur in openbare ver gadering bijeen. De agenda luidt; 1. Me- dedeeling van ingekomen stukken. 2. Voor stel tot het verstrekken van een kasgeld- lsening aan Hoedekenskerke. 3 Voorstel tot wijziging der verkeersverordening. 4. Voorstel tot het verleenen van een cre- diet ten behoeve van de verbetering van de rioleering. KATWIJK AAN DEN RIJN. De Tuinbouw. Het is al tegenspoed wat de klok s'aat. Na de Pinksterhagelbui stortregen na stortregen en na een enkelen dag mooi weer, alweer fegen. Dat al is niet bevor derlijk voor den groei en voor 1 Juli zul len hier wel geen vroege aardappelen wor den gerooid. Dit is het product waar de zomervellingen altijd mee aanvingen, vroege aardappelen en hierbij wat bospeen De gewassen der vroege aardappelen zijn slecht en de prijs zal zeer hoog moeten zijn om van een eenigszins loonende uit komst te zullen kunnen spreken. Met sla is het den laatsten tijd niet in mindere mate misère. Toen de minimumprijs f. 1 per 100 was, draaide een gToot kwantum door en nu deze minimumprijs is verlaagd tot f0.50 per 100 moest er evengoed een gedeelte naar de belt. Het schijnt dus niet alleen de prijs te zijn, doch ook de te groote aanvoer die oorzaak is dat een ge deelte onverkocht blijft. En een te groote aanvoer ontstaat al spoedig als de gren zen der naburige landen zeer onvoldoende kwantums doorlaten. De toekomst ziet er duister uit. Alleen de hoop doet nog leven. KATWITK AAN ZEE. De Badlijsten. Hoewel het zomerweer de laatste dagen niet meewerkt, laat toch echter de komst van badgasten voor den tijd van het jaar niet te wenschen over. Zoo zijn tot op gis terenmiddag op het politiebureau reeds ingeleverd 127 badlijsten met in totaal daarop voorkomende 577 personen. Bij dezen worden kamerverhuurders en pensionhouders er nog eens dringend aan herinnerd, dat zij de badlijsten op het politiebureau moeten inleveren, daar er anders proces-verbaal zal volgen. -o LISSE. Burgerlijke Stand. GeborenHendrika, d. van J. Vledder en van N. de Kooker Leonardus Anthonie Cornelis. d. van H. A. J Koot en van C. J. E. Kapiteijn Cornelia Johanna, d. van A. de Lange en van M Salman Daniël Jan, z. van M. Veldhuyzen van Zanten en van D. J. Vreeken Jacobus Petrus, z. van P. v cl. Zwet en van C. A. v. Gerven Elisabeth, d. van C. J. v. d. Tang en van A. E. Krieger Antje Maria en Ber- RECLAME- 6867 en al die klochten en bezwaren zullen verdwijnen, dank zij de buitengewone soraenstelling van Apoth. Dumont, waarmede de "AKKERTJES" zijn gevuld. En. ze zijn onschadeli|k Ge proeft niets. Uw maog rookt niet van streek, ze glijden naar binnen. Volgens recept ven Apotheker Oumont Metalen zok-etui met3stuks20cent. Glazen kokertje met 12 stuks 52cent, Burgerlijke Stand. Geboren: Carolus Johannes Everardus. Z. van L. J van der Meer en C. de Roode Allna 8imona Josepha. D. van C. M. Roodenrijs en H. M. J. Thijssen Johan nes Jacobus. Z. van J. W. Nleuwenhuizen en Chr. M. Passchier Maria Louisa, D van 't Wout en N. Guijt. Ondertrouwd: P. F. Llndhout en G. Hoogkamer. Getrouwd: L. Turenhout en J. Caspers. Overleden: Johannes Wilhelmus Vink 69 J. wedr. van C. A. de Groot Franclscus Steenvoorden 72 J., wedr. van J. Vink. Gevonden: Een rozenkrans, portemon- naie, handschoen, koffer met heerenklee- ding, 5 sleutels, 2 halskettinkjes, alpine muts. sleutel, damesrijwiel. Inlichtingen over bovenstaande voor werpen worden uitsluitend verstrekt des Woensdag en des Zaterdags van 12 tot 1 uur n.m. ten Politiebureele te Noordwijk Binnen. Naar wij vernemen is door de Com missie tot wering van schoolverzuim in de vacature van den heer H. de Boer be noemd tot Voorzitter van deze Commissie de heer H. G. de Boer. thus Cornelis, z. en d. van C. v. d. Wete ring en van E. Roubos. Overleden: Johannes Hendrikus Kerk vliet 11 d. Johannes Jelierse, weduw naar van P. Goedemans 72 j. Gehuwd: Th. C. Warmerdam en C. A. C. Damen J. de Wagt en J. v. d. Laan. Loop der bevolking. Ingekomen: W. P. v. Dijk van Noord- wijkerhout, Emmastraat 16 Mej. A. v. Waveren van 's-Gravenhage, Grachtweg 57 Mej. H. v. Rooijen van Haarlem, Sta tionsweg 6 C. N. v. Haasterecht v. Zoe- terwoude, Heereweg 351 M. Timmer en gezin van Haarlemmermeer, Kanaalstraat 65 Mej. W. P. Th. E. Henneveld van Renkum, Heereweg 8. Vertrokken: Mej. C. A. C. Damen naar Noordwijkerhout Mej. Th. v. Turenhout naar Naarden Mej. A. Langelaan naar Hillegom Mej. B. Eisenga naar 's-Gra venhage J. J. v. d. Zwet naar Nieuw koop J. P. v. d. Slot naar Warmond Mej. H. Groenewegen naar Schiedam. Auto-botsing. Op den hoek VeldhorststraatHeereweg had een autobotsing plaats tusschen een vrachtauto en een personenauto. De vrachtauto van den bloemist N. kwam de Veldhorststr. afrijden en wilde den Heere weg oprijden in de richting Hillegom. Van uit deze richting naderde een personen auto in snelle vaart. De vrachtauto stopte onmiddellijk. De personenauto kon door de snelle vaart niet tijdig stoppen en vloog tegen de vrachtauto op waardoor deze een kwartslag omgegooid werd. Gelukkig kwa- j men persoonlijke ongelukken niet voor; er bleek alleen materieele schade te zijn. De politie stelde een onderzoek in. Wij vernemen dat de afd. van den B.VX. alhier met circa 30 man zal deel nemen aan het défilé op het Koninklijk Landgoed „Raaphorst" te Wassenaar op morgenmiddag. De R.K. Coöperatie „Onderling Be lang" organiseerde voor de dames van le den en verbruikers een excursie naar de Productie-bedrijven de Coöp. Groothan delsver. „De Handelskamer" te Jutphaas. De tocht werd gemaakt in een 8-tal tou ringcars. Te Jutphaas aangekomen wera door de Directie een lunch aangeboden. De middag werd benut met het bezich tigen van de fabrieksgebouwen. Daarna werd door de Directie nog een kort woord gesproken. De heer A. H. Schrama dankte voor de vriendelijke ontvangst. De terug reis werd gemaakt via Bussum en Am sterdam. NOORDWIJK. Het pellen der bollen. Door B. en W. is een dringend beroep gedaan op de bloembollenkweekers in de gemeente om evenals in het vorige jaar bij vele bloembollenkweekers is geschied, de bloembollen niet door vrouwen, doch door werklooze mannen te laten pellen. Het door de bloemisten uit te keeren loon behoeft dan niet grooter te zijn dan wan neer dit werk door vrouwen werd verricht. De werkloozen blijven gewoon in den steun opgenomen, met dien verstande, dat twee derde van het met pellen verdiende loon op het steunbedrag in mindering wordt gebracht. Voor den werklooze wordt hier door bereikt, dat hij bezigheid heeft en daarenboven, dat zijn inkomen over de weken dat het pellen plaats vindt met een derde van het verdiende loon wordt ver hoogd. De arbeiders kunnen door de bloe misten zelf op de arbeidsbeurs worden uit gezocht. De werkgevers bij wie deze methode het vorige jaar werd toegepast, zijn daarover zeer tevreden geweest, Loop der bevolking. Ingekomen: Chr. M. Dijker, 11. verpl., v. Den Helder, n. Langeveld 29 A. Fr. Czer- notta, dienstb.. v. Den Haag. n. Langeveld 29 J. G. Maters, v. Amsterdam, n. N. Zee4®g 18a BA. Jegodka, dienstb., v. Leidgh. n. No»d Boulevard 17 J. G. van den Berg, timmerman, v, Hilversum, naar Marcellusstraat 8 N Passchier. dienstb., v Wormerveer n. Julianaweg 59 H. Bosch. 11. verpl., v. Almelo, n. Zwarteweg 20 H P J. Rietmeijer, tuinder, v. Hei- loo, n. H. Geestweg 8. VertrokkenA. M. A. Ttmme, dienstb., n. Oldenburg Did. t Th. G van Abswoude, chauffeur, n. Warwond, Bljleveldlaan 6 N. van den Haak. dienstb.. n. Epe, Heu- velweg T. G, Ramp. dienst., n. Den Haag, Statenlaan 96 G. van der Putten i en fam.. banketbakker, n. Bussum, Hee- renstraat 6 L. W. J Verbeek, n. Ven- raav. Paterstraat L Turenhout. geb. J Caspers, n. Noordwijkerhout. Hardepad 6 A. van Engelen, verpl., n. Molenaars graaf No, 54 A. Kraan. geb. Passchier, n. Veur, Veurschestr.weg 270. NOORDWIJKERHOUT. Vergadering Z.-H. Bond van Kleine Kweekers. In hotel „Gouwenberg" vergaderde de afd. Noordwijkerhout van den Z.-H. Bond van Kleine Kweekers. Er was slechts één voornaam punt op de agenda: voor- of tegen saneering In een vorige vergade ring was ditzelfde punt reeds uitvoerig uiteengezet door den voorzitter der afd. en lid van het hoofdbestuur van den Z.- H Bond van Kleine Kweekers, den heer M. Braun. alhier. Het kwam nu op stem men aan! Het grootste aantal aanwezige leden, 63 stemden tot behoud der sanee ring. Mogen de groote bloemisten felle kritiek uitoefenen op de bollensaneering, de kleine kweekers hebben het allen per soonlijk ondervonden, dat de saneering voor hen t behoud was; er werd besloten dat de afd op 24 Juni a.s. zal stemmen vóór saneering. Het bestuurslid E. Oostdam Jac.zn. van de Vereen, v. Bloemb. Cultuur, die sterk tegen de saneering ls, en vóór devaluatie, stelde een zevental vragen, welke door den heer P v. d. Noulandt op overtuigende wijze werden beantwoord, o.a. ook het punt devaluatie werd aan felle kritiek onder worpen. De heer v. d. Noulandt, een be reisd man, had zich in 't buitenland per soonlijk overtuigd van de treurige gevol gen van devaluatie en raadde allen aan, zich hiertegen scherp te verzetten. Hierna sluiting. De vermiste auto terecht. De Haagsche politie heeft in samenwer king met die van Noordwijkerhout en Rotterdam de „Nash" gestolen tijdens de rit met „De Ouden Van Dagen", weten op te sporen De wagen werd teruggevonden te Rotterdam bij een taxi-chauffeur; de hoed en jas van den Noordwljkerhoutschen bestuurder lagen er nog in. De taxi-chauf feur had hem met een „onbekende" inge ruild voor een .Dodge" met dertig gulden toe. De taxi-houder is als heler aangehou den, de dief ls nog op vrije voeten. Tijdens het parkeeren nabij den Haag- schen Dierentuin waren meerdere onge rechtigheden gebeurd Van twee wagens waren ruiten vernield en bij een andere was het contact in werking gesteld, ook werden er spatborden moedwillig vernield. Er schijnen meerdere baldadlgen aan 't werk te zijn geweest; de politie speurt Ijverig naar hen. De „Nash" staat thans nog te Den Haag en werd nog niet vrij gegeven. De oudste inwoner onzer gemeente verjaart. Heden herdenkt de oudste Inwoner onzer gemeente, de heer L. Duivenvoorde, beter bekend als „Oome Leen" zijn 94sten verjaardag Nog steeds is deze Noordwij- kerhouter, kerngezond, vlug ter been en helder van geest. Helaas: ook voor hem waren de tijden niet gunstig. Daarbij had hij onlangs een treurig verlies te dragen. Zijn eenige zestigjarige dochter en trouwe verzorgster, werd hem door den dood ont nomen Buren en vrienden zullen heden trachten hem een gezelligen dag te bezor gen, waaraan hij, na veel verdriet van den laatsten tijd, groote behoefte heeft. De collectanten der R.K. St. Jozef- Kerk maakten per reiswagen een uitstapje naar den Haag en Scheveningen. De huismoeders, die een jaar lang. haar winkelwaren betrokken van de R.K Coöpe ratie maakten, te samen met de hulsvrou wen uit Lisse. per reiswagen een uitstapje naar Utrecht en omstreken. Ten overstaan van den wnd. notaris J. Brants, had de verkooplng bij afslag plaats, van een woonhuis met werkplaats aan de Havenstraat, alhier. Kooper was de heer C. van Os, ambtenaar aan het Radio-station „Nora" in 't Langeveld, on der deze Gemeente. OEGSTGEEST. Gisteren ls met een auto over het rijwielpad gereden langs den Rijnsbur- gerweg waardoor een gedeelte van dit pad is vernield. Uit een ingesteld onderzoek is gebleken, dat deze schade is veroor zaakt door een auto van G. R. uit Rijns- burg, die zeker wel nader hiervan zal hooren. Waarschijnlijk door een auto is de Kanaalbrug beschadigd. De politie heeft, om ongevallen te voorkomen, de schade voorloopig hersteld en zal trachten den dader op te sporen. RIJNSBURG. Tegen enkele personen ls proces verbaal opgemaakt wegens onrechtmatig steun trekken. De verkoop van de speldjes ten bate van de Ohr. Kleuterschool heeft plm. f. 100 opgebracht. SASSENHEIM. Burgerlijke Stand. Geboren: Marcus Johannes, z. v. M. J. van Breda en M. van Leeuwen Johan nes Jozef. z. v. J. C. P. ELstgeest en J. A. van der Ploeg. Getrouwd: A. J. Wassenaar 26 J. en J. M A. van Vliet 23 J. Loop der Bevolking. Gevestigd: A. C. Leeuwenburgh en ge zin, Kerklaan 9, v. Alkemade F. G. de Groot en gezin, W. Warnaarlaan 79, van Heemstede A. G. Bouwmeester, J. P. Gouverneurlaan 58. v. Bussum T. Kulj- per, Zuiderstraat 39, v. Almelo C. H. van der Krogt. Iepenlaan 15, v. Zoeter- woude K Haas. Teljllngerlaan 1, van Hengelo R F. de Groot. W. Warnaar laan 79, v. Enkhuizen Y. B. de Groot, W. Warnaarlaan 79, van Enkhuizen J. Passchier, W Warnaarlaan 4, v Noord- wijk A. M Noordermeer, Fl. Schouten straat 29, v. Lelden J. F. Kriek en ge zin, Kerklaan. v. Lelden G. M. van der Zwam, Hoofdstraat 237, van Rijnzater- woude J. Verburg, Rusthofflaan 53, v. Gemmel J W. Hoogeboom geb. Poodt, Zuiderstraat 24. v. Lelden. Vertrokken: W. Ie Grand, Hoofdstraat 166, n. Rotterdam A. Schoo en gezin, Menneweg 73, n. Texel C. M. Mosse lveld, Rijksstraatweg 15, n. Voorhout G van Zuljlen, Tijloosstraat 38, n. Oegst- geest P. C. J. van der Zwet, H. Bader straat 28, n. Llsse A. A. van den Oete- laar, Hoofdstraat 82, n. Hillegom J. M. A van Vliet, Weltevreden 8, n. Llsse P. H. Weijers, H. Baderstraat 25, n. Lel den Z. en H. van Zonneveld, Hoofd- traat 332, n. Bussum. Ten overstaan van notaris W. Wach ter alhier had in het hotel „Het Bruine Paard" de verkoop bij afslag plaats van een perceel Bloembollenland met de daarop staande veldgewassen, groot 1.42.00 H A. aan de Torenlaan te Voorhout. Het perceel stond in bod op f7500.en werd niet afgemijnd. Kooper werd de heer P. Westerhoven q.q. te Voorhout. HEDEN Nutszaal: Vereen, van Overheidsperso neel. Spr. F. van Meurs, 8 uur nam. Zondag. Wassenaar (Duliuell)Broeder schapsdag Rem. Gemeenten Lelden, Bos koop, Waddinxveen en Zwammerdam. Maandag. Den Burcht: S.D.A.P. Sprekers de heeren van Eek en Vorrlnk. 8 uur nam. Voorschoten: (Deurloo)Gemeen tebelang. Sprekers mr. C. P. de Vries, lr. H. A. Maas en E. Muiholland. 8.15 uur nam. DAGELIJKS. Den Haag (Scala): Revue „Met vlag en wimpel". 8 uur nam. VOORHOUT. Adres aan den Raad. Door den R.-K. landarbeldersbond „St. Deus Dedith", den Ned. Chr. Landarbel dersbond. de R.-K. Bouwvakarbeiders- organisatie ,J5t. Jozef" en de Moderne Landarbeiders-organisatie, ls navolgend adres aan den Raad dezer gemeente ge zonden, dat in de heden te houden raads vergadering behandeld wordt: Ondergeteekenden, zijnde de besturen van de in onze gemeente voorkomende vakorganisaties, vragen hierbij Uw aan dacht voor het volgende: Het ls onzen organisaties bekend, dat de steuntrekkende werklooze kostgangers aanzegging hebben gekregen, dat zij zul len worden uitgesloten van steun. In verband met het feit, dat het uitge sloten mag worden geacht, dat deze cate gorie werk zal kunnen vinden, en zij dus door onthouding van den steun zonder in komsten zou zijn, doen ondergeteekenden hierbij een dringend beroep op Uw College te bevorderen, dat bedoelde kostgangers den steun kunnen blijven genieten, die hun tot dusver werd verstrekt. Gaarna op een goedgunstige beslissing vertrouwend enz. DIVERSEN. Woensdag Inst. v. Praeventleve Genees kunde. Consultatiebureau voor moeilijke kinderen. Halfdrle tot halfviei. Inenting tegen dlphterle 45 uur nam. Woensdags: Inst. v. Praeventleve Ge neeskunde. Consultatiebureau voor Alco holisten. 7 uur nam. Vrijdags: Inst. v. Praeventleve Genees kunde. Consultatiebureau voor Beroeps keuze. 45 uur nam. BIOSCOPEN. Luxor-Theater Stationsweg. 8 uur nam. „Een parade op aarde". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam 2 uur. 4 uui 30 en 8 uur. Trianon Theater Breestraat, 8 uur nam. „Drie dagen bij de levenden". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. 2 uur. 4 uur 30 en 8 uur. Casino-theater Hoogewoerd 49. 8 u. n.m. „Het geheim der duikboot". Zondagnam 4 uur en 8 uur. Lldo-Theater Steenstraat 39. 8'A u. nnm „Don Juan van Broadway". Woensdag- en Zaterdagnam. 2'/i uur. Zondag nam. 2 uur. 4'/i uur en 8 u. 15. VOORSCHOTEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Wllhelmina Hendrika Johan na, d. van C. Ja van Veen en J. A. M. Verbij. Overleden: A. Notenboom. 27 Jaar; J. G. Zwaan, 29 jaar. Loop der Bevolking. Gevestigd: P. v. d. Mey en echtg., Rijn dijk 158L, van Oegstgeest; G. van Buuren en gezin, Haagweg 14, van Lelden; P. Duy- verman, id., id.; W. Sohoonenberg, Leid- scheweg 102b, van Voorburg; M. Alms, Voorstraat 6, van Duitschland; D. J. Chrls- tiaanse, Papelaan 4, van Lelden. Vertrokken: C. van Steyn, naar Was senaar; P. van Buuren, naar 's Graven- hage; M. J. E. van Klaveren, naar Nij megen; C. J. Paardekooper en gez., naar 's Gravenhage; L. Paardekooper, idem; Th. C. Rijsdijk, naar Voorburg. Zaterdag a.s wordt in deze gemeente de Zonnestraal-collecte gehouden ten be hoeve van de verpleging van T.B.C"-pa- tienten van alle gezindten, zonder onder scheid en uit heel het land, in het sana torium van arbeldstheraple „Zonnestraal". WARMOND. Vergadering R.K. Middenstandsver. „De Hanze". De R.K. Mlddenstandsvereeniglng „De Hanze" hield een alg. vergadering in hotel de „Stad Rome". Bij ontstentenis van den voorzitter opende de vlce-voor- zltter de heer S. G. van Stijn. De notu len werden onder dank goedgekeurd. De heer C. van Stijn Jr. gaf verslag van de te Rotterdam gehouden Centr. Raadsver gadering. Hierna hield kapelaan v. Dru- nen een rede over doel en strekking van de kernvorming in den Katholieken Mid denstand. Spreker wees naar het thema, dat op den a.s. Katholiekendag in Den Haag zal worden besproken: „Crisis en Godsvertrouwen", dat ons wil toonen de jeugd bouwende 'n nieuwe betere maat schappij. In heel het wereld-organisme is verwarring, ontreddering zelfs. Naar den mistoestand wijst iedere vinger, maar ver geten wordt de vinger te leggen op de eigenlijke wonde: de mensch ls zelf ver dwaald. De ontreddering op elk terrein: economisch, cultureel en politiek wordt geweten aan „toestanden", maar de mensch ls zelf de schuld: de mensch ziet God niet meer. De wereldramp ls als een kwade ziekte veroorzaakt door deze kiem: dat op alle maatschappelijk terrein de goddelijke wetten en de christelijke prin cipes zoek zijn. Tegen de wereldziekte zal geen geneesmiddel baten, zoo heeft de Paus geschreven in zijn wereldbrief: Als niet eerst de menschen weer openlijk en l oprecht terugkeeren tot de leer van het De apotheek Hooigracht 48 ls dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheld". echter van nam. 8 uur tot vjn. 8 uur alleen voor spoedrecepten. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 17 tot en met Zondag 23 Juni a.s. waargenomen door de apotheken: M. Boekwijt, Vlschmarkt 4, Telef. 552 en C. van Zijp, Wilhelmlnapark 8, Oegstgeest, Telef. 274. Evangelie. Men heeft Christusstrijders noodig. Hoe zuilen zulke mannen uit onze rijen oprijzen? Kernen moeten gevormd van mannen met echten godsdienstzin, die niet alleen I ln de kerk hun beginselen belijden, maar die deze ook beleven in hulsgezin, in han del en wandel, zóó, dat er geen tegen stelling is tusschen hun leer en hun leven. Kernen uit de eigen Standsorganisatie, zegt Rector Bots. De taak van de eigen standsorganisaties ls de doorvoering van onze beginselen ln de samenleving. Deze beginselen zijn Gods wetten en Christus openbaring. Maar dan moeten wij eerst ons zelf hebben eigen gemaakt wat wij naar bulten hebben te dragen. Ziehier dan het doel van de kernvorming: Innerlijke ver dieping in geloofsleven, intens en breed de geest van Christus zichzelf eigen maken. Wij dienen doordrenkt te zijn van Christus' geest en leven, van Christus' wil en gedachte. Dit ls de ordening: de mensch weer terug naar God en de Katholiek. Bewust van Christus' leven ln hem. Een dankbaar applaus en een dank woord van den voorzitter volgden op deze rede. De heer Slager was inmiddels ter verga dering gekomen en nam de leiding over. Hij bracht ook namens zijn vrouw de ver- eenlglng en de vele leden dank voor hun felicitaties hem gebracht bij zijn zilveren huwelijksfeest. De voorzitter deelde mede, dat door den Haarlemschen Diocesanen Bond een groote actie zal worden gevoerd om mgr. J. D. J. Aengenent bij zijn 40-ja- rlg Priesterfeest het geheel afgebouwde altaar van de Hanze en toegewijd aan het H. Hart te kunnen aanbieden. Daar voor ls een damescomité opgericht waarbij het bestuur zoo gelukkig ls geweest de medewerking te verkrijgen van de dames A. Walenkamp, D. Schrijvers en L. Sla ger. Deze actie zal door deze dames na der worden uitgewerkt. Na nog eenige besprekingen werd als lid voor de Gewestelijke federatie gekozen de heer G. G. van Elburg en als plaatsver vanger de heer L. Duynhoven. Door het bestuur werden aangewezen de heeren F. Slager en S. G. van Stijn, resp. als lid en plaatsverv. lid. Na rondvraag volgde sluiting door den voorzitter. WASSENAAR. Aanrijding. Op den Rijksstraatweg hoek Kerke- boschlaan had een aanrijding plaats tus schen een auto komende uit de richting Lelden en bestuurd door den heer v. d. B. uit Delft en een auto komende uit de rich ting den Haag bestuurd door den heer H. uit den Haag. Op het oogenblik dat de heer H. zijn richting-aanwijzer uitstak en de Kerkeboschlaan in wilde rijden moest hu stoppen voor een wielrijder die juist het rijwielpad overstak. Op dat oogenblik werd hij aan de rechterzijde aangereden door den auto van v. d. B., met het gevolg, dat beide auto's zwaar werden beschadigd. De heer v. K. onder wiens leiding H. reed, be kwam bij de botsing een bloedende hoofd wond. Dr. Hubbeling en Zr. de Bode verleen den eerste hulp waarna v. K. op eigen ge legenheid naar huls vertrok. .Politie maakte proces-verbaal op. 2-2

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 6