LEIDSCH DAGBLAD - Vierde Blad Vrijdag 14 Juni 1935 KERK- EN SCHOOLNIEUWS. UIT DE RIJNSTREEK. JAdor hij er niet bij PREDIKBEURTEN. VOOR ZONDAG lfi JUNI. BENTHUIZEN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halfelf, da. meshaar; nam. 7 uur, ds. Pot van Kra- Ungen. Oeref Gem.: voorm. halfelf en nam. 3 tr. 6 uur, de heer van den Berg, cand te Rotterdam. BODEGRAVEN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. van I Beusekom van Aarlanderveen; nam. half- [even, de heer Muller. Oeref. Kerk: Voorm. 10 uur en nam. Jalfzeven. ds. Dam. Geref. Gem.: Voorm. 10 uur en nam. I halfzeven, leesdlenst. Evang. Luth. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. Th. Stelwag. BOSKOOP. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 6 uur, ds. Jacobs. Oeref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 6 uur, I Js. Petersen. Oir. Geref. Kerk: Voorm. halftlen en nam. II uur, ds. Bijdemast. Oeref. Gem.: Voorm. halftlen en nam. 11 uur, leesdlenst. Rem. Geref. Gem Voorm. 10 uur, ds. Houtgast van Dordreoht. HOOGMADE. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halfelf, ds. ff a ardenburg. DE KAAG. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. Verwaal. KATWIJK AAN DEN RUN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftlen en tam. 6 uur, ds. Warmolts. Geref. Kerk: Voorm. halftlen en nam. 5 uur, ds Meljering. KOUDEKERK. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, de heer I Hartens van Amsterdam; nam. halfzeven, ii. Stehouwer van Alphen. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 7 uur, ds. Haspers. LEIDERDORP. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur en Isam. halfzeven, ds. Streeder. lotref. Kerk: Voorm. halftlen en nam. |balfzeven, ds. Dijk. NIEUW VENNEP Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftien en |tam, 8 uur, ds. Bouman. Oeref. Kerk: voorm. 9 uur en nam. lalfdrie, ds. Smllde. Chr. Geref. Kerk: Voorm. halftlen en am. 3 uur, leesdlenst. NOORDWIJKERHOUT. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. van oort. OEGSTGEEST. Groene Kerkje: Voorm. 10 uur (Jeugd dienst!, ds. Jansen Schoonhoven. Pauluskerk: Voorm. 10 uur, ds. Henne- ran; nam. 5 uur, ds. Jansen Schoon hoven. SASSENHEDI. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. Krijkamp. Oeref. Kerk: Voorm. halftlen en nam. I uur, ds. Kuiper. Chr. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 8 tur. lcesdienst. Pinkstergemeente: Hedennam. 8 uur, aster van der Woude van Rotterdam; iondagvoorm. 101/4 uur en nam. half- scht, dienst. TER AAR. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halfelf en tam. halfacht, ds. Hoeufft van Velsen. Oeref. Kerk: Voorm. halfelf, ds. War- tlnk; nam. halfacht, leesdlenst. VALKENBURG. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur en nam. halfzeven, ds. Steenbeek. VEURLEID8CHENDAM. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. S lur, ds. Vermet. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, Is. Boukema. WADDINXVEEN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur en nam. lalfzeven, ds. Vroeg-in-de-Wêij. Oeref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 6 uur, Is. Smidt. Chr. Afg. Gem.: Voorm. 10 en nam. 6 lur, ds. Grisnigt. WARMOND. Ned. Herv. Kerk; Voorm. 10 en nam. 6 lur, ds. de Bel. WASSENAAR. Dorpskerk: Voorm. 10.05, ds. van der kiel van Rijswijk; nam. halfzes, ds. ten late. KievietkerkVoorm. 10.05 uur, ds. ten late. WOUBRUGGE. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, de heer öoomenbal van Doorn; nam. 7 uur, ds. kaardenboirg van Hoogmade. Geref. Kerk: Voorm. 10 uur en nam. ualfacht, ds. Nauta. ZOETERWOUDE. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. Hikman. ZWAMMERDAM. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 7 tur, ds. van Woerden. „Geref. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. War- «nhoven van Reeuwijk; nam. 7 uur, ds. «aan. ÏRem. Geref. Gem.: Voorm. 101/4 uur, tj. ds. Günther. NED. HERV. KERK. [Beroepen: te Borne J. v. d. Touw te aple. IBedankt; voor Oudeschoot J. W v. I'uneveld te Warns. GEREF. KERKEN. I. Twee tal: te Groningen D. Zwart te ■"Hen en A. J. Boss, te Nijmegen. GEREF. GEMEENTEN. BBedankt: voor Rljssen en voor Yerseke 'raanje te Barpeveld. DE POPULAIRE KONING. X. De bekeering van Hendrik IV had een strooming te zijnen gunste ten gevolge. Niet heel het Fransche volk keerde zich tot hem, doch belangrijke elementen ko zen langzamerhand zijn partij; allereerst zij die vast hielden aan het erfelijk ko ningschap volgens de Sallsche wet en be zwaar maakten tegen een opvolging op den troon, hetzij door een vrouw, hetzij door een door de Generale Staten geko zen vorst. Velen ook waren tegen een bul- tenlandschen prins, of buitenlandsche prinses. De drang van Philips II van Spanje om de infante Isabella ten troon te verheffen werd wel door den Paus ge steund, maar zelfs in den kring der Fran sche katholieke Ligue vond deze tegen standers. De nationale gedachte begon te triomfeeren; een Fransch koning op den Franschen troon. Toen het Opperste Hof te Parijs zich op de meest besliste wijze uitgesproken had, dat de troon niet kon worden beklommen door vreemdelingen, kon de Spaansche invloed als voor goed gestuit beschouwd worden. De onverzet- telijken der katholieke Llgue zagen hun gezag langzamerhand verminderen. Het feit was er nu, dat de wettige pretendent op den troon, de nieuwe koning, katho liek was geworden. De mogelijkheid eener protestantsche monarchie in Frankrijk was voor goed verdwenen, dank zij hun onafgebroken bestrijding. De koning had ln zijn joviale terminologie „Parijs wel een mis waard" gevonden; hij had zich op offlcleele wijze, en na een ernstig gesprek met hooge geestelijken der Katholieke Kerk, ontdaan van zijn kettersche gevoe lens en de belijdenis der oude Moeder kerk aanvaard. Hoewel zij, de onverzet- telijken, nog eenige jaren den strijd tegen Hendrik IV zouden volhouden en zich daarbij meenden te scharen aan de zijde van den Paus, die den koning nog steeds de absolutie weigerde ln weerwil van zijn openlijke afzwering en toetreding en niettegenstaande de plechtigheid in de abdij van Balnt-Denis, waaraan hooge kerkvorsten hadden deelgenomen, was toch de nauwe eensgezindheid in de fel katholieke partij niet meer een voor allen vaststaande zaak. Ook bij hen, de on- vcrzettelijken, werkte sterk de nationale gedachte door den bekeerden vorat ver persoonlijkt, wiens politiek gericht was op de bevrijding van Frankrijk van vreemden Invloed, vreemde legers en vreemde macht. 7.IJ zagen, dat hij, hoewel door geboorte en opvoeding Protestant, nimmer, zelfs in de moeilijkste tijden Engeiand's hulp had willen koopen tegen afstand van het door de Engelschen zoo begeerde Calais. Dat alles werkte ten gunste van den koning. Daarbij deed de gemoedelijkheid, de har telijke uitbundigheid, het sterk persoon lijk en eenvoudig-menschelijke van Hen- drik's optreden wonderen bij het volk. Zelfs zijn ondeugden, zijn onverzadigbare amoureusheid schenen hem aantrekkelijk te maken ln veler oog. Zijn succes bij de vrouwen werd tot een soort verdienste; zijn niet steeds beschaafde omgangsvor men werden met een welwillenden glim lach verontschuldigd; zijn gemakkelijk contact met Jan en Alleman deden de enkele staaltjes van groote bonhomie aanzwellen tot reeksen van gevatte woor den en populaire gezegden. Zijn woord over het kippetje, dat hij eiken Fransch- man des Zondags op schotel gunde, vloog over het land en gaf hem den naam van een goed-vaderlijk verzorger voor zijn volk. Daarbij kwam de terecht verdiende faam van zijn geweldige dapperheid, zijn vechten op de gevaarlijkste posten, waar hij honderden malen zijn leven waagde en waarbij het een wonder mag heeten, dat hij het er levend afbracht. Hij was wel een meridionaal met lulde stem en drukke gebaren, maar om een typisch Fransche uitdrukking te gebruiken hij betaalde met zijn persoon: hij zette zichzelf als inzet in. kende geen vrees en daar waar de strijd het felst was kon men hem vinden, hem, zijn degen en zijn aanvurend woord. Het was geen IJdele praleiij, toen hij vóór den slag bij Irvy, den belangrijksten uit zijn militaire loop baan. tot zijn strijdmakkers zeide; „Sluit goed uwe gelederen aanéén en zoo ge uwe standaarden, uwe vaandels en uwe vaantjes mocht verliezen, schaart u aan om mijn witten vederbos; gij zult dien steeds vinden op den weg der eêre en der victorie". Inderdaad, daar waar de strijd het he vigst, het gevaar het grootst was, diar was de koning; daar klonk zijn forsche stem. daar bezielde hij zijn mannen met zijn moed, zijn vertrouwen en zijn mach tig voorbeeld. Zulk een man was naar het hart van de Franschen Zijn persoon, met zijn „lekken en gebrekken", maar ook met zijn deugden, werkte voor zijn succes: de om standigheden werkten eveneens voor hem. Frankrijk was moede van al dien blnnen- landschen krijg en, zooals een geschied schrijver het uitdrukt, „hongerde naar een koning". Men wilde geen anarchie meer en geen buitenlandsche inmenging ln Fransche belangen. Welnu, daar was nu een koning, die op ende op Fransch voel de, een mannetjes-kerel, die sprak van een vereenigd Frankrijk, wiens ideaal was een regeering te voeren voor allen, boven alle partijbelang, die zelfs dacht aan een sterk aaneengesloten Europa, waarin de oorlog tot het verleden zou gaan behooren. Waarom dien „diable ft quatre", dien „drommelschen kerel" niet in eensgezindheid aanvaard en daar mede een einde gemaakt aan den bur geroorlog, den strijd der partijen en den godsvrede uitgeroepen over het vermoei de doodbloedende land". Men was er zoo dicht aan toe, om de wapenen te strek ken Zoo heel dicht bijI Helaas, daar was altijd nog een groote hinderpaal. De koning, door zijn voor ganger als wettelijk, erfelijk opvolger aan gewezen, door zich zelf tot koning ver klaard. was, hoewel katholiek geworden, nog niet tot koning gewijd. Evenals des tijds, ten tijde van Jeanne Dare, aan Karei VII. ontbrak hem de zalving, die den koning van Frankrijk zijn wettige hooge positie zou verzekeren. Hendrik IV had niet opgehouden, daar aan te denken, sedert hij ln 1593 te Balnt- Denls tot de Katholieke Kerk was terug gekeerd. Inmiddels was zijn positie ver- ALPHEN Burgerlijke Stand. Geboren: Hendrik, zoon van M. van der Wagt en A. Drop; Catharina Elisabeth, dochter van A. van Dam en C. C. van Bchaik; Theodorus Wilhelmus Maria, zoon van J. G. Boere en P. C. Haagen; Joan nes Adrianus, zoon van H. M. Kasbergen en C. S. van Leeuwen; David Hendrik, zoon van N. Kambier en C. Crama; Qijs- berta Anthonla, dochter van L. Aartman en G. A Röllng. Oehuwd: Cornells Rijswijk, oud 27 Jaren en Hendrika Berendlna Wentlnk, oud 22 Jaren; Johannes Blom, oud 23 Jaren, wo nende te Zwammerdam en Anna Francina de Raat, oud 25 jaren. Overleden: Barend Willem ten Cate, oud 82 Jaren, gehuwd met Elisabeth C, M. Schotel; Gerrlt de Regt, oud 3 Jaren; Jo hannes Koppe, oud 75 Jaren, gehuwd met Jannetje Kranenburg; Teunls van 8oest, oud 40 jaren, gehuwd met Aafje v. Grol; Jan van der Lee, oud 87 jaren, gehuwd met Petronella van Noort. Loop der Bevolking, Ingekomen van Voorschoten, Lijntje Domburg, zonder beroep, Kortsteekterweg 14; Hengelo, Gerhardus J. C. Berflo, win kelbediende, Bruggestraat 8; Amsterdam, Jannetje T. Knor, zonder beroep, Hof- zlchtstraat 12; Zeist, Mattheus Emmelot, zonder beroep, Conradstraat 21; Hillegom, Calumba van Beek, echtgen. van G. Mark man, zonder beroep. Hortensiastraat 19; Amsterdam. Gerrlt Houtman, metselaar. Raadhuisstraat 29; Katwijk, Carolina J. Brand en zoon, zonder beroep, Bloemhof straat 33; B. O, J. Moerkerken, timmer mansknecht, Heerenweg 35. Vertrokken naar: Hazerswoude G 21, Hendrik Zeljpveld, bloemist; Bodegraven, Meije 74, Theodora Brouwer, zonder be roep; Velsen, Kanaalstr. 53c, Wilhelmus L. van Egmond, winkelbediende; Wierden, H 100, Jan. B, Pureveen, boerenknecht Delft, Oranjeplantage, Abram A. Croon, loodgieter; Rijswijk, Vredenburgweg 27, Wed. A. W. G. KogelsScheffers, zonder beroep; Emmen, Bargeroosterveen 78, Lammigje van LeeuwenHollander en dochter, zonder beroep; Rotterdam, P. de Baatstr. 45a. Dymphlna M. J. A. Frerlcks, z. ber Nijmegen. B. v. d. Berghstr. Marlnus H. Dirkse en echtgenoote, reiziger; Nlgte- vecht, No. 160, Antonle van Rijn, veehou dersknecht; Leiden, Lorentzkade 24, Mar- garetha E. van de Kant, dienstbode. BOSKOOP. GROOTE SCHADE TENGEVOLGE VAN WINDHOOS. Verschillende kweekerljen vernield. Een windhoos, komende uit Zuidelijke richting, heeft alhier groote verwoestingen aangericht. Aan den nieuwen provincialen weg langs de Gouwe, werd een kweekerijloods van den kweeker Brand, geheel plat tegen den grond geslagen. Vervolgens moest de kweekkas van de fa. Bulk aan Zuidwijk sterkt; zijn tegenpartij was verzwakt. Parijs, dat nog ln handen van de Ligue was, was half voor den koning gewon nen en het was te voorzien, dat weldra de stad haar poorten voor „den Navarrees" zou openen. Onder die omstandigheden werden de onderhandelingen gevoerd met den Paus om de ex-communicatle van den koning op te heffen en aldus de zal ving mogelijk te maken. Wel was Reims, de oude kroningstad, waar de Frankische koning Clovis in 496 was gewijd door den Heiligen Reml. nog door de Ligue bezet, maar de plechtigheid zou in de kathe draal van Chartres kunnen plaats heb ben. Toen de pauselijke toestemming was verkregen en de ban, waaronder Hendrik IV gebukt ging, was opgeheven, werden onmiddellijk de voorbereidselen voor de zalving getroffen. Chartres werd inder daad voor de plechtigheid aangewezen: in plaats van den aartsbisschop van Reims trad de bisschop van Chartres als officieerend kerkvorst op. De bisschoppen van Nantes, Dijon, Malllezals, Orleans en Angers assisteerden hem, terwijl de prin sen en hertogen van Conti, Soissons, Montpensleur, Luxemburg, Retz en Ven- tadour als „pairs laïques" optraden. Voor enkele stoffelijke benoodlgdheden moest men de te Reims bewaarde door andere vervangen. Een vaasje met heilige olie, waaraan de herinnering verbonden was van den Heiligen Martinus, werd af gestaan door het klooster van Marmou- tiers. Een nleuWfe kroon, scepter, konings mantel moest worden gemaakt; verder alle symbolische koninklijke ornamenten, welke bij de kroning behoorden: die, welke eertijds ln de kerk van Salnt-Denls berustten, waren geroofd, evenals de kost bare troonhemels en tapijten. Toch was de Indrukwekkende kathe draal van Chartres sierlijk getooid, toen den 27en Februari 1594 de groote plech tigheid plaats had. Den vorlgen middag had de koning, die zijn intrek genomen had in het bisschoppelijk paleis, er een predicatie bijgewoond van René Benolst, pastoor van de Sint-Eustatius-kerk te Parijs, over het instituut der zalving. Des avonds te acht uur was de vorst terug gekeerd naar de Notre-Dame om er te bidden en te biechten. Den morgen van den 27en schreed de koning, vergezeld door de ..pairs laïques" en de bisschoppen van Nantes en Mallle zals, naar de kathedraal om er gezalfd en gekroond te worden. Niet zonder eeni ge bevreemding zullen daar door sommi gen de woorden vernomen zijn. dat hij, de koning, beloofde, „als goed geloovige van zijn grondgebied en goederen, hem onderworpen, te verbannen alle door de Kerk aangewezen ketters". Maar de hei lige olie druppelde neder op het konink lijke hoofd, de kroon werd hem op den schedel geplaatst en, na Jaren van beroe ring en offlcieele afwezigheid van een gekroond vorst, had Frankrijk weer een gezalfden koning, omgeven van het pres tige der oude traditie. En die oude tradi tie, zich verbindend aan den persoon van Hendrik IV, zal mede voor hem streden, zal hem den weg banen naar zijn wettige hoofdstad Parijs en deze voor hem openen nog geen maand na de kroning. A. J. BOTHENIUS BROUWER. het ontgelden; er bleef geen ruit heel. De draal, toegang gevende tot de kweekerij, werd van de kussens gelicht ,en kwam rechtop ln de wetering te staan. Daarna was de beurt aan de kweekkas van den kaskweeker Nederhof aan den Reijerskoo- perweg; ook daar werden tal van ruiten en ramen vernield. In de Tuinstraat werden verscheidene dakpannen van de huizen door den wind opgenomen en verbrijzeld. De hoos zette daarna het vernielingswerk voort in de kweekerijen van de fa. gebr Streng aan de Biezen, waar reeds jaren geplante boo- men uit den grond werden getrokken en over de kweekerljen kwamen te liggen, om tot slot ln de kweekerij van de fa. Van Nes aan den Goudschenrljweg het ver- woe3tlngswerk te staken. Ook hier was de schade aan het gewas, en materiaal zeer groot. o HAZERSWOUDE. GEMEENTERAAD. 75 opcenten op de Gemeentefondsbelasting Vergoeding Bljz. Scholen De Raad kwam ln openbare vergadering bijeen. Alle leden tegenwoordig. Voorzitter de Burgemeester. Na opening met gebed, volgde voorlezing van de notulen die wer den goedgekeurd. Voor kennisgeving wer den aangenomen de goedkeuring van de begrooting dienst 1935, de vaststelling der rekenng, dienst 1932, Jaarverslag van de Burgerwacht, de goedkeuring van enkele besluiten enz. Hierna deed de voorzitter enkele mededeelingen, t.w. dat van Ooljen ook over 1935 het grasgewas lang6 den toegangsweg naar het station kan behou den voor het afsteken der wegkanten en dat B. en W. voor '38 daarover nader zul len beslissen Verder zijn B. en Weth. de Jong gaan kijken bij een schuur van Heij- mans, die door een windhoos geheel ver nield ls. Van welken aard de schade is, is nog niet bekend. Ged. Staten wenschen dat do instiuctie van den keuringsveearts, hoofd van dienst, wordt gewijzigd in verband met het ge bruik van eigen laboratorium enz. Dit ge bruik ls echter beperkt tot een microscoop. Het overige ls van de gemeente. B. en W. stelden ln verband daarmede voor geen vergoeding daarvoor vast te stellen, waar toe na een Inlichting aan den heer van Dam werd besloten Ook wenschen Ged Staten dat de in structie van den hulpkeurmeester wordt gewijzigd. Het salaris van den hulpkeur meester dient hooger bepaald te worden; bovendien achten zij een vergoeding van f 30.voor het gebruik van een eigen flets gewenscht. Het eerste komt aan de orde wanneer de tijdelijke aanstelling van den hulpkeurmeester afloopt en het tweede stellen B. en W. voor toe te geven. De heer D. Buitenhuis vroeg of het er toe kan lei den dat wanneer deze f. 30.— voor gebruik van eigen rijwiel toegestaan worden aan den hulpkeurmeester, aan den keurings veearts ook een dergelijke vergoeding.moet gegeven worden voor zijn auto. De zoorz. zeide van niet. De heer c. A. van Dam maakte bezwaar tegen een vergoeding voor het gebruik van een eigen rijwiel. Ook enkele anderen deden dit. Het voorstel van B. en W. werd aangenomen met 74 st. Met alg. st. werd vastgesteld een ver ordening tot heffing van 75 opcenten op de gemeentefondsbelasting. Nu de Gemeenterekening dienst 1932 door Ged. Staten ls vastgesteld stellen B. en W voor de vergoeding Ingevolge art. 101 der L.O.-wet over het Jaar 1932 aan de bljz. scholen vast te stellen als volgt: Chr. school Rijndijk f. 3006.69; Chr. school Dorp f. 2871.25; R.K. school Groenendijk f. 2648.02; R.K, school Zwaantje f. 2131.04; R.K. school, Dorp f. 2463.03; Chr. U.L.O.- school Dorp f. 200.80. Aldus na en kele inlichtingen besloten. Van Ged Staten was een schrijven ont vangen waarin bezwaar gemaakt wordt tegen den Rijndijk In z'n geheel als be bouwde kom Wei willen zij genoegen ne men dat mogelijkheid bestaat, zonder be perken bepalingen te bouwen al of niet voor bewoning bestemde gebouwen ten dienste van de uitoefening van eenig be drijf van landbouw, tuinbouw en veeteelt ter plaatse Ook hebben zij geen bezwaar dat vrijstelling van de beperkende bepa lingen kan verleend worden ten aanzien van hoogstens vier aaneengebouwde wo ningen. B. en W. stelden voor daar mee ac- coord te gaan. De heer J. W. van Vliet wenschte dezelfde afwijkingen ook voor den Zijdeweg. De voorzitter zeide, dat dit reeds werd besproken In een vroegere ver gadering en beslist ls dat voor den Zijde- weg geen uitzondering geld. Na bespreking werd besloten als door Ged. Staten ge wenscht. Op voorstel van B en W. werden enkele wijzigingen gebracht ln de bcgroo- tingen dienst 1934 en 1935. Van de rond vraag werd gebruik gemaakt door de heeren L. Noordam. M. Scheel. J. de Kort en w. Lommerse. Hierna sluiting. ZWAMMERDAM. Burgerlijke Stand. Getrouwd: Johannes Machiel Woltering, j.m. 27 Jaar en Cornelia Rodenburg j.d. 26 Jaar. Ondertrouwd: Leendert Hoogerbrugge, j.m. 30 jaar en Aartje Verboom, jd. 29 te Bodegraven. Ouderavond der R.K. Jeugdcentrale. Door de R.K. Jeugdcentrale werd, onder leiding van den directeur kapelaan van Teijllngen, een ouderavond gegeven Dooi de leden was een nieuw bankruis ver vaardigd, dat officieel werd ingewijd, ter wijl ln spreekkoor het „Kruisgedicht" van Guido Gezelle werd gedeclameerd. Voorts werden nog een tweetal stukjes opgevoerd n.l. „Franciscus en de roovers" en „Een hond van de straat". Een en ander werd afgewisseld door voordracht en zang. De directeur sloot den welgeslaagden avond met een woord van dank aan ouders, lei ders en donateurs, voor de warme be langstelling In het Graalhuis alhier ls een ten toonstelling gehouden van kleedlngstukken en handwerken, welke voor het R.K. Mis siewerk waren vervaardigd. De collectie bestond uit ongeveer 25 stuks kerkgewa den en meer dan 100 kleedingstukken. JAVA—CHINA—JAPAN LIJN. TJIKEMBANG, 11 Juni van Hongkong te Batavia. TJISADANE, 11 Juni v. Batavia te Hong kong. TJIBADOK, 11 Juni van Hongkong naar Manilla. TJISONDARI, 11 Juni van Hongkong n. Amoy. SILVER-JAVA-PACIFIC LIJN. MADOERA, 12 Juni van Amst. te Cal cutta. KON. PAKETVAART MIJ. 8WARTBNHONDT, 11 Juni van Hongkong te Batavia. KON. HOLL. LLOYD. AMSTELLAND, thuisreis, 11 Juni van Bahla. ZAANLAND, uitreis, 12 Juni v.m. 8 u. te Santos. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. BODEGRAVEN, 11 Juni van Antofagata n. Iqulque. MIDAS, 10 Juni van Kingston (J.) n. PPort au Prince. AGAMEMNON, 12 Juni van Jaffa naar Haifa. ALKMAAR, 12 Juni van Liverpool n. Ter- neuzen. CALYPSO, 12 Juni van Gibraltar n. Se- tubal. COSTA RICA, 12 Juni van Amst. te Bar bados. CRYNSSEN. 13 Juni van W. Indië te Amst. PERSEUS. 12 Juni van Melilla te Alicante. VENUS, arr. 12 Juni te R'dam. MIJ. OCEAAN. EURYMEDON, Liverpool n. Java, 12 Juni van Suez. STENTOR, Java n. Amst., pass. 13 Juni Perim. HOLLAND—AFRIKA LIJN. MELISKERK, uitreis, 13 Juni van Zan zibar RANDFONTEIN, 12 Juni n.m. 10 u. van R'dam te Hamburg. BOSCHFONTEIN, uitreis, 13 Juni van Kaapstad. HALCYON LIJN. STAD ZALTBOMMEL, 12 Juni Van Susa te Londen. STAD HAARLEM, 12 Juni van Oran n. IJmuiden. MIJ. NEDERLAND. JOHAN DE WITT, toerlatenvaart, 13 Juni v.m. 10 u. van Amst. n. Havre. SALEIER, thuisreis, 12 Juni van Valencia. MARNIX VAN ST. ALDEGONDE, 13 Juni van Amst. te Batavia. HOLLAND—OOST AZtt LIJN. MEERKERK, uitreis, 13 Juni van Suez. HOLLAND—AUSTRALIË LIJN. ALMKERK, 12 Juni van R'dam te Bremen. ROTT. LLOYD. SIBAJAK, uitreis, 13 Juni te Southampton. KOTA NOPAN. uitreis, 13 Juni v.m. 7 u. te Belawan. KOTA TJANDI, 13 Juni van Hamburg n. Bremen. ROTTERDAM—Z. AMERIKA LIJN. ALCHIBA, 12 Juni van Hamburg naar R'dam. ALPHACCA, 13 Juni njn. 11 u. van B. Aires te R'dam verwacht. HOLLAND—AMERIKA LIJN. STATENDAM, 13 Juni van New York te R'dam. o DIVERSE STOOMVAARTBERICHTEN. RUURLO, 12 Juni van Riga n. Toppila. HILVERSUM, Hull n. Archangel, pass. 12 Juni Lodingen. SOESTERBERG, 12 Juni van Pateniemi n. R'dam. LEERSUM, Santa Fe n. Havre, pass. 12 Juni Las Palmas. BEURSPLEIN, 12 Juni van Oxeloeund n. R'dam. BATAVIER V, 13 Juni van R'dam te Gra- vesend. ALUDRA, 11 Juni van R'dam te Villa Constltuclon. tuva, 12 Juni van Montevideo te B. Aires. trito. 12 Juni van Belfast n. Fowey en Amst. BEYERLAND, 12 Juni van Stockholm n. Danzig. WESTLAND 13 Juni van R'dam te Leith. NIEUWLAND, 11 Juni van Grangemouth n. R'dam. TOWA, Rio Janeiro n. Havre en Antwer pen. oass. 12 Juni Las Palmas. THEMISTO. Swansea n. Montreal, pass. 11 Juni Matane. EBRO, sleepboot, 8 Juni van Ceuta naar Fedalah. SCOPAS. naar Amst., was 12 Juni 1 u. 45 v.m. 1350 mijlen Z.W. van Lands End. ZWARTE ZEE, sleepboot, naar Savona, was 12 Juni 10 u. 20 v.m. 85 mijlen N.W. van Lands End, met het s.s. Melita op sleeptouw. BATAVIER VU, 12 Juni van R'dam te Aberdeen. MER WEDE, 11 Juni van Antwerpen te Poole. AM8TEL. 7 Juni van Yxpilla n. Uleaborg. VECHT, 7 Juni van Plllau n. Riga. NAALDWIJK, pass 10 Juni Skagen. AONlïT, 11 Juni van Curacao té RouaaiL Zij en hij Zij aan zij Op de hei... 3-4

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 15