leidsch Daqbk hei Na de promotie van U V. S. 76,fe Jaargang Dinsdag 11 Juni 1935 No. 22 De eere-wedstrijd tegen „Witte Duivels", Het voornaamste Nieuws van heden. tbl&d TELEFOON DIRfen ADMIN. 2SOO RED. 1507 iiiuiiijiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiimiiMiiiiiiiiiiiiMiiiimuiiiui Geweldige regenbuien, gepaard met Ibagelslag zouden bijna oorzaak zijn ge- liorden dat de door U.V.S. georganiseerde liedstrljd tegen de Witte Duivels letterlijk Ifn figuurlijk in het water zou zijn geval- Jitn. Een kwartiertje vóór den wedstrijd lichter klaarde het weer schitterend op en ■jat kwartiertje was juist voldoende om het ■terrein langs de lijnen met een record Ijantal belangstellenden te doen vullen. Keen wonder, want een combinatie als Ideze, met klinkende namen als Bakhuys, Marry Denis, van Vliet, van Kesteren, Icranfland en anderen uit H.B.S, en H.V.V. Isoest lederen voetballiefhebber wel trek- Itcn en zelfs vele, anders uitsluitend ach- liir de radio naar voetbal luisterende ent housiasten hadden zich nu ondanks het I jtoioer.de weer een plaatsje op het lyB L O.-terrein verzekerd. Enwat lioetbal betreft, behoeven zij zich niet te jeklagen, ook al liet het terrein, dat hier j daar In een vijver herschapen was. het fijne van het spel niet tot zijn recht ko pen. Het was een prachtig elftal, dat der be kkers. Een elftal waarvan veel geleerd worden. Dit is trouwens ook U.V.S.'s lotste opzet bij het organiseeren van ...gelijke wedstrijden. Keurig was die op- jelling der Witte Duivels en dat positie len. Bakhuys, en vooral ook Marsden de zich daarin een meester. Prachtig ook het stoppen en het plaatsen, het ds resoluut ingrijpen. U.V.S. speelde 1 goede partij en heeft daarbij ongetwij - niet nagelaten zooveel mogelijk van spel der gasten op te steken. De ote 82 nederlaag zegt U.V.S. slechts t een combinatie als die der gasten ster- was. Dat was vóór den wedstrijd ech- r reeds een feit en dat mag voor U.V.S. ten reden zijn om met eenigen schroom een herhaling van een dergelijken Istrijd ie denken .integendeel kan een voor U.V.S. weldadig werken. In de eerste helft van den wedstrijd die nog een bijzondere attractie) door leldsrechter Lagendaal werd geleid, irden de gasten reeds vijfmaal. Uit een haien aanval, ingeleid door Marsden die Khtsblnnen speelde, kopte Bakhuys al toedig uit een voorzet van Van Vliet den >1 in de U.V.S.-touwen. Van Vliet schoot en door Kramp gemisten voorzet langs en uitgeloopen Leidschen doelman. Plat tel loste inmiddels een goed schot en for- leerde daarmee den eerste corner. Een ge- schot van Marsden scheerde de menlat en een dito kon Kramp met soeite tot corner werken. Van Vliet zorg- t inmiddels voor het derde. Marsden voor ti vierde en Van Kesteren voor het vijfde toelpunt. 05. Geweldige regens maakten het terrein er Jet beter op en menig doorweekte toe- ihouwer gaf voor de tweede helft de voor- (ur aan een stel droge kleeren en een tellige huiskamer. Het gros echter gaf üjken van een verstokt enthousiasme, kheidsrechter Lagendaal (de man van het toge terrein volgens de keuzecommissie i fhtte rusten in die gietregens niet nood- itóljk en zonder pauze werd gedraaid, k U.V.S.-aanvallen werden wat talrijker 1 gevaarlijker. Uit één daarvan wist van hor een goed tegenpunt te scoren 15. Euna Gertenaar den stand zelfs op 25 cht. Marsden die inderdaad de ziel was den aanval der gasten, scoorde een «ie punt, Bakhuys werkte een bal die 1st op de doellijn stopte als zevende in K net en van Vliet bracht ten slotte den (and op 28. U.V.S. trok nog meerdere blen uitstekend ten aanval, doch tot «lpunten kwam het niet meer. Feestavond in de Gehoorzaal. Zaterdagavond had U.V.S. haar promo tie-feest gevierd in de groote Stadszaal ,die bijna geheel bezet was. Hofenk's Melody-Makers zorgden daar al vroeg voor een goede stemming, zoodat er reeds pro motie-sfeer was toen de U.V.S.-voorzitter, de heer Lólkes de Beer. een welkomstwoord sprak en zich in het bijzonder richtte tot wethouder mr. Rormjn en tot de vertegen woordigers van den Leidschen Voetbal bond. Deze avond zoo had de heer Lolkes de Beer gezegd „staat in het teeken van de prestaties van ons eerste elftal" en dra kwam daarvan het bewijs. Want nau welijks was het openingswoord gesproken of het bestuur der donateursvereeniging verscheen op het podium, waar de heer Bosboom de tolk was der vele U.V.S.-dona- teurs door namens die vereeniging een ge schenk aan te bieden van blijvende waarde namelijk een groote stalen archiefkast ten behoeve van het werk van den secre taris-penningmeester, daarbij tevens een boek in de blauw-witte kleuren overhan digende met de namen der schenkers Het fraaie cadeau werd door den voorzitter, namens de vereeniging. onder warmen dank aanvaard, waarna de spelers met hun trainer, den heer Marsden. op het tooneel verschenen en de heer H. Laman het woord nam. Toen de donateurs het plan hadden opgevat, zoo zelde hij de ver eeniging een geschenk aan te bieden kwam terecht de meening naar voren dat er ook iets voor de spelers moest worden gedaan. Daarom werd er een commissie gevormd, die geld heeft, ingezameld en na mens welke spreker nu allen twee fraaie foto's in lijst kon aanbieden, voorstellende het elftal, dat met 20 van De Kenne- mers won en een groep van spelers en be stuur bij de receptie. Extra hulde werd vooral gebracht aan trainer Marsden en aan aanvoerder Graafmans, wiens bezie lende voorbeeld van zoo groote beteekenis voor de ploeg ls geweest. Namens de spelers bood de heer Graaf mans vervolgens den heer Laman een bureaustoel aan. terwijl de voorzitter zich bij deze huldiging gaarne aansloot en in zeer waardeerende bewoordingen wees op het vele nuttige werk van den heer Laman in het belang van U.V S. En daarop dan, kon de familie Hofmann op de planken verschijnen om het publiek tot ongeveer halftwaalf op de meest aan gename wijze bezig te houden. Beurtelings gaven het senior- en het junior-duo hun nummers ten beste, er werden grappen verteld, er werd gezongen en gemusiceerd, er was jolijt In ruime mate en volop werd er genoten. Zij is voldoende bekend in onze Sleutelstad, deze familie Hofmann. om er nog veel van te moeten zeggen. Wat zij brengt is beschaafd en dikwijls geestig en het succes was dan ook buitengewoon groot. Het volgende couplet verscheen boven dien in geweldige letters op een doek op het podium en men vrage niet hoe vaak het dien avond gezongen is: .Wie U.V.S. wil kraken. Die moet vroeger op gaan staan; Wii Ztin niet te genaken Ons blauw-wit is niet te slaan. Als U.V.S. persé wil winnen. Dan komt. er niemand aan te pas; De puntjes zijn dan binnen U.V.S. is tweede klas". De uitstekende geslaagde avond werd gevolgd door een bal. dat onder leiding van den heer Anton de Groot tot ongeveer halfvier geduurd heeft. OM HET KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. V. VERLIEST IN DEVENTER MET 1—0. In een wedstrijd, waarin voornamelijk in 4 eerste helft goed spel is geleverd en barbij het allerminst aan spanning ont- is Go Ahead erin geslaagd de Zuide- w kampioenen en meest gegadigden voor «n titel, te overwinnen. Of de Deventenaren de zege echter vol khen verdiend hebben, mag eenigszins ^•wijfeld worden, hoewel er onmiddellijk pn moet worden toegevoegd, dat de aan- P- van P.S.V., na de rust niet productief us. JJ°°r de rust was de wedstrijd het aan leren ten volle waard. Want eerst begon Jk Ahead met een serie vlotte aanvallen, I urna P.S.V. eveneens een uitstekende T-jnifestatie van haar kunnen gaf. 10° Ahead trad aanvankelijk zoo sterk gallend op, dat P.S.V. in een terugge ven positie moest spelen en de grootste J-lte had de Deventenaren van het lijf "ouden. Niet zoodra echter hadden de •moelijken den eersten druk weerstaan, of Ij °Mernamen langs de beide vleugels |*8e snelle aanvallen, waarbij Leo Halle 'taaie wijze een schot van Van den I Jok onschadelijk maakte. v Van Kooyk op verrassende wijze J'otbrak, liep Halle op het juiste moment ltiie2 h'"derde zijn tegenstander zoodanig, Eysink kon terugkomen om op het kritieke oogenblik den bal voor de voeten van Van Koovk weg te pikken. De laatste tien minuten van de eerste helft waren weer geheel voor de thuisclub. Eerst schoot Koopman Jr., tegen den paal, maar toen Jan de Kreek in het volgende oogenblik het leder voor het doel plaatste, ving Koopman het op zijn borst op en sohoot onhoudbaar langs Boumans 1 0. Nog kreeg Go Ahead een drietal fraaie kansen, maar steeds vlogen de ballen rake links over of naast het doel. De tweede helft gaf eerst eenige aanval len van Go Ahead te zien. Maar langzamer hand werden de Deventenaren terugge drongen en hun defensie kreeg het zwaar te verantwoorden. Weliswaar moesten Van Run en Lanegger voortdurend op hun hoede zijn, maar het grootste gevaar dreig de toch aan de andere zijde Nu bleek echter weer. hoe moeilijk het is de Deven- ter-verdediging te passeeren. Hierbij zij op gemerkt, dat het de gasten niet meeliep en wanneer zij den bal al eens in de goede richting dirigeerden, dan stond Halle steeds op de juiste plaats. Onder de grootste spanning verliep het laatste kwar tier P.S.V probeerde nog een andere op stelling van de voorhoede met Verkerk op de midvoorplaats en Van der Broek als rechtsbinnen. Maar dit bracht niet de gewenschte verandering Go Ahead b'eef opvallend rustig doorspelen en tegen het einde ondernam Rood-Geel nog enkele zeer gevaarlijke aanvallen. Eerst schoot De Vries den bal in handen van Boumans en vervolgens juist langs den paal. Nog éénmaal kwam P.S.V. gevaarlijk op zetten, maar weer werd de aanval afge slagen en toen de 'heer Boekman het einde aankondigde, had de Deventerclub haar kans behouden. De stand is thans: P.S.V. 7 5 Go Ahead 7 4 Ajax 7 3 Velocitas 6 2 D.W.S. 7 0 1 1 11 21—11 2 1 10 12—10 0 4 6 8—10 1 3 5 10—8 2 5 2 3—15 P.S.V. moet dus Zondag in Amsterdam van D.W.S. winnen om kampioen te wor den. HAARLEM XI—LEIDSCH XI 2—5. (Zaterdagmiddagcompetitie) Na de schitterende resultaten in het Vierbondentournooi. en de minder goede bij den Moormanbeker, zorgde het Leidsch K.NV.B.-elftal voor een verrassing door van Gouda te winnen, terwijl thans het Zaterdagmiddag-elftal op het keurige Stormvogels-terrein in VeLsen voor een waardig slot zorgde." Door deze overwin ning staan Haarlem en Lelden weer in puntenaantal gelijk en het scheelde maar eén doelpunt of ook het doelgemiddelde was precies gelijk geweest. De stand is nu 2 gewonnen, 2 gelijk en 2 verloren. Over den wedstrijd zelf kunnen wij meer dan voldaan zijn. Het Leidsch elftal heeft speciaal na rust een keurigen wedstrijd gespeeld. Noemen wij als uitblinkers kee per, linksachter en midhalf. Leiden begint met wind mee, maar direct valt Haarlem energiek aan, zoodat de Leidsche achterhoede danig op haar tellen moet passen. Goed verdedigen van den H.V.B. geeft ook Leiden geen schiet kansen. Eindelijk krijgt Bergman een kans en het is O1. Met wisselende kansen wordt verder gestreden. Nog voor de rust wordt een doelpunt van den linksbuiten geannu leerd. De tweede helft begint met een geheel andere Leidsche ploeg. Keurig wordt de bal langs den grond gespeeld. Spoedig wordt een keurige voorzet van rechts door Bergman ingekopt, 0—2. Als afgetrapt is begrijpen twee L.V.B.'ers elkaar niet, de nog altijd gevaarlijke v. Hoven stormt naar voren en doelpunt onhoudbaar, 12. Nog even blijft Haarlem gevaarlijk, maar dan weet het Leidsch elftal van geen wijken meer en Haarlem kan niet verhinderen dat linksbuiten Bergshoeff twee goede doelpunten maakt, 1—4. Een heftig offensief volgt van Haar lem's zijde. Keurig zijn steeds de voorzet ten van den rechtervleugel, maar steeds staat de Leidsche keeper pal. Wat hij in deze periode er uitgehouden heeft, was wel zeer veel. Leiden moet door het uitvallen van den rechtsbinnen en rechtsachter nog met twee invallers verder spelen, maar nog slechts éénmaal wordt de Leidsche keeper gepasseerd als hij zwaar gehinderd een scherpen voorzet in eigen doel werkt, 2—4. Leiden vindt het echter niet genoeg en als bij een, voorzet van rechts en daarna van links velen missen, maakt Bergman nog 25. Met den H.V.B. in den aanval komt het einde. ZWALUWEN—READING 3—3. Op het sportterrein Houtrust te Den Haag vond den eersten Pinksterdag voor ongeveer zeven duizend toeschouwers de wedstrijd ZwaluwenReading plaats. Het was een snelle, spannende ontmoe ting. De Engelschen waren het grootste deel van den wedstrijd sterker. Hun plaat sen, opstellen en het schieten waren supe rieur aan dat van de Hollanders. Mul, in het Nederlandsche doel, heeft een prach- tigen wedstrijd gespeeld. Aan hem was het te danken, dat de Engelschen niet met een overwinning zijn gaan strijken. Het einde kwam niet een 33 gelijk spel. Voor de Zwaluwen scoorden Bakhuys en Lagendaal, (de laatste twee keer). LEIDSCHE BAKKERSGEZELLEN— TONA I. Morgenavond te 7 uur spelen de Leid sche Bakkersgezellen op het Sportman terrein aan de Groenoordstraat een huldi gingswedstrijd tegen Tona I, kampioen der 1ste klasse L.VB. ten bate van het terreinfonds van Tona aangezien zij over gaat naar de 4de klasse van den K.N.V.B. Scheidsrechter is de heer J. Hillenbrandt. SERIEWEDSTRIJDEN LEIDSCHE BOYS. Voor de seriewedstrijden van L. Boys worden gespeeld: hedenavond halfacht Roodenburg IL.D.W.S. I. Donderdag avond halfacht Zuiderkwartier IOns Clubje II. De volgende uitslagen zijn verkregen: Leidsche Boys A-Adsp.—Lugd. D-Adsp. 33, gewonnen door Lugd. D met straf schoppen. Lugd. A-Adsp.Zuiderkw. B.-Adsp. 30. (Rust 0). OM HET WERELDKAMPIOENSCHAP BOKSEN ZWAARGEWICHT. EEN MATCH TUSSCHEN MAX BAER EN MAX SCHMELING MOGELIJK TE AMSTERDAM. Als datum 17 Augustus genoemd. Te Amsterdam bevindt zich thans de manager van Schmeling, alwaar hij een contract heeft afgesloten voor het doen plaats vinden van de tfoks-match, waarin Max Baer zijn titel van wereldkampioen zwaargewicht zal verdedigen tegen den Duitscher Max Schmeling. Deze wedstrijd,, zal eventueel in het Olympisch Stadion te Amsterdam worden gehouden op 17 Aug. a.s. Het contract is afgesloten door ge noemden manager, den heer Rothenburg, met een combinatie van drie Nederland sche particulieren, met dien verstande, dat aan Baer een gage van 300.000 dollar gegarandeerd werd. terwijl Schmeling een procentueel aandeel in de recette zou ontvangen. Omtrent de toestemming van de auto riteiten zijn de besprekingen echter nog gaande, hetgeen geenszins wil zeggen, dat deze toestemming geweigerd zal worden. Deze toestemming wordt uitsluitend af hankelijk gesteld van de inlichtingen, die thans worden ingewonnen over de wijze waarop men het geheel wil organiseeren en over de personen, die de leiding daar bij zullen hebben. Een definitieve beslis sing van de zijde der Amsterdamsche autoriteiten kan dezer dagen worden ver wacht. Het zou de eerste maal zijn, dat een match om het wereldkampioenschap zwaargewicht in Europa wordt betwist. De ring zal op het middenterrein wor den opgesteld en maatregelen zullen wor den getroffen, opdat minstens 60.000 toe schouwers bij dezen strijd aanwezig kun nen zijn. De match zal bestaan uit 15 ronden, elk van 3 minuten, terwijl een scheids rechter door de Nederlandsche Borksor- ganisatie zal worden aangewezen. In het kader van deze match zullen vier bijpartijen worden georganiseerd, waarin de beste Nederlandsche professio nals zullen uitkomen tegen sterke buiten- landsche krachten. Schmeling en Baer zullen vier weken vóór de match naar Nederland komen om zich op den strijd voor te bereiden. Zij zullen elk afzonderlijk hun trainingskam pen in verschillende Nederlandsche bad plaatsen betrekken. Het is nog niet vast gesteld, waar zij hun tenten zullen op slaan. NEDERLAAGWEDSTRIJDEN RIJNSB. BOYS. Rünsb. Boys III speelde Zaterdagmiddag voor de nederlaagwedstrijden tegen Kat wijk II Het einde kwam met een 83 overwinning voor de gasten. R B. II speelde eveneens voor de neder- laagwedstrriden. tegen L.D.W.S. uit Lei den. Hier kwam het einde met een gelijk spel (55). Hedenavond te 7 uur speelt R.B. UI tegen L.F.C. IV uit Leiden. TER LEEDE II—SIZO I 4—2. Direct na den aftrap is de thuisclub in de meerderheid, doch eerst na 25 minuten gelukt het Ter Leede, na vele mooie kansen verknoeid te hebben, het eerste doelpunt te maken. Vijf minuten daarna is het 2—0. Na de pauze ondernemen de gasten eenige aanvallen wat tenslotte een doel punt oplevert, spoedig gevolgd door no, 2 (221. Hierna weet de thuisclub nog 2 maal te scoren zoodat het einde van dezen prettigen wedstrijd kwam met 42. Hedenavond te halfacht speelt Ter Leede I haar eersten nederlaagwedstrijd tegen D.V.S. I (4e klas K.N.V.B.) uit Leiden. Zaterdagmiddag wordt op Sporthoff de beslissingswedstrijd gespeeld tusschen S.C.O. I uit Oegstgeest, en L.R.C. uit Lisse. De verliezer degradeert naar de 2e klasse van den L.V.B. NEDERLAAG WEDSTRIJD EN L.R.C. Voor deze wedstrijden speelde allereerst L.R.C. I tegen Woubrugge I. waarbij de tweede klasser moest zwichten voor het beter doorgevoerde spel van L.R.C. De rust ging in met een 30 voorsprong voor L.R.C. terwijl zij daarna den stand verder opvoerde. Nadat Woubrugge de eer wist te redden door een strafschop, kwam het einde (71). Hierna bonden reserven van beide par tijen den strijd aan. In deze partij bleven de Woubruggenaars met X0 de meer deren. Op 2en Pinksterdag speelde L.R.C. I een oefenpartij tegen een Hilegom-comb., wel ke een gelijk spel tot resultaat had. (5—5). De eere-wedstrijd van U.V.S. tegen Witte Duivels: een 82 nederlaag; een geslaagde feestavond in de Gehoorzaal. Het Leidsch XI Za te rdagm id dage om pe titie, won met 51 van Haarlem. De bokswedstrijd Baer-Schmeling op 17 Augustus te Amsterdam? Nieuw wereldrecord 100 M. hardloopen voor dames. UIT BOSKOOP. Onder veel belangstelling werd op het Boysterrein aan het Noordeinde een vriendschappelijke wedstrijd gespeeld tusschen het eerste elftal van „De Boys" en „De Musschen" uit Rotterdam. Daar laatstgenoemde club slechts met 8 spelers in het veld verscheen, was er van een behoorlijken wedstrijd geen sprake. Het werd 32 voor „De Boys". Bosk. Boys VStolwijk IV 40. LUGD. C.-ADSP—LUGD. E. 6—1. Met de rust was de stand 30. Na de pauze maakte C. nog 3 doelpunten 60. Even voor het einde wist E. de eer te red den. Einde 61. Door deze overwinning van Lugd. C. op E. moet zij een beslissingswedstrijd tegen L.D.W.S. spelen. Op welk terrein is niet bekend. ROEIEN. VLIETPLOEGEN VOOR HOLLANDIA. De Leidsche Vrouwelijke Studenten Roeivereeniging „De Vliet" zal dit jaar op de Hollandia-roeiwedstrijden uitkomen in de nummers stijl-snel acht en stijl-vier juniores. De samenstelling van deze ploe gen is als volgt: De acht: M. S. E. Nieuwenhuis (boeg)? J. E. Schouten; A. Werker; M. Hombrink: B. K. Wezelenburg; A. de Roo de la Faille;1 A. M. Velds; P. Pietersen (sIag);A, C. van den Bosch (stuurvrouwe.) De stijlvier: A. E. Tichelaar (boeg); A. E. C. van Bergen; G. A. Gooszen; E. Har telust (slag); Otje (stuurvrouwe). Coach is mej. A. Stenfert Kroese. De acht is nog een zeer Jonge ploeg. Het duidelijkst is dit te merken aan het bank jes-werk dat nog te weinig beheerscht is, terwijl daardoor een goed doorloopen van de boot niet altijd bereikt wordt. Toch schuilt er in deze ploeg veel goeds, vooral de finish is pittig en gelijk. Jammer is het, dat na een inzinking de roeisters te weinig dash hebben om zich snel te her stellen. Hopelijk zal zich dit bezwaar op de wedstrijden door de talrijke aanvuringen niet doen gevoelen. De jonge stijlvier is eén aardig ploegjë, dat zich op Hollandia zeker zal doen gel den. De catch is weliswaar nog niet altijd gelijk, daar de boegen het bankjeswerk nog niet voldoende beheerschen, maar het geheel maakt toch een pittigen indruk. De boot ligt doorgaans vast en het Iichaams- werk is netjes. Bakboord heeft de neiging wat na te duiken en op te zwaaien, ter wijl het bij de finish vaak wat uitloopt. Stuurboord is achter wat te kort. Toch is de ploeg goed aan elkaar gewend en bij tempoverandering volgt ze de slag snel Daar de Vliet nog dit jaar een nieuw bootenhuis hoopt te krijgen, zullen er om financieele redenen niet meer ploegen op de wedstrijdbaan verschijnen. Wij wen- schen deze Acht en Vier veel succes! WANDELSPORT. AFSTANDMARSCH IN DEN HAAG. Ondanks het slechte weer heeft het Marschvendel der „Princevlag" met succes deelgenomen aan de 35 K.M. marsch uit geschreven door Graaf Willem II te 's Gra-c venhage. De start was bij hotel Overbosch Bezuidenhoutscheweg te 10.30. De rust werd te 1.30 op de buitenplaats van Meyen- dell gehouden, alwaar een hevige onweers bui zich ontlastte; toen het weer zich eenieszins bedaard had. werd de terug tocht naar de Residentie aanvaard. Direct na aankomst werd overgegaan tot prijs uitreiking. Voor de netst marcheerendë groep kwam in aanmerking het marsch vendel der Princevlag" dat den beker verwierf Verder kwam zij in het bezit van een vereenigingsnrijs en kreeg iedere deelnemer en deelneemster een fraai be werkte medaille. Ook de L.W.S.V. nam met succes deel aan dezen marsch. Ieder L.W.S.V.'er kreeg een fraaie medaille, terwijl de vereeniging een mooien groepsprijs ontving.

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 9