[EIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Dinsdag 11 Juni 1935 UIT DE OMSTREKEN. heerlijke Meikaas DE K.W. BIJENKORF UIT DE RIJNSTREEK. AALSMEER. De bloemenhandel. Gedurende de afgeloopen week Is de undel en opbrengst van verschillende porten snijbloemen aan de plaatselijke elllngen niet onbevredigend geweest, (sik zU het koele weer konden al de aan roerde rozen nog vlug verhandeld wor- tegen prijzen, welke heel goed waren, üt de Amerlkaansche anjelieren, waar- het aanbod beperkt was, golden be- üörlljke prijzen. Groot was het aanbod violieren, lathyrus, pyrethrum, mar- ■ieten, Irissen enz., doch de opbrengst deze producten was laag. De calla's „rden ln kleine partijen aangevoerd en üt van deze bloemsoort was de prijs on- Kvredlgend. Met de tulpen en convallarla het nu gebeurd, terwijl dahlia's, pioenen II haar plaats weer innemen. Ook de Hvardia's komen ln kleine partijtjes ter «Hing. Plumosus- en sprengerl-snij groen rden gedurende de afgeloopen week ln hnke hoeveelheden aangevoerd en de op- kengst was over het geheel genomen niet «og. Enkele soorten orchideeën deden (inke prijzen. De veilingen van potplanten nmerkten zich tegen Pinksteren door in grooten aanvoer en levendigen handel. Etweldlge massa's potperkplanten, o.m. jarganlums, begonia's enz. zijn verkocht, iditer tegen prijzen, welke veelal te laag uren, De primula obc. waren in enkele jjole partijtjes aangevoerd, terwijl de tortensla's nog flink vertegenwoordigd uren. Cineraria's en calceolaria's beginnen minderen, terwijl het aanbod van adlan- Ihum, tradescantla's en varens zich ult- reldt. Waren, zooals gezegd, de prijzen (er rozen gedurende de afgeloopen week kvredlgend, op Tweeden Pinkstermorgen, ken warm weer zijn Intrede had gedaan, us de opbrengst van dit en vele andere joducten zeer laag. Autobotsing. In Aalsmeer-Oost botsten de vracht- ito's van den melkrijder L. en den groen tehandelaar L. tegen elkaar. Eerstge- »emde kwam het erf afrijden, terwijl de ndere zich op den rijweg bevond. De auto den groentenhandelaar, welke bijna mdersteboven kwam te liggen, werd erg [diavend. Ook de andere beliep schade. De wtuurders kwamen er met lichte verwon dingen af. - Alhier heeft de Maranathakring een :nlucht-samenkomst gehouden aan de ïinaalstraat. Gesproken Is door de heeren teihoef, Meijer en mej. Meijer, terwijl het ;koor van den Kring ter afwisseling :e stichtelijke liederen zong. Er was if belangstelling. - De collecten ten bate van de Ned. brv. Kerken alhier, hebben in de maand kl bedragen totaal f. 206.18. o HAARLEMMERMEER. In slaap gevallen. Op den Bloterweg in Haarlemmermeer :ed een uit Brussel komende personen- .iito tegen een zestal boomen op. De wa rn werd nagenoeg geheel vernield en met itn kraanwagen naar 'n garage te Hoofd- iïrp gesleept. Bij onderzoek bleek de be- Cmirder ln slaap geraakt te zijn en daar door de macht over het stuur verloren te rebben. Hij had nagenoeg geen letsel be tomen. - Op het nationaal concours voor har- konie- en fanfarecorpsen te Zaandam be- kalde Wilhelmina alhier een 3en prijs in de eerste afd. fanfare. -■o HILLEGOM. DE MALVERSATIES BIJ DE STEUNVERLEENING. Het IJzeren hek van de pastorie bij de van den Endelaan is stuk gereden. De schuldige, waarschijnlijk een auto, Is on bekend. Eén der llchtpalen bij de Hartebaan in de Leidschestraat ls door een auto stuk gereden. KATWIIK AAN ZEE. Tweetal. De Geref. Gemeente (Remisestraat) heeft het volgende tweetal voor predikant opgemaakt: Ds. D. de Blols, van Dirksland; ds. M. Heikoop van Utrecht. Tot hoofd van de Ohr Sohool alhier is benoemd de heer J. G. Roelofs, thans in geiyke betrekking werkzaam te Lutte- rade (L.). Daar zullen ze thuis van smullen van onze De eerste Meikaas volvet p. pond 21 Goudsche Kaas volvet jong p. pond 15 Goudsche Kaas belegen p. pond 25 Leidsche Kaas oudp. pond 27 Leidsche Kaas zeer smakelijk p. pond IS Leidsche Kaas 20+ jong p. pond 8 Alleen Woensdag en Donderdag GROOTE RONDE BESCHUIT per 2 pak van 12 voor 9 cent Brusselsche kermis per half pond van 13 voor10 CENT PROFITEERT HIERVAN Waarborgt U kwaliteit tegen lagen prijs 5903 LISSE. Auto rijdt wielrijders aan. BU het aan- en uitgaan der Ned. Herv. en R.K. Kerk had by de Herv. Kerk een aanrijding plaats. Een auto uit de rich ting Haarlem zou uithalen voor een auto uit de richting Leiden, doch lette niet op een tweetal wielrüders. welke aangereden werden, waarna de auto tegen een yzeren paal opbotste. Het rijwiel van Th. v. d. M. uit de Kanaalstraat werd vernield. BEANTWOORDING VAN VRAGEN. Door B. en W. dezer gemeente, zyn ge telde vragen Inzake de frauduleuze han delingen by den dienst der steunverleening ik volgt beantwoord Vraag 1. Heeft het hoofd yan dienst bü te steunverleening zich gelden toegeëigend tanadeele van de gemeente; zoo ja, hoe- Jeel? Antwoord: Inderdaad heeft deze persoon door het plaatsen van valsche handteeke- Ingen zich gelden toegeëigend. Voor zoo 'erre thans valt te bezien, zyn de bedra- ttn ln totaal betrekkelijk gering. Vraag 2. Is de gemeente door de fraudu- ture handelingen benadeeld, zoo ja, voor Velk bedrag? Antwoord: Voor zoo verre thans vast Haat, is de gemeente in enkele gevallen tot Jletae bedragen benadeeld. Wanneer zou lijken, dat ook door eventüeele verkeerde toepassing van voorschriften ernstiger be- Reeling heeft plaats gehad, ls deze be- udeeling niet ten laste van de gemeente, («h van het Ryk. In hoe verre de gemeen te gehouden zal zyn, deze bedragen aan «et Rijk te vergoeden, kan eerst na afloop 'en het onderzoek worden uitgemaakt. Op •werse punten zal misschien verschil van "Jerpretatie mogeUjk blyken te zyn. Vraag 3. zyn door de frauduleuze hande len ln enkele of meerdere gevallen iteuntrekkenden benadeeld? AntwoordHet staat- thans wel vast, dat ■e steuntrekkenden niet benadeeld zyn; "tegendeel; voor zoo verre fouten zyn ge- "aakt, waren deze in het voordeel van de iteuntrekkenden. Vraag 4. Zyn de belastingbetalers de dupe van de malversatie's? Antwoord: Behalve voor het geringe be- "(Ag dat het hoofd van den dienst zich «[aoonlljk heeft toegeëigend, kunnen de belastingbetalers slechts gebaat zyn, door ®en vermoedeiyk ten onrechte bedragen "o laste van het ryk zijn gekomen, welke 'en laste van de gemeente hadden moeten tin. De geschorste ambtenaar Ls inmiddels ""slagen uit de verzekerde bewaring. Autobus botst tegen een tram. Alhier reden twee autobussen achter el- «ar terwyl de tram hen tegemoet kwam. J* bestuurder van de achterste autobus "8 de naderende tram niet of te laat, en r" botsing was het gevolg. Zoowel de r"® als de bus werden beschadigd. Per- •"""ijke ongelukken hadden niet plaats; pehts een der inzittenden moest zich "en verbinden door een geneesheer. NOOKDWIJK. Jongen van auto gevallen. By het Mariagesticht had Zaterdagmid dag een ernstig ongeluk plaats. De chauf feur van den heer G. P. alhier reed met een vrachtauto in het Langeveld, terwyl de 11-J. zoon van zyn patroon achterop de auto had plaats genomen. Vlak by het gesticht is deze er af geval len en hoewel de chauffeur zeer langzaam reed, bleek de val ernstig te zyn. Per brancard van het Mariagesticht is hy naar de ouderiyke woning vervoerd waar de geneesheer een hersenschudding constateerde. Eerst Zondagmorgen kwam hy tot bewustzyn. Thans is de toestand bevredigend. NOORD WIJKERHOUT. GEMEENTERAAD. Besprekingen inzake een leening Vast stelling veldwachtersverordening Een Havenkwestie. De raad kwam in openbare zitting by- een, onder voorzitterschap van burgemees ter van Iersel. Alle leden aanwezig. De voorziter opende met gebed, waarna de secr. de notulen las. Bij het punt leggen van buizen voor de rioleerlng in de Haven straat ontspon zich een discussie tusschen den voorzitter en den heer J. van Parera. die beweerde dat de buizen niet vakkundig gelegd zyn. Onder de Ingekomen stukken, was een goedgekeurd raadsbesluit betreffende een leening van f. 160.000 a 2 pet. Deze leening is echter 1 Juni 1.1. afgeloopen. Thans moet een zelfde leening aangegaan worden bij 't Ryk en wel tegen 5 o. Het Ryk gaat deze leening slechts aan voor één maand. De gemeente moet ln dien tusschentyd zien bti een ander een leening af te sluiten van f. 160.000. De heer C. v. d. Klauw vroeg, wat de oorzaak ls. dat de rente ln korten tijd steeg van 2 tot 5 "It. De voorzitter meende, dat het. wantrouwen in den gulden, hieraan niet vreemd is. Op verzoek van Ged. Staten werden eenige posten in de begrooting 1935 ge- wyzigd. waardoor deze verminderd wordt met f. 160. Deze posten betreffen abonne menten. drukwerken en reis- en verbiyf- kosten. Op voorstel van B. en W. werd opnieuw vastgesteld een verordening, regelende de eischen van benoembaarheid en de bezol diging der veldwachters. De Minister geeft ln overweging het maximum-salaris der veldwachters te verlagen met f. 100 en te brengen op f. 1700. Het salaris-maximum van den chef-veldwachter moet worden teruggebracht van f.2300 op 2000. B. en W. geven den raad in overweging het voorstel van den minister te aanvaar den. Als compensatie zal getracht worden, den kindertoeslag vast te stellen van het eerste kind af en niet zooals tot heden, van het derde kind af. Op voorstel van B. en W. werd wyzlging gebracht in de hondenbelasting Velen, die hun hond opruimden behoeven thans niet meer belasting te betalen voor het geheele jaar doch slechts tot 1 Juli a.s. In de begrooting dienst 1934 en in die van dienst 1935 werden eenige wijzigingen van ondergeschikt belang aangebracht. Hierna werden ln geheime zitting be handeld: le Reclames tegen belastingen; 2e. vaststelling van het kohier der elec- triclteits-belasting van den Heerenweg enz.; 3e vaststelling van het kohier riool- belasting; 4e vaststelling van het kohier wegenbelasting. By de rondvraag zou de heer L. M. van Noort gaarne zien. dat de bestrating aan de Havenstraat wordt voortgezet. Dit. werd toegezegd. De heer J. v d. Berg protesteerde tegen de walgeiyke geuren nabij de Haven, Het baggeren geeft daar niets: de afvoerbuis van de Septiek-tank moet. verder in den Haven kunnen loozen. Nader onderzoek zal worden Ingesteld. De heer J. v. d. Berg vond het gewenscht om den heer C. Brugman als adviseur aan te stellen. Deze staat er voor bekend vele ongerechtigheden te kunnen opknaDDen. Als belooning moet de gemeente hem dan eenig salaris toekennen, wat de gemeente dan tevens weer dient in te houden en ln mindering kan brengen op de som. die de heer C. Brugman nog steeds aan de ge meente verschuldigd ls en niet betalen wil. Dit voorstel wordt, onder gelach aan gehoord. Hierna sluiting. Een groot aantal padvinders uit Am sterdam, Leiden en Den Haag hebben een bezoek" aan onze gemeente gebracht. Na een muzikale rondgang door het dorp, met medewerking van „De Harpe Davids" werd voor het Raadhuis „taptoe" gehouden De burgemeester hield een toespraak vanaf 't bordes. Na afloop werd ln „De Boekhorst" een kampvuur ontstoken, waarbij ds. Van Noort een predikatie hield. OEGSTGEEST. Jongensdag op „Oud-Poelgeest". Uitgaande van den Ring Katwyk en Omstreken is 2den Pinksterdag op het landgoed „Oud Poelgeest" een Jongensdag gehouden. Vanaf „Irene" marcheerde men met de mondaccordeonver, „Concordia" uit Kat wijk naar „Oud-Poelgeest", Hier sprak de hoofdleider, de heer C. J. Lambour, een woord van welkom, waarna hy dank bracht aan de eigenaresse van het land goed voor de welwillende beschikbaarstel ling. Vervolgens is een wijdlngsdlenst gehou den door ds. P. Bootsma, legerpredikant te Wassenaar. Gezongen werd Ps. 81 12, waarna ds. Bootsma een gedeelte van Joh. 15 voorlas en dan voorging in gebed. Spr. begon zyn rede met te wyzen op de hoe danigheden van een horloge en stelde daarby als hoofdzaak de binnenzyde daar van ais het beste op den voorgrond. Zoo is het ook met den mensch, aldus spr. Niet de mensch, welke zich in uiterlijk op zicht het mooiste voordoet is de beste, maar hy die door den Heiligen Geest ge dreven wordt. Zoodanig mensch ls geroe pen tot het vervullen van een taak, een levenstaak, het getuige zyn. Zulk een ge tuige geeft aan anderen door wat hy ge zien. gehoord en beleefd heeft. En daarvoor is dan ook noodig dat men contact houdt met Hem, voor Wien wij getuigen. De jeugd spreekt veel onder el kander over sport, genpegens, schoolonder- vindingen e.a., maar, vraagt spr., spreekt de jeugd ook onder elkander over de „hoo- gere belangen"? Zoo de jeugd het getuigen der waarheid op zoodanige wyze laat blijken aan vrien den, ouders en alle rirenschen, waarmede men in aanraking kojjit, k^n men velen tot zegen zyn. De dienst werd besloten met het zingen van Psalm 25 2. Hierna werden de Individueele wed- stryden gehouden als hardloopen, kussen slaan, zakloopen. touwtrekken en andere spelen. Dat daarby mqt enthousiasme ge streden werd. behoeft geen betoog Hierop volgde een gemeenschappelijke broodmaaltijd. Om 1 uur vergastte de heer W. J. J. de Does de jongens op een mooie vertelling, waarvoor groote belangsteling bestond. Het wedstrydterrein werd daarna ver plaatst naar de S.C.O-veld, waar tusschen de verschillende afdeelingen estafette, handbal- en voetbalwedstrijden werden gehouden. Het grootste gedeelte van deze wedstryden werd afgewerkt, doch helaas moest de eindstriid worden uitgesteld tot Zaterdagavond, daar de weersgesteldheid verder spelen onmogeltik maakte. Niettegenstaande Met slechte weer, is deze jongensdag uitstekend geslaagd, iets waarvoor een woord van hulde zeker toe komt aan de organisatoren van dezen dag. SASSENHEIM. ENCYCLIEKMEETING VAN DEN NED. R.-K. VOLKSBOND. Een deel verregend. Door den kring Leiden van den Ned. R.-K. Volksbond werd alhier in het Sport park „De Kooi" een openluchtmeeting ge houden, waar als sprekers zouden optre den pater G. A. van der Snoek. O.F.M., met het onderwerp: „Vernieuwing der zeden" en den heer Ant. Angenent, secr. van het centraal bestuur, met het onder werp: „Hervorming der maatschappeiyke Instellingen". wy schryven, zouden optreden, want de weersomstandigheden traden als spelbre kers op. Na het Lof vormde zich naby de R.-K. kerk een stoet van meer dan 1000 personen, waarin een 4-tal muziekkorpsen en een 15-tal vaandels. Het was een kleur- ryk gezicht, deze optocht onder de vroo- lyke marschmuzlek via Hoofdstraat, Kerk- laan, Rusthofflaan en Menneweg naar het terrein te zien trekken. Door den voorz. van de afd. Sassenheim werd een kort openingswoord gesproken waarin hy allen hartelyk welkom heette. Na het zingen van: „Aan U o Koning der Eeuwen", was het woord aan pater v. d. Snoek. Deze zeide, dat het nog noodig is, het Evangelie te stellen midden tusschen de dwaalwyze van liberalisme en socia lisme. Rerum Novarum, reeds 40 jaren ge leden verschenen, zy ls nog steeds van volle kracht. Door deze encycliek is Paus Leo XIII beroemd geworden en telken jare herdenken de Kath. arbeiders dever- schyning van deze Encycliek. Het „Qua- dragissimo Anno" van Paus Pius XI is meer een uitlegging en aanvulling van „Rerum Novarum". We leven ln een wanordelyken tyd. De een wil nieuwe wetten, de ander nieuwe maatregelen, Er zyn er ook die de revolu tie willen en wat revolutie is, zien we aan Rusland. Onder de werkloozen is de nood groot en voor de jongeren is de geestelijke nood nog grooter. Van hen wordt helden moed gevraagd om ln dezen tyd het ge loof te behouden. Een afdoend middel tot verbetering van den toestand is: Orde ning van het bedrijfsleven, die evenwel vooraf moet gaan door Chr. hervorming. Alleen de terugkeer tot het Evangelie van Jezus Christus ls hiervoor noodig. Anders zullen alle maatregelen falen. In den gouden tijd hebben wy één ding vergeten en dat was: op te zien naar God en dat ls het begin van alles geweest. Niet het Christendom is te kort geschoten, doch de Christenen. Het moderne heidendom van socialisme en communisme moeten wy bestryden door de toepassing van „Qua- draglssimo Anno". De tyd waarin wy leven is het gevolg van het slechte leven van de geslachten die ons voorgegaan zijn. Ook by de Katholieken is hier schuld. We moeten nieuwe menschen hebben en 'n terugkeer tot den Chr. Geest. We moeten leeken-apostelen hebben, die werken tot verbetering van de maatschappy. Alleen kerels van karakter kunnen nu de wereld redden uit de ellende van dezen tyd. Spr. eindigde met de woorden: Zegenen we het oogenblik dat ons plaatste ln de zen tyd. zoodat wy aan dit doel kunnen arbeiden Doet uw plicht! God rekent op u! Hierna begon de heer Angenent zyn rede, die in verband met het weer kort zou zyn. Doch de onweersbuien kwamen nader, en het begon zoo onbarmhartig te regenen, dat het terrein verlaten moest worden en aldus de meeting ontydig ein digde. Op het nationaal concours voor har monie- en fanfarecorpsen te Zaandam be haalde „Crescendo" alhier in de supe rieure eere-afdeeling fanfare een eersten prijs. VOORSCHOTEN. HET NED. HERV. ZENDINGSFEEST- De regen spelbreker. De Voorschotensche Ned. Herv. Zen dingsver hield 2en Pinksterdag haar jaar- lyksch Zendmgsfeest. dat wegens de weers omstandigheden geen volledigen doorgang kon vinden. Het zendtngsfeest werd gehouden, zoo als dit de laatste laren gebruikelyk ls. op het landgoed „Raaphorst" onder Wasse naar. daartoe welwillend afgestaan door H.M. de Koningin, De ry der sprekers werd geopend door dr. H. P. Fortgens. Ned. Herv. Predikant, alhier die de openingsrede hield, waarin hij de nood der zending deed uitkomen en de bedragen en aantallen personen memo reerde bil voetbalwedstrijden. Spr. deed een ernstig beroep op de aanwezigen, waarvan het aantal ondertusschen flink grooter v..s geworden, dit werk ook finan cieel en biddend te gedenken. Als tweede spr betrad ds. G. Grootjans, predikant te Vlaardlngen. het gestoelte met het onderwerp: „Fortificaties neer geworpen". De genoemde fortificaties wa ren hechte bolwerken, vooral 't Moham medanisme maar spr. toonde aan. dat zU overwonnen, neergeworpen en genomen konden worden. Als derde spr. voor de pauze hield de heer E. v. d. Bruge zendeling met verlof uit Bandoeng een bespreking over het onderwerp: .Muren die staan". Zendeling v. d. Brug had een Jarenlange praktyk achter den rug en vertelde van de groote moeilijkheden, maar ook van de gelukkige oogenblikken die hli op West Java had meegemaakt en besprak tevens het werk dat de zendeling-arts aldaar kan ver richten. Nauwehiks was de pauze aangevangen of het ging regenen en een ieder zocht be schutting onder de boomen. De stemming werd geen oogenblik verstoord. Men was nu eenmaal nat en men hoopte op beter. Dit gebeurde echter niet. De regen werd tenslotte zoo hevig dat het feest moest worden afgelast. Tusschen de verschillende redevoeringen der sprekers werden stich telijke liederen gezongen waarbij „Ben- venuto" zorgde voor de muzikale bege leiding. Het a.s. 190-jarig bestaan der Fabriek van Gouden en Zilveren Werken. Vrijdagmiddag a.s. te half zes zal ter gelegenheid van het 100-jarig bestaan van de fabriek van Gouden en Zilveren Wer ken alhier het personeel aan de directie zijn gelukwenschen aanbieden. Gezien de tijdsomstandigheden heeft deze gelegen heid een zeer eenvoudig karakter. De aan bieding zal plaats vinden op huize „Ber- bice" naast het fabrieksterrein. ALPHEN Door de leden van de Jeugdige Luchtvaartclub alhier werd 2en Pinkster dag een excusie naar Schiphol gemaakt. De leden maakten o.m. een vliegtocht en vlogen ook boven onze gemeente. BODEGRAVEN Vergadering der N.S.B. Alhier zou in den boomgaard van „Rhodds" een landdag van de N.S.B. wor den gehouden, waarby lr. Mussert het woord zou voeren. Het minder mooie weer van 's middags en de sterke wind van 's avonds waren oorzaak dat te ongeveer half zeven bekend werd gemaakt dat lr. Mussert niet zou spreken ln den boom gaard, maar in het Beursgebouw. Toen 1 het eenmaal 8 uur was bleek dat lr. Mus sert door ziekte verhinderd was en als plaatsvervangers gezonden had de heeren Nye uit Voorburg, van Geelkerken uit Utrecht en Korüjnenburg. De zaal van het Beursgebouw was goed gevuld. De vergadering werd geleid door den Leidschen Kringvoorzitter, den heer Ber gers. Door elk der sprekers werd gerut- men tyd het woord gevoerd en de wen- schen der N.S.B. uiteengezet, waarna er gelegenheid bestond tot het stellen van schriftelijke vragen. Daarna volgde slui ting. BOSKOOP Bijtijds gered. Het 4-Jarlg zoontje van den arbeider geraakte aan de Emmakade in de Wete ring. De moeder, die haar kind miste, zag het daarop in de Wetering drijven. Zij mocht het genoegen smaken, haar kind nog juist bytyds te redden. Gouwe-verruiming. Ook aan de Westzyde van de Gouwe in deze gemeente heeft men met de werk zaamheden een aanvang gemaakt. Even als aan de Oostzyde worden ook daar palen geslagen van gewapend beton. Een tweetal proefpalen zyn voor dit doel reeds vervaardigd. Ernstig ongeval. De dienstbode, van der L. ln dienstbe trekking by de familie van K. aan den Reljerskooperweg, had tydens haar werk zaamheden het ongeluk, om met een pan gevuld met heet water van een trapje te vallen, met het gevolg dat zy hevige brand wonden opliep aan hel bovenlijf en armen. Na eerst door den plaatselijken dokter te zyn behandeld, oordeelde deze het toch raadzaam om de patiënte naar het Eliza- beth-Ziekenhuis te Leiden te doen ver voeren. Naar wy later vernamen, is de toestand van het meisje thans bevredi gend. Teraardebestelling van wylcn den heer C. Hoogendoorn. Alhier had op de algemeene begraaf plaats, onder enorme belangstelling de be grafenis plaats van het stoffehjk overschot van den heer C. Hoogendoorn, die verleden week te Nieuw-Vennep, op zulk een tra gische wijze om het even kwam. Door de politie waren op en naby de begraafplaats uitgebreide ordemaatregelen getroffen. Ds. Jacobs, Ned. Herv. predikant alhier, hield een grafrede, waarin spr. eenige V/oorden van troost sprak tot de familie, en tevens wees op de broosheid van het leven. Aanrijding. In de Rldderbuurt, naby de Biezentocht, heeft een aanrijding plaats gehad tus schen een auto uit Zwammerdam en een groentenbakfiets van den groentenhande laar Van L. uit deze gemeente. Van de auto werden eenige ruiten vernield, ter wyl de inventaris van de bakfiets over den weg verspreid lag. De eigenaar van de auto, die schuld erkende, was dadeiyk bereid de schade te vergoeden. Burgerlijke Stand. Geboren: Andreas Gerardus, z. van W. G. Vermeulen en M. J. v. Vliet Hendrik Baltus, z. van Jac. v. Wengerden en E. v. Ree. Getrouwd: K. Bakker, 30 Jaar en M. v. Bergen. 26 jaar H A. v. Tol, 27 jaar en M. Bakker, 21 jaar J. Nannlnga, 27 jaar en A. H. Jacques, 27 jaar. Op 18 Juni, en volgende dagen, zal in deze gemeente een collectie worden gehou den »n behoeve van het fonds voor Oud- Militairen. I In verband met de overplaatsing van den heer van 't Land naar Valthe, is met ingang van 1 Juli e.k. tot stationschef voor Boskoop en Waddinxveen benoemd, de heer Mulder, in geiyke functie werk zaam te Maartensdyk. DE KAAG. Autotocht voor Ouden van Dagen. Alhier heeft zich een commissie ge vormd die zich ten doel stelt om op 3 Juli een autotocht voor Ouden van Dagen te organiseeren. Vorig jaar ging dit uit van de Oranje- vereeniging en daar de tocht in alle op zichten goed slaagde, heeft de commissie besloten, nu op eigen initiatief te hande len. De leeftyd der deelnemers ls bepaald op 55 jaar, terwyl het doel der reis is, via Lisse, Noordwijkerhout en Katwyk. Was senaar en omgeving te bezichtigen. Het belooft een mooie tocht te worden. Enkele dames hebben zich bereid ver klaard voor dit mooie doel giften in te za melen: men hoopt dat de ingezetenen de zoo noodlge medewerking zullen verleenen. NOORDEN De Geref. .Kerk alhier ontving van hare zusterkerk te Zwammerdam de som van f. 12.51. WADDINXVEEN. De Gouwe-werken. Hét is op dit oogenblik een drukte van beiang met de verschillende groote Gouwe- werken. Er wordt een begin gemaakt met den onderbouw voor een hefbrug van meer dan 30 meter hoog in het hart der ge meente, vlak by 't raadhuis. Dit werk zal ongeveer anderhalf jaar duren. Naby de R.K. kerk, waar de nieuwe rykswegen van Den Haag en Rotterdam samenkomen (die van daar naar Utrecht en Amsterdam zul len doorloopen) wordt ook een nieuwe brug over de Gouwe gemaakt en een breede ryksweg aangelegd voor snelverkeer, wy vernamen, dat er groote kans bestaat dat dit werk, dat wordt uitgevoerd vla het werkfonds, stagnatie zal ondervinden door onvoldoende zandaanvoer. De heer D. C. de Geus te Bruchem, ls toegelaten tot volontair ter secretarie dezer gemeente in de vacature mr. Ritzema. Aan werkloozensteun werd ln deze ge meente over het tydvak 1 Januari tot 1 Juni 1934 uitgegeven een bedrag van f. 24.631 en over het zelfde tydvak in 1935 niet minder dan f, 39.084. Het aantal werk loozen is ook belangryk hooger dan het vorige jaar en bedraagt thans, midden in den zomer. 180 waaronder 140 steuntrek kers. WOUBRUGGE. Op het nationaal concours voor har monie- en fanfarecorpsen te Zaandam be haalde de harmonie „De Heeriykheid Hoogmade" in den concertwedstrijd, derde afdeeling harmonie, een tweeden prys. 3—2

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 7