ELTAX 666 NOODWEER BOVEN ONS LAND LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Dinsdag 11 Juni 1935 HET NOODWEER IN ONZE OMGEVING. BINNENLAND. Rheumatische pijn in den rug Nu weer gezond alt de beste. WERVELWIND EN HAGELSLAG RICHTEN GROOTE SCHADE AAN Telefoon GROOTE SCHADE TENGEVOLGE VAN WINDHOOS EN STIKKEN IJS TER GROOTTE VAN DUIVEN EN KIPPEN EIEREN. DE PRINSES HERSTELD. HK.H. Prinses Juliana heeft zich Zon- dae voor het eerst na haar ziekte weer naar bulten begeven en te Apeldoorn met H M. de Koningin en Prinses Von Erbach. die als gast ten palelze Het Loo vertoeft, de godsdienstoefening in de kerk der Evang Luth. Gemeente bijgewoond De Prinses zag er nog wel betrokken uit. BEGROOTING VAN HET VERKEERSFONDS. Te Katwijk Zee baande het water zich een uitweg door de duinreep tijdens het noodweer van gisteren. Het noodweer van gistermiddag heeft ook in de dorpen rond Leiden gewoed en in meerdere plaatsen danig huisgehouden. Opschudding te Katwijk Zee. Te Katwijk Zee herinnerde de sfeer aan Maandag 10 Augustus 1925, toen Borculo geteisterd werd. Evenals toen heerschte er tegen 5 uur een duisternis over het dorp. Ook nu kwamen donkere buien opzetten en plotseling begon het enorm te hagelen, geen gewone hagelkorrels, maar in door snee zoo groot als duiveneieren. Er vielen daar tusschen door klompen ijs ter grootte van kippeneieren. Dit ging gepaard met een geweldig geraas en duurde een gerui- men tijd. De hagelsteenen waren keihard en hadden een stevlgen kern. Op sommige plaatsen waren een goed uur na de bul de ijsbrokken nog niet gesmolten. Vele rui ten hebben het ln het dorp moeten ont gelden, v.n. die. welke aan de windzijde lagen: vele dakruiten zijn verwoest. Groote schade werd aangericht in verscheidene mooi aangelegde tuintjes, tal van takken werden door de hagelsteenen van de boo- men afgerukt. Op vele velden staan nu de Jonge aardappelplantjes bladerloos. De langdurige hagelbui ging gepaard met een hevig onweer, wat het voor velen nog angstiger maakte. Na de hagelbui knapte het weer eenigs- zins op, maar uit zee kwamen nog don kerder luchten opzetten dan eerst. In zee zag men geweldige hozen over het water scheren. Het werd al donkerder en don kerder, het lichten was niet van de lucht en toen ontlastte zich als het ware een wolkbreuk over het dorp; de regen viel hij 6troomen neer. In de Voorstraat konden de riolen het hemelwater niet verwerken, ook omdat de kolken door de afgerukte bladeren der boomen verstopt waren. Het water stond daar eenige decimeters hoog. Als een auto passeerde, spatte het water naar alle kanten. Ook ln de Louwestraat veroorzaakte het water storingen; zelfs de motorbrandspuit ging assistentie verleenen om het water weg te pompen, maar behoefde tenslotte geen dienst te doen. Op het parkeerterrein bij de muziektent stond het water hoog en baande zich een uitweg door de duin- reep naar het strand, hetgeen men op bij gaande foto kan zien. Men zag de dwarrelende, inktzwarte wol ken in vliegende vaart over het dorp trekken, elk oogenblik vreezende, dat een slurf naar beneden zou dalen en een enorme schade zou aanrichten. Op het strand was het een algemeene, haastige vlucht; men zocht in allerijl een schuilplaats ln de tenten, of waar men zich ook maar bergen kon. Toen de lucht opgeklaard was, vervoerden de trams velen naar huis toe. Ook drommen fietsrijders passeerden de straten om het veilig tehuis te bereiken. Bij velen zullen zeker deze onheilspel lende donkere wolken, gepaard gaande met onweer en de kolossale hagelsteenen op den 2en Pinksterdag van 1935 nog lang ln herinnering blijven! Groote schade te Katwijk Rijn. Te Katwijk Rijn werden van tientallen huizen groote en kleinere ruiten ingesla gen en van vele ln en buiten het dorp staande kassen en warenhuizen zijn zeer veel ruiten ingehageld. Er zijn warenhui zen waarvan 40 a 50 ruiten stuk sloegen. Vooral het platte glas had veel te lijden. Doch ook aan de te veld staande gewas sen is zeer groote schade aangericht. Wij noemen speciaal de vroege aardappelen, sla en tuinboonen, die onherstelbaar ver nield zijn. En juist de goed in het gewas staande vroege aardappelen, die het we- ligst groeiden, zijn het ergst vernield. Het is een treurig gezicht deze velden te zien Van sommige perceelen is 50 "f en meer van de stengel afgeslagen. Bij alle tegen spoed tot heden ondervonden komt ook thans nog deze ramp. Van de aardbeien hagelde een massa af. In de bloemkool bladen zitten tientallen gaten als treffers Van hagelkorrels. Een groot percentage van de hagelkorrels was zelfs grooter dan duiveneieren. Sommige straten zagen ge heel groen van de afgehagelde boombla deren. Het is een treurig gezicht ln de velden en de schade is ook hier nog moei lijk te overzien! Ook uit vele andere gemeenten uit den omtrek bereikten ons berichten omtrent enorme schade aan dc gewassen en aan de woningen. Overal stonden de straten blank het licht moest opgestoken worden en men leefde in angst en vreeze tijdens dit ver schrikkelijke noodweer, waarbij de groote hagelsteenen zulk een belangrijke ver woestende rol speelden Op den Rijks straatweg Leiden en elders zagen wit tal rijke auto's stilstaan midden op den rij weg doordat de contacten doorweekt wa ren. waardoor de wagens met geen moge lijkheid van hun plaats konden komen. Pp de Kaag was het eveneens een ang- MEMORIE VAN ANTWOORD VERSCHENEN. Tersonenvervoer moet aantrekkelijker zijn Verschenen is de Memorie van Antwoord betreffende de begrooting van het Ver- keersfonds voor 1935. Daaraan ls het vol gende ontleend: Wat betreft het door enkele leden met het oog op de verkeersbelangen geopperde denkbeeld tot omvorming van het depar tement van Waterstaat ln een departe ment van Verkeer en een van Waterstaat, merkt de minister op, dat voor zoover de toenemende verkeersbelangen een reorga nisatie zouden vorderen, deze gevoeglijk ook zonder naamsverandering kan worden ter hand genomen De minister deelt de meening van de leden, dat de grootst mo gelijke spoed dient te worden betracht wat betreft de coördinatie in algemeenen zin en is met hen van oordeel, dat zoo noodlg tot gedeeltelijke regelingen moet worden overgegaan Dat de ook in deze Kamer tot uiting komende groote bezorgdheid omtrent de tekorten van het spoorwegbedrijf ten volle door de regeering gedeeld wordt, behoeft nauwelijks opnieuw te worden verzekerd. De wensch, dat het aanpassingsproces j in nog sneller tempo moet gaan. ls uiterst moeilijk te vervullen, na de reeds zoo for- sche bezuiniging op de uitgaven Intus- schen zal het nauwelijks bevestiging be hoeven, dat de ministers van Waterstaat en Financiën bij voortduring met de di rectie der Nederlandsche Spoorwegen overleggen of doen overleggen omtrent hetgeen ter bestrijding van de moeilijk heden kan worden verricht. Behalve hetgeen reeds werd verricht, overweegt de minister verdere maatrege len, waardoor eenerzijds het personenver keer aantrekkelijker wordt gemaakt, an derzijds de bezuiniging der exploitatie kosten nog verder kan worden doorge voerd. Hoewel het voor de hand zou liggen verouderde schepen uit de vaart te nemen, moeten de moeilijkheden, aan de uitvoe ring van een dergelijken maatregel ver bonden. niet worden onderschat Intus- schen zal de minister zeer ernstige aan dacht aan dit vraagstuk schenken, dat slechts volledig kan worden beoordeeld, indien het vervoersvraagstuk ln zijn ge heel is bezien. Het denkbeeld om op de begrooting een aantal memorieposten op te nemen voor uitvoering van werken in de plaats van op de begrooting Voorkomende werken, welker uitvoering door verschillende om standigheden later blijkt achterwege te moeten blijven, zal ln overweging worden genomen, doch daarbij is er mede rekening RECLAME De schrijver van onderstaanden brief leed aan felle rheumatische pijn ln den rug. Hij probeerde van alles, maar vond geen verlichting. Misschien had men hem naar een touitenlandsdhe 'badplaats moeten stu ren, maar dit was voor hem niet mogelijk; hij was trouwens reeds 70 jaar. Maar hij probeerde dezelfde zouten als in de be roemde minerale bronnen voorkomen, hij probeerde Kruschen Salts. Hij schrijft: „Ik leed aan felle rheumatische pijn in mijn rug. Na verschillende pillen en smeer sels geprobeerd te hebben, besloot ik een proef met Kruschen Salts te nemen. En nu, terwijl ik toch al 70 jaar ben, ben ik ln plaats van een kreupele, die op een stok moest steunen, zoo gezond als een vlsch. Driemaal hoera voor Kruschen; ik zegen den dag, toen ik het voor het eerst pro beerde." J. M. te I. Kruschen Salts bestaat uit zes verschil lende zouten, die ook voorkomen ln de be roemde minerale bronnen. Deze zouten sporen de afvoerorganen aan tot krachti ger werking, waardoor urinezuur en andere opgehoopte afvalstoffen, die de oorzaak kunnen zijn van rheumatiek, Jicht, ischias, langs de natuurlijke kanalen uit het lichaam worden verwijderd. De pijnen zul len afnemen, terwijl de geheele gezond heidstoestand enorm zal verbeteren. Ge zult U frlsscher en jeugdiger voelen; ener gie en eetlust nemen toe en ge voelt U weer als ln de beste dagen Uwer jeugd. Kruschen Salts ls uitsluitend verkrijg baar bij alle apothekers en drogisten a f. 0.90 en f. 1.60 per flacon, omzetbelasting inbegrepen. Stralende gezondheid voor één cent per dag. Let op, dat op het etiket op de flesch, zoowel als op de buitenverpak king, de naam Rowntree Handels Maat schappij Amsterdam voorkomt. 5881 stig gezicht en met angst volgde men de i zeilbootjes, die niet tijdig genoeg de wal hadden kunnen bereiken. Meerdere bootjes sloegen om, doch van persoonlijke onge- i vallen vernamen wij tot nu toe niet. Op de Kaagsocieteit kwam het water door het 25 c.M. dikke rietdak Na afloop van het nood weer snelde ieder naar buiten, om de schade aan de booten op te nemen, die in meerdere gevallen niet meeviel Te Warmond werden verscheidene groote spiegelruiten vernield, van één huis sloeg zelfs een ruit met de geheele omlijsting uit de muur. Ook in de Rijnstreek zal de I schade aan woningen en gewassen nog menigeen lang heugen!. te houden, dat niet steeds voor memorie - posten bedoelde werken zoodanig zullen zijn voorbereid, dat zij dan onmiddellijk kunnen worden aangevat. De minister merkt op, dat ln den loop van een Jaar reeds belangrijke bedragen uit het werkfonds voor verbetering zijn be stemd. Naar den stand van begin Mei, zijn ln uitvoering genomen 22 werken, ten bedrage van ruim f. 2,8 mtllloen. terwijl bij het Werkfonds aanhangig zijn zeventien werken ten bedrage van rond f. 4,4 mll- lioenen tezamen en vóór Juli as. vermoe delijk nog verschillende werken ten be drage van rond f. 5 mlllloen voor uitvoe ring met behulp van het werkfonds in aanmerking kunnen worden gebracht, waardoor een versnelling van het werk tempo wordt verkregen De centrale commissie van advies en bijstand voor het Verkeersfonds zal met bekwamen spoed de vraag, in hoeverre elk vervoermiddel, dus ook het motorverkeer zijn eigen kosten draagt, in studie nemen en daarbij ongetwijfeld aandacht wijden aan de brochure van 5 October 1934 van de Algemeene Nederl Verkeers-Federatie. Een algemeene regeling betreffende de verbetering van tertiaire wegen is ln eerste ontwerp gereed. Hangende de voorberei ding acht de minister het minder ge- wenscht, zich over onderdeelen van deze regeling uit te laten. Hoewel de minister met de denkbeelden ten opzichte van auto-snelwegen, ontwik- i keld in het artikel, gepubliceerd ln twee dagbladen van 30 October 1934 niet ln alle deelen kan instemmen, ls hl) aan vankelijk van oordeel, dat een wegprofiel met gescheiden verkeersbanen niet zoo danige voorbeelden uit een oogpunt van veiligheid biedt, boven een wegprofiel zon der gescheiden banen voor beide verkeers- richtingen, dat reeds thans in alle om standigheden aan eerstbedoeld wegprofiel de voorkeur moet worden gegeven. Zooals bekend is. worden hier te lande zoowel wegen met gescheiden als onge scheiden banen aangelegd, terwijl een proef ver lichting zal worden aangebracht op den rijksweg AmsterdamHaarlem. De ervaringen, die daarmede worden opge daan, zullen als leiddraad kunnen dienen bij het doen van een keuze voor verderen aanleg van auto-snelwegen. Hoewel de trambaan met vluchtheuvels op den rijksweg HaarlemOegstgeest voor het snelverkeer hinderlijk is, mag de mi nister niet onweersproken laten de opvat ting, dat daardoor deze verbinding voor het snelverkeer ten eenenmale ongeschikt zou zijn. De verlegging te Oegstgeest, waarvan het vak ter vervanging van het nauwe, bochtige gedeelte bij het bekende Groene Kerkje reeds in Juni 1934 ln gebruik werd genomen, zal onvoorziene omstandig heden voorbehouden nog ln dit jaar voltooid zijn en het gedeelte Sassenheim Amsterdam zal. mits de noodlge middelen kunnen worden beschikbaar gesteld, ln 1937 of begin 1938 gereed kunnen komen. Omtrent de verbetering van de verbin ding tusschen Amsterdam en Utrecht ls nog een onderzoek gaande, in verband met de overweging, in hoever daarbij aan een wijziging van het tracee voor de directe verbinding tusschen Amsterdam en Rot terdam moet worden gedacht. VACANTIES IN HET BOUWBEDRIJF. Vragen van het Tweede Kamerlid Schalker. Het Tweede Kamerlid de heer Schalker heeft aan den minister van sociale zaken de volgende vragen gesteld: 1. Is het Juist, dat als gevolg van een desbetreffende beslissing van den minister de directeur van den dienst der Werkloos heidsverzekering zich bij circulaire van 8 Mei 1935 heeft gewend tot de besturen der bouwarbeidersbonden, waarin van deze wordt verlangd om tijdens de va- cantie in het bouwbedrijf geen uitkeering aan de werklooze leden te verstrekken, ook niet aan degenen, die voor het in treden der vacantie werkloos waren, daar de minister zich bij het nemen van boven bedoelde beslissing op het standpunt zou hebben gesteld, dat het niet werken tij dens deze vacantie in het bouwbedrijf, voor de werkloozen dient beschouwd te worden als vrijwillige werkloosheid? 2. Is den minister niet bekend, dat een vorm van vacantieregeling voor de bouw arbeiders als de thans geldende, bij de bestaande toestanden ln dit bedrijf de meest doelmatige ls, en dat op grond daar. van het formeele standpunt, waarop de minister zich ten aanzien van deze aan gelegenheid heeft gesteld, tegenover de werklooze bouwarbeiders ln hooge mate onbillijk is? 3. Heeft de minister bij het nemen van zijn beslissing overwogen, dat deze in de praktijk een zoo belangrijk sociaal goed als de vacantieregeling voor de bouwarbei ders zal aantasten? 4. Is de minister bereid, op grond van de in vraag 2 en 3 gemaakte opmerkingen, nog eens te overwegen zijn meergenoemde beslissing ln te trekken? NED. TEXTTELCONVENTIE. J. A. Panhuyren directeur van Centraal bureau. Tot directeur van het Centraal Bureau der Nederlandsche Textiel-Conventie is benoemd de heer J. A Panhuyzen, tot dus verre directeur der N V. Trading Cy. late Hegt Co Het Centraal Bureau zal wor den gevestigd te Arnhem. VERSPREIDE BERICHTEN. De Lloyd rapide van 't m.s. „Dempo" wordt morgenochtend te 7 uur 40 in Den Haag verwacht. UIT NED. OOST-INDIE. Een deel van ons land ls gisteren door noodweer geteisterd (ook Leiden en om geving kregen trouwens haar deel) en een wervelwind, gepaard gaande met hagel slag, heeft daarbij hier en daar groote schade aangericht. Vooral het Westland werd geteisterd. Hagelsteenen vielen er ter grootte van kleine eieren. De te veld staande gewassen moesten het natuurlijk het hevigst ontgelden, doch de steenen waren van die grootte, dat zij door het glas van de tomatenkassen en zelfs van de druivenkassen, waarvan de ruiten van kleiner formaat zijn, heen vielen. Hoewel de meeste plaatsen in het West- land min of meer door het noodweer ge teisterd werden, kreeg ln het bijzonder 's-Oravenzande zijn deel, aldus „De Crt.". BIJ een kweeker werden niet minder dan duizend ramen vernield. Veel plat glas en serreglas met vruchten er onder werden door de stukken hagel vernield. Er waren heele rijen groote kassen met de pas ge krente druiven er in, die achter elkaar voor het hagel-trommelvuur bezweken. Niet alleen aan de kassen, ook aan de druiven werd enorme schade toegebracht. Ook de te veld staande groenten moesten het vreeselijk ontgelden. De jonge groente als boontjes en wat er zoo al is, werd door den hagelstorm finaal stuk geslagen. Van de vruchtboomen werden heele takken afgerukt. Te Loosduinen was de schade niet min der groot. In een uur tijds was hier vopr duizenden guldens vernield. Toen de hagelstorm tegen een uur of zes was af- geloopen en de kweekers gingen opnemen, waren zij zonder uitzondering verstomd over de groote verwoestingen Zoo iets hebben zij in de laatste tientallen jaren niet meer meegemaakt. Het Westland is door dit noodweer wel zwaar getroffen. Te Terneuzen is eveneens groote schade aan den oogst toegebracht en vele ruiten werden vernield. Een klein vaartuigje, waarin gezeten waren de heer A. Berwald met zijn zooh P. en diens echtgenoote, kwam in het pas van Terneuzen op de Westerschelde te BEZUINIGINGEN STAATSSPOOR. BANDOENG. 8 Juni (Aneta). In de vergaderins van de Commissie van Bij stand der Ned.-Indische Staatsspoorwegen deelde de hoofdinspecteur mede. dat op de begrooting voor 1936 een verdere bezui niging van f,800.000 ls verkregen. kapselzen. De inzittenden konden zicw vastklampen aan het bootje en zjjn eenlgen tijd daarna door het op weg naar Antwerpen zijnde s.s. „Röslar" opgepikt en naar Antwerpen meegenomen. m Gistermiddag omstreeks 4 uur ls boven Oost-Voorne een ontzettend onweer uit gebroken, dat gepaard ging met hevige slagregens en hagelbuien. De hagelsteenen richtten enorme schade aan bij tuinders en kweekers. Honderden ruiten van wa renhuizen en kassen werden vernield. Naar wij vernemen zijn de meeste eigenaars niet verzekerd tegen hagel. Het onweer liieii aan tot ongeveer 7 uur. Te Kerkdriel en het naburige dorpje Ammerzoden kwam gisteravond een ge weldige wind opzetten, welke spoedig aan groeide tot een zware orkaan. Boomen werden uit den grond gerukt of werden geveld. Dakpannen waalden van de daken, terwijl ook vele ruiten ingedrukt werden. Daar het bij het uitbreken van den storm nog niet regende, veegden de wervel stormen enorme hoeveelheden stof op, zoodat het haast onmogelijk was om op straat te blijven. Te Ammerzoden was de telefoonleiding geruimen tijd gestoord; later op den avond begon het te regenen, waarna de storm eenigszins bedaarde. De „M-in." meldt: Toen agent van politie Helllngs dienst deed in voormalig Baardwijk op tweeden Pinksterdag in den avond om pl.m. 7 uur, moest hij wegens een opkomende onweers bui bij den heer Loeff binnen vluchten. Toen beiden voor het raam stonden zagen zij plotseling een lichtstraal over 3 naast eikaar staande huizen gaan, en stonden deze gebouwen plotseling in lichter laaie. De politieman waarschuwde onmiddellijk de brandweer, die spoedig ter plaatse was. De drie getroffen gebouwen konden echter niet meer gered worden en moest mea zich beperken tot het beveiligen der be lendende gebouwen. Persoonlijke onge lukken kwamen gelukkig niet voor. Dé huizen werden bewoond door de wed. Ver. hoeven, Leijten en Kramer. Verzekering dekt de schade. VREEMD OPTREDEN. BANDOENG, 8 Juni (Aneta). Het „AID. De Preangerbode" meldt, dat de Portugeesche bevelhebber van Poelau Kambing met soldaten zou geland zijn op het eiland Lirang nabij Kisar. Bij dezen inval zou vee gedood zijn en op de bevol- kine zijn geschoten. De bevolking vluchtte. Er zijn geen dooden gevallen. Het doel van dezen tocht zou geweest zijn de opsporing van Portugeesche onderdanen die naar Llrang waren uitgeweken. De gezaghebber van Kisar is naar Llrang vertrokken. o DE MEESTER-TITEL. BANDOENG 8 Juni (Aneta). In het AID De Preangerbode" waarschuwt prof M. Meyers er tegen dat de meester titel voor het Indisch Recht in den laat- sten tijd in discrediet wordt gebracht, wes halve dient te worden opgelet waar deze titel ls verkregen. Hierbij wordt ook de waarde van de opleiding te Utrecht en te Lelden in het geding gebracht. o DE REIS VAN DEN GOUVERNEUR- GENERAAL. BATAVIA. 8 Juni (Aneta). De eerst volgende reis van den Gouverneur-Gene raal zal gaan naar Bantam. Deze reis zal echter niet vóór September aa. plaats hebben. VOOR WOENSDAG 12 JUNI. Hilversum. 301 M. Algemeen Programma, verzorgd door de VARA. 8.00Orgelspel C. Steyn 8.30: Gram.pl. 10.00: Mor genwijding VPRO. 10.15: Voordracht H. Beek 10.35: Gram pl. 11.00: RVU. Mevr. L. de Vries: Kniples Kinderkleedlng 11.30: Gram.pl, 12.00: Orvitropia olv. J. v. d. Horst 12.45: De Zonnekloppers olv. C. Steyn 1.151.45: De Fliereflui ters olv. E. Walis 2 00: De Notenkrakers olv. D Wins 2.30: E. Walls en zijn orkest. 3.00: Voor de kinderen 5.30: Dubbel X-ensemble olv. Cor Steyn mmv. Pat Mil ler (zang) 6.00: Strijkorkest olv. E. Walis 6.30: RVU. jhr. drs. D. J. v. Len- r.ep: Lezing over psychotechniek 7.00: Sportultzending 7.20: Orgelspel J. Jong 7.30: Zang door Claude Pierre 8.00: Herh. SOS-Berlchten 8.03: Vaz Dias 8.10: De Flierefluiters olv. E Walis mmv. Esther Philipse (zang) 9.00: Declamatie R. Numan en Gram.pl 9.40: Orvitropia olv. J. v. d. Horst 10.30: De Zonneklop pers olv. C. Steyn 11.00: „Het toover- brouwsel", spel van J. Schaap. Leiding: W. v. Cappellen 11.3012.00: Gram.pl. Huizen, 1875 M. NCRV-Uitzending 8.00: Schriftlezing en meditatie 8.15 9.30: Gram.pl 10.30: Morgendienst olv. ds. P. N. Kruyswijk 11.00—12.00 en 12.15: Ensemble Van der Horst 1.15: Orgelspel D Llncy 2.00: Middagvergadering v. d. 17den Bondsdag v. d. Bond van Meisjes- eenigingen op Geref. Grondslag 4.30: Gram.pl. 5.00: Kinderuur 6.00: Gram. platen 6.10: Causerie door Kapt. W J. Hatenboer 6.30: Afgestaan 7.00: Ned. Chr. Persbureau 7.15: Reportage 7.30: Landbouwhalfuur 8.00: Vaz Dias 8.05: Carillonconcert J. de Zwaan 8 45: Cau serie dr. A. v. Deursen 9.15: Mando line-orkest „L"Estudiantina" olv D G. Kulk, en Gram.pl. (Om 9.50: Vaz Dias) 10.30—12 00: Gram ol. Droilwich, 1500 M 10.35—10.50: Mor genwijding 11.20: Gram.pl. 12.05: Orgelconcert Q. Mac-Lean 12.50: Ch. Manning's orkest 1.50: Orgelconcert O. RECLAME- 5508 Door standplaats en telefoonpost Steenschuur hoek Korevaarstrait NOG SNELLERE SERVICE. H. P.asgood 2.35: Gram.pl. 3.05: Piano-recital B. Mason 3.35: Sted. or kest Bournemouth olv. R. Austin mmv. Mi- roslav (viool) 5.05: Western Studio orkest olv. F. Thomas 5.35: M. Win- nick's Band 6.20: Berichten 6.50 en 7.05Lezing 7.25: Bach-concert 7 50: Trioconcert 8.20: Zang door de Mills Bros 8.35: Causerie 8.50: BBC-Sym- phonie-orkest olv. A. Toscanini (Om 9 40 Berichten) 10.40: Het Parkington kwin tet 11.20—12.20: De Grosvenor Housé Dance Band olv. S. Lipton. Radio-Paris, 1648 M. 7.20 en 8.20: Gram.pl. 12.35: Orkestconcert o. 1. V. Touche 8.20: Cello-recital A. Frezin 9.05: „La femme de Claude", spel van Dumas. Kalundborg, 1261 M. 12.20—2.20: Con cert uit Rest. „Wivex" 3.505.50: Om roeporkest olv. Reesen 6.056.35: Gra- mofoonpl. 8 20: Reportage 9.00: Koor concert 10.20: Symphonle-concert oir, Mahler 11.2012.50: Dansmuziek. Keulen, 456 M. 6.35Concert uit Mün- chen 11.00: Concert 12.20: Concert uit Breslau olv. Topitz 2.35: Piano recital 4.20: Zang en piano 8.35: „Die Hansa" Rijkszending 9.05: Concert uit Stuttgart olv. Görlich 10.50—12.20: Po pulair concert mmv. solisten, koor en het Omroeporkest. Rome, 421 M. 9.10: Radlo-tooneel 10.50: Dansmuziek. Brussel, 322 en 484 M. 322 M.: 12 20 en 1.30—2.20: Gram.pl. 5.20: Zigeuner- muziek 6.05: Zang en piano 6.35: Gram.pl. 6.50: Piano-recital 7.35: Gram.pl. 8.20: Symphonieconcert olv. André 10.30—11.20: Dansmuziek. 484 M.: 12.20: Gram.pl 12.50 Omroep orkest olv. Gason 1.50—2.20: Gram.pl- 5.20: Kamermuziek 6.50: Orgelconcert 7.35: Gram.pl. 8.20: Omroeporkest olv. Gason 10.3011.15: Gram.pl. Deutschlandsender, 1571 M 835: Rijkszending: „Die Hansa" 9.05: Popu lair concert uit Stuttgart 10.20 en 1195: Berichten 11.2012.20: Hja Livschakoff en zijn dansorkest. GEM. RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF ES DE R. O. V. RADIO-CENTRALE Voor Woensdag 12 Juni. 1ste programma: Hilversum van 824 u. 2de programma: Huizen van 8—24 uur. 3de programma: 8.00: Keulen - 1000- Deutschl.s. 10.20: Keulen 12.05: Lon don Reg. 12.20: Keulen 13.20: Brussel VI. 14.20: London Reg. 17.20: Keulen 18.50: Brussel. Fr. 19.20: Parijs R- 20.20: Brussel. Fr 2105: Keulen 2220: Paris PP. 22.50: Leipzig- 4de programma: 8.05: Parijs R. London Reg. 11.20: Droitwich diversen 18.50: London Reg. 19s Droitwich. Wijzigingen voorbehouden. 4-3

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 12