-KATWIJK' K \TWIJKERS LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Zaterdag 8 Juni 1935 UIT DE OMSTREKEN. ADVERTEERT IN HET LEIDSCH DAGBLAD W. VAN BEELEN Cz Vanaf heden geopend: Noordzee- en Zonnebad UIT DE RIJNSTREEK. AGENDA. HAARLEMMERMEER. 50-jarig huwelijksfeest. Op Maandag 24 Juni a.s zal het 50 jaar geleden zijn, dat het echtpaar Johannes H. B. Calvelage en Grietje Uttlen, wonende aan de Draverslaan te Hoofddorp, te Haar lemmermeer in het huwelijk trad Vele vrienden en bekenden zullen wel niet achterblijven om 24 Juni voor de nog krasse oudjes, die beiden de 80 gepasseerd zijn en veler achting en vriendschap heb ben verworven, tot een onvergetelijken dag te maken. De man heeft in deze gemeente, waar hij geboren is, ruim 80 jaar gewoond en de wordingsgeschiedenis van den Haar lemmermeerpolder alzoo van den beginne af meegemaakt. De vrouw vestigde zich kort voor haar huwelijk, in 1885 in Haar lemmermeer, kamende uit Woubrugge. Een aanwinst voor de zweminrichting. Aan het bestuur van de bad- en zwem inrichting „Hoofddorp" werd onder groote belangstelling de nieuwe duiktoren offi cieel overgedragen, die voor het zwembad als een groote aanwinst kan worden be schouwd. De heer Bloem voerde hierbij het woord namens het comité, dat zich met de inzameling van gelden voor den opbouw van dezen toren verdienstelijk had ge maakt De voorzitter, dr. Nannlnga, dankte op hartelijke wijze voor de spontane wijze waarop allen hadden medegewerkt om het beoogde doel te bereiken. Het 5-jarig zoontje van dr. N. verrichtte daarop de openingsplechtigheid en heesch onder luide toejuichingen van de aanwe zigen. de vaderlandsche driekleur Daad werkelijk werd er toen direct blijk van gegeven hoezeer de duiktoren op prijs werd gesteld. De opbrengst van den in Haarlem mermeer gehouden bloempjesverkoop ten bate van de Burgemeester Slob-Stichting „Tehuis voor ouden van dagen" was als volgt: Hoofddoro f 135,81: Rijk f.105 34. Zwanenburg f. 80,62: Aalsmeerderdijk f. 71,06; Vijfhulzen f. 65.37: Nieuw-Vennep f. 62,54; Abbenes f.39. Totaal f 559,74. Het zoontje van den heer L„ aan den Sloterweg alhier, dat het ongeluk had van een schommel te vallen en op een eg terecht te komen, werd zóó ernstig gewond dat opname in een ziekenhuis noodzakelijk werd geacht. De toestand van het knaapje ls bevredigend. HILLEGOM. Burgerlijke Stand. Geboren: Mathijs z. van M. Kriebel en A. B. Versloot Adrianus Wilhelmus, z. van P. L. Verhoeven en A W. van Roode Hendricus Jilles, z. van J. van Deursen en M. Zomer Catharina Clasina. d. van J J. Seijsener en C. J. van Bakel Cor nells z. van A. Brouwer en A. R. Ruigrok. Ondertrouwd: J. Bon tan en M Vreeken J J. Hageman en S J A. Rijnders J. F Seijsener en H. Dunkel. Getrouwd: G. Markman en C. van Beek J. A. van Houten en M. E. Prins Overleden: J. C. Klinkenberg, echtge. van P. W. Lommerse. 73 jaar. Loop der bevolking. Gevestigd: C. M. Dannijs. Parallelweg 155 C. Bol met vr. Haarlemmerstraat 11 B j. H. Holvast. Burg. Pontstraat. 96 A B. Hijlkema Burg. Pontstraat 44 G. Ravensbergen met gezin, Loosterweg Hl 30. Vertrokken: C. L. P. Bot met vr.. naar Amsterdam W Bosch- en Lommerstraat 46 huls T. Siebesma. naar Zwolle. Lutte- kerstraat 5 A, van Bergen Henegouwen, naar Lisse Huize .Pius" H. A. Jonkheer naar Doom Driebergschestraat 6 C v. Beek. naar Alphen a. d. Rijn. Hortensia straat 19 T. G. de Bruin met gezin, naar Haarlemmermeer. Venneperweg 554 J. van der Linden. Noordw.hout. Beeklaan 6 AA. van der Vegt. naar Amsterdam, Haarl. Houttuinen 34 L KATWIJK. Burgerlijke Stand. Geboren: Lilian Antje. d. van J. Klok en M L. Kate Petrus Modeste, z. van P. Boekling en C. Steijger Trijntje Hielkje. d. van S. Brandsma en T W. Okma Petronella d. van H. v. d. Plas en P. Hoek Clasina Elisabeth, d. van W. van Dijk en G. Meijvogel Jacob, z. van J Glasbergen en J. v. Duijn. Ondertrouwd: D. Berkheij en A. Rem- melzwaal M. v. Velzen en A. Guyt C. v. Duij verwoorde en C Varkevisser Jb v. d. Bent en M v. d. Plas. Getrouwd: H. Ravensbergen en E. van Duijn. Overleden: T. v, d. Plas 85 jaar. wede. van D Hollander D. L v. d. Plas, 14 mnd.. z. van J. v. d. Plas en L. v. Duijn. KATWIJK AAN DEN RIJN. Vernietiging van sla. Tot de producten die naar het „kerkhof" gebracht worden, behoort de laatste dagen ook kropsla. Alleen aan de veiling alhier moesten gisteren bijna 7000 stuks wegens het niet opbrengen van den minimum prijs op de belt gebracht worden. Dat zulks voor meerdere tuinders een schade post is, laat zich begrijpen! Ook vorige veilingdagen gingen er enkele duizenden per veiling naar het „kerkhof". HE'» r.AD VOOR KAT HIJS EN OMSTREKEN GEEFT OW ADVERTENIIËX EN ABON N EMENTEN 01' A AN DEN AO ENT DIE ALLE INLICHTINGEN VEKblftEET 5845 KATWIJK AAN ZEE. LENDENVERGADERING CHRISTELIJKE MIDDENSTANDS YERKENIGING. Protesten tegen de heffing van „Precario-rechten". Deze vergadering werd in Casa Cara gehouden. De voorzitter, de heer C. van Tongeren opende met gebed. De secreta ris. de heer W. van Beelen, las de no tulen der vorige vergadering. Er was in gekomen een schrijven van het bestuur van V.V.V., dat badgasten er over ge klaagd hebben, dat er winkels zijn, die des middags voor bepaalden tijd gesloten 2ijn. Het bestuur van de Middenstandsver. zal antwoorden, dat men vrij is om zijn winkel open of gesloten te houden: het meerendeel der winkels is des middags open. Er was een schrijven binnengeko men naar aanleiding der bezuinigings plannen der regeering om Kamers van Koophandel samen te voegen. De heer B. J. Dijkdrenth, lid van de K. v. K. Rijnland meende, dat er van deze plannen wellicht niets komen zal, nu er een andere minis ter aan het bewind ls gekomen. Nu volgde een belangrijk punt, n.l. de bespreking der heffing van precario-rech ten De heer Blesot liet mede namens de heeren Buvs en Planje, een protest hoo ien over de belastingheffing op markie zen en zonneschermen. Deze heeft men toch niet ter verfraaiing of voor zijn ge noegen: integendeel deze kosten geld voor aanschaffen en onderhoud. Men tracht zijn eigendommen hiermede te bescher men en dat zou belast moeten worden, omdat het eene gedeelte der inwoners aan de zonzijde en het andere gedeelte aan de schaduwzijde woont. Waarlijk, indien de gemeente gebrek aan geld heeft, zoo als ook velen onzer, zal men zich ln het opleggen van lasten moeten getroosten, doch dan dienen deze rechtvaardig en op allen gelijk en naar verhouding te drukken. Doch niet zooals nu alleen op reeds gedupeerden; dit ls even onge rijmd als een belastingheffing op werk loosheid. Spr. kan zich dan ook niet voor stellen, dat dit door eenig Nederlander als recht erkend kan worden, of het moest vrijbuitersrecht zijn. De heer Lafeber liet ook een heftig pro test hooren, tegen deze belastingheffing. Hij gaf uitvoerige beschouwingen met cij fers toegelicht, wat deze heffingen voor zijn zaak hier zullen bedragen; hij kwam tot een bedrag van ongeveer f. 300 p. J. De voorzitter gaf een breedvoerig over zicht van deze belasting. Het ontwerp is eerst'niet commissionnair behandeld. De gemeenteraad heeft, aldus spr., deze be lasting aangenomen, zonder dat vele leden de financieele gevolgen hebben berekend. Voor iedere markies zal f. 2 p. J. berekend worden, voor het jaar 1935 slechts f. 1. De voorzitter stelt voor om aan B. en W. een adres te richten waarin enkele gevallen met cijfers toegelicht worden, waardoor practisch de onuitvoerbaarheid zal blijken en waarin men het college zal vragen deze verordening opnieuw te wil len onderwerpen aan den Raad De heer M. Bonefaas wilde uitdrukkelijk laten uit komen, dat het recht van heffing van markiezen voor winkeliers zal vervallen. Velen sloten zich bij het protest aan. Met het voorstel van den voorzitter, dat het bestuur eerst de zaak grondig zal on derzoeken en dan een adres zal richten aan B. en W. ging de vergadering accoord. Volgde het ..voorstel aan den Midden- standsraad inzake vrijgeven verkoop ijs- artikelen op Zondag" De heer van Tongeren gaf een uitvoerig overzicht van de Winkelsluitingswet met de aangebrachte wijzigingen inzake de ver koop op Zondag van consumptieijs. Spr. zette uiteen, wat hij in den Raad heeft gedaan om te trachten den verkoop van ijs op Zondag te voorkomen; het Gemeen tebestuur zal zien wat in dezen te berei ken is. De voorzitter stelde voor om aan den Middenstandsraad namens de afd. Kat wijk een adres te richten, waarin aange drongen zal worden, een verzoek te rich ten aan de Regeering om de Winkelslui tingswet zoodanig te wijzigen, dat ver koop van consumptieijs des Zondags niet mogelijk is. Zulks werd aangenomen. Na rondvraag sprak de voorzitter een pakkend slotwoord, waarna de heer Brou wer met dankgebed sloot. Visscherij-examens. Bij de in de Visscherijschool alhier af genomen examens van het certificaat in kennis der internationale bepalingen ter voorkoming van aanvaring op zee zijn geslaagd Willem de Jong, Huig Hoek, Corn. Meijvogel Ezn., Dirk Meijvogel, Maart Kuyt, Dirk Varkevisser Bzn., Dirk Corn, van Duijn, Hendrik v.. d. Plas Pzn., Dirk v. d. Plas Wzn. Allen zijn leerlingen van den heer C .Varkevisser, directeur van de Visscherijsch. alhier. Rijksgedelegeerde was kapitein J. H. Götz. lid van de exa mencommissie voor stuurlieden. Hiermee zijn alle examens voor dit jaar aan de Visscherijschool afgeloopen. Het bestuur van de Chr. U.L.O.-school alhier heeft voor de gesplitste school voor L. O. in de Michiel de Ruyterstraat tot hoofd benoemd de heer J. J. Roelofs, hoofd van de Chr. Nat. UL.O.-School te Lutte- rade, gemeente Geleen in de provincie Limburg, die deze benoeming heeft aan genomen. Mej. K. uit de Voorstraat deed bij de politie aangifte van het feit. dat ten hare nadeele een damesrijwiel ls ontvreemd. LISSE Loon der bevolking Ingekomen: T. Kulk en gezin, van Haar lemmermeer, Wagendwarsstraat 46. Vertrokken: M. Kamerman en echtge- nooto, naar Haarlem. Burgerlijke Stand. Geboren: Johannes Petrus, Z. van J. A. Ruigrok en W. v Rijn Iebeltje, D, van J. de Kooker en M. C. v. d. Linden Theo doras Johannes, Z. van A. W. Reeuwijk en M. J. v. d. Voort Gesina Pieternella Maria Josepha, D. van A. J. v. Maris en G. E. H. Staats Johannes Hendrlkus, Z. van W. P. Kerkvliet en N. M. Annaert Jacoba Hermlna, D. van H. v. Dranen en M. Mulder Johannes Maria, Z. van J. F. Beelen en H. G. M Jonkheer Wil lem Frederik Johan en Gilles Daniël Eg- bert, Z. van C. de Jager en N. Wolfert Theodoras Cornells Joseph, Z. van Chr. R. D v. Rijn en J. C. J. Janssen. Overleden: Dingena HlUegonda Rijk 60 j., wonende te Wassenaar Dana Marie Goor. 6 maanden. Ondertrouwd: J. de Wagt en J. v. d. Laan Gehuwd: Y. Lolkema en Th. v. Turen- nout C. v. d. Heiligenberg en A. Lange- laan. Ouderavond van de Graal en K.J.C. Alhier werd in het K.J.C.-gebouw onder groote belangstelling een ouderavond ge houden door bovengenoemde vereenlgin- gen. Onder de talrijke aanwezigen merk ten we o.a. op pastoor Thomann, kapelaan Tabink, afgevaardigden uit omliggende plaatsen, benevens vele ouders. Door mej. Bootsman werd 'n welkomstwoord gespro ken. waarna werd overgegaan tot afwer king van het programma. Vóór de pauze werd het programma ver zorgd door de meisjes van de Graal, het geen hen goed afging. Zoowel ln zang als spel werd uiting gegeven van het streven der Graal. Na de pauze volgde een toe spraak van den directeur der Kruisvaart. Wij willen er vooral op wijzen, dat De Doodendans" door de jonge dilettanten uitstekend uitgevoerd werd en diepen In druk maakte Ook het verdere gedeelte van het programma werd goed afgewerkt, zoodat Graal en K.J.C. op een uitstekend geslaagden avond mogen terugzien. Gevonden: Belastingplaatje, geldstuk, witte alpinimuts, wit gehaakt kleedje, por- temonnaie met inhoud, sigarettenkoker. Inlichtingen verstrekt de politie. De harmonie „Trou moet blijeken" hoopt £ls. Dinsdagavond haar 1ste zomer avondconcert te geven ln de gem. muziek tent onder leiding van den heer Bolderdijk. OEGSTGEEST. Aanrijding. Nabij de Blaag" on den Rijksstraatweg had een aanrijding plaats tusschen een personenauto bestuurd door H v d. K„ wonende te Rijswijk en een wielrijder, die ter plaatse den rijweg overstak. De wiel rijder P. v. H. uit Leiden werd door de auto gegrepen en tegen de straat gewor pen. waarbij hij verschillende verwondin gen aan zijn beenen opliep. Met een zie kenauto is hij naar het Dlaconessenhuis te Leiden vervoerd, waar hij ter verpleging is bpgenomen. Het Crisiscomité. De wekelijksche collecte van het Crisis- comité zal, evenals dit het vorige Jaar is geschied, ook nu weer gedurende de zo mermaanden worden stop gezet. Niet, dat het comité geen behoefte zou hebben aan versterking der geldmiddelen! Maar eenerzijds is gedurende de zomer maanden het aantal steunaanvragen ge ringer, anderzijds hebben de dames, di, week aan week haar tijd geven om de gaven in te zamelen, ook recht op een collecte-vacantie. Geeft dus de volgende week, wanneer de eollectrice weer aan de deur komt, een extra-gave. Van 15 Juni tot 15 September zal zij U niet lastig vallen. En geeft dan in het najaar weer regelmatig, zoodat het comité zijn mooie arbeid kan blijven voort zetten De nood is bij velen nog steeds nijpend, zoodat stopzetting van de werk zaamheden van het comité nog niet ver antwoord is te achten. Giften blijven dus hartelijk welkom; gaat U met vacantie, denkt dan ook aan het crisiscomité, het gironummer is 188.636. Ten nadeele van V. alhier werd een zoo goed als nieuw heerenrijwiel ont vreemd dat ln den tuin aan de achter zijde van de woning was geplaatst, terwijl van A. P wonende te Rijnsbu-rs eveneens een rijwiel werd ontvreemd, hetgeen hii onbeheerd aan de velling „Flora" had achtergelaten De politie stelt in belde ge vallen een onderzoek in. Tegen den 16-j H de V. wonende te Leiden is door de politie proces verbaal opgemaakt wegens diefstal van geld uit de keukens van verschillende perceelen, waar hij voor zifn patroon bestellingen moest bezorgen. Reeds eerder is tegen hem terzake een dergelijk feit proces verbaal opgemaakt. Ten nadeele van eenlge bewoners in de Duinzichtstraat zijn enkele kippen ont vreemd. terwijl ten nadeele van de W aan de Dorpstraat een drietal konijnen werd ontvreemd. RIJNSBURG. De bestuursverkiezing der Velling- vereeniging behoeft eenlge verbetering. Niet de heer K. Zandbergen Dz. doch de heer K. v Delft Dz. werd herkozen. Tevens werd de heer D v. Egmond Nz. niet ge kozen als voorzitter doch als bestuurslid. De functies worden onderling geregeld Voor de Ned. Herv. inrichting voor verwaarloosde jongens aal volgende week een z.g. speldjescollecte worden gehouden. o SASSENHEIM. Alhier stak het 8-jarig zoontje van den heer R wonende ln de Burgtstraat, zonder op het verkeer te letten den weg over en werd aangereden door een auto. waarvan de chauffeur ondanks krachtig remmen de aanrijding niet meer kon voorkomen Het ventte aan het hoofd ver wond. werd b1f een lid van de E.H.B.O, binnen gebracht en door dr. Heuber ver bonden. In het K.S.A.-gebouw werd de Zang- vereeniglng „st. Ambroslus" ln verband met het te Alkmaar behaalde succes ge huldigd, bfj monde van den eere-voorzltter den heer L. Ph Blsschbps Voorts boden de leden hun directeur den heer Post. een bloemstuk aan. waarop deze dankte voor de gebrachte hulde. Rest nog te vermelden dat de Harmonie een serenade bracht. In aansluiting op ons bericht inzake de nachtelijke achtervolging van een twee tal verdachte personen, kunnen wij nog melden dat ten huize van den heer Meiman ingebroken ls. Aan de achterzijde van het huis ls een ruit uitgesneden; de daders hebben ieder een costuum mede genomen. Deze zijn later gevonden, als mede een tasch met inbrekerswerktuigen en verschillende manufacturen. Door een der inbrekers is een velourshoed achter gelaten. o VEUR-LEIDSCHENDAM De samenvoeging StompwijkVeur. In verband met de door Ged. Staten aan de orde gestelde samenvoeging van Stompwijk en Veur en toewijzing aan Nootdorp van dat deel van den Veenweg. dat thans nog bil Stompwijk behoort heeft dit college een .schrijven gezonden aan de betrokken gemeenten, ter behandeling ln de vergadering van de Commissie van In gezetenen (z.g. dubbele raad), waarin de nieuwe grenzen gedetailleerd worden weer gegeven. AARLANDERVÉEN. De arbeider Z. werkzaam bij de fa. v. 't Riet. had het ongeval met zijn linker hand in aanraking te komen met een cir kelzaag waardoor hij zich in 3 vingers zaagde. Dr. v. d. W. verleende de eerste hulp. waarna overbrenging naar het Acad. Ziekenhuis te Leiden noodzakelijk bleek. De bruto opbrengst van de gehouden bazar ten bate van de N.H. Kerk zal plm. f. 800 bedragen. ALPHEN- Auto rijdt tegen een boom. Gisteravond omstreeks halfacht reed een personenauto, bestuurd door den heer B. B. kapitein der infanterie, afkomstig uit Gorsel, op den Steekterweg, vermoedelijk door het slippen der auto, tegen een boom. De bestuurder bekwam ernstige ver wondingen aan hoofd en handen. Nabij de familie G. te zijn binnengebracht ver leende een rijksveldwachter die juist met een andere auto, met den districtscom mandant uit Den Haag, passeerde, de eerste hulp. De behandeling werd later overgenomen door dr. Schr. uit Zwammer- dam. die den kapitein naar Zwammerdam overbracht. De zwaar beschadigde auto werd weggesleept door den garagehouder Boeijenga uit Zwammerdam '*w-. In de ledenverg. van het Nutsdepar- tement alhier werd door den voorz. op zeer waardeerende wijze he tverscheiden van den heer W C. v. d. Ree herdaoht. Het bestuur heeft besloten in de vestibule een gedenksteen aan te brengen. Bi) de verkiezing werd de heer W. B. Kroon her benoemd als len penningmeester; tot commissaris werd benoemd in de vacature W. C. v. d. Ree. de heer Hetzel, terwijl voor de leesbibliotheek als commissaris werd benoemd de heer Schram de Jong. De opbrengst van de in de N.H. Kerk Jullanastr. gehouden collecte ten bate van de Zondagschool Aarkade bedraagtg ruim 75 gulden. Het programma van het volksconcert te geven door de mandolineclub „Excel sior", dir. B. Polak, op Donderdag 13 Juni, des napi. te 8 uur in den tuin van Hotel Toor aan de Stationstraat, luidt als volgt: 1. Steeds Hooger. W. Smit Jr.; 2. D. Am- ser, K W. Moed; 3. Improvisatie, K. W. Moed; 4. Petrowinna, W v. Iterson; 5. Feestmarsch, B. Polak; 6. Concert-Ouver ture. K. W. Moed: 7. Facile, W. Smit Jr.; 8. Vivat-Vooruit, J. Niekerk; 9 Pierrot et Colombine. W. Smit Jr.; 10. Joseph Jo sephine, W. A. Maas. o BOSKOOP. De Staatscrt. No. 110, bevat de af drukken van de Statuten van den Proef tuin alhier. LEIDERDORP. HET UITBREIDINGSPLAN BIJ DE SPANJAARDSBRUG. KOMENDE VERANDERINGEN OMGEVING ZIJLDIJK. Gelijk bekend bestaat het Uitbreidings plan der gemeente Leiderdorp uit drie deelen, n.l. dat bij de Spanjaardsbrag, het plan bij de Leiderdorpsche brug en het plan bij de Doesbrug. Sinds de vaststel ling van het uitbreidingsplan is tot nu toe nog maar alleen gebouwd ln het plan bij de Leiderdorpsche brug. Hier werden verschillende straten aangelegd en ver rezen ongeveer 160 woningen, terwijl nog eenige ln aanbouw zijn. In de plannen aan de Spanjaardsbrag en de Doesbrug kwam tot dusver weinig schot. Voorzoover het plan bij de Spanjaards brag betreft, kunnen wij nu meedeelen, dat ook daar wel eerlang meerdere woon huizen zullen verrijzen. Voorloopig zal de uitbreiding zich wel beperken tot een deel van het terrein der steenfabriek „Zijl oord". Deze steenfabriek, dateerend van 1837, wordt thans gesloopt. Ook ligt het in de bedoeling de oude woningen aan den Zijldijk af te breken, zoodat dan het ter rein vanaf de Spanjaardsbrag af tot aan de Touwfabriek geheel vrij komt en bouw rijp gemaakt kan worden. Allereerst wordt begonnen met den aanleg van een straat loodrecht op den Zijldiik, dus ongeveer evenwijdig met den v. d. Valk Bouman- weg. Deze straat wordt 15 M. breed. In de richting van de touwfabr. komt een dwarsstraat. Langs de touwfabriek wordt .volgens het bestaande plan eveneens een HEDEN Stadszaal: Feestavond U. V. S. Katwijk aan Zee (Gemeentezaal); Bios coop-voorstelling. 7'/i uur nam. Maandag. Oud-Poelgeest, Fiks- en S.C.O.-terreln Jongensdag, 9'/s uur voorm. Dinsdag. Nutsgebouw: Ned. Ver. van Huisvrouwen Spr. de heer Kwint over „Veilig Verkeer" 8 uur nam. DIVERSEN. Woensdag Inst. v. Praeventleve Genees kunde. Consultatiebureau voor moeilijk» kinderen. Halfdrie tot halfvler. Inenting tegen diphterie 45 uur nam Woensdags: Inst. v. Praeventleve Ge neeskunde. Consultatiebureau voor Alco holisten. 7 uur nam Vrijdags: Inst. v. Praeventleve Genees kunde. Consultatiebureau voor Beroeps keuze. 45 uur nam. DAGELIJKS. Den Haag (Scala): Revue „Met vlag en wimpel". 8 uur nam. BIOSCOPEN. Luxor-Theater stationsweg. 8 uur nam. „Die englische Heirat". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur. Trianon Theater Bree«traat 8 uur nam „Geschichten aus dem Wlenerwald". Woensdag en Zaterdag nam 2 uur. Zondag nam. 2 uur. 4 uur 30 en 8 uur Casino-theater Hoogewoerd 49. 8 u. mm. „Circus-leven". Zondagnam. 4 uur en 8 uur. Lldo-Theater Steenstraat 39. 8'/i u. nam. „Peter". Woensdag- en Zaterdagnam. 2'/« uur. Zondag nam. 2 uur. 4uur en 8 u. 15 De apotheek Hooigracht 48 ls dag en nacht geopend voor leden v. b. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheld". echter van nam. 8 uur tot v.m. 8 uur alleen voor spoedrecepten. De avond-, nacht en Zondagsdienst der Apotheken wordt van Maandag 3 tot en met Zondag 9 Juni (1ste Pinksterdag) as waargenomen door de apotheken: G. H. Blanken, Hoogewoerd 171, tel 502, D. J. V. Driesum, Mare 110, telef. 406. Maandag 10 Juni (2de Pinksterdag) neemt waar apotheek: C. B. Duyster, Nieuwe Rijn 18, tel. 523 Beide diensten worden voor Oegstgeest waargenomen door apotheek: C. van Zijp, Wilhelmlnapark 8, tel. 271 De geneeskundige Zondagsdienst te Lei den wordt van Zaterdagavond 8 uur tot Maandagmorgen 8 uur waargenomen door de doctoren van Alphen, Kors, Lahr en Simons, en van Maandagmorgen 8 uur tot Dinsdagmorgen 8 uur door de doctoren de Brayne, Jasperse, Kortmamn, Meyboom en Verbragge. Te Oegstgeest wordt deze dienst respec tievelijk waargenomen door dr. Varekamp, tel. 1916 en dr. Hugenholtz, tel. 390. straat aangelegd met een strook voor plantsoen teneinde een behoorlijke af scheiding te verkrijgen. Langs den Zijldijk komt een secundaire weg, benevens een rijwielpad. Waar, gelijk wij reeds hebben bericht, waarschijnlijk ook binnenkort een begin zal worden gemaakt met de verbetering van den Zijldiik, zal het aspect in deze omgeving dus beduidend veranderen. Het verdwijnen der bijna een eeuw oude steenfabriek „Zijloord" beteekent geen verlies, want er werd al ruim een jaar niet meer gewerkt en ook voor de toekomst be staat er geen uitzicht, dat dit bedrijf nog weer op gang zal komen. Zoo zal dus eerlang ook in dit deel van onze gemeente een nieuwe woonwijk ver rijzen. Volgens den opzet van het Uitbrei dingsplan is hier olaats voor ongeveer 250 woningen. Het zal echter nog wel enkele jaren duren vóór alles gereed zal zijn. Er wordt echter thans mee begonnen. Loop der Bevolking. Gevestigd: F. W. R. Hopster en gezin, Koningstr. 42 Wed. M. Staphorst—Fas- seur, v. d. Doesstr. 35 A. Hensing en gezin, Hoofdstr. 220b D. Visser. Acht- hovenerweg 51 R. Duiker, Achthovener- weg 23 Wed. J. Kruithof—Alkema, Lin delaan 31 H. BrinkSma en gezin, Linde laan 27 Wed. P. Broer—Ter Wal.' Hoofd straat 92 Wed. P. de Regt—Karman. Achthosenerw.eg 18 W. P. C. Creyghton en gez„ Koningstr. 27 C. Roest. Dwarsw. kade 1 G. J. Rooda, Dpeswerf 1 S. J. v. d. Stoel en. gezin, Hoofdstr. 68 H. v. d. Kwaakv. Tongeren, Lindelaan 29 M. W. Józlasse. Jaagpad 64. Vertrokken: W. L. de Boer, naar Wees- perkarspel, Zandpad B 164 H. J. Knol. naar Zoetermeer, Vlamingstr. B 2 ,- de Roode, naar Uitgeest, Stationspl. 3 J. J. Wiethoff, naar Woubrugge T-Buser en gezin, naar 's-Gravenhage, Peilsto J. G. van Leeuwen, naar Oegstgeest, L. Straatw. 11 K G. J Bartz en gezin, n. Zoeterwoude. H. Rijndijk F 65 E^ Gie- zen en gezin, naar Lelden. Bronknorst- straat 29a G. v. d. Putten en gezin. Noordwijk, Kerkstr. 48 M. F. v. d. we tering en gezin, naar Leiden. Kijfgracnt M. P. V. d. Endt, naar Aikemade, nw.- Wetering C 12. NIEUWVEEN. Loop der Bevolking. Vertrokken: J. G Bosman, naar Amster dam H. J. Mulder, naar Leiden. Gevestigd: G. Janknecht, van Goudsi F. M. W. Janknecht van Gouda Hattem. van Gouda A. Noordam, Woubrugge. 2-2

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 6