LEIDSCH DAGBLAD - Vierde Blad Zaterdag 8 Juni 1935 Hollandia-Water Het beste Tafel water FINANCIEN. BRILCE ff WEELDE, DIE NIETS KOST. Hoofdpijn, Kiespijn. LTL'te Berichten vorige oplage. FAILLISSEMENTEN. SPREEKCEL Illlllllllllillllllllllllllllllllllllllllllf"1 LAWN-TENNIS. BE WEDSTRIJDEN TE NOORDWIJK. Het tournool der Leldsche studenten te Nbordwijk is. in verband met de vrij ge ringe deelneming, gisteren niet begonnen. Pas hedenmiddag zullen de eerste partijen worden gespeeld. INTERN. KAMPIOENSCHAPPEN VAN BELGIË. Mej. Rollin Couquerque in de kwartfinale geslagen. Onze landgenoote mej. Rollin Couquerque werd gisteren te Brussel in de kwartfinale van de Internationale kampioenschappen van België door de Deensche speelster me vrouw SperlingKrahwlnkel in twee sets geslagen Evenals te Parijs was mej. Rollin Couquerque ook nu niet tegen de vastheid en zuiverheid der slagen van de Deensche opgewassen en zU verloor met 26. 26. In het damesdubbelspel sloegen mevr. Mathieu (Frankrijk! en mej Rollin Cou querque (Nederland! de Belgische dames de Borman en Schuyten met 61. 60 WATERPOLO. DE ZUL I—G. Z. C. L Dinsdagavond te 8 uur speelt de Zijl I alhier haar eersten competitiewedstrijd voor de 2e klasse, afdeellng C. van den K.N.Z.B. tegen G.Z.C I, uit Gouda Tevens speelt De Zijl TV voor de Haag- «che competitie tegen D.Z.V. Et (Delft). Woensdagavond speelt de Zijl n te Heemstede voor de reserve 3e klasse atd. C. tegen H.P.C. IV. Op li Juni gaat De Zijl I op bezoek bij S.V.H. L WEDSTRIJDEN L.Z.C. Op 11 Juni speelt L.Z.C. I voor de com petitie in Poelmeer tegen Zian I. L.Z.C. n gaat dien avond op bezoek bü o.z.c. n. ZWEMMEN. EEN WERELDRECORD VAN RIE MASTENBROEK. Op 5 April J.l. verbeterde Rie Masten broek te Bazel het wereldrecord 400 M. rugslag, door dezen afstand af te leggen ln den tijd van 6 min. 5 sec. Zü startte in dit nummer tegen een heer en in dit verband waren er bezwaren gerezen of een op deze wijze gevestigd wereldrecord wel kon worden gehomologeerd Intusschen heeft, zooals Indertijd mede gedeeld, de F.I.N.A. dit wereldrecord er kend. Op de laatste bestuursvergadering van de FJ.N.A. te Londen gehouden, is deze aangelegenheid wederom ter sprake ge komen. Het record blijft erkend, maar de kwestie Is daarmede niet van de baan. Men zal nader onder de oogen zien, of het ln de toekomst wel wenscheiyk mag wor den geacht op deze wijze tot stand ge komen records te erkennen. BILJARTEN. LIS SER BILJARTKRING. C. Th. Duivenvoorden kampioen. De verdere uitslagen lulden: pnt. brt. hs. gem J. Diedericks 150 23 20 6.52 A. V. Dijk 81 23 13 3.52 J. Diedericks 150 34 15 4.41 C. Kortekaas 145 33 14 4.35 G. C. Degger 150 36 38 4.16 C. Kortekaas 145 35 35 4.05 J. Diedericks 150 31 15 4.75 J. Langeveld 62 30 8 2.06 De laatste partij der 1ste klasse kam pioenschappen werd gespeeld tusschen G. C. Degger (L.U.T.O.) en J. van Kampen (Ons Genoegen). Na een zeer spannenden strijd verloor G. C. Degger met slechts 2 car. De uitslag luidt: pnt. brt. h.s. gem. J. v. Kampen150 30 19 5. G. C. Degger 148 29 21 5.10 Door de nederlaag van G. C. Degger behaalde C. Th. Duivenvoorden (L.U.T.O.) met 10 gewonnen partijen en slechts één verloren partij het kampioenschap van Lisser Biljartkring met een algemeen ge middelde van 6.22. Donderdag a s. zal ln het R.-K. Volks bondsgebouw te Lisse een revanche-ont moeting gespeeld worden tusschen C. Th. Duivenvoorden en G. C. Degger. De partij zal bestaan uit 400 carb. DAMMEN. P. D. L. V. (LISSE). 9e ronde van de borden- en bekerwed strijden van PJD.L.V. (Lisse) had tot uit slag: Eerste tiental: H. Baartman-C. Gaste laars 2—0; Y. de Jong-S. v. Duin afgebr.; D. Vergunst-J. C. Kobo 02; G. Bal- kenende-C. Blom 11; H. v. EssenA. Mijnhout afgebr. Tweede tiental: P. G. Balkenende-I. v. d. Meulen 0—2, C. Boogerd—M. Möhlman 02; H. EigenbroodD. Algera 20; Z. de JongTh. Booden 02. Derde tiental: B. KuipersC. v. d. Leede 2—0; G. v. d. Steld—C. v. d. Voet afgebr.; C. de Jong—S. Algera 20. Vierde tiental: Hageman-J. Algera afgebr.; Albers-J. v. Heusden, afgebr.; Dieterman-H. v. Drunen afgebr.; C. Roos- G. v. d. Voet 20 Afgebroken partijen 8e ronde: G. v. d. Voet-Alberts 2—0; C. Roos-Alberts 20; M. SmlnkG. v. d. Voet 11; J. Algera- H. C. Alberts 2—0. RECLAME- 5795 VEREENIGDE TOÜWFABRIEKEN. In de gisteren gehouden jaarlljksche al- gemeene vergadering van aandeelhouders van de Vereenigde Touwfabrleken te Rot terdam stelde de heer Van Tlel eenige vragen. Hij wees op het verliessaldo. dat nog gTooter zou zijn als de afschrijvingen in overeenstemming waren geweest met de werkelijkheid De balans geeft z.i. een ge flatteerd beeld. De afschrijvingen zijn aanmerkelijk lager dan normaal. Voorts vroeg hij een specificatie omtrent de vorderingen op onderhoorige maat schappijen. De pres -commissaris, de heer A. G. Bos man. deelde mede, dat het verlies niet grooter is dan de balans aangeeft. Er is trouwens op de vaste goederen veel afge schreven. De directeur, de heer Buisard, deelde mede. dat de ondernemingen werken met bedrijfskapitaal van de Vereenigde Touw fabrleken. Deze maatschappij schrijft af op machines en goederen Het jaarverslag geeft daaromtrent opheldering. Op de vragen van den heer Van Tiel omtrent te groote voorraden grondstof fen. deelde de voorzitter mede. dat het bedrijf uitsluitend seizoensartikelen ver vaardigt. De grondstoffen hiervoor wor den uit Overzeesche Gewesten aangevoerd. Voor geregelde aanvoer daarvan wordt zorg gedragen. Op een verdere vraag werd door den president medegedeeld, dat de omzet van tapijten en matten van den totalen omzet geen groot deel uitmaakt. Tapijten etc. worden alleen in het binnenland verkocht. Reorganisatie van het bedrijf is niet noodig evenmin als nieuw kapitaal Als exportbedrijf gevoelt de Mij. natuurlijk de depressie. De fabricage van matten voor het buitenland biedt voorshands nog niet veel mogelijkheden. De Jaarstukken werden goedgekeurd. De aftredende commissaris de heer Hoos werd met algemeene stemmen herkozen. Hbld. CHOCOLADE- EN CACAO-FABRIEK KWATTA Blijkens het verslag der Stoom Choco lade- en Cacao-Fabriek Kwatta, is het resultaat over 1934 wederom teleurstel lend geweest. Toch heeft het bestuur een ongeschokt vertrouwen in de toekomst der Mij. Het netto-winstsaldo bedraagt f. 22.966 (v. j. f 222.196), terwijl de al- schrijvingen f. 113.188 (v. j. 1.183.145) be liepen. Het winst-saldo wordt overge bracht op nieuwe rekening, terwijl uit het onverdeelde dividendsaldo 6(onv.) wordt uitgekeerd op de preferente en 3 (S'/iVo) op de gewone aandeelen. BIED-MOEILIJKHEDEN. Het spel hetwelk ik heden zal behande len ls in tegenstelling met die welke Ik den laatsten tijd gaf, niet zoozeer belang rijk voor het afspelen als wel voor het bieden. De moeilijkheid zit daarin dat een der spelers te sterk ls zoodat hij nooit een vrijwillig antwoord van zijn partner kan verwachten doch hem daartoe bij herha ling moet dwingen. Beide partijen waren kwetsbaar en de verdeeling was als volgt. Noord Sch 3-2- Ha 7-4- Ru Vrouw-Boer-10-3 KI Heer-10-8-7-4- West Sch Boer-7-4- Ha 10-9- Ru 5-2- K1 B-9-6-5-3-2- Oost Sch A-Vr-10-9-8-6- Ha Aas-H-B-5-3-2- Ru Aas- K1 Zuid Sch Heer-5- Ha Vrouw-8-6- Ru Heer-9-8-7-6-4- K1 Aas-Vrouw Zuid had gegeven en het bieden verliep: Zuid West Noord Oost 1 Ru pas 2 Ru 3 Ru 1) 4 Ru pas pas 5 Ru 2) pas 6 KI 3) pas 6 Ru 4) double pas 5) pas redouble 6) pas 6 Sch 7) pas pas double pas pas redouble 8) pas pas pas waarbij het volgende valt op te merken; 1) Oost wil het spel spelen ln klein Slam Schoppen of Harten mits hij maar weet welke kleur zijn partner het beste convenieert. Om te beginnen geeft hij door het bieden van de kleur van de tegenpartij zijn partner een manche-for- cing. 2) West is blij dat Zuid 4 Ruiten heeft geboden en acht zich zeer terecht ont slagen van zijn plicht tot bieden. Wordt opnieuw gedwongen. 3) West geeft zijn beste kleur aan. 41 Oost biedt weer de kleur van de tegenpartij. Kennelijk convenieert Klave ren niet en wer.scht hij te weten in welke kleur Oost de meeste kracht heeft: Schoppen of Harten. 5) Door de double van Zuid acht West zich opnieuw ontslagen van zijn plicht tot bieden en verzoekt Oost zelf zijn boontjes te doppen. 6) Oost is het hier niet mede eens, redoubleert om West alsnog te dwingen waarop 7) West met meer moed dan overtui ging 6 Schoppen biedt. 8) De redouble is gezien het zwakke bieden van West nauwelijks safe maar wie zal het Oost kwalijk nemen dat hij, nu zijn bedoeling gelukt ls. ook wil trachten hiervan ten volle partij te trekken. Resultaat 6 Schoppen kwetsbaar ge maakt. 6 Harten zou verloren zijn. A. J. VERSTEEG. We komen elkaar bezoeken, we treffen kennissen in de tram, op straat, en tien tegen één dat al gauw „die ellendige tijd tegenwoordig" het onderwerp van gesprek ls. Nu zal ik de laatste zijn om te ont kennen. dat de tijdsomstandigheden voor heel velen van ons meer dan ellendig zijn: maar maken we 't nog niet wat erger door er steeds maar over te praten, zoodat er groote kans bestaat, dat de mooie en goede dingen, die er toch ook nog zijn, op den achtergrond geschoven worden, zelfs heelemaal uit ons gezichtsveld verdwij nen? Bovendien, het wordt 'n beetje een tonig steeds maar te hooren: „Ja, de slechte tijden, hè, vroeger konden we ons dit of dat nog wel veroorloven, nu gaat dat niet meer". Dergelijke uitingen gaan zou langzamerhand denzelfden indruk op ons maken als „Mooi weertje vandaag, al leen ls de wind 'n beetje schraal", dat we sinds onheuglijke tijden van zekere cate gorieën van onze medemenschen moeten aanhooren en waaraan we zoo gewend ge raakt zijn, dat we bepaald het gevoel heb ben te kort gedaan te zijn, als we 't niet hooren. En „de slechte tijd" ls toch te ernstig om gedegradeerd te worden tot een sleur - gezegde of tot vulling van een hiaat in de conversatie. Tegenover de onnoemelijk velen, voor wie werkelijk de toestand op 't oogenblik hopeloos schijnt, en die vaak het minst er over praten, staan toch nog zoo vele anderen, die het ja, wel veel minder hebben maar die toch nog geen reden hebben zich zoo vreeselijk te be klagen. 't Staat om op 't oogenblik met den „slechten tijd" te coquetteeren en te trach ten elkaar te overtroeven in bezuinigings maatregelen. Onlangs hoorde ik een dame met veel ophef en een tikje zelfbeklag, vertellen, dat ze tegenwoordig al haar kleeren zelf maakt. Toevallig weet ik. dat ze dat vroeger ook deed. Maar nu kun je zulke dingen in gezelschap vrij uit vertel len; het klinkt heusch niet kwaad tegen woordig. In elk geval getuigt zoo'n opmerking van een goede kant van onzen tijd: het weg vallen van veel valsche schaamte. Waar uit we al weer zien, dat het menschdom. zooals trouwens alles in de natuur, zich aanpast aan de omstandigheden. Want gecompliceerd samenstel als we zijn van conventies, complexen, zeilsconfllcten en wat voor moois u er nog aan toe wilt voe gen. we maken toch ook nog deel uit van de natuur wat je niet altijd zou zeg gen! En daar ligt voor iedereen de weelde, die niets kost. De pessimist, die over m'n schouder kijkt zegt: „Wat wou je nu eigenlijk: een groot deel van de menschen hebben het zoo ellendig, dat alleen het noemen van het woord ..luxe" voor hen al een bespot ting is. Want „luxe" en „weelde" beteeke- nen toch hetzelfde, zegt het woordenboek" Ja, waarde pessimist, je hebt gelijk, maar toch zijn ze niet hetzelfde. Wat is het, wanneer we buiten zijn, liefst ver weg van het drukke verkeer, en we voelen als iets tastbaars om ons de zon en den wind en de kleuren nu eens niet van modieuze complets en geverfde lippen maar van het landschap, dat altijd mooi is, maar Juist nit in den voorzomer zoo frisch en nieuw aandoet en wan neer dat alles ons het gevoel van een ver kwikkend bad- geeft? Dat is geen luxe, maar weelde zonder weeldebelasting. De pessimist snuift verachtelijk, het kan ook medelijdend zijn, om zoo iets onnoo- zels. Maar ik laat me niet van m'n stuk brengen; gelukkig, dat hij achter me staat en alleen maar over m'n schouder kijkt. Ik kan dus net doen, of hij er niet is. Liever luister ik naar den optimist tegenover me, die 't met me eens Is, daarom kijk ik natuurlijk met zooveel meer genoegen naar hem dat nog nooit iemand zijn zorgen verminderd heeft door bij de pakken te gaan neerzitten. Die pakken zijn er, on middellijk toegegeven, maar gaat u er niet van vroeg tot laat naast zitten; laat ze liever eens alleen thuis en trek er op uit, laat de natuur op u inwerken. Gelukkig wordt dat steeds meer gedaan ook al een winst van dezen tijd Maar hoevelen zijn er, die het bulten zijn nog moeten leeren, die het wel aardig vinden en wel rondkijken op een wandeling, maar eigenlijk niets zien; of die zich niet een heelen dag buiten kunnen voorstellen zonder gramofoon. Ook de levenskunst van een Pallieter moet geleerd worden. Hebt u ooit wel eens uren nee, dat is te lang voor ons onrustig geslacht maar dan toch een tijd achtereen languit in het gras gelegen, zoo heerlijk lui, niets zeg gend, alleen maar kijkend naar onze mooie Hollandsche luchten, luisterend naar de duizend en één geluiden rondom u, van de vogels, de insekten, een vallend blad en hebt u dan niet het gevoel gehad, of u een genezend medicijn was toegediend? Neen, zeggen de pessimisten, er kropen wel veel mieren en dergelijk gedierte over me heen en m'n haar ging in de war. De stakkers, wat staan ze ver af van veel moois, dat ze zóó kunnen grijpen. Ze stap pen rond over onze mooie aarde want mooi is ze. ondanks de menschen met gesloten oogen en, wat erger is, met ge sloten harten; van de indrukken die op hen afstormen ln nog grooter verschei denheid dan het aantal politieke partijen in Nederland, registreeren ze alleen zulke, die hen onaangenaam aandoen. Zij zullen nooit den overvloed, de weelde in de natuur kunnen bewonderen, het hoogstens verspilling van energie vinden, dat er zooveel boomen en bloemen groeien, die geen „nut" afwerpen, die er „zoo maar zijn. Maar wie eens met z'n heele wezen de weldaad van de natuur heeft gevoeld, oog heeft gekregen voor de schoonheid van een wilgetak, die over een slootje hangt, van de kleurschakeeringen, die de onder gaande zon over boomgroepen en water vlakten toovert, van het klaterende rood van een groep klaprozen tegen een koren veld, van het fijne en stille, dat uitgaat van een bosch in de sneeuw die zal hiervan iets in zich meedragen naar huis en het zal hem helpen door veel moeilijk heden van lederen dag. Het is geen toe val, dat in een zwaren, enerveerenden tijd als de onze, er zooveel meer naar buiten getrokken wordt. De Jeugdherbergen ne men toe, de kleine buitenhuisjes ln de boschstreken worden steeds meer gehuurd, het strandleven is nog nooit zoo geani meerd geweest. En als aan 't eind van een mooien dag RECLAME- 5791 pijnen te verdrijven ls een Mijnhardt's Poe der. Per st. 8 ct.; doos 45 ct. Bij Uw drogist. BOND VAN Z.-H. KLEINE BLOEM- tOLLENKIVEEKERS. Door dezen bond werd onderstaand schrijven verzonden aan den Minister van Econ Zaken, de Ned. Sierteeltcentrale en den heer Valstar: .Dezer dagen ontvingen velen onzer leden hun afrekening over de door hen ln 1934 als surplus aan de Regeering gele verde bloembollen Eerstens moest hierbij worden vastgesteld, dat slechts 60 van hun tegoed wordt uitbetaald (wij mogen echter aannemen, dat dit slechts voor- loopig geldt), tweedens wordt voor 100"'» gecomornseerd de door hen verschuldigde Roeheffing. Deze compensatlie nu zal voor zeer velen zoo funest ln hare gevolgen zijn. dat prijs geven van hun bedrijfjes onvermiidelijk is. Wel kan niet worden ontkend, dat door de saneering de uitkomsten over 1934 iets gunstiger waren dan over 1933, doch niet van dien aard, dat door velen de gelden voor de aan de Regeering geleverde bollen ln 1934 voor Roeheffing kunnen gemist worden, daar Juist dit gedeelte hen voor ondergang moet behoeden. Wij betreuren het ten zeerste, dat door deze compensatie een groote moedeloos heid bi) vele kweekers ontstaat, waardoor niet alleen de betrokkene zijn ondergang tegemoet gaat. doch het eeheele sanee- rlngsplan een mislukking dreigt te wor den daar juist de bona-flde menschen, die in 1934 mlnlmumpriizen handhaafden, nu het zwaarst worden getroffen, daar luist zij op het oogenblik het minst voor hun geoogst product ontvangen. Overtuigd, dat het niet in uw bedoeling kan liggen dat onmachtigen hierdoor hun zelfstandigheid zouden moeten opofferen, verzoeken wij Uwe Excellentie met klem de zoo fnuikende compensatie niet te doen toepassen daar. waar zulks niet mo gelijk ls. integendeel dezen menschen ten spoedigste vooriooplg vol uit te betalen, om daarna bij het innen der Roebelastine de door U in uitzicht gestelde soepelheid ten volle te betrachten. Zeer zeker is door het geheele vak de zelfbetallng der saneeringsmaatreeelen aangenomen, doch wij meenen Uwe Excel lentie er od te mogen wijzen, dat door ons bij het uitbrengen van advies voor het plan 1934, seeds is aangedrongen op een heffing per bol. wat voor onze leden het minst drukkend en o.i. het meest recht vaardig ware geweest. De hier bedoelde categorie van kweekers heeft ln doorsnee ook den kleinsten oogst gehad. Ter illustratie een enkel voorbeeld: de gevallen doen zich voor dat een klein be drijf voor pl.m. 300 gulden aan de Regee- rine heeft geleverd en hierop een betaling ontving van pl.m. 30 gulden; andere vor deringen staan veelal ntet meer ter be schikking. zoodat hier wel duidelijk het fatale gevolg der compensatie naar voren komt. Wil vertrouwen in deze ten volle op uw welwillende medewerking, opdat niet velen tegen Uw en der Regeerineswil als slacht offer van de saneering zullen vallen. WERKVERRUIMING IN LAND- EN TUINBOUW. Uitbreiding tot alle gemeenten in de vier noordelijke privincies. De Minister van Sociale Zaken heeft aan B. en W. der gemeenten in de pro vincies Groningen, Friesland. Drente en Overijssel een aanschrijving gezonden, waarin o.a. staat: „Zooals uw College ongetwijfeld bekend is. is gedurende ongeveer een jaar ln ons land een proef genomen, welke hierin be stond, dat het opnemen van arbeiders in land- en tuinbouwbedrijven werd bevor derd, door het geven van bijslagen van Overheidswege. De resultaten met deze proef verkregen zijn van zoodanigen aard, dat ik, mede op verzoek van tal van gemeentebesturen, besloten heb. aan alle gemeenten in uwe provincie de gelegenheid te geven, de onderstaande regeling ook ln haar ge bied toe te passen". Deze regeling geldt vooriooplg voor de periode van 1 Juli31 December 1935. MELKVEEHOUDERS IN HET GEDRANG. Namens de Melkveiling Lelden schrijft men ons: Naar wij vernemen ls door de Crisis- Zuivel-Centrale medegedeeld, dat ook de melk boven het taxe-gedeelte geleverd, in gedeeld zal worden in 2de en 3de klas. Daardoor komt voor de rekening der melkveehouders een aftrek voor 3de klas 25 ct. per 100 liter, en voor 2de klas 12'/i ct. per 100 liter melk. De nood der melkveehouderij is schijn baar nog niet hoog genoeg gestegen; met zulke maatregelen drijft men de veehou ders een kant uit, die zij nimmer ge- wenscht hebben. de horden terug trekken naar de steden, zien we; dat de vermoeide gezichten min der moedeloos staan, meer levensvreugde verraden. Zon en natuurschoon, laten we ze vasthouden als kostelijk en koste- looze gaven. De pessimist en cle optimist vinden dat ze genoeg met me gepraat hebbenen verdwij nen. Ik hoor de eerste nog zeggen: „Na tuurlijk zal het wel regenen met Pink steren!" Van het antwoord, dat de opge wekte stem van den optimist hierop geeft, hoor lk alleen het laatste: „Hab' Sonne im Herzen!" CRITICA. Onderstaande berichten werden reeds ln een deel van onze vorige oplaag opgenomen. STADSNIEUWS. STICHTING RUNLANDSCH BORGSTELLINGSFONDS VOOR DEN KLEINEN MIDDENSTAND. BELANGRIJK INITIATIEF TOT STEUN AAN DEN MIDDENSTAND. Heden heeft ln het gebouw van de Ka mer van Koophandel en Fabrieken alhier onder voorzitterschap van den heer D. ten Cate Brouwer, een vergadering plaats gehad van de Bemiddelingscommisste voor Crisis-credlet ln Rijnland. Deze vergadering werd bijgewoond door de navolgende personen: de burgemeesters der gemeenten Lelden, Alphen a. d. Rijn, Katwijk. Noordwijk, f Warmond, Hazerswoude, Benthuizen, Ze- j venhoven, Sassenhelm, Koudekerk, Leider- I dorp .Noordwijkerhout, Nieuwkoop, Rijn-1 saterwoude, Zoeterwoude, Voorhout, Lei-1 derdorp. Prof. mr. D. v. Blom, mr. E. E. Meuten I penningmeester van het Nationaal Crisis-1 comité, mr. E. J. M. H. Bolsius lid vanl Ged. Staten van Zuid-Holland, mr. P. E. Briët, G. R. D. Crommelin directeur der I Twentsche Bank, mr. dr. P. G. Knibbe," secretaris van de Kamer van Koophan del en Fabrieken, mr. P. A. Pijnacker Hor dijk, voorzitter van de Stichting Leidschl Borgstelllngsfonds en mr. A. J. Romijn.l voorzitter van commissarissen der Gem.| Hulpbank te Lelden. Van enkele burgemeesters was bericht I van verhindering gekomen, alsmede van| mr. H. D. M Knol, accountant alhier. De vergadering werd mede bijgewoond I door dr. W. L. Groeneveld Meijer, admini strateur van het Dep. van Economische! Zaken, H. M. Simonis, voorzitter van de| afdeellng kleln-bedrijf van de Kamer vanl Koophandel en Fabrieken, W. SchrandtJ directeur van de N.V. v.h. J. C. Zaalberg en Zn en den heer H. J. J. Simonis. waarne-l mend secretaris van de Bemiddelingscom-| missie. Na een inleiding van den voorzitter! waarin deze besprak de vooreeschiedenisj welke heeft geleld tot instelling van de Bemlddellngscommlssle voor Crlsls-credlet) voor den Middenstand ln Rijnland (Ambts-1 gebied van de Kamer ven Koophandel] omvattende 25 plaatsen ln dat district)! heeft de heer P. A. van Aggelen. directed van de Gemeentelijke Hulpbank en secre-l taris van de Stichting Leidsch Borgstel! llngsfopds. verslag uitgebracht, van de toni op heden door de Commissie verricht» werkzaamheden en 'n uitvoerige uiteen-) zetting gegeven omtrent de werking vu borgstellingsfondsen en in het. biizondei de te volgen werkwijze van een te stichteqj Rijnlandsche Borgstellingsfonds voor de.a K'elnen Middenstand. Na deze inleiding werd met algemeen» stemmen besloten tot oprichting van eenf Rijnlandsch Borgstelllngsfonds voor denj kleinen Middenstand. Dit fonds zal den Middenstand ln RIJnj land groote diensten kunnen bewija mede door het saneeren en volwaari maken van Mlddenstandsbedrljven Er werd. onder voorzitterschap van prof! mr. D. van Blom alhier, een kleine com missie ingesteld, welke de verschillend» punten voor den stichtingsbrief zal ontf werpen. Zoodra de stichtingsbrief is vastgesteld] zullen over de werkwijze van het fond nadere mededeelingen worden gedaan. Uitgesproken K. van Veen, tulndersknecht, te Rcelol) arendsveen B. 493; r.c. mr. A. Ikman vaal Burck; cur. mr. G. H. E. Nord Thomson te Lelden. I A Berg, bloembollenhandelaar, te Sas» senhelm, Teijlingerlaan 63; r.c. mr A. Bommezijn; cur. mr. C. J. Goudsmit te Leiden. Opgeheven de faillissementen van M. Plaum, Alphen; D. Heemskerk, Rijnsb ZUIDERZICHT. Een bewoner van Zulderzicht klaagt over, dat de Pioenhof en P. de la Court- straat als voetbalterrein worden gebruik! en dat de omwonenden er niet toe medej werken om de buurt een net aanzien te geven. De tuinen worden slecht onderhou den, de heggen niet geknipt, veel papier op straat gegooid, e.d. 1IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII Losse nummers van ons zijn behalve aan ons Bureau ooï verkrijgbaar bij de Firma A. HILLEN - Stationswej Firma A. J. H. WIJTENBURG,| Haarlemmerstraat 2. W. G. J. VERBURG. Sigarenhandel Heerenstraat 2. Fa. A. SOMERWIL Az. Hoogew. l\ A. M. v. ZWICHT - Breestraat 12^ A. VAN EGMOND, Sigarenhandei Haven 2/4. W. v. LEEUWEN Janvossensteeg 1$ BOEKHANDEL VAN DER VE Geversstraat No. 59 - Oegstge® en aan de Kiosken.

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 14