BLUE BAND U.V.S.-DE WITTE DUIVELS Hoe voer ik mijn spelpeil op? Wie lijkt het meest op het Blue Band meisje? 7öite Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Zaterdag 8 Juni 1935 Vierde Blad No. 23070 lden Pinksterdag (Maandag) aanvang 6 uur RECLAME. S77S Het publiek heeft op overtuigende wijze zijn oordeel uitgesprokenNo. 23 is met tien duizenden stemmen meerderheid gekozen. Aan deze jongedame hebben wij het bedrag van duizend gulden uitgereikt. De jury is thans bezig de overstelpend vele rijmpjes te beoordelen - een zeer omvangrijk werk - waarmede zij waarschijnlijk niet eer der dan aan het eind van deze maand gereed zal zijn. De beslissing zal aan de betrokkenen direct worden medegedeeld. Wij danken het Nederlandse publiek voor de overweldigende medewerking en. deelname. Vele tienduizenden gezinnea hebben zich met onze „Blue Band Prijsvraag'* beziggehouden en evenzovele hebben zichi thans opnieuw kunnen overtuigen van de VOORTREFFELIJKE BLUE BAND KWALITEIT Het publiek weet wat het kiest: Tennis-wenken van den wereldkampioen Fred Perry. |Unl£s: stand voor de backhand met den rechtervoet flink naar voren. Midden: de slag Rechts: racket en linkervoet zwaaien om naar rechts. DE BACKHAND. IV. listen wij ons nu met de backhand pighouden. De drive aan den linkerkant het lichaam is de „boeman" voor negen |ls de tien beginners. Ik ben inderdaad lelgd te zeggen, dat negen van de tien ïlers in hun tenniscarrière gehandicapt fcu door een backhand, waarover zij geen Latróle bezitten en waarvan geen aan- Vzkracht uitgaat. Zij is louter een stop- lip. in het beste geval slechts geschikt als piidel om den bal in het spel te houden, 'at de forehand in de rally gebracht worden. Dit algemeene zwakke punt f>mijns inziens begrijpelijk. Men hanteert eenmaal van nature een hamer of |«ii borstel niet op de backhandmanier; Klereen is geneigd, wanneer hii met het (ine voorwerp op het andere slaat de «handzwaai te gebruiken. [Het ongelukkige is nu natuurlijk, dat de zeeste spelers, die op deze gebrekkige nit« gewapend zijn, nooit de backhand Kt voldoende vertrouwen slaan, maar ^sluitend den bal over het net duwen. beteekent ruimte, „swing" en even- fccht; en die kunnen slechts bereikt wor- door een juiste positie van de voeten, 'elke Ik hier zal gaan beschrijven. Bij den («handslag. zelfs al is hij slecht, is het Kket meestal vrij van het lichaam; bij t backhand staat het lichaam noodwen- t hopeloos in den weg tot dat de juiste Kthoden zijn aangeleerd. Bij een slag die bt bij het lichaam verricht moet wor- èa. kan men den bal alleen maar de "fht inwerken en dat is de gebruikelijke «vlucht van den nieuweling Het is be- 'kkelijk gemakkelijk met de backhand lobben: het is iets moeilijker een back had drive schuin over het veld te diri- «ren en het is heel wat moeilijker den |b: loodrecht op het net te slaan. Let u s op Austin en u zult jaloersch worden. Omdat ik in deze artikelen hoofdzakelijk "Sin eigen methoden beschrijf die niet de alge of absoluut de beste zijn, wil ik er herinneren, dat mijn greep voor de ihand dezelfde is als de forehand, wel- ik reeds eerder besproken heb. Op dit iat ben ik in de minderheid en u mag of u mij in dit bijzondere geval ai niet zult volgen. Hu deze hoogst belangrijke kwestie van Ifa stand der voeten. Bii de forehandslag Ijwdt het gewicht van den rechter- naar l«n linkervoet verplaatst. Bij de backhand Ik luist het tegenovergestelde het geval. U |l«t leeren den rechtervoet flink vooruit I dwars ten opzichte van den andere te IMatsen. Hoe ver dwars kan men alleen I fcor ervaring leeren en is afhankelijk van baan. van den bal en de wijze, waarop b dien denkt te behandelen. Om een voor- l^ekl te geven: wanneer een bal, die diep de backhand gespeeld wordt, u bijna iKDasseerd is. is het noodzakelijk het iKchterbeen ver om te zwaaien. 1 Bedenk dat het racket om het been I "en moet zwaaien, anders is de slag bij I [wrbaat gedoemd gewrongen en oncontro- I eetbaar te worden Het is lang niet ge- tcakkelijk te leeren hoe op het iuiste I "ogenblik een snellen bal te bereiken en lctt het rechterbeen bovendien in den I Jueden stand Men doet er goed aan zich Itet eerst oo .voetwerk" arm en actie van ljh lichaam toe te leggen zonder zich om |<fn bal te bekommeren; een dergelijké I «lening regelmatig in een tuin of des- I ®?°ds in een kamer verricht, zal er toe I [Udragen de bewegingen van dien slag tot 5ï tweede natuur" te maken. I .Thans de arm en het racket Evenals Ide foreh"- dient de top van het 1 hcket zich boven den pols te bevinden, «n lagere stand van het rack^tblad be rekent een foutieve slag en zal vermoede- tot gevolg hebben, dat de bal hoog over het net geschept wordt, als hij er inderdaad overkomt! De slag moet in over eenstemming worden gebracht met de hoogte van den bal door het buigen van knieën en middel; en niet doordat men het racket laat zakken. Hoe dichter de oogen de hoogte van den bal benaderen, des te beter zijn zii in staat de juiste baan te bepalen. Als de rechtervoet nu ver genoeg door gekomen is. kan het racket even vrij teruggezwaald worden als bij den fore handslag omdat rechterschouder en arm ombelemmerd hun weg kunnen gaan. Zwaai het racket terug met uw gewicht op den linkervoet, kom vervolgens naar den bal toe. verplaatst het gewicht en breng het lichaam voorwaarts juist voor den slag. Bij het uitzwaaien (dat niet overdreven dient te worden) belandt het racket op een punt tegenover den rech terschouder; het evenwicht is weer hersteld en de linkervoet komt naar voren, klaar om u op den volgenden slag voor te be reiden. De geheele handeling kan even sierlijk wprden uitgevoerd als welk onder deel dan ook van het tennisspel; maar hoe weinig ziet men dat ideaal verwezenlijkt. Als de greep correct is zult u in staat zijn de backhand, evenals de forehand, met het vlakke racketblad te slaan. Het is een natuurlijke neiging het racket onder en terzijde van den bal te raken, wat twee ongewenschte resultaten heeft: een hooge en een diagonale baan door het veld Het is voor een schranderen tegenstander gemakkelijk genoeg die zwakheid ttf ont dekken. Dan bombardeert hij uw back hand en komt op het net toe. waar hij zich precies weet op te stellen om de win nende volley te plaatsen. De langs de ltin gespeelde backhand is er het eenige ant woord op en ge moet die tot eiken prijs aanleeren. Die slag wordt voornamelijk beheerscht door het juiste omzwaaien van den rechtervoet en het vermijden van een niet bedoeld „gesneden" effect van den bal als gevolg van een foutieve greep of stand. Het ontwijken van den volleyer door de langs de lijn gespeelde backhand is een van de hoogtepunten van het tennisspel. De geroutineerde speler, die zijn back hand onder voldoende controle heeft, kan variaties invoeren ais de ..Slice" die op tegenovergestelde wijze als de forehand „spin" gespeeld wordt en hetzelfde effect heeft. Ik wensch ze voor den gewonen speler niet aan te bevelen, want men ver valt gemakkelijk in een willekeurige slice met funeste gevolgen. Men diene er zich voor alles van te overtuigen of de vlak geslagen backhand onder volkomen con trole staat. Hier zijn dan de vier cardinale punten van de backhand drive; als u die meester bent. zal de rest spoedig genoeg volgen: Zwaai het rechterbeen voldoende om. Laat de top van het racket niet beneden den pols zakken Buig het lichaam naarmate de hoogte van den bal dat vereischt. U hebt uw knieën voor dat doel gekregen. Verplaatst het gewicht van den linker- naar den rechtervoet, wanneer ge den slag verricht. Zooals u hebt gezien heb ik het overal over rechtshandige spelers gehad; ..south paws" (zooals de Amerikanen de links handige spelers noemen) dienen met de noodzakelijke omzettingen rekening te houden Het is voor aanvalsdoeleinden natuur- litk nuttig aan beide kanten van het lichaam een bal zoo> vroeg mogelijk te kunnen nemen: dezelfde redenen zijn in beide gevallen van toepassing. Op zijn laatst moet men den bal od het hoogte punt van den sorone nemen. U zult dat alles niet dadeüik bereiken: het ls even wel noodzakelijk dat u de aangegeven punten als doelstellingen voor oogen houdt. VOETBAL. OM HET LANDSKAMPIOENSCHAP. Valt Maandag de beslissing? Op tweeden Pinksterdag kan de beslis sing vallen voor het kampioenschap van Nederland. P.S.V. speelt dien dag te De venter tegen Go Ahead en indien de Elnd- hovenaren winnen of gelijk spelen zijn zij kampioen. Gezien de goed prestatie van P.S.V. in in den uitwedstrijd tegen Ajax lijkt de kans op een beslissing ongetwij feld zeer groot. Mocht echter Go Ahead winnen dan zullen de laatste wedstrijden moeten uitmaken wie voor een jaar den titel zal mogen voeren. GECOSTUMEERDE WEDSTRIJD VAN U. V. S. De regenbui die aan den gecostumeer- den wedstrijd van U.V.S., welke gister avond op het N.B.L.O.-terrein werd ge speeld vooraf ging, had velen niet ver hinderd om den gang naar het voetbal terrein te wagen en daar de spelers en oud-spelers van U.V.S., in alle mogelijke costuums gestoken, een parodie op het voetbalspel ten beste te zien geven. Precies op tijd blies de arbiter in rech- terstoog op de misthoorn beginnen. De nog steeds in een feestroes levende U.V. S.'ers zorgden direct voor een vroolijke boel, waarbij zij met de onmogelijkste kapriolen het publiek en zichzelf kostelijk vermaakten. Van den aftrap af deed de baker al direct al haar best om Lolkes de Beer, die als gondelier onder de lat stond, in de luren te leggen, wat haar ondanks een herhaald handsgeval niet gelukte. De scheidsrechter gaf voor dat handsgeval omdat het tweemaal was ge beurd, een corner, die door een politie agent, die er niet aan dacht dat hij een helm op had, werd ingekopt. Aan den anderen kant kreeg de keeper het te kwaad met een Spakenburgsche jonge dame, de Eskimo bracht echter redding. De scheidsrechter, die vreeselijk partijdig was, gaf al spoedig een strafschop, die er echter door een Schotschen Hooglander werd ultgekopt. Het duurde lang, voordat de gondelier door een Chinees, een Hol- landsche Boerin en een Watergeus ge drieën met bal en al in het doel werd geloopen, waarop een Clown de aardig heid uithaalde in z'n eentje direct weer gelijk te maken. Met de onzinnigste scheidsrechterlijke beslissingen, waarbij de misthoorn goede diensten deed, met vasthouden en valpartijen, werd deze wed strijd een waardig deel van het program ma der feestvieringen van U.V.S., bij haar promotie naar de tweede klasse. Dat het elftal van de knappe dienstbode tenslotte met 53 won, behoeft geen betoog, ook ai waren de Turk en de Hofanr, die als grensrechters fungeerden het meer met de Spakenburgsche dan met den scheids rechter eens. U. V. S—„DE WITTE DUIVELS". Bakhuys speelt mee. Naar de samensteller en leider van het elftal der „Witte Duivels" Harry Denis aan net bestuur van U.V.S. heeft me degedeeld is het thans zeker, dat de midvoor van het Nederlandsch elftal Bakhuys a.s. Maandag in den wedstrijd U.V.S.—„Witte Duivels" zal uitkomen. Scheidsrechter is de heer C. Aarsen, Den Haag. SPORTMAN—SCHEIDSRECHTERS. Morgen om 2 uur speelt Sportman op haar terrein tegen een sterk Scheidsrech- ters-elftal. Om 12 uur spelen de Sport man-veteranen tegen het lie elftal van de Scheidsrechters. SPORTV. A. A .S. V. De uitslagen zijn: A.A.S.V.S.V.H. 2—4; A A.S.V.-vetera nenC.G.W.-veteranen 83; A.A.S.V.-ju- niorenFortuna-junloren 13. WEDSTRIJDEN FORTUNA. Gisteren speelden Fortuna adspiranten tegen A.A.S.V.-adspiranten. Ruststand 00. Eindstand 31 voor Fortuna. Scheidsrechter Zwagers leidde zeer goed. Den tweeden Pinksterdag te 11 uur speelt Fortuna 1 tegen Fabrieksarbeiders op het terrein van laatstgenoemde. UIT NIEUWVEEN. Op Tweeden Pinksterdag om 2.30 speelt Nieuwveen I op eigen terrein tegen Nieuw koop I. Denzelfden middag om 3 uur speelt Nic. Boys I een bekerwedstrijd tegen D.S.V. I (Noorden.) ROUWKOOP—TONA. Op 2en Pinksterdag te halfdrie speelt Rouwkoop I tegen TONA I om een lau wertak. Rouwkoop komt weer met haar nieuwe opstelling uit. Om halfeen speelt Rouwkoop H tegen Wassenaar II en om halfelf Rouwkoop adsp. tegen Wassenaar adsp. HAZ. BOTS—BENTHUIZEN. Hedenavond te 8 uur spelen de Haz. Boys een vrlendschappelijken wedstrijd tegen V.V. „Benthuizen". WIELRENNEN. „SWIFT". Morgen zal er een trainingsrit gemaakt worden over den langen afstand Vertrek vanaf het clublokaal te halftien. Op 2den Pinksterdaag is er een sprint wedstrijd voor de A, B en C klassers Samenkomst en vertrek halftien vanaf het clublokaal. CRICKET. NEDERLANDSCHE CRICKET BOND. POLDERRIT VAN „DE RIJNSTREEK" (ALPHEN). Voor de door de Alphensche Ren- en Tourtstenvereeniging „De Rijnstreek" ge organiseerde vaardigheidsrit blijkt even als voorgaande jaren weer groote belang stelling te bestaan. Uit wijden omtrek zijn er reeds vele inschrijvingen binnengeko men, zoowel van renners als van dames- en heeren-touristen. Het vertrek van dezen rit op 2en Pink sterdag heeft plaats om 10 uur vanaf café „Sportrust', Gouwsl.weg te Alphen. Langs het geheele traject is de medewer king van diverse sportvereenigingen beko men, terwijl alle kruispunten bovendien met pijlen en vlaggen worden aangeduid, zoodat verkeerd hijden is uitgesloten. Zoo als bekend is de max. rijtijd voor dames en heeren touristen 6 uur, voor renners 3'/i uur, terwijl de afstand is bepaald op plm. 70 K.M. De E.H.B.O. afd. Alphen verleent haar medewerking. RECLAME. 5777 Terrein A.IS.L.O. Zoeterwondsclie Singel - Estréeprijzen: 30 ct„ Jongens 15 et, Werkloosen 15 ct. (op vertoon van beurskiart) - Verplichte rijwielstalling. QUICK BOYS I—COAL I. Op 2den Pinksterdag te 3 uur, speelt Quick Boys op haar terrein aan den Nieu wen Duinweg te Katwijk een vriendschap- pelijken wedstrijd tegen de Rotterdamsche 3de klasser Coal I. Quick Boys komt in de volgende opstelling uit: (v.r.n.l): Doel: G. Buys; achter: IJ. de Wilt en A Remmelswaal: midden: P. Barnhoorn, B. v. Duyvenbode en H. Barnhoorn; voor: J. Neyenboer, G. Pluimgraaf!, A. Parle- vliet, N. v. d. Boon en J. de Jong. Voor de nederlaagwedstrijden speelt he denavond te zeven uur Quick Boys II tegen Rijnsb. Boys I. ATHLETIEK. HOLLAND-LEDEN NAAR SCHIEDAM. Aan de morgen door de Rotterdamsche Athletiek-Commissie op het S.V.V.-ter- rein te Schiedam te organiseeren wed strijden nemen de navolgende Holland leden deel: A. J. van Bakel, start in de 1000 M., af- deeling C. O. J. Kronig 100 yards, ver springen C, en kogelstooten, afd. B. J. Jasper 400 M. (C.) J. Gussenhoven, ko gelstooten (C). A. J. Visser 800 M. (B.) Programma voor Pinksteren. Zondag: le klasse: H.C.C. II—H.C.C. I; V.O.C.— Haarlem; Hermes D.V.S.R. en W.; VR.A. V.V.V. Overgangsklasse: H.B.S.A.C.C.; Sparta Q JJ 2e klasse B.: L.C.C.—V.O.C. H; Quick— H.B.S. II; H.C.C. IV—H.D.V.S. n. Maandag: le klasse: H.C.C. I—Haarlem; HD.VS— H.C.C. H. Overgangsklasse: AjaxR. en W. II; Quick (N.)Excelsior; SpartaH.B.S.; KampongH.C.C. IH. 2e klasse B.: Excelsior II—Hennes D.v.s. n. Overzicht. Gedurende de Pinksterdagen staat een omvangrijk cricketprogramma te worden afgewerkt, waarbij VE.A. in de eerste klasse haar positie aan den kop zal ver stevigen. Tegen V.V.V. immers zullen Gle- rum c.s. hun vierde overwinning behalen, zelfs al zou de club van Grootmeyer nu kunnen rekenen op den steun van den bowler Jeuken. Vier eerste klassers zijn beide Pinksterdagen in het veld n.l. de Haagsc-he elftallen, Haarlem en Hermes D.V.S. Van de Schiedammers zit er wei nig winst in het progTamma, want wij nemen niet aan, dat zij ondanks thuiswed strijden op R. en W. en H.C.C. n winst punten zullen behalen. Haarlem met twee uitwedstrijden, V.O.C. en H.C.C. I, staat er al niet veel beter voor maar de club van Maas zal er om vechten en onder die omstandigheden zal het in Rotterdam zoowel als in Den Haag spannen. De Haag- sche elftallen spelen Zondag tegen elkaar. Dit kan een interessanten wedstrijd wor den, waarbij H.C.C. I wel eens de derde nederlaag zou kunnen lijden. Het Pinksterprogramma brengt voor de Leidsche clubs thuiswedstrijden. L.C.C. ontvangt Zondag V.O.C. H en Maandag speelt Ajax aan de De Kempenaerstraat tegen R. en W. n. Of wij eindelijk een Leidsche overwinning kunnen verwachten? Misschien heeft L.C.C. nog de meeste kans ofschoon de Rotterdammers soms danig van zich afbijten. De samenstelling van V.Q.C. I is dikwijls van veel invloed op de reserveploeg. Rood en Wit II i? een combinatie, die Ajax moet kunnen hebben. Vooral nu de Haarlemsche reserves niet meer worden aangevoerd door Davidson. Maar wij weten (heelemaal niet. wat wij aan het Ajax- elftal hebben. Een geheel is dat nog lang niet en er schijnt veel te weinig geoefend te worden om in- de Overgangsklasse succes te hebben. Laten wij er voor Maan dag het beste van hopen. De overige wedstrijden in de Overgangs klasse geven weinig aanleiding tot be schouwingen. In het algemeen kiinnai overwinningen van de thuisclubs worden verwaoht. Vooral bij SpartaH.B.S. zal het spannen. SCHERMEN. INTERN. MILITAIRE WEDSTRIJDEN TE BRUSSEL. In een der paviljoens van de Wereld tentoonstelling te Brussel is gisteren het landentournooi tusschen equipes van be roepsofficieren van België, Frankrijk, Engeland en Nederland begonnen met den degenwedstrijd. In de eerste ronde kwam Engeland tegen Nederland en Frankrijk tegen België. Nederland won van Engeland met 5 tegen 3 overwinningen en een match null. Luit. Schepers won 1 partij, luit. Hagens 2 en luit. Boutmy 2 plus 1 match null. Op den anderen looper won Frankrijk na spannenden strijd met fraaie partijen van België met 5 tegen 4 partijen. In de tweede ronde schermde Nederland tegen Frankrijk en verloor met 8 tegen 1 overwinning (luit. Schepers). De Neder- landsche officieren hadden weinig geluk in deze match: zes partijen werden ver loren met 32. Op den tweeden looper schermden de Belgische officieren zeer sterk en wonnen met 7 tegen 2 van de Engelsche officieren. De derde en laatste ronde bracht Neder land tegenover België en Frankrijk tegenover Engeland. Nederland ver loor van België met 6 tegen 3 (Schepers 2 gew. part., Boutmy 1) en daardoor de kans op de tweede plaats. Frankrijk won ten slotte van Engeland met 6 tegen 3 over winningen. Het eindresultaat werd dus: 1. Frankrijk met 3 gewonnen matches; 2. België met 2 gew. matches: 3. Nederland met 1 gew. match; 4. Engeland met 0 gew. matches. Heden wordt het tournooi voortgezet met den sabelwedstrijd, waaraan dezelfde landen zullen deelnemen. N.R.Crt,

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 13