[EIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Donderdag 6 Juni 1931 RECHTZAKEN. UIT DE OMSTREKEN. BEURSOVERZICHT. M4KKT BIIK1TEN WEERBERICHT. Barometerstand. Gistermiddag 3 uur; 753. Hedenmiddag 3 uur: 762. telegrafisch weerbericht. luriegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Blldt. Hoogste Stand 766.5 te Toulouse. Laagste stand 746.5 te Valentia. verwachting tot den avond van 7 Juni. Matige tijdelijk krachtige Zuld-Weste- ■t'te tot Zuidelijken, later weer toene- lienden wind. Zwaar bewolkt tot betrok- It's. Waarschijnlijk regenbuien. Weinig Imindering in temperatuur. bcitenlandsch weerbericht. |i h. Kon Ned. Meteorol. Inst. te De Blldt. 1 De depressiekern, welke gisteren over het pilden van de Britsche Eilanden was ge inen, heeft zich vrij snel naar het Noord- ojten verplaatst, en bevindt zich thans I: er Zuld-Noorwegen en Noord-Denemar- pn. Zij werd gevolgd door flinke barometer- njglngen. vooral over Spanje en Zuid- en Itdden-Frankrijk, waar zich een hooge ontwikkelde. De hooge druk werd echter In het Wes- i reeds weer aangetast door een nieuwe lèpressle, welke vooral op Ierland den ba- lraeter snel doet dalen. Deze depressie zal |r:!! wel weer naar onze omgeving ultbrei- i, en, na een korte opklaring, wordt het ;r ten onzent opnieuw verslechterd. Over IJsland hield de hooge drukking De depressies brachten over het ge ide waarnemingsgebied neerslag, hier en kur zelfs groote hoeveelheden Aberdeen f:pte 49, Avord 31, Brussel 15 en Hamburg ii m.M. Over IJsland, Frankrijk, Denemarken en s land werd het wat kouder, over Scan- liavlë steeg de temperatuur, terwijl ln 4 overige gebied de veranderingen uiteen lifen. I Over bijna het geheele waarnemingsge- l.sl ls het weer regenachtig en zwaar be- folkt. luchttemperatuur. 19 uur voorm.: lO'/i gr. C. (51 gr. F.) 113 uur 's midd 12 gr. C. CU gr. F.) 13 uur nam:: 15' gr. C; 160'gr. F.r OGWATERTIJDEN TE KATWIJK ZEE. Voor Donderdag. I Voorm. te 6.27 uur; nam. te 8.50 uur. watertemperatuur. Zweminrichting „Poelmeer". 's Middags 12 uur: 18 gr. c. Zweminrichting „De Zijl". 's Middags 12 uur: 17l/t gr. c. LICHT op voor fietsers e.a. Ponderdag: 9.46 nam. tot 4.11 voorm. MAANS- op- en ondergang. Wuni: op: 9.46 uur; onder 24.36 uur. ALG. NED. ZUIVELBOND. In café Boschlust te 's-Gravenhage Iwit heden de algemeene vergadering Ipdats gehad van den Alg. Ned. Zulvel- «°nd (F.N.Z.). 9c voorzitter, de heer L. F Britzei, Mde de bijeenkomst en heette o. m. I'ilkom ir. Leignes Backhoven, inspecteur I"-' de veeteelt en het zulvelwezen. I ?e secretaris, de heer Geluk, gaf ver legens een uitvoerige uiteenzetting van "n toestand op zuivelgebied, j Het jaarverslag werd gelezen en goed- seurd, evenals de rekening en verant- T»rding. Ontleend ls aan het verslag: I Het totaal aantal aangesloten zuivelfa- 'neken verminderde met één, hetgeen J' hter geen Inkrimping van het werkge ld beteekent. In verschillende bonden ■jon nog nieuwe leden toegetreden, doch l'i'ens vond hier en daar combinatie van Ijnvelfabrleken plaats, waardoor het le- |ental dus in dalende richting werd be- Iciloed. De totale hoeveelheid verwerkte l-clk steeg met 18 millioen K G, De ge- aiddelde hoeveelheid verwerkte melk per 1'.'bilek, bleef in drie bonden gelijk aan |"t ln 1933, ln één bond was een lichte |l™g, ln de andere ls ze iets gestegen. I "e omzet der afd. Centrale verkoop l'«? van rond f. 1.140.000 ln 1935 tot I 1240.000 in 1934, dus met f. 100.000. Het l'drag waarvoor het Technisch Bureau Ijdrachten ontving, liep terug van ooo in 1933 tot f. 307.500 ln 1934. Het ontal aanmeldingen voor de in 1934 ge l/uien examens ls na de daling van het r*'8e jaar weer iets toegenomen. Het be- |ei*8 ln totaal 315 candidaten. I'OSGEN DOODGEREDEN TE OVERSCHIE Vanmorgen omstreeks inegen uur reed de t Wc Van den Berg, per rijwiel, over de pluggen van den Nieuwen Rijksweg per Overschle. Door onbekende oorzaak ,'im de Jongen te vallen; een achter hem rpjjde zes-wlellge vraohtauto, bestuurd L. uit Velsen, kon niet meer stop- p en overreed den jongen. Hij was op b» I '«r marechaussees hebben de vraohtauto 1 ii,, °j^erzoek in beslag genomen en den murder naar de kazerne overgebracht. DE MINISTER-WISSELING. eervol ontslag minister steenberghe. Prof. Dr. Gelissen thans officieel benoemd. BIJ k. B. van 5 Juni 1935 ls met Ingang van 6 Juni 1935: le. op verzoek eervol ontslag verleend aan den heer mr. M. p. L. Steenberghe, als minister van Econ. Zaken met dank betuiging voor de vele en gewichtige dien sten den lande bewezen; 2e. Benoemd tot minister van Econ. Zaken de heer prof. dr. Ir. H. c. J. H. Ge- lissen, directeur der Limburgsche Stroom- verkoop Mij. en buitengewoon hoogleeraar aan de R.K. Handelshoogeschool te Tilburg Mr. Steenberghe heeft hedenmiddag zijn portefeuille overgedragen aan zijn opvol ger, prof. dr. lr. Gelissen. DE MISLUKTE TRANSFER. ONDERHANDELINGEN. Bevreemding in Den Haag. De regeerlngspresident meldt ons: De transferonderhandelingen te Berlijn zijn opgeschort, en de Nederlandsche dele gatie ls hedenmorgen teruggekeerd om aan de Regeering rapport uit te brengen. Het punt waaromtrent tenslotte geen overeenstemming verkregen werd, betreft het volgende: Van Dultsche zijde werd verlangd, dat de Nederlandsche crediteur afstand zou doen van een deel zijner aanspraken, die hij boven het te transfereeren rentebedrag kan doen gelden, zoodra hij een zeker vast minimum rentebedrag getransfereerd zou krijgen en dit bedrag zou hebben aan vaard. Van Nederlandsche zijde was men wel tot eenige tegemoetkoming op dit punt bereid, doch niet om het beginsel te aan vaarden, dat aan een minimum-uitkeering van getransfereerde rente op zich zelf reeds een offer van den crediteur verbon den behoorde te worden. Het berlcrjt. dat de transfer-onderhan delingen met Dultschland gisteravond on verwacht zlln afgebroken, heeft hier te lande niet-geringe bevreemding verwekt. Toen dr. Hlrschfeld. de leider der Neder landsche delegatie, dezer dagen uit Ber lijn terugkeerde, waren de obstakels welke bij den aanvang der onderhande lingen bestonden uit den weg geruimd en was men het over de orincipieele punten en over den materiëelen inhoud der nieuwe overeenkomst eens geworden. De redactie-werkzaamheden begonnen toen en niets wees erop. dat deze tot, moeilijkheden aanleiding zouden geven. Men was in departementale kringen gisteren dan ook overtuigd, dat de zaak ln orde was en dat de delegatie met den nachttrein met de geparafeerde overeenkomst naar Den Haag zou terugkeeren. Onze delegatie was evenmin op nieuwe moeilijkheden voorbereid en de heeren waren zoo overtuigd, dat de zaak gisteren geheel 1n orde tou "komen, dat zij hun plaatsen in den nachttrein naar Holland reeds hadden gereserveerd. In de late middaguren werden er van Dultsche zijde bepaalde bezwaren geop perd tegen de formuleering. Aan beide zijden vertrouwde men echter deze moei lijkheid nog te kunnen oplossen. In den loop van den avond bleek evenwel, dat dit niet mogelijk was. De Nederlandsche delegatie, die het lange onderhandelen moe was geworden, besloot toen toch te vertrekken en de niet-geparafeerde overeenkomst mede naar Den Haag te nemen. Gisteravond laat werd dr. Hlrschfeld nog telefonisch van een en ander op de hoogte gesteld. Hedenochtend 10.41 arriveerde de dele gatie in Den Haag. De waarnemende chef van de delegatie, mr. Riest, begaf zich onmiddellijk naar het departement van Koloniën, waar hij een langdurig onder houd had met den minister-president, dr. Colijn, welke conferentie ook door dr. Hlrschfeld werd bijgewoond. STADSNIEUWS. Niet mej. A. van Noord, maar mej. A. van Nood, ls geslaagd voor het exarften akte L. O. BRANDSTICHTING TE WILDERVANK. Verdachte voor de rechtbank. Begin October van het vorig jaar ont vingen de landbouwers K, Feiken te Wil- dervank en de drie huurders van zijn burgerhuizen, dreigbrieven, dat hun wo ningen ln brand zouden worden gestoken. Den 13den November brandde de woning van den huurder H. S„ arbeider-telegrafist te Wlldervank, af. Deze werd kort daarop verdacht van brandstichting en het schrijven der dreigbrieven gearresteerd. De rechtbank te Groningen veroordeelde hem op andere gronden dan die van het voorafgaand schriftonderzoek tot drie Jaar gevangenisstraf. De procureur-generaal te Leeuwarden noemde de gronden van de rechtbank zwak en vroeg tegen verdachte, op grond van de uitkomsten van het schriftonder zoek, dezelfde straf. Heden werd verdachte door het Ge rechtshof te Leeuwarden veroordeeld tot twee jaar gevangenisstraf, met aftrek van de voorloopige hechtenis. O HAAGSCHE RECHTBANK. In een voortgezette zaak tegen den schipper P. W„ zonder vaste woonplaats, thans ged., ter zake van diefstal, van kleedingstukken. gepleegd te Hazers- woude, eischte de officier va:> Justitie, die er op wees dal W. reeds 22 vonnissen achter den rug heeft, thans één jaar ge vangenisstraf. Uitspraak 20 Juni a.s. KATWIJK AAN DEN RITN. Gevonden: reserve-autowlel, ceintuur, rljwielbelastingmerk 1934'35, horloge met ketting, duimstok, houten hek, gouden ring, postduif, colbertjasje. Inlichtingen bij de politie alhier. RIJNSBURG. Door de alhier gevestigde belasting ophaaldienst ls over de maand Mei aan den Rijksontvanger afgedragen f. 489.18. Aan rente en verzekeringspremlën werd f. 211.59 ontvangen. VOORSCHOTEN. Loop der Bevolking. Gevestigd: P. H, W Wolfs, Papelaan 3, van Bergen, N.-H. L. Koek. Rijndijk 98, van Alkemade J. v. d. Heyden, Leidsche- weg 199, van Lelden G Waasdorp, Burg. Vernèdepark 18, van Bloemendaal J. Kling, Leldschew. 141, van 's-Gravenhage F, H. Bussink, Wijngaardelaan 33, van 's-Gravenhage. Vertrokken: W. C. Werkhoven, naar Dieft A. J. de Jager, naar Haarlemmer meer E. M. Hillebrand, naar Haarlem mermeer P. C. v. d. Hoorn, naar Ter- Aar N. Boxman, naar de Werken en Sleeuwljk F. Brlër, naar Leiden C. de Gier ,naar Leiderdorp E. K. Klasen, naar Leiden M. K KlasenStiefken, naar Baden Ch. Klatt, naar Leiden W. P. F. v. Meerendonk naar 's-Graven hage. Burgerlijke Stand. Geboren: Johanna Reglna. d. van J. Zuyderduln en K W. Schumacher Nelly Wynandina. d. van J. v. d. Eykel en G. v. de Woge Elisabeth Maria, d. van P. J. v. d. Ham en A. C. v. d. Waard Georg Joseph z. van Th. J. M Hoekstra en M. M Dobben. Ondertrouwd: G. v d. Nleuwendijk. 20 jaar en A. Rooda. 19 jaar. Overleden: G. Weekhout. 74 jaar A. Weekhout geb. Timmer. 74 Jaar E. J. Christiaanse geb. Borgerdlng. 79 jaar H. J. W. Verkouteren 84 laar W B. Dool geb. de Jong. 80 Jaar N. v. d. Werff. 77 jaar. WASSENAAR. Loop der Bevolking. Gevestigd: A. M. Beljér, rellgleuse uit Winterswijk, Wlddeilaan 1 Wed. F. P. Melvill geb. Gray en dr., vrit Hulzen, Lljs- terlaan 3 W. M. de Groot, d.b. uit Zoe- terwoude. Langstraat 103 F. Haitz, vreemd, d.b. uit Amersfoort, Bloemcamp- laan 1 M. G. Hólsthorst, d.b. uit Gen- dringen, Papegaalenlaan 15 C. J. van Kessel, uit Den Haag, Oud Wassen weg 1 Chr. Keckemeijer, vreemd, d.b uit Den Haag, Zijdeweg 22a N. J. Kromhout uit Utrecht, Waalsdorperlaan 6 P. H. Markus, uit Den Haag, Oostd.weg 46 A. F. J. de Masier, d.b. uit Z. Beljerland, Hoo- geweg 10 J. W v Meerkerk, uit Dord recht, Wassenaerstraat 12 S. M. Groot hof geb. Molengraaf, uit Hulsberg, v. Cal- carlaan 38 J. G. Oostinga, hulp ln de huish., uit Hengelo (O,), Buurtweg 159 E, J. Roukens de Lange uit Antwerpen, van Calcarlaan 16 W. Snijder, d.b. uit Heerenveen. Backershaegenlaan 19 E. de Vries, d.b. uit Leek, Burchtplein 7 A. Wiss. religleuse uit Bloemendaal, Eiken laan 5 C. J. v. d. Zwaan, d.b. uit Lel den, Oostd.weg 6. Vertrokken: W. de Vries naar Doniawer- stal, St. Nicolaasga C. Esphbach naar Rotterdam, Rodenrljsschelaan 56 G. M. v. d. Straaten naar Mijnsheerenland, Dorpsstr. A 62 M, A. R. A. Arts naar Sittard. Rijksweg 28 M. Th. Schorle naar Den Haag. Adelheldstraat 71 M. Dorbeck naar idem. Nwe Havenstraat 40 Mr. A. D. M. Boerigter naar idem. van Sllngelandtstraat 152 A. E. van Empel geb. de Klerk naar idem, Koningsstraat 81 A. M Rensen naar Nijmegen, P. Brugmanstr 66 G T Uiterwijk naar Bloemendaal, Ellewoutslaan 12 W. Böke\ n. Leiden. Rapenb. 81 P. D. Dort- wegt geb. Kuyk n. Amsterdam. Heerengr. 343 W. Zonneveld naar Den Haag, Zach. Jansenstraat 13 F. K. Schotmans en gez. naar Den Haag. Anna Paulownastraat 76 T. Kulk naar Katwlik, A. E. Borger- straat 55 P. B. Schooleman naar Den Haag, 2de Sweellnckstraat 131 A. M. M. van Rooij naar Vught, St. Elisabeth Ge sticht L. W. A. van Boxmeer naar Rot terdam, Benthulzerstr, 103 b A. M. Ote- man naar Winterswijk, Vredenscheweg 19 M. N. P. Oteman naar idem J. Fapsch naar Overschle, Blankenburger park 158 H. Bauch naar Den Haag. Leuvenschestr. 83 H. Wegerhoff naar Den Haag, Bezuidenhout 68. HAAGSCH KANTONGERECHT. De Wassenaarsche architect P. N. de B. stond hedenochtend voor het Haagsche Kantongerecht terecht, terzake van het feit, dat hij te Wassenaar met de ramen van door hem gebouwde huizen de door de bouwverordening van die gemeente vastgestelde rooilijn heeft overschreden. De heer De B. zeide, dat hij, vóór de hui zen gebouwd werden, de teekening ervan aan een ambtenaar van woningtoezicht heeft getoond. Deze heeft het ontwerp goedgekeurd en hem er niet op gewezen, dat voor het overschrijden van de rooilijn een vergunning van B. en W. van Wasse naar vereischt was. De ambtenaar van het O. M. hield reke ning met het feit, dat bedoelde ambtenaar van woningtoezicht verd. niet gewaar schuwd heeft. Dit dlsculpeerde hem echter niet geheel. Spr. vorderde een boete van f 1 subs. 1 dag hechtenis, conform wel ken eisch de kantonrechter De B. heeft veroordeeld, met de opdracht de gemaakte fout te herstellen. AMSTERDAM, 6 Juni. Verdeelde markt. Industrieele fondsen en Rubbers onregelmatig. Scheepvaarten ongeanimeerd Amerik. fondsen en Dult sche obligaties gedrukt. Ned, Staatsfond sen lager. De Nederlandsch-Dultsche transfer- onderhandelingen zijn mislukt, nadat men gisteravond nog zoo goed als zeker meen de te mogen aannemen, dat er overeen stemming zou komen op basis van een verdere vermindering der te transfereeren rente van 4'/t procent tot 3'/i procent. Uit dat oogpunt beschouwd is de mis lukking Inderdaad een teleurstelling, doch voor dengene, die de laatste maanden de ontwikkeling van de situatie lil Duitsch- land heeft gevolgd, komt" het mislukken der besprekingen niet onverwacht. Van officieele zijde is meer dan eens te ver staan gegeven, dat de deviezenpositle een voortzetting van den dienst op de bulten- landsche schuld onmogelijk maakte, vooral nu de economische opleving ln het bin nenland, de behoefte aan grondstoffen zoo sterk heeft opgevoerd. Men beschouw de den buitenlandschen schuldelscher ln Dultschland dan ook als een belemmering voor de uitvoering van het binnenland- sche program en hierdoor ls het verklaar baar, dat van Dultsche zijde een uitleg ging van het begrip crediteuren gegeven werd, waarmede de Nederlandsche gedelegeerden niet konden en mochten instemmen. De positie van den Nederlandschen houder van Dultsche obligaties wordt thans als die van andere landen, die geen transferovereenkomst hebben: 1/6 van het couponbedrag in contanten en de rest in scrip. De mogelijkheid bestaat natuurlijk nog, dat de thans afgebroken onderhan delingen weer zullen worden hervat, doch intusschen blijkt wel zeer duidelijk, dat de positie van den houder van Dultsche obligaties hoe langer hoe minder aan trekkelijk wordt. De oplossing van de Fransche kabinets crisis vordert veel langzamer dan de eerste berichten zouden doen vermoeden. Laval heeft1 zijn opdracht teruggegeven en zijn opvolger Piétrl is reeds gerulmen tijd doende, doch is nog niet geslaagd. Het is verwonderlijk, dat de wisselmarkt- onder dergelijke omstandigheden zoo rustig blijft. Blijkbaar heeft de speculatie de afgeloopen week zoo groote verliezen gele den dat zij voorloopig de voorkeur geeft een afwachtende houding aan te nemen. Dit kan intusschen niet verhinderen, dat de Banque de France moet voortgaan met het afgeven van goud en Indien niet spoedig een nieuw kabinet optreedt, kan een nieuwe aanval niet uitblijven. De Amsterdamsche fondsenmarkt bood bij den inzet een onregelmatig beeld. Bij het verder verloop trokken de koersen meerendeels aan onder invloed van aan- koopen door arbltragehuizen dus zeer waarschijnlijk voor Fransche rekening. De onzekere situatie in Frankrijk blijft het voornaamste richtsnoer voor de beurs De handel was vrij rustig. De drie vacantle- dagen wierpen hun schaduw reeds vooruit. Bij de opening bleek op de Industrieele fondsenafdeeling nog al wat aanbod in Philips te bestaan, waardoor de eerste koers een geforceerd laag karakter droeg. Deze lag 7"/o beneden het vorig slot waar na later een vrij krachtig herstel Intrad. Unilevers waren bij den inzet een fractie hooger. Dit werd gevolgd door een ver dere stijging van 1%>. Aku's waren aan den vasten kant en verbeterden tot boven 31. Voor Koninklijke bestond nu en dan eenige belangstelling. De noteering liep tot 190 op, doch handhaafde zich niet. De Amerik. soorten waren nauwelijks prijshoudend. Suikerwaarden waren onregelmatig. Am sterdam-Rubbers herstelden zich van een openlngsverlies van l'/i pet. Lampongs Sumatra en Wai Sumatra liepen enkele punten op ln verband met de aankondiging van een dividend van respect. 4 pet. en 8 pet. De overige minder courante rubbers wa ren hier en daar Iets luier. De vaste stem ming voor Tabakken bleef bestaan. Oude Deli's liepen 5 °/o op. Suikerwaarden wa ren goed gedisponeerd en boekten kleine koerswinsten. Scheepvaarten waren onge animeerd en verkeerden eenigszlns ln reactie. Amerik. fondsen hadden een stil verloop. De noteeringen neigden meeren deels tot reactie ■Duitsche obligaties en vooral die met natlonaliseeringsverklaring waren flauw. Youngleening daalde met 2°/o. Ned. Staats fondsen waren gedrukt al bleven de ver liezen meerendeels beperkt. 4obligaties Ned. Indië waren eerst 1% lager. Later trad een herstel in. Op de wisselmarkt trok het Pond tot 7.34 aan, de dollar tot 1.48 1 /16 a 1/8. De Fransche franc daalde tot 9.74 1/4. WISSELKOERSEN. Engeland 7.34 (7.32 1/4)Dultschland 59,90 (59,95); Frankrijk 9,75 (9.751/.); België 25.17'/! (25.15); Zwitserland 48.25 (48.20); Denemarken 32.80 (32.701; Zweden 37.90 (37.75); Noorwegen 36.90 (36.80); New York 1.48 1/16 (1.48). Prolongatie 4°/o. Tusschen haakjes zijn de koersen van gisteren. LEIDEN, 5 Juni. Noteering melkveiling „Leiden". Week van 9 tot 15 Juni. Con- sumptlemelk 1ste klas f. 4.50; 2de klas f. 4.25; 3de klas f.4. Week van 9 tot 15 Juni prijs voor melk geleverd boven het taxe gedeelte ln geor ganiseerd overleg district Lelden f. 2.80. Noteering Coöp. Groenten-, Fruit- en Bloemenveiling-vereen. „Lelden en Om streken", Andijvie per 100 stuks f.22.10; Kom kommers f.0.704.20; Bloemkool I f. 2.30 7.90; Bloemkool n f. 1.504.50; Pieter selie f. 0 401.10; Prei f. 1.20—1.90; Radijs f. 0.401.50; Kropsalade f. 12; Selderie f. 0.70—1.80; Uien f. 0.30—f. 1; Wortelen f. 3.10—8.40; Rabarber f. 0.30—0.80; Per ziken f. 12; Snijboonen per 100 kilo f. 36 52; Stambconen f.82; Tulnboonen f.27 33; Peulen f.2137; Postelein f.2—6; Spi nazie f.3—8; Tomaten A f.1410; B f.14 —16; C f.10—12; CC f.8—10; Wortelen f. 5—10; And. f.3—11. BARNEVELD, Juni. Eiermarkt. Aang# voerd 2.170.000 eieren. Prijs f. 2.15—2.75 100 stuks. Handel vlug. BOSKOOP, 5 Juni. Coöp. Vereen. „De Boskoopsche Veiling" Rozen per bos: Pauls Scarlet 3652 ct.; Paul Grampel 23 44: Golden Salmon 3045; Gloria Mundl 4650; Else Poulsen 6175; Rosalandia 1619; August Noach 1522; Butterfly 15—18; Golden Ophelia 12—16; Hadley 36 —41; Wilh. Kordes 25—33; Edith Helen 2442; Steward 2539; Max Keiler 16-19; Babyrozen 23—31; Claudius Pernet 2738; Briarcllff 1316; Polyantharozen 2645; Orleans 2126; Florex 17—32; Ophelia 10 —15; Columbia 1418; Ellen Poulsen 30 40; President Hoover 2026; Gemengde rozen 13—18; Diversen per bos: Pioenen 2028; Papaverbloemen 6; Campanula 6 8; Pyrethrum 810; Lathyrus 68; Cle matis Nelly Moser 31; idem Prins Hendrik 1,401,70; Idem The President 1,10; Idem Miss Batemann 12; Idem L. Azurstern 1,00; Llgustrumtakken. bont 18; Violieren dubb. 2026; Leeuwenbekken 1419; Hortensia's per stuk 30—55. GOUDA, 6 Juni. Veemarkt. Aangevoerd ln totaal 1510 stuks, waarvan: 32 slacht- varkens; vette van 1616'/i cent per pond; levend met 2 pet. korting; Londen- sche van 13 tot 14 ct. per pond; levend met 2 pet. korting; 333 magere varkens. Prijzen van f.1626 per stuk; 808 biggen f.912; 4 runderen f.100150; 116 nuch tere kalveren f. 47; 200 lammeren f. 5— f.8; 15 bokken en geiten f.25; 2 paar den. handel redelijk. Algemeene markt. 595 partijen kaas. Prijzen le kwal, met rijksmerk van 15—17; 2e kwal. met rijksmerk van 1314; zware tbt 21; handel matig; 656 ponden botef. Goeboter van 7075 ct. per pond. Weiboter van 6570 ct. per pond; handel vlug; 152:000 stuks eieren. Kipeleren van 1.85 2.25 per 100 stuks; Eendeieren van 1.75— 2.00 per 100 stuks; handel matig. Coöp Zuld-Hollandsche Eierveiling g.a. (C.Z.H.E.) te Gouda. Aanvoer 150.200 kip eieren. Prijzen 56/58 KG. f. 2.00 per 100 stuks; 58/60 KG. 2.10; 60/62 KG. 2.J0— 2.20; 62/66 KG 2.20—2.60; Bruine 58/68 KG. 2.10—2.70; Kleine eieren 1.80—1.90; aanvoer 3000 eendeneieren. Prijzen 1.40 1.80 per 100 stuks. KATWIJK AAN DEN RIJN, 5 Juni. Groentenveillng. Bloemkool I f. 5.608.80 per 100; Sla f. 12.70 per 100; Peen per 100 bos f.9—10.20; Radijs f.0.70—1.20 per 100 bos; Spinazie f. 24.80 per 100 KG.; Uitjes f. 0.40—0.60 per 100 bos. ROELOFARENDSVEEN, 5 Juni Peen 5 cent; Rabarber 25 cent per bos; Aard beien 312 cent per doosje; Sla 1,00—1,20 per 100 krop; Snijboonen 2,70—6,10; idem Stek 1,702,00 per 10 pond; Peulen 2,50 2,75; idem iets zwaarder 2,002,30 per 20 pond; Doperwten 3,90. STOMP WIJK, 5 Juni. Blesse Paard; 9555 kipeieren f. 1.852.75; eendelerên 1.55 2.15; ganseieren 4.007.00; kalkoeneieren f. 7.00. TER AAR, 5 Juni. Centrale Veiling Andijvie 1531 per bak; Aardbeien 710 per doosje; Bloemkool l'/i10 per stuk; Peen 610 per bos; Peulen 2,002,80 per 10 K.G.; Postelein 2—4 per K.G.; Snij boonen 4,80—5,90 per 10 K.G.; Spinazie 1624 per kist; Doperwten 4,205,40 per 10 K.G.; Sla 1,00—1,80; Rabarber 1,00—4,80 VEUR, 5 Juni 't Wapen van Veur: 41352 klpéieren f. 2.052.50; 881 eendeleren 2.00—2.10: 17 ganseieren 6.00—8 00; 1011 kippen 0.100.75; 132 konijnen 0.201.30; 37 duiven 0.10—6.30. VEUR. 5 Juni. Engelsche komkommers, le soort f.2.105.80. idem 2e soort f. 1.20 2.00, idem. 3e soort f.0.701.00. idem. wankleurige f. 1.502.60. Idem stek f.0.20 0 50. Gele komkommers, le soort f. 4.20 6.80, idem 2e soort f. 2.503.90, Idem. 3e soort; r. 1.502.30. Kropsla, le soort" f. 1 2.20. Stoofsla f.2—3 Peen f. 5.50—9.30, Bloemkool, le soort f. 4.607.30. idem 2e soort f.2.103.50. idem. uitschot f. 1.502, Tomaten, mldd. f. 4.609.20, idem. gr. ron de f. 5.106.30, idem 2e soort f. 3.507.90, idem, 3e soort f. 23,60, Andijvie per 100 f. 1—2.80. Spinazie 4 K.G. 12—18 ct„ Pos telein f 3.505.10. Rabarber, per 100 bos f.23,50. Snliboonen f.4249, Sipercie- boonen f.48—54. Radijs f.2. Prei f.150— 2.10, Seldery f.0.801.30. Druiven f.51—52, Aardbeien f.2429. VOORSCHOTEN, 5 Juni 1935. Veiling VR.V. Kippeneieren f. 2.502.80; Eenden eieren f. 2.302.60 per 100; Ganzeneieren f. 0.04—0.05: Kippen f. 0.25; Hanen f. 0.45; Konijnen f 0.35—0.70; Duiven f. 0.09 p. st. WADDINXVEEN, 5 Juni. Eierenveiling. Aanvoer 2926 eieren. Prijs kippeneieren f. 2.162.40; Eendeneieren f. 2.35 per 100 WESTLAND, 5 Juni. Westlandsche Bloe menveiling. Anjers 4.508.70; Calla 3.00; Gerbera 4.705.90; Pioenen 2.704.50; Zinnia 1.90; Gladiolen 2.004.00; Jap. Lelies 2.703.60; Regalis 2.20—2.30 per 100; Plumosa 10—24 ct.; Sprengery 8—12 ct.; Lathyrus 5—18 ct.; Violieren 1631 ct.; Convillis 714 ct.; Imperator 48 ct.; Yellow Queen 34 ct.; Excelsior 4 ct.; Peretherum 513 ct.; Anemonen 56 ct. per bos. Veilingen v. d. Bond Westland, Export v. 5 Juni. Aardbeien 3590 ct. per kg.; blauwe druiven 0.901.20; Alicante-drulven 0.80— 1.20 per kg.: tomaten A 1.202.30; B 1.30 1.60; C 0 85—2.15; CC 50—75 ct. per bak: spinazie 10—28 ct. per bak; bloemkool 2.007.00; komkommers 1.803.80 per 100, peen 3.007 50 per 100 bos; andijvie 1.30 3.05 per 100. Veilingen v. d. Bond Westland, Binnen land v. 5 Juni, Roode bessen 1.201.55; aardbeien 40 90 ct.; druiven 0.751.18 per kg.; toma ten A 10—13 ct.; B 8—12 ct.; C 6—11 ct.; CC 48 ct.; dubbele boonen 4580 ct.; snijboonen 2264 ct.; postelein 38 ct. per kg.; spinazie 1040 ct. per bak; aard appelen 1125 ct. per kg.; bloemkool 1.50 6.25: komkommers 1.503.80; sla 1.00 3.60; eieren 2.203.00 per 100; meloenen 1416 ct.; perziken le 10—16 ct.; 2e 6—10 ct.; 3e 38 ct. per stuk; asperges wit 20— 28ct.; idem blauwe 1526 ct. per bos; peen 2.00—6.50; prei 1.501.80; rhabarber 2.003.70: seldery 1.001.40 per 100 bos; andijvie 1.002.70 per 100. S1

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 3