rflDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Dinsdag 4 Juni 1935 RECHTZAKEN. STADSNIEUWS. BINNENLAND. Steunt met Uw gaven het Leidsch Crisis-Comité. BEURSOVERZICHT. MARK! BERICHTEN WEERBERICHT. Barometerstand. Gistermiddag 3 uur: 759. grfenmiddag 3 uur: 759. OOGWATERTIJDEN TE KATWIJK ZEE. Voor Woensdag. Voorm. te 5 u. 10 m.; nam. te 5 u. 28 m. telegrafisch weerbericht. llsjegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bildt. Hoogste stand 763.1 te Janmayen. Laagste stand 745.9 te Valentia. Verwachting tot den avond van 5 Juni. Zwakke tot matige Zuid-Oostelijke tot Zuid-Westeiyke wind. Zwaar bewolkt met lijdelijke opklaringen. Waarschijnlijk Kjenbuien met kans op onweer. Aan- unielijk iets warmer. buitenlandsch weerbericht. h. Kon Ned. Meteorol. Inst. te De Bildt. De depressie in het Westen heeft zich rooral over de Golf van Blscaje uitgebreid, Ie rug van hooge drukking in het Zuiden tok naar Duitschland, de hooge. druk- in het Noorwesten nam af, over jcandlnavië ligt nog een ondiepe depres- Behalve in Zuid-Duitschland is de ucht bijna overal zwaar bewolkt, in Iiidwest-Frankrljk, Zwitserland en Zuld- nst-Dultschland zijn zware regens ge- nllen en er valt nog regen in Ierland, fest-Frankrljk, Oost-Duitschland en plaatselijk in Scandinavië. Achter de depressie op den Oceaan mien stormachtige Noordwestelijke win- (en. overigens is de luchtbeweging meestal nik of matig. Het afnemen van de Noordoostelijke rade strooming maakt geleidelijk eenige iinperatuurstijging mogelijk. LUCHTTEMPERATUUR. J uur voorm.: 14 gr. C. (57 gr. F.). Huur 's midd.: 16 gr. C. (61 gr. F.). 3 uur nam.: 17 gr. C. (68 gr. F.). WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „Poelmeer". 's Middags 12 uur: 19 gr. C. Zweminrichting „De Zijl". k Middags 12 uur: 19 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Dinsdag: 9.44 nun. tot 4.12 v.m. MAANS- OP- EN ONDERGANG. Juni: op: 7 u. 19; onder 23 u. 58. IE ONTVOERING VAN DEN DUITSCHER GUTZEIT. Vonnis der Almelosche Rechtbank. De Almelosche Rechtbank wees vonnis ode zaak tegen den Haarlemschen schoor- 1«nbouwer Klein Snuverink, verdacht nn het over de Duitsche grens brengen w den Dultsöher Gutzeit, tegen diens ril De Rechtbank veroordeelde verdachte mform den eisch, tot een gevangenisstraf Rn 1 Jaar, met aftrek van preventief. Dij het vonnis overwoog de rechtbank it het feit een zeer ernstige krenking persoonlijke vrijheid is, die een zwaar- «e straf zou rechtvaardigen. De straf is licht gesteld, omdat: ten eerste de Machte samenwerking zag tusschen de jkerlandsche en Duitsche politie en in Et geval meende, de Nederlandsche poli- hulp te verleenen; ten tweede, verd. sterken invloed stond van den Duit- tten politiebeambte Kruschwitz, die de «t'oering op touw heeft gezet; ten derde, ontvoerde Gutzeit in Duitschland een «temde houding heeft aangenomen door «Duitsche gevangenis te verkiezen boven ^uljheid in Nederland; ten vierde, ver witte een blanco strafregister heeft. RAAD VOOR DE SCHEEPVAART. De Raad voor de Scheepvaart deed heden «■praak inzake: [l de aanvaring tusschen de motorlog- F1 „Noordster I" KW 67 en „Gijsbert wel van Hogendorp" KW 110 in de ■schershaven te IJmuiden; I de klacht van den Inspecteur-Gene- W "oor de Scheepvaart tegen den kapi- van den motorlogger „Noordster I" wegens het niet voor onmiddellijk jitotuik gereed zijn van de luchtfuit. De Raad is van oordeel, dat deze aan- is te wijten aan de schuld van de girdster I" KW 67, die de binnen rede „Gijbert Karei van Hogendorp" rj 110 in den weg is gekomen, zonder „dit schip zulks tijdig kon bemerken. is zeer begrijpelijk dat de KW 110 naven binnenkomende, meende, dat de 'J »7 de haven wilde verlaten om zich z®e te begeven. Toen zij bemerkte '•de KW 67 dit niet wilde doen. doch •i naar de Haringhaven wilde begeven, ."nat voor de KW 110 te laat om een «avarlng te voorkomen. 1 "«erzijds had dc KW G7 echter zeer I -«keliik de aanvaring, kunnen «oor- I., J- zil had daartoe verschillende we- liL dhnen inslaan Vooreerst had zij. een logger uit de richting van de AANBESTEDING. Het bestuur der W.B.V. „Tulnstadwljk" heeft aanbesteed het bouwen van 63 wo ningen en bestuurshuls. Het resultaat der inschrijving was: A. Voordauw, Zoeterwoude f. 122.800; A. Kokshoorn, Voorburg, f. 129.365; W. Hoog straten. Oegstgeest, f. 129.460; F. Camer- ling. Dordrecht, f. 129.750; H. W. te Pas, Enschedé f. 131.700; E. Gebben Ezn., En schedé f. 132.460; N.V. Bouwbedrijf v.h. F. A Smilders, Oisterwijk f. 136.870; F. J. de Vries, Bllthoven f. 137.100; Van Duin en Vink, Noordwijk a. Zee. f. 137.500; B. Breyer, Den Haag, f. 137.800; Kuiper en Kloppers, Schiedam f. 137.840; L. Raayma- kers, Schiedam f. 133.640; N.V. Aann.bedr. C. Bergshoef Alphen a. d. Rijn f. 139.900; C. J. Maas, Winterswijk f. 139.900; H. Weyts, Den Bosch f. 140.140; N.V. van Wy- nen. Dordrecht f. 142.500; Roelof, Haase en Markvoort. Ryssen (O.) f. 146.687; De Boer en Dekker, Wormerveer, f. 147.426; B. J. Nyhuls, Ryssen, f. 147.960; N.V. Nat. Aann.mij. v.h. v. d. Velden en De Jong, Oegstgeest. f. 148.000; H. J. Hannink, En schedé f. 149.580; Gebr. Oosterom, War mond f. 149.600; Gebr. Trebbe, Enschede, f. 149.800; S Kuit, Amsterdam f. 150.600; H J. Lammers en J. Kok, Enschedé f. 150.800; N.V. Enschedesche Bouw- en Betonmaatsch., Enschedé f. 150.900; Gebr, Jongedljk, Leiden f. 151.895; M. Schreu- ders. Almelo, f. 152.700; M. Klein en Zn., Assendelft f. 152.700; Joh. ten Haaft. Am sterdam f. 153.350; J. Krytenburg, Harlin- gen f. 153.890; P. Frollch. Harllngen, f 154.785; Van der Wal en Doepen, Am sterdam f. 155.300; H. S. Geveke, Leeuwar den f. 156.300; Hoenders en Vos, Hengelo, f. 157.200; H. Oudenes, Alphen aan den Rijn f. 158.875; Gebr. Broning, Apeldoorn, f. 158.900; Gebr. den Ouden, Oegstgeest, f. 160.700; Doendens en Schilder, 't Zand, f 162.887; Steenbeek, Amsterdam f 167.500 Joh. de Kok, Giessendam, f. 177.000. De motorspuit is gisteravond tever geefs uitgerukt voor een brandalarm bij de firma de Vries en Stevens aan de Bree- straat. BRAND TE DEN HAAG. Een uitslaande brand heeft ln den af- geloopen nacht in de Kemperstraat te Den Haag, meer in het bijzonder in het hofje aldaar, beroering gebracht. De huisschilder E. E„ die onlangs van hofjeswoning no. 113 naar dito no. 93 was verhuisd, had in de oude woning op de verdieping nog een aantal potten met verf en wat klein meubilair laten staan en hij had in de oude woning tot ongeveer tien uur des avonds gewerkt en. sigaretten gerookt. Toen hij om tien uur naar zijn nieuwe woning was gegaan, dacht nij alles veilig, doch in het holst van den nacht, pl.m. twee uur, ontdekte een agent van politie, dat vlammen uit het dak sloegen. Deze waarschuwde onmiddellijk het hoofd bureau. dat de motorspuit van de Van der Vennestraat daarheen dirigeerde. Met diverse stralen werd de strijd tegen de felle vlammenzee aangepakt, met het resultaat, dat de brand beperkt bleef tot de woning no. 113, welke grootendeels uit brandde. De schade aan de woning is van dien aard, dat slechts de muren zijn blijven staan. E„ aan wlen de potten verf e.d. toebehoorden, was miet verzekerd. DE MOEILIJKHEDEN BIJ DE KON. HOLL. LLOÏD. Gisteren kwamen, naar wij vernemen, de samenwerkende organisaties wederom bijeen, om te beraadslagen over de situa tie bij de Kon. Holl. Lloyd, ontstaan door het ontslag op groote schaal en de daar door veroorzaakte ernstige ontstemming onder het personeel. Besloten werd de gepensionneerden in vergadering bijeen te roepen en eveneens een vergadering uit te schrijven voor de leden der aangesloten organisaties ln dienst bij de Kon. Holl. Lloyd, teneinde hen in te lichten over den stand van zaken. Voorts werd besloten een onderhoud aan te vragen met directie en bewindvoerders om de belangen der ontslagenen te kun nen bepleiten. Van de commissie uit het personeel was een schrijven ontvangen houdende het verzoek om een bespreking met de samen werkende organisaties. Unaniem waren de aanwezigen van oordeel, dat de samen werkende organisaties volkomen ln staat zijn voor de belangen van het personeel op te komen en de oprichting van com missies daarnaast overbodig is en slechts verwarring-stichtend kan werken. Om die reden werd besloten de com missie te berichten, dat de samenwerken de organisaties in een bespreking geen nut zien. sluis zag komen, kunnen wachten ir.plaats van den ingang van dehaven te ver sperren Ook had zij er voor kunnen zor gen, dat de binnenkomende KW 110 tijdig van haar voornemen om naar de Haring haven te gaan op de hoogte ware geweest. Zij gaf echter geen enkel sein, omdat, zooals de kapitein verklaarde, de fluit defect was. Het is echter onverantwoor delijk van den kapitein van de KW 67 om te gaan varen, terwijl de fluit niet In orde was Hij wist dit, zooals hij zelf ver klaarde. voordat hij van den kant afging. De klacht is dus gegrond Een straf van schorsing acht de Raad hier geboden Het is onmogelijk om in en bij de Visschorshaven veilig te varen, wan neer de schepen 'ich niet van een fluit- sei" ku"n«n berinnen. Mitsdien straft de Raad den aange klaagde door hem. de bevoegdheid te ont nemen om als kapitein te varen voor den tijd van acht dagen. HET KONINKLIJK BEZOEK AAN DEN HELDER. TOESPRAAK VAN H.M. DE KONINGIN. Omtrent het Kon. Bezoek aan Den Hel der meldt men ons nog het volgende: Nadat de burgemeester van Den Helder z»n rede had gehouden, nam H. M. de Ko ningin het woord tot het uitspreken van de volgende rede: „Mijnheer de voorzitter van het Comité Monument Reddingwezen. Alvorens aan uw verzoek te voldoen om het borstbeeld van mijn geliefden ge maal te onthullen en in plaats van mijn Dochter, die nog niet voldoende hersteld is, het monument van het Nederlandsche Reddingwezen in te wijden, wensch ik in Haar plaats allereerst een woord van Waardeering te laten hooren aan het adres van het Comité dat het initiatief in deze heeft genomen. Moge dit gedenkteeken tot in lengte van dagen den dank van het Volk vertol ken voor de daden van moed, van zelfop offering en naastenliefde voor de kloeke reddingen, op onze kust verricht. Temeer gevoel ik mij gedrongen uiting te geven aan mijn waardeering voor het geen u heeft tot stand gebracht, waar ik overtuigd ben, weer te geven de gevoe lens van Hem. die Beschermheer was van het comité uit beide Redding-Maatschap pijen, die met warme belangstelling het werk volgde en voor wien het heden een groote dag was geweest. Met ontroering en dankbaarheid heb ik kennis genomen van Uw voornemen om tegenover het monument voor het red dingwezen het borstbeeld te plaatsen van den echtgenoot en vader, wiens naasten liefde en medeleven nauw verband hield met den ziel van ons Volk en met het op offerende werk van de helden der zee. En thans wil lk de Nederlandsche Redding-Maatschappijen en met name de bemanning der reddingbooten en -sloepen oprecht geluk wenschen met de voor hen allen zoo heugelijken dag, waarop zij met groote voldoening kunnen terug zien, ln verband met den meer dan 100- jarigen zegenrijken arbeid door hen op de golven verricht. Dit dank zij persoonlijke plichtsbetrach ting. En thans verzoek ik de aanwezigen met mij op te staan om op deze wijze met eenige oogenblikken stilte plechtig te ge denken de velen, die in hun moedige po gingen om schipbreukelingen te redden, hun leven gaven. Moge God het schoone voorbeeld van stille opoffering en naastenliefde dezer kloeke zonen, bij hun reddingswerk gege ven. ten allen tijde zegenen en in heden en toekomst doen strekken tot bezieling en zegen van ons Volk. JAARVERSLAG „KERK EN VREDE". Aan het jaarverslag van den secretaris van „Kerk en Vrede", ontleenen wij het volgende .Hoewel onze Vereeniging ook in het afgeloopen jaar den invloed der crisis stoffelijk en geestelijk ondervond, mogen wij toch constateeren, dat onze Vereeni ging krachtiger dan ooit en zelfs met zichtbaar herstel haar taak in Kerk en Volk voortzet. Van de velen, die ons verlieten, zijn er ook velen teruggekomen, die ons dubbel welkom zijn, nu onze beweging tegen den stroom op moet werken. Het ledental is sinds 1 Mei 1934 van 8212 gedaald tot 8027. Terwijl er 1141 van ons gingen tra den daar tegenover 956 nieuwe leden toe. Het netto verlies bedraagt dus 185, terwijl dit het vorige jaar 911 bedroeg. Het laagste punt werd bereikt in Octo ber 1934 met 7956 leden. Daarop liep het ledental geleidelijk weer op tot 8167, om in de laatste maand April (einde van het Vereeniglngsjaar) terug te vallen tot 8027. Het aantal voorgangers ls van 375 toe genomen tot 389: 18 verlieten ons en 32 traden tot ons toe. Wanneer men bedenkt, dat het aantal protestantsche voorgangers ongeveer 3000 bedraagt dan maken de voorgangers van Kerk en Vrede" ongeveer 13 procent »an het geheel uit. Geen on aanzienlijk percentage, temeer waar onze predikanten over het geheele land in ste den en doroen hun heilzamen Invloed oefenen ln hun gemeenten ten gunste van de zedelijke ontwapening" van ons volk. Het aantal afdeelingen is dit laar voor uit gegaan. Het vorig iaar bedroeg dit 97, thans 103. Opgeheven werd de afdeeling Hengelo (G) Nieuwe o'-Wingen werden opgericht te. Harllngen Maastricht Nieu- wer-Amstel, Oosterwold (Fr.), Surhuister- veen. Vlaardingen cn Voorburg Nieuwe Federaties werden opgericht in Utrecht (Gooi) en Noord-Holland 'Zuid' De rekening over het Vereenivinzsiaar 1934/1935 sluit met een bedrag van f. 16.777.58. De begrooting over het nieuwe jaar sluit met een bedrag van f. 16.950. DE POSTVLUCHTEN. De Maraboe (uitreis) ls te Calcutta aangekomen. Naar wij vernemen, wordt Emir Saoed, Prins van den Hedjaz, die een vijftal dagen een bezoek aan Nederland zal brengen, op 2en Pinksterdag hier te lande verwacht. UIT NED. OOST-INDIE. VAN BESCHIKKINGSTELLING ONTHEVEN. BUITENZORG, 4 Juni (Aneta) Op verzoek Is eervol ontslagen van zijn ter beschikking stelling van den directeur van het Departement van Economische Zaken met Ingang van 28 Mei 1935 en on der dankbetuiging voor de bewezen dien sten, dr. W. K. H. Feuilletau de Bruin, lid van den Volksraad. KRANKZINNIGE DOODGESCHOTEN. SOERABAJA, 4 Juni (Aneta) Te Kamal (Madoera) heeft een krankzinnige Madoerees een dessa-schrijver en een an deren bewoner van de dessa, die hem wil den vatten, met een parang verwond. Hierop schoot een mantri-politie, die ech ter niet de bedoeling had hem te dooden, zijn revolver op hem leeg, zonder echter den krankzinnige hierdoor onschadelijk te kunnen maken. De assistent-wedana schoot hierop den ongelukkige dood. OPSLAG VAN TIJDELIJK INGEVOERDE AUTOMOBIELEN IN ENTREPOT. De K.N.A.C. heeft van den Minister van Financien bericht ontvangen, dat deze er ln beginsel geen bezwaar tegen maakt, dat op triptiek of carnet ingevoerde motor rijtuigen. welke de eigenaars daarvan we gens vertrek naar het buitenland tijdelijk in Nederland wenschen te doen bewaren om ze na hun terugkeer in Nederland weer in gebruik te stellen, in algemeen of in een voor den opslag van motorrijtuigen aangewezen particulier entrepot worden opgeslagen. Het triptiek of carnet moet dan echter voor opslag ln plaats van voor uitvoer worden afgeteekend, terwijl de vrijgave uit het depot dan zal plaats hebben op voor de motorrijtuigen afgegeven nieuwe triptieken of carnets. Voor elk voorkomend geval zal door de Nederlandsche Vereeniging. welke tegen over het Rijk aansprakelijk is voor de zui vering van de triptieken en carnets, een verzoek tot opslag aan den Minister van Financiën moeten worden gericht. De tijd voor opslag in algemeen of particulier entrepot is, voor zooveel de douane-administratie betreft, onbeperkt. BEDANKT ALS VOLKSRAADSLID. BATAVIA, 4 Juni. (Aneta). De heer H. A. Vreeburg, die gekozen was als lid van den Volksraad (Vaderlandsche Club), heeft als zoodanig bedankt. EISCH TEGEN ONEERLIJK POLITIEMAN BATAVIA, 4 Juni. (Aneta). De Offi cier van Justitie eisohte tegen den gewezen hoofdagent van politie, L. J. V. wegens verduistering van een bedrag van f. 2378 - uit het door hem beheerde spaarfonds, een gevangenisstraf van twee jaar. AMSTERDAM. 4 Juni 1935. Vaste markt. Olie- en cultuurfondsen hooger. Industrieele fondsen verdeeld. Scheepvaarten en Mijnen stil. Amerik. fondsen vaster Duitsche obligaties prijs houdend. Nederl. bewegingswaarden zeer vast. In Wallstreet is gisteren eindelijk een herstel ingetreden, nadat, na de beslissing van het Amerikaansche Hooggerechtshof, waarbij de voornaamste gedeelten van de N.R A. in strijd met dje Grondwet werden verklaard, enkele dagen achtereen de koersen scherp waren teruggeloopen. Geen wonder overigens, want de organisatie van het Amerikaansche bedrijfsleven was door die beslissing volkomen op losse schroeven komen te staan. Gedurende de ruim l'/« jaar dat het bedrijfsleven onder de N.R.A. heeft gewerkt, heeft het zich geheel aan gepast aan de wettelijke bepalingen, zoo als de vaststelling van loonen, prijzen en arbeidstijden, de beperkingen voor uit breiding der productie-capaciteit en wat dies meer zij. Men mag denken over staats inmenging hoe men wil, niet te ontkennen is, dat gedurende genoemde periode de industrie kans zag haar bedrijfsrekening, die enkele jaren met een nadeelig saldo moest worden afgesloten, met winst te doen beëindigen. Daarom hebben de in dustrieele leiders als hun voornemen te kennen gegeven, de bestaande regelingen te handhaven doch indien de kleinere industrieën van de gelegenheid gaan pro- fiteeren en de concurrentie gaan verscher pen, dan is het zeker dc vraag, of de groote niet gedwongen zullen zijn mee te gaan, waardoor een scherpe concurrentie strijd niet zal kunnen worden vermeden, als gevolg hiervan zouden de loonen en arbeidstijden moeten worden aangetast. In de mijn- en textiel-industrie schijnt het inderdaad zoover te komen, als gevolg waarvan de arbeiders besloten hebben geen loonsverlaging te accepteeren, zoodat een staking reeds is aangekondigd. Voor een verder verwijderde toekomst acht men de prospecten echter verbeterd, omdat het particuliere Initiatie' weer meer gelegenheid krijgt om zich te ont plooien. Doch voorloopig zit men in een overgangstijdperk, hetgeen de onzekerheid en de moeilijkheden vergroot. Vandaag heerschte er zoowel op de aandeelen. als op de Nederl. beleggings- markt een vaste stemming. Deze laatste werd grondig beïnvloed door de verbeterde tendenz der goudvaluta. De politieke ont wikkeling in Frankrijk, Zwitserland en ons land heeft voorloopig het gevaar voor de goudvaluta afgewend. De koersen waren voor buitenlandsche deviezen opnieuw lager. Vooral de dollar was flauw en daalde tot pl.m. 1.47'/;. De vaste tendenz op de aandeelenmarkt was te danken aari eenige vraag voor Frarrsche rekening, die hier en daar op de andere afdeelingen oversloeg. De handel bleef stil. Voor Amsterdam-Rubber be stond eenige belangstelling, dank zij Pa- rijsche aankoopen De koers van het pond steeg ruim 3°/» waardoor de noteeringen der minder courante soorten eenige pun ten aantrokken. Van de Industrieele fondsen traden Philips op den voorgrond. De koers liep eerst 3op, waarna een reactie doorzette. Aku's verkeerden in herstel en kwamen boven 30. Unilevers waren nauwelijks prijs houdend. Suikerwaarden werden gunstig beïnvloed door een krachtige prijsstijging op de New-Yorksche Suikermarkt. H.V.A.'s verbeterden tot 180. Tabakken ware^ goed prijshoudend maar stil. Voor Ko ninklijke bestond eenige attentie. De no teering lag een fractie hooger evenals die der Amerik. soorten. Amerik. fondsen gaven kleine koers winsten te zien. dank zij het herstel dat in Wallstreet doorzette. Duitsche obligaties bleven op peil. Op de Nederlandsche be- lezgingsmarkt ging vrij veel om ln Oude Schuld die gemiddeld 1 aantrok. In de 4 pet leeningen ging weinig om. De geldmarkt bleef nog vrij stijf, doch nu de ultimo achter den rug is en de wereld markt ln ontspanning verkeert zal spoe dig een daling der geldtarieven plaats vinden. wisselkoersen Engeland 7.25 3/4 (7.27'/j); Duitschland 59.75 (59.80); Frankrijk 9.77'/; (9.77 3/4); België 25.07 (25.12); Zwitserland 48.24 (48.12'/;); Denemarken 32.42'/- (32 50); Zweden 37.45 (37.50); Noorwegen 36.50 (36.55); New-York 1.47 3/8 (1.4713/16). Prolongatie 4 pCt. Tusschen haakjes zijn de koersen van. gisteren. LEIDEN, 3 Juni. Noteering Coöperatieve Groenten- Fruit- en Bloemenveiling-Ver. „Leiden en Omstreken". Komkommers f 1 —4.80 Bloemkool I f. 2—8.80. idem II f. 1.50 —4.50. Pieterselie f. 0.30—1.40. Prei f. 1.60— 2 00. Radijs f. 0.70—1.20. Kropsalade f 1— 2 10. Selderie f. 0.80—2.10. Uien f.0.70—0.90. Wortelen f. 3.7011.50 Rabarber f. 0.30 1.30 Perziken f.311 per 100 stuks. Kro ten gekookt f. 12 Snljboonen f. 3755, Stamboonen f. 86 Tuinboonen f 29. Peulen 3259 Postelein f. 38. Soinazie f. 410, Tomaten A f. 12—16, B f. 14—18. C f. 10— 16 CC f.10 And f.5—15 per 100 K.G. Vette varkensmarkt. 4 Juni. Aange voerd totaal 269 zwaar 262. licht 7. Priis per K G. levend gewicht zwaar 3432. licht 33 ct. Handel matig. Zeer zware varkens slecht, te plaatsen. BODEGRAVEN, 4 Juni. Kaasmarkt. Aan gevoerd 509 partijen Goudsche kaas, alle met Rijksmerk. totaal 21.374 stuks, we gende 192 366 K.G. Prijs met R.M. Ie soort f. 1618, 2e srt. f. 12—14, zwaardere tot f. 20. Handel flauw. PURMEREND, 4 Juni. Gemeentel. Kaas- beurs. Verhandeld 19 partijen, wegende 57.000 kg. Handel matig. Hoogste prijs f. 13.50; 17 stuks kleine boerenkaas f.16 50 per 100 kg.; 3 stuks Goudsche f. 15 per 100 kg.; volvette f.14 per 100 kg.; 2460 kg. boter f. 1.351.50 per kg.; Weiboter f. 1.15 1.35 per kg.; Runderen, totaal 479 stuks; 120 vette koeien 5257 ct. per kg.; han del stug; 159 Gelde koeien f. 80—135 per st„ handel stug; 75 Melkkoeien f. 110175 per st., handel stug; 3 5Stieren 3242 ct. per kg., handel stug; 34 Paarden f. 60140 per st„ handel stug; 35 Stieren 3242 ct. tot 50 ct. per kg„ handel stug; 560 nuch tere kalveren voor de slacht f 310 per stuk, handel stug; nuchtere kalveren voor de fok f.914 per stuk, handel stug; 208 vette varkens voor de slacht 3234 ct. per kg., handel matig; 23 magere varkens f. 1323 per stuk .handel stug; 296 biggen f.713 per stuk, handel stug; 512 scha pen f. 717 per stuk, handel matig; 38 bokken f.311 per stuk, handel matig; 824 lammeren f. 38 per stuk, handel ma tig; Kipeieren f. 2.102.60 per 100 st.; Eendeieren f. 1.65 per 100 st.; Piepkuikens 42'/>47'/= ct. per kg.; Oude kippen en hanen 2540 ct. per kg.; Konijnen f. 0.30 tot f. 1.70 per st.; Eenden 20—50 cent per stuk; Duiven 40 cent per paar; 2583 een deneieren A f. 1.70; 3153 kippeneieren A f. 2.10—2.60. Coöp. Centrale Eiervelling Purmerend G.A. Afdeeling eieren. Aangevoerd: 190.000 eendeneieren f. 1.75 tot f. 1.95: 90.000 kippeneieren 70/80 kg. f. 2.40—4.20; 65/66 kg. f. 2.40—2.60; 63/64 kg. f. 2.30—2.60; 60/62 kg. f. 2.20—2.40; 58/59 kg. f. 2.10—2.30; 56/57 kg. f. 2.10— 2.20: 53/55 kg. f. 2—2.10. ROELOFARENDSVEEN, 3 Juni. Bloem kool 35 ct. per stuk; postelein 5 ct. per Kilo; aardbeien 915 ct. per doosje; sla f. 1.00—1.50 per 100 KG.; snljboonen f. 2.00 —2.60; idem stek f. 1.50—1.60: peulen f 1.25 1.30; idem iets zwaarder f. 0.901.10 per 10 pond. ROTTERDAM. 4 Juni. Veemarkt. Aan gevoerd 3116 stuks. 249 paarden. 5 veulens. 524 magere runderen 888 vette runderen, 238 vette kalveren. 83 graskalveren. 981 nuchtere kalveren. 124 schapen en lam meren, 4 varkens. 20 bokken of geiten. Prijzen per K.G. Vette koeien en ossen le kwal. tot 50. 2e kwal. tot 45 3e kwal. 2834. vette ossen 45. 40 32 36. stieren 40 34 2730 vette kalveren 65. 55 3040. schapen 35. 31. 28 lamme ren 37. 32. 28 graskalveren 34 24. nuchtere kalveren 24. 22, slachtpaarden 41 36. 31. Prijzen per stuk. Schapen le kw. 15, 2e kw.. 11, 3e kw. 8 lammeren 12, 9. 7, nuchtere kalveren 6.50. 5.50 4.50, nuchtere fokkalveren 15 11 7. slachtpaarden 165, 125. 85 werkpaarden 225, 145 85, hitten 90. 70 60, stieren 200. 155 110 kalfkoeien 18T 135 85 melkkoeien 180. 130. 80. vaar zen 95. 75 60 oinken 70. 60. 50. graskal veren 50 40. 30. WESTLAND. Veilingen v. d. Bond West- land, mlddenprijs binnenland, van 3 Juni: roode bessen f. 1.401.66; aardbeien 25— 110; blauwe druiven 65150; witte druiven 88—164 per KG.; tomaten A f. 1—1.90. B. f0.85—1.75, C f. 0.75—1.45, CC f. 0.55—1.00 per bak; dubbele boonen 5585 ct.; snlj boonen 4754 ct.; frambozen 2575 ct.; kruisbessen 418 ct.; postelein 37 ct.; aardappelen 1528 ct. per KG.; spinazie 1025 ct. per bak; bloemkool f. 1.1.50 3.80; eieren f. 2.303.00; pepers f. 0.80 2.90; sla f. 1—1.50 per 100; perziken 1ste 11—17 ct„ 2de 5—10 ct., 3de 24 ct. per stuk; asperges 1728 ct. idem blauw 14 24 ct. per bos; peen f.310.00; rabarber 1.603.90 per 100 bos; andijvie f. 0 80 2.50 per 100. ZOETERWOUDE. 3 Juni. Eierenveiling. Aangevoerd 7000 eieren. Prijzen per 100 stuks, kipeieren f. 2.302.90; eendeieren f. 1.90- 2.20; Boter 40 cent per pond; Kaas 12—22 cent per pond. Pluimvee: Kippen 60 cent; Hanen f. 0.25 tot f.1; Duiven 11 cent; Konijnen f. 0.25— 1.15 per stuk. S—X

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 3