Het Koninklijk bezoek aan Den Helder LEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Dinsdag 4 Juni 1935 Twee monumenten onthuld TELEGRAMMEN. VI/'CHEBJ. BERICHTEN FINANCIEN. BURG. STAND VAN LEIDEN ITALIË. Nieuw incident met Abessynië. Aan de grens van Abessynië heeft een nieuw Incident plaats gehad Daarover wordt van officieele Italiaansche zijde het volgende medegedeeld: ..Een groep gewapende Abessyniërs heeft op 1 Juni in het gebied der Dankali een aanval gedaan op een inboorlingen voorpost. die was ingesteld ter bescher ming der Italiaansche grens. Bij den aan val zijn 30 inboorlingen gedood, terwijl ongeveer 2000 stuks vee als buit werden weggedreven. De militaire autoriteiten in dit district hebben de noodlge voorzorgs maatregelen ter bescherming der grenzen genomen. Op denzelfden dag hebben by Moestahil In Socnaliland ongeveer 20 gewapende Abessyniërs getracht de Italiaansche Unies te overschrijden. Nadat de Italiaansche nboorlingent roepen hadden gewaar schuwd. onenden de Abessyniërs het vu Ut, dat van Italiaansche zijde werd beant woord. De aanvallers hebben verliezen ge leden." In Italiaansche politieke kringen geeft men uiting aan de meening. dat 't nieuwe incident een merkwaardige inleiding vormt voor de Donderdag as. te Milaan begin nende werkzaamheden van dp Italiaansch- Abessynische arbitragecommissie. De Italiaansche pers vindt in liet ge beurde natuurlijk gereede aanleiding om nog eens krachtige taal te doen hooren. Het ..Giornale d'Italia" schriift. dat de mogelijkheid van een vergelijk tusschen Italië en Abessynië steeds problematischer wordt. De schuld daarvan ligt volgens het blad niet bii Italië, doch bij Abessynië, resp. bij de buitenlandsche mogendheden, die Abessynië in zijn houding aanmoe digen. ..Lavore fascista" zegt, dat men tot nog toe Italië imperialistische doeleinden heeft verweten, terwijl de keizer van Abessynië in een interview met de BerlingskcTi- öende" zelf verklaard heeft .dat Abes synië een uitgang naar zee verlangt en dat de Eurooeesche mogendheden moeten afzien van hun politieke en economische belangen in Afrika. Abessynië aldus het Italiaansche blad wil een uitgang naar zee hebben uit militaire en exnansionisti- sche overwegingen. Het wil de Europeanen in zee drijven De oorlog tegen Italië ls daarom slechts het voorsnel voor een grootere actie, die zich oo het geheele zwarte continent zal afspelen. TSJECHO-SLOWAKIJE. Kabinet gevormd Lampersberger wordt uitgeleverd. Malyoetz heeft zijn kabinet gevormd. Het is op drie zetels na precies gelijk aan het afgetredene. Het officieele Tsjechische persbureau meldt, dat de onderhandelingen met Duitschland in zake den emigrant Lam- nersberger. die eenige weken eeleden in Eisen «te in door twee man der Gestapo en met behulD van een Duitschen wacht meester der gendarmerie over de Bo- heemsch-Beiersche erens is gesleeot. tot het. resultaat hebben gehad dat Duitsch land heeft toegezegd Lampersberger te zullen uitleveren. VEREENIGDE STATEN. De Hearst-pers tegen Roosevelt Hoover eere-doctor. De breuk tusschen president Roosevelt en de Hearst-pers schijnt thans volkomen te zijn. De bladen van Hearst hebben een artikel opgenomen, waarin wordt gecon stateerd, dat Roosevelt ongrondwettig meer macht heeft dan een constitutioneel vorst in Europa en practisch evenveel als een Europeesch dictator. Aan de universiteit van Lowa heeft de eere-promotie van oud-president Herbert Hoover tot doctor in de rechtsgeleerdheid plaats gehad. Hoover hield een rede, waarbij hij zelde, dat degenen, die thans studeeren, op een kritiek moment in het maatschappelijke leven komen. Hij spoor de de studenten aan, voor de vrijheid te vechten. Hij richtte een indirecten aanval tegen de New Deal, door de studenten te waarschuwen tegen degenen die het land in een politieke bureaucratie willen ver anderen. UIT HET VERRE OOSTEN. China en Japan - Complot in Mandsjoekwo De woordvoerder van het Japansche mi nisterie van buitenlandsche zaken heeft tegenover de pers een verklaring afge legd, waarin hij er o.a. op wees, dat de Japansche regeering de volgende voorstel len heeft gedaan: 1. Het Chineesch-Japansche conflict ln Noord-China zal worden bijgelegd door onderhandelingen tusschen de civiele autoriteiten zonder dat rechtstreeks tus schen Tokio en Nanking wordt onderhan deld. 2. De onderhandelingen moeten te Pe king gevoerd worden tusschen den chef der Japansche troepen, generaal Kawa- gati en den opperbevelhebber van het Chlneesche leger, generaal Tsjo. 3. Beide regeeringen erkennen voorloo- pig het wapenstilstandsverdrag van Tang koe. waarbij de Chineesche regeering zich verplicht, de rechten der Japansche con cessie te Peking en Tientsin niet aan te tasten. Officieel wordt medegedeeld, dat de po litie van Mandsjoekwo een geheime orga nisatie heeft ontdekt, welke vele vertak kingen had en ten doei had. een opstand tegen de regeering van Mandsjoekwo te verwekken. Reeds meer dan 200 personen zijn ge arresteerd. Op hen werden wapens en springstoffen gevonden. In den vroegen morgen toen wij ons heden op weg begaven, zag het er niet al te best uit met het weer Den geheelen morgen had de wind in het Noorden ge zeten en toen wij in de auto stapten, die ons naar de Buitenhaven te Den Helder zou brengen, kroop de wind verraderlijk naar het Westen „Dat geeft regen, dat blijft niet lang droog", zei een weerpro- feet met sombere stem. Gelijk heeft hij nJet gekregen; op het oogenblik dat wij ons verslag beginnen te serrijven. ls de zon verschenen in al haar glorie. Een groote menigte heeft zich opgesteld rondom het Havenplein, rondom het mo nument „Voor hen. die vielen". Zij vielen bij de uitvoering van hun plicht in een tijd, dat de Nederlandsche wateren dicht waren geworpen met mijnen en juist ln dien tijd begrepen allen wat de marine voor hen was. Toen waardeerde Holland zijn marine, nu ls men veel vergeten wat op de kusten verricht werd. In de haven ligt HJJ.'s „Hertog Hen drik"; duizenden staan op het" Havenplein en de politie, geassisteerd door de Rijks- veldwacht, onder leiding van een inspec teur. regelt het verkeer. Het is acht uur. Op H.M.'s wachtschip worden eenige veel kleurige vlaggen geheschen, de trompetter blaast: „Jongens bij de vlag!". Even later schettert het opnieuw. Alles staat stram in de houding en dan gaan tegelijkertijd alle vlaggen van de verschil lende schepen omhoog Nu klinkt het sig naal: „doorgaan", en dan klinkt ontroe rend mooi het Wilhelmus van H. M.'s wachtschip. Nu staat ook de stafmuziek op de Bui tenhaven. Zij heeft zich opgesteld achter de met de Nederlandsche driekleur ver sierde tribune. Plotseling wordt een don derend gejuich gehoord, langs den weg klinkt een warm. hartelijk hoerageroep. Wuivende handen gaan omhoog en een groot enthousiasme maakt zich van de menigte meester. De auto van de Konin gin nadert Vlak bij het monument wordt stilgehouden. Hare Majesteit stapt uit. Zij is verge zeld van den schout bij nacht T. L. Kruys, overste J. C. Bentz van den Berg. garni zoenscommandant en den burgemeester van Den Helder, den heer Driessen en is gekleed in een wit mantelcostuum met wit bont De stafmuziek valt nu in met een vaan- delmarsch en dan even later nemen de mannen op het plein de hoeden van het hoofd Alle militairen zetten zich in de houding en wederom klinkt opnieuw over het breede plein het oude Wilhelmus. Stil en stram staan de hoofdofficieren. De Koningin staat daar vol devotie voor het monument „Voor hen die vielen"! De stafmuziek valt opnieuw in, de tonen van de „defileermarsch" weerklinken. Het défilé. Onder het geroffel van de tamboers begint daarna het défilé waaraan wordt deelgenomen door een compagnie adel borsten met vaandel. Onmiddellijk hierop volgen respectievelijk een compagnie man schappen van H. M.'s Marine-kazerne, een compagnie van H. M.'s „Hertog Hendrik'^', een gecombineerde compagnie van H. M.'s onderzeedienst-kazerne en H. M.'s vlieg kamp De Kooy en eveneens een combi natie van H M.'s wachtschip en H. M.'s „Van Speyck". Het défilé in zijn geheel staat onder lei ding van den Kapitein Luitenant ter Zee J. Lagaay. Het valt op. op welk een bui tengewoon correcte wijze de diverse afdee- llngen in front-colonne marcheeren. Her haaldelijk knikte HM. de défileerenden dan ook vriendelijk toe. Achter de laatste compagnie sluit zich onmiddellijk aan het corps tamboers en pijpers, welk corps gevolgd wordt door de Marine-Kapel De adelborsten hebben zich inmiddels opgesteld terwijl de overige manschappen een korte rondgang door de gemeente Den Helder maken. De" Koningin met gevolg begeeft zich naar het front van het mo nument. Duizenden paren oogen volgen de ontroerende plechtigheid. Aan de voor zijde van het monument gekomen Dlaatst Hare Majesteit geassisteerd door den Commandant van het Koninklijk Insti tuut van de Marine, tevens Adjudant in b. d. van H.M., Baron de Vos van Steenwijk. de lauwerkrans aan den voet van de zuil van het monument: „Voor hen, die vielen" Even verwijlt H M. met het gevolg daar, waarna zij zich weer naar haar auto be geeft. Nadat om het monument is gereden rijden de auto's door de Paleisstraat naar de Rijkswerf. Ook hier wordt de Hooge Be zoekster herhaalde malen spontaan toege juicht. Van de Rijkswerf begeeft men zich naar de Buitenhaven, waar H.M.'s „Hertog Hendrik" gepavoiseerd gereed ligt in af wachting van de komst van H.M. de Ko ningin. Hoewel er aan de Buitenhaven een frlssche Oostenwind staat, houdt het weer zich buitengewoon goed. Een groote me nigte staat hier opgesteld. De officieren en manschappen van de „Hertog Hendrik" zijn in klein tenue als rouw over den man, wiens naam het schip draagt. Op het Buitenhavenplein heerscht een opgewekte stemming: herhaalde ma len breekt, als de auto van H.M de Ko ningin nadert, het gejuich los, kinderen zwaaien met vlaggetjes en met hoeden en petten wordt naar de Hooge Bezoekster gewuifd. H.M. de Koningin dankt vrien delijk groetend voor dc spontane ont vangst. Het valt echter niet te ontkennen, dat er een ernstige trek op Haar gelaat ligt. Gevolgd door den Commandant der Ma rine. Schout bij Nacht T. L. Kruys, be geeft HM. de Koningin zich vervolgens naar de „Hertog Hendrik". Als zij op de loopplank staat, klinkt plechtig het Wil helmus, gevolgd door een duizendvoudig hoera en ..Leve de Koningin" van het pu bliek. Aan boord van de „Hertog Hendrik" Inspecteert HM. de Koningin de beman ning; onderwijl speelt de muziek vader - landsche liederen Van de commandobrug af sloeg H.M. de Koningin het vertrek van de „Hertog Hendrik", die door de sleep boot „Drente" langzaam van den wal wordt geworpen, gade. Ook van de brug af slaat H.M. de Koningin het vertrek van rend naar de juichende massa op den wal. Langzaam vaart de „Hertog Hendrik" buitengaats; op de voorplecht staan de Jantjes kaarsrecht opgesteld Bit het ver laten der haven wordt de Koninklijke standaard op den oorlogsbodem geheschen en worden de vlaggetjes der pavoiseering Ingenomen. De onthulling der monumenten. Tegen 2.45 uur, het tijdstip, waarop door H. M. de Koningin de plechtigheid van de onthulling en inwijding der beide mo numenten, zal plaats hebben, heeft zich een groote menschenmassa op het West plein verzameld Daar de ruimte ter plaatse beperkt ls, zijn buitengewone orde maatregelen genomen. Aan de Noordzijde zijn de 500 zangers en musici van het Ste delijk Muziekcorps, die de plechtigheid zullen opluisteren, geplaatst. De huizen aan den Kanaalweg vormen een prachtig klankbord voor den zang en de muziek. Aan de overzijde was een tribune voor de Koningin opgesteld. Nadat de Koninklijke auto's zijn gearri veerd en Hare Majesteit is uitgestapt, zet ten koor en orkest het Wilhelmus ln. Hierna werden de autoriteiten aan Hare Majesteit voorgesteld, waarna het Vlagge- lled van Verhulst ten gehoore wordt ge bracht en de burgemeester van Den Hel der. den heer W. F G L. Driessen een rede houdt, waaraan wij het volgende ont- leenen: Spreker releveert in het kort de geschie denis van het reddingsmonument. Bij de gelegenheid van de begrafenis van Dorus Rijkers op 21 April 1928, kwam het denk beeld naar voren om aan de nagedachte nis van dezen grooten Nederlandschen menschenredder een monument te wijden. Dit denkbeeld verkreeg spoedig vastcren vorm en er werd een comité gevormd In het eere-comité aanvaardde de Prins der Nederlanden het beschermheerschap. Op 25 Maart 1929 werd op aandrang van de kant van leden van het eere-comité Zuid-Holland het doel van de oprichting van het monument uitgebreid, door te be palen dat dit doel zou omvatten de wij ding van het geheele Nederlandsche red dingswezen. in verband waarmede de naam gewijzigd werd ln dien van Comité monument Nederlandsch reddingswezen. Tijdens den bouw kwam het denkbeeld naar voren om voor den gewezen be schermheer. wijlen Z. K H. Prins Hendrik ln de onmiddellijke nabijheid van het red dingsmonument een borstbeeld op te richten. Dat dit denkbeeld sympathiek ls ontvan gen, kan hieruit blijken, dat de vereischte gelden in 3 weken zijn bijeen gebracht. Na zijn rede verzocht spr. aan Hare Majesteit de plechtigheid van de onthul ling en inwijding te willen verrichten. Hierna begaf de Koningin zich naar het plantsoen waar de plechtige inwijding en de onthulling zou plaats hebben. Door een druk op een electrische con tactknop werd een alarmschei in werking gesteld. De vlag viel en de Utrechtsche beiaardier Joh. Wagenaar zette het Wil helmus ln. Hierna sprak wethouder Smits een korte rede uit. waarna nog namens het Neder landsche Reddingwezen de heer P. E. Tegelberg het woord voerde. Na afloop van de plechtigheid begaf de Koningin zich met gevolg naar de ten toonstelling Remavi. IJMUIDEN. 4 Juni 1935. VISCHPRIJZEN. Tarbot per kilo f0.560.38, griet per kist van 50 kilo f. 2412, tongen per kilo f 0.480.34. groote schol per kist van 50 kilo f. 17, middelschol f. 2017. zetschol f. 1815. kleine schol f. 172.60, schar f. 5—3.10 tongschar f. 1813, vleeten per stuk f. 1.30. pieteiman en poontjes per kist van 50 kilo f. 62.20, groote schelvisch f. 17, middel schelvisch f. 13—12, kleinmid- del schelvisch f. 12- 4.60, kleine schelvisch f 7.302.50. kabeljauw per kist van 125 kilo f. 36—14. gullen per kist van 50 kilo f. 13.504.80. lengen per stuk f. 0.88 0.31. heilbot per kilo f 0 80- -0.56. wijüng per kist van 50 kilo f. 4.90—3.70, koolvisch per stuk f. 0.940.23, makreel per kist van 50 kilo f. 7.50—2.40. Aangekomen 4 stoomtrawlers: IJM 37 met f.3194, IJM 189 met f.1777. IJM 131 met f. 1191. IJM 78 met f. 1495 en 3 log gers: KW 39 met f.817. KW 161 met f.734 en SCH 53 met f. 434 besomming. VLAARDINGEN, 4 Juni. Jonge haring f. 34—f. 32—f. 30.50, oudere haring f. 26—f. 20—f. 15, alles per ton. NEDERLANDSCHE BANK. In de heden gehouden Algemeene Ver gadering van Aandeelhouders van de Nederlandsche Bank N.V. werd gekozen tot lid van de Commissie van Advies de heer Gottfr. H. Crone. Tot comi cssarissen wer den herkozen de heeren Mr. W. J M Wcslerwoudt, Mr. R. J. H. Patijn en Jhr. Mr. W. M. de Bratnv. Gekozen werden tot Commissarissen de heeren Ir W. H. van Leeuwen en Matthieu van Kuile. Het dividend werd vastgesteld op f.36. ROOSEVELT'S PLANNEN. WASHINGTON, 4 Juni. (Reuter). President Roosevelt heeft het kabinet voor vandaag ln speciale zitting bijeengeroepen, om de toekomst van de Nira te bespreken. De zitting zal worden gevolgd door een conferentie tusschen de leden van het kabinet en de leiders van het Congres, waarna een speciale persconferentie zal worden belegd, waarin, naar men ver wacht, Roosevelt zijn plan zal ontvouwen om den „New Deal" te redden. GESCHENK VAN GOERING VOOR KONING PETER. BELGRADO. 4 Juni. (V.D.i. Thans ls te Belgrado aangekomen het geschenk dat de Pruisische minister-president en Rijks minister Goerlng den jeugdigen koning Peter v. Joego-Slavlë bij zijn bezoek heeft aangeboden, n.l. een miniatuur-spoorweg, die zal worden aangelegd in de tuinen van het Didinje-paleis. DE AANKOMST DER NORMANDIK. NEW YORK, 4 Juni. (Reuter). Sedert de ontvangst van Lindbergh, heeft New York nooit meer zulk een geestdrift aan den dag gelegd, als gisteren bij de aankomst van de „Normandië". Ruim 100 000 menschen, zwaaiende met Amerikaansche en Fransche vlaggen, ston den op de kaden en juichten het schip toe. De terrassen van de wolkenkrabbers waren met kijklustigen bezet. Na de ontvangst In het Hotel „Waldorf Astoria", bezocht Mevrouw Lebrun, verge zeld van Al Smith, den vroegeren gouver neur van den staat New York, het Empire State Building en ontving zij een delegatie Amerikaansche vrouwen, onder leiding van Mevrouw La Guardia. de echtgenoote van New York's burgemeester, die haar de sleutel der stad ln anjelieren en rozen overhandigde Vandaag zullen minister Huil en echt genoote Mevrouw Lebrun aan het station te Washington begroeten, waarna de gade van den Franschen president door Roose velt zal worden ontvangen. DE GRIEKSCHE MONARCHIE. ATHENE. 4 Juni (Reuter). Het blad „Elllnlkon Hellon" publiceert een verkla ring van Condylls. waarin deze zegt. dat er slechts sprake kan zijn van herstel der Monarchie, indien 75 procent der kiezers voor stemmen. DE AARDBEVING IN BRITSCH-INDIE. LONDEN, 4 Juni. (Reuter). Volgens een communiqué van het ministerie van Britsch-Indlë liggen naar schatting nog 20.000 lijken onder het puin bedolven. De lijken van 5000 inlanders zijn gevonden en begraven of verbrand. In de ziekenhuizen liggen 3250 inlanders en 155 Engelschen. Langs Sidl passeeren nog voortdurend treinen met vluchtelin gen. LONDEN, 4 Juni. (Reuter). De Times verneemt uit Karachi dat de aardbeving te Quetta met overgroote snelheid kwam De manschappen op het militair vliegveld trokken eerst hun schoenen aan. alvorens het gebouw te verlaten. Hierdoor kon men niet meer ontkomen toen het huis In stortte Sommigen hadden niet eens den tijd hun bed te verlaten. OVERVAL OP FRANSCHE PATROUILLE IN ZUID-MAROKKO. PARIJS, 4 Juni. (V.D.). Ruiters van een Marokkaansohe bergstam hebben bij Immilchil in Zuld-Marokko een Fransc'h detachement aangevallen. Er ontstond een vuurgevecht, waarbij de aanvallers ten slotte werden teruggedreven. Een Fransch officier, luitenant Fromentin. werd echter gedood. GROOTE BRAND IN OTTOWA. OTTOWA, 4 Juni. (V.D.). Gisteroch tend is een groote brand uitgebroken ln het centrum van Ottowa. In een der voor naamste straten der stad, Sparks Street, waar tal van groote firma's hun kantoren hebben, werden verscheidene kantoorge bouwen door het vuur vernield. Ook het daarnaast gelegen blok van departements gebouwen werd door het vuur ernstig beschadigd. De schade wordt geraamd op 200.000 dollar. BANDIETEN DOEN TREIN ONTSPOREN. SINGK1NG, 4 Juni (Reuter). Bandieten hebben een militairen trein doen ontspo ren, waardoor 3 officieren en 34 soldaten van het Mansjoekwosche leger werden ge dood. Japansche en Mansjoekwosche ca valerie vervolgen de bandieten. GEBOREN. Elisabeth Johanna, dochter van p Meijers en G. F. van der Hoogt Ber nardus Julius, zoon van B. J. v. d. Meer en P. M. van Vegten Grietje, dochter van G. C. van Matheijsen en E. Kershot^ Jan, zoon van C. E. Klink en C. Staal Theodorus Laurentlus zn. van B. T. van Zandbergen en J. C. M. Heemskerk He lena, dr. van R. K. J. Dijk en A. H. van Goede Wouter Bastlaan, zn van W B Swets en A. H. aan de Wiel Pleter, zn van P. de Koning en W. M. Duwel An nie, dr van G, W. C. Donker en W. Maarse Willem Carl Custav, zoon van W. C. G Homberg en C. J. de Wekker WilheU mina Jacoba Johanna, dr van C. L. van der Voort en L. C, J. Soonius Anna dr van G. van Houten en M. Buitendijk -L Johannes Jacobus zn. van H Mlnderman en L. Nieuwland Hendrik, zn van P Neuteboom en van A Taffijn Geer- trulda. dr van Jelle Dijkstra en G. Koops Bernardus Claslnus, zn van B. C. Mek king en A. Wassenaar. ONDERTROUWD. J. Huisman, jm. 29 Jr. en L. C. Tulnhof de Moed jd. 25 j OVERLEDEN OVERSTROOMING IN MEXICO. MEXICO-CITY, 4 Juni. (Reuter). In de dorpen San Pedro en Actopan zijn honderd personen slachtoffer geworden van een overstrooming van de rivier Actopan. Verscheidene slachtoffers werden verrast ln de kerk, tijdens een dienst. Tot dusver zijn ongeveer 50 lijken terugge vonden. OPHEFFING VAN ALCOHOL-MONOPOLIE SOFIA, 4 Juni. (V.D.). De Bulgaarsche regeering heeft besloten tot opheffing van het alcohol-monopolie aangezien de finan- cleele resultaten er van niet aan de ver wachtingen hebben voldaan en het mono polie groote ontevredenheid onder de landbouwbevolking heeft veroorzaakt. C. J. HeijnDries, geh. vrouw, 36 j. I M. Overduln. ongeh. vr„ 76 jr. L. Hooge- veen wdr, 73 jr. G. R. Braeslcke, man 37 jaar. GEHUWD: A. Collee jm. en H. Egglnk jd. o GEVESTIGD. G. Altena en fam., rangeerder N.8., Spleghelstraat 9 G. Antonlnl, graniet- werker. R. Visscherstraat 45 J. Arke- I veld, kok, ZUlslngel 58 N Avis, empl. I Museum, Rljnsb. weg 62a G. H. Woud-1 straDe Bes, Groenhazengracht 27 P. I L. Blangé en fam., kok, Hoogl. Kerkgrachtl 48 A. A. Boere, dienstbode, H. Rijndijk I 35 F. Briër en fam., verpleger, v. Leden- berchstraat 2 Wed. C. S. Houtzagers- I Cornet en fam., Heerenstraat 116 D. J. Dirks, inspecteur A.P.C., Rijnsb weg 77 I C. I. DingemansHeckmann, Merelstraat I 14 J. P. C. Hels, Rapenburg 85 C. A. Hendriks, huish Heerensingel 3 S. van I der SluisVan Heusden, H de Vrlesstraatl 4 M. M. Josemans, kantoorbed., Oude f Vest 55 A Jongejan, dienstbode, Jan I Vossensteeg 50 F. L. Jukkenekke.l Meermanshof 22 P. H. B. Köss, schipper, Rijnstraat 2. C. Koster, Musschenbroekstr. 8a B. F. I Krantz. technoloog, Rapenburg 105 M.I M. de Lange, dienstbode, Zoeterw. Singel! 77 A. Markwat. blikslager, JanvossenT steeg 59 H. M Muerders, dienstbode.! P K. Koorsteeg 15 H Niehot. fabr- arb.. P. Wilhelminastr. 9 F. Nobbers, I musicus, Oegstg.laan 51 A. Oosters, ver-1 pleegster. Plantage 10 A. Przybylskll en fam., schilder, Rembrandtstr. 8 H. G.l Raven, dienstb.. Haarl.str 104 A Sas- burg en fam., machinist N.S., H. de Vries- straat 6 G. C. Schuil, accountant. Hooi- gracht 92 A. van Veen, dienstb.. Tromp-1 straat 49 J. M. Vink. dienstbode, I Heerengr. 43 N. C. Sandberg—Vinke, van der Waalsstr. 11 N. Wessel. dienst bode. Kanaalstr. 22 L. Witsenburg, Koenesteeg 32. VERTROKKEN: H. van Ammers, n. Rotterdam, Marine kazerne T. M. van Amsterdam, n. Ha-I zerswoude, A 66 J. M. van der Biezen,! n. Hilversum, Ericastraat 7 J. Engberts-I Bloemtak, n. Den Haag, Begonisistraat 1851 J. Bouman en fam., n. Rotterdam,! Katendr. Lagendijk 76b W. R. DalllngaJ n Groningen, van Swinderenstraat 21 I G van Buuren en fam. n. Voorschoten,! Haagweg 14 F. A. R. Delmaar, n. D«n| Haag, Laan v. Meerdervoort 174 E. A. M.I Derksen, n. Haaksbergen, A 82 P. DuU"l verman, n. Voorschoten, Haagweg 14 I H. van Excel en fam., n. Heemstede. Hee-r renweg 123 M. A. P Fokkelman, n.l Dén Haag, le v. d. Boschstraat 121 ".I Gaade, n. Amsterdam, Amsteldijk 156 -■ J C. de Graaf, n Den Haag. Ie v. d.1 Boschstraat 121 M. J. M. de Haan, m! Oegstgeest, Endegeest J. Hoekstra, n-l Amsterdam. Mauvestraat 55 M. Hofkes.1 n. Eefde, Weg naar Laren E 656c B. A.I Jegodka, n. Noordwijk, N. Boulevard 17 —I J W. Jong en famn. Zaandam, a/b! „Willem" G. J Kloots, n. Oegstgeest.P Julianalaan 7 J. F. Kok, n. Heerlen,l Bongert 2 E. D. de Koker, n. Den Haag,! Wolmaranstraat 6 M, Kole, n. Gouda, P Oost Haven 40 B. Koojjman en fam., n-L Voorschoten. Molenlaan 7 M. F. Krol),! n. Amsterdam, Amstelveenscheweg 760 I C. Kuypers en fam., n. Oegstgeest, W. dei Zwijgerlaan 35 A. M. J van Noort, n. p Amsterdam, Koningslaan 30 L J. Willems—Paddist, den Helder. Brakke- I veldscheweg 198 B. E. PetherbrMge, A'dam, Postjeskade 1551 P- O- Polte Ellenburg (Dl.) M. J. C. Pont, wasse-i naar. Rijksstraatweg 419 P Bover e fam.. Bennebroek, Bennebroekerlaan 33 P. van der Reijden en fam., Warmonu, Padoxlaan 18 A. de Roode. Oegstgees Geversstraat 69 L. Schermer Voest. I Statlonsstr. C. Smit. Den Haag, zum-i wal 6 R. M. Poerbo Soemitro. Den Haas I Pr. Maurltslaan 140 G. N. Stelling, wor i merveer. Wandelweg 57 N. Stikvoort l fam.. Voorschoten. Pauwenstr 10 van der Voorst, A'dam. Weissenbrucnsu.i 27 n - T. de Vries, Valkenburg (Zc?_!'L Kerkplein 14 J Waalwijk van uoonui Dordrecht. Binnenkalkhaven 21 A- s" van de Weerthof. Haarlem. Zwaardsm j W. A. Weiss. Voorschoten. Vrijleveii I M Wittebol, Alnhen a. d. Rijn- ®™5.t I steinstraat 43 N. A. van Wijk, Utr I Wagemdwarsstraat 59 C. J- va" Zwaan, Wassenaar, Oostdorperweg l-I

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 2