IOO% ,17//: JAAR IN JAAR UIT isri —jl LEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Zaterdag 1 Juni 1935 Rook GEVEILDE PERCEELEN. VRAGENRUBRIEK. TELEGRAMMEN. UIT DE OMSTREKEN. DU tHrssctufoiHp dooi iccU zeicec niet of» uw auifi?! DE BIOSCOPEN. ENGELAND. Koning George ongesteld. Vaar officieel bekend gemaakt werd heeft de koning een lichte kou gevat. Den vorst ls uit vooreorg aangeraden, gijn kamer te houden. GRIEKENLAND. Monarchie of republiek? De volksstemming over de vraag of Griekenland weer monarchie zal worden of republiek zal blijven, zal waarschijnlijk in de tweede helft van Juli worden ge houden. ITALIË. De verdere mobilisatie. Officieel wordt uit Rome medegedeeld: De gedeeltelijke mobilisatie van Abessyni- sche troepen en de aankomst in Abessynië van hoeveelheden oorlogsmateriaal maken het noodig nieuwe maatregelen te nemen ter verzekering van de veiligheid van de Italiaansche koloniën in Oost-Afrika tegen lederen aanval. Derhalve is order gegeven tot het mobiliseeren van de divisie „Aquola". die vervangen zal worden door een andere, reeds geformeerde divisie. Voorts is bevel gegeven tot mobili seering van twee nieuwe divisies zwart- hemden. Verder zijn den laatsten tijd talrijke officieren, soldaten en specialisten der marine onder de wapenen geroepen. Het verlof van de marinelichting 1913 is opgeschort. Alle mobilisatie-operaties ver- loopen met absolute regelmaat en zonder eenig incident. Uit Asmara wordt gemeld, dat koeriers, die op vaste tijden de post vervoeren van het consulaat van Italië te Gondar op 12 Mei door soldaten van Ras Cassa zijn aangehouden tusschen Gondar en Adoea. Nadat de Italiaansche consul daartegen had geprotesteerd, werden de koeriers op vrije voeten gesteld en de postzakken teruggegeven. Het bleek echter, dat het briefgeheim geschonden was Hieraan wordt toegevoegd, dat dit niet de eerste maal is, dat in de grensstreek aanvallen gedaan worden op koeriers in Italiaan- schen dienst. In Maart jl. werden nabij Muöie Bado tusschen Adoea en Gondar koeriers overvallen en geplunderd door een tiental mannen, terwijl de post Yoor een groot deel vernield werd. VEREENIGDE STATEN. Persconferentie bij president Roosevelt. President Roosevelt heeft gisteren een persconferentie gehouden. Hij verklaarde, dat de beslissing van het Hooggerechts hof het land weer terugbracht naar den tijd van de door paarden getrokken reis wagens en dat daardoor vraagstukken zijn ontstaan van de allergrootste nationale beteekenis. Het was den aanwezigen jour nalisten duidelijk, dat de president ont stemd is over de beslissing van het Ge rechtshof en dat hij dit niet onder stoelen of banken steekt. Roosevelt zeide, dat de vraag niet daarin is gelegen of het land zich meer in rechtsche dan wel in link- sche richting zal beweging, maar of „wij methoden in toepassing zullen brengen ten einde rekening te houden met gewij zigde omstandigheden, welke methoden overigens sinds langen tijd door andere landen worden toegepast". Ook verklaarde hij, dat het voor de regeering een groot probleem is om een uitweg te vinden. Hij kondigde aan, verschillende verkla ringen te zullen afleggen, waarin hij zijn meening zal weergeven over de verschil lende aspecten van de geschapen situatie. Roosevelt liet doorschemeren, dat hij het land de gelegenheid wilde geven zich een duidelijk beeld te vormen van de ware situatie, geschapen door de beslissing. Vervolgens zeide hij, dat het nationale vraagstuk dat is ontstaan, niet in dezen zomer of in het komende jaar zal worden opgelost, maar dat hiervoor vijf a tien jaren noodig zouden zijn. De journalisten kregen den indruk, dat dit er op wees, dat Roosevelt voor een wijziging van de grondwet voelde, en wel in dien zin, dat de controleerende volmachten der Fede rale regeering zouden worden versterkt. OOSTENRIJK. Disciplinaire vervolging tegen twee hoogleeraren. De „Relchspost" deelt mede, dat de hoogleeraar in de zoölogie aan de Ween- sche universiteit en bestuurder van het Eerste Zoölogische Instituut, dr. Paul Kruger en de hoogleeraar voor chirurgie aan de universiteit te Graz, dr. Peter Wal- zel-Wiesentreu door de BondskanselarlJ uit hun functies zijn ontslagen, terwiil een disciplinaire vervolging tegen hen is inge steld In belde gevallen is het ontslag ver leend wegens staatsvijandige uitlatingen. Prof. Kruger ls leider van den Bond van Rijksduitschers in Oostenrijk. A VI//CUEEJ-BERICHTEN IJMUIDEN, 1 Juni 1935 VISCHPRUZEN. Tarbot per K G. f. 0.500.46: Griet per kist van 50 KG. f.205.50; Tongen per KG. f. 0.48031; Middelschol per kist van 50 K G f. 21; Zetschol f.18; Kleine Schol f. 173; Schar f. 3.80; Tongschar f.2114: Vleeten per stuk f. 0.30 Pieter man en Poontjes per kist van 50 K.G. f 3.70; Middel Schelvisch f. 12; Kleinmld- del Schelvisch f 8—5.70; Kleine Schel visch f. 6.504; Kabeljauw per kist van 125 K.G. f 25—8.50; Gullen per kist van 50 K.G f 5.504.50; Lengen per stuk f. 0.50: Heilbot per K.G. f.0.47; Wijting per kist van 50 K.G. f.3 802.30; Kool- visch per stuk f. 0.180.16; Makreel per kist van 50 K.G. f. 7.50. Aangekomen 1 stoomtrawler: IJM. 95 met f.1028. en 7 loggers: K.W. 42 met f 460; K.W. 36 met f.434; K.W. 52 met f.308; K.W. 51 met f.692; K.W. 169 met f.303: K.W. 155 met f.540; SCH. 262 met f. 399 besomming. Praairapport Hr. Ms. „Vulcanus". 29 Mei. Tusschen 58 gr. 10' en 57 gr. 39' Nbr en 1 gr. 31' en 1 gr. 8' Ol.. VL. 47, 88 kantjes; VL. 89, 34 kantjes; VL. 166, 3 kantjes; SCH. 6. 60 kantjes; SCH. 46, 13 kantjes; SCH 179, 25 kantjes. SCH. 236, 40 kantjes; SCH 242, 10 kantjes; SCH. 260, 1 kantje; SCH. 261, 40 kantjes; SCH. 284, 45 kantjes; SCH. 328, 75 kantjes; SCH. 353, 70 kantjes: SCH. 399, 50 kantjes; KW. 163, 24 kantjes: KW. 176, 8 kantjes. 30 Mei. Tusschen 57 gr. 44' 5" en 57 gr. 45' Nbr. en 0 gr. 12' 5" en 0 gr. 14' 5" OL SCH. 6, 5 kantjes; KW. 20. 10 kantjes. VLAARDENGEN, 31 Mei Binnengekomen schepen; VI. 109 221 kantjes van 5 schepen; VL 71, 104 kant jes van 2 schepen; VL 217, 105 kantjes van 3 schepen; KW 141, 145 kantjes van 5 schepen: KW 32. 64 kantjes, eigen vangst; SCH. 332, 70 kantjes, eigen vangst. Prijzen: Kolmaatjes f 4045; Maatjes Groen f. 34,1028; Maatjes gewoon f. 15 26, naar kwaliteit. DE HARINGVISSCHERIJ. (Van onzen visscherij-medewerker). De aanvoeren zijn deze week. de beper king van het aantal schepen en de net- tenvermindering in aanmerking genomen, tamelijk groot geweest. Maandag werden 800 kantjes Maatjes aangevoerd, de markt hield zich dien dag uitstekend, de prijzen varieerden van f. 40 tot f. 65 per ton. De quallteit moest al heel slecht zijn om beneden de f. 40 te dalen Dinsdag trad echter reeds een be langrijke daling in, de prijzen liepen van f. 10 tot f. 15 per vat terug. Woensdag en Donderdag was er geen afslag, doch Vrijdag waren weer een zes tal schepen met ongeveer 700 kantjes aan de markt. Dit was voor het einde van de week te veel en de prijzen liepen opnieuw belangrijk terug. Men moet er bij deze aanvoeren wel rekening mede houden, dat de meeste schepen jagers zijn, die schepen vanver- 1 schillende andere schepen medebrengen. Hierdoor komt het voor, dat er onder de vloot op zee weinig haring is. Stopt de visscherij plotseling, dan kan het zeer goed voorkomen, dat de aanvoeren plotse ling weer veel te klein blijken te zijn, wat RECLAME. 538] CHIEF WHIP weer een prijsstijging tot gevolg heeft. De oude voorraad Maatjesharing beïn vloedt de prijs van de nieuwe eveneens zeer ongunstig. Mede hierom zou het wel te wenschen zijn, dat de MaatjesvlsscheriJ nog wat meer beperkt blUft Volgens de besluiten van de Visscherij centrale zal 8 Juni a s. opnieuw een vierde gedeelte van de vloot uit mogen varen; het aantal net ten wordt vanaf dien datum van 40 op 60 gebracht. De vangcapaclteit van de vloot vermeerdert dan met 200"in vergelij king met de eerste periode De beste oplossing zou zijn, indien de data van uitvaren van de volgende perio den eenlge weken werden uitgesteld. Moch ten hieraan groote moeilijkheden verbon den zijn, dan zou het aanbeveling verdie nen het aantal netten voorloopig niet uit te breiden; economischer zou het echter zijn met wat meer netten en wat minder schepen te gaan vlsschen. DE TREIL VISSCHERIJ. Hiervan valt weinig nieuws mede te deelen De vlschprljzen, vooral voor de fijnvischsoorten blijven buitengewoon laag. zoodat de besommingen middelma tig blijven. De vangsten zijn over 't alge meen ruim. De vele klachten over de abnormaal groote winsten, die door de exporteurs van tongen naar Frankrijk gemaakt werden, schijnen toch, eenig resultaat gehad te hebben Het schijnt in het voornemen van onze Regeering te liggen den export van tongen naar Frankrijk te monopoll- seeren. De exporteurs zouden 50 cents per kilo af moeten dragen, die dan later aan de producenten zouden worden uitgekeerd. Ten overstaan van den notaris B. J. J. N. Troost te Leiden Huis met tuin Witte Singel 49 in bod f.4900, kooper de heer H. J A van Giffen q.q. te Oegstgeest voor f.5250; winkelhuis met bovenwoning Oude Singel 212, in bod f4100, kooper de heer C. Trago qq.q. te Leiden voor f .4500; hpls Voldersgracht 39 en 39a in bod f. 460, koöper de heer P. Le pelaar q.q te Leiden voor f.500; huis Weverstraat 14, in bod f. 260, kooper de heer P. Lepelaar voornoemd voor f. 260. Huis Oude Rijn 114 is niet gegund. J. H. te L. Door kooi, nestmateriaal en omgeving goed schoon te maken en de vogels te bestuiven met „Izal" of insecten poeder. Een druppel raapolie, bij kopluis, kan ook geen kwaad Houdt alles goed rein, dit voorkomt veel. W. F., te L. Als u niet onafgebroken gedurende twee maanden verzekerd ls ge weest vóór het einde der verzekering, hebt U inderdaad na afloop der verzekering geen recht meer op ziekengeld. B., te W. De opzeggingstermijn van een week moet in acht genomen worden. J. M. te L. Een pasje van 25 cents, verkrijgbaar bij het Belgische consulaat is voldoende. Een waarlijk goed automobilist maakt van zijn claxon slechts een matig gebruik. DE AMERIKAANSCHE N. R. A. WASHINGTON, 1 Juni. (Reuter). De staal-, koper- en textielindustrie beslo ten de bepalingen van de N.R.A. te hand haven, doch men constateert over het al gemeen een verlaging van de prijzen, ver mindering van de loonen en vermeerde ring van de werkuren. Vooral ls dit het geval op de marine werven. De havenarbeiders aan de kust van den Stillen Oceaan dreigen met staking en 400.000 mijnwerkers in steenkolenmijnen zullen 16 Juni in staking gaan. AMERIKA MAANT. WASHINGTON, 1 Juni (Reuter). Het ministerie van Buitenlandsche zaken heeft aan dertien mogendheden nota's gezonden waarin wordt verzocht 15 Juni de vervallen oorlogsschulden te betalen; deze bereiken een totaal bedrag van f. 180.899.701 dollar. KRIJGT DE „NORMANDIË" DEN BLAUWEN WIMPEL? PARIJS, 1 Juni. (V.D.) Het laat zich aanzien, dat de „Normandlë" de overtocht over den Oceaan in een recordtijd zal afleggen. Volgens draadloos ontvangen berichten van het schip heeft de „Nor mandlë" Vrijdag 744 zeemijlen afgelegd, hetgeen een record-snelheid is voor een passagiersschip. 20.000 DOODEN IN QUETTA. LONDEN, 1 Juni. (Reuter). Volgens in den afgeloopen nacht ontvangen tele grammen zijn bij de aardbeving in Quetta 20.000 personen om het leven gekomen, w.o. 100 Europeanen. Een 200 Europeanen zijn gewond. Tot dusver zijn 50 Europeanen en 153 kinderen levend uit de puinhoopen gebor gen en naar de ziekenhuizen over gebracht. o HET NIEUWE FRANSCHE KABINET. PARIJS, 1 Juni. (Havas). Het Kabinet- Bouisson is het 98e sinds het bestaan van de Fransche Republiek en het negende van de tegenwoordige 15e wetgevende periode Het bestaat uit totaal 22 per sonen en wel 21 ministers en 1 onder staatssecretaris. Drie ministers zijn sena toren, 14 maken deel uit van de Kamer en drie zijn niet-parlementariërs (maar schalk Pétaln, generaal Maurin, en gene raal Denain). Negen leden van het kabinet maakten reeds deel uit van het kabinet Flandln. Drie der leden van de regeering zijn voor de eerste maal minister geworden en wel de afgevaardigden Frossard, Perfetty en Ernst Lafont. Bouisson schijnt voornemens te zijn de Kamer op 9 Juni op reces te laten gaan. Over het algemeen schijnt de samen stelling van het nieuwe kabinet een gun stige ontvangst te hebben. OEGSTGEEST. Geslaagd voor het assistents-examen van de Centrale Vereenlglng voor Openb Leeszalen en Bibliotheken, mej. D. Wlersma alhier. o WARMOND. Burgerlijke Stand. Geboren: Joannes Henricus, z. van J. Ch. Heemskerk en C. P. Kraan Willem Albert, z. van W. A. Koudijs en G, Breedljk Getrouwd: H. A. Simons. J.m. 28 Jaar eii H. M. van Kempen, J.d. 25 Jaar mr, G. I. J. J. Kastelein. 28 jaar en mr. Ph. C. E. Romeyn, 26 jaar. Overleden; J. A. Beugelsdljk, 60 jaar H Barnhoorn, wedr. van P. v. d. Meer, 90 jaar. Aanvaring. Op het Norremeer alhier heeft een aan. varing plaats gevonden tusschen een zeil boot en een voor passagiers ingerichte motorschuit. De zeilboot bekwam ernstige schade terwijl een der inzittenden aan het hoofd werd gewond. Verkeerd manoeuvree ren van de zeilboot was oorzaak dezer aanvaring. De stemming voor de verkiezing van leden van den Raad dezer gemeente zal worden gehouden op Dinsdag 4 Juni a s, in een der lokalen van de voormalige 01. school. WASSENAAR. Ongevallen. Bij de groote drukte die hier op Hemel vaartsdag heersctïte kwamen enkele on gevallen voor. Een dame in het Meyen- dell brak haar linker been. Dr. Boer ver leende de eerste hulp. waarna zij per ziekenauto naar het ziekenhuis aan den Zuldwal werd vervoerd Op de Klip kwam de 6 j. E uit Voor schoten met zijn autoped te vallen en be kwam een lichte hersenschudding. Op last van dr. Hubbeling werd het ventje per polttle-auto naar ziin woning vervoerd. In de duinen nabij het parkeerterrein aan de Wassenaarsche Slag 'kwam S. uit Lelden te vallen en brak zijn linker arm. Dr. Hubbeling verleende de eerste hulp en liet hem per ziekenauto naar het Acad. Ziekenhuis te Leiden overbrengen. Geslote" ban- Luxor-Theater - Met „Barcarolle" be wandelt de Duitsche film-industrie weer den ouden en beproefden weg. die leidt naar roem en naar glorie! De inzinking na zoovele jaren van succes was gedu rende geruimen tijd onmiskenbaar, al bleef dan ook bijkans iedere Duitsche film van goed gehalte. „Barcarolle" levert het bewijs dat onze Oosterburen niets van hun capaciteiten hebben ingeboet en in menig opzicht toonaangevend blijven op filmgebied! .Barcarolle" is een tragische historie: een bewogen episode uit het leven van een overmoedigen Don Juan, wlen het ge luk nimmer in den steek liet en wiens succes bij vrouwen onbegrensd heette te zijn. Zelfbewust en dolzinnig ls deze Jonge man, wiens rol door Gustav Fröhlich zoo knap wordt gespeeld, en dat brengt hem er toe het noodlot te tarten. In een uitgelaten bul gaat hij een weddenschap aan dat hij de vrouw van een zijner vrienden, een toonbeeld van deugdzaam heid, binnen een vastgestelden en zeer korten termijn veroveren zal en de voor waarden. daarbij gesteld, zijn bij het roe- kelooze af, want zij beduiden vrijwel een zekeren dood voor den Don Juan. Weer schijnt de fortuin hem toe te lachen, weer wint hij de liefde van de vrouw, die door hem als zijn slachtoffer uitgekozen is, doch ditmaal wordt het spel den charmeur noodlottig. Wat eerst spel was. wordt bittere ernst. In den nacht van het Venetiaansche barcarolle-feest verliest hij zijn hart aan de knappe, jonge en wee moedige vrouw en begrijpend dat hij haar niet compromitteeren mag. besluit hij zich op te offeren, verklaart hij de wedden schap verloren te hebben en valt hij door den kogel van zijn tegenstander, die al dus het recht kreeg van het eerste schotl ..Barcarolle" is een origineele film met een pakkende handeling en naast het prachtige spel van Gustav Fröhlich ls vooral het optreden van Llda Baarova diep gevoelig en aangrijpend. Men ziet deze film niet, doch men ondergaat haar; men wordt meegesleurd door de dramatische handeling en bewogen door de beklem mende uitspraak van den vriend, den ge- heimzlnnigen Mexicaan, dat zich reeds dagen tevoren op het aangezicht van den Don Juan de teekenen vertoonen van den naderenden dood. Als een sombere vin gerwijzing hangt deze voorspelling boven de liefdes-geschiedenis van dezen éénen nacht en zij verwekt een sfeer van groo- ten angst, die zelfs niet opgeheven wordt door het speelsch vernuft van regisseur Lamprecht, die van het feest In Venetië als het ware een sprookje maakte van groote schoonheid! Hans Borgmann zorgde voor passende muziek, tevens gebruik makende van mo tieven ontleend aan „Hoffmann's Erzah- lungen In het bijprogramma ziet men o.m. Otto Wallburg, Dolly Haas, Max Hansen en Ju lius Falkenstein in een genoeglijk blij spelletje, getiteld „Het leelljke meisje". Lido-Theater - De titel „De schaduw der misdaad" laat al weinig twijfel over omtrent den Inhoud dezer film, welke een bewerking vormt van Hammet's roman „De magere man". De regie werd aan nie mand minder toevertrouwd dan aar) W. 8. van Dijke, die ln deze rolprent het over duidelijke bewijs levert ook in de studio het camerawerk te beheerschen. William Powell en Myrna Loy vervullen de hoofd rollen in deze bij uitstek spannende detec tive-geschiedenis, waarin nagenoeg elkeen der medespelenden op zijn beurt door den aandachtlgen toeschouwer ervan wordt verdacht den moord te hebben gepleegd. En dat ls Juist het aantrekkelijke, dat men tot op den allerlaatsten meter volkomen ln het onzekere verkeert omtrent den wer- kelijken dader en dat de ontknooping dus voor velen een verrassing vormt. Een tweede omstandigheid, waardoor deze film zich in gunstigen zin van soortgelijke producten onderscheidt, ls de uitermate geestige dialoog, welke door het voor treffelijke spel van William Powell nog wordt geaccentueerd. Myrna Loy geeft hem, zooals nauwelijks behoeft gezegd, uit stekend tegenspel. Het voorprogramma staat geheel en al ln het teeken der vroolljkheid. Het bevat twee hoogst vermakelijke Hal Roach-co- medies, ln een waarvan Zasu Pitts de hoofdrol vervult. Men zal zich om beide films uitstekend amuseeren. Het Journaal brengt eenige geslaagde beelden van de Varslty-roelwedstrljden op het Noordzeekanaal o.a. de eindspurt der Njord- en Nereusvieren in het hoofdnum mer en de overwinning der Jonge Njord- acht. Het geheel vormt een aantrekkelijk pro gramma, dat wij van harte durven aan bevelen. Casino-Theater - Twee prettige, pittige films prijken deze week op het Casino- programma. Allereerst draalt voor de pauze een aardige cowboy-film „Het kamp der Veedieven", waarin de held van het verhaal (Georg O'Brien) niet alleen een geheele dievenbende overmeestert, maar tevens het hart van de vrouwelijke hoofd persoon (Maureen O'Sulllvan) na veel wederwaardigheden verovert. Een film, waarin liefhebbers van paardrijden, vecht partijen en sensatloneele achtervolgings- jachten hun hart kunnen ophalen. De tweede hoofdfilm „Gevaren der lucht" brengt ons, zooals de naam reeds doet blijken, ln het vllegersmllieu. Kltty King (Evelyn Knapp), een aardige, Jonge stewardess op een groot passagiersvlieg tuig is wat haar opvoeding betreft, wat al te strak gehouden en ziet verlangend uit naar wat afwisseling. Deze afwisseling komt ln den persoon van een gewezen oorlogsvlieger, Ted Hunter, een luchtacro baat op het roekelooze af. Al spoedig treden zij ln het huwelijk en komen de eerste moeilijkheden, als Ted zonder werk is en wacht op de financiering van zijn nieuwe vinding. Deze hulp komt van een millionaire, een vrouw met een eenlgszins eigenaardig verleden en Juist zal zij Ted ook ln haar netten verstrikken, als hij gaat Inzien, wat hij aan zijn vrouw te danken heeft. Kitty op weg naar haar ouderlijk tehuis zit ln den trein, die een weggeslagen brug zal passeeren. Ted wordt gewaarschuwd en nu volgt de race tus schen trein en vliegtuig. Ted probeert den machinist op het dreigend gevaar opmerk zaam te maken, wat hem tenslotte gelukt, zij het met gevaar voor eigen leven, waar na deze spannende en zeer goed gespeel de film tot een gelukkig einde komt. In het uitgebreid voorprogramma draalt be halve de beide Journaals een aardig tee kenfilmpje een een vroolljke twee-acter „Meisjes-studenten", al met al een uit stekend programma. Trianon-Theater - Er zijn films, die met veel lawaai aangekondigd worden en te genvallen, maar er zijn ook films, voor welke de reclame-trompet niet zoo luid geschald heeft en die juist een ruim schoots voldoening schenkenden avond verschaffen en tot deze laatste categorie behoort ongetwijfeld „Polenbloed", een filmoperette, waarin muziek en dans op afwisselende wijze verwerkt zijn. Boven dien spelen in Polenbloed een tweetal ko mische krachten, waarvan men zich slechts verwondert, dat hun namen niet met vet gedrukte letters op de programma's prij ken. We bedoelen Hans Moser en Rudolf Carl, de eerste als een rijke grondbezitter, met zijn stotterende, doch zelden vol tooide redevoeringen, om dan halverwege maar op te geven met een gezicht, ge adresseerd aan het noodlot, en die ln een enkele hoofdbeweging een zekere berusting legt en zich even later weer een geyoe' van zelfoverschatting en superioriteit geeft. Hij ls één van de meest talentvolle komieken van het witte doek, met een prachtige beheersching in woord en ge baar. Rudolf Carl dartelt als een eenlgs zins béte wezen door de film heen, smoor lijk verliefd op de dochter van den grond bezitter, een schalksche rol van de kwik zilverachtige Anny Ondra, die zonder ai te uitbundig te zijn één van haar beste rollen speelt ln deze van humor en vroo lljkheid tintelende film. Het scenario van het landgoed, dat door een lichtzinnige" graaf tot verval ls gebracht en dooioe kordate dochter van den grondbezitter weer tot nieuwen bloei geleld wordt, bevai vele mogelijkheden om ln groote verschei denheid en afwisseling de gebeurtenissen op vlotte wijze uit te werken. De sfeer met veel kleur en schittering gesenllaera, vooral op de renbaan en het Sr00.livL oogstfeest, welke als een dankbare «na' mag gelden van een film, die rijkelijk)3 goede humor voorzien is. „Bruidegom in duplo" is een allerverni3- kelljkste rolprent, waarin Fritz KJ,mpe zelfs een drievoudige rol vervult. D»t <j verwikkelingen tot de meest lachwekken situaties aanleiding geven, laat zien 8 makkelijk denken. De bekoorlijke u Deijers en de gemoedelijke Jacob Tied hebben he.t Juiste spel weten te trei tegenover de keurig vertolkte rollen Kampers, terwijl de welgeslaagde lotos fie het hare tot dit volkomen succes bijgedragen.

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 2