ORANJEDAG 1935. LEIDSCH DAGBLAD - Zesde Blad Zaterdag 1 Juni 1935 UIT DE OMSTREKEN. KATWIJKERS ADVERTEERT IN HET LEIDSCH DAGBLAD W. VAN BEELEN Cz UIT DE BRUSSELSCHE TENTOONSTELLING THIJS IJS EN DE KABOUTER PIRIMIJS t4 AALSMEER. Jaarvergadering Centrale Veiling. De Coop Ver. Centrale Aalsmeersche Veiling" heelt haar jaarvergadering ge houden onder voorzitterschap van den heer W. Maar se Jbz. De organisatie heeft een gunstig jaar achter den rug. Er was voor f. 100 000 meer geveild dan in 1933; van de schuldenlast kon f. 70.000 worden afgelost Voor de kweekers was het jaar niet gunstig. Zij toonen echter een be wonderenswaardig aanpassingsvermogen. Als een gelukkig verschijnsel mocht spr, bovendien gewag maken van het feit. dat hier onder de kweekers nog weinig slacht offers zijn gevallen met hun bedrijven. Verder liet de voorzitter een waarschu wend woord hooren in verband met het toenemend euvel van het verkoopen van bloemen buiten de veiling om de z g. thuisverkoop. Aan de hand der statuten, waarin ieder lid verplicht is om zijn bloe men te veilen, is het bestuur bevoegd maatregelen tegen dit erger wordend euvel te treffen. De voorzitter besprak dan nog het bloemkweekerscrediet. waarbij hij ieder in benarde omstandigheden verkeerenden kweeker kon aanraden hiervan zoo spoe dig mogelijk gebruik te maken. Ter leniging van den allerergsten nood heeft het Tuinders-crisiscomité weer veel en nuttig werk hier gedaan Pogingen worden bij dè regeering in het werk ge steld toeslag te krijgen op de minimum prijzen der bloemen; de sierteeltcentrale ls dit streven sympathiek gezind Aals meersche Tuinbouwbond en Standsorgani saties stellen bij het rijk pogingen in het werk steun te krijgen op de minimum prijzen der rozen en seringen, welke den kostprijs niet meer opbrengen. Pogingen worden in het werk gesteld om sennge.i naar Amerika te exporteeren. Dankbaar mag Aalsmeer nog zijn. dat Engeland steeds een flinke afnemer van seringen ls gebleven Behalve het reeds ln het veilingsverslag vermeldde, had het veilingbestuur in 1934 geageerd tegen de voorgenomen opheffing van spoorlijnen in dezen omtrek, inzonderheid die tusschen Aalsmeer-Haarlem. Een request was naar de regeering ge zonden met verzoek executieverbod kweekersbedrijven en verlaging rentevoet. De veiling had voor f. 20 000 willen deel nemen in een exportfonds, (betalings moeilijkheden met Duitschlandi mits de regeering ook steunde, wat niet gebeurd is. Een bedrag werd beschikbaar gesteld aan de door den hagelslag getroffen tuinders te Uithoorn. De notulen der vorige algem. vergade ring waren door een commissie nagezien en in orde bevonden waarna de voorzitter den secr. den heer K. Hansen Jbz. harte lijk dank bracht. Goedgekeurd werden het jaarverslag be nevens de rekening en verantwoording 1934. De begrooting 1935 werd in ont vangst en uitgaaf vastgesteld op f. 201.000 bij een raming van f. 2.340.000 omzet. Als bestuursleden werden bij accl. her benoemd de heeren W. Maarse Jbz en P. de Bruin, terwijl in de vacature J. K. v. Zijverden gekozen werd de heer K. Joren J. Jbz. In de door de verkiezing van laatstgenoemde als bestuurslid ontstane vacature van commissaris werd gekozen de heer J. Eveleens Jz. In de plaats van de beide aftredende en niet meer herkies bare commissarissen, de heeren C. Busker- molen en Jb. Spaargaren, werden gekozen de heeren G. Buskermolen en A. v. d. Zwaard. Het veilingsprocent werd van 1 Juli a s. af verlaagd van 9 op 8. behoudens sanctie van de Centrale Bank te Utrecht. Tot leden der Fin. Oommissie 1935 wer den benoemd de heeren W. Keessen Kz., !W Ras en D. Eveleens. Na rondvraag volgde sluiting. o— KATWITK AAN ZEE. Visscherij-examens. Bij de in de Visscherijschool alhier af genomen examens voor het certificaat in kennis der internatiebale bepalingen ter voorkoming van aanvaring op zee zijn geslaagd: Arie Haasnoot, Jac. Ruwaard, Arie v. d. Plas Czn., Gijs v. d. Plas Czn., Jan Scholder, Teun van Duijn. Henk Sip. Maart v. d. Bent, Willem Kuijt, Gerrit Hoek. Allen zijn leerlingen van den heer C. Varkevisser, directeur van de Visscherij- echool alhier. Rijksgedelegeerde was kapi tein J. H. Götz, lid van de examencom missie voor stuurlieden. Geslaagde uitstapjes. In 2 autobussen vertrokken te 6 uur van af het Jeugdhuis een 60-tal leden van de beide Jongelingsvereenigingen en enkele leden van de C.J.M.V. naar Utrecht om daar den bondsdag van het Ned. Jonge lingsverbond bij te wonen. De terugtocht ging door het Gooi en Amsterdam. Om halftlen des avonds was men hier terug; het uitstapje was door goed weer begun stigd. 's Morgens om 7 uur vertrokken in twee autobussen de leden van de Katwijksche Harmonie „U.N.I." met echtgenooten en verloofden naar Arnhem. De schoone om streken met de bezienswaardigheden wer den bezichtigd. Zeer voldaan keerde men des avonds naar huls terug. Op het politiebureau zijn inlichtingen te bekomen omtrent een kleine hond, geel met witte vlekken, alsmede een klein jong zwart hondje. Op verzoek van de Herv. Geref. Man- nenver. „Calvijn" had een gecombineerde bestuursvergadering plaats ten huize van den secretaris van den Geref. Bond. Be sloten werd tot broederlijke en eendrach telijke samenwerking. Voor de a s. cam pagne werden de beurten toegewezen. Deze zullen als volgt zijn: 3 aan den Geref. Zendingsbond 3 aan de Mannenver. en de rest aan den Geref. Bond. 2en Kerstdag zal voor de gezamenlijke vereeniglngen een spreker optreden om daarmede dan tevens de eenheid en broederzin te mani festeeren. Voor het a.s seizoen honen de vereeniglngen onder den zegen Heeren in de gemeente een breed veld var ar beid te beslaan Verder zal ook tot stich ting van een eigen vereenlgin&sgebouw worden overgegaan. Het Bestuur van de Oranje-vereeniging te Katwijk aan Zee roept leden en belang stellenden op tot vaststelling van de rol- verdeeling der verschillende figuranten bij „De landing van den Souvereinen vorst in 1813 te Scheveningen". De bijeenkomst zal worden gehouden op DONDERDAG 6 JUNI A.S. nam. 8 uur in Hotel DE ZWAAN. 5378 HET BLAD T00R KATWIJK IR 0MSTHEKER GEEFT UW ADVERTENTIËN EN ABONNEMENTEN OP AAN DEN AGENT DIE ALLE INLICHTINGEN VERSTREKT LISSE. Eerste jaarvergadering van den Hengelaarsbond. De afd. Lisse van den Leidschen Hen gelaarsbond kwam in een goed bezochte openbare vergadering bijeen waarover de voorzitter, de heer J. Baak. zijn blijdschap uitspraak. De secr. de heer Leijten, las de notulen en het jaarverslag, welke werden vastgesteld. Verwacht wordt, dat het le dental nog zal stijgen. Hierna werd door den penningmeester, den heer v. Gameren verslag uitgebracht van den stand dar financiën. Het afgeloo- pen jaar leverde een batig saldo op van f 2.40. Vervolgens had de vaststelling plaats van den naam der vereeniglng. Met alg. st. werd de vereen gedoopt met den naam „Advendo" Door de vereeniglng ..Rietvoorn" te Leiden, werd een wedstrijd uitgeschreven, waarvoor een 8-tal leden uit Lisse zich opgaven. Daarna zette de heer Halebos uit Lei den het een en ander over „hengelsport" uiteen, hetgeen zeer leerzaam was Spr. werd dank gebracht voor zijn betoog, waarop sluiting volgde. Verg. Middenstandsvereeniging. De middenstandsver ,,De Hanze" verga derde ln rest „De Nachtegaal" onder pre sidium van den 2en voorzitter den heer A. J. v. Zeist. Ingekomen was een schrij ven van den heer Groenewegen waarin deze bedankte als lid. De voorzitter zette dit schrijven nader uiteen. Door den heer G J Ransdorp werd vervolgens verslag uitgebracht van de 53ste centrale raads vergadering te Rotterdam, waarvoor de voorz. hem een woord van dank toebracht. Wegens bedanken van den heer F. C. J. v. d. Eerden als voorzittér der Vereeni glng, om gezondheidsredenen, moest een nieuwe voorzitter gekozen worden. Er wa ren candidatenlljsten ingediend voor de heeren A. J. v. Zeist, G. Ransdorp en C. W. Barnhoom. De heer v. Zeist maakte tegen zijn candidatuur bezwaar. Alsnog werden nu candldaat gesteld de heeren F. J. v. Rooijen en H. v. d. Eerden, doch laatstgenoemde bedankte eveneens De uitslag van de stemming was, dat de heer C. W Barnhoorn met overgroote meer derheid tot voorzitter gekozen werd, welke dankte voor het in hem gestelde vertrou wen. Hij hoopte met Gods hulp de ver eeniglng tot grooten bloei te brengen. Een tweetal nieuwe leden werd geïnstalleerd. Na rondvraag volgde sluiting. NOORDWIJKERHOUT. Autqtocht „Ouden van Dagen". In café „De Zwaan" vergaderde het comité voor de jaarlijksche auto-rit voor „Ouden van Dagen". Het bestuur zal wederom een poging wagen den tocht te organiseeren en daartoe een beroep doén op alle ingezetenen om een steentje bij te dragen voor het goede doel. Van verschillende zijden werden reeds toezeggingen gedaan. Het bestuur wacht nu op op daden, om zoo mogelijk den tocht ln Juni te doen plaats hebben. In de St. Jozef-parochie bracht de gehouden bloemboUenveillng voor de R.K. St. Jozefkerk en de armen der parochie op: f.1134. Een zelfde velling in de St. Victor-Parochie bracht op: f. 895.50. NOORD WIJK. Verkooping. Ten overstaan van waarnemend nota ris Brants, had in het „Hof van Holland" de afslag plaats van het woon- en win kelhuis en bouwterrein, hoek Lindenplein Van Limburg Stlrumstraat. Het perceel dat was ingezet op f. 4000, verhoogd met f. 500, werd niet afgemijnd, zoodat de heer J H v. d. Werf q.q. alhier, kooper werd voor f. 4500. Door B. en W. zijn ingevolge de be palingen van het strandreglement goed gekeurd de nieuwe door de Mij. Zeebad voorgestelde verlaagde tarieven voor het strand- en badbedrijf voor het seizoen 1935. Door B. en W. zijn benoemd tot kampwachters, belast met het toezicht op de kampeerterreinen de heeren A. de Jong en P. van der Put, belden te Noord- wijk. Door B. en W. is een adres gericht tot de regeering om te bevorderen, dat geen gevolg wordt gegeven aan het voor nemen der regeering om de K. van K. en Fabrieken voor het district Rijnland te Leiden op te heffen. Door den Min. van Sociale Zaken is goedgekeurd, dat het aanleggen van het parkeerterrein van de gemeente bijJ den vuurtoren aan den Noord Boulevard in werkvers"baffing en met toekenning van subsidie uit het werkloosheidssubsidie fonds zal worden uitgevoerd. Mej. M. Koolhaks, op wachtgeld ge stelde onderwijzeres van de openbare school ln onze gemeente, is door den raad der gemeente Grijpskerk benoemd tot on derwijzeres aan de o. L school te Kom merzijl gemeente Grijpskerk. NOORDWIJK AAN ZEE. Meisje tegen auto geloopen. Om ongeveer 8 uur des avonds liep een kind. door onoplettend oversteken van de Egbert de Grootstraat tegen een achter uitredende personenauto van den heer v. R. en bestuurd door J. L. Met niet noe menswaardig letsel werd het meisje per zelfde auto naar haar ouderlijke woning vervoerd. Ditmaal ls het gelukkig goed afgeloo- pen. doch het mag als een ernstige waar schuwing gelden voor ouders om hun kin deren niet onbewaakt op de straat te laten spelen daar zij tientallen malen per dag ln dit gevaar kunnen verkeeren. om dat hier geregeld auto's achteruit de straat uitrijden Mooi succes voor de „Echo der Duinen". De heer H. van der Veld, dir. der Christ, harmoniever. „Echo der Duinen" alhier, behaalde met deze vereenlging op het, op Hemelvaartsdag te Hilversum gehouden groot nationaal Muziek-concours een len prijs ln de 2de afd.. een lsten prijs in de eere-afdeeling met het hoogste aantal punten en een 2den prijs in den marsch- wedstrijd. De vereeniglng speelde na af loop van het concours op verzoek nog enkele nummers. o OEGSTGEEST. Loop der Bevolking. Gevestigd: L. S. van Leeuwen en vr., Rhljngeesterstraatweg 36, van Zwammer- dam G. C. v. d. Vlist, boerenkn., Haar lemmerstraatweg 2, van Kamerlk S. Knolier, geb. Werner, Oranjelaan 32, van Berlln-Buch (DU.) W. A. Collier en gez., bacterioloog. Oranjelaan 32. van Leiden A. van Driel, verpl., Endegeest, van Haar lem E. van Hoorn, verpl.. Endegeest, van Zaandijk G. v. d. Zeeuw, dbEndegeest van Leiden J. M. v. d. Weg, Rhljngees terstraatweg 4. van Leiden Isa, Juffer- mansstraat 50, van Medan (Ned. O. Ind.) A. Fransen geb. v. d. Ven en gez., War- monderweg 40 ,van Pematang Siantar, Ind. Tr. van Westbroek geb. Waasdorp. Em- malaan 6, van Lelden C. W. v. d. Voort, Rhijngeesterstr.weg 40, van Bergen op Zoom Jac. Verkoren. Oranjelaan 2, van Lelden Wed. Verschuur geb. L. Smits, van Oud-Poelgeest 32, van Voorburg H. S. Zwarenstein, Leidschestraatweg 8, van Lelden Wed Volker geb. van Hattem, L. van Oud-Poelgeest 34, van Leiden C. H. Hazebroek, Rhijng.str.weg 40. van Wassenaar J. v. Huijkelom, Rljnzichtweg 20, van Tilburg J Lubbers en vr., ambt. rijksbel., Spaargarenstr. 46, van Den Haag M. H. Kaiser, kinderverzorgster, Rhijng. str.weg 161. van Zeist E. Th. W. v. d. Poel geb. Altorf, Wljttenbachweg 11, van Lelden. Vertrokken: J. de Man, verpleegster, naar Leeuwarden. Diaconessenhuls M. H. Jakobs, naar Sabang (Ned. O. Indië) C. Klein en gez., zen. arts, naar Haarlem, Westerpark 9 J. C. Kolk. kw zendeling, naar Amersfoort, Woestdijkweg 177 H. Pockrandt, db., naar Frankfurt a/Main W. L. Mann, naar Haarlemmermeer (Rijk) Plesmanl. 19 K. Kuiken, arts, naar R'dam, Charloisekerksingel 84 b J. van Leeuwen, caféhouder, naar Leiden, Bees tenmarkt 30 W Th. v. d. Broeke, tim merman, naar Eindhoven. Daguèrestr. 4 M. E Lagerberg, naar Zoeterwoude, Hooge Rijndijk C. Noort, naar Lelden, Langestraat 55 J. van Tienhoven, db. naar Katwijk, Sluisweg 80. Burgerlijke Stand. Geboren: Adriana Maria Gregoria, dr. van C. H. van Rijn en K. M. Disseldorp. Ondertrouwd: Theodorus Groenen, 29 j. te Voorhout en Martina J. A. Schrama 25 j. De winkelstand in de Geversstraat is wederom vooruitgegaan, thans door de opening van een nieuwe zaak van het Electro-Technisch Bureau J. L. Nouwens Lzn., die zijn bedrijf van No. 31 heeft overgeplaatst naar perceel 25 Het nieuwe pand is gebouwd door de fa. Gebr. A. en J. den Ouden, Alphen-Oegstgeest, onder architectuur van den heer A. J. Vester, al hier. De electrische Installatie heeft de heer N. in eigen beheer uitgevoerd, terwijl de centrale verwarming is aangelegd door de fa. L. W. Nouwens en het schilderwerk door J. G. Schrijvers. In de fraai ingerichte toonkamer, zoo wel als in de ruime étalages zijn verschil lende der electrische artikelen overzichte lijk uitgestald. Het geheel maakt een keu- rigen indruk. Wij wenschen den ondernemer met zijn nieuwe zaak succes toel RIJNSBURG. Het muziekgezelschap „Wilhelmina" gaf op het Raadhuisplein eenlge nummers koraalmuziek ten gehoore, welke onberis pelijk werden uitgevoerd. Ondanks het vroege uur en het minder gunstige weer waren talrijke luisteraars opgekomen. In verband met de verminderde aan voer zijn de groentenveilingen alhier tijdelijk stopgezet. Het aantal werkloozen in onze ge meente bedraagt thans ruim 100 (v. J. 40), SASSENHEIM. Gevonden: Een vorm, zilveren da mes-armband, zwarte dameshandschoen, wollen heeren handschoen, dames-arm band met steen, dop van benzinetank, nikkelen horloge, vulpen, fietstasch met gereedschap. Inlichtingen bij de politie. VALKENBURG. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: W. v. Egmond Jz. en J. M. v. Egmond van Rijnsburg. De inhoud der Angkolabusjes voor de Zending bedroeg f. 47.88. VOORSCHOTEN. Tijdens den kerkdienst ln de R.-K. Kerk is een rijwiel ontvreemd van A. W. v. Lwaarvan aangifte werd gedaan bij de politie. o WASSENAAR. Verg. der Ver. „Concours Hippique". De Ver. „Concours Hippique" alhier hield een ledenvergadering in den grooten Ouden Deijl. De voorzitter heette de aanwezigen wel kom. Het doel der vereenlging is de be oefening der paardensport ln het alge meen maar tot nu toe ls men nog niet verder gekomen dan tot het organiseeren van een concours Hippique. Spr. hoopte dat ln de toekomst meer hulp door de leden zal worden geboden. Het jaarverslag van den secretaris lokte geen bespreking uit. De voorzitter bracht den secretaris dank voor zijn arbeid. Uit het financieel verslag van den pen ningmeester stippen wij aan, dat de uit gaven hebben bedragen f. 4060.71, de In komsten f. 4069.59, zoodat de kas sloot met een voordeellg slot van f. 8.88. De balans sloot ln debet en credit met een totaal bedrag van f. 993.84. Het nadee- lig slot bedroeg f. 526.72. Door den voorzitter werd den penning meester dank gebracht voor zijn beheer. Gekozen werden als bestuursleden mevr. H. A. CrommellnWaller en de heeren D. van Weel Dzn. en Ph. J. Graaf van Zuy- len van Nijevelt. De voorzitter deelde mede, dat de heer J. W. van Rees bericht had gezonden ont- siag te nemen als bestuurslid. De heer van Rees verklaarde zich evenel bereid, waar mogelijk, de vereeniglng te blijven steu nen. De voorzitter bracht een woord van dank voor den arbeid en den steun die de heer van Rees aan de vereeniglng had gegeven. Het bestuur heeft gezocht naar een waardig opvolger en heeft deze gevonden in den heer S B. W. Graaf van Limburg Styrum. Oud-Master der Kon. Jachtver- eeniging. De vergadering ging met deze voor dracht accoord, waardoor Graaf van Limburg Styrum met alg. st. werd be noemd. Tenslotte werden de plannen besproken voor het op 6 en 7 Juli a.s. te houden con- cours-hippique. Voor Zaterdag staat op het programma o.m een springconcours M, Dressuurproef, Demonstratie van de LeidïChe Vrouwelijke Studenten; Concours Landbouwtuigpaarden en een geschikt- heidsproef met cross. Voor Zondag een dressuurproef, een springconcours L. een springconcours Z; demonstratie Leidsche Vrouwelijke Stu denten, waarschijnlijk een kindernummer. De heer Ruys heeft bemerkt, dat het bestuur het springconcours Z wil splitsen in een afd. voor professionals en een voor amateurs. Hij vraaet waartoe de officie ren worden gerekend. Hem werd geantwoord, dat zij onder de amateursbepallngen vallen. De bedoeling is ook aan anderen dan professionals de gelegenheid te geven een prijs te winnen. De heer Ruys was niet tegen een andere oplossing als tot nu toe algemeen werd gevolgd, maar achtte deze toch niet ge lukkig. I Van bestuurszijde werd het voorstel be pleit. De heer Pasman achtte het voorstel niet ongeschikt. Hij zou echter gaarne zien, dat er een nummer barrièrespringen werd lngeplaatst. Medegedeeld werd, dat dit niet mogelijk ls in verband met de hooge kosten. De heer Pasman verklaarde zich bereid de noodige hindernissen voor zijn reke ning te doen maken, mits zU zijn eigen dom blijven De voorzitter stelde deze geste zeer op prijs en zeide toe te overwegen, of het mogelijk ls, aan den wensch van den heer Pasman te voldoen. Hierna sluiting. Onaangenaam avontuur voer pastoor Tholenaar. Zooals zulks leder jaar de gewoonte ls, waren de Klokkenluiders van het Semi narie te Warmond de gast van pastoor C Tholenaar alhier. Toen hij hun zijn paard, dat achter het Vereenigingsgebouw graas de, liet zien en het beest streelde, beet rijn hondje het paard uit speelschheid in een RECLAME. Na Groot-Brltannlë en Italië heeft oo Frankrijk haar vijf paviljoenen geopend n.l. Frankrijk als wereldrijk, de stad Patijj Overzeesch Frankrijk, de Landbouw, 4 Jacht en Visscherij. Nooit was Frankrijk bij een dergelijk tentoonstelling van internationale betee- kenls op zoo schitterende en lndrukwek kende wijze vertegenwoordigd. De gebouwen-complexen, die onderlin wedijveren in pracht en harmonische siei Ujfcheld zijn een treffend symbool van wa het op stoffelijk en geestelijk gebie vermag. Zoo wordt het beoogde doel bij de 3toutmoedlgen opeet van de Wereldten toonstelling werkelijkheid en nu ree< stroamen talrijke bezoekers uit alle lande toe om haar pracht te bewonderen. De bezoekers zijn verrukt over een der gelijke rijke collectie op stoffelijk en geej telijk gebied, welke door dertig natii werd bijeengebracht ter verheerlijking va de evolutie en de beschaving. Een tijdperk van de geschiedenis is hir op deze ongeëvenaarde World's Fair vast gelegd. 538 Alle gewenschte lnllohtlngen betrel fende België, Brussel en de Tentoonste ling zijn te verkrijgen bij de Belgisch Consulaire Agenten en bij alle Rei bureaux. achterpoot. Hierdoor werd het paar schichtig; toen de pastoor zich in veilig heid wilde stellen raakte hij bekneld tu schen een deur, met het gevolg dat hij he schoudergewricht kneusde en een po brak. Ook klaagde hij over pijn in i borst. Auto rijdt op een handwagen. Op den Rijksstraatweg, ter hoogte vai de Maaldrift reed een handwagen in r richting Den Haag, die werd voortgedu» door K. aihier. Een in die richting rijdent personen-auto, bestuurd door B. uit Blot mendaal reed pardoes achterop den wage waardoor K. over den weg werd geslingen De handwagen werd totaal vernield, ter wijl K. klaagde over hevige inwendige pi nen. Op medisch advies werd K. ter obser vatle naar het Academisch Ziekenhuis t Lelden vervoerd. Bij het onderzoek dcc de politie bleken de remmen van de au goed te functioneeren, zoodat de oorzai der aanrijding tot nog toe niet te verkl ren is. Proces-verbaal werd opgemaakt. Gevonden: 2 honden, actetasd handschoenen, reservewiel m. band, alpint schildpad, zwaan. 2 rljwielbel. merker inuts, kinder slabbetje, fiets, sleutel, vulpenhouders, auto-ped, zakmes, port met inhoud, damesparaplu, dameshoedji huissleutel, autoradiator, rozenkrans, zak spiegeltje. Onze plaatsgenooten, de heer I G. M. Gregory, R. W. Hartman en G. 0 Carrière, zijn benoemd als gecommltteer den voor de eindexamens stuursmansleei ling en machinlstleerling. ZEVENHOVEN. In een openbare zitting heeft he hoofdstembureau de lijsten voor de raads verkiezing genummerd. De uitslag is al volgt: No. 1 Vrije lijst C. J. v. Veen; 2. RJi Staatspartij; 3. A.-R.; 4. C.-H. en Vrij heidsbond. 3. Niemand was er hier, die uitkomst geven kon, naar 't scheen en hulpeloos kijkt Thijsje om zich heen. Zeer droevig zat hij daar nu neer, en dacht: „Mijn huls zie ik nooit weer!" Komt, Thijs, geef nu niet alle hoop verloren wie weet, hoe gauw de redding weer zal gloren! Ik twijfel niet, of jij zal thuis weer komen. En ja heb je dat geluid vernomen? Hoewel er verder niets de stilte van het bosóh verstoort is 't Thijs, alsof hij Iemand zachtjes roepen hoort. Scherp luistert onze kleine beer ja. ja, daar is het weer! „Help! Help me gauw! Ik zit zoo vreeselijk in 't nauw!" Snel springt nu Thijsje overend, waarna hij vlug de richting van 't geluid ln rent.

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 20