DOOR HET BOSCH. TEEKENOEFENING. VAN TWEE KREKELS EN EEN „PINKSTERBLOEM" ANEKDOTEN. GOEDE OPLOSSINGEN. CORRESPONDENTIE. OPLOSSINRFN, „En moet u nu vandaag weer naar school, jongejuffrouw? En hadt u een prHtige Paaschvacantie?" „Een heerlijke vacantie, Catrien!" ant woordde Tony van Eist vroolijk. „En jij?" „Ikke met vacantie?" vroeg de werk vrouw, die elke week een paar dagen het dienstmeisje kwam helpen. „Neen, daar doe 'k niet aan Want zijn de menschen, waar 'k werk, uit de stad, dan vind ik weer wat te doen met erwten en boonen plukken en onkruid wieden. En als 't Zondag is, vragen mij vaak de bu ren, op hun kinderen te komen passen. Dit gebeurde ook weer met Paschen en..." „Dan zul je met Pinksteren wel eens vacantie kunnen nemen, Catrien" viel Tony lachend in. De vrouw schudde 't hoofd. .Met Pink steren moet ik op de twee jongste kinde ren van mijn broer passen." zei ze. ,Die wil een paar dagen naar de familie van zijn vrouw „Misschien heb je toch wel een gezel lige Pinksteren. Catrien." zei Tony vrien delijk. ,Je wordt misschien wel een „Pinkster bloem!" riep Jaap. Tony's broertje, die juist kwam aanloopen. „Ikke een .Pinksterbloem"!, lachte de vrouw „Ach lieve help, dat was ik zelfs nooit, toen 'k nog jong was! 'k Droeg toen reeds de oude jurken, die mijn moe der van de menschen kreeg. Want moe der ging óók uit werken, omdat vader dik wijls ziek was en niet veel verdiende. „Je kunt nooit weten, hoe 't deze Pink steren zal gaan." sprak Tony, die op eens aan iets aardigs dacht. „Ton en Jaap, 't is al half negen! Voort maken, hoor!" riep mevrouw van Eist van uit de huiskamer „Ja, Mams, we gaan al! Dag!" riep Tony vroolijk „Dag, moeder!" riep ook Jaap, en hij holde, achter Tony aan, den tuin door en den weg op naar school. „Moeder, Jaap en ik hebben een plan netje!" begon Tony, toen ze dien namid dag aan de koffietafel zaten. „Ton wil van die oude Catrien een „Pinksterbloem" maken", proestte Jaap. „En op Pinksteren. „Mag Catrien, met een bloemenkransje om haar hoofd, met de „Pinksterbloemen" door het dorp wandelen, hè Ton?" vroeg vader. „Een nieuwen hoed met bloemen, en een japon wil Ton voor Catrien koopen," ver telde Jaap. „Laat Ton nu eens zelf even rustig haar plannetje vertellen," begon moeder „Heb Je Iets voor die arme vrouw bedacht, Ton?" Tony knikte wat verlegen „Ik wilde haar alleen op Pinksteren met nieuwe kleeren verrassen, mams," sprak ze. „Met een Japon en een hoed. Ze heeft nog nooit een nieuwe jurk gehad, zelfs niet, toen ze Jong was. En nu dacht ik „Die arme vrouw op Pinksteren eens heel blij te maken, nietwaar.' viel moe der in „Maar zoo iets kost véél meer dan Je denkt, melske Doch 't idee is héél lief, hoor!" „Ching-Chang is bijna vol, moeder," zei Tony. ,En dat geld is voor een flets bestemd," sprak vader heel verbaasd. „En alsChln,:- Changs hoofd er af gaat, kan die dikke Chinees nooit meer „dank Je" knikken Ching-Chang was Tony's spaarpot, voor stellende een tonronden, steenen Chinees, wiens hoofd dankbaar knikte, wanneer men ln het gleufje op dit gestaarte hoofd een geldstuk wierp. Neen, knikken zou Ching-Chang nooit meer kunnen, als de spaarpot werd gele digd Dit wist Tony best. Ze ze! dan ook: „Natuurlijk kan hij. als zijn hoofd er af is, nooit meer „dank Je" knikken, vader. Maar als lk later een flets wilde koopen zou 't toch moeten gebeuren ,,'t Is zooals Tony zegt," stemde moeder toe „Maar ook weet lk, dat Ching-Chang nog lang niet vol is, en 't zou daarom Jammer zijn, hem van zijn dankbaar- knikkend hoofd te berooven, vóórdat dit niet meer vanzelf knikken kan. Want dan eerst ls de spaarpot vol „Maar Ik zou zoo graag een japon en een hoed voor Catrien willen koopen," zei Tony wat teleurgesteld. „Dan weet lk er wel lets op," riep mijn heer van Eist vroolijk uit. „Ik schiet het bedrag zoo lang voor. Maar als Jouw Op den weg, waarlangs wij komen, Als w'ult school naar huis toe gaan, Lag een heele stapel boomen, D'eene tegen d'andTe aan. En met vlugge trippelpasjes Liepen wij er overheen. Wie dan maar het hardst kon loopen, Sprong er af, als nummer één. Maar ééns op een moolen morgen, Vóór lk goed zag, wat er was, Gleed ons zusje op den grond neer, Midden ln een grooten plas. Och, wat deed die arme stakker Zich op eens geweldig pijn! En we konden haar niet dragen, Want we zijn ook zelf nog klein. Daar kwam Juist een groote dame Op haar flets die plek voorbij, En ze kwam ons daad'lijk helpen. Dat was een geluk voor mij! Nadruk verboden). Ching-Chang niet meer kan knikken, Ton en jouw varken ook vol ls, Jaap, dan be talen jullie me alles terug, hoor!" „U krijgt alles, wat u ons voorschiet, echte terug, vader!" riep Tony, nu weer vroolijk, uit. En ook Jaap beloofde hetzelfde te zul len doen. „Morgen ls het Hemelvaartsdag, moe der," begon Tony op een Woensdagmiddag, „Ja, Ton, dat weten we allemaal!" riep Jaap lachende. „Heb Je soms een plannetje voor mor gen, Ton?" vroeg moeder. „Vader wilde wel graag met ons allen een flinke wandeling door de bosschen maken „Fijn!" riepen Tony en Jaap tegelijk uit. „En daarna gaan we ergens theedrinken," ging mevrouw van Eist voort. „Maar wat hadt JU, Ton?" „Heelemaal geen plannetje voor mor gen, mams," zei Tony. Doch wél voor straks na de koffie, 't Is voor de Japon, die we Catrien willen geven. Als we die nu van daag gingen koopen, want 't ls op Zater dag overal zoo druk... „Dat ls zoo, meisje," stemde moeder lachende toe. „Dan gaan we er vandaag maar op uit. „Ik hoef toch niet mee, hè?" vroeg Jaap, die veel liever ging voetballen. „U gaat toch alleen met Ton, hè mams?" Mevrouw van Eist lachte om Jaaps Zij nam Zus toen ln haar armen, Droeg haar door het bosch naar huls. Moeder, die ons aan zag komen, Dacht: „och neen, dat is niet pluis!" En toen moeder had vernomen, Wat er met ons was gebeurd. Liet ze gauw den dokter komen, Want ze had direct bespeurd, Dat het hullen van ons zusje Niet 't gewone hullen was, Maar dat zij van pijn zoo snikte, Alsof Iets gebroken was! Toen de dokter was gekomen En het been had onderzocht, Zei hij, dat ze niet mocht loopen. Zich ook niet bewegen mocht. Ze moest weken blijven liggen En ze had voorgoed verstaan, Dat dat klimmen op die boomen, Wel eens heel verkeerd kon gaan! PAULINE. vraag. „Neen. ga jij maar voetballen," zei ze. „Maar op tijd thuis, hoor!" Nog geen uur later tramde Tony met moeder naar de niet veraf gelegen stad, en daar slaagden zij prachtig met hun lnkoopen voor Catrien. Behalve een een voudige Japon en een hoed, konden zij ook nog wat onderkleeren koopen. „Want" zei mevrouw van Eist, „een „Pinkster bloem" moet geheel ln 't nieuw worden gestoken." Voldaan over hun lnkoopen kwamen ze dan ook thuis. „En waar ls de japon en al dat andere, dat u kocht, mams?" vroeg Jaap, zoodra hij van 't voetbalveld terug kwam. „Dat wordt thuis gebracht," legde Tony hem uit. „O," zei Jaap, „als 't dan maar op tijd hier ls!" 't Was Zaterdag na Hemelvaartsdag, toen Catrien weer kwam werken, dat zij tot Jaap en Tony begon: „Nu moet lk u toch eens wat vertellen: Ik zag op He melvaartsdag twee krekels ln 't gras. en die piepten juist heel hard. En nu zei giste ren een buurvrouw, dat krekels, die Je op Hemelvaartsdag ziet en hoort, piepen, al tijd geluk brengen. Hoe vindt u nu toch zoo iets geks?" „Nou, maar de krekels kunnen Je toch wel iets brengen, dat Je heel blij maakt." zei Tony, „Et kan op Pinksteren wel Iets prettigs h Je begint met flesch A te teekenen en vervolgens B, C, D en E. Op die manier is het niet moeilijk van een flesch een pinguïn te maken, is het wel? (Nadruk verboden). ln je huls komen," voorspelde Jaap, „dat Je heel gelukkig maakt Doch Catrien schudde het hoofd. „Neen. dat kan niet," zei ze. Pinksteren was gekomen met prachtig zomerweer In den tuin, rond het huis der familie van Eist, bloeiden de bloemen en heerlijk geurden de rozen. Vóór het rozenperk stoelden juist Tony en Jaap met hun hond, toen het tuinhek knarste. Belden keken op. Zóó vroeg nog, en dan reeds be zoek! Dit vonden ze vreemd Doch nauwe lijks zagen ze, dat het Catrien was, in haar nieuwe kleeren, of ze holden op haar toe. „Wat ben je vandaag mooi gekleed, Catrien!" juichte Tony, alsof ze alles voor de eerste maal zag. „Nu ben Je een echte „Pinksterbloem", Catrien!" lachte Jaap. „Ja, nu ben lk, voor de eerste maal in mijn leven, een „Pinksterbloem", sprak de vrouw met van vreugde bevende stem. „En u weet niet, hoe gelukkig ik. „Dit geluk hebben je toch stellig die twee krekels gebracht, Catrien!" riep Tony met een knipoogje tegen haar moeder, die juist uit de serre in den tuin kwam. „Je zag toch op Hemelvaartsdag twee kre kels?" „Maar dan heeft u en uw broertje toch zeker wel aan die krekels verteld, waar ik woon. En ook heeft u toen aan die kre kels gezegd, dat ze mij al die prachtige kleeren moesten brengen, Jongejuffrouw. En daarom zult u nu ook zeker wel die twee lieve krekels voor mij willen bedan ken, nietwaar? En wilt u dan óók aan die krekels vertellen, hoe gelukkig zij mi) vandaag hebben gemaakt, zoo héél, heel gelukkig....!" ■„We zullen Je boodschap aan de krekels overbrengen, Catrien," beloofde Tony haastig, zoodra zij de tranen in Catriens oogen zag. „O. kijk, daar komt moeder..." Toen holde zij, gevolgd door Jaap en den hond, naar den achtertuin. En daarom hoorden nóch Tony nóch Jaap, hoe de arme werkvrouw, met tranen ln haar oogen, mijnheer en mevrouw van Eist gelukwcnschte met het bezit van deze twee lieve kinderen, die haar zulk een heerlijk Pinksterfeest hadden bezorgd. TANTE JOH. (Nadruk verboden). Ingezonden door Alt de Blauw. Mevrouw van Puffelen heeft voor haar hond een muilkorf gekocht. De verkoopster vraagt haar: „Mevrouw wilt u de muilkorf thuis bezorgd hebben of wilt u die zelf dragen?" Ingezonden door Betsy StiMcelorum. BIJ een apotheker stond in een kast een groote flesch met allemaal onleesbare tee- kens op het etiket. „Hè wat zit daar ln? vroeg de nieuwe assistente, „dat kan ik niet lezen." „O, dat hoeft ook niet, dat geven we. als we het recept niet kunnen lezen", zei de apotheker glimlachend. o GOEDE OPLOSSINGEN DER RAADSELS ONTVANGEN VAN: Jannie en Frans de Water (brief de vorige week veel te laat verzonden, denk er toch om de brieven bijtijds verzenden). Piet Lagas, Wim Keyzer, Annie Keyzer, Jo Wassenaar, Eempien Wassenaar, Ge rard de Geus, Dorus de Geus, Keesje de Geus (eene vergissing, want lk heb je alle drie vermeld), Piet van Hoven, Jan van Hoven, Leendert Sybrands, Henny Bona- rlus. Bram Bonarius, Jan Boerlage. Hans Porcelijn (Je naam ook onder de raadsels schrijven; het waren geen prijsraadsels, er was niets te winnen), Jannie en Frans de Water (brief van deze week), Sientje Tim mermans, Carolientje Verbiest, Riek Uljee, Trijnie Switser, To Lieshout, Jenny van Houten, Minnie van der Leeuw, Jan de Graaf, Grietje de Graaf, Willem Nieboer, Jannie Nieboer, Jacobus Nieboer. Rietje Laman. Adriaan Plson, Johanna v. d. Hoek, Jannie van Biezen, Llentje Lefeber, Koos Nieboer, Marie Brokaar. Jan Bro- kaar, Nico Liebert, Marrie Liebert, Celia Kret, Hans Kret, Corry Kret, Corrie Hol leman, Leni Groeneveld, Greetje Groene- veld, Truus de Graaf, Jaantje Braxhoven, Bep Braxhoven, Jo van der Linden, Tiele- raan van der Linden, Stientje Groeneveld (je brief de vorige week niet ontvangen), Tini van Dam. Francina de Wit, Bald de Wit, Cornells J. Arbouw, Annie Stokken, Lena Slerag, Maartje Sierag, Tini Deege naars. Conny van Vliet, Henny van Vliet, Judith de Roode, Hendrientje Blotkamo, Triny Blotkamp, Cornells Smit, Ans Vol- lenga, Rietje Vollenga, Jan van der Lucht, Truus van der Lucht, Lies Schenkeveld, Kootje van Vliet Ah Varkevisser, Toosje Bouter, Beppie Bouter, Rika de Graaf, Jaap Kruit, Leendert Willem Jongeleen, Jitske van Akker, Marietje van Akker, Antje Arentsen, Piet Boogaarts, Rie Har- tevelt, Prijna Hartevelt. Janny Hartevelt, Cootje Hartevelt, Marietje Laterveer, Aaltje van Vliet. Boukje van Vliet, Adriaan van Vliet, Marietje van Vliet, Cornells Zwanenburg. Hetty Mulder mooie briefkaart in dank ontvangen. Jullie weten het, wat ik de vorige week heb gezegd, deze week geen lange cor respondentie met vele aparte antwoor den, want door den Hemelvaartdag ver schijnt de kinderkrant al heden en moet lk dus 24 uur eerder klaar zijn. Gelukkig hadden bijna alle kinderen het nu begrepen en er geen brief bij ge daan. dus heb ik ook niets te beant woorden. Piet Lagas wel gefeliciteerd met je ver- Jaardag, juist op Hemelvaartdag, ja dat treft prettig voor je, dit jaar, net op een feestdag, en dus nu een dubbele feestdag. Alle nieuwelingen zijn mij welkom, van af 11 jaar behoort men tot de grooteren. Er mogen meerdere kinderen de brieven in dezelfde enveloppe doen. Alle zieken wensch ik van harte beter schap. Ik hoop voor iedereen dat het met Hemelvaartdag mooi weer zal zijn, zoodat men van den vacantiedag volop kan ge nieten. uitgaan, wandelen, fietsen enz. Veel genoegen! Allen hartelijk gegroet door Mej. A. KOOPMANS VAN BOEKEREN: OPLOSSINGEN DER RAADSELS UIT HET VORIGE NUMMER. 1. P rat P a r ij s G ij s s 2. Berk, lep, elk, olm, linde. 3. De dubbele ee 4. De kachel. 5. Alblasserdam, blad, Maas, leer, das. 6. Precies tegelijk want 80 minuten en l uur 20 minuten is hetzelfde. 7. Omdat er een „Lek" ln ls. 8. Een stuiver kan soms raar rollen.

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 14