NJORD's OUDE VIER Hoe voer ik mijn spelpeil op? Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Vrijdag 24 Mei 1935 Derde Blad No. 23058 Foto Bleuzé. Njord's Oude Vier. Van links naar rebhts: L. D. J. Reeser (St.), H. J. du Pon (s!.), M. W. C. de Jonge, J. Kolkman en H, Flu (boeg). Onder eenigszins gewijzigde omstandig heden zullen op Donderdag 30 Mei a.s. de jïls'.rijden van den Ned. Studenten Roei- bond worden gehouden. De baan namelijk, jie tot nu toe voor de „Varsity" gebruikt werd op het Noordzeekanaal, is, gelijk reeds gemeld, door werkzaamheden aan het kanaal onbruikbaar geworden. Thans heelt men meer naar IJmuiden toe een eedeelte gevonden dat voor de wedstrijden geschikt is. Deze wijziging heeft met zich meegebracht dat tevens voortaan in de lichting Oost-West geroeid zal worden. Moge er dus in het uiterlijk van de Var sity eenige verandering zijn gekomen, in rezen is dit roeifestijn gebleven wat het m tic belangrijkste wedstrijd waarop een Wdentenploeg in ons land kan uitkomen. Ir. hooge mate geldt dit voor het hoofd nummer: de Oude Vier. Ook bij Njord en het geheele L.S.C. wordt dit zoo gevoeld en met den meesten zorg heeft de coach van Njord's Oude Vier: de leer H Broekema, die reeds tallooze keeren succesrijke ploegen onder zijn leiding had, ie volgende ploeg samengesteld: H. Flu i'wegi, 80 K.G.; 2. J. Kolkman, 82.5 K.G.; M. W. C, de Jonge, 78 K.G.; H. J, du iPsn (slag). 78 K.G. en L. D. J. Reeser muurman). 58 K.G. Ter oriënteering zij opgemerkt dat de jammer* 2, 3, 4 en de stuurman deel uit rukten van de ongeslagen Oude Acht terwijl de boeg vorig jaar in de jonge 'tt uitkwam. De nummers 1 en 3 komen r het eerst op deze 3000 M. baan uit, overigen maakten deel uit van Njord's te Vier in het vorig jaar waarbij echter «lkman de derde plaats innam. 1 Met de training van deze ploeg kon door inselukkige omstandigheden, die eenige ziglngen noodzakelijk maakten, eerst tl hel ..Kampioenschap van den Amstel" 1 een aanvang worden gemaakt. Bij die gelegenheid werd reeds in dit blad let een en ander meegedeeld omtrent de vijzigingen in den stijl die de coach heeft «ingebracht. Het is dan ook voldoende nog eens op te merken dat de handen veel rustiger worden weggezet en dat het her del eenparig moet zij.n, terwijl vroeger in de recover eenparig werd vertraagd. Het geringe succes, dat het vorig jaar werd be- (eitt. was echter ook aan andere factoren je wijten Het bleek namelijk dat er aan net baantempo en aan de hardheid van de ploeg veel ontbrak. Speciale aandacht werd er daarom in de afgeloopen weken besteed aan het krijgen van constante snelheid over een lange baan. Daartoe werden oefeningen gemaakt van 812.5 K M. per dag en bovendien werd er gere geld hardgeloopen om het uithoudingsver mogen extra aan te kweeken. Hiermee is inderdaad bereikt dat de ploeg de 3 KM. zonder noemenswaardige inzinkingen af- roeit en zij beschikt daarbij over vol doende uithoudingsvermogen om geregeld te spurten. Daarnaast zijn er ook vele tekortko mingen. Zoo laat de balans nog te wen- schen en individueele fouten maken dat niet alle kracht productief in snelheid wordt omgezet. Wat meer gelijkheid van beweging zou bovendien er toe kunnen bijdragen dat de ploeg nog meer tot een éénheid wordt. Verheugend is het dat de vier zioh, wat dit betreft, in stijgende lijn beweegt. Dagelijks komt er meer „dash", vechtlust in de ploeg, terwijl er gelijker en beheersohter gereden wordt. Vooral nu de ploeg bij de inpik de schouders wat meer aanzet wordt er beter gemarkeerd en zit er een goede climax in de haal. Door meer rust en zuiverheid „hokt" de boot minder om zelfs vaak geheel in één beweging door te loopen. Een week rest de ploeg nog om dit verder te cultiveeren en om den start te verbeteren, daar dit tot nu toe geen sterk punt is. De ploeg roeit in de nieuwe vier. die door enthousiaste Corpsleden aan Njord werd aangeboden en die den naam draagt van Njord's vroegeren coaoh en eerelid: den heer H. Rappard. Deze Duitsche vier leent zich, naar reeds gebleken is, onge twijfeld tot een snelle race. Njord beschikt dus over prima materiaal. Wij komen na het bovenstaande tot de slotsom, dat de Oude Vier het dit jaar zal moeten hebben van een baantempo van 32 slagen in de minuut, dat een behoor lijken en constanten indruk maakt en dat de vele technische onvolmaaktheden daarbij zullen moeten worden goedgemaakt door de uitstekende mentaliteit van deze ploeg. Wij zien de Varsity dan ook met een gevoel van vertrouwen tegemoet omdat Leiden een ploeg op de baan brengt die geeft wat er te geven valt en die als één man zal vechten tot den laatsten slag! VOETBAL. MERDAGMIDDAGCOMPETITIE L.V.B. Programma voor morgen. Ie klasse: ARC I—SCO I, 3'/s uur, Ar- noldus; Quick B. ITer Leede I, 3'/; uur, Neuteboom. „2e k! A: SCO 2—O. Clubje I, 5 uur, P. Rietkerken. kl. B: Rijnsb. B. 2Katwijk 2. 3 uur, -t Berg; SLF 2Ter Leede 2, 3'/t uur, ITer Leede-terr.). D. Warnaar. 3e kl. A: Koudekerk 2Katwijk 3, 3'/i J«r, Scheffer; Weter. B. 1—F. Pacta 3, ï'i uur. 3e kl B. SCO 3—Quick B. 5, 3 uur, Vis- eer; Rijnsb B. 3Noordwijk 4, 5 uur, Pijn- acker. Ie klasse: Quick B. 6Katwijk 4, 4'/i u. (tijterrein) Vermeulen. Adsp. B. Quick B (biO. Clubje 3, 3 tur ibijterrein) Ladan. Overzicht. Voor de eerste klasse heeft de beslis- Mig voor het kampioenschap wel lang op (eb doen wachten. Thans hebben beide (sndidaten een wedstrijd te spelen en ("moedelijk zal dit dan de kampioen voor ttze afdeeling brengen. ARC 1. dat één Westpunt minder heeft te boeken dan Wek Boys. speelt thuis tegen SCO 1 en «aar de Alphenaren, met de bezetting van te eereplaats in het vooruitzicht, zich geen Puilt zullen laten ontnemen, is de strijd ■Jb eet ware reeds beslecht. De Boys heb- in Terleede 1 een sterker partij te «Kampen, doch ook zij zullen volhouden net' einde en den bezoekers geen kans teven. 2 B zal Rijnsburgsche Boys 2, dat thuis speelt tegen Katwijk 2, nog een po- kim! wa?en om van de onderste plaats te omen. 't is de vraag of de Rijnsburgers rï laatste kans weten te benutten. Kal het tegen Terleede 2 niet ge in k 'K hebben, daar de bezoekers alles J "erk zullen stellen om een eervolle P Mts te behouden. te heeft de kampioen, Noordwijk 4, einrf op te houden om ongeslagen het hm. u,nt 'e hereiken, dat tegen Rijns- "vesche Boys 3 wel kan Bnvci. he B adspiranten zullen Quick tit'h fu -en 0ns cluhje nog eens flink van zal d, hten, daar van dezen wedstrijd hekkesl3 n§en w'e van beide straks als U. V. S.—DE KENNEMERS. Het elftal van de Kennemers, dat a.s. Zondag alhier speelt tegen U.V.S., om een plaats in de tweede klasse is als volgt sa mengesteld ilinks naar rechts): Doel: Van Urk. Achter: Lindner en Duiveman. Midden: Gordijn, N.N, en Effern, Voor: Brethouwer, Steeman, Groot, Ho reman en Schipper. Naar „Haarlem's Dagblad" verneemt is het uitkomen van den centerhalf Dinkla nog niet zeker. Hij heeft namelijk j.l. Zondag tegen Fortuna een knie-blessure opgeloopen. o OM DEN C.G.W.-BEKER. Gisteren speelde L.P.S.V. I tegen de Scheidsrechters. Laatstgenoemden hadden met rust met 30 de leiding en wonnen met 81. De heer Waasdorp leidde correct C. G. W. IN DEN HAAG. C. G. W speelde in Den Haag in het Zuidersportpark tegen een werkloozenelf- tal. De Leiïenaars wonnen met 43 NEDERLAAGWEDSTRIJD DE VALKEN. Morgenmiddag halfzes speelt De Valken I thuis haar eersten nederlaagwedstrijd tegen het Kam. Onnes elftal. K-R.V. (KATWIJK RIJN)—D.O.S. Zondag speelt K.R.V. I op.eigen terrein om halfdrie tegen D.O.S. een bekerwed- striid. Het 2e elftal speelt thuis om half drie tegen V.VL. III uit Voorschoten haar eersten promotie-wedstrijd. Om halfvijf spelen de A juniores tegen Foreholte A uit Voorhout. o ALPHEN I—FORTUNA I. Alphen speelt Zondag a.s. haar laatsten competitiewedstrijd tegen het inmiddels gedegradeerde Fortuna, iets wat wel niet j vaak zal voorkomen Het Alphensche elftal ziet er als volgt uit: doel: Tuinenburg; achter: v. d. Woen- sel en Hessellng; midden: v, d. Leek, Dijk man en Broer; voor: Binnenkamp, J. Windhorst, Ram, A. Windhorst en Beze- mer. ALPHIA I—POSTDUIVEN t Zondag te Gouda. Bovengenoemde beslissingswedstrijd die zoo men weet gespeeld wordt om een plaats in de derde klas K.N.V.B.. wordt Zondag te Gouda gespeeld en wel op het terrein der vereenlging „Olympia". Het elftal van Alphia Is voor dezen be langrijken wedstrijd als volgt samen gesteld Doel: Bouthoorn: achter: Bouthoorn en Domburg; midden: Schellingerhout, v. Loon en Mulder: voor: Brltsemer. D. de Jong. Zwaan Reumerman en Roodenburg. KORFBAL. DE WEDSTRIJD OM HET LANDSKAMPIOENSCHAP. Naar wij van bevoegde zijde vernemen heeft 't N.K B bestuur aan den L.K.B. ver zocht voorbereidende maatregelen te tref fen voor de beslissingswedstrijd Deetos Westerkwartier, waaraan de Leidsche Bond zijn volle medewerking zal verleenen door de algeheele regeling op zich te nemen. Het hgeft er dus allen schijn van dat het gisteren in ons blad vermelde protest van de Amsterdammers weinig uit zal richten. LEIDSCHE KORFBALBOND. Langzaam maar zeker loopen ook de seriewedstrijden van den Leidschen Korf bal Bond ten einde Reeds meerdere weken geleden is de laatste wedstrijd hiervoor in de 1ste klasse der adspiranten-afdeeling gespeeld, terwijl morgen de 2e klasse even eens zal eindigen De wedstrijd Noorder kwartier IIOosterkwartier n (aanvang 3 uur) zal naar alle waarschijnlijkheid hier tevens de beslissing brengen. Alleen wan neer Oosterkw. met een oneven goal mocht winnen, zou een beslissingskamp tusschen dit twaalftal en Zuiderkwartier II noodza kelijk blijken. De standen der adspiranten-afdeelingcn luiden als volgt: Afdeeling I: Zuiderkwartier I 2 11 31 3 Oosterkwartier I 2 1-1 45 2 Noorderkwartier 12—11 23 1 lste prijs: Zuiderkwartier. Afdeeling II: Zuiderkwartier II 2 1 1 21 3 Oosterkwartier II 1 1 00 1 Noorderkwartier n 1 1 12 Ook voor de Leden-afd. worden Zon dag a.s. de laatste ontmoetingen gespeeld. In de lste afd. wordt dan reeds de beslis singswedstrijd gespeeld tusschen Klimop I en Oosterkwartier I (om 2 uur op 't Fluks- terreini. welke twaalftallen, zooals gemeld, belde én een zelfde puntenaantal én even goede doelcijfers hadden. De winnaar van dezen kamp gaat dus met den lsten prijs strijken. Overigens luidt de eindstand hier: Klimop I 4 3 1 28—7 6 Oosterkwartier I 4 3 1 123 6 Fluks III 4 3 1 18—13 6 Algemeene I 4 1 3 719 2 Noorderkwartier I 4 -4 730 0 In de tweede afdeeling zal de beslissing ook a.s. Zondag wel vallen. We kunnen al thans moeilijk aannemen dat Oosterkwar tier II een fout zal maken tegen het be zoekende Fluks IV (deze wedstrijd begint om 4.30 uur), dat de laatste tijd nog wel eens met onvoltalligheid te kampen heeft. Oosterkwartier II 2 252 4 Algemeene II 3 2 1 104 4 Oosterkwartier III 3 1 2 36 2 Fluks IV 2 2 1—7 Zooals uit dezen stand blijkt, legt alleen dan, wanneer Oosterkwartier II verliest, Algemeene II beslag op den lsten prijs. -o- LAWN-TENNIS. MEJ. ROLLIN COUQUERQUE VERLIEST. In de kwartfinale van het dames-dub belspel sloegen de dames AdamoffSper ling de dames Couquerque en Horn met 7—5. 6—3. In het Gemengd Dubbelspel wonnen Miss Stammers en Wilde van mej. Couquerque en Nishimura met 97, 64. NATIONALE KAMPIOENSCHAPPEN TE AMSTERDAM. Op de jaarlijksche vergadering van den N. L. T. B is. zooals men zich herinneren zal. het reeds genomen bestuursbesluit om de nationale kampioenschappen te Hil versum te houden, gewijzigd en als plaats dier kampioenschappen wederom Amster dam aangewezen Althans onder reserve dat Hilversum zich niet op het standpunt zou stellen dat de reeds gedane toezegging moest worden gehandhaafd. Het bestuur van Hilversum heeft een verschuiving naar Amsterdam goedge keurd. onder voorbehoud van een vergoe ding voor gemaakte kosten. Het dagelij ksch bestuur van den N. L. T B. heeft hieromtrent een accoord ge troffen Alzoo zullen de nationale kam pioenschappen wederom te Amsterdam gehouden worden en wel in de eerste week van September (39) op de banen van Festina. ATHLETIEK. DONARLEDEN NAAR DELFT. Zondag a.s komen op de athletlekwed- strijden van de voetbal- en athletiekver- eeniging „D.H.C." te Delft voor Donar (Leiden) uit: J. Schüss 800 M. (klasse Bi en C. Pont 1000 M (klasse C.) „HOLLAND'-LEDEN NAAR DELFT. Zondag nemen eenige leden van den Athletiekvriendenkring „Holland" deel aan bovengenoemde wedstrijden. Mede in verband met het propagandistisch karak ter is het programma eenigszins beperkt. Kronlg. Jaspers, de Vink en van Benten starten in de 100 yards kl. C., terwijl A. Visser uitkomt in de 800 M. kl. B. Eveneens is ingeschreven voor 3 x 1000 M. estafette alle klassen. De estafette-ploeg is samengesteld uit: van Bakel, Dubbelaar en Visser. Tennis-wenken van den wereldkampioen Fred Perry. FRED. PERRY. EEN RAADGEVING AAN BEGINNERS. i. Ik stel mij voor. dat vele mijner lezers mischien de meeste wenschen te weten „Zal hij mij vertellen, hoe ik mijn spel kan verbeteren?" Ik zal trad,' n daarbij behulpzaam te zijn en in de tech nische uiteenzettingen zoo eenvoudig mo gelijk blijven. Ik ben niet van plan streng en dogma tisch te werk te gaan bij het geven van wenken over dat veel besproken onder werp „correcte stijl". Want wat correct is voor den eenen speler, is juist het te genovergestelde voor den ander. Ik kan alleen de methoden verklaren, die ik met succes gevolgd heb en die wellicht ook u voordeel brengen. Als een jongmensch een bepaalden slag van nature goed speelt, moet hem zelfs wanneer zoo'n slag niet „klassiek" is feitelijk toegestaan worden die te blijven spelen, zoolang de vrije ontwikkeling van het spel er niet door belemmerd wordt. Neem bijvoorbeeld de backhanddrive. Ik veronderstel, dat de meeste trainers, in ieder geval de meeste Britsche trainers. H. W. Austin als het volmaakte voorbeeld zul len nemen. Zij zullen tot hun leerlingen zeggen „Ga naar Wimbledon; kijk naar Austin en volg hem zoo nauwkeurig mo gelijk na." Een heel goede raad, tenzij de jongen of het meisje in kwestie van na ture een andere backhand heeft, welke, I wanneer zij op de juiste wijze wordt ont- wikkeld' in de toekomst tot behoorlijke prestaties in staat is. Alleen wanneer een i slag zoo slecht is, dat hij een handicap voor de tenniscarrière van den ongeluk- kigen bezitter dreigt te worden, zou ik willen zeggen: „Schaf dien af en leer een anderen aan." Austin's backhand, hoe volmaakt ook, is een uit vele. Die van René Lacoste, geno men met den top van het racket hoog op geheven, waarbij vaart en richting in sterke mate van de draaiing van het li chaam afhankelijk zijn, is een even sier lijke als doelmatige slag Jack Crawford heeft zijn „gesneden" backhand prachtig onder controle. Het zou toch wel het top punt van dwaasheid geweest zijn, wan neer een trainer gepoogd zou hebben dezen grooten tennissers een andere methode aan te leeren. De backhand van Jean Borotra. onjuist als zij in de oogen van technici moge schijnen, heeft in menigen heftigen strijd stand gehouden. Maar Borotra vormt de wetten voor zichzelf. Ik moet er bij het jeugdige clublid op aandringen naar volmaaktheid in zijn spel te streven, al zal hij die en mijn opmerkingen tot de heeren zijn natuur lijk ook tot de dames gericht waar schijnlijk nooit bereiken. De poging om over de geheele linie zoo perfect mogelijk te spelen is van veel meer beteekenis dan het uitsluitend gebruik van bepaalde sterke en verwaarloozing van de zwakke slagen. Ik heb menschen ge kend, die. omdat ze een bruikbare fore hand drive bezaten, jaar in jaar uit de backhand „ontdoken", maar de tijd komt, dat zelfs het beperkte met deze tactiek verworven succes bij het klimmen der ja ren en het verminderen der energie ver dwijnt. Lawn-tennis wordt geleidelijk aan zoozeer als all-roundspel beoefend, dat die spelers, die slechts de beschikking hebben, over een of meer slagen, steeds minder in het stuk voorkomen. Men heeft mij verteld, dat W, T. Tilden in zijn jonge jaren een heelen winter be steedde aan het hervormen van zijn back hand drive. Ikzelf verloor eens mijn plaats in mijn clubteam, omdat ik ten koste van alles besloten was te leeren hoe ik bij een aanval het best den bal „ineens" kon ne men. Die poging bracht mijn spel tijdelijk in de war, maar altijd weer ben ik er dankbaar voor, dat ik het eens heb door gezet. Beschouw uw slagen als aandeelen in het tennisspel, die steeds uitbreiding be hoeven. Oefen u. zooals een studeerend pianist de toonladders beoefent; en al zljt ge misschien een plaag voor uw vrienden net zooals de jonge musicus toch. dient ge uw pogingen onverdroten voort te zetten. Oefenwedstrijden zijn bedoeld om te oefenen; of ge wint of verliest is van weinig gewicht. Ik kan u geen nuttiger algemeenen raad geven dan deze: tracht een all-roundspe- ler te worden, zelfs al koestert ge geen hooger adspiraties dan een plaats in uw clubteam. De spelkwaliteit in de clubs en de tournaments gaat dusdanig vooruit, dat het noodzakelijk is geworden naar „all-roundheid" te streven. Ik weet, dat sommige sterke spelers de hoogste eer hebben weten te behalen met een beperkt slagen-repertoire. De krach tige forehand drive van Mrs. Phoebe Hol- croftWatson bijvoorbeeld, bracht haar op de eerste plaats van de Engelsche ranglijst; zij behaalde overwinningen op Miss Helen Jacobs (thans Amerikaansch kampioene) en zegevierde ontelbare malen in de Wightman Cup- en andere tour- nooién, ofschoon zij haar backhand slechts als defensieve slag en de volley in het ge heel niet gebruikt. Men vertelde mij, dat Gerald Patterson kampioen op Wimble don werd met een grillige backhand, die hem dikwijls in moeilijke situaties bracht. John Doeg. een Amerikaansch kampioen uit den laatsten tijd, slaat een prachtige service en volley, doch zijn ground stroke staat op lang niet zoo'n hoog peil. Doch het zijn de sterke en niet de betrekkelijk zwakke slagen van deze „sterren", welke wij moeten overnemen. W. T Tilden beëindigde juist zijn loop baan als amateur, toen ik mijn intrede in de „groote tenniswereld" deed. Ik noem hem. omdat zijn spel over de geheele linie geperfectionneerd was. Forehand, back hand, volley, smash, „spin" van allerlei karakter of in het geheel geen „spin", dat alles had hij tot zijn beschikking. Het resultaat was, dat hij steeds groote va riatie in zijn spel kon en kan bren gen. Hij verstaat de kunst zijn spel aan de zwakheden van zijn tegenstander aan te passen. Tenzij ge een genie zijt zult ge met uw tennisgestalte nooit hooger groeien dan Tilden's schouder, maar het is in ieder geval amusant het eens te probeeren. (Nadruk verboden.) WIE» RENNEN. „NIEUW-SWIFT". Zondag zal door genoemde vereenlging een teamrace worden gehouden. De A- klassers rijden 85 K.M.. de B-klassers 60 K M. en de C-klassers 30 K M. De bijeen komst is bij het clublokaal om kwart voor acht, terwijl de start om half negen plaats vindt. De stand van de competitie om het race-rijwiel is thans voor de A-klasse als volgt: C. Verbuig, 72 punten; A. Collee, 58 p., Ch. en T de Roode, ieder 50 p., Ab. strijk en R Riethoven, ieder 32 p. In de B-klasse zijn de vier hoogst geplaatsten: J. de Haas. 56 p., J. Geertsma 54 p., H. de Haas 52 p., A. Kamp 36 p. Eerstgenoemde drie renners moeten echter nog een be- slissingsrit rijden van een sprint over 500 meter, welke punten dan nog moeten bij geteld. In de C-klasse staat J. Sinteur met 72 punten onbedreigd aan den kop, gevolgd door R. de Roode met 46 punten. trekken. De wedstrijden bestaan uit: kop- pelwedstrijd, achtervolging, omnium, ver der wedstrijden voor amateurs enz. Voor ditmaal bestaan de koppels uit: PijnenburgWals Slaats—Ger. Leene (Nederland i Omer DebruykerJ. Ver- haeghe (België) BremerKorsmeyer (Duitschland)Verder v. d. HeidenJazet, MetzAdan. RiethovenMatena v Baak Fabel. WesterBosland OomsCleeren. Aan de sprintnummers neemt o.m. deel onze Nederlandsche kampioen Arie v. d. Linden. HEEMSTEEDSCHE WIELERBAAN. De Heemsteedsche Wielerbaan brengt Zondag 26 Mei as. een programma, het welk ongetwijfeld groote belangstelling zal GYMNASTIEK. „HOU-VAST" (BOSKOOP), In een daartoe speciaal belegde leden vergadering in hotel „Neul" te Boskoop heeft de voorzitter van de gymn._ en athl.vereeniging „Hou-Vast" de heer W. M. de Vos, het voorzitterschap overge dragen aan den neer Vermeij, hoofd der openbare school aldaar. In deze zelfde vergadering werd de heer De Vos, die onlangs naar Alphen vertrok, benoemd tot eerelid.

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 9