DSCH DAGBLAD - Tweede Blad Dinsdag 21 Mei 1935 UIT DE RIJNSTREEK. «onder h. st. werd hierna het bestuurs- stel aangenomen om gedurende het n een tweetal Strand-demonstratles geven, terwijl een tweetal propanganda- ,aen In het Casino reeds vrij vasten „"hebben aangenomen, waarbij evenals "heen een groote verloting zal worden anlseerd. waarvoor bereids de goed ig is aangevraagd; vooral voor de panganda en verloting vroeg het be ur aller medewerking. Door den voorz. d medegedeeld, dat door het bestuur og wardn benoemd als aanvullende in- cteurs de dames P. v. d. Bent—de Bruin A. Luseher en de heeren Jo v. d. Bent en rten v. Duin, werd dank gebracht voor buitengewone verdiensten welke zij de ade bewijzen voor de groote zorg aan t materiaal. Vervolgens was het voor den rzltter een verheugend feit een woord lol en hulde te brengen aan het Bri- de-lid den heer P. Ie Grand te Sassen- in, voor zijn heldhaftige redding uit zee neen drenkeling op 11 Juli 1934 aan het derstrand, de Brigade kan trotsch zijn zulke leden. Voor het diploma A van n Ned. Bond tot redding van Drenkelin- slaagden de heeren M. v. Duin. Jac. en'oorde en A. Zwitser, terwijl mej. v. d. Me Bruin het B-diploma behaalde, feliciteerde de betrokkenen doch ook afd. met een dergelijk succes. Inzake de ploeg kon de voorzitter mededeelen een seinketen langs de kust is tot d gekomen, waaraan door de Brigades IJmuiden, Zandvoort, Noordwijk. Kat ie en Wasenaar zal worden deelgenomen Instelling die het werk der Brigades tr op hooger peil zal brengen. Op voor- van den heer v. d Wllllk werd beslo- een stel Leguanen aan te schaffen de reddings-vlet en de kosten hier- te doen bestrijden uit het Tomfonds. dit fonds ook tot doel heeft het meer ectioneeren van de reddingsmiddelen, werd gewezen op een nieuwe vinding het gebied van Reddingsmiddelen, ver- ardigd uit Balsahout, een houtsoort die ter drijf capaciteit moet bezitten als -k; door het bestuur werd toegezegd aangekondigde verbetering grondig te n onderzoeken en zoo mogelijk hieruit voordeel te halen. Hierna volgde slul- onder dank voor opkomst en de aan- en zakelijk gevoerde discussies. reformeerde Bond in de Herv. Kerk. hier ls een afdeellng opgericht van Gereformeerden Bond, tot uitbreiding verdediging der Gereformeerde waar- in de Herv. Kerk, met aanvankelijk leden. Het voorlooplg bestuur bestaat de heeren W Sloof. Smid, C. Vink en Hegeman Jr.; als adviseerenó lid treedt de heer J. H. Hegeman. NOORDWIJKERHOUT. kaulotocht voor Ouden van Dagen, r aanleiding van ons bericht inzake togelijkheid van een niet doorgaan den autotocht voor Ouden van Dagen, lift de heer P. P. van Denzen. voor- r van het. comité voor Ouden van n ons dat dit stukje wel wat voor- Is daar voor die reis nog geheel geen "king of vergadering is gehouden, ral eerst eens vergaderen en de lijkheden bespreken en dan vaststel- of de reis door kan gaan of niet. Men it ieder iaar de moeilijkheden over- ten en het comité was telkenmale 1100 maal, maar wel 1000 maal beloond de moeite, als het getuige was van vroolljken middag bezorgd aan de tn van dagen. Reeds nu ziet men weer "rig uit naar de reis. Schr. meent dat «as gezegd ls. deze eens begonnen tocht J.er achterwege te laten. Hij hoopt dat degenen die er voor voelen, de i«n van dagen weer een genoeglijken dag te bezorgen, niet op zich laat aten. Het comité is nu reeds bereid een age voor dit mooie doel te ontvangen. OEGSTGEEST. - De gehouden collecte op den Natlona- Reclasseeringsdag heeft in onze ge ste opgebracht f. 237.55. - Bij loting ls de nummering van de («teerde candidatenlijsten voor de a.s. "aeenteraadsverkiezing vastgesteld als "S': 1 R.K. Staatspartij; 2. Christ. Hist. '"1; 3. Antl-Rev. Partij; 4. S.D.A.P.; 5. 111. Democr. Partij; 6. Gemeentebelang. RIJNSBURG. Burgerlijke Stand. todertrouwd: A. v. Nieuwkoop jm. 24 j. Noort jd. 24 j. Geen proefaanbesteding, Was in de laatst gehouden raadsverga- PJf besloten, dat voor den bouw van «iderswoningen uitgaande van de Wo- s„Kwvereenlging „Spinoza" een proef- ■c&esteding gehouden zou worden om over de kosten te kunnen oor- thans wordt medegedeeld, dat die ""aanbesteding niet doorgaat. --Woensdag 22 Mei zal In deze gemeente B. ?loe®pjesdag worden gehouden ten lu„ de inrichtingen voor toevallijders Raarlem—Heemstede. "^boals de laatste jaren gebruikelijk in h cok dlt iaar in den namiddaS ,l 0e Paardenmarkt, een demonstratie jJ™ea door de Muzlekvereeniging, de iXi vereeniBinS en de Voetbalver- •n» 8 Tevens zal voor de jeugd een auonwedstrijd plaats vinden. SASSENHEIM. Bekroningen op „Flora". A'£Iol'a" wei'dsn door plaatsgenooten Urm»v bekr°ninien behaald: tl»,." KNieuwenhuis en Co., verguld medaille voor collectie Trlumph- W ^Ier?uld zilveren medaille voor col- «V pBJbPhtulpen ln perken. Oiili,' van Zonneveld, gouden me- (■t[ mlL°i„C0"cctie Darwintulpen; gou- Tuina- le voor collectie enkele late tnlleju' er®uld zilveren medaille voor SW„ enkele vroege Tulpen; verguld fló», T lricdaüle voor collectie enkele *5e Tulpen ln perken. Firma N. Beumer, gouden medaille voor perk beplant met enkele late Tulpen 1 „Rosabella". Firma van Leeuwen, gouden medaille voor Inzending Darwintulpen. N V. E. Kruljff, verguld zilveren medaille voor Inzending Parkiettulpen. Firma H. v. d. Wilden, verguld zilveren medaille voor een drietal perken Triumph- tulpen. Firma Gebr. Speelman, zilveren medaille voor perk beplant met Triumphtulp „Dorado". Bovendien werd voor „Tuinlandschap pen" toegekend aan Anton Vooren, ver guld zilveren medaille; N Beumer verguld zilveren medaille; W. Boekee, verguld zil veren medaille en als extra-prijs de zil veren medaille van het weekblad „Flo- ralia". Het Gemengd Koor „St. Ambrosius" zal 2den Pinksterdag deelnemen aan het concours te Alkmaar. STOMPWIJK. GEMEENTERAAD. Slootdcmping Westvlietweg wordt uitge voerd met geschoolde en ongeschoolde arbeiders - Extra hulp aan werkloozen - Subsidieverlening aan 't Wit-Gele Kruis. Onder voorzitterschap van burgemeester Keljzer kwam de raad dezer gemeente in openbare zitting bijeen. Afwezig de heer Mooijman. De notulen werden goedge keurd en de ingekomen stukken voor ken nisgeving aangenomen. Wijziging Gem.-begrooting '35, slootdem- plng Westvlietweg. Zoolang geen leening is gesloten f. 115 over te schrijven op den kapltaaldienst De heer Wlllemsen: B. en W. doen geen positief voorstel tot uitvoering. Daar de uitvoering noodzakelijk moet geschieden, had 't voorgesteld moeten.-"worden. nu 't rijk geen subsidie geeft, als productief werk. De heer Vink: 't praeadvles is duister. Dat het werk dient -uitgevoerd, ondanks dat het eene departement subsi die weigert, bewijst wel dat een ander de partement vraagt hoe het er mee staat. De juiste oplossing is particuliere aanbe steding met en zonder aanwijzing van personeel door de arbeidsbeurs. De heeren Bloemheuvel en de Lange sluiten zich aan bij de vorige sprekers. De voorzitter; B. en W. stellen niet voor het werk uit te voeren ln werkverschaf fing. Toen geen subsidie werd verstrekt, hebben B. en W. zich geplaatst op het standpunt particuliere aanbesteding, doch B en W. wilden de vrije hand hebben opdat het uitgetrokken bedrag niet wordt overschreden. Bij aanbesteding zal in elk geval be paald worden dat de arbeiders van de arbeidsbeurs betrokken moeten worden. De heer Willemsen meent dat uitvoe ring in 't vrije bedrijf niet duurder zal worden, mits via de arbeidsbeurs voor dit werk geschikte arbeiders worden geno men. Z. h. st. wordt besloten 't werk uit te besteden met geschoolde- en ongeschool de arbeiders, aan te wijzen door de ar beidsbeurs. Kosten t. 7200 waarvan f. 3600 door de Provincie wordt vergoed. Voorstel Inzake extra-hulp aan werk loozen steunverleening B) wordt z. h. st. aangenomen; evenzoo het voorstel tot wij ziging der verordening op de heffing en invordering van schoolgelden en vaststel ling der verordening op de heffing van opcenten op de hoofdsom der Gemeente- fondsbelasting 175 opcenten). Voorstel subsidie Wit-Gele Kruis voor onderwijs aan spraakgebrekklge kinde ren (f. 421. De heer Vink zegt. dat bij de begroo- ting alle subsidies geschrapt zijn, waarbij schade ls toegebracht aan allerlei nuttig werk Nu, half Mei, terwijl de begrooting niet is goedgekeurd, komen B. en W. met een subsidie-voorstel, dat is bedenkelijk, daardoor zet men de deur weer open voor meerdere aanvragen. De aanleiding motiveeren B en W. door te zeggen, dat dit onderwijs klassikaal moet zijn, anders is 't geld weggegooid. De voorzitter zegt dat het voorstel uit gaat van den schoolarts; deze heeft met B en W. de zaak besproken. Het school bestuur heeft reeds met succes een spraak- leerares aangesteld. Weth. v. d Bosch: deze zaak is bij 't Wit-Gele Kruis gekomen, omdat er Iemand moest zijn die alles regelde: ook voor 1935 heeft dit zich voor de betaling garant ge steld, doch vraagt nu om financieele re denen subsidie. De heeren Bloemheuvel en Willemsen zullen voorstemmen, ofschoon de vrees bestaat dat Ged. Staten 't niet zullen goedkeuren. Het voorstel wordt hierna z. h. st. aangenomen evenals de goedkeu ring van de rekening 1932 van het Bur gerlijk Armbestuur met een nadeelig slot van f 1527.40. Z. h. st. worden hierna aangenomen: afwijzende beschikking op het verzoek van J. B. Geers, om ontheffing legesgeld (f.2) voor bouwvergunning; voorstel ver koop 45 M2. grond a 10 ct. per M2 aan de Veenestraat aan P. Th. v. d. Krogt; wijziging en aanvulling ambtenarenregle ment (vlag- en uniform-verbod). Op een vraag van den heer Wlllemsen zal de huurtoeslag voor de werkloozen in de é.v. vergadering van B. en W. worden besproken. Na verzet van den heer Bloemheuvel, zullen de vragen van dit lid Inzake water voorziening perceelen Achterweg ln be sloten zitting worden beantwoord, De lljstnummering voor de a.s. Ge meenteraadsverkiezing luidt als volgt: 1. A R -Chr. Hist.; 2. Werkloozenlljst': 3. S.D.A.P.; 4 R.K. Staatspartij; 5. Kath. Dem. Partij; 6. Gem. Belang. VEUR. De lijstnummering voor de a.s. Ge meenteraadsverkiezing luidt als volgt: 1 S D.AP.: 2. Gem. Belang, Vrijh. Bond; 3. R.K. Staatsoartiji. Kath. Dem. Partij; 5. A.R.-Chr. Hist. VEUR-LEIDRCHENDAM Gevonden: 1 bestelboek voor fordolie, 1 rozenkrans. 1 damesportemonnaie inh. f. 0.75. Adres bureau van politie. Wegens frauduleuze slachting is al hier tegen v. d. B. proces-verbaal opge maakt. Ged. Staten hebben goedgekeurd het besluit van den raad van Stompwijk, tot het aangaan van een kasgeldleenlng groot f 80.000 a 2 pet. en 3/8 pet. provisie bij de fa Heldring en Pierson te Den Haag. De gemeentepolitie heeft aangehou den als verdacht van diefstal van een nieuwen autoband uit het brandspuithuls aan den Achterweg. G.. vroeger wonende te Veur, thans te Den Haag en v. der B„ wonende te Stompwijk. In afwachting van de beslissing van den officier van Justitie zijn belden in verzekerde bewaring ge steld. VOORSCHOTEN. Raadsagenda. Morgenavond te 8 uur vergadert de Raad dezer gemeente ter behandeling van de navolgende agenda: 1. Ingekomen stukken 2. Voorstel tot het geven van een naam aan een nieuwe straat 3. Verzoek om subsidie der R.K. HBS. ,.S. Bonaventura" te Leiden 4. Vaststelling pensioensgrondslag ombtena- ren van den Burgerlijken Stand 5. Vaststelling verordening benoembaarheid, enz. gemeente-veldwachters 6. Verla ging salarissen gemeente-ambtenaren. Volkenbondsherdenking voor schoolkinderen. Op den dag van den Volkenbond, zijn de leerlingen uit het zesde en zevende leerjaar, van de Hervormde School, Openbare School (Dorp) en School met den Bijbel Wijngaarden laan i. in de gymnastiekzaal achter het Raadhuis, bijeen gekomen onder leiding van hun onderwijzers. Tevens waren aanwezig als vertegen woordigsters van de afd. van de ver. „Voor Volkenbond en Vrede" de dames De Vreeze, v. d. Stoel en v. d. Ende. De heer D Rlezenbos, oud-hoofd eener Chr. School, heeft voor de leerlingen een uiteenzetting gegeven van den Volken bond, waarna, onder leiding van den heer S. S. Leppink, hoofd der Herv, School, enkele toepasselijke liederen werden ge zongen. Namens de afdeellng werden mevrouw Riezebos witte lelies aangeboden. Voetbalwedstrijd ten bate der Bleekneusjes. De opstelling van de beide veteranen- elftallen die, ten bate van de Voorscho- tensche Bleekneusjes morgen. Woensdag avond om 7 uur om den wisselbeker zullen spelen, luidt als volgt: Rouwkoop-veteranendoel: J. C de Bandt; achter: J. v. Roy, E. v. d. Blom; midden: J. J. Braggaar. J. P. P. Achttien, G. J. Yperlaan; voor: J. J. Pijnnaken, J. Dijksma, dr. M. v. d. Stoel, W. I. Riethoven en H. C. Eigeman. V.Vi.-veteranen: doel: J. Stens; achter: A. Meershoek en B. v. Aken; midden: A. v. d. Meer, D. Groenewegen, J. Kooyman; voor: C. Ouwerlingen, Joh. Meester, dr. H. de Boer. J. v. d. Peet en J. Mathot. Scheidsrechter is de heer Arnoldus. ZOETERWOUDE. Auto tegen huis gereden. P. B., alhier, ls met een zeer groote snel heid, terwijl hij aan het eind van den nieuwen weg de Weipoort wilde inrijden, met de voorzijde van zijn auto tegen den voorgevel van de woning van J. V. gereden. Door den schok ontstond een groot gat in den muur en werd de voorgevel geheel ontzet. Onmiddellijk zijn maatregelen tegen het instorten van den muur genomen en is de woning met een schutting afge zet. In de woning werd eveneens groote schade aangericht, doch niemand werd gewond. Mej. van D.. wonende in 't Lage Rak alhier heeft bij de politie aangifte gedaan van het feit, dat zij door haar buurvrouw mej. B bij een woordenwisseling is mis handeld. Zij werd geslagen met een stuk hout. Reeds meerdere malen moest de politie tusschenbeide komen. Thans zal proces-verbaal worden opgemaakt. Het hoofdstembureau heeft de Inge leverde lijsten van candidaten voor de a.s. gemeenteraadsverkiezing, nadat in een lijst de noodige verbetering binnen den gestel den termijn was aangebracht, alle geldig verklaard en de daarop voorkomende can didaten gehandhaafd. Door het bestuur van den R.K. Bouw vakarbeidersbond „St Joseph" alhier is aan B en W. een adres gericht, waarin verzocht wordt te willen bevorderen, dat bij den arbeiderswoningbouw aan den Schenkelweg zooveel mogelijk plaatselijke arbeidskrachten te werk gesteld worden. De Roomsch Katholieke Bouwvak arbeidersbond alhier heeft verzocht aan het gemeentebestuur om ook werk- looze bouwvakarbeiders, zooals grondwer kers en opperlieden, in dienst te willen stellen als losse gemeente-werklieden, ten einde aldus te verkrijgen dat deze per sonen 36 werkdagen in een jaar kunnen maken, waardoor weer aanspraak gemaakt kan worden op een uitkeering uit de werk- loozenkas. OPENING MODERN ZWEMBAD TE OUDE-WETERING. OP 1 JUNI DOOR BURGEM. PEEK, Naar wil vernemen zal Zaterdag 1 Juni e.k. officieel het in werkverschaffing uit gevoerde zwembad geopend worden, aan de totstandkoming waarvan men op het oogenblik nog met man een macht werk zaam ls Deze ooenine zal geschieden door Burgemeaester Peek van Alkemade die, gellik bekend zich sterk beijvert de om geving van ziin gemeente meer en meer tot een waterSDortcentrum te maken. De openingsfeestelijkheid zal o.a. gepaard gaan met een kinderzwemwedstriid. de monstratie eener reddinesbreade en onder linge zeilwedstrijden van de Braassemcr Ze'lvereeniglng. Het nieuwe zwembad waarover wil in- dertyd reeds mededeelingen gaven, be looft een der grootste en modernste uit de gansche omgeving te worden. Gelegen aan het schilderachtige Braassemermeer op een prachtig punt zal dit dames- en heeren zwembad bestaan uit een viertal bassins, waarvan twee diepe en twee ondiepe De afmeting van leder bassin ls 80 x 22 M. met twee spring- of duiktorens en twee glljplanken. De totale wateroppervlakte ls plm. 6000 M2. terwijl er een 100 tal kleed cabines en 2 groote cabines voor school kinderen komen. Bit deze zweminrichting die zeker de aandacht zal trekken wordt een fraaten tuin aangelegd met een ruim parkeerter rein. terwtll tevens een "root pavilloen in aanbouw is vanwaar men een ver uitzicht zal hebben od het mooie Braassemermeer en de landelHke omgeving Het geheel be looft een prachtige aanwinst voor de ge meente te worden en zal een Dorado zijn voor de watersportliefhebbers, wier aantal in de laatste laren zoo sterk stijgend ls. Een en ander getuigt wel in hooge mate van de activiteit van het gemeentebestuur van Alkemade. dat in dezen tijd blijk geeft van een vooruitzienden blik. ALPHEN Belegging kasgelden. Met 1 Juni a.s. heeft onze gemeente aan kasgelden beschikbaar een bedrag van rond f. 175.000 dat voor belegging in aan merking komt. Volgens de regeling voor de belegging en het opnemen van kasgel den door den gemeente-ontvanger, kan dit bedrag geplaatst worden bij de N.V. Al- phensche Bank, alhier, ln welk geval een rente kan worden gemaakt van hoogstens 2 pet. Er bestaat evenwel gelegenheid van genoemd bedrag 1.90.000 a f. 100.000 tijde lijk uit te leenen aan de gemeente IJssel- monde tegen een rente, berekend naar 3 1/4 pet. 's Jaars. Waar voor deze handelwijze voor de ge meente een meerdere bate kan worden verkregen stellen B. en W. den raad voor te besluiten een bedrag van ten hoogste f. 100.000 voorloopig voor den tijd van drie maanden, als kasgeld te verstrekken aan de gemeente IJsselmonde. Aanbesteding. Bij de door den architect N. Rietveld ln hotel Sportrust gehouden aanbesteding voor het amoveeien van een woonhuis en bouwen van 4 woonhuizen aan de Prins Hendrikstraat, waren de inschrijvingen als volgt. Gebrs. Mulder, Bodegraven, f. 13.465.—; W. v. d. Bijl, Alphen a. d. Rijn, f. 13.090.H. Oudenes, Alphen a. d. Rijn, f. 12.960.W. v. d. Helm, Alphen a. d. R., 1.12.845.J. Vonk en Zn., Alphen a. d. R., f. 12,630.Gebrs v. d. Meent, Alphen a. d. Rijn, f. 12.470.Gebrs. v. Wijk, Alphen a. d. Rijn, f. 12.362.Gebr. Bons, Alphen a. d. Rijn, f. 12.194.J. v. Bijsterveld, Oudewater, f. 11.857.Gebrs. Bodegraven, Boskoop, f. 11.195.—J. Kramer en A. Bauer, Alphen a. d Rijn, f,11.195.De gunning werd aangehouden. Bij de politie werd tegen zekeren B. aangifte gedaan wegens mishandeling. Het voorwerp waarmede de mishandeling plaats vond, kon in beslag worden ge nomen. Een officier van het Leger des Hells werd op de Alphenschebrug aangereden door een auto De officier verwondde zich hierbij, terwijl ook zijn kleeren werden beschadigd. Nr. en letter van de auto zijn bekend. Alhier werden twee rijwielen ont vreemd. Later la een der rijwielen terug gevonden. De Ingeleverde candidatenlijsten voor de a.s. gemeenteraadsverkiezing in onze gemeente zijn door het hoofdstembureau, goedgekeurd. Van de lijst der Lib. Staats partij moest alleen de candidaat W. Bra- ber worden afgevoerd, daar deze geen ver klaring van bewilliging had ingediend. De e.v. dagen van heden af wordt in onze gemeente de jaarlijksche col lecte gehouden ten behoeve van het fonds tot aanmoediging en ondersteuning voor den gewapenden dienst in Nederland. Donderdagavond a.s om 8 uur zal door den burgemeester ln de Trouwzaal in het Huis der Gemeente, de Installatie worden verricht van de commissie voor de vakcursussen voor Jeugdige werkloozen alhier. Onze plaatsgenoot G. Bruines slaagde voor het diploma A, verpleger voor zenuw en geesteszieken. Onze plaatsgenoot A. J. Zaundbre- cher slaagde te Utrecht voor het examen leermeestergezel handzetten typografie. Gevonden: 1 belastingplaatje; 1 re serve-autoband: foto's; een schot van een vrachtauto; 1 japon; 1 hond en 1 pak papier. Inlichtingen Politiebureau Juliana- straat. ALKEMADE. In de vergadering van het hoofd stembureau is overgegaan tot nummering van de candidatenlijsten. Door het lot werd beslist, dat de lijst P. de Jong Cz. (R.K. Staatspartij) No. 1 werd aangewezen, No. 2 de lijst J. van 't Hart (wilde lijst); No. 3 lijst P. Zoetemelk (wilde lijst); No. 4 lijst J. Verwey A.R. en C.H.). De bij de werkverschaffing geplaatste arbeider J. N. V. is door den minister van sociale zaken voor den tijd van 13 weken van plaatsing uitgesloten wegens mishan deling van een zijner mede-arbeiders. Door de muziekvereen. „Liefde voor Harmonie" te Roelofarendsveen werd de rij van zomer-concerten geopend. Niet tegenstaande het gure weder waren velen naar de Noordhoek gekomen om van de muziek te genieten De muziekuitvoering stond onder leiding van den directeur, den heer van Leeuwen uit Abbenes en het programma werd vlot afgewerkt. BODEGRAVEN. Kind doodgereden. afloopen en liep tegen een voorbijrijdend® bestelauto, afkomstig uit den Haag, op. Het achterste deel van de auto raakte den jongen. Hij werd tegen den grond geslin gerd met een gebroken been en een gapende wonde aan het hoofd. Toevallig waren de chef-veldwachter en de Majoor van de RijksveldWacht vlak in de nabijheid. Deze droegen den knaap in de ouderlijke wo ning. terwijl terstond een dokter gewaar schuwd werd Het kind was bewusteloos en overleed helaas na korten tijd onder de handen van den geneesheer. De bestuurder van de auto was diep onder den indruk van het vreeselijk ge beuren, maar hem treft geen schuld. Aanrijding. In de Willemstraat werd gistermiddag een knaapje dat aan het hoepelen was, aangereden door een auto. Ook dit kind liep zelf tegen den wagen op. Het kreeg eveneens een wonde aan het hoofd en een beenwond, kon nog even wegloopen in de richting van zijn huls, maar viel halver wege bewusteloos neer. Omstanders wisten het bij te brengen en brachten den knaap naar dr. Weeder. die een lichte hersen schudding constateerde. Het concert van de jubileerende muzlekvereeniging S.D.G. zal niet heden avond doch morgenavond worden gehou den. Het wordt besloten door een muzika- len rondgang. BOSKOOP. Van wie is dat horloge? Door de politie is een goud dameshor loge in beslag genomen bij een Inwoner dezer gemeente, die verzuimd had van deze vondst aangifte te doen binnen den daarvoor gestelden termijn van 24 uur. Het horloge is tijdens de tentoonstelling gevonden. Het ligt in het voornemen van de muzlekvereeniging „Harmonie Excelsior" om op de Woensdagen 22 en 29 Mei in de avonduren een muzikale rondgang door de gemeente te maken. HAZERSWOUDE. Voor de a.s. Gemeenteraadsverkiezing heeft de nummering van de ingeleverde lijsten plaats gehad. Deze luidt als volgt: lijst 1 R.K.: lijst 2 Gemeentebelangen; lijst 3 A.R.: lijst 4 C.H.; lijst 5 Lijst Arbei dersbelang. LEIDERDORP. Raadsagenda. De Raad dezer geméente komt Donder dag a.s. des v.m. te 9.45 uur in openbare vergadering bijeen. 1. Opening, 2. Notulen; 3. Mededeelin gen en ingekomen stukken; 4. Voorstel tot bliksembeveiliging van het Raadhuis en de ambtswoning; 5. Subsidie aan 't Wit-Gele Kruis te Zoeterwoude; 6 Onderhandsche aanbesteding onderhoud Plantsoen; 7. Onderhandsche aanbesteding verhuring gemeenteland; 8. Onderhandsche aanbe steding herbouw woning ln Achthoven; 9. Overname eigendom en onderhoud van de Koningstraat; 10. Verzoek van den heer M. F, Splinter om vergunning tot aanleg van een straat loodrecht op den Zijldijk; 11. Voorstel wijziging legesverordening; 12. Voorstel wijziging algemecne politiever ordening; 13. Beschikbaarstelling van gel den voor B-steun; 14 Vaststelling kohier Hondenbelasting 1935; 15. Voorstel gebruik Raadzaal bij het trouwen op buitengewone uren; 16. Vaststelling van pensioensgrond slagen; 17. Wijziging begrootingen 1934 en 1935 en begrooting van het grondbedrijf 1934; 18. Rondvraag. Gistermiddag werd het zevenjarig zoontje van den landbouwer v. D., woonachtig aan de Weipoort alhier, vlak bij de ouderlijke woning aangereden door een auto. Het knaapje kwam van het erf van de boerderij NIEUWKOOP. Vergadering van „Het Groene Kruis". In Hotel „Het Vliegende Paard" werd de jaarvergadering gehouden van de afd. Nieuwkoop—Noorden van de Z.H. Ver. Het Groene Kruis. Ruim 60 leden waren aan wezig. Na een welkom door den voorzitter, den heer A. Leenhard, las secr. H. A. Otto no tulen en jaarverslag. Het aantal leden is gestegen en bedraagt thans rond 450. De afdeellng heeft een paar moeilijke jaren medegemaakt, doch zij schijnt deze te boven te komen. Het finantieel verslag toonde een vooruitgang van f. 211.78, waardoor het kassaldo op 1 Januari be droeg f. 1530.55. Aan contributiën werd ontvangen f. 1201.90. aan subsidies f. 1128.24. De Emmabloemcollecte leverde een netto opbrengst van f. 50.68. Het in Noorden gehouden tuinfeest, dat vrijwel verregende, kostte f. 288.63 en bracht op f 360.57. De wijkverpleging eischt het grootste offer van de kas, doch zij is ook een door een ieder erkende weldaad, en ls onmisbaar geworden. De kasnazieners P. Maarsseveen en P. Pietersen constateerden alles ln orde. Voor 1935 werden als zoodanig benoemd A. F. Schuurman en A. Gruis. De aftr. bestuursleden G. A. J. van der Weijden en P. Stam werden met vrijwel alg. st. herbenoemd. In de vacatures van J. B. Tijsterman en M. J. H. Bots werden aanbevolen J. G. Vroonhof en G. L. Wil denburg. Zij verkregen resp. 33 en 36 st., waardoor ook zij bij eerste stemming be noemd waren Vergeleken bij andere jaren was de ver gadering bijzonder goed bezocht. Als bijzondere attractie was aan deze bijeenkomst een verloting georganiseerd. Bij de rondvraag vroeg het bestuurslid Stam of dit jaar weder een tuinfeest ge organiseerd moet worden, wat op voorstel van het lid Alb. van Houten ter'beoordee ling werd gelaten van het bestuur. NIEUWVEEN. Het stembureau hield openbare zit ting voor geldig verklaring der ingeleverde lijsten voor de a.s. Gemeenteraadsverkie zing. De voorzitter, burgemeester J. W. Geesink deed mededeellng van de Inge komen lijsten, zooals wij reeds vermeld hebben. De voorzitter verklaarde de lijsten geldig, doch legde de lijst Bokkestijn ter zijde als zijnde Ingetrokken. 3—1

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 7