SCH DAGBLAD - Eerste Blad Maandag 20 Mei 1935 STADSNIEUWS. UIT DE OMSTREKEN. UIT DE RIJNSTREEK. MARKT WEERBERICHT. Barometetitand. enmlddag 3 uur: 765. telegrafisch weerbericht 1 [gedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bildt. "oogste stand: 772.4 te Thorshavn. igste stand: 757.8 te Valencia tchtlne tot den avond van 21 Mei: tlge tot zwakke later weer toe- ende Zuidelijke tot Oostelijke of -Oostelijke wind. Gedeeltelijk be- t met kans op enkele reeenbultjes. Ulg verandering In temperatuur. bcitenlandscb weerbericht. Kon Ned Meteorol. Inst te De Blldt. ds Zaterdag ls zich de hooge druk IJsland weer gaan herstellen, depressie, welke voor de Noorsche gelegen was, trekt Oostwaarts af, ge- door flinke drukstljglngen. Zaterdag steeg de luchtdruk over lcrljk en later over Centraal Europa, t zich ook daar een hooge druk-ge- gevormd heeft. Tusschen deze beide 'ma ligt een lang gerekt lage druk <*d, met ondiepe kerntjes over Dene- •t»n. de Noordzee en ten Zuiden van ■ai. ad de depressies regent het hier en t, in het hooge drukgebied over Cen- Europa is het rustig weer met vrij eren hemel. er het geheele gebied bleven de tein turen nog beneden de normale rde. Oroot-Brittannlë en Ierland, ons land. -ijk en Zuld-Scandinavië, werd het Ier. mag ten onzent nog Oostelijke of acstelijke krimpende wind verwacht -. De kans op kleine regenbuitjes bestaan; in de temperatuur komt lelnig verandering. lcchttfimpfraTYtttr tor voorm.: 8 gr. C. (47 gr. F.), r 'smidd.: 10 gr. C. (50 gr. F.), uur nam.: 10 gr. C. (50 gr, F.J. WATERTIJDEN TE'KATWIJK ZEE. Voor Dinsdag. wmi. te 4 u. 19 min.; nam. te 4 u. 40 m. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting ..De ZI11". iddags 12 uur: 14 'gr. C. Zweminrichting ..Poelmeer", Middags 12 uur: 14 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Miandag: 9.24 n.m. tot 4.28 v.m. MAANS- OP- EN ONDERGANG. Mei: op 23 u. 48; onder 5 u. 53. - De directeur van 't post-, telegraaf- telefoonkantoor alhier maakt bekend, met ingang van 22 Met 1935 de be- 'mgen betreffende maandelijks verschui ft telefoongelden, welke tot dusver den voldaan aan een der loketten in t hoofdkantoor (Breestraat), uitsluitend 'den aangenomen aan het loket in het 'graafkantoor, ingang Boommarkt. Hedenmiddag te ongeveer een uur pas- Ie HK H Prinses Juliana in een ge- •en hofauto onze gemeente op doorreis Den Haag. UIT NED. OOST-INDIE. NIEUWE POSITIE BIJ DEPARTMENT FINANCIËN. BUITENZORG, 20 Mei. lAnetal. Bij het _Mrtement van Financiën is de betrek- ingesteld van hoofdambtenaar voor emeene Ambtenaarszaken. De taak van functionaris zal zijn om een aantal "sngrijke zaken, betreffende de alge- *se ambtenaarspolitlek, te behandelen. nog toe had de leider van het De- (rnent zelf hiermede diepgaande be- cnls. Wegens opheffing van het be- "'gingskantoor en de overbrenging der rJa®iheden naar de Generale The- is de taak van dit onderdeel van h»aard ement Van Financ'an belangryk !ot Hoofdambtenaar voor Ambtenaars- h is benoemd mr. B. Th. A. Wes- uen van Meeteren, thans Thesaurier- «aal. "•Thesaurier-Generaal is benoemd de r h Götzen. AALSMEER. Met zeer veel voldoening werd hier vernomen, dat Aalsmeers Fanfarecorps" (dir. de heer P. F. v. Overbeeket een lsten prijs met 408 punten in de superieure afd. had behaald op het Nationaal Concours te Heemstede. Gedurende de maand April is ten bate der tweede predikantsplaats te Aalsmcer- Oost ontvangen: rondgang f. 116.49'/!, deurcollecte Oost f. 124,84'/j, extra collecte Dorp f. 53,52'/,, totaal f. 294,86'/,. HAARLEMMERMEER. Geen tweede bestelling. Door een groot aantal bewoners uit de omgeving van de Lijnden en van den IJweg en den Spaarnwouderweg werd een adres verzonden tot het verkrijgen van een tweede bestelling avondbestelling i voor dit gedeelte van Haarlemmermeer. Op het daartoe strekkend verzoek werd thans van het hoofdbestuur der Posterijen bericht ontvangen, dat er geen termen aanwezig zijn. om tot inwilliging daarvan te be sluiten. Bij het gemeentebestuur is herhaal delijk aangedrongen op de wenschelyk- heid tot het aanbrengen van naambordjes op de hoeken van nieuwe straten en la nen. Naar wij vernemen ls thans een spoe dige regeling van deze zaak te verwach ten. LISSE. De Raad komt ln openbare zitting bij een op Donderdag a s. des avonds om 7.30 uur. Gevonden, 2 koperen roeden, een be- lastingmerk en een huissleutel. Inlichtin gen verstrekt de politie. De algeheele huurverlaging van de woninghuur der Woningbouwvereniging „Volksbelang", is heden Ingegaan. SASSENHEIM. Alhier had de loting plaats voor de num mering der candidatenlijsten voor de as. Gemeenteraadsverkiezing. De uitslag ls als volgt: Lijst 1. S.D.A.P. G. Filippo; Lijst 2. R.K. Staatspartij H. Bader; Lijst 3. Chr. Histo rische Klesvereeniging K W. van Breda: Lijst 4. Anti Rev. Partij W Warnaar; Lijst 5 ..Gemeentebelang"; G Vlasveld Jr.; 6. Staatk. Geref. Party D. Zandbergen. De alhier gehouden collecte voor de reclasseering heeft f. 94.54 opgebracht. SLOEP in SCHROEF GERAAKT. Acht inlanders gedood. .^UNTok 20 Mei (Anetai. By aan- .1 ,Jln het ss Onhir te Muntok. is •joep welke op Muntok thuishoorde m.» 'oe' -caakt en verzaan Hierbli (tilt, acht Inlanders om het leven, i Et een van opvarenden werd ge- Waren verder geen gewonden. VEUR-LEIDSCHENDAM. Uit het raam gevallen. Tydens het wasschen van de ramen had de 26-jarige mej. A. van L. wonende aan den Broekweg, het ongeluk haar even wicht te verliezen. Zij viel op een 5 meter lager hangende zonescherm. hetwelk brak en kwam daarna op de grond. Dr. v/der Stam welke de eerste hulp verleende, constateerde slechts lichte kneuzingen. Boven de raming? Het afgeloopen jaar is ln werkverschaf fing de Stompwuksche weg gerecon strueerd. De kosten waren geraamd op f. 93.000, doch zooals later werd mede gedeeld zou dit bedrag met f. 5000 a f. 10.000 worden overschreden. Daar in raadskringen de meening heerscht dat het genoemde bedrag be-y ■langryk is overschreden, heeft het raads lid Vink er bij B. en W. op aangedrongen om eindeiyk de desbetreffende kostennota over te leggen. EEN SPORTVLIEGTUIG NEERGESTORT. Chef-instructeur Elckcrbout gewond. SOERABAJA, 20 Mei (Aneta). Tydens den vliegdag op het vliegveld Darmo, welke door de Soerabajasche Vliegclub gisteren was georganiseerd, is het sport- vliegtuig „De Kolibri", bestuurd door den heer Elckerbout, chef-instructeur van het marinevliegkamp Morokrembangan, neer gestort. De machine is vernield. De vlieger klaagde over pynen in den rug en is in het ziekenhuis opgenomen. Het ongeluk geschiedde by het maken van een „feuille morte" toen plotseling de motor afsloeg, waarna het vliegtuig neer kwam op een open plek tusschen de heuvels. De „Kolibri" stortte neer ten aan- schouwe van veel publiek, dat met ontzet ting het incident aanschouwde. Ook de echtgenoote van den heer Elckerbout was aanwezig. De heer Elckerbout vliegt reeds 15 jaar. Gedurende den afgeloopen nacht heeft hy goed geslapen, doch hy biyft klagen over pynen in den rug. De doctoren konden nog niet vaststellen of hy inwendige kneuzingen heeft bekomen, dan wel dat verbloedingen hebben plaats gehad. Heden zün röntgenfoto's genomen. De deskundigen meenen dat de oorzaak van het ongeluk in de omstandigheid ligt dat het toestel in een „platte vrille" raakte, waarby de kans bestaat dat de benzine toevoer wordt afgesneden. Het geheele onderstel van de ..Kolibri" is vernield, terwyl het chassis gekraakt is; ook de vleugels zijn kapot. Het toestel zal niet gerepareerd worden. 50-jarige echtvereeniging. Gisteren herdachten de 83-jarige Jac. de Gruijter en de 79-jarige Alida Rijgers- berg hun 50-jarige echtvereeniging. Voor de beide oudjes had een comité uit de SL Wlllebrordusbuurt. onder lei ding van den heer G A. van Rijn een be drag bijeengebracht. 's Middags bracht dc R.K. Harmonie St. Cecilia de jubilarissen aan hun versierde woning St. Willebrordusstraat 15 een serenade. VOORHOUT. Candidaatstelling Gemeenteraad. Voor de gemeenteraadsverkiezing, welke gehouden zal worden op 19 Juni a.s. zijn de navolgende candidateniysten ingeleverd: 1. Gecombineerde lijst Chi. Hist. Unie en A.R, Party: G. K. Spierenburg. J. Coiyn, W. Drost, D. Havenaar, G. J. v. Rheenen Jr., Adr. Jansze, E. F. Knoppert Azn.„ P. Kühn. 2. S. D. A. P.: D. Kruithoi, P. A. Peute, J. G Beugelsdyk, H. v. d. Berg. 3. R.K. 8taatsparty: G. Witteman, P. L. v.d. Hulst, Andr de Groot, P. A. v. Reisen, H. J. Vester, J. L. Nyssen, P. v. d. Geer, P. v. d. Nouland, G. C. Prins, H. Warmer- hoven, C. v. Velzen, B. v. d. Lubbe. F. M. Angevaare, Alb. Augustinus, H. J. Oostdam. VOORSCHOTEN. Zilveren jubileum van den heer M. Lakcman. De heer M. Lakeman, onderwyzer aan de R.K. Par. Jongensschool, alhier herdacht zyn 25-jarig ambtsjubileum als onderwyzer aan voornoemde school. Des morgens om 8 uur droeg pastoor P. Meyer, voorzitter van het schoolbestuur, een gezongen heilige Mis van dankbaar heid op, waaronder de leerlingen der sohool ter H. Tafel naderden. Om 10 uur kwamen het onderv^,zend personeel en de leerlingen der school in het R.K. Vereenigingsgebouw, dat versierd was met bloemen, bijeen, waar de jubilee- rende onderwyzer met zyn echtgenoote ontvangen werd en gecomplimenteerd door den voorzitter van het schoolbestuur, pastoor P. Meyer, die hem namens dat bestuur en het onderwyzend personeel een stilleven en een boekenkast aanbood De leerlingen zongen eenige liederen en voerden een tweetal tooneelstukjes op, waarna zy onthaald werden op versna peringen Ook uit andere kringen ontving de jubi laris dezen dag nog vele blyken van sym pathie. o WARMOND. De Kwestie bij de R.K. Kiesitëreeniging. Het bestuur der R.K. Kiesvereeniging heeft besloten zitting te biyven houden tot na de gemeenteraadsverkiezingen Na deze verkiezingen zal een nieuw bestuur worden gekozen. Opening van den Moedercursus. Onder zeer groote belangstelling had in Hotel de Zon alhier de eerste bijeenkomst plaats van de alhier te geven „Moeder- schapszorg", welke cursus uitgaat van de afd. Warmond van het Wit-Gele Kruis. De voorzitter van laatstgenoemde veree- niging opende met een woord van welkom inzonderheid tot den pastoor, dr. H. J. A. Walenkamp en Zuster Ilosman uit den Haag. die de leiding van dezen cursus op zich genomen heeft. Dr. H J. A. Walen kamp wees op de belangrükheid van dezen cursus, welke zich ten doel stelt de huidige en toekomstige huismoeders meer nog op de hoogte te brengen vaja de verzorging der babies. Het woord was daarna aan Zuster Hosman. die hiermede haar eerste les aan ving. Na afloop van dezen eersten cursus werd besloten, gezien het groot aantal deelneemsters, dat ruim 80 bedroeg, te be ginnen met de volgende week den cursus te splitsen in een ursus vooi gehuwden en een cursus voor ongehuwden boven 18 jaar. Door den voorzitter van het hoofd stembureau zijn de op 14 Mei j.l. ingedien de lijsten van candidaten voor de aan staande gemeenteraadsverkiezing geldig verklaard en de daarop voorkomende can didaten gehandhaafd. Op Hemelsvaartsdag zal de muziek- vereeniging Warmond- Fanfare deel i nemen aan het groot nationaal muziek concours te Santpoort. Geslaagd te Amsterdam voor het exa men apothekersassistent mej. T. C. Marlet, alhier. ZEVENHOVEN. De A.-R. Klesvereeniging stelde tot leden voor den raad de candidaten: C. v. Baren, aftr., N. Verburg, G. Domburg en G. V. Tol. De heer L. S. geraakte met zijn duim tusschen een der machines, waardoor dit lichaamsdeel verpletterd werd en genees kundige hulp moest worden ingeroepen. ALPHEN. Examens Chr. Lagere Landbouwschool. De uitslag van het eind- en over gangsexamen der Chr. L Landbouwschool onder toezicht v d. rykslandb.consden heer ir. A. A. Neeb, in tegenwoordigheid van de commissie van toezicht, ds J. Scho- neveld. voorz.. J. v. d. Meuten, oud- burgemeester van Hazerswoude. sec., en burgemeester P .A. Coiyn, terwijl het be stuur was vertegenwoordigd door de hee- ren G. v. Dorp. W. Domburg. J. D. v. d. Akker en P Kapteijn, is als volgt: Het di ploma kon worden uitgereikt aan: J. D. v. d. Akker, D. C. Joha. W. Los en J. Los alhier: M. v. Berkel te Aarlanderveen; P. M. Mijderwyk te Bodegraven; K. W. Joha en A. de Jong uit Nieuwveen, en J. D. Buj- tenhuis en J. Bof Jzn., te Hazerswoude. De scheidende leerlingen werden toege sproken door den heer Neeb. ds. Schone- veld, G. v. Dorp en het hoofd der school. Van het 1ste naar de 2de kl. werden bevorderd: 12 leerlingen en van de 2de naar de 3de eveneens 12 leerlingen; van de 3de naar de 4de kl. 9 leerlingen. De 1ste nieuwe klas kon beginnen met 19 leer lingen. Aanvullingsagenda. De agenda van de a.s. Woensdagavond door den raad onzer gemeente om 7 uur te houden openbare vergadering is alsnog aangevuld met voorstel van B en W. tot wijziging der gemeente-begrooting, dienst 1935 en voorstel van B. en W. inzake het verstrekken van een kasgeldleening aan de gemeente IJsselmonde. KOUDEKERK. GEMEENTERAAD. Subsidie voor onderzoek naar den toestand van den toren De heer Corts benoemd tot gemeente-secretaris en administrateur waterleidingbedrijf Idem de heer Reyneveld tot gemeente-opzichter. Tegenwoordig waren alle leden. Voorzit ter de burgemeester. Na opening door den voorzitter met gebed werden de notulen der vorige vergadering gelezen en na een kleine aanvulling vastgesteld. De voorzitter deed hierna mededeeling van eenige ingekomen stukken, welke voor kennisgeving werden aangenomen en van de plaats gehad hebbende kasopname by den gemeenteontvanger en den admini strateur van het Waterleldingbedryf. De inkomsten bedroegen f. 174.717,65 en de uitgaven f 172.621.74. In kas 1 2095,91 De ontvangsten van het Waterleldingbedryf bedroegen f 4452,07 en de uitgaven f. 4328,21. In kas f. 123,86. Alle bescheiden werden ln orde bevonden. Voorts deelde de voorzitter nog mede. dat door den heer Samson te Alphen aan en Ryn een lamp ls aangeboden voor de Raadzaal. De voorzitter stelde voor dit ge schenk onder dank te aanvaarden, waartoe algemeen werd besloten. Benoeming leden schattingscommissie. Period, aftr de heeren Ph. Qualm. A. J. Lieverse, M. Schenkeveld en A. van Eg- mond. Na gehouden stemming werden de aftr. herbenoemd. Hierna vond na toe lichting door den voorzitter vaststelling plaats van eenige pensioengrondslagen, terwyl eveneens het kohier wegbelasting dienst 1935 werd vastgesteld en wel op f. 1878,56. Aanvrage credlet voor onderzoek van den toren. De voorzitter zegt, dat hij dringend verbetering behoeft B. en W vragen nu een crediet van f. 100 voor het instellen van een onderzoek. Deze kosten zyn v.n. benoodlgd voor het plaatsen van een stei ger e.d. Zoo noodig zullen later voorstellen worden gedaan om tot herstelling over te gaan. eventueel met subsidie van het Rijk enz. Ook bestaat de mogelijkheid dat de toren aan de kerk wordt overgedaan. De heer van der Lee acht dan dit onder zoek niet noodig. Eenige comptabele besluiten tot wyziging van de begrootingen dienst 1934 en 1935 werden vervolgens na toelichting door den voorzitter vastgesteld. Aan de orde ls nu de benoeming van een tydeiyke gemeente-secr. en tijdelijk administrateur van het waterleldingbedryf. De voorzitter zegt, dat geen aanbeveling kon worden opgemaakt, omdat het inge diende Ontwerp tot wyziging van de Gemeentewet de mogelijkheid opent, dat de Kroon in gemeenten beneden 5000 zielen een verplichte combinatie van Burgem. en Seer, voorschryft. B en W. richtten zich daarom tot den Minister, onder mededeeling. dat de Bur gemeester geen prys meer stelt op een benoeming tot Secretaris. B en W. bevelen aan, den heer G. J. Corts. ambtenaar ter secretarie en ge meente-ontvanger alhier Na langdurige besprekingen, waaraan door alle leden wordt deelgenomen, wordt met algem. st. de heer Corts benoemd, onder bepaling, dat de waarneming duurt, totdat de te benoemen Secretaris in functie treedt. Tot tydelyk Administrateur van het waterleidingbedrijf wordt eveneens met algem. st. benoemd de heer G. J. Corts Thans ls aan de orde de benoeming van een gemeente-opzichter, waarvoor B en W. aanbevelen: 1. J. W. Reyneveld, 2 G. Sepers. De heer van der Sterre heeft zich de vraag gesteld of het niet beter is om de functie van gemeente-opzichter met. die van administrateur van het waterleidlng- bedrüf te combiheeren. Bovendien zou spr. ook het Bouw- en woningtoezicht aan den te benoemen op zichter willen opdragen. De voorz. zegt in de eerste plaats, dat B. en W bedoelen den te benoemen secr ook te belasten met de waterleiding en zulks omdat het salaris als gemeente-secretaris hier na de laatste her ziening zoo bedroevend laag is en ln de 2e plaats, dat de combinatie door den heer van der Sterre gewenscht, veelal niet mo- geiyk ls, omdat een boekhoudkundige meestal niet technisch onderlegd is of om gekeerd en in de 3e plaats, dat hti in geen geval kan aanbevelen, om het Bouwtoe zicht weer te verbinden met het gemeente- opzichterschap. De heer van der Sterre trekt hierop zün voorstel in, waarna tot stemming wordt overgegaan Uit de gehouden stemming blijkt, dat benoemd is de heer J. W. Reiineveld te Leiden met 4 stemmen, ter wyl de heer Sepers 3 st. verkreeg. De be noeming geschiedt voorlooplg voor den tüd van één jaar. By de hierna volgende rond vraag maakt de heer Lieverse, nog een op merking inzake het dooven van straat lantaarns. Daarna sluiting door den Voor zitter. AMSTERDAM. 20 Mei 1935. Gedrukte markt. Industrieele fondsen. Oliewaarden Suikerwaarden en Rubbers laser Tabakken vast. Scheepvaarten wei nig veranderd. Amerikaansche fondsen ge drukt. Duitsche obligaties nauwelüks prijs houdend. Ned. Staatsfondsen luier. Gedurende de afgeloopen week bleek er nu en dan vrij groot aanbod te bestaan in Deensche obligaties, die dan ook mee- rendeels aanmerkelijk lager kwamen. Vooral de 5 pet. guldensleening is er slecht afgekomen en is meer dan 15 pet. gedaald voor eenig herstel, intrad. De dollarleenin- gen waren eveneens lager, doch de ver schillen bleven meerendeels tot enkele procenten beperkt. Hieruit volgt, dat de druk een overwegend locaal karakter droeg en dat men in de Vereenigde Staten de hier verkochte dollarobligaties durfde opnemen. De oorzaak van de ongerustheid, die zich hier van het publiek heeft meester gemaakt ligt in een serie artikelen in een der dagbladen over de schaarschte aan deviezen in Denemarken. Deze artikelen hebben ook in Denemarken thans de aan dacht getrokkn en het bekende Deensche dagblad „Berlingske Tidende" heeft hier op gereageerd in een artikel waarin wordt betoogd, dat de situatie in Denemarken lang zoo somber niet is als in Nederland werd beweerd De buitenlandsche wissel portefeuille van de Nationale Bank is weliswaar de laatste jaren aanzienlijk ver minderd. doch zy is toch nog van dien aard, dat de rentebetalingen op de buiten landsche schuld, die slechts een gering gedeelte uitmaken van de passiva def betalingsbalans, geen gevaar loopen. In middels heeft de Nationale Bank door een verhooging der offlcieele wisselkoersen dus voor een verlaging van de waarde van de Kroon nieuwe pogingen in het werk gesteld om den invoer verder in te krim pen om zoodoende de buitenlandsche wis selportefeuille tegen een verdere vermin dering te beschermen Hieruit blykt wel, dat de positie niet rooskleurig is. De koersen liepen op de Amsterdamsche fondsenmarkt nagenoeg algemeen terug. De handel was veel kalmer geworden door de reactie, die Zaterdag in Wallstreet had plaats gevonden in afwachting van de veto-speech van Roosevelt zoor het Con gres. De gereserveerde houding der Amster damsche beurs werd in de hand gewerkt door de belangryke politieke gebeurtenis sen, die in ons werelddeel te wachten zyn, nameiyk de rede van Hitler en de nieuwe blieenkomst van den Volkenbondsraad. De winstnemingen, die vielen te regi- streeren vonden een te geringen weer stand om koersverlaging te voorkomen. Koninkiyke brachten het er nog vry goed af daar Londen eenige belangstelling toonde. Na kleine schommelingen beliep het koersverlies slechts een fractie. De Amerik. soorten konden zich niet ten volle handhaven. Van de Industrieele fondsen openden Philips 3" lager, waarna de koers opnieuw 1% daalde, waardoor deze bene den 250 kwamen. Unilevers waren nauwe- ïyks prijshoudend. Aku's bleven op peil. Rubbers lagen gedrukt, vooral Amster dam Rubber, die pl.m. 2°/o verloren. Sui kerwaarden stonden onder invloed van de voortgezette reactie van H.V.A.'s, die be neden l"/o daalden op grond van reeds eer der gemelde dividend-geruchten. Tabak ken ontmoetten eenige vraag, Speciaal Senembah's, die 4"/» hooger golden. Scheepvaarten en Mijnen waren ver waarloosd. Amerik. fondsen waren ge drukt ln navolging van Wallstreet. Duitsche obligaties hadden een ongea nimeerd verloop. De koersen neigden overwegend tot reactie. Belgische obligaties konden zich vry goed handhaven. De Nederlandsche Staats fondsen waren meerendeels een kleinigheid lager. Op de wisselmarkt waren Ponden gevragd. De koers steeg tydelük tot 7.28. Goudwaarden waren ten opzichte van den gulden een fractie beter. WISSELKOERSEN. Engeland 7.281/4. Duitschland 59.43. Frankryk 9.731/2. België 25.—. Zwitser land 47.76. Denemarken 32.50. Zweden 37,55. Noorwegen 36.60. N.-York 1.47 15/16. Prolongatie 2 pCt. AMSTERDAM, 20 Mei. Veemarkt. Ten veemarkt waren heden aangevoerd 3 wa gons geslachte runderen uit Denemarken. 401 vette koeien, waarvan de pryzen waren le kwal. 5658, 2e kwal. 46—54, 3e kwal. 3442 per kg. slachtgew.: 134 melk- en 'kalfkoeien 130180 per stuk; 213 vette kalveren: le kw. 38—42, 2e kw. 2836, 3e kwal. 2026 per kg levend gew.; 134 nuch tere kalveren 36 perstuk. 85 schapen 12—16 per stuk, 59 lammeren 58 p. stuk; 592 varkens: vleeschvarkens, wegende van 90110 kg. 4243 per kg. slachtgew. en kele hooger; zware varkens 4041. vette varkens 3940 per kg. slachtgew.; 25 paar den 60100 per stuk. Overzicht: Runderen korte aanvoer, handel kalm, prijzen iets lager. Vette kal veren behooriyke aanvoer, handel slecht en pryzen zeer laag. Varkens behooriyke aanvoer, handel vrij, traag, afloop prijzen iets lager. BOSKOOP, 18 Mei „Coop. Ver. De Bos- koopsche Veiling". Rozen per bos: Ellen Poulsen 3055 ct Else-Poulsen 4166 et.; Hadley 5465 ct.; Butterfly 2030 et.; Rosalandia 2235 ct.; Wendland 3344 ct.; President Hoover 3751 ct.; August Noaoh 2030 ct.Van Rossum 16 ct.; Florex 26 —36 ct.: Wilh. Kordes 28—33 ct.; Edith Helen 42—60 ct.; Briarcliff 31—40 ct.;' Ingar Olsson 1824 ct.; Jules Bouché 30— 34 ct.; Diversen per bos: Rhododendror.- bloemen 2640 ct.; Violieren Dubb. 36—40 ct.; Leeuwenbekken 2128 ct.; Clematis, Prins Hendrik 1.501.80 ct.; Rozen in pot, per stuk 1618 ct. ROTTERDAM. 20 Mei. Veemarkt. Totaal aanvoer 1749 stuks. 558 vette runderen, 391 vette kalveren, 281 schapen en lammeren, 517 varkens, 2 nuchtere kalveren. Prijzen per K G.: Vette -koelen 54. 48. 30—30. Vette ossen 48, 44. 3540. Vette kalveren 70, 60, 4045. Varkens levend gew.l 35, 34, 33. Schapen 38, 34, 30. Lammeren 40, 35, 30. Pryzen per stuk: Schapen 17, 13, 8. Lam meren 14, 11, 7. Overzicht: Vette koeien en ossen aanvoer korter, handel willig, pryzen styver, prima koe tot 58, prima os tot 52. Vette kalveren ruime aanvoer, han del zeer kalm, pryzen als 14 Mei, prima kalf tot 85. Schapen en lammeren aan voer iets ruimer, handel vlug, pryzen hoo ger; varkens korter aanvoer, handel stug, pryzen als vorige week. ROELOF ARENDSVEEN, 18 Mei. Bloem kool 1215 cent per stuk; Spinazie 7 cent Peen 11 cent per bos; Sla 1 506.60 per 100 Krop: Aardbeien 1220 cent per doosje; Peulen 2.90; Snyboonen 3.00, idem stek 1.80 per 10 pond. VEUR, 18 Mei. Engelsche komkommers le soort 7—8; idem, 2e soort 57; idem, 3e soort 35; idem. wankleurige 36; idem, stek 24; Kropsla, le soort 23.80; idem, 2e soort 11.80; Stoofsla 26: Peen 611; Bloemkool, le soort 1017; idem, 2e soort 59: Tomaten, midd. 1719; idem, gr. ronde 17.5019.50; idem, 2e soort 1618 50 idem. 3e soort 12—15: idem, bonken 12 17; Andy vie per 100 25.80; idem, per K G. 4—11: Spinazie 4 K G 20—31. WESTLAND. 18 Mei. Snijbloemenveiling. Hortensia 45—1.05; Geraniums 914 ct.; Hangers 10—12 ct.; Grassula 1330 ct.; Salvia 46 ct. per pot; Eoheveria 35 ct. per bak; Imperator 811 ct.; Gele Iris 511 ct.; Tulpen 11—13 ct.: Lathyrus 8—17 ct.; Violieren 3052 ct.; Anemonen 710 ct. per bos; Gladiolen 4.006.00; Violieren 7.0016.00; Japansche Lelies 4.004.60 per 10 Veilingen van den Bond ..Westland" van 18 Mei Export: Aardbeien 501.62 per K G.: Bloemkool 7.00 - 19 00: Sla 1.00—5.10; Peen 6 00—10 00 per 100 bos: Spinazie 16— 28 ct. per bak: Tomaten A 3239; C 28 38; CC 30—32 per K.G. BX

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 3