ur Voor een Heerlijk Nagerecht: LEJDSCH DAGELAD - Tweede Blad Donderdag 16 Mei 1935 BUITENLAND. DE KANTOREN VAN DE N.V. LEIDSCH DAGBLAD UIT DE OMSTREKEN. GOUDSCHE KAAS, VOLVET, Jong De K. W. Bijenkorf AGENDA. DE ALGEMEENE TOESTAND. Laval uit Moskou vertrokken. Gisteravond om kwart voor elf is Laval nit Moskou vertrokken om weer Warschau aan te doen in verband met den dood van maarschalk Pllsudski. Volgend communiqué is uitgegeven: Tijdens de besprekingen, welke op 13. 14 en 15 Mei te Moskou zijn gehouden, heb- ben Stalin. Molotof en Litwinof, evenals Laval hun voldoening uitgesproken over het op 2 Mei 1935 te Parijs onderteekende verdrag, waarbij de verplichting van wederzijdsche hulpverleening tusschen de Sovjet Unie en Frankrijk werd vastge steld en de noodige opheldering werd ver kregen. De vertegenwoordigers der Sovjet Unie en van Frankrijk hebben de mogelijkheid gehad het vriendschappelijke vertrouwen te constateeren, dat tusschen hun landen door het verdrag is geschapen Dit heeft zijn weldadigen invloed uitgeoefend op de behandeling van alle kwesties en wel, zoowel van de Sovjet Russtsch-Fransche betrekkingen als van de kwestie der alge- meene Europeesche ordening, welke is ont staan binnen het kader der samenwerking yan de beide regeeringen. De staatslieden hebben met alle open- Hjkheid de bespreking over deze kwestlei gevoerd. Juist m het belang van de handhaving van den vrede zijn deze staten verplicht de middelen der landsverdediging niet te verminderen Stalin heeft uitdrukking ge geven aan zijn volledig begrip voor 't stre ven van ieder land een bewapeningsniveau te bereiken, dat in overeenstemming is met de noodzakelijkheden van zijn veiligheid. De vertegenwoordigers der beide staten hebben aan den anderen kant hun be sluit bekrachtigd bij de voortzetting van hun samenwerking niets na te laten om met de hulp van alle solidaire regeering een politiek van den vrede en van de verbetering der politieke betrekkingen te bevorderen, welke alleen onder de volken het voor de ontwikkeling van de moreele en materleele belangen der Europeesche collectiviteit onontbeerlijke vertrouwen zal yermogen te herstellen. In het bijzonder werd erkend, dat het sluiten van het pact tot wederzljdsohen bijstand tusschen Sovjet Rusland en Frankrijk in geen geval de beteekenls ver mindert. welke de verwezenlijking van een regionaal pact in Oost-Europa biedt, dat de oorspronkelijk daarvoor bestemde sta ten zou vereenigen op de basis, van ver plichtingen. welke non-agressie, consul tatie en het niet verleenen van steun aan een aanvaller beoogden Beide regeeringen zullen dit doel verder nastreven. De deelneming van geen enkelen staat wordt buitengesloten Laval had gistermiddag nog een demon stratie van een luchteskader bijgewoond, voorts eenige uren met Stalin gepraat en tenslotte een ballet in den schouwburg bijgewoond. Litwinof vergezelde Laval naar het sta tion, waar een gewapend detachement de eerewacht had betrokken en de muziek de beide volksliederen speelde Laval dankte voor de microfoon het Russische volk voor de ontvangst. Toen de trein vertrok riep de op het station verzamelde menigte: ..Leve de FranschRussische vriendschap". ENGELAND. Vragen in Hooger- en Lagerhuis De Iersche begrooting. Het Hoogerhuls heeft met 23 tegen 9 stemmen een resolutie verworpen van Lord Mottistone, beter bekend onder den naam generaal Weely, ex-minister van oorlog en vroeger adjunct-minister voor munitie, waarin de wenschelijkheid wordt uitgesproken van de benoeming van een minister om leiding te geven aan de me thode tot proviandeering van leger, ma rine en luchtvloot. Lord Mottistone was voor een nauwere samenwerking tusschen deze drie diensten. Lord Hallsham. de minister van oorlog, antwoordde namens de regeering, dat een voorstel om deze drie diensten samen te smelten reeds meermalen is verworpen. Lord Rothermere verklaarde. dat Duitschland op het oogenblik in het bezit is van tienduizend bombardementsvlieg tuigen met grooten actieradius en groote snelheid, welke in staat zijn ongeveer een ton bommen mee te voeren. Hij acht het voorstel van de regeering, inzake den bouw van vijfhonderd a duizend vliegtui gen absoluut onvoldoende voor de defensie van het land. Gelijk bekend is heeft Engeland voor het gebruik van het Suezkanaal door vreemde oorlogsschepen ingeval van een gewapend conflict bepaalde internationale verplichtingen aangegaan. Met het oog op de toespitsing van het Italiaansch-Abes- synlsche conflict is nu in het Lagerhuis aan den minister van bultenlandsche za ken de vraag gesteld of de Engelsche regeering er in Rome op heeft gewezen, dat deze verplichtingen van kracht zou den moeten worden wanneer om redenen, die met de internationale overeenkomsten niet in overeenstemming gebracht kunnen worden vijandelijkheden mochten ont staan tusschen Italië en Abessynië. Slmon beantwoordde de vraag ontken nend en voegde eraan toe, dat hij geen reden had. aan te nemen, dat de Italiaan- sche regeering niet zeer goed de ver plichtingen van Engeland kende. De Iersche minister van financiën heeft gisteren de begrooting van den Vrijstaat bij den Dail Ingediend, die in zoover mee viel, dat ln plaats van het verwachte te kort van 7 mlllloen slechts een tekort van 2mlllloen geraamd was. Van dit bedrag stelt de minister zich voor l1/- mlllioen te delgen door verhooging van de rechten op thee met ^stuiver, van bier met 8 stuiver, van buitenlandsch graan met 6 stuiver per centenaar en van 8 stuiver op ruwe olie Het overblijvende tekort zal door nieuwe directe belastingen moeten worden gedekt. DUITSCHLAND. Geen aanneming van leden meer. De Volk. Beobachter publiceert een be sluit van den penningmeester van de N.S.D.A.Pinhoudende, dat in overleg met Hess en in afwachting van een nadere regeling, het verbod voor aanwerving van nieuwe leden is uitgebreid tot Hltleriugend en Bund deutscher Madel. HONGARIJE. Turksch bezoek op doorreis naar Genêve. De Turksche minister van bultenland sche zaken Roesjdi Aras is gisteren van de te Boekarest gehouden Balkanconfe rentie onderweg naar Genève, begeleid door zijn secretaris en twee hooggeplaat ste ambtenaren van het Turksche minis terie van bultenlandsche zaken te Boeda pest aangekomen. In den loop van den dag heeft hU een onderhoud van verschei dene uren gehad met Goemboes, waarna hij een langdurig bezoek bracht aan den minister van buitenlandsche zaken, Kanya Omtrent doel en inhoud der besprekingen worden geen officleele mededeelingen ver strekt. In welingelichte kringen verluidt echter, dat de Turksche minister als voorzitter van den Volkenbondsraad met de Hon- gaarsche regeering besprekingen heeft ge voerd over de nog op de agenda.van den Volkenbondsraad staande klacht tegen Hongarije ln de zaak van den aanslag te Marseille. Van Itallaansehe en Fransche zijde zijn reeds eenlgen tijd levendige pogingen in het werk gesteld om de Kleine Entente te bewegen tot een bevredigende en onopval lende regeling van deze kwestie, daar de Hongaarsche regeerlngsdeelneming aan de diplomatieke onderhandelingen in de Do- naukwestle afhankelijk heeft gesteld van de definitieve liquidatie der tegen Honga rije ingediende klacht. De Turksche minister is gisteravond vla Weenen naar Genève vertrokken Voorts wordt Boedapest bezocht door den Duitschen maarschalk von Mackensie die met veel vertoon ls ontvangen o POLEN. Pilsudski's uitvaart. Gisteravond om acht uur ls het stoffe lijk overschot van maarschalk Pilsudskl van de Belvedère overgebracht naar de kathedraal De baar was op een affuit geplaatst, die door zes paarden werd ge trokken. Alle klokken beierden. Militairen escorteerden de baar, welke werd gevolgd door mevr. Pllsudski en de naaste fami lieleden van den overleden staatsman. Men schat het aantal deelnemers aan den rouwstoet en het aantal toeschouwers op meer dan 200.000 Dof tromgeroffel weerklonk, toen de baar bij het kerkgebouw stilhield. Trom petters bliezen een „reveille", toen de ge neraals de baar van de affuit naar de kerk droegen Treurmuziek werd ten ge- hoore gebracht. Het stoffelijk overschot staat in het schip van de kathedraal opgebaard met het hoofdeinde naar het hoogaltaar. Tegen middernacht defileerde een zeer groote menigte langs de baar. Het stoffelijk overschot zal 36 uur lang ln de kathedraal worden opgebaard. Voorzoover bekend, zullen de volgende buitenlandsche delegaties de bijzettings plechtigheden bijwonen. De Fransche delegatie met den minis ter van buitenlandsche zaken Laval en maarschalk Pétain aan het hoofd. Laval zal eerst te Warschau de plechtige H. Mis van Requiem bijwonen en zich vervolgens naar Krakau begeven, om Frankrijk bij de begrafenis van Pllsudski te vertegen woordigen. De Itallaansehe delegatie met den Ita- llaanschen ambassadeur te Warschau, Bastlanini en generaal Grazlola. Groot Brlttannië zal door den vroegeren chef van den generalen staf, lord Cavan en eenige officieren vertegenwoordigd zijn. Tot de Dultsche delegatie behooren mi nister-president Goering als vertegen woordiger van den „Fuehrer", de Duitsche ambassadeur von Moltke, alsmede verte genwoordigers van leger, vloot en lucht vaart. De Roemeensche regeering vaardigt maarschalk Prezana en den minister van oorlog af, alsmede een deputatie van of ficieren en manschappen van het 16e Roemeensche lnfanterle-reglment, waar van maarschalk Pilsudski commandant was. Het Joego-Slavlsche leger zal door ge neraal Aracicz vertegenwoordigd zijn. Bo vendien zendt het Joego-Slavische parle ment eenige vertegenwoordigers. De Volkenbond zal zich door den ver tegenwoordiger van den secretaris-gene raal. Azcarate, doen vertegenwoordigen. Volgens de Poolsche bladen zal de bij zetting van het hart van Pllsudski in de kathedrale kerk van Wilna niet tezelfder tijd als de bijzetting te Krakau kunnen plaats vinden, daar, volgens de laatste wilsbeschikking van den maarschalk, de overbrenging van het stoffelijk overschot van zijn moeder, Maria Pllsudski, naar Wilna nog wel eenigen tijd in beslag zal nemen. zijn iederen werkdag geopend vana! hall 9 des morgens tot Kalf 6 namidd. Zaterdags vana. 8 uur 's morgens tot 4 uur 's middags. O Zondags den geheelen dag gesloten HAARLEMMERMEER. Candidaatstclling Gemeenteraad, De door ons vermelde volgorde der can- didaten op de gecombineerde lijsten voor de gemeenteraadsverkiezing der A R. Partij en Chr Hlst. Partij blijkt niet geheel Juist geweest te zijn. De Juiste volgorde ls als volgt: In kieskring I: P. Ouwerkerk (AR. aftr.l; K Kistemaker (C.H aftr.1; S. van Wijk (AR aftr iG. C van Arendonk (C.H. aftr.l; M. J. van Nieuwenhuljzen (A.R.l; G Bakker (C.H.); C Doeleman iA.R.1; M. v. d Voet (C.H.); P. Verku'M (AR); C. v. Beem (CJI.i; H. de Graaf A.R.). In kieskring II: J. W. Bras IC.H aftr.l; J Biemond (AR. aftr 1; S. van Wijk (AR. aftr.l; L. G Faas (AR. aftr.l; G. C. van Arendonk (C.H. aftr); M J. van Nieu wenhuljzen (A.R.l; G. Bakker (C.H); C. Doeleman (AR.); M. v d. Voet (C.H.I; H. Burgsma (A.R.l; P. J. Kraak (C.H); A. Verkuijl (AR.) In kieskring IH F. H Bos (AR aftr.l; J. A. Bos (C.H aftr.l; S. van Wijk (AR. aftr.l; L G. Faas (A.R. aftr.l; G. C. van Arendonk (C.H aftr.l. M. J v Nieuwen huljzen (Xk.l; G. Bakker (C.H.); C. Doe leman (AR), B HIJstek (A.R.l; M. v. d. Voet (C.H); D Oostwouder (AR I; G. C. Mol (C.H.i; W. A Drechsler (A.R.l De Chr Gem Zangver „Zing den Heere" aan den Sloterweg alhier (dir. de heer G. ter Brake) heeft zich aangesloten bij den Ring van Chr. Zangvereenlglngen ln Haarlemmermeer. HILLEGOM. De Hillegomsche Harmonie-kapel neemt deel aan het concours, dat op de Flora te Heemstede gehouden zal worden. De Har monie zal ln de eere-afdeeltng uitkomen. KATWIJK. Men verzoekt onS mede te deelen dat de lijst C. van Beelen geen S D A.P.-Hjst ls. De lijst is ingediend door „Algemeen Be lang" en heeft met de S.D.A.P. niets uit staande. KATWIJK AAN ZEE. Oefening met de motorbrandspuit. Alhier had een oefening plaats met de motorbrandspuit, onder leding van den w.n. opperbrandmeester den heer A. de Best, de opperbrandmeester de heer Herm. Parlevüet was verhinderd. De bespuiting gold ditmaal de Herv. School ln de Jan Tooropstraat. Men legde slangen door het gebouw om te zien of men zoodoende ook de achterzijde van dit perceel kon bereiken. Met 4 stra len wend gespoten, de proefneming slaag de uitstekend. Deze werd bijgewoond door den burgemeester mr. W. J Woldringh v. d. Hoop, weth. J. Dubbeldam, gemeente secretaris D C. O- Boekhoven, dir. van gemeentewerken lr. J H. de Bruljn, insp. van politie- J. H. v .dj Wljngaart. GRIESPUDDING p. half pond 13 ct. Vanille Frambozen, Amandeltjes, Reclame Custard pondspak 15 ct. Fijnste Custard pondspak 19 ct. Tutti Frutti per pond 19 ct. Perenper pond 23 ct. Schijfappeltjes per pond 25 ct. Stukjcsappelen p. pond 2535 ct. Pruimenper pond 1113 ct. Pruimedan.en per pond 1925 ct. per pond 15 cent Groote ronde kaakjes p. pond 19 ct. Brusselsche Kermis p. pond 25 ct. Ping Pong, een heerlijk kaakje bij de thee, per pond25 ct. RECLAME ZANDSPRITS waarborgt U kwaliteit ea lagen priji! KATWIJK AAA' ZEE 4492 LISSE. Het le Lustrum van den Ned. Chr. Vrouwenbond. Door de afd. Llsse van den Ned. Chr. Vrouwenbond werd het le Lustrum ge vierd ln gebouw .Rehoboth". De presidente mevr. Schouten-de Jong opende. Na gebed sprak zU een woord van welkom, in het bijzonder tot, de afgevaardigden van de zusterafd, Haarlem T,iUegom en Sassen- helm. In een historisch overzicht werd ge memoreerd het ontstaan en den groei der afd. Op heldere wijze werd uiteengezet het doel en streven van den Ned. Chr. Vrouwenbond en opgewekt tot propaganda voor dit mooie werk Naar aanleiding van enkele schriftegedeelten werd vervolgens een toepasselijk woord gesproken, waarin duideltlk naar voren werd gebracht dat wti als christenen niet als Individuen geheel los naast elkander staan maar elkaar tot een hand en een voet hebben te zljm ln dit leven alzoo als vele leden het ééne lichaam van Christus vormend Gezongen werd het Bondslied waarna door de secretaresse een verslag werd uit gebracht over de eerste vijf jaren. Naast een komen en gaan van leden viel een gestadige g:ocl waar te nemen. Dankbaar wc-vd gememoreerd, dat er een -zond verenigingsleven valt waar ie zmen Aan den arbeid voor de Zending Suriname werd met liefde deelgenomen De secretaresse elndive haar verslag met een opwekking tot allen om een steentje bij te dragen tot verwezenlijking van het ideaal van den Bond. Mevr. Ruys-Belgraver deed daarna mededeelins van de ontvangsten en ult- ultgaven. Dit boekjaar sluit met een saldo van ruim f. 44. Door het oudste lid der Vereenlglng. me). A. v. d. Mark. werd namens allen tot mevr. Schouten een hartelijk woord van hulde gebracht voor hetgeen zij ln deze 5 jaren als presidente voor de afd. ls ge weest en bad haar ook ln de toekomst Gods kracht toe Een prachtig bloemstuk gewerd haar als blijk van waardeering. Staande werd door de aanwezigen gezon gen: Dat 's Heeren zegen op U daal". Mevr. Schouten dankte voor deze harte lijke hulde, doch droeg deze tevens over op de mede-bestuursleden. Na een tweetal coupletten van het „Wilhelmus" werd door een dameskwartet gezongen De wereld zingt Gods lof". Verschillende afgev. voerden het woord, leder op haar wijze de gelukwenschen hun ner vereenlglng overbrengend Mevrouw Schouten dankte, voor de woorden van ge- lukwensch waarna de eerste pauze Intrad. Daarna werd het ritk gevarieerd pro gramma od vlotte wijze afgewerkt. Zoowel zane voordracht als tableau wisselden el kander op aangename wijze af Vermeld zit nog dat de heer T. Kranen burg zijn medewerking verleende door pianobegeleiding. Mevr. Schouten sprak een dankwoord aan allen die hebben medegewerkt. Ds. Tichelaar eindigde met dankzegging. Jaarl. Alg. Verg. van de „Hyacinth". De ver. „de Hyacinth" hield haar jaarl. alg. ledenverg. in Café „De Nachtegaal", alhier, onder leiding van haar voorz. den heer J M van Til. Deze memoreerde het overlijden van den heer Van der Laan en sprak een woord van waardeering over de wijze waarop genoemde heer zijn functie heeft vervuld. De waarnemend secr. dr. A. J. Verhage las de notulen van de jong ste ledenverg., welke vervolgens werden vastgesteld. Van den Plantenziektenkundigen Dienst te Wagenlngen was een schrijven binnen gekomen, waarin werd gemeld om partijen Hyacinthen waar 1°'« ziek ln gevonden werd geheel te doen visiteeren, waar 15 pCt. ziek in gevonden werd, een warm waterbehandeling te geven en voor par tijen waar meer dan 5"/o ziek in gevonden werd, geen exportvergunning af te geven. Verder was er van de Hillegomsche Bloem bollenveiling een verzoek binnengekomen om de subsidie ten bedrage van f. 200 a s. seizoen wederom te verstrekken, ten einde de wedstrijden die ook andere ja ren door genoemde veiling werden ge houden, ook dit jaar te doen slagen. Ver dere onkosten voor verlichting, toezicht, etc. zou de veiling voor haar rekening ne men. De verg. ging hiermede accoord. Vervolgens werd het rapport van den Directeur van den Keuringsdienst over 1934 voorgelezen. Wegens period, aftr. van de heeren Phillppo, Jos. M Braam en G. Segers werden benoemd de heeren J. van der Mey Gz R. C. Segers en P. Kramer. Hierna volgde het financieel verslag van den penningmeester over het jaar 1934, met rapoprt der commissie, benoemd tot het nazien daarvan. De ontvangsten heb ben bedragen f.5791 30 De uitgaven heb ben bedragen f. 10.568.65. De dienst over het afgeloopen boekjaar leverde dus een tekort op van f. 4777.35. De reserve, ver minderd met het nadeellg saldo, bedroeg per 31 Januari 1935 f. 2742.60. Hierna werd het voorstel behandeld van het bestuur inzake het keuringsgeld 1935. Een voorstel tot verhooging is het vorig jaar echter door de ledenverg. verwor pen. met het gevolg, dat de loopende dienst een zeer groot tekort heeft opge leverd. Om te voorkomen dat de finan- cleele toestand der vereeniging ln gevaar zou komen, wat ook voor de hyacinthen- cultuur nadeellge gevolgen zou hebben, stelde het bestuur voor om voor het Jaar 1935 van de ledenkweekers een contribu tie te heffen van 3cent per R.R. (w.o. is begrepen de bijdrage van 1 cent per R.R. voor Wetenschappelijk Onderzoek), door hen op 1 Januari J.l. met hyacinthen beplant met een minimum van een gul den; en van de handelaren, die lid der ver. zijn, eveneens een gulden contribu tie te heffen. Dit voorstel werd na lang discussiëeren door de verg. aangenomen. Na rondvraag volgde sluiting. Onder de bepalingen van het Veiling reglement van het H.B.G is aan de prin cipalen 98 der geveilde artikelen per Mei 1935 uitgekeerd. Bij nauwkeurige I taxatie ls gebleken dat ten hoogste 2 "/o dubieus kan zijn NOORDWIJKERHOUT. Eindexamens Krankzinnigenverpleging. In Huize „Sancta Maria" alhier zijn ge slaagd voor diploma B: C. M. Ammerlaan. B. Ballnk (Eerw. Zr. Dulclsslma), J. M. Collignon, G. C. Frerichs, M. C. Heems kerk. M. C. Keune, W. N. van Munster, M C. C. Schaper, J. L. M. Verhey, A. W. de Vries en A. M. de Vries. OEGSTGEEST. HET GOUDEN FEEST VAN HET ECHTPAAR V. VARIK-VERWEÏ Groote belangstelling. Zooals wij verwacht hadden, is het gouden huwelijksfeest van het echtpaar v. VarikVerwey niet onopgemerkt voor bijgegaan. Reeds den eersten dag stond al in het teeken der feestvreugde en werd het bruidspaar een tocht per auto aange boden naar de bloemententoonstelling te Heemstede, waar zij als gasten werden ontvangen en het hoofdbestuur hen door den secretaris, den heer Voors, hartelijk gelukwenschte. De N.Z.H.T.M.-Harmonie heeft daarbij passende muziek ten ge- hoorc gebracht. Door den heer Voors rondgeleid, is de tentoonstelling bezich tigd, waarbij ververschlngen werden aan geboden. Eerst des avonds keerden zij terug in hun door een 8-tal Jongelieden keurig versierde woning aan den Wijttcn- bachweg. Al spoedig werden door verschillende ingezetenen gelukwenschen aangeboden w.o. de heer G. Lubbe Thzn namens de afd. Oegstgeest en Omstreken van de Alp. Ver. voor Bloemb.Cultuur en als een dei eersten de heer Mennes, dir. van den Leid- schen Markt, en Havendienst, waaraan, naar wij vernemen, de heer v. varik reeds 39 jaar zijn diensten verleent. Vrijdag. Rembrandtstr. 27: Alg. ledenverg. Leid sche Coöp. Keuken; 8''i uur nam Maandag. Nutsgebouw: Psychometrische séance 81/4 uur nam. BIOSCOPEN. Luxor-Theater stationsweg. 8 uur nam. „Waar zijn onze kinderen". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur, Trianon Theater Breestraat, 8 uur nam. „De strooman". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur Casino-theater Hoogewoerd 40, 8 u, n „Wonderbar". Zondagnam. 4 uur en 8 uur. Lldo-Theater Steenstraat 39. 8'/< u. nam, „Geketend". Woensdag- en Zaterdagnam. 2Vi uur. Zondag nam uur. 4>/> uur en 8 u MUSEA. Academisch Historisch Museum: Ge opend Dinsdag en Vrijdag van 1012'/« 25 uur. Kosteloos. Stedelijk Mnscum de Lakenhal, Oude Singel. Geopend ln Januari, November December van 103 uur, in Februari, Maart, April, Mel en October van 10—4 uur en ln Juni, Juli, Augustus en September van 10—5 uur. Op de Zondagen, de tweede Paasch en Pinksterdagen, den Hemelvaartsdag en de belde Kerstdagen van af één uur. Het Museum ls gesloten op den dag, waarop Leiden's Ontzet wordt gevierd. Entrée op Zon- en Feestdagen boven genoemd kosteloos, 's Maandags f. 0.25 overige dagen f. 0.10. Rijksmuseum van Oudbeden, Rapenb 28. 1 April1 Oct. 10—5 uur; 1 Oct 1 Nor. 104 uur; 1 Nov.16 Febr. 10—3 uur; Febr.—1 April 104 uur. Zondags van 1-1 4 of 5 uur; entrée Maandags f. 0.25; ove dagen f. 0.10. Rijksmuseum voor Volkenkunde, Rape burg 6769 en Breestraat 18. Op werkli- gen van 104 uur. Entrée Maandags f.M overige dagen f. 0.10. Rijksmuseum v. Nat. Hist., v. d Wertf park. ingang Raamsteeg. Werkdagen 83t 12. 1.305. Zaterdags 8.3012. Kosteloos. Rijksherbarium, Nonnensteeg 2 a. Dagt lljks van 912.30 en 25.30 uur. Kostel»! Hortus Botanicus, Rapenburg 73. 0| werkdagen van 1 April1 Oct. van 9-1 en l'/«— 6 uur. Zaterdags tot 6 uur Van 1 Oct.31 Mrt van 9—12 en 1"«—4 uur 0| Zondagen van 1 April—1 Oct. van 101 en 1.304 u. 's Winters der Zondags geslo ten. NederL Hlst. Natuurwrtrnschapoeli Museum (Steenstraat la): Alle werkdagen behalve 's Maandags van 10—4 uur; 's Zondags I4 uur. Rijksprentenkabinet (Kloksteeg 26): Ge- opend op werkdagen van 1.30—430 uur nam Zondags gesloten. Rijksmuseum van geologie en minera logie (Garenmarkt 1 clOp werkdagen van 912 en lv>4 uur. Kosteloos. De apotheek Hooigracht 48 ls dag en nacht geopend voor leden v. h ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheld", echter van nam. 8 uur tot vm. 8 uur alleen voor spoedrecepten. De avond-, nacht- en Zondagsdlensl der apotheken wordt van Maandag 11 tot en met Zondag 19 Mei a.s. waarge nomen door de apotheken; P. du Crolx, Rapenburg 9 telef. 807; l B. de Metz, Korevaarstraat 51, telef. 3553, en C. van Zijp, Wllhelmlnapark 8, Oegst- geest, telef. 274. RECLAME- 4493 Neem 'n AKKERTJE bij Rhoumatiacho pijnen, Spierpijn »m. Tijdens de bruidsdagen hebben verso rul lende afgevaardigden van vereenlglngea, waaraan dc jubilaris tal van jaren is verbonden, hun gelukwenschen aangebo den als ook zeer vele ingezetenen. Gisteren, de laatste dag van het feest, is het wederom druk geweest in de woning van het gouden bruidspaar. Omstreeks 8 uur in den avond verscheen de R.-K. Harmonie „Triumph" en braclu hen een serenade. De voorzitter, de beer W. den Boerr heeft daarbij namens de in woners van Oegstgeest, en in 't bijzonder namens de Harmonie hartelijk gelukge- wenscht met dit gouden feest, daarbij de hoop uitsprekende met het bruidspaar 00» het diamanten feest te mogen beleven. Onder leiding van den heer Kroou werd daarna opgewekte muziek ten ge; hoore gebracht in welke feestvreugde het aanwezige publiek van harte deelde. De jubilaris heeft in welgekozen woor den hartelijk dank gebracht voor deze hulde. Voor het eenvoudige echtpaar zol'en deze dagen zeker in dankbare herinnering blijven 1 Loop der bevolking. Vertrokken; M. Verhaar bloemenkooP1"- van Valkenburgerw. 10 naar Rijnsburg. Oegstgeesterweg 3b Cl. Ydo db. W> Dorpsstr. 8P naar Voorschoten, Vinne- weg 3 J. Goddljn db. van Emmalaan 111 j naar Sassenhelm, Hoofdstr. 354 Doorneveld geb. Baak, van Oegstgeest'" weg 22 naar Leiden, R. Vlsscherstraat G. Glasbergen db. van Poelgeesterweg 1 naar Rijnsburg. Schoolst. 49 M. Wit»» geb. van Tol van Nassaulaan 42 naar a« rabaja, Sidoadjo (Krlan) G. van :,t Poe) slagerskn van H. Mor^lweg 26 na. Zoeterwoude, H. Rijndijk F - C. Chr. van der Meer en gez. onienrtlwr, Terweeweg 128 naar Leiden Kapteyns»» 21 Wed. J. Dletz geb. van Rosse vafP Terweeweg 134 naar Leiden, R- scherstraat 40a. 2-2

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 6